Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42751) KamikazeHun


KamikazeHun
csendes tag

Sziasztok, vettem egy használt s4et ismerősömtől, kb 1.5 éves. Pár kérdésem lenne vele kapcsolatban.

1. Miért merül ilyen gyorsan készenléti állapotban? Semmi se megy rajta ilyenkor, csak a Gmail szinkronizált néha: http://m.imgur.com/a/gG5w3
Előtte egy Navon mizu d500 volt ami este 10-kor levéve töltőről reggel 8-kor kb 97%ot mutatott, ez meg 87% kb. Jelent ez valamit, vagy ilyen az s4?

2. 4.2.2 android van rajta, XXUDMH7 verzióval, ezt hogy lehet rootolni illetve frissíteni, vagy milyen custom romot érdemes rá tenni? Próbáltam utánanézni, de annyira sok leírás meg infó van, hogy belezavarodtam. Egy hozzáértő felvilágosítana hogy erre a valószínűleg zárt bootloaderre milyen romot érdemes tenni? Már nem garis a teló, így a knox téma nem izgat nagyon.

A telefon eredeti, de a kies nem frissíti, sem a teló menüjében lévő szoftverfrissítés.

Előre is köszi.

(#42752) Keem1 válasza KamikazeHun (#42751) üzenetére


Keem1
addikt

Én első körben egy friss rommal kezdeném, mondjuk egy független 4.3-al. Aztán ha úgy találod, hardverileg rendben van (nem kell új akksi), akkor jöhetnek a főzött romok.
Egyébként ha nem sufni GSM-es telefon, akkor 2 év gar van rá. Ha a my.samsung.hu oldalon nem tudod beregisztrálni, akkor sajna sufni GSM 1 év garos (volt) a telefon.

(#42753) Nagyfejű


Nagyfejű
aktív tag

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni tőletek.Vettem egy Samsung Galaxy s4 gt i 9515 készüléket,és a problémám az lenne hogy wifire lépnék fel a teló fullos wifi térerőt mutat de csatlakozáskor nullára esik és kb:2-3 másodperc és ujra mutatja a wifi tererőt maxra,de csatlakozni nem tud a telcsi wifire.Ez mitől lehet?előreis köszönöm szépen a segítségeteket. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#42754) Shad0w


Shad0w
senior tag

Sziasztok,

Van egy Samsung Galaxy S4 GT-I9506-os telefonom 4.3-as andoriddal.
Az a problémám, hogyha be szeretnék állítani egy hátteret (1080x1920) akkor nagyon sokat romlik a minősége. Sztm jól látszik a screenshotokon is:
quickpic-ben még teljesen jó a minőség
méretre vágásnál már rossz a minőség
homescreenen is rossz a minőség

A beépített galery-vel is ugyanez a helyzet. Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne ezt megoldani?

(#42755) mpv


mpv
aktív tag

Lehet-e allitani a fenyerejet a visszagombnak ill a masik gonbnak az home gombtol balra van? Illetve az mitol van hogy szerintem a hallgato mikrofonja halkabb mint mas samsungoknak pl s5 mini?

(#42756) Tesztelo.hu válasza KamikazeHun (#42751) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Ez teljesen normális merülés. Óránként 1-3% között. Így jön ki a 2-3 napos készenléti idő (ha hozzá sem nyúlnak). Ennél kevesebbet ne várj.
A Navon biztosan azért merült lassabbam mert a relatíve gyengébb hardverhez nagyobb akut társítottak, bár a 10 óra alatt 3% merülés nekem gyanúsan kevésnek tűnik. Ezek szerint a telefon készenléti ideje 2 hét, ami teljesen kizárt egy okostelefonnál.

(#42757) -Gerzson-


-Gerzson-
aktív tag

Sziasztok
4 hónapos S4 időnként kikapcsol (jellemzően 50% alatti aksinál) majd amikor újra bekapcsolom (időnként) kisebb töltöttséget jelez 5-10%-al.
Mi ez, aksi hiba? Nehéz produkálni, mert néha naponta csak egyszer, néha többször csinálja

A készülék független, Tesco shopban vásárolt, így nincs rá prémium gari, csak egy év sima. Mennyi ideig tarthatják így szervízben?

(#42758) tomika9988


tomika9988
tag

Sziasztok gondolkozok egy ilyen készülék beruházására. esetleg külföldről honnan lehet jó helyről jó áron beszerezni ? esetleg érvényes garanciával ?

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#42759) mpv válasza pixelblondie (#42743) üzenetére


mpv
aktív tag

Szia! Neked black limiteded van? Mik a tapasztalatid? Hogy vagy vele megelegedve?
Ha telefonalsz milyen a hangero,illetve nrked is halvany az erintogombok kijelzoje?

(#42760) Coresma2


Coresma2
csendes tag

Sziasztok! hozzám került egy telefon ami eredetileg magyar Tmobils romot tartalmazott, a gazdája kicserélte a romo-t [ROM][26/10][ANDROID 4.4.4] ♠ Eudemony Rom V6.4 ♠ [Aroma][Galaxy Alpha Apps]-ra
onnantól kezdve a telefon azt írja, hogy a sim kártya érvénytelen vagy valami ilyesmi...
A gazdája azt mondta, hogy valami CSC- akármiből lehetett választani ott valamit választott nem tudja mit és telepítette a rom-ot.

Kérdés valahogy fellehet oldani a kártya tiltását? (Pl úgy hogy vissza rakok egy gyári tmobile rom-ot?)
vagy egyéb ötletek?

(#42762) gery14 válasza Coresma2 (#42760) üzenetére


gery14
senior tag

Halli!
Föntebb irtam le hogy nekem mit csinált aza rom ugyan ezt a simmel és probáltam más kernelt más cs:c-t is :D Az egy foss pedig gyárilag független a telefonom.. Rakjd vissza bármilyen romot akár oddinal vagy cwm böl és jó lesz :K ! Nincs tilva az a sim meg semmi ilyen a rom xar.

öregpapa Köszi de szinte minden kiprobáltam és nem jo ugyhogy visszament a megszokot/szeretet romom. :D

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#42763) Coresma2 válasza gery14 (#42762) üzenetére


Coresma2
csendes tag

köszi a segítséget, sajnos a recovery az istenért sem akart bejönni a telefonon hiába rraktam azt is újra, de szerencsére a cyanogenmod-ot rátudtam varázsolni egyenlőre az is több mint a semmi :D bár nemolyan szimpi mint a samsung rom :D

(#42764) pixelblondie válasza arn77 (#42749) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Igen, köszönöm:)) De amit tisvol mutat, az sem rossz, sőt..
Köszi a segítséget!:) :R

as good as it gets

(#42765) szoki007


szoki007
aktív tag

Sziasztok

Vettem egy S4-et, és a képernyőt nem forgatja semerre . Elforgatás pedig be van kapcsolva . Mi lehet a hiba ?

(#42766) SteveJobs válasza gery14 (#42762) üzenetére


SteveJobs
őstag

Jò ez a rom csak valamit elbènàztatok!
Nekem nem volt Magyar rajt btu kell hagyni telepìtèskor itt b...el èn is.

(#42767) öregpapa válasza SteveJobs (#42766) üzenetére


öregpapa
tag

..Hello!Köszönöm a visszajelzést az Eudemony romról,szerintem is jó és szép és nagyon jó az aksi ideje.Egy a lényeg, a tíszta telepítés,tehát első alkalommal teljes törlés!Amennyiben telepítés után hiba jelentkezík,akkor is segíthet egy teljes törlés,főleg ha előtte nem csínáltál.A sim problémát nekem az oldotta meg,hogy feltettem az NH7-es modemet.Egyébként az xda-n minden le van írva,csak az a baj ,hogy én is első alkalommal kapkodtam,de most már híbátlan és egyedűlálló a megjelenése!!!!

(#42768) motoflug válasza mpv (#42759) üzenetére


motoflug
őstag

Nekem Black Edition van. Merül rendesen,de nálam reggeltől estig, kb. megy a kijelző. Én elégedett vagyok vele, SP után egy álom, egyszer nem fagyott még le. Egyébként a limitált megjelenést leszámítva koppra ugyanaz, mint a sima.

(#42769) Bomc


Bomc
aktív tag

Nálam baromságokat ír ki a teló
Akku használat 45% 2 nap 1 óra 20 perc
eddig rendben
wifi 14%
de az is 2 nap 1 óra 20 perc
pedig csak akkor kapcsolom be a wifit ha meg akarok valami nézni a neten vagy ha youtube-ozok , tehát 2 napig BIZTOS nincs bekapcsolva (még 1 órát sincs bekapcsolva folyamatosan)

(#42770) Nagyfejű válasza Nagyfejű (#42753) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Na meglett a hiba!A Ruterem beszart. :C

(#42771) Nagyfejű válasza tomika9988 (#42758) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Nagyon nagyon jó telefon!Nekem soha nem akadozott nem fagyott le,eddig ez a legeslegjobb okos telefonom.Volt iphone-m is az egy förtelmes borzalmas.az s2-m pl pont garancia lejárta elött 3 nappal kicserélte a samsung erre az s4re,szóval eléggé korrekt a garancia is..... :P

(#42772) Nagyfejű válasza Nagyfejű (#42771) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Lenne egy olyan kérdesem melyik alkalmazásokat tilthatom le?illetve ha letiltom akkor miben lesz jobb a teló?bocsi de még kicst láma vagyok....

(#42773) gery14 válasza öregpapa (#42767) üzenetére


gery14
senior tag

Jaa. Akkor felrakom a NH7es modemet akkor jo lesz ? Mégjo hogy a belakásal nem szorakozok update.zip aztán kész is. :DD Csak fossok mert anno az s3amnál modem cserénél nemvolt hálozat semm ime. De volt modem+ime mentésem és szerencsére elsöre visszáltt minden de nem kivánok megint ilyen helyzetbe essni.

Coresma2 Dowload mod. odion gyári samu rom be és kész is.

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#42774) öregpapa válasza gery14 (#42773) üzenetére


öregpapa
tag

Bocs,nem voltam itthon.Nekem az NH7-es modem megoldott minden problémát.Persze a modem felrakása odinnal sem mindegy,hogy hogyan csinálod,mert elsőre nekem sem síkerűlt.Az xda-n van egy leírás az alapján lett jó.

(#42775) gery14 válasza öregpapa (#42774) üzenetére


gery14
senior tag

Köszi majd kiprobálom hétvégén most nincs kedvem szorakozni vele.Azt a leirás betudnád nekem linkelni vagy a romnál keressem ?

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#42776) mpv válasza Bomc (#42769) üzenetére


mpv
aktív tag

En most vittem szervizbe mert akadt az home gomb! A tied nrm akad? Mennyire vagy megelegedve a hangerovel amikor beszelsz?
Illetve lehet-e allitani nagyobb fenyerore az erintogombokat?
Koszonom a valaszt!

(#42777) madkiller


madkiller
őstag

Azért szomorú, hogy az ace4re meg az s3ra előbb jelent meg a 4.4.4 :(

(#42778) Maxentius válasza madkiller (#42777) üzenetére


Maxentius
addikt

Március - áprilisban (!) várható a Lollipop: [link]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#42779) RumiTT


RumiTT
tag

Hogy lehet megkülönböztetni az igazi és a fake S4-et?
Néztem pár videót, de nem igazán látom a különbségeket. Még olyan is volt, amelyik az érintés nélküli gesztust ismerte.

(#42780) exelsior1 válasza RumiTT (#42779) üzenetére


exelsior1
senior tag

Rakj be fekete hátteret, ha világít akkor nem Samoled, szóval fake S4

Galaxy S10

(#42781) MunezXBK válasza RumiTT (#42779) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Play, phone info app. letölt.

(#42782) KisBundi


KisBundi
őstag

Csak annyi lenne a kérdésem, hogy megéri-e már váltani 4.3-ról 4.4-re és lehet-e már rootolni a 4.4-et? Mindegy, hogy biztonságos vagy nem, mert a telefon knox-a már ugrott. :)

(#42783) migabi24 válasza KisBundi (#42782) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem éri meg

(#42784) KisBundi válasza migabi24 (#42783) üzenetére


KisBundi
őstag

Miért nem? :)

(#42785) borsodika válasza KisBundi (#42784) üzenetére


borsodika
őstag

Sokkal jobban merül, dobálja a wifit, alapból a programok nem tudnak a külső sd-re írni pl ezekért. :)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#42786) Szabónagymer válasza Maxentius (#42778) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Ez mind szép és jó! De ha olyan lesz mint a KK, akkor kitörölhetjük a popónkat a nyalókával. Eddig hivatalos rendszerből a JB vált be, nekem is az van. Elpusztíthatatlan. Max pár alkalmazás fag ki, de home gombbal rögtön kint vagyok főképernyőn és vidáman megy minden tovább.
Néztem videót az L-ről. Tetszik is, nem is... Igazándiból a használhatósága dönt felette. Én meg vagyok elégedve a JB-vel, csak ne lenne ennyire rohadt technoman vérem, és ne enne a fene a kíváncsiságtól a custom romok iránt!
De még mindig nem vitt rá a lélek, hogy elszórjam a babokat! :))

(#42787) KisBundi válasza borsodika (#42785) üzenetére


KisBundi
őstag

Akkor maradok a 4.3-nál. Tudtok arra vmit mondani, hogy hiába csatlakozok egy routerhez miért nem megy a net? Minden máson van, de ezen nincs... :F

(#42788) borsodika válasza KisBundi (#42787) üzenetére


borsodika
őstag

Kap ip címet rendesen a telefon?

Szerk: Ha pl felteszel egy terminal emulatort és abból megpingeled mondjuk az egyik hálózatba lévő gépet akkor jön válasz? Ha igen akkor mondjuk pingeld meg a google.hu-t is, hogy onnan is jön-e.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#42789) KisBundi válasza borsodika (#42788) üzenetére


KisBundi
őstag

Kiosztja neki, de nem megy. Pedig 3 napja még jó volt. :W

[ Szerkesztve ]

(#42790) Gizmo94 válasza KisBundi (#42789) üzenetére


Gizmo94
veterán

Router csatornakiosztásán próbáltál variálni? Lehet, hogy ütközik valamivel.

(#42791) KisBundi válasza Gizmo94 (#42790) üzenetére


KisBundi
őstag

Sajnos nem férek hozzá a routerhez.. :(

(#42792) SG3rg0 válasza KisBundi (#42791) üzenetére


SG3rg0
őstag

Sziasztok mennyit lehet elkérni egy alábbi S4-ért?

- 2015 novemberig gyártói garancia
- Mintha új lenne
- + nillkin tok
- független
- minden tartozéka megvan

[ Szerkesztve ]

(#42793) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Nálam is elvesztette tökéletes jelzőjét az NG8. Péntektől keddig bezárólag két alkalommal jártam úgy, hogy hívtam és nem hallottam semmit, miután felvették, csak újrahívás után.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#42794) bb.bocs válasza Petyyyyy (#42793) üzenetére


bb.bocs
őstag

ez nálam is megvan... meg a többi. de nem olyan gyakori. habár :D amugy képernyö képet hogy tudok csinálni? gyárilag az a hangutasítós cucc van beállítva.

(#42795) Petyyyyy válasza bb.bocs (#42794) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ott a hint a menüben: "A képernyőt a kézfeje oldalával jobbról balra vagy balról jobbra végigsimítva képernyőfelvételt készíthet."

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#42796) hunbandit


hunbandit
csendes tag

Sziasztok.
Van egy samsung galaxy s4-em aminek rossz a töltő része. Emiatt rossz az adatkábele is. Bluetooth-on nincsen kedvem kínlódni. (egy másik feltöltött s4 aksit használok bele, hogy működjön)
Mivel kb vagy 10 gigányi adatot kellene átküldenem a laptopomra.

Nagyon megköszönném ha valaki írna egy két tippet leírást, hogy hogyan tudnám esetleg valami wifis megoldással vagy nem tudom hogy átküldeni. (képek, telefonkönyv mindent le akarok menteni).

Válaszokat előre is köszönöm.

(#42797) PowerBuldog válasza hunbandit (#42796) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nekem az S3-al volt ez a probléma. Ennek a programnak a Pro verzióját használtam adat átvitelre.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#42798) migabi24 válasza SG3rg0 (#42792) üzenetére


migabi24
nagyúr

70-80

(#42799) borsodika válasza hunbandit (#42796) üzenetére


borsodika
őstag

Ha gyári rendszer van rajta akkor a Kies air segítségével is át tudod menteni a fileokat wifin keresztül.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#42800) bb.bocs


bb.bocs
őstag

na mind1 mire akartam képet csinálni meghalt :D 730órát ment kb ,és csak utána fagyott be úgy hogy nem reagált semmire, és kikellett venni az aksit :D :P kb 700 730órát birt :D mármint em 1 töltéssel persze :D
Petyyyyy: köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.