Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Fred23 válasza ForRedGlory (#92) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az mondjuk nem mindegy, melyik változatot tesztelik, mi sajnos a gyengébb, Exynos-ost kapjuk az EU-ban, aminek -már csak a 8 nm-es gyártástechnológiája miatt is- rosszabb lehet az energiahatékonységa, mint a 7 nm-es SD855-nek.

Azt várom nagyon, mikor egészítik ki ezt a táblázatot az Exynos 9820-szal:

Tippre a Joules résznél 10-15%-kal több lesz, mint a SD855-nél.

Ez is sokat elmond.

[ Szerkesztve ]

(#102) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Na ilyenkor érzem, hogy jó döntés volt a Mate 20 (8-10 óra kijelző idővel...)

(#103) Dare2Live válasza arn (#82) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

anno voltak nagy lépések.

Én sebességben egymás mellé rakva nem láttam a difit egy S7 és S9 között. Aksiban is uazt tudják. Kamerában 100%ra nagyitva uazt uakkor fotózva alig láttam difit.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#104) kekedi válasza Dare2Live (#103) üzenetére


kekedi
senior tag

Akkor én kiegészítem azzal is, hogy az S7 kamerája semmivel se lett jobb mint az S6-é. De láttam olyan tesztet is ahol azt írták, hogy talán még rosszabb is.
Akkor az S6 után ne várjak csodát ha S9-re váltok, vagy esetleg S10-re?

[ Szerkesztve ]

(#105) TODI1111


TODI1111
addikt

Jó készülékek lettek de a Note 9-em nem adnám oda egyikért sem.

(#106) forgonati válasza Kkromer (#81) üzenetére


forgonati
őstag

Nálam már emiatt kiesne, ha most akarnék telefont venni. A Samu volt az egyetlen mostanáig aki megtartotta jól látható, méretes és konfigurálható RGB fényt. Gyökér Oneplus is elhagyta már a jack csatkakozóval együtt. Tudom, AOD van, de nekem az nem kell. Úgy látszik nagyon kell vigyáznom az S9+-omra mert egyhamar nem lesz normális telefon semelyik gyártótól lassan...

Keelah Se'lai!

(#107) kali válasza Jack Oneill (#102) üzenetére


kali
legenda

Számodra jó, nincs is azzal gond, másnak meg nem lenne az, mert vannak olyan funkciók, amikben az - vagy úgy általában a Huawei - nem annyira jó, de ettől szép a világ, hogy különböznek az emberek, abból adódóan pedig az elvárások és a preferációk is.

(#108) joey04


joey04
titán

Szerintem egy nagyon erős csomag lett az új széria, de nekem nem tetszik, 2 dolog miatt: az új ui nekem nagyon nem jön be (nem a koncepció, hogy igazodjon a nyúlánk házhoz stb, hanem a kapcsolók, csúszkák, ikonok, stb. kivitelezése nem jön be. Tudom, mindenre van megoldás, de én szeretem a gyárit használni). A másik dolog a lyukasztott kijelző. Borzasztó módon zavart amikor nyomkodtam. Ennél jobb a nagyobb káva, a notch, vagy a motorikus kamera is látványra szvsz. De baromi gyors készülék, nagyon jó a kamera, nagyon szép a kijelző, az üzemidő is jó (az itteni adat nem mérvadó), szóval ha esett egy nagyot az ára, lehet bepróbálom 2. telónak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#109) Dare2Live válasza Fred23 (#101) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Játékon kívül nagy difit nem fogsz észrevenni.

Mondjuk arra kiváncsi vagyok, hogy 855el menni fog e a 4K@60FPS ISel vagy nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#110) forgonati válasza kekedi (#104) üzenetére


forgonati
őstag

S9 kamerája jó, sokkal jobb mint az S7-é. Nekem nem tetszettek az S7 fotói, brutális túlélesítés, túlszaturálás, így próbálták kompenzálni a nagy rekesz lágyságát. Természetellenes volt nagyon. S9-nél elég fénynél szűk a rekesz, így nem is kell túlélesíteni. S6 se volt sokkal jobb mint az S7. Szóval lesz minőségbeli ugrás S6-hoz képest.

Keelah Se'lai!

(#111) Jack Oneill válasza kali (#107) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Teljesen egyet ertek.

(#112) kekedi válasza forgonati (#110) üzenetére


kekedi
senior tag

Értem, és elhiszem. Minden esetre én megvárom legalább a nyarat, mennyit esnek a telefon árai, legyen az akár az S10 valamelyik fajtája. Amiben biztos vagyok S6 tulajdonosként, hogy bár ebben a tesztben nem ígértek nagy SOT-ot, nekem előrelépés lesz még így is. :)

(#113) ljs válasza atike (#95) üzenetére


ljs
tag

Segíts kérlek!
Hol tudom megnézni, hogy jelenleg
- milyen HW kell a DeX-hez;
- honnan tudom beszerezni külön (ezt magamtól is kiderítem, ha nincs idő a válaszadásra);
- mire alkalmas.
Kilogikáztam, hogy Te használod is.
Le tudnád írni a tapasztalataidat?
Mert ez a része (is) nagyon érdekel a telefon felhasználásának!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#114) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Az új felület letisztultabb lett, viszont minden tudása ellenére sajnos engem nem győzött meg.

Biztos tud mindent, biztos beletettek mindent, de engem az ára még mindig elijeszt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Nem tetszenek a fotók. Vártam a nagy bummot a Samsungtól, de ez nem jött össze szerintem. P30 Pro ha tényleg hoz egy 10x hybrid zoom-ot, akkor rohadtul el fognak húzni.

https://utdetailing.hu/

(#116) K0vasz válasza DrBubo77 (#10) üzenetére


K0vasz
aktív tag

S9-en is vannak Bixby-rutinok. És pár napja jött egy frissítés, amivel hozzá lehet rendelni egy rutint vagy appot a Bixby-gombhoz, úgyhogy most már nem teljesen felesleges :)

(#117) Segal


Segal
veterán

:DDD



"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#118) MikeWazowski válasza tibcsi0407 (#115) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Hát, sztem már el is húztak:)

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#119) MikeWazowski válasza Segal (#117) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Az elsőn nagyot nevettem ;] :DDD

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#120) DrBubo77 válasza K0vasz (#116) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

A cikkben ez szerepel: Éjszakai mód, amit leginkább a sötét rendszertéma jellemez a többi ONE UI-val futó eszközön is elérhető, a rutinok viszont csak az S10 szériánál.
Én ebből indultam ki. Nem tudod, az S8 szériára is jön a Bixby-rutinok? Nemrég frissült és én nem találtam ilyet.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#121) atike válasza ljs (#113) üzenetére


atike
nagyúr

:)

Nincs Samsung telóm és DeX-em se... :) Ellenben az irány nekem is nagyon tetszik - bár ez már kiderült... :) Ezért is követem, hogy hogyan alakul, és ezért sajnálom, hogy most nem jött új verzió...

Itt a Samsung DeX oldala

DeX Station árak

DeX Pad árak

Az S8-al jött be de akkor még messze nem volt kiforrott... Nem minden (akár gyári Samsung) alkalmazásnak van DeX-es nézete ami elég nagy baj.

(#122) #24536576 válasza DrBubo77 (#120) üzenetére


#24536576
törölt tag

Éjszakai mód, hogy függ össze a bixbyvel?

(#123) AliceWake válasza K0vasz (#116) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Nekem Note9-en még nincsenek rutinok :( Pedig használnám...

Non omnis moriar.

(#124) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Megnyugodtam, hogy ez is csak a szokásos túlhájpolt, túlárazott szarszung. Még jó hogy most már az egész család lecserélte Hüvejre, szinte saját maguktól, pedig laikusak...:D
Az emberek lassan lassan rájönnek, hogy mi jó és mi nem...

(#125) Fred23 válasza Dare2Live (#109) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem játszok annyit mobilon, hogy csak ezért az Exynos 9820 zavarjon, viszont ha csak 1 órával tovább tudok böngészni egy másik rendszerchip miatt, az igenis sokat jelentene!

[ Szerkesztve ]

(#126) batai15 válasza INGJOKE (#124) üzenetére


batai15
félisten

Halistennek ez egy orbitális marhaság . Piac és saját tapasztalatom is ezt támasztja alá.

(#127) kali válasza INGJOKE (#124) üzenetére


kali
legenda

Még szerencse, hogy a Huawei Mate 20 Pro és társai sokkal olcsóbban nyitottak, meg azokat nem tolták annyira, mint az S10+ és kistestvéreit!
Ja, hogy ez nem így van... :)

[ Szerkesztve ]

(#128) <Adamsky> válasza -FreaK- (#54) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Igen, ezek az ergonómiai bakik totál érthetetlenek."
Sajnos az ergonómia szót a gyártók vagy nem is ismerik, vagy jó mélyre elásták. :W
Én utóbbira tippelek. A "nagyobb, több, gyorsabb" szlogennek mára mindent alárendeltek.

" ... jobban zavar, mint a notch. Itt ugye vastagabb, és teljesen hiába van körülötte kijelző ... " - a szépségről most nem nyitnék vitát (szerintem mindkettő annyira szép, mint egy lóharapás) de ahogy mondod logikusan is elég nehéz alátámasztani a lyuk létjogosultságát.

"Viszont ti mit gondoltok, mi lesz a következő Note-al? Mert most az S10+ utol érte kijelző méretben és aksi kapacitásban is ... "
Remélem most "visszapattannak" a kategória határáról, és újra kis (normál) méretű lesz az S sorozat. :)
Komolyra fordítva.... ezt se igazán értem. Mert az addig OK, hogy valakinek nagy telefon kell (valakinek pedig kicsi kellene...) de mikor már csak nagy van, meg k. nagy, és utóbbi kettő között ilyen 0,2-0,3" különbségek vannak, akkor miről is beszélünk? Hol van itt választék?

(#56) LosBlancosrm
"Sajnos rengeteget zabál az AOD." - szuper. Valahogy sejtettem, csak nem akartam hülyeséget írni, mert tapasztalatom (szerencsére) nincs. Köszi a megerősítést!

(#129) forgonati válasza tibcsi0407 (#115) üzenetére


forgonati
őstag

Nem tudom milyen bummot vártál. Érdemi javuláshoz minimum 2 évet ki kell hagyni. Hacsak nem valamiféle drasztikusat módosítanak (Nokia 9) akkor borítékolható hogy nem lesz nagy bumm. És még így sem vagyok meggyőződve hogy a Nok 9 annyival jobb a millió kamerájával...

Keelah Se'lai!

(#130) kali válasza <Adamsky> (#128) üzenetére


kali
legenda

Olyan túl sokat nem fogyaszt azért az AOD, ráadásul az újabb verziókban már nem csak időzíthető, hanem olyan opció is adott, hogy meghatározott érintésre/koppintásra bekapcsol x időre, aztán megint ki.

[ Szerkesztve ]

(#131) .Szaki. válasza ljs (#113) üzenetére


.Szaki.
addikt

Akkor válaszolok én.

Nekem DeX Pad van, ezen találsz egy HDMI, egy USB-C (tápellátásért fog felelni), valamint két USB-A portot. Az eszköz maga egy S9+ méretű téglalap, ebben van egy ventilátor, ami ha komolyan kezd dolgozni a telefon, akkor bekapcsol és hűti. Ezt az eszközt rákötöd monitorra és teljes képernyőn, a legtöbb dolgot asztali nézetben tudsz használni. Az USB portokra rá tudsz tenni klaviatúrát és egeret, így pedig teljes értékű asztali számítógépként tudod használni a telefont.

Leegyszerűsítve ennyi a DeX lényege. :)

(#132) petymeg válasza INGJOKE (#124) üzenetére


petymeg
addikt

Huawei is marha drága lett azért mostanra. Nézegettem a Mate 20 Pro-t, árban a Note 9 felett volt (igaz a Mate az újabb pár hónappal) három hete, a Note 9 nyert nálam, (de nem csak az ár miatt). Ha felnő egy brand az ár is növekszik. Pl. a Oneplus-ra is kezd ez igaz lenni.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#133) nozs23 válasza tibcsi0407 (#115) üzenetére


nozs23
addikt

Igen, milyen hasznos funkció is az a mindennapokban.. Ja, nem.

(#134) INGJOKE válasza kali (#127) üzenetére


INGJOKE
veterán

Senkit nem érdekel a családba (kivéve engem, nekem flotta előfizetésem van) a készülék ára, mert két évente adnak egy újat az előfizetés mellé, mert a max csomagban vannak. Eddig mindig a csúcs samu volt és mivel egy év tolódás van az előfizetések között így mindegyikkel találkoztam az s5 óta. Szerencsére az utolsó az s8 egde volt a családban...:D

(#135) kchris78 válasza ssppiikkee (#9) üzenetére


kchris78
veterán

pont ott töltené az ember vezeték nélkül (amiatt le kell tenni) ahol nyomogatná az ember a telefont :).

Amúgy meg: 150nites 16 óra vs 5 óra SoT. Ez mutatja hogy TOTÁL attól függ a SoT, ki hogy használja a telefont, milyen fényerővel... Ha spórol ki lehet belőle jót is hozni (dark mode, manál alacsony fényerő, az automata mindig többet hoz ki mint ami szükséges szerintem).

(#136) petymeg válasza .Szaki. (#131) üzenetére


petymeg
addikt

Kár, hogy az Archicad nem fut rajta, mert akkor kukázhatnám is akár az asztalit... De szerintem nincs már az sem olyan vészesen távol.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#137) kali válasza INGJOKE (#134) üzenetére


kali
legenda

Attól még igaz, hogy ha az S10 széria túlárazott és túltolt, akkor igaz az a Mate 20-akra is például, de van még más ilyen gyártó is, sőt!
Az s8 egde valami egyedi kiadás? ;]

(#138) kchris78 válasza MrCsiT (#51) üzenetére


kchris78
veterán

wifi a kertbe és hallgatja online. ennél nagyobb szívás akárhol máshol rádiózni.. (BTW ezek a telefonos FM chipek borzasztó szar érzékenységgel rendelkeznek egy vidéki rádió kb a nagyvároson belül hallgatható velük, ami a használhatóságát nagyban csökkenti)

[ Szerkesztve ]

(#139) akooos válasza kali (#137) üzenetére


akooos
veterán

Csak MAX flottások kaptak olyat azt olvastam ;]

(#140) hr2


hr2
őstag

Samsung chat azt írtja, hogy a 128Gb-os S10 -ben 8GB RAM van.
"Engedje meg, hogy tájékoztassam a 128GB S10 készülékek 8GB rammal rendelkeznek.."

A teszt meg:
" esetünkben belső tárhely 128 GB volt a rendszermemória is, a RAM 6 GB, az S10+-nál pedig 8 GB."

Telekom oldala is 8GB ír.
Akkor most mennyi az annyi?

[ Szerkesztve ]

(#141) Bossyy


Bossyy
tag

Jövőre ez fogja váltani a mostani S8 - cat, de azt sajnálom, hogy azt a hitvány, műanyag SIM tálcát megtartották (és kihagyták az előlapi LED-et, ami az S8 ban még meg van). Bezzeg az S6-ban még fémből volt, ami kibír végtelen számú használatot és nem para, hogy mikor törik el.

[ Szerkesztve ]

(#142) hroberto válasza INGJOKE (#124) üzenetére


hroberto
veterán

Azért érdekelne miben jobb a "hüvely mint a szarszung"... :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#143) kchris78 válasza petymeg (#61) üzenetére


kchris78
veterán

aki figyel az üzemidőre és az adatforgalomra.. (tudom fizessen elő korlátlanra)

(#144) nozs23 válasza hr2 (#140) üzenetére


nozs23
addikt

8 mindkettőben. Lehet elírás, de sok tesztelő kapott 6GB-os demo példányt, de forgalomba nem kerülnek.

(#142) hroberto

Hardver és szoftver koppintásban, más gyártók fikázásában, és abban, hogy kitiltassák magukat lassan a fél világról. Amiben pedig nem jók az a szoftverfrissítés, egyediség, esztétika.

[ Szerkesztve ]

(#145) kchris78 válasza hr2 (#140) üzenetére


kchris78
veterán

az S10e az 6GB az S10 az 8.

(#146) khron78


khron78
őstag

Ilyen összegnél szájhúzásnak már nem volna helye. Jöjjön az E, mint Elemér!

(#147) DS39 válasza AliceWake (#4) üzenetére


DS39
nagyúr

én azt a tesztet várom igazán. :)
egyébként, hogyhogy nem lett triplateszt?
(vagy az S10e tesztet más kolléga csinálja?)

(#148) S e t h


S e t h
nagyúr

Jubileumi kiadáshoz képest szerény, amolyan ráncfelvarrásos feeling, kicsit többet vártam a piacvezetőtől.

A SOT elég nagy szórást mutat a neten megtalálható számok alapján, de az itteni eredmény elég vékony lett.

Sajnos ez előrevetíti, hogy a note 10 sem lesz akkora előrelépés, nagyjából a kötelező minimumot hozza, ami elég az elsőséghez, de nem lépi le nagyon a kínaiakat, leszámítva s-pen.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#149) ForRedGlory válasza hr2 (#140) üzenetére


ForRedGlory
félisten

8 van az S10-ben es a nagytesoban is. Cink, hogy a tesztelo meg a technikai specifikaciokat sem ismeri es irja a hulyeseget. Az S10e-nek lesz 6/8GB valtozata, a tobbi 8-as.

(#150) HUTCHDB válasza tibcsi0407 (#115) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A huawei-nek videóban kellene fejlődnie, de abban nagyon.
Sajnos abból a szempontból éppen hozzák a középkategóriás szintet.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.