Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) zoltan6 válasza Mate (#43698) üzenetére


zoltan6
őstag

akkor lehet te a telefonos egyeztetést választottad,bár én ilyet nem láttam csak sms,meg email értesítést.sose hívtak még 10 év alatt egyszer sem.

(#43702) Maxentius


Maxentius
addikt

Egész kultúr ez a Lollipop. Mindössze a fizikai gombbal feloldás, az NFC nem működik, illetve a Screen Off progiban a rezgés erőssége fixen marad bármilyen beállításon.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#43703) bylow


bylow
aktív tag

Van lényege, hogy az Mp3 zenéket milyen mappába rakom a memoria kártyára?
Pontosan melyik mappába érdemes?

Ajánlott lejátszó App? A gyárival elég nehéz és át láthatatlan számomra mappa szinten zenét halgatni/lejászani.

ByLow #

(#43704) Zsolaf válasza Maxentius (#43702) üzenetére


Zsolaf
addikt

Mit tettél rá?

(#43705) Schizoka válasza bylow (#43703) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Úgy nevezed el a mappát ahogy akarod Én a régi telómon a Shuttle+ használtam ezen is azt fogom ha megjön!

(#43706) Maxentius válasza Zsolaf (#43704) üzenetére


Maxentius
addikt

Az aláírásomban levőt, egész pontosan a netanalyzer-félét.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#43707) KovyBoy


KovyBoy
tag

Sziasztok,

GT-I9515 gyári fw-es készülék esetén valóban nincs semmilyen kiskapu, ami megoldaná, hogy pc-ről pl. total commandellel egyből másolhassak/mappát hozhassak létre a telefonban lévő sd kártyára? Csak úgy meg, hogy előbb a telefonra, onnét pedig a kártyára?
Úgy emlékszem, nemrég még simán tudtam másolni, pc-n keresztül, illetve a telefonon lévő total commanderrel is (de lehet, az S3-nál volt, nem vagyok már benne biztos).
Köszönöm.

(#43708) Zsolaf válasza Maxentius (#43706) üzenetére


Zsolaf
addikt

A mait tetted fel? 11.29 :F Ebbe nincs is Samsung felület gondolom..

[ Szerkesztve ]

(#43709) Maxentius válasza Zsolaf (#43708) üzenetére


Maxentius
addikt

Igen.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#43710) bylow


bylow
aktív tag

És jó App a lejátszáshoz?

ByLow #

(#43711) hunbandit


hunbandit
csendes tag

Sziasztok.
Próbáltam volna előző kérdésekben választ találni.
De, hogyan érdemes a telefon memóriájában lévő sms-eket le menteni ?!
Mindegy, hogy program vagy csak kimásolom. De a mappát sem találtam ahova menti.
Az összeset le akarom menteni mert fontosak.

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#43712) Gaba#10


Gaba#10
csendes tag

Az ajándék külső akkumulátor az a tegnap rendelt S4-ek esetében is érvényes? Erről sehol nem láttam információt.
A most online rendelt T-s új vagy meglévő havidíjas készülékek mellé ajándékként jár az is. A 'black friday' akcióban rendelt telefonok esetében is érvényes vajon ez, hiszen az is online megrendelés volt?!

[ Szerkesztve ]

(#43713) Zsolaf válasza hunbandit (#43711) üzenetére


Zsolaf
addikt

Vagy kies 3-al,(biztonsági mentés) vagy ha a telefonban be van állítva samsung fiók az is lementi, de azt hiszem mind kettő csak samsungra tőlti vissza.

[ Szerkesztve ]

(#43714) Keem1


Keem1
addikt

Azt nem tudja valaki, a képernyőlezárásnál miért csak pint és jelszót enged? Se arc, se minta, se a sima húzás nem érhető el. Korábban tutira működött bármelyik, most még a mintás feloldást kikapcsolni se tudom (jelenleg az van beállítva). A 4.4.2-t odinnal tettem fel, teljes wipe mellett, a mintás feloldást utána állítottam be.
Az inaktív pontoknál az üzenet: "Rendszergazda, titkosítási irányelv vagy hitelesítőadat-tárhely által letiltva."

(#43715) syl5


syl5
őstag

Sziasztok,

úgy néz ki beszállok én is a klubba egy T-Mobile példánnyal.
Előfizető vagyok, megújítással vettem 24 havi részletre, hétfőre ígérik.
Adatot egyeztetni nem akarnak, bár lehet megszívom, ha nem küldenek microSIM-et, mehetek be egy T-pont-ba.

Remélem garanciavesztés nélkül root-olható, rom-olható verziót kapunk.
Szerintetek mennyi rá az esély?

Tokot milyet ajánlanátok hozzá, amit jövő héten be tudok szerezni?

Illetve milyen az S4-en a MIUI?
Érdemes használni, vagy esetleg sok hasznos gyári feature megszűnik vele?

(#43712) Gaba#10
Uhh, jó hogy írod, felhívod rá a figyelmemet.
Én egyébként úgy olvastam hogy új előfizetés mellé jár.
Jó lenne ha én is kapnék mellé, elvégre hűséget vállaltam.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#43716) Petyyyyy válasza syl5 (#43715) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Remélem garanciavesztés nélkül root-olható, rom-olható verziót kapunk. - Létezik ilyen és csak én maradtam volna le az infóról? Tudtommal nincs ilyen változat.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#43717) Gaba#10 válasza syl5 (#43715) üzenetére


Gaba#10
csendes tag

Így szól pontosan az "ajánlat":

"2014 november 10-től online megrendelt új hűségidős havidíjas előfizetése mellé ajándék hordozható külső akkumulátort adunk."

Szóval ergo mindegy, hogy meglévő vagy új havidíjas előfizetés mellé veszed a készüléket, mivel a hűségidőt így is, úgy is meghosszabbítod, azaz, új hűségidő lesz.

Elméletben tehát ennek a kitételnek megfelel a tegnapi 'vétel', az online vásárlásnak is, már csak az a kérdés, hogy a "black friday" akcióban beszerzett készülékek esetében is érvényes-e?!

A tok, fólia (a gyári T-s az mennyire jó egyébként?) kérdés engem is érdekelne. Fehér készüléket választottam, így tokot is hasonlót szeretnék. Gondolom a választék bőséges, a kérdés inkább az, hogy hol éri meg vásárolni, árakat tekintve?

[ Szerkesztve ]

(#43718) syl5 válasza Petyyyyy (#43716) üzenetére


syl5
őstag

Hülyén fogalmaztam.
Úgy értettem, hogy root-olható, rom-olható de adott esetben teljesen gyári állapotra visszaállítható. Kulcsszó KNOX. De még nem mentem bele, itt olvastam csak hogy beszéltek ilyenről.

Gaba:
Jár elvileg

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#43719) Maxentius válasza Zsolaf (#43708) üzenetére


Maxentius
addikt

Nincs Samsung-felület, Cyanogenmod-verzióról van szó.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#43720) walcott14


walcott14
csendes tag

Sziasztok!
Abban az esetben ha kicsúszna a kezemből és úgy esne,hogy betörné a kijelzőt akkor azt cserélik?
T-bòl van, májusban vettem. Nem vettem rá ilyen lopás meg minden védelmet 15 ezerért.

Köszi a segítséget előre is. :R

(#43721) Red Bull fan válasza Gaba#10 (#43712) üzenetére


Red Bull fan
aktív tag

Igen!

(#43722) madkiller válasza syl5 (#43718) üzenetére


madkiller
őstag

Csak az I9505 rootlható knox mentesen. Illetve touchwiz alapú romokat kis trükkel lehet rá tenni knox mentesen.
Többi variánsnál ugrik a számláló.
szerk.: i9506 4.3-as droid esetén knox mentesen rootolható.

[ Szerkesztve ]

(#43723) kali válasza walcott14 (#43720) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, de jó sokat kell majd fizetni érte...
amennyiben lenne kötve rá biztosítás, úgy meghatározott önrész lenne csak a költség, anélkül viszont sokkal drágább lesz.

(#43724) Petyyyyy válasza walcott14 (#43720) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pedig kellett volna az a biztosítás, 990 forint nem nagy összeg.
Egyébként igen, gariban javítják, csak általában nem kapkodják el a dolgot.
Szerk: Úgy emlékszem valaki írta pedig, hogy leejtette tokkal (vonóval), kijelző repedt és gariban javítottak neki. Arról viszont nem írt volt-e biztosítása. :U

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#43725) kali válasza Petyyyyy (#43724) üzenetére


kali
legenda

volt rá példa, hogy méltányossági alapon, díjmentesen javítottak repedt kijelzőt - egy hajszálrepedés -, de az még a fellángolási időszakban volt, amikor sok kijelző megrepedt csak úgy, viszont nem is volt látható külső (fizikai) behatás nyoma a készüléken, egy esés miatt betört kijelző jellemzően más eset, nem mernék rá nagyobb összegben fogadni, hogy jótállás keretében, díjmentesen javítják, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#43726) Mate


Mate
nagyúr

Ez még mindig jelen van:

"a készüléken lévő gyári fólia alatt elszíneződhet a készülék: [link]"

Mi okozta/okozza? Saját fólia alatt is előfordulhat?

(#43727) Carline


Carline
őstag

Nekem meg az a legnagyobb problémám, hogy a telekomtól i9506 telóm lesz minden bizonnyal 4.4.2-vel és erre nincs knox ugrás nélküli root.
Ha i9505 lett volna akkor arra még van 4.4.2 esetén is root.
Hát szívás. Eddig minden telefonomat testre tudtam szabni, romolhattam kedvemre és ha úgy hozta szükség vissza tudtam térni a garis állapothoz.
Na itt ha a knox 0x1 lesz akkor nincs visszaút (jelenleg).

Valószínűleg cserélni akarok majd valakivel akinek patent S4 i9505 vagy i9506 van még 4.3 rommal.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#43728) migabi24 válasza Carline (#43727) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem azon még 4.3 lesz, első dolgod legyen a frissítő fagyasztása

(#43729) Carline válasza migabi24 (#43728) üzenetére


Carline
őstag

Gondolod?
25 napja jött ki a 4.4.2 telekomra samsung-updates szerint.
Reménysugár! Remélem nem kapkodnak a készleten lévő telefonjaikkal és tényleg 4.3 lesz rajta.
Akkor legalább a root véghezvihető lenne. A kernel csere már ha jól olvastam xda-n, már nem kivitelezhető ugrás nélkül.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#43730) migabi24 válasza Carline (#43729) üzenetére


migabi24
nagyúr

Amit most kiszórtak már a raktárba porosodtak, bekapcsoláskor fognak frissülni ha hagyod

(#43731) Szombó válasza hunbandit (#43711) üzenetére


Szombó
senior tag

Keresd a playen az SMS backup restore progit. Az lesz a te barátod.

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#43732) syl5 válasza migabi24 (#43730) üzenetére


syl5
őstag

MIUI-t szerinted rá tudok majd tenni KNOX ugrás nélkül a tegnap vásárolt T-s 4S-re?

Illetve mi az első lépés bekapcs után, hogy nehogy frissítsen?
Mobilnetem nincs.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#43733) migabi24 válasza syl5 (#43732) üzenetére


migabi24
nagyúr

Rooton kívül semmit nem lehet azt is csak a 4.3-al

(#43734) Keem1 válasza Carline (#43727) üzenetére


Keem1
addikt

Nem nagy gond, ez nem s advance, ami csak mókolással válik használhatóvá ;)

(#43735) Corn Johnny


Corn Johnny
újonc

Sziasztok!

Tegnap én is beszereztem egy Galaxy S4-et a T-től, így hamarosan közétek tartozom :) Az lenne a kérdésem hogy az ANT+ szabványt ismeri-e a telefon, együtt tud-e működni pulzusmérőkkel, vagy csak a bluetooth-osokkal? Szokta valaki sportolásra használni? Mik a tapasztalatok?

Illetve milyen a hangminősége fülessel? Persze tudom a fülesen is múlik, De például a régi galaxy s2-esem nem az öblös mély baszusokról volt híres, még jó fülhallgatóval sem :) Ilyesmire lennék kíváncsi.

(#43736) migabi24 válasza Corn Johnny (#43735) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez jobban szól ne aggódj, ilyen Ant+ alkalmazás van rajta, gondolom nem véletlen

(#43737) lefkosia válasza Corn Johnny (#43735) üzenetére


lefkosia
őstag

Igen ismeri az ANT+

The Truth Is Out There

(#43738) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Üdv fórum társak!

Nemrég rádugtam kiesre a telót és kapásból feldobta a kies, hogy van elérhető frissítés. Gondolom a KitKatt.
Nem is figyeltem a verziószámot, nem is foglalkoztam vele.
Most viszont érdekelne, hogy érdemes-e már rá frissíteni, vagy érdemes maradni a 4.3-nál?
Valamint ha lecserélem a rendszert, visszatudok-e állni a 4.3-ra bármelyik után? A knox nem lényeg!

(#43739) migabi24 válasza Szabónagymer (#43738) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem érdemes, és nem tudsz visszamenni

(#43740) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Ez a 4.4, vagy 4.3-nak egy javítása?

(#43741) Keem1 válasza Szabónagymer (#43740) üzenetére


Keem1
addikt

4.4.2

(#43742) Trespa


Trespa
tag

Kedd! :D
Kedden hozza nekem a GLS a melóhelyre ..
viszont mérges vagyok ,mert a Telekom weboldala valamiért rosszalkodott ,meg akartam rendelni és mindig hibát irt .
mire felhívtam az ügyfélszolgálatot és egy telekomos csaj lerendelte nekem ,de nála is hibát irt a weboldalt , mind 1
és rákérdeztem "2014 november 10-től online megrendelt új hűségidős havidíjas előfizetése mellé ajándék hordozható külső akkumulátort adunk." erre
és nem kapom meg mert nem online rendeltem a telefont .

3x hivtam öket és mondták miért.. én mondtam nekik ,hogy nem az én problémám hogy a weboldalt nem jó .
mind 1 megkapom a telefont megyek be a telekomhoz reklamálni

LG G4->Samsung GS4->Nokia Lumia 800->SE Xperia X10 Mini-Mini Pro->X8->Nokia N97-N97mini->Thosiba TG01->Nokia 5300 xpress music-> és már ki tudja ..:D

(#43743) Don't Panic válasza Trespa (#43742) üzenetére


Don't Panic
senior tag

:D

(#43744) Carline válasza Szombó (#43731) üzenetére


Carline
őstag

Régebben én is az SMS backup restore progit használtam, de áttértem az Easy backup & restore-ra.
Ez a google drive-ra is fel tudja tenni a mentést, valamint sms-en kívül a hívásnaplót, (mms-t, naptárt, könyvjelzőket, szótárt, névjegyzéket) is le tudja menteni egy lépésben.

@Keem1
Biztos ez alapból is jó, de én szeretem az új romokat kipróbálni. A Blade óta ez már a telefonhasználatom része lett. Evégett hagy keserű szájízt az i9506 garivesztés nélküli mókolásának hiánya.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#43745) bb.bocs válasza Carline (#43744) üzenetére


bb.bocs
őstag

én simán my backup pro t használok. azzal mindent letudok menteni amit csak akarok...

(#43746) Marko_ válasza madkiller (#43722) üzenetére


Marko_
tag

Szia,
az I9505 (4.4.2-vel) hogyan root-olható knox ugrás mentesen? Towelroot-tal már sajnos nem megy nekem.

(#43747) sheep


sheep
addikt

üdv,
csatlakoztam én is a klubhoz, nagyon tetszik a telefon a s3 után.
Egy kérdésem lenne:
a kamera hangot alapból nem lehet kikapcsolni, csak ha némára állítom az egész telefont?
vagy csak én nem találom a beállítást...

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#43748) Petyyyyy válasza sheep (#43747) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csak akkor nincs kamerahang, ha némítod.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#43749) Zsolaf válasza sheep (#43747) üzenetére


Zsolaf
addikt

Szerintem S3-on sem lehetett csak ha lenémítod a telefont, itt sem.

[ Szerkesztve ]

(#43750) zoltan6


zoltan6
őstag

hétfőn vagy kedden én is csatlakozom az s4-es klubhoz,s3-ról váltottam,olyan kérdésem lenne hogy,a Plants vs. Zombies 2 játékot hogy tudom s3-ról átrakni valahogy? hogy megmaradjon minden rajta,mert már majdnem ki van pörgetve.nem szeretném elölről kezdeni.mással nem igazán szoktam játszani,ez az egy lenne fontos.
illetve még egy kérdés,rendeltem a páromnak is,ő valószinüleg nem fogja használni a dropbox-ot,nincs is fiókja,nekem meg jól jönne,ha az ő készülékén felrakom a dropbox-ot,belépek az én accontommal,jóvá fogja nekem írni az 50gb-ot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.