Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sajnos nem derült ki a tesztből, hogy a 2 db sim csak a régebbi dual standby-t tudja, vagy (mint egy jóóó régi HTC..) akár dual active-ra is képes? :F

scyllafren: azért baj, mert van ismerősöm, aki kiül a kertbe délután ha jó idő van, és FM RÁDIÓT HALLGAT(NA). :W Neki sajnos ez a termék ebben a formában nem lesz alternatívája a most használt mobiljának.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#52) SX Wave válasza scyllafren (#46) üzenetére


SX Wave
aktív tag

Infra: légkondi, fényképezőgép, tv, stb...
FM: nem mindenkinek van korlátlan v több gigás net csomagja.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#53) envagyok válasza scyllafren (#46) üzenetére


envagyok
veterán

Pl nekem 4 táv kell a házimozihoz, a sony tabbal egyben kezelem.

A rádióról: 600MB mobilnet pillanatok alatt elfogy rádióhallgatásra

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54) -FreaK- válasza <Adamsky> (#43) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, ezek az ergonómiai bakik totál érthetetlenek. Pár ilyen aprósággal mennyit lehetne javítani egy készüléken..

A kamera lyuk engem speciel jobban zavar, mint a notch. Itt ugye vastagabb, és teljesen hiába van körülötte kijelző, ha az teljesen használhatatlan a jobb oldalon és felül.

Viszont ti mit gondoltok, mi lesz a következő Note-al? Mert most az S10+ utol érte kijelző méretben és aksi kapacitásban is, így már csak a Pen marad mint egyetlen differenciáló tényező, viszont ez szerintem kevés ahhoz emiatt egy külön telefont fejlesszenek. A még nagyobb kijelző és a még nagyobb aksi sem játszik, mert ott az S10 5G változat, ami ezeket is kipipálja. Kíváncsi leszek, ezt hogy oldja meg a Samu.

(#55) forgonati válasza scyllafren (#46) üzenetére


forgonati
őstag

Hallgass már netes rádiót mobilnettel, ráadásul mondjuk külföldön. Nem fogsz örülni a számlának.

Keelah Se'lai!

(#56) #24536576 válasza <Adamsky> (#43) üzenetére


#24536576
törölt tag

Sajnos rengeteget zabál az AOD. A led elhagyása az egyik dolog ami miatt marad egy darabig a Note9. Vannak dolgok amikben visszalépés lenne az S10+, és nem keveset kéne ráfizetnem. Vicces.

(#57) ghiottone válasza forgonati (#48) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+1

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#58) Napfénysüti

Elég komoly telefonokat raktak össze Samsungéknál. Az ár annyi amennyi, sajnos manapság a csúcskategória egy vagyonba kerül szinte minden márkánál. Az üzemidő viszont lehetne jobb, ebben még fejlődhetnének.

Més que un club!

(#59) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Nincs értesítési led????? :O

És az always on display tudja azt a funkciót, hogy az órát meg home gombot ne mutassa, hanem csak ha van elmulasztott esemény (hívás, sms, email) csak azt?

(#60) Fred23


Fred23
nagyúr

A videós képességei szerintem kiemelkedően jók, és fotózásban is hozza az elvártat, ha nem is mondanám azt, hogy veri mondjuk a Pixel 3-at.

"olyan 5 óránál több SoT-re én nem számítanék sem az S10 3400, sem az S10+ 4100 mAh-s akkumulátorától"

Ez viszont szégyenletes, de van egy olyan érzésem, kevesebb nyúzással a leendő tulajok ennél sokkal jobb időket is be fognak majd dobni a topikba.

Kíváncsian várom a holnapi tesztet, ami sokkal jobban érdekel, mert esetleg még érinthet is! Már előre félek a SoT résztől, 3100 mAh kevésnek tűnik nagyon; viszont előre azért nem merném leírni, simán elképzelhető az is, hogy jó értelemben fog meglepni. Esetleg valami előzetes infó az S10e üzemidejéről? :)

(#61) petymeg


petymeg
addikt

Manapság ki hallgat még FM-rádiót, amikor interneten is lehet?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#62) <Lacy85> válasza .Szaki. (#38) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem kell rá üvegfólia, és problem solved. Szerencsére gondolt erre a Samsung, és alapból fóliával kapod a telót. Olyannal, ami nem zavarja az ujjlenyomat olvasót.
Ha meg nagyon leharcolódik, akkor tesznek rá másikat. Igaz nem az 500Ft-os kínait, de ha van pénz majomra, legyen banánra is. :D

(#63) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Rendes iparos munka, de nem dobnám el ezért a Note9-et.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#64) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Ha már mindenáron a kijelzőből kiharapunk egy szeletet, akkor inkabb már notch legyen mint lyuk. Az a vicces, hogy a M20 szebben oldotta meg a samu, mint a S10.

[ Szerkesztve ]

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#65) S@c@ válasza <Lacy85> (#18) üzenetére


S@c@
őstag

Sajna ugyanígy látom,hogy az S8-at sem éri meg erre lecserélni, pedig nagyon vártam.

Üzemidőben sem kamerában nem érzem a javulást. A sima S8 is eleg furge Oreo alatt, lehet már Pie-ra sem teszem és akkor még használható marad 1- 2 évig simán. :R

(#66) ollie válasza kakuk.tamas (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez is tud. A prohardveres tesztek nagyon extrémek, nyugodtan szorozd meg 50%-kal, mert annyival lesz több SoT az átlag felhasználó számára.

***

(#67) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Köszönöm a gyors és igényes tesztet!

Jól látom a 2. oldali képen, hogy a kijelző bal oldalán fekete vagy zöldes színű fényszivárgás van?

A jobb oldalon még fehéres?

Na, itt is jól megnyomták a krétát!

[ Szerkesztve ]

(#68) <Lacy85> válasza forgonati (#55) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Milyen számlának? Már jó ideje létezik EU roaming. Az adatkereted nagy részét (vagy épp az egészet) felhasználhatod az EU-ban is.
Meg azért a Spotify, Deezer, stb. szolgáltatások fénykorában ne legyen már akkora gond letölteni 10-20GB zenét, amit ott hallgatsz offline, ahol akarsz.

(#69) bigrock


bigrock
addikt

Az "e" variáns miért maradt ki vajon?

(#70) .Szaki. válasza <Lacy85> (#62) üzenetére


.Szaki.
addikt

Igen, ez szimpatikus, hogy van hozzá fólia és feltételezem lehet is venni hozzá újat, ha a rajta levő már ramaty állapotban van, az egyedüli kérdés számomra csak az, hogy maga a fólia milyen minőségű. Persze ha az S9+-ból és a hozzá kapott tartozékok minőségéből indulok ki, akkor nincs okom kételkedni.

Viszont emlékszem, amikor volt egy másik márkától vásárolt Androidos készülékem, volt rajta hozzá kapott üvegfólia, de a 2 hetes telefon úgy nézett ki, mint ha egy építkezésen használtam volna 3 éven át, pedig alapvetően még vigyázok is a telefonjaimra. Az iPhone esetében első dolgom volt minőségi üvegfóliát venni rá, 2,5 évig nem is volt panasz rá, összeszedett egyetlen egy kicsi hajszálkarcot a káván, ennyi volt. Az S9+-on jelenleg nincs fólia, vigyázok is rá. A 200Ft-os nem a telefonra illő fóliáktól és szilikontokoktól én is meg tudok őrülni. :D

(#71) Wallenberg válasza bigrock (#69) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Holnapra ígérte AliceWake a tesztet!

Majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#72) .Szaki. válasza bigrock (#69) üzenetére


.Szaki.
addikt

Holnap!

(#73) Plazmacucci válasza ollie (#66) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem pl vagy ugyan annyi, vagy kevesebb szokott lenni a SoT, mint amit itt jelölni szoktak. Szerintem sokan sok féle képen használjuk. ha egész nap otthon vagyok és telefont nyomkodok, akkor 12 óra alatt belerakok 7 óra kijelző időt Wifiről. Ha hétköznap dolgozok akkor 36 óra alatt négy órát, mire enni kér. Kér ezen rugózni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#74) MrCsiT válasza ollie (#66) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ezt [az eltérő SOT idő a tesztben és a való életben dolgot] ugyanúgy nem tudom sehová se tenni, mint a VGA-k esetén a Furmark-ot: na ná, hogy van olyan metódus, amivel a leghamarabb ki lehet végezni az aksit, de
- azok a felhasználók, akik meg is vennék a terméket, éppen a SZAKMAI oldal véleményformálása alapján dönthetnek pro/kontra egy termék esetén, tehát, ez akkor így egy hibás, félrevezető - és mint írod, nem is egyedi eset (?!!) - tesztmetódus;

- adja magát a kérdés, hogy ha a tesztelésben sikerül kicsit csúsztatni (tudjuk, nincs fehér meg fekete, és van olyan nézet, amiből igazak a leírtak), akkor mi a helyzet a többi cikkel, véleménnyel? Tudom, kezeljem fenntartással. Hát, köszi. :(

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#75) .Szaki. válasza ollie (#66) üzenetére


.Szaki.
addikt

S9+ átlagban 5-6óra kijelzőidőt tud. Nyilván kérdéses a felhasználási mód is, így ez egyénenként változhat.

(#77) akooos


akooos
veterán

Egészen tetszik ez a teszt, elég színvonalas lett. Pénteken (ha a telekom is úgy akarja) át is tudom venni a nagyobbik változatot, nyugdíjba küldöm a Note 8-at. Remélhetőleg a Galaxy Budsról sem maradok le :D

(#78) tixem


tixem
addikt

Szép-szép, de otthonra nem kéne :)

Lassan elérünk oda, hogy az évi kötelezően friss SoC mellett semmi érdemi újat nem ad egy gyártó sem. Valahogy nem fogott el az érzés, hogy okvetlenül upgrade-elnem kéne.
Akku technológia még mindig egy kalap szar. Kamerák terén semmi komolyabb előrelépés, kijelző/előlap arány szokás szerint növekszik annak kilyukasztása árán, hurrá de jó. Kijelzőbe épített biometrikus azonosítás ezzel sem lépett előre túl sokat, majd talán jövőre.

Kíváncsi leszek mit mutat majd idén a Huawei a P30-cal illetve a 7-tel a Oneplus. Mondjuk semmi eget rengetőre nem számítok ezektől sem és erős a gyanúm, hogy idén sem hoz senki olyat amiért dobnám a Note 8-at.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#79) SX Wave válasza <Lacy85> (#68) üzenetére


SX Wave
aktív tag

...okostelefonok fénykorában, ne legyen már akkora nagy gond a gyártóknak beletenni egy FM rádiót a telefonba, amit ott hallgatsz ahol akarsz.

[ Szerkesztve ]

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#80) nbg válasza AliceWake (#4) üzenetére


nbg
senior tag

Viszont a ma megjelent cikkbe beletenni a holnapi linkjet nem tul elegans szerintem.
Nem lenne esetleg jobb holnapig kiszerkeszteni a hivatkozast? Ez a tudatos 404 nem tul profi dolog, na...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#81) Kkromer


Kkromer
aktív tag

Nincs értesítési LED...

Üzemidő 345 ezerért gyengus.

Felejtős.

(#82) arn válasza noro79 (#15) üzenetére


arn
félisten

Az s8as meg ugyanaz volt, mint az s9, csak felaron :D nyaron kell majd az arakat megnezni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#83) Rinocerosz válasza #45553408 (#76) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Nem, de itt azt állítják, hogy a telefon 3-4 órát bír tehát rosszabb mint egy s8 vagy s9..
Én elég sokat használom a s9+ telefonomat de 6 órát mindíg ki tudok hozni belőle.. de az s10+ ból nem lehet ennyit kihozni érdekes..

(#84) Gee_-


Gee_-
tag

Remélem pénteken kézhez kapom az előrendelt s10-em. Nekem az S8 ast fogja váltani vártam már nagyon hogy a kijelzőbe legyen az ujjlenyomat olvasó.

(#86) batai15


batai15
félisten

Kiváló telefonok, bár sajnos az üzemidő most is csak átlagos, bár a gyors töltés fejében nem annyira gáz.
Most épp honort nyúzok , 5 óra sot , viszont nagyon gyorsan tölt, anno az akku miatt adtam el az s8at mert akkor ezt nem sok mindenbe néztem, már bánom.
Szóval ennek fejében igazán jó készülékek, bár az ár hát nem olcsó, és már lassan úgy sem ha az embert az nézi hogy 2 évig használni akarja esetleg.
Mondjuk az is igaz hogy a fizetésünk a kevés, mert minden drágul, csak a fizetés nem emelkedik egyenes arányba. Hol vannak már a szép idől mikor egy új normális felszereltségű autó 4m körül volt.. lassan karcolják a 8at ezek a kocsik . :(

(#87) ghiottone válasza Rinocerosz (#83) üzenetére


ghiottone
nagyúr

De azért az sem mindegy ki-hogy használja. Haver a 2730-as aksiból kihoz 1 simmel 8 órát, én ugyanebből a telefonból 2 simmel más szokásokkal csak 4-et....

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#88) takysoft


takysoft
tag

Mindenki úgy beszél erről, mintha valami Xiaomi vagy Apple termék lenne, ami relative tartja az árát.

Igen, a Redmi Note 7-et érdemes azonnal is megvenni, ha valaki olyat szeretne, mert az nem lesz olcsóbb.

A Samsung/Sony/LG túlárazott cuccai fél év alatt elveszítik értékük felét. Ami most 350, azt 3 hónap múlva 250-ért, 6-7 hónap múlva 200 körül zsebre lehet majd tenni.
Így volt az S9-nél is.

I will live forever or die trying

(#89) Rinocerosz válasza #45553408 (#85) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

És ha 3-4 et állít de többet tud?

(#91) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ebbe semmi vonzó nincs számomra
Se tudásban, se külsőre

Akksiban hallottak alapján megeszi Mate 20 pro
Kamerában sem jobb annál

Külsőre meg szubjektív de nem szép

Egy Note 9 bőven jobb vásár ezeknél csak végre esne kicsit az ára

Kevés ez így 10.-nek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#92) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Mi van?! Akarhol neztem, ott dicsertek az uzemidot... Joslatokba meg ne bocsatkozzunk.

"Bog eddig egynapos menetidőt és 3-4 óra kijelzőidőt regisztrált az MWC-n, de rommá is használta a telefont (navigáció, fotózás etc.). Ez egy hét után kezdett javulást mutatni, de olyan 5 óránál több SoT-re én nem számítanék sem az S10 3400, sem az S10+ 4100 mAh-s akkumulátorától."

(#93) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Egy kézzel továbbra is csak az S10e kezelhető

na most nekem viszonylag kis kezem van, de a sima S9 bőven kezelhető egy kézzel is: széltében ugye viszonylag keskeny a készülék, a hossza meg a gesztusvezérlésnek meg a mindenféle trükknek köszönhetően szintén nem gond

amúgy volt szerencsém élőben látni ezeket a lyukas kijelzőket, és meglepetésemre egyáltalán nem olyan gáz, mint a képeken. kevésbé tűnik zavarónak, mint a notch (bár a cseppkamerás megoldásnál nem biztos, hogy jobb)

(#94) ForRedGlory válasza Kkromer (#81) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A selfie kamera koruli eresititesi led tuti nem csak a kamerahoz lesz jo a jovoben.

(#95) atike válasza .Szaki. (#38) üzenetére


atike
nagyúr

Semmi konkrétum - tetszik az alapötlet. Az első megvalósítás után a második már jóval kiforrottabb lett mind hardveresen, mind szoftveresen. Vártam, hogy itt is jön a következő lépcső - és mivel a teló teljesítménye is generációról generációra nem is keveset nő így úgy voltam vele, hogy a Dex is még nagyobb királyság lesz a 3. generációnál. Erre semmi... Nincs új. Sajnálom, jöhetne. Ezt kellene másolni mindenkinek nem a notchot... :DDD

(#96) Rinocerosz válasza #45553408 (#90) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Csak az a baj, hogy mindenhol a legjobb az s10+ üzemideje..
Szóval akkor jelenleg ennél többet 1 telefon se tud.. 3-4 óra a max..

(#97) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Kevés lett ez jubileumi kiadásnak. Kezdve ezzel a kameralukkal. Nekem ez nem prémium feature, hanem inkább gyerekes. Egy középkategóriás huawei telefonba tudom max elképzelni. Üzemidő ahogy látom Huawei-hez képest rendesen alul marad. Ez az új felület is - nyilván szubjektív - számomra gyerekes. Kamera nyilván jó, de már a note 9-be is jó volt...

A huawei féle10X-es zoom-ot várom, az már feature...

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#98) Dare2Live válasza ForRedGlory (#92) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Üzemidő lényegében egyezik az S7/S8/S9 féle 4-5hval. S10+ 5h SOT, S10 levesebb.
Ha ez jó akkor jó, ha nem nem.

Samsungosként nem fog semmi meglepetés érni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#99) SzChriss95


SzChriss95
csendes tag

Nincs kamerasziget :DD eddig kamera-félsziget volt, most van igazán kamerasziget :))

(#100) Dare2Live válasza MikeWazowski (#97) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

huawei, xioami meg hajlamos zárni aplikációkat. Kit ez zavar kit az.

Amit nem értek mért nincs, nem szerelnek semit nagyobb akuval. Egy S10Ebe pl 4000mahest. Igen vastagabb lenne 2mmel. Nem érdekel.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.