Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) gerner1 válasza Mo Bill (#29047) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ahhoz S8 TouchWiz Home -t kell telepíteni. Akkor, azzal el lehet tüntetni.

(#29052) Mo Bill válasza kaciokos (#29050) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

A teló tkomos gyári rajta minden!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#29053) gerner1 válasza Mo Bill (#29045) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Készüléket teljesen kikapcsolod. Majd egyszerre megnyomod, és nyomva tartod a Hangerő-FEL + HOME + Bekapcs gombokat →amíg nem rezdül egyet a készülék.
Utána kb ~28-40 sec, mire beadja a Recovery Mode menüjét. Amennyiben ettől több idő is eltelik, és nem adja be.... - akkor jobb-alul -a Back -et érintve- talán már beadja.
A meüben kiválasztod a wipe cache partition -t, majd katíválod (második lépésnéln →OK). A menüben mozogni (LE/FEL) a hangerő gombokkal tudsz, vagy a kijelzőn húzva az ujjadat. Aktíválni a Bekapcs gombbal.

(#29054) Mo Bill válasza gerner1 (#29053) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Köszönöm, ettől várom a csodát!
Az s8-am is meg volt hülyülve és a recovery óta hibátlan.
Feleségem A5 2017-én a 6- os verzióban nem lehetett eltüntetni a menű ikont, már alig vártam, hogy jöjjön rá a 7-es.
Megjött és tökéletes.
Azon nem kellet recovery.
Megnéztem, pedig a 7-es droid van a fiam s7 -jén is.

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#29055) gerner1 válasza Mo Bill (#29054) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Bizonyos időkőzönként, a felhasználói szokásoktól függően →szükséges karbantartási művelet, a cache törlés (is) .

(#29056) iceQ! válasza Mo Bill (#29049) üzenetére


iceQ!
addikt

ITT van leírva, hogy nincs app drawer, így nem tudsz mit csinálni gyárilag. Teszel fel egy 3rdparty appot azzal menni fog.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#29057) gerner1 válasza iceQ! (#29056) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem kell 3rd party app. Amennyiben valaki még 6.0 -án, a Galaxy Labs -ban használta az app drawer -t kikapcsolva, és ilyen beállítással váltott 7.0 -ra, FR nélkül ... - azoknak megmaradt ez a beállítási lehetőség.
Akinek nem, azok szimplán telepítik az S8 TouchWiz Home -t (launcher) és az visszadja ezt a beállítási lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#29058) iceQ! válasza gerner1 (#29057) üzenetére


iceQ!
addikt

Idáig még nem jutottam el, hogy ha nincs Galaxy Labs akkor utána mi jön. Így már minden rendben van :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#29059) ACE- válasza iceQ! (#29056) üzenetére


ACE-
addikt

Ezt kell feltenni és már jó is lesz:
[link]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29060) iceQ! válasza ACE- (#29059) üzenetére


iceQ!
addikt

gerner kolléga már linkelte. :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#29061) samu74 válasza fornettisuti (#29042) üzenetére


samu74
addikt

Lehet, nem tudom. A rendszer csipeget szépen. De lehet az akksi is, közel 1,5 ev után kezd gyengébb lenni.Napi szinten 15-20%-al kevesebb kraft van benne mire hazaérek.A szokásaim nem változtak, az appok is ugyanazok...A teljes gyalu, flash megvolt, ugyanaz a helyzet. Szóval marad az akku. :)
Az a 15-20ezer pénz nem vág a földhöz, csak sajnálom hogy szétkapják a gyári ragasztást.

-----------

(#29062) iceQ! válasza samu74 (#29061) üzenetére


iceQ!
addikt

Akksi csere után is IP68-as lesz a teló?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#29063) samu74 válasza iceQ! (#29062) üzenetére


samu74
addikt

Csak márkaszervizben érdemes cseréltetni, ott nyomáspróbázák. Az marad elméletileg. Majd letesztelem. :D Legfeljebb jól meglepődök.

-----------

(#29064) Burt1793 válasza samu74 (#29063) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem feltétlenül éri meg az aksit kicserélni. Nekem is 1,5 éves a teló, az aksi még tökéletes, szerintem ha elkezd jelentősen romlani, akkor érdemes lecserélni a telefont. Ma reggel (hajnal óta) szépen lemerült, de volt spotify, locus navigálás, bluetooth, fénykép/videó, már csak 30% van benne. Ezt 1 éve is így bírta kb. Pedig naponta töltöm.

De persze fene tudja, most nem cserélném le semmire ezt a telefont, egy év múlva már talán lesz valami értelmes alternatíva ebben a méretben.

[ Szerkesztve ]

(#29065) iceQ! válasza samu74 (#29063) üzenetére


iceQ!
addikt

Így már is ok, bár kérdéses hogy mennyire fogja bírni? Ugyan olyan lesz mint a gyári?

@Burt1793

S2 Galaxy után nem volt Samum. Aztán most eladtam a P9-et, megtoldottam egy kicsivel és tudtam venni egy S7-et. Megmondom az őszintét, hogy van egy LG G6 meg ez.

Szoftveresen mind a kettő nagyon bitang. LG rendszere régen is röccenés mentes volt akár úgy hogy nem toltál rajta factoryt. Ennél nem tudok nyilatkozni (Galaxy S2-nél akkoriban teljesen tökéletes volt a rendszer) egyelőre. Viszont a kamera mindent visz. G6-ba amilyen optika van hát gigamega csalódás. Mind a kettő jó telefon, de S7nél a kamera szebb képeket csinál az már önmagában egy hatalmas plussz pont. Ennyiben jobb az S7 és ezzel bookingolva is van, hogy inkább Ő a befutó mint a G6. :)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#29066) gerner1 válasza iceQ! (#29065) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ugyan olyan. Nekem volt kijelzőcserém, tehát a hátlap is lekerült, és tökéletes.

(#29067) vilmose33


vilmose33
őstag

Ma voltam Samsung szervízben, mivel a Members diagnosztika szerint rossz az akkumulátor. Szervízes szerint ne foglalkozzak nagyon -ezzel , a saját S7-ét is naponta tölti. Illetve Ő is ajánlotta ,hogy állítsam át 3G-re. Mivel az enyém simán bír 1-1.5 napot, szerinte hadjam az akkumulátor cserét. Viszont mondta ,hogy érdemes vezeték nélkül tölteni, föleg annak akinek edge verzió van, mert legtöbbször a töltő része romlik el és edge- ben csak kijelzővel együtt tudják cserélni (86e. ha jól emlékszem). Sima 7-ben lehet külön is (20ezer).

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#29068) iceQ! válasza vilmose33 (#29067) üzenetére


iceQ!
addikt

Igazából ne várjunk csodát. 3000mAh-s akksi van benne. Mate 8-al megcsináltam hogy 2 naponta tettem fel töltőre. SOT is 7-8 óra volt, viszont ott 4000mAh-s akksi volt. Aki 8 meg 10 órás SOT-ot hoz az csak egész nap nézegette bekapcsolt kijelzővel és mellette minden le volt tiltva :D

Ja és ahol nincs 3G? 2G-n egy üzenetet nem tudok elküldeni :D

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#29069) vilmose33 válasza iceQ! (#29068) üzenetére


vilmose33
őstag

Igen ezt mondta a szervízes is az akkumulátorra. Persze ahol nincs 3G, ott muszály bekapcsolni a 4G-t. Mellesleg én se állítottam át, amíg igy is kibír bőven 1napot addig nem foglalkozom vele. Ha nem játszok vele-sok a munka- szerintem nekem is meg lenne a 2nap. De hát ha van időm úgyis nyomkodom.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#29070) iceQ! válasza vilmose33 (#29069) üzenetére


iceQ!
addikt

Érdekes ez a javaslat. 3G nem mindenhol van, 4G mindenhol van ugye mert az CSAK adatkapcsolat. 4G+ már voice is, de az egyelőre kevés helyen lelhető fel. Inkább nekem a térerővel van baj, ami szolgáltató hiba lesz. Ahol lakom és ahol dolgozom. 1-2 vonal csak. Persze ez is veszi le rendesen.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#29071) Burt1793 válasza vilmose33 (#29067) üzenetére


Burt1793
veterán

Mit ajánlgat ilyet egy szervizes? Semmiképpen nem szabad 4G-ről levenni, nem is fogyaszt nagyon kevesebbet 3G-n, cserébe tetülassú lesz a net.
Ez az edge usb csere ár elég durva... menjenek a fenébe!

(#29072) gerner1 válasza Burt1793 (#29071) üzenetére


gerner1
Topikgazda

3G -nek van "létjogosultsága" a 4G -vel szemben, ha az adott helyen az is elérhető, és 4G -n nem valami vastag a térerő. Ilyen helyen (tehát, ahol van elérhető 3G, a 4G helyett...) szinte kivétel nélkül jobb a térerő. Ezzel pedig jobb lesz az akku idő. A "tetülassú lesz" sem igaz minden szolgáltató esetében, mert a vodánál plö nem esik akkorát, mint a másik kettőnél. Egyébként pedig, egy alap pofakönyvezéshez, emillekhez, online zenéhez, youtube FHD -hez, bőven elég a 3G is. Napi ~40-50db, vagy több fotót felszinkronizálni instára vagy máshová ... - na ehhez már lassú lehet, főleg ha kevés időnk van erre. Szóval, én speciel nem söpörném félre, de ez is szubjektív. Azért sem, mert opcionális lehetőség.

(#29073) Poiro7 válasza gerner1 (#29032) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Nem mindegy hogy U1 vagy U3. Az utóbbi gyorsabb írást biztosít és ez a lényeg ;)
Bár a teló nem tudja még mindig kihasználni a maximumot :(

[ Szerkesztve ]

(#29074) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Nekem ez van:

Kártyaolvasóval a sebesség PC-n:

SONY Z3 compact - tal (ez volt az előző telóm):

És ennyi az S7-tel:

(#29075) Anybody


Anybody
csendes tag

Üdv!

Használtan vennék gyári független s7-et.
Mire figyeljek, mit tegyek nehogy "átverjenek"?
Köszönöm!

(#29076) vilmose33 válasza Burt1793 (#29071) üzenetére


vilmose33
őstag

Gerner1 megírta a lényeget. Az edge-nél azért ilyen drága mert a kijelzővel együtt cserélik. Hogy a kijelző miért ilyen drága az jó kérdés.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#29077) vilmose33 válasza iceQ! (#29070) üzenetére


vilmose33
őstag

Milyen tokban tartod ,esetleg az is számithat? Amiben eddig tartottam leárnyékolta -nem is gondoltam-, zárt illetve gyengébb vételi helyen. Levettem a tokot és mindjárt két pálcikával feljebb ugrott. Szabadban jó vételi helyen nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#29078) iceQ! válasza vilmose33 (#29077) üzenetére


iceQ!
addikt

Bőr tok van hozzá, ami lehajthatos.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#29079) handrash válasza vilmose33 (#29067) üzenetére


handrash
őstag

Ha még nincs egy éves, érdemesebb cseréltetni, mert akkor ugye garanciában történik...
Ha elromlott a töltő csatlakozó akkor is elégnek tűnik átállni vezeték nélküli töltésre szerintem.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#29080) samu74 válasza Anybody (#29075) üzenetére


samu74
addikt

A Phoneinfo programot tetesd fel,nézd meg hogy a Knox status 0x0 legyen .
Ha a tulaj Gsm boltba vette, akkor 1 év gari van, ha Mediamarkt vagy ED,esetleg SES akkor még lehet garancia rajta.
A tárcsázóba beírod a *#0*# akkor a színeket meg tudod nézni hogy a kijelző felső sávja be van-e égve. Ott abban a menüben több részét is lehet tesztelni a telefonnak.

Burt1793 ja,a vodafone még ki is építette a 3G-t valahogy,de aki másik szolgáltatónál van az ritkábban fog "találkozni " azzal. A 2G-n meg borzalom lassú a mobilnet.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#29081) Anybody válasza samu74 (#29080) üzenetére


Anybody
csendes tag

Nagyon köszönöm!

(#29082) Burt1793 válasza samu74 (#29080) üzenetére


Burt1793
veterán

3G nagyon lassú nálam, lapok betöltésekor is a 4G-hez képest, pedig itthon a 3G az fullos erősségű, a 4G pedig 60%-os. A teló se merül jobban 4G-n, amikor napközben Budapesten vagyok, akkor meg végképp jobb a 4G, bár ez egyértelmű.

(#29076) vilmose33: Értem én, úgy gondoltam, hogy szar a konstrukció. Nem lehet szétszedni kijelzőösszetörés nélkül.

(#29083) vilmose33 válasza iceQ! (#29078) üzenetére


vilmose33
őstag

Nálad akkor nem lesz a tok miatt gond. Nekem fém keretes volt rajta, levettük és mindjárt ugrott két pálcikát pedig kivan a teteje fúrva, hogy ne árnyékoljon. Kirándulni ,szabadba azért jó lesz,elég masszív darab.

A jövő most van

(#29084) vilmose33 válasza handrash (#29079) üzenetére


vilmose33
őstag

Köszi a tanácsot :R , megfogadom Emag garancia van rá 2 éves,de a Samsung csak 1 évig foglalkozik vele utána az Emag-on keresztül megy a garanciás javítás. Most ha fel töltőm ,kiír majd 32 órát , illetve ha nem játszom sokat simán megy 1,5 napot. Members kíírja ,hogy rossz az akkumulátor,erre hivatkozva szeretném kicseréltetni , kiváncsi vagyok mit bír az új aksi, ha tényleg kicserélik ingyen. Samsung hívatalos szervízhez viszem ,remélem vízálló marad.
-csak a telefonnal nem tudsz pc-n keresztül csatlakozni ha esetleg "mókázni" akarsz a telefonnal :D , persze a semminél sokkal jobb legalább fellehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#29085) petrson


petrson
senior tag

Ezzel az újabb 300x megás frissítéssel kevésbé merül, talán gyorsabb is a telefon.
Amúgy az S8-akra mikor dobják ki az Oreo-t?

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#29086) oszi666 válasza flexxx2 (#29034) üzenetére


oszi666
őstag

Ez érdekes én egy Sony Z1 compactot vittem garanciálisan javítani a Cordonhoz és nekem is nagyon pozitív tapasztalataim voltak velük. Pedig előtte olyan véleményeket olvastam...

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#29087) MKristof válasza petrson (#29085) üzenetére


MKristof
csendes tag

Melyik frissítésre gondolsz?

(#29088) samu74 válasza vilmose33 (#29084) üzenetére


samu74
addikt

Ha a members azt írja hogy rossz az akksi,attól még nem fogják kicserélni. :) Főleg úgy,hogy 1,5 napot elmegy.
Ha rámérnek úgyis kiderül hogy az app olvas valamit rosszul ki.

petrson sammobile-on mintha azt írták volna , hogy mostanában tesztelik meg adják ki a bétát OTA-n.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#29089) vilmose33 válasza samu74 (#29088) üzenetére


vilmose33
őstag

Csütörtökön megyek megpróbálom, hátha...

A jövő most van

(#29090) petrson válasza MKristof (#29087) üzenetére


petrson
senior tag

Most hétvégén jött, én XEU-n vagyok.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#29091) Uuser válasza petrson (#29085) üzenetére


Uuser
tag

Megerősítem, valóban jobban bírja az akksi. Szintén XEU.

(#29092) davidovi


davidovi
tag

Sziasztok, a következő hülyeséget csináltam:

akartam S8 touchwizt, ezért felraktam az APK mirrorról az [Official] Samsung TouchWiz Home-t, 6.1.47-es verziót, ami ugye nem frissül magától, mert nem play store-os. látom azóta van 6.1.71-is. letöltöm, telepíteném, és kiírja hogy nem tud települni mert azonos nevű program már van fenn. természetesen azt nem tudom törölni (PDP is csak kiiktatni tudja).

ezt hogy tudom updodaten tartani? playy storeban elérhető? vagy hogy tudom törölni hogy frissebbet rakjam fel?

MÁSIK KÉRDÉSEM:
T-comos rom van fenn, fel tudom e rakni a XEU romot knox ugrás nélkül (mivel az gyorsabban frissül és az akssit is jobban kezeli állítólag) vagy hagyjam a p*cs*ba?

Köszi

(#29093) gerner1 válasza davidovi (#29092) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Először is, ez nem új app -ként települ, hanem mint frissítés. A Frissítés eltávolítása : Beállítások →Alkalmazások →TouchWiz kezdők →jobb felül 3pötty →Frissítések eltávolítása.

Véleményem szerint azonban, nem ez a probléma, hanem az, hogy a készülék már "lezárt" az ilyen app telepítések előtt. Ennek feloldása:
Beállítások →Zárolt képernyő és védelem →Biztonságos indítás →Minta kérése az eszköz bekapcsolásakor . Itt adj meg egy húzás-mintát, vagy PiN -t. Amennyiben nem engedi egyiket sem, akkor képernyőzárnak előbb állítsd be valamelyiket (húzásminta, vagy PiN). ...- Amennyiben korábban ujjlenyomathoz megadtál egyet másodlagos biztonsági elemnek, akkor itt érdemes újra azt megadni, így biztosan nem lesz keveredés a későbbiekben. Majd reboot. Ujraindítás után működni fog.
Amennyiben ez már esetleg megvan, akkor kapcsold ki a Biztonságos indítás -t, majd reboot, és utána működnie kell....

Odin -nal bármikor felrakhatsz másik CSC -re kiadott firmware -t. A Knox Nem fog ugrani.

Egyébként éppen ma adtak ki egy újabb frissítést az S8 TouchWiz Home -hoz, és néhány egyébb app is frissült ...

[ Szerkesztve ]

(#29094) iceQ! válasza davidovi (#29092) üzenetére


iceQ!
addikt

Nekem se megy a frissítés. Ugyan azt írja ki. Frissítés is le lett törölve de akkor sem engedte.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#29095) bobek77


bobek77
csendes tag

Sajnos nekem sem megy, sőt az AOD és az S8 tw is eltűnt, maradt az alap. Nem is engedi frissíteni jelszó mellett sem. Valaki tud esetleg megoldást? Köszönöm

(#29096) gerner1 válasza bobek77 (#29095) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Pedig, amit a #29093 -as posztban leírtam, annak működnie kell. Ma is megcsináltam 2 készüléken, és mindegyikre telepíthetőek lettek...

(#29097) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Biztonságos indítással mennie kéne.

(#29098) samu74 válasza iceQ! (#29094) üzenetére


samu74
addikt

Pedig ahogy írták fentebb úgy mennie kellene.A biztonságos indításnál megadod a mintát, újraindítod a telefont ,majd a letöltött appot telepíted, persze ilyenkor az ismeretlen forrásokat engedélyezni kell.
Érdekes módon a kollégámnak felraktam a launchert, de az AOD ami nekem mükszik nála kiakad...Igaz hogy az Tkom-os rom ,az enyém meg BTU de ez nem világos hogy miért akad össze neki.

-----------

(#29099) bobek77


bobek77
csendes tag

Tw sikerült, igaz a 6.1.58...-at. Aod valamiért ütközik, pedig működött, most meg nem engedi

(#29100) gerner1 válasza samu74 (#29098) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A 2.8* -cal kezdődő verziószámúak "kiakasztják" a telót. A v2.7.29.5 az utolsó, ami "működik" ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.