Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Bumblebeee válasza ghiottone (#300) üzenetére


Bumblebeee
tag

Aha. 👌
Árát néztem 15 ezer

LG G4 Android MM 20D* NILLKIN Qin Quick Circle*

(#302) Parallaxis válasza kali (#206) üzenetére


Parallaxis
addikt

így intézte korábban a Samsung is, ha például hasonló probléma volt.

Ezt meséld a rengeteg Note 4 tulajnak, akiknek emmc hiba miatt került szemétre a telefonja (gyakorlatilag az összes n910F-es készüléket érinti). A Samsung nagy ívben letojta a vásárlók fejét és a hibát nem ismerték el soha.

(#303) Narancskoma


Narancskoma
tag

Én szerencsére pont most kérhetek új céges telefont, és úgy döntöttem lecserélem az s9+-t az s10-re. Nagyon kíváncsi leszek, hogy mennyivel leszek róla jobb véleménnyel.

(#304) Parallaxis válasza #24536576 (#237) üzenetére


Parallaxis
addikt

de durva is lenne, ha egy fapados, zárt rendszer nem lenne gyorsabb egy funckciókkat teletömött rendszernél.

Az iOS nem zárt rendszer (légy már tisztában a fogalmakkal, ha használod :D).

Mellesleg mesélj már, hogy milyen valóban hasznos plusz funkciókat tud az Android, amit az iOS nem?

(#305) S e t h válasza Parallaxis (#302) üzenetére


S e t h
nagyúr

"gyakorlatilag az összes n910F-es készüléket érinti"

Gyakorlatilag ezzel trollkodsz évek óta.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#306) e-newsee válasza Bumblebeee (#290) üzenetére


e-newsee
addikt

Ez lehetséges, de én ebben a kérdésben nem is alkottam véleményt. :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#307) Litván Zongora válasza Parallaxis (#304) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Pl. engedi, hogy a telefonodat háttértárként (is) használd, és azt másolj rá és róla, amit akarsz. Ez az egy dolog bőven elég volt, hogy örökre hátat fordítsak az iOS-t használó termékeknek.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#308) Parallaxis válasza S e t h (#305) üzenetére


Parallaxis
addikt

Gyakorlatilag ezzel trollkodsz évek óta.

Miért trollkodás?

Ez a tény.. Egy gyártó undorító húzása. Szemetet adott jó drágán és nem hajlandó elismerni.

Szerintem pont a te hozzászólásod a trollkodás, amivel ezt el akarod kenni.

(#309) Parallaxis válasza Litván Zongora (#307) üzenetére


Parallaxis
addikt

engedi, hogy a telefonodat háttértárként (is) használd, és azt másolj rá és róla, amit akarsz.

Meglepődnék, ha nem tehetnéd ezt meg, mert ezelőtt jó pár évvel i4-el ez lazán ment, akár wifin keresztül is.

--

Engem egyébként a hívásrögzítés az egyetlen dolog, ami eddig Androidon tartott, amit az iOS valóban nem tud.. Nos most már az Android sem....

(#310) ForRedGlory válasza Jakesz (#294) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem tudom, ezert kerdeztem... :U

Engedd meg nekem kerlek, hogy ha idejon paradezni a huvejjel egy Samsung topicba, akkor vissza legyen trollkodva. :U

[ Szerkesztve ]

(#311) S e t h válasza Parallaxis (#308) üzenetére


S e t h
nagyúr

Rajtad kívül, meg a rokonságodra, ismerősökre való hivatkozáson kívül ez a széleskörű, minden példányra való általánosító hivatkozással csak újfent a samsung haterkedésednek adsz teret, kérdés, hogy ez érdekel-e még valakit.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#312) Litván Zongora válasza Parallaxis (#309) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Tényleg? :Y Valamiről lemaradtam akkor.
Bedugod az iPhone-t a PC-be, és megjelenik egy betű a meghajtóid között, meg tudod nyitni, rendezni tudod a fájlokat, könyvtárakat, stb?
Melyik iOS verzió tudja ezt?

[ Szerkesztve ]

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#313) Parallaxis válasza S e t h (#311) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nézz már be a Note 4 topikba, garantáltan nincs ott rokonom:)

Persze, ha valaki Samsung fan, azt nem érdekli, hogy a kedvenc gyártója már egyszer letojta az egyik prémium termékük vásárlóit...

Hidd el, ha nem lett volna a kártérítési perek miatt nagyobb költség, akkor ugyanígy tojtak volna a Note 7 tulajokra is.

[ Szerkesztve ]

(#314) kekedi válasza Bumblebeee (#276) üzenetére


kekedi
senior tag

Nekem is pont ez volt az első érzésem, hogy ezt a tudást kellett volna hozni 1 évvel ezelőtt és beletenni az S9-be. És akkor az S8 és az S9 között lett volna valami érdemi különbség is.

(#315) bulikavagyok válasza Parallaxis (#313) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Sz@r, gonosz Samsung! Nem ugorhatnánk?! :U

[ Szerkesztve ]

(#316) borand


borand
aktív tag

Úgy érzem, hogy az Apple-Samsung ellentétek elcsendesedtek, erre megjelentek a Huaweiesek és mindenáron bizonyítani akarják, hogy a Samsung egy kalapszar. Miközben a Samsung évek óta magas szinten van stablan és a kínaiak a Mate20Proval jutottak el oda, hogy felvegyék minden tekintetben a verseny, de még messze nem hibátlanok és még mindig a másikkal kell foglalkozniuk.

(#317) Parallaxis válasza Litván Zongora (#312) üzenetére


Parallaxis
addikt

iOS-en ehhez telepítened kell alkalmazást ami ezt lekezeli, Androidon meg a gépre egy drivert, hogy felismerje a készüléked. Szóval valamit tenned kell az ügy érdekében mindkét esetben :)

Egyébként én már jó ideje felhőt használok, így nem kell semmit sehova dugdosni :D

(#318) Parallaxis válasza kekedi (#314) üzenetére


Parallaxis
addikt

+1

Az S10 egy jubileumi készülékhez képest enyhén gyenge eresztés.

De egy pozitív oldala van a dolognak.. ráérek jövőre leváltani az S9+-om :D

(#319) Klaya1986 válasza ForRedGlory (#272) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

:) Talán , mert az tetszik... ?! persze nem mellékes , hogy az aksi is jobban szereti. De ha már amoled a kijelző, használjam az előnyeit.

(#320) ollie válasza Parallaxis (#317) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kell semmilyen driver már vagy windows 7 óta.

***

(#321) S e t h válasza Parallaxis (#313) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha olvasnál is a megrögzöttség szajkózása helyett, akkor nem írnál butaságot a samsung fansággal kapcsolatban.
Bár minden gyártó úgy xarná le a vásárlóit mint a Samsung.
Lépj rajta tovább, ne rágódj folyton a saját sérelmeiden.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#322) tuki2200 válasza Parallaxis (#304) üzenetére


tuki2200
senior tag

Osztott képernyő, bármilyen videó háttérben vagy pip-ben való lejátszása, play áruházon kívüli élet, torrent (ez mondjuk megoldhato iOS-on, de vagy fájlméret limit van, vagy sebesség limit, vagy fizetős ami gáz..) telefon kvázi pendrive-ként való használata, microSD kártya(bővíthető tárhely), képernyő tükrözés apple tv nélkül, kezelőfelület teljes személyreszabhatósága, LDAC bluetooth hangátvitel, Bluetooth Dual Audio... tudom még sorolni, ezek csak azok amiket én személy szerint nap mint nap használok.

[ Szerkesztve ]

(#323) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ezt csak úgy itt hagyom, akik jelen "teszt" alapján ítélik meg az akkumulátor időt. Mondjuk így elsőre nem is tudom mivel lehetne lemeríteni a telefont 3.5 óra alatt. Folyamatos Antutuzással, full fényerős Asphalttal talán... navigációval, fotózással nagyon kétlem, hogy le lehet meríteni 3.5 óra alatt.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#324) -FreaK- válasza ForRedGlory (#323) üzenetére


-FreaK-
veterán

A másik topicba már linkeltem ezt a múlt héten. A Mrwhostheboss (szerintem meglehetősen korrekt) aksi tesztjének az eredményeit egy grafikonba rendeztem, abból is az látszik, hogy kiemelkedően jó üzemidőt tud.

(#325) ForRedGlory válasza -FreaK- (#324) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jah, azt én is láttam. Jobban hiszek neki, mert ez valóban életszerű teszt.

(#326) tuki2200 válasza -FreaK- (#324) üzenetére


tuki2200
senior tag

Snapdragon vagy Exynos? Nem mindegy, ezeket az ilyen teszteknél jó lenne tisztázni

(#327) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Nekem kifejezetten tetszik a két telefon. Egyedül az előlapi kivágás nem jön be. De szvsz nincs erre jobb megoldás jelenleg. Minden benne van, amit egy telefonba bele lehet rakni így 2019 elején. Egyedül az infra hiányzik a készülékből. Bár számomra sosem lenne haszna.
Kamera top kategória (nagyon jó képek, remek videók), sebesség is, a kijelző csúcs, jack csatlakozó, kijezőbe épített ujjlenyomat olvasó, fasza hangszórók, jó üzemidő, stb... Az akku valamiért csak ebben a tesztben volt gyenge. Lehet hibás a készülék, ami tesztelve volt.
Szvsz lehet próbálni fogást találni rajta, de nem igazán lehet. Az ára az, ami kicsit magasabb, mint kellene. Sajnos egyre drágábbak a készülékek. De pár hónap múlva már sokkal emberibb áron fog szaladgálni.

Gamer for Life

(#328) ForRedGlory válasza tuki2200 (#326) üzenetére


ForRedGlory
félisten

13 kerek másodpercet kellett volna nézni a videót... Exynos.

(#329) Klaya1986 válasza ForRedGlory (#323) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Gondolom a tech2 youtube tesztje nem mérvadó akkor. 1 hét használat után az S10 3 órás sot átlagban, S10+ 4 órás. Talán javulhat ez valamit , de ez akkor is siralmas egy csúcskészüléktől 300+ ezerért. A csúcs mindenben legyen az ennyi pénzzért, legalábbis szerintem. Anno emiatt adtam el a másfél éves , haldokló aksis honor8am, mert napi 2x legalább tölteni kellett már. Az is 3-4 órás kijelzőidőket tudom már csak. De ha ez elfogadható egy zsír új készüléktől , akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#330) #24536576 válasza Parallaxis (#302) üzenetére


#24536576
törölt tag

Akkor én mit szóljak? :D Füstölgő Note7 után annyit se mondtak, hogy bocs. Még az AJÁNDÉK VR "sisakot" is vissza kellett adnom. Utána elkövettem a legnagyobb telefonos baklövésem, és huaweire váltottam. Bár az ingyen HK Go Play miatt annyira mégse volt rossz üzlet. Most abban reménykedem, hogy a Note9 kibírja ezt az ocsmány gloryhole designt.

[ Szerkesztve ]

(#331) ForRedGlory válasza Klaya1986 (#329) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Lassan pihenhetnél kicsit. Miért csak azokat a teszteket "látod meg", ahol valamiért alacsony akku időt írnak, mondanak? Egyáltalán nem fordul meg a fejed bármelyik sarkában, hogy sántihat a 4100-as akksi melletti 3-4 órás üzemidő?

Az utóbbi pár hozzászólásban ott van világosan a másik véglet. Ha fogadnom kellene, egészen biztosan nem arra fogadnék, hogy 4100-as akksi mellett szar az üzemidő. Aki ilyet mért, ott valami gond van a telefonnal, szoftverrel (ami nem is a végleges).

Csak a kedvedért, egy másik teszt. Remélem az 1.1 millió feliratkozó ad valamilyen szinten hitelt a tesztnek... [link] Ha az S10+ üzemideje rossz, akkor a többi telefon - köztük a Mate 20 Pro - űber rossz.

Az egyensúly érdekében most emelgesd kicsit a pozitív akku teszteket is... ha nem megy és egyoldalúan állsz hozzá, trollkodj ott, ahol kíváncsiak rád.

[ Szerkesztve ]

(#332) Parallaxis válasza ollie (#320) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem kell semmilyen driver már vagy windows 7 óta.

Attól, hogy a rendszer le tudja magától húzni a netről és telepíti, még kell hozzá driver, csak nem neked kell kézzel vacakolni vele.

(#333) #24536576 válasza ForRedGlory (#331) üzenetére


#24536576
törölt tag

Azt se felejtsük el, hogy a MA eléggé a Huawei felé fordult. Ez a tesztek összecsapásán is látszik.

(#334) akooos válasza #24536576 (#330) üzenetére


akooos
veterán

Gloryhole :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :C

(#335) Jakesz válasza Klaya1986 (#329) üzenetére


Jakesz
őstag

A tech2 és a mobilaréna partnerek, szóval megkockáztatom, hogy ugyanazt a tesztet közölték le, csak átfogalmazva.

(#336) kali válasza Parallaxis (#302) üzenetére


kali
legenda

Nekem is volt F-es Note 4, nem volt azzal gond, de garanciában nyilván javította 2 évig a Samsung, ha valakinek meghibásodott, de közel sem (volt) akkora arányú az a probléma, mint te azóta leírod számtalanszor.
Mondjuk engem nem is érdekel(t volna) különösebben, mert egy évig sem tartom meg a telefonjaimat.

(#337) nozs23 válasza #24536576 (#333) üzenetére


nozs23
addikt

Persze.
Ugyanazt tudja, mint a M20Pro (ami itt az egekig lett magasztalva a tesztben), csak még jobban: ujjlenyomatolvasó, kijelző, hangszóró, videó, fotó minőség, ram. És olcsóbb is.
Ha az S10-et veszed, ami ugyanazt tudja mint a +, 310 hivatalosan (280 telenortól kártyásan) és ezért kapsz 40-50k-s fülest is. Mate 20 nyitott 330-ért. Az mégis ajánlottként végzett.

[ Szerkesztve ]

(#338) Parallaxis válasza #24536576 (#330) üzenetére


Parallaxis
addikt

A Note 7 fiaskó nálam is megvolt, bár a VR cuccot én nem adtam vissza :)
Ezzel nálam végleg el lett vágva a Note vonal (pedig szerettem), de ha ilyen izzadtságszagú marhaságokat erőltetnek, mint ez a lyukasztott kijelző, akkor az S-t is hanyagolni fogom.

(#339) Dare2Live válasza ForRedGlory (#323) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem életszerű akuterheléssel simán le lehet meríteni 3.5h alatt.
Szerintem a csalódás annak szól, hogy sokan reménykedtek, hogy elszakadunk az S7/S8/S9 4-5, trükközve 6h SOTjától aztán mégsem. Én is. És itt külön baj, hogy aksi idő degradálódik Samsung szervíz szerint készülékek nagyjában max 2évet bír és ugye nem az van, mint anno hogy simán cserélsz, hanem drága, bukod vizállóságot (és egyébb csodák amiket nem részleteznék.)

De amit nem értek, hogy minek kell aksival sporolni egy 250-350.000fts készüléknél. Power userek 90%át nem zavarná, hogy 2mmel nagyobb ha 4000-4500-5000mahval szerelnék, sött nagyon örülne neki. Akkor miért nem??? :W

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#340) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Telenorban nem vagyok otthon, de ez létezik? Túl olcsó lenne 250.000 Ft-ért kártyásan.

(#341) Dare2Live válasza nozs23 (#337) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ha az S10-et veszed, ami ugyanazt tudja mint a +"

Úgy indul, hogy 3400mahes aksi és nem 4100mah. Az 22% difi. Az 5h SOTból máris 4h SOT lett. Vacsi új aksi esetén, mert fél év múlva már csak 3.5h. Innen S10 power userek 90% kizárta.

@ForRedGlory Mért lenne túl olcsó? S10Et én 249-259 közt láttam eddig.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#342) Parallaxis válasza kali (#336) üzenetére


Parallaxis
addikt

de közel sem (volt) akkora arányú az a probléma, mint te azóta leírod számtalanszor.

Végülis nem olyan nagy arányú... kérdezz rá egy szervizesnél (itt is van pár a fórumon)... gyakorlatilag az összes ilyen készülék érintett, mert egy tervezési hiba az oka, nem véletlen, hogy javításra nem is ajánlanak F-es alaplap cserét, hanem inkább a C-sre átépítést, ahol ez nem fordul elő.

Mondjuk engem nem is érdekel(t volna) különösebben, mert egy évig sem tartom meg a telefonjaimat.

Jaja.. Szívjon a szerencsétlen, akinek eladtad.. Jó hozzáállás, igazi magyar mentalitás. :(

[ Szerkesztve ]

(#343) Klaya1986 válasza ForRedGlory (#331) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Na tényleg utolsó hozzászólásom. Használjátok egészséggel, csak töltő legyen kéznél mindig, sosem tudni :DD

(#344) nozs23 válasza Dare2Live (#341) üzenetére


nozs23
addikt

Nem ugyanakkora az akksi 6.1 es a 6.5 colos kijelzos keszulekben. Dobbenet.

(#345) kali válasza Parallaxis (#342) üzenetére


kali
legenda

Nincs köze a mentalitáshoz, egyrészt nem tudtam erről, mert akkoriban még szó sem ilyesmiről és az sem biztos, hogy később meghibásodott, másrészt minden készülékemet lecserélem maximum egy éven belül, mindentől függetlenül.
A mentalitással kapcsolatos problémákat máshol kellene keresni, például ahogy a kapcsolódó közmondás is szól...
Írhatnál valamit az S10 családdal kapcsolatban is, ha már minden ilyen topikban ezt csinálod, mintha...

ForRedGlory: Belinkeltem már korábban ezt az S10+ akkumulátoros tesztet, mellette van a Mate 20 Pro-é is - mert ahhoz hasonlították -, de aki nem akarja figyelemebe venni, mert a néhány óránál akar valamiért leragadni, azzal nincs mit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#346) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#340) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ja, hogy ez az S10e. Akkor nem szóltam. :))

(#347) Silenzio válasza Parallaxis (#318) üzenetére


Silenzio
addikt

Videós képességekben bizonyos szempontból túl is mutat az iPhone-okon, főleg a szupernagylátószög újdonság, de az elektronikus stabi, ami úgy látom, szinte kiváltja az OSMO 2-m, szerintem szintén menő. Közben a méretek tovább csökkentek, 40 deka mínusz azonos kijelzőmérettel? Kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasó? Miért is lenne gyenge eresztés?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#348) fogtunder válasza Parallaxis (#342) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Jaja.. Szívjon a szerencsétlen, akinek eladtad.. Jó hozzáállás, igazi magyar mentalitás. :(

már bocs, de ez így mégis mi? ha ő eladja, rendes garival, akkor egy évig a vevőnek is van garija. nyilván nem új áron mennek el a használt telefonok, akinek nem fér bele a rizikó, vagy nem néz utána, az az ő hibája. nem mindenkinek kell használt telefont venni, ahogy a használtautó vásárlás sem való mindenkinek. be lehet szépen battyogni az általunk preferált kiskereskedelmi egységbe és megvenni egy újat ugyanannyi pénzből, ami nyilván szerényebb képességű lesz. a jó magyar mentalitás az, hogy hiszünk a csodákban, meg abban, hogy a használtpiacon majd mi megtaláljuk a szent grált.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#349) elfelejtette válasza Dare2Live (#339) üzenetére


elfelejtette
veterán

Sokan pont amiatt panaszkodnak sajnos, hogy ha nem 7mm egy telefon, akkor már nem kecses, és ennyi pénzért igenis legyen kecses... :U

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#350) Parallaxis válasza Silenzio (#347) üzenetére


Parallaxis
addikt

Videós képességekben bizonyos szempontból túl is mutat az iPhone-okon

Most az S szériáról beszélünk, aminek jubileumi verziója az S10. Hol érdekes itt az iPhone????

Az S9/S9+-hoz képest nézem és nem látok semmit, ami miatt elfogna az váltási kényszer.

A lyukasztott kijelző egy iszonyú öngól, mert a notch legalább szépen eltüntethető, ha valakit zavar és csak egy státuszsornyi az elpazarolt hely akkor is, itt viszont kapunk egy közel 1-1,5 centis sávot, amivel elérték azt, hogy semmivel nem lett nagyobb a hasznos kijelzőterület, mint az elődnél (sőt, ha az S9+-nál kikapcsoljuk a státuszsort, akkor még nagyobb is a hasznos területe).

A kijelzőbe épített ujjlenyomat érzékelő csak addig izgalmas, amíg nem akarsz normális üvegvédelmet rakni a készülékre, mert azzal nem működik, az írisz szkenner elhagyásával meg az arccal való feloldás is gyengébb lett.

Semmi olyan wow faktor nincs az S10-ben, ami indokolttá tenné a jubileumi megjelenést (és bár ez itt csak az én véleményem, de elég sok helyen olvastam hasonlót másoktól is).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.