Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) Akidobos74


Akidobos74
aktív tag

Az vajon miért van, hogy mikor zsebben van a telcsi és hívás érkezik, bontja a hívást azonnal. Meg se szólal és értesítés sincs. Mondják hívtak, mondom nem, lenne értesítés. Megnézem a naplóban és hopp, ott már mutatja, hogy nem fogadott hívás volt :o
Már nem tudom mit keressek a beállításokban, ezt a zsebben véletlenül világítást is kikakapcsoltam már... Valami bezavarhat a közelség érzékelővel, vagy nem tudom.. Volt már valakinek ilyen problémája?

(#15452) mycso válasza RaveForce (#15450) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Én is rengeteget használom a telefont netezésre, akár otthon pc helyett is és chrome-ot használok (már jó sok éve a régebbi telefonjaimmal is).
Mi a baj vele?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#15453) F-ECT$ válasza Akidobos74 (#15451) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem ez a túl érzékeny kijelző problémaköre, megoldás nincs rá, max a tok.

Dive ever, work never.

(#15454) RaveForce válasza mycso (#15452) üzenetére


RaveForce
veterán

eddig az egyetlen dolog, amitől beégett a kijelzőm :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#15455) #67656192 válasza RaveForce (#15454) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nekem meg az Operától égett be az értesitősáv.

(#15456) vadászcsiga válasza Akidobos74 (#15451) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nics blokkolva a szám? Bar ha jól értem zseben kívül kijelez.

(#15457) Joe.36 válasza mycso (#15452) üzenetére


Joe.36
addikt

Én is, semmi gondom nincs vele

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#15458) vulnrea válasza Tybike81 (#15412) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Ezek a képek az S7 edge-el készültek, nem módosítottam rajtuk semmit. 9 mpx-es képek, automata üzemmódban készültek.

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#15459) Tybike81 válasza vulnrea (#15458) üzenetére


Tybike81
őstag

Bakker nagyon szép képek lettek..
A tücskös és méhecskés képek valami lencsével készültek vagy csak gyári makróval?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#15460) vulnrea válasza Tybike81 (#15459) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Csak gyári macro és sok türelem kellett hozzá :D

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#15461) Varszegig válasza Akidobos74 (#15451) üzenetére


Varszegig
veterán

Kisegítő lehetőségek/Egyérintéses mód. Szerintem ezt kapcsold ki.

(#15462) gerner1 válasza Varszegig (#15461) üzenetére


gerner1
Topikgazda

+1

(#15463) RaveForce válasza #67656192 (#15455) üzenetére


RaveForce
veterán

megeshet, azt mondjuk sose próbáltam, csak a chromeot meg a gyárit, illetve jobbára már csak az utóbbit

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#15464) badmad válasza Shyciii (#99) üzenetére


badmad
senior tag

Sajnos nagyon kevesen értik amiről írsz ....pedig röviden tömören ez a lényeg!! :C :K :R

(#15465) BigT


BigT
senior tag

Üvegfólia témában kaphatnék segítséget tőletek? rendeltem egy hajlítottat, de botrány szar volt, csak a körvonalon volt ragasztó, tehát a többi részen csak "ráfeküdt" a kijelzőre. Nyilván érzékenység zéró, plusz a legegyszerűbb bumper vagy tok is felfeszítette. Így ismét egy ebay pénzkidobásom volt. DE. Szeretném védeni a kijelzőt, így ha van javaslatotok hajlítottra, amit érdemes megvenni, vagy ha nem hajlított, de viszonylag emberien néz ki és hasznos, akkor be is szerezném. Előre köszi :R

Samsung S7 edge

(#15466) WinstonWolf válasza BigT (#15465) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Szia!

Egyelőre úgy néz ki senkinek sem sikerült olyan üvegfóliát találni, ami ne lenne vagy okádék, vagy kicsi a kijelzőre, és az Edge részre le se ér... Sajnos ez van:(((

badmad: Te aztán lelkesen olvasol vissza:DDD

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#15467) ΞΔGLΞ válasza WinstonWolf (#15466) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A GPEL-t nagyon dicsérik, szerintem rendelek is egyet, ha nem jó buktam/bukok újabb, kb 10 ezret, mert a PANZER-t már letéptem róla potom 12 ezerért, mert annyira elcseszte a minőségi érzést nálam, de állítólag a tapizási élmény ennél a TG-nál szinte ugyanaz a cég szerint.

majd kierül...

[ Szerkesztve ]

(#15468) gerner1 válasza BigT (#15465) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Sajnos, mi is még keressük. A többségnek csak az ~5-6e Ft -ig kaphatóakkal van tapsztalata, és nem igen olvasni nagy számban olyat, hogy valamelyik jó lenne, vagy megfeleő lett volna.
Nagybátyámnak S6E van, neki PanzerGlass van rajta (fekete készüléken fekete színezett változat). Nem szidja (ez az, ami elgondolkodtatott, mert eddig az életben semmit sem dícsért csak azért, mert neki az van, vagy ezt/azt vett... - persze, ettől még tévedhet ő is. Sőt! ..- lehet teljesen más ingerküszöbünk egyazon kérdést érintően ....), már kérdezte, hogy mi miért nem védjük a mieinket?! ...- Mondtam neki, hogy egy picit vakarózom a 12-15e/db ártól. Illetve attól, hogy ha mégsem jó (mert mondjuk időközben felhigúlt a minősége, pölö ... ), akkor azért ez már a fáj rendesen kategória.
Szóval, eddig csak elmondásból tudok erről (hogy talán) de hétvégén magam is kézbe fogom majd a készülékét, és talán az egyik készülékünkre veszek. Mondjuk, itt mindjárt jönni fog az a probléma, hogy én ilyen előre színezettet nem tennék fel. A teljesen, mindenhol átlátszó változatot (1053) pedig, nem igen láttam hírdetve sehol sem.

Közben látom, írta már más, hogy nála ez sem volt oké ...

[ Szerkesztve ]

(#15469) szevassag válasza BigT (#15465) üzenetére


szevassag
tag

Én ezt használom:
http://www.ebay.co.uk/itm/172169146417?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=471022204897&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

Nillkin tokkal eddig ok

(#15470) #67656192 válasza RaveForce (#15463) üzenetére


#67656192
törölt tag

Az a baj vele, hogy nem teljes kijelzős a böngésző, megmarad az értesitősáv és ha sokat netezel akkor sajnos beég. Az Opera miniben ezt korrigálták de az meg lassab. Ez van. Ha lesz utódja az s7-nek akkor ráér majd a kijelzőcsere garanciában.
Azért azt furcsállom, hogy eddig egy Samsung kijelzőm sem égett be, pedig csak telefonon böngészek évek óta és mindig Operával.
Mintha a hetes széria érzékenyebb lenne ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#15471) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, a bejelentéskor olyan nagy csinnadrattával jelentették be ezt a Vulkan API-t. Ez a mindennapi életben előnyként hol jelentkezik? Valaki már tapsolt örömében, hogy "éljen, nem OpenGL, hanem Vulkan API, ez tök jó X és Y dolog miatt"?

(#15472) ΞΔGLΞ válasza szevassag (#15469) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nillkin tokkal eddig ok

Hát ez az "minőségi üveg", kb arra jó, hogy a portól megvédje, minden más esetben törni fog, ha leejted a kijelzővel együtt, úgyhogy ne ejtsd le.

(#15473) gerner1 válasza Keem1 (#15471) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Még idő kell, mire ennek előnyei megjelennek, android -os oldalon. Ezt használva egyszerűbb mondjuk egy játékot írni az összes plattformra ( PC, Linux, Android...) ...

(#15474) Keem1 válasza gerner1 (#15473) üzenetére


Keem1
addikt

Sejtettem, hogy ennek kézzelfogható előnyeit mi most még nem fogjuk élvezni. :D
Nem mondom, hogy baj a fejlődés, dehogyis az. Csak kicsit marketingszagú egy telefont olyasmivel reklámozni, ami majd a gyermekénél, unokájánál fog érdemi újítást hozni.

(#15475) FrezeR válasza vulnrea (#15460) üzenetére


FrezeR
senior tag

Úgy általában milyen távolságból sikerült fotózni ezeket a méhecskés, szöcskés, stb. képeket?

(#15476) Tybike81


Tybike81
őstag

Venni akarok ma egy használt S7 Edget, a knoxot hogy tudom megnézni hogy 0x0-e és a régió kódót a legegyszerűbben?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#15477) lela válasza ΞΔGLΞ (#15467) üzenetére


lela
aktív tag

Honnan veszed? Kár hogy nincs belőle totál átlátszó, kár hogy alul felül színezett. Majd írd meg hogy milyen..
Ahogy látom a videókból jó a fény áteresztése, és a karcállósága is...
Azt gondolom a legfontosabb hogy ne csessze el a színeket és a fényerőt ne csökkentse illetve elvezesse a felületen az ütést.
Az is fontos lenne hogy megkapja ugyanazt az oleophobic réteget ami biztosítja a könnyű kezelést..

(#15478) Ákkk válasza Tybike81 (#15476) üzenetére


Ákkk
addikt

Samsung Phone Info a play-röl pld. A knox garanciát download módban is lehet ellenőrizni.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#15479) ΞΔGLΞ válasza lela (#15477) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Arról a linkről, nekem még véletlenül se legyen esetleg valami hamisítvány.
Ebay meg a többivel már a tkm tele van, kideríthetetlen szinte már, melyik valóban valódi.

Jah, ezt a videót találtam erről...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#15480) gerner1 válasza ΞΔGLΞ (#15479) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ennek az üvegnek is a belső felülete (ami találkozik a kijelzővel) struktúrált (szemcsécs), amit egyébként a video készítője meg is említ, miközben bemutatja. 6:55 -nél megállítva a képet, jól látszik, hogy miről is van szó. Persze, ettől még lehet, hogy ez valóban jó, de pl. engem az a "parázslás" zavarna.

[ Szerkesztve ]

(#15481) ΞΔGLΞ válasza gerner1 (#15480) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A panzer is ilyen volt, szinte nem is látszott (nekem), engem csak az zavart, hogy a tapizás érzés, konkrétan durván rossz lett, de itt azt írja a cég, hogy dupla ilyen bevonatot kapott, ami extra simaságot ad az üvegnek. Ha nem így lesz, akkor lesz mire hivatkozni, hogy átverés...ez is... jó drágán, money back! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15482) gerner1 válasza ΞΔGLΞ (#15481) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Akkor, én egyenlőre tovább jegelem ezt.

[ Szerkesztve ]

(#15483) ΞΔGLΞ válasza gerner1 (#15482) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, hát addig ne rendelj(etek), ha már én berendeltem. Aztán majd leírom a tapasztalataim...
Remélem jövőhéten már itt lesz.

(#15484) meszimark


meszimark
tag

Fél éves telefonnak mennyinek kell lennie az üzemidejének? Mert nekem 1 óra 39 percnél 47%-on van az akksi.

Samsung Galaxy S4 LTE -> Samsung S7 Edge -> Samsung S9+ DS -> Samsung S21 Ultra, Acer Predator 15 G9-591-73C2 (i7 6700HQ, 16GB RAM, GTX 970M, 256GB SSD + 1 TB HDD), Thecus N7700 NAS (3x1TB HDD, 2 TB HDD)

(#15485) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Másnál is gagyibb minőségűek a RAW képek, mint a JPG? Valami nagyon nem oké ezzel.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#15486) Keem1 válasza jaffa 2843 (#15485) üzenetére


Keem1
addikt

Mire gondolsz? Nincs rajta előfeldolgozás (zajszűrés, fehéregyensúly, stb)? Mert pont ez a lényege a raw képnek. Az pixelről pixelre azt tartalmazza, amit a képérzékelő lát. Ezután jön az előfeldolgozás és ebből lesz a jpeg kép. A raw utómunkára jó, nem feltölteni egyből Facebookra.

(#15487) jaffa 2843 válasza Keem1 (#15486) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Éreztem, hogy ilyen válasz lesz... :W
Ugyanúgy dolgozom fel őket, mint a DSLR RAW képeket, de a JPG-hez képest még a focus sem ott van, sőt csomó rész homályos, összefolyt.

Bármit csinálok a RAW-val, fos lesz.

JPEG
RAW

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#15488) vadászcsiga válasza jaffa 2843 (#15487) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én nem látok különbséget. A jpg kicsit sötétebb.

(#15489) Keem1 válasza jaffa 2843 (#15487) üzenetére


Keem1
addikt

Már meg ne sértődj, de nem mondtad, hogy tudod, hogy kell a raw képet használni.
Egyébként nem látom, hogy gagyibb lenne. Kicsit eltér a feldolgozás. Azt vedd figyelembe, hogy a képfeldolgozó algoritmus igyekszik a szenzor hibáit is korrigálni, van egy pont, ahol már kevésbé jó, mint kézzel.
Szóval továbbra se gondolom, hogy gagyibb lenne a raw. Max annyi, hogy mivel egy igencsak kisméretű szenzorról van szó, alapból nehezebb dolgod van kézzel nekiállni.

(#15490) jaffa 2843 válasza vadászcsiga (#15488) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Elég vacak kijelzőn nézed akkor. :)
A RAW olyan, mintha 'nájlonzacskón' keresztül nézném. Ha ez jön a kamerától közvetlen, akkor le a kalappal a szoftver előtt, mert ez baromi vacak :D

(#15489) Keem1

Semmit nem csináltam, csak LR-ban JPG-be dobtam, de ha belenyúlok, akkor is rosszabb.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#15491) vadászcsiga válasza jaffa 2843 (#15490) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ips

Egyébként en sem tudtam semmi ertekelhetot kihozni raw-ból. Hagytam is a pébe.

[ Szerkesztve ]

(#15492) jaffa 2843 válasza vadászcsiga (#15491) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Akkor ez egy van de minek opció. :F
Kár érte.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#15493) Joe.36


Joe.36
addikt

Tmobilos vagyok, Bp mostanában egyre többször van 4G+ hálózatom, gondolom történt valami fejlesztés.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#15494) vadászcsiga válasza jaffa 2843 (#15492) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Parasztvaktás. Ezekben a flagship telókban, kis túlzással a kamera extrái 90%-ban semmit nem érnek, vagy legalábbis minimális profizmus van bennük. Szelfizni, Fb-n, instán hülyéskedni. Raw meg hogy komolynak tűnjön a teló.

(#15495) csabiks


csabiks
senior tag

Sziasztok!

A mai nap megérkezett az S7E-m, iphone 6s-ről jövök, később írok majd egy hosszabb véleményt :)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#15496) jacis válasza csabiks (#15495) üzenetére


jacis
nagyúr

Várjuk. Kiváncsi vagyok a véleményedre.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#15497) ΞΔGLΞ válasza csabiks (#15495) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

később írok majd egy hosszabb véleményt...

Na, ilyet én nem tudnék írni, mind a három rendszernek megvan az árnyas és napfényes oldala.

(#15498) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok
használtan szép állapotban mennyiért vesztegetnek egy ilyen készüléket ? azaz mennyi a reális ár ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#15499) Keem1 válasza Cry0 (#15498) üzenetére


Keem1
addikt

Átlag 140-170 között hirdetik a hardveraprón.

(#15500) Cry0 válasza Keem1 (#15499) üzenetére


Cry0
őstag

én is ennyiért láttam mobilkereskedésbe perig 171 ezer :(

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.