Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) samu74 válasza ArthurShelby (#29950) üzenetére


samu74
addikt

így kikapcsoltam a szoftverfrissítést, mert semmilyen újítást nem használna viszont lehet hogy a stabilitás csökkenne
Honnan tudod hogy a fater mire kattan rá? :)
Szerintem hagyni kell azt a telefont frissíteni, sok bugot kijavítanak azok a mérnökök.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#29952) UfoZoli válasza ArthurShelby (#29950) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

ez a metodus csak azért jó, mert ha talált volna frissítést, akkor kirakott volna egy ikont az értesítési sávra amit nem lehet eltüntetni, csak ha le is töltöd és telepíted a frissítést

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#29953) gerner1


gerner1
Topikgazda

ITV -re érkezett frissítés, OTA -n. Biztonsági szint : okt.1.

(#29954) Hegasus


Hegasus
senior tag

hááát gyerekek ez maga az álomtelefon, 2 nap alatt csak netezés opera minin dögivel, kb 3 óra bluetooth-os zenehallgatás, max 10 perc játék, fényképezés. wifin otthon állandóan lóg, 4gn csak akkor ha kell (android rendszer meg play szolgáltatások valamiért zabálja a megákat csak úgy :F )

viszont ami zavar az a töltő, 17%-on feltettem tölteni, és azt írta ki hogy 1 óra10perc van a feltöltésig.... ez nem kevés kicsit gyors töltés nélkül? melegedett is a telefon kicsit. évekre tervezem használni ezt a telefont, ezért nem szeretném ha melegedés miatt pont a gyári töltő vágná tropára az akksit. tölthető bármelyik 1A-es töltővel? Ugreent néztem ki magamnak sőt még van itthon egy xperia mini 750 mAh töltő, de azzal inkább nem tölteném, régisége miatt :DDD és bármelyik micro usb kábel is használható hozzá? szintén ugreent néztem ki magamnak
vagy van 1A-es samsung töltő?

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#29955) gerner1 válasza Hegasus (#29954) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A gyári, adaptív, hálózati töltőfej 2A-5V, és 1,67A-9V -os. Kábellel, 1A -essel is töltheted, csak lassabb lesz a töltés, de egy ilyen már kevés lesz egy vezetéknélküli töltéshez.

(#29956) gerner1


gerner1
Topikgazda

Kapott néhány "újítást" a Samsung Keyboard ...

(#29957) Hegasus válasza gerner1 (#29955) üzenetére


Hegasus
senior tag

köszi!
vezetéknélküli töltés annyira nem izgat, gyors töltés is csak melóban kellhet évente egyszer, ha netán úgy megyek el otthonról. otthon ráér tölteni, közben használni is tudom. de akkor elméletileg bármelyik (ugreen) 1A-es töltővel és kábellel tölthetem ugye? kárt nem fog tenni?

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#29958) Ferike81 válasza Hegasus (#29957) üzenetére


Ferike81
senior tag

Csak egy dolgot nem értek. Miért is szeretnéd másik töltővel használni? Miért nem jó a gyári? Szerintem felesleges másik töltő. Én a vezeték nélkülit is csak azért vettem, mert nem akarom szétkoptatni az usb aljzatot.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#29959) junior11


junior11
veterán

Ma megtapiztam az S7-et és feltűnt, hogy a fehér színnek olyan sárgás árnyalatai vannak, szemből sem olyan "tiszta" fehér, mint az IPS-nek és oldalról nézve hozzátársult még enyhe kékes árnyalat is, Most ez beállítási gond vagy ilyen lenne az amoled?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29960) jeni válasza Hegasus (#29957) üzenetére


jeni
félisten

kárt nem teszel benne,csak lassan tölti majd neked.
a gyári töltője is jó,csak nem kell a telón bekapcsolni a gyors töltési funkciót.
amúgy a wireless töltés előnye,hogy nem teszed tönkre az USB aljzatot!

(#29961) gerner1 válasza junior11 (#29959) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Vannak opciók, amelyeket lehet, hogy át kell nézni. Nálam pl, ha bevan kapcsolva a "Kékfényszűrő" (ennek az intenzitása is állítható...) akkor "sárgásabb" minden, de nélküle biztosan fehér. Ezenkívül, van állítási lehetőség a Beállítások →Képernyő →Képernyőmód →Színegyensúly -nál. Szerintem, a többség megtudta/megtudja találni a számára megfelelő beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#29962) air válasza gerner1 (#29956) üzenetére


air
nagyúr

A xeh romban 1.5-ös verzió van, és nem frissül magától.
Ez vajon miért van így?
Egyébként mik az újítások?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29963) gerner1 válasza air (#29962) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem ismerem az okát. "Újdonságok" : lehet pl bill.színt választani, és vam valami "gif" feature is, stb...

(#29964) kutyek válasza gerner1 (#29945) üzenetére


kutyek
senior tag

Glance plus tud olyat, hogy proximity / acceleration szenzor alapján (azaz zsebből elővéve vagy asztalról felemelve) mutassa a a glance screent (alternatív AOD), és ilyenkor beállítható, hogy érintésre feloldjon, double tap-re pedig lock screent mutasson. Így nem kell benyomni a gombot a feloldáshoz...

(#29965) gerner1 válasza kutyek (#29964) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Az lehet. Én egy jó odeje nem próbáltam már. Utoljára azért raktam C-vágányra, mert cuppantotta az akkut. De, ezek szerint fejlődött...

(#29966) ArthurShelby válasza samu74 (#29951) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Honnan tudod hogy a fater mire kattan rá? :) "
Onnan hogy ismerem. Ő a kőkorszakból jött, neki a gyors használhatóság a lényeg, az akkuidő (meg a presztízs). Pl nem használja az ujjlenyomat leolvasót sem.
Másrészt többször láttam már olyat, hogy az új android nem lett kellő képen kidolgozva/optimalizálva, így pl az akkuidő sokkal rosszabb lett. Sokszor az a verzió a legjobb amivel érkezett (itt az utolsó android MM). Persze lehet hogy tévedek, és nincs igazam. (de jobb félni mint megijedni)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#29967) ArthurShelby válasza UfoZoli (#29952) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igazából pont ezt nem értem. Itt a miért a kérdés. Hogy miért nem talál új frissítést (persze ez nekem pozitívum, csak az oka érdekelne, hogy esetleg máskor is be tudjam vetni pont az idegesítő értesítések miatt).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#29968) akkójóva


akkójóva
tag

Sziasztok!
Gyári clear cover tok mellé ti milyen fóliát használtok (akinek ilyen van/volt)? A lényeg igazából az lenne, hogy ne kezdje fel a tok és a széléig érjen.
Köszi! :)

(#29969) Burt1793 válasza junior11 (#29959) üzenetére


Burt1793
veterán

Az amoled ilyen, szögből nézve a kijelzőt kicsit sárgább, kékebb, attól függ, honnan teszed azt. Bár szerintem az ips-nél is meg van ez, nem hinném, hogy technológiafüggő. Üvegen keresztül törik a fény.

[ Szerkesztve ]

(#29970) Hegasus válasza Ferike81 (#29958) üzenetére


Hegasus
senior tag

+ jeni

természetesen a gyors töltés ki van kapcsolva, de ezek a két amperes töltők így is gyorsan töltenek, ezáltal melegítve az akkut, ami hosszútávon nem tesz jót neki, olvastam is róla és tapasztalat is (padfone2).
de látjátok erre nem is gondoltam, hogy nem árthat kímélni az usb aljazatot is... mondjuk ez valós probléma belátható időn belül?(néhány év) mennyi idő szokott lenni az élettartama?

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#29971) Burt1793 válasza Hegasus (#29970) üzenetére


Burt1793
veterán

Én másfél éve nagyrészt qi-val, lassan töltöm a telót, esténként. Az aksija most is patent. Kábellel ez idő alatt kb. 15ször töltöttem, akkor gyorstöltve.

(#29972) arn77 válasza akkójóva (#29968) üzenetére


arn77
aktív tag

Én a gyári Samsung fóliát használtam vele. Tökéletes a Clear Coverrel.

(#29973) Hegasus válasza Burt1793 (#29971) üzenetére


Hegasus
senior tag

időközben eszembe jutott, hogy pihen itt a fiókomban egy ipoop4s a maga kis 1A-es töltőjével, szóval ugreent passzolom is, és addig kipróbálom azzal hogy eszi az energiát.
de meggyőztetek szerintem nálam is qi töltő lesz a befutó idővel, melyik ajánlott? most szétnézve a piacon van pár... te melyiket használod?

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#29974) jeni válasza Hegasus (#29970) üzenetére


jeni
félisten

2 éven belül valamelyiket tutira cserélni kell. legyen az a kábel vagy az USB csatlakozó!

(#29975) NandorHUN válasza kutyek (#29964) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ezzel olyat nem lehet beállítani, hogy Home gombot nyomva eltűnjön. Double Tap meg sok egyéb az tök jó, de pont a 2 gomb nem működik ha be van állítva.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#29976) espi38


espi38
őstag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, adott egy s7 vagy
s8 ebben az esetben mindegy.
Ha a vásárlásról csak számla van Németországi vásárlás akkor itthon tudom érvényesíteni a garanciát vagy elhajtanak?

(#29977) jeni válasza espi38 (#29976) üzenetére


jeni
félisten

szia
1év garit kapsz itthonra

(#29978) espi38 válasza jeni (#29977) üzenetére


espi38
őstag

Köszönöm de akkor elég a számla is, nem kell garancia jegy?

(#29979) jeni válasza espi38 (#29978) üzenetére


jeni
félisten

legtöbb helyen elfogadják,de épen akkor ott ahol leadod elfogadják-e vagy sem ,erre nem tudok neked választ adni.

(#29980) fornettisuti válasza espi38 (#29978) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ha nincs meg az IMEI címke éspervagy a garancia papír a Telemax nem végez garanciális ingyenes javítást vagy simán visszadobja ezekre hivatkozva.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#29981) bojan válasza Hegasus (#29957) üzenetére


bojan
tag

beállítádoknál ki tudod kapcsolni a gyorstöltést, és nyugodtan töltheted továbbra is a gyári töltővel, nem kell másik ;)

(#29982) mono7806 válasza bojan (#29981) üzenetére


mono7806
tag

Azzal kezdte a mondandóját, hogy leírta, ki van kapcsolva a gyorstöltés :)

(#29983) Burt1793 válasza Hegasus (#29973) üzenetére


Burt1793
veterán

Én ikea-s szekrénnyel töltöm. 😃
Amúgy az s6ét ajánlom. (920 van a nevében)

(#29984) espi38 válasza fornettisuti (#29980) üzenetére


espi38
őstag

Az imei címke biztosan meg van mert bontatlan készülékről van szó. En csak a garancia papír hiányáról beszélek, ha meg van a számla és azon látni az imei számot valamint, hogy mikor lett vásárolva az elég nem?

(#29985) fornettisuti válasza espi38 (#29984) üzenetére


fornettisuti
veterán

Amit én írtam, az a Samsung hivatalos Hibabejelentő formanyomtatványáról olvastam le, nem magamtól találtam ki.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#29986) attka


attka
aktív tag

Sziasztok,

Annyi segítséget kaptam már tőletek a fórumon, hogy gondoltam megosztom veletek a kálváriámat, még jól jöhet valakinek az infó.

S7 Nougat-on eddig Light Manager-t használtam a LED-es értesítésekre. Valaki írta, hogy nagyon merült a telefon tőle, gondoltam kipróbálom a normál gyári LED-es értesítést és letörlöm a Light Manager-t.
A törlés után jött a meglepetés, hogy a Viberen kapott értesítések esetén nem villog az értesítési LED, de csak Viber-nél minden másnál működik. Minden beállítást végignéztem, végig próbáltam mindent, cache-t töröltem, újra raktam, stb. Két napi internet böngészés után találtam meg a megoldást. Ugyanis Én úgy használtam a Viber-t, hogy némán, csak a LED-es értesítés alapján és az állapotsorból tudtam ha jött üzenet. Ezt úgy lehetett beállítani, hogy a Viber beállításokban a "Rendszerhangok használata"-nál az értesítési hangot csendesre (vagyis némára) állítottam. Viszont valamiért ebben az egy beállításban nem működik a LED-es értesítés!!!! :Y Bármely más hangot választunk akkor igen.
Tehát megoldásként készítettem egy néma értesítési hangot MP3-ból és azt kiválasztottam. :C
Nagy szívás.

Üdv.

(#29987) TOZ válasza attka (#29986) üzenetére


TOZ
addikt

Light Flow.
Teszi a dolgát.

(#29988) fornettisuti válasza attka (#29986) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nekem is egy éve, hogy kikapcsoltam a rendszerhangokat, még 6 alatt, azóta 7-es a rendszer és rendesen vannak Ledes értesítések, pedig nem csináltam factory resetet sem.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#29989) attka válasza TOZ (#29987) üzenetére


attka
aktív tag

Szia,

Köszi, de most pont, hogy nem akarok külön alkalmazást használni a LED-es értesítésre. Kíváncsi vagyok, hogy így mennyit javul az akksi idő.

Üdv.

(#29990) attka válasza fornettisuti (#29988) üzenetére


attka
aktív tag

Szia,

A Viberen ha teljesen némán akarod használni, akkor a Viber beállításaiban be kell kapcsolnod a rendszerhangok használatát és azon belül szintén a Viberben tudod a hangot csendesre (Némára) állítani. Én nem a samsung beállításaiban állítottam át az értesítési hangot.

Üdv.

(#29991) Hegasus válasza Burt1793 (#29983) üzenetére


Hegasus
senior tag

zsír kössz! rohanok is az ikeába :v ha netán elfogyott a szekrényük, akkor marad a samsung féle megoldás.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#29992) Burt1793 válasza Hegasus (#29991) üzenetére


Burt1793
veterán

Van asztali lámpájuk is, ami töltős.

Szerintem azért a samsungos töltők jobbak, az ikea-ssal kicsit szokni kell a ráhelyezést, hogy elkezdje tölteni.

(#29993) iceQ! válasza TOZ (#29987) üzenetére


iceQ!
addikt

Light Flow-t kipróbálom.... :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#29994) Jazzmedve válasza attka (#29990) üzenetére


Jazzmedve
tag

nekem is csendesen van a viber ezer éve, és villog az a ledecske normálisan ha jön értesités. Nem vágom neked miért nem..

(#29995) attka válasza Jazzmedve (#29994) üzenetére


attka
aktív tag

Szia,

Most így működik ahogy a képen van. Előtte ahol a "néma hang" van most ott a csendes volt kiválasztva az alap értesítési hangok közül és akkor nem működött. Neked is úgy van beállítva ahogy nekem volt előtte?

[ Szerkesztve ]

(#29996) Jazzmedve válasza attka (#29995) üzenetére


Jazzmedve
tag

Nekem így van. Ez a csendes opció a hangok közül.

(#29997) kutyek válasza NandorHUN (#29975) üzenetére


kutyek
senior tag

Bocs, ezt nem értem. Mi tűnjön el / milyen 2 gomb nem működik? Köszi...

(#29998) attka válasza Jazzmedve (#29996) üzenetére


attka
aktív tag

Szia,

Igen, nekem is úgy volt, viszont nem akartam és továbbra sem, hogy villogjon a képernyő és rezegjen. Lehet, hogy neked ezek miatt működik. Ha van kedved és időd kiprobálhatnád, hogy kiveszed a pipákat és beállítod, ahogy nekem volt, hogy úgy működik-e.

Üdv.

(#29999) dropopi


dropopi
aktív tag

Sziasztok!

Tegnapelőtt óta nekem is van egy független S7-em, még érintetlen. Egy S4-et fog váltani. Szeretném kérdezni, hogy van-e bármi olyan dolog, amit ajánlanátok ez esetben. Milyen módszer a legjobb átköltözésre?
Nem tudom, hogy érdemes-e ráengedni frissítést; vagy szerintetek jobb, ha hagyom gyári állapotában az Androidot (ha hagyjam, mivel tudom úgy beállítani, hogy csak akkor frissítsen, ha én azt kifejezetten engedem)?
Sim-em Telenor-os, flottás. De mivel micro--->nano Sim az S4--->S7 váltás, kopogtassak a Telenornál, vagy faragjam meg (nem igazán szeretném ez utóbbit)?
Bármi más jótanácsot megköszönök.

(#30000) #33253120 válasza dropopi (#29999) üzenetére


#33253120
törölt tag

Menj be, és panaszkodj a térerőre, és ingyen kicserélik a simet.
Én S5 Miniről a hozzáadott OTG adapterrel, és a gyári appal költöztem. Azt hiszem Smart switch a neve. De azt hiszem ez benne van a dobozban, kis papíron is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.