Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Egyébként véleményetek szerint milyen gyakorlati különbség van a Note 2 és a sima, első Note között?
Bár a sima Note teszteket nem nagyon olvasgattam, de elnézve a legszembetűnőbb az az iszonyatosan (tényleg borzasztó :DDD ) rázkódó felvétel videófelvételnél. Ellenben a képeit amiket készít nagyon dicsérik.
Szerintetek?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#7502) AliceWake válasza Giovanny (#7499) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

LL7

Bocs, mire észbe kaptam, hogy félinformációt közlök, már nem tudtam szerkeszteni :)

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#7503) Nincs név válasza HUNPSP (#7496) üzenetére


Nincs név
tag

Normális készüléknél ilyen hibák természetesen nem állnak fenn. Én a Note2-t javasolnám (teljesen szubjektív módon ;] ), az S3 is "nagy" már, szokni kell a méretet, akkor meg egy "picivel" nagyobb már mindegy, nem igaz? Zsebben (ha nem szűk) könnyen elfér, de leülés előtt ajánlott kivenni. :D

Ezt amúgy sosem értettem, a telefon kiállításának az lenne a célja, hogy bevonzza a vásárlót és megvegye a telefont nem? Akkor miért szarnak bele, hogy hogyan fut? Aztán bemegy iFon pistike, nyom rajta kettőt és jót röhög a markába, hogy az Android szar.

[ Szerkesztve ]

(#7504) Dr V


Dr V
őstag

64gb memóriakártyát hol lehet jó áron venni?

(#7505) ZoliM@ster válasza AliceWake (#7497) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

A hátlapon lévő erős mágnes miatt nem működik az s-pen.ha meg kiraknák mellé úgyis ellopnák...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#7506) Dr V válasza ZoliM@ster (#7505) üzenetére


Dr V
őstag

Telenorban működött, a készülék hibátlan volt. Igaz, kézbevettem, nem a tartón nyomkodtam. Az S-pen alatta volt, riasztós kábelen.

(#7507) ZoliM@ster válasza Dr V (#7506) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

MMben működik így,t-ben is használható pl.

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#7508) AliceWake válasza HUNPSP (#7501) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Lényegesen gyorsabb mint a Note1 (ami szerintem szembeötlően lelassult a Note2 megjelenése előtti utolsó frissítéstől), és sokkal jobb akksiidőt produkál.
Az S Pen kényelmesebb lett, új funkciókat kapott (bár azt hiszem, sokat megkapott a Note1 is), viszont szerintem jobb volt a Note1 jegyzet widget-e.
Én külön értékelem a led jelzéseket és azt, hogy nem kapcsol ki a képernyő, amíg nézem. Netezésnél, olvasásnál jól jön.
A jedi erővel működő "röpke pillantás" azóta lett hasznos, hogy értelmes sebességgel reagál a legújabb frissítés óta.
Flash player-t külön le kell tölteni Note2re, ami gyári böngészőben működik is.
Külsőre nekem jobban tetszett a Note1 recés hátlapja (ami végső soron mindegy, mert úgyis tokban van), és a szögletesebb formavilág, plusz szebbnek láttam a kijelzőjét, bár ezzel a pixelsűrűséggel is el lehet tengődni :)
Relatíve régen volt már a Note1, de ezek jutottak most eszembe.

Non omnis moriar.

(#7509) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni, elvileg ő egy ajándékba kapott, független telefon. Azt mondja, hogy szifonja van, és inkább azt használja. Egy használt, kb 1 éves Note áráért adja.
Ezek a tartozékok, szóval végülis minden.
Szerintetek érdemes ilyenbe beleugrani, vagy inkább vegyem meg korrekt áron, 125-135e körül, ahogy azt elnéztem átlagban hirdetik?

Köszi!

Szerk.: AliceWake: köszönöm szépen a válaszod! :) A pénz miatt választanám max. a Note-t, de szerintem marad a kettes számú csoda. :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#7510) exelsior1 válasza HUNPSP (#7509) üzenetére


exelsior1
senior tag

A kép alapján jónak tűnik, a garipapírja is a matricás magyar, lepecsételt stb. De csak is személyesen, semmi előre utalás, akkor vszeg sosem kapod meg :( Viszont, nem árt mindenre odafigyelni, ha valami sokkal olcsóbb a kelleténél, akkor könnyen lehet, ohgy valami trükk van.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S10

(#7511) lugosi válasza Dr V (#7494) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Dr V
Köszi!

Méret téma: írtátok hogy nagy, egykezes használat stb.

Nekem kifejezetten kis kezem van. Az egykezes használat esélytelen nekem. Van egy i4s-em, azzal határeset, szóval a kezem akkora. Én a note-ot ilyen második telefonnak használom, email, böngészés, zene meg ami még jön ilyesmi. Amit pont tegnap próbáltam vele először, a navigáció. Hát erre valami fenomenális, nagyon jól kijön a nagy kijelző előnye. (Ezért is keresem az autós tartót, hogy ne a műszerfalnak támasztva kelljen vele igénytelenkedni :) ).

(#7512) Bilux


Bilux
veterán

Galaxy Note 8.0

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#7514) exelsior1 válasza Bilux (#7513) üzenetére


exelsior1
senior tag

Helyes darab, de ilyen készüléke a Sony-nak is van, mondjuk ez valahogy jobban néz ki, meg kisebb, kellemesebb. De egyelőre a nagy fekete keret a kijelző körül még sajnos zavaró, de ha jönnek a hajlítható kijelzők (hajrá Samu!!), akkor meg megoldható lehet akár keret nélkül is egy ugyanilyen kialakitás, az lesz az igazi okotelefon-tablet hybrid. Nagyon várom már :D

Galaxy S10

(#7515) chrisxx


chrisxx
csendes tag

Éppen ma váltottam note 2-re iphone 4s után. Másfél évig használtam apple telefonokat. Előtte androidos voltam, de most mégis lenne pár kérdésem, mert sokat felejtettem azóta, meg az még a régebbi rendszer volt.
1. Hogy lehet a képernyő tetejére ugrani böngészéskor?
2. Hogy tudok egy weboldalt kirakni ikonnak vagy widgetnek?
3. Futó programokat hogy lőjem ki? Vagy milyen módon tudok memóriát felszabadítani?
4. Privát böngészést hogy tudok beállítani?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#7516) HUNPSP válasza exelsior1 (#7510) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Rendben, köszönöm a tanácsokat. Eléggé jártas vagyok már az adásvételekben, így számomra ezek "fölösleges" infók voltak, de mindig meg kell fogadni őket, ez tény. Igazából ezért is kérdeztem hirtelen itt utána nálatok.
Rákérdeztem egy adásvételire (hogy azért mégiscsak...), azóta semmi reakció... aha, itt bújt meg az ördög szerintem. :DDD

Két hét, és valószínűleg itt a "nót kettő". Vagyis még mindig nem fix, mert nem tudom, hogy jó lesz-e ekkora 'telefon'.
Fentebb komolyan kérdeztem, ti hogy hordjátok? Hogy fér bele a zsebetekbe? Mi az, hogy leülésnél jobb ha nincs a zsebben? :DDD (pl. buszon/suliban hova tudnám rakni, ahol azért lenne legalább olyan biztonságban mint egy zsebben?)
Szóval számomra ez még kérdéses, sőt, lehet hogy holnap is bemegyek a MM-ba nyomkodni, annyira megtetszett ma. Megnézem a szoftvert is egyúttal, hátha választ ad a furcsa, vagy lassú jelenségekre...
A szoftverfrissítés egyébként ingyenes? Mennyire macerás, milyen hátránya van, elvesznek-e az adatok?

Köszi, Üdv!

chrisxx: Na, te vagy az én emberem, rád írok privátban... igaz, én kb. 3x annyit voltam szifon felhasználó mint te, de szerintem lassan ugyanabban a cipőben fogunk járni. :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#7517) chrisxx válasza HUNPSP (#7516) üzenetére


chrisxx
csendes tag

Köszi előre is a segítséget! Én is belevetem magam az androidba, de aztán te is kérdezz bátran, hátha én is tudok segíteni, leendő sorstárs:) Üdv, Krisztián

(#7518) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

(#7519) AliceWake válasza chrisxx (#7515) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

1. Nem tudom :B Ha van erre jobb módszer, mint a felgörgetés, akkor velem is ossza meg valaki.
2. A gyári böngészőnek és a Chrome-nak van widgete. Alkalmazások - Widgetek - Könyvjelzők vagy S Könyvjelzők (ez a gyári böngészőé). Opera Miniben a lap címe melletti csillagra bökve: Hozzáadás a kezdőlaphoz.
3. Home gombot hosszan nyomva tudod kilövöldözni az alkalmazásokat, illetve szintén ennek a megnyomásával a legbaloldalibb ikont kiválasztva, az Aktív alkalmazások opció alatt.
Memóriafelszabadítás ügyben parázs vita bontakozott ki a napokban, nem mondanék rá semmit...

Non omnis moriar.

(#7520) imi314 válasza ForRedGlory (#7518) üzenetére


imi314
senior tag

próbáltad már? esetleg irhatnál véleményt róla

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#7521) ForRedGlory válasza imi314 (#7520) üzenetére


ForRedGlory
félisten

2 órája jelent meg, szerinted?

(#7522) DarkChild válasza chrisxx (#7515) üzenetére


DarkChild
senior tag

Az első kérdésre még én sem találtam választ. Talán ez az egyetlen feature, ami hiányzik nekem is az iPhoneból, hogy ott a felső sáv megérintésére egyből az oldal tetejére ugrott.
A Note2-ben van valami olyan funkció, hogy ha bekapcsolod a "motion" fícsöröket, akkor bizonyos alkalmazásoknál - például a kontaktlistában - a készülék tetejét megérinted kétszer, akkor a lista tetejére ugrik. (Nem próbáltam még, csak a manualban olvastam.)

A memória felszabadítással nem kell foglalkozni, elég, ha csak időnként kilövöd a fölöslegesen háttérben futó appokat úgy, ahogy AliceWake írta fentebb.

[ Szerkesztve ]

(#7523) Ferdzsoo válasza ForRedGlory (#7521) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Pedig én is örültem volna egy 10 órás kijelző uptime screenshotnak... :)
Viccen kívül én nemsokára fel akartam rakni a 8.0-át de akkor lehet inkább ezt fogom.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7524) AliceWake válasza DarkChild (#7522) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Sajnos csak a gyari e-mailben, es a nevjegyzekben mukodik, ott viszont jol.

Non omnis moriar.

(#7525) Bélaaaa válasza ForRedGlory (#7518) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Érdemes kipróbálni az Omega 11 helyett? Van értelme?

Mármint jobb valamilyen összetevőjében?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#7526) Nincs név válasza imi314 (#7520) üzenetére


Nincs név
tag

Changelog alapján nem sok minden történt. Váltott a legfrissebb fw-re, az apró fixek és változtatások pedig nem túl beszédesek (érthető tehát a főverziószám ugrás. :P ). Egyelőre maradok 8.0-án, aki viszont alapból váltana erre a ROMra az természetesen ezt rakja fel. :K

#7525 Az Omega tele van modokkal, ha azokat használod akkor az ADHD nagyon "üresnek" fog tűnni.

(#7527) imi314 válasza Nincs név (#7526) üzenetére


imi314
senior tag

köszönöm a normális választ :)

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#7528) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Nos az én Note 2-m megy szervizbe. Illetve jönnek hozzá nem tudom.

Soha nem volt flashelgetve, jb sem, leejtve sem... Most viszont elkezdte eldobni a hívásokat, 10- ből 3-4 esetben ha hívnak és felveszem a másik fél nem hall semmit, olyan is van, hogy én sem. Rengetegszer szakad le a hálózatról, a bejövő hívásaim hangpostára futnak. Sokszor van, hogy a kimenő hívásaim sem sikerülnek.

Elkeserítő...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#7529) zsolt501 válasza WinstonWolf (#7528) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha kiderül mi volt a gond, vagy mi hogyan alakult írd meg, egyébként sajnálom hogy így jártál.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7530) szabozeee


szabozeee
aktív tag

Üdv.!

Olvastam, hogy megjelent a 4.1.2. android a Note II-re, de nekem még mindig azt írja ki a frissítés keresésénél, hogy már van a legújabb verzió telepítve.... :F De nekem csak a 4.1.1 van rajta....

Mi lehet a gond? T-mobile -nál vettem, nincs rootolva sem....

Hala Madrid :)

(#7531) Bélaaaa válasza Nincs név (#7526) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Köszi, akkor maradok az Omega-nál.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#7532) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Kíváncsi vagyok, hogy több ember hogy látja a dolgot:

Fényképezésre és videózásra (1080p) mennyire alkalmas a gépezet? Nekem ez fontos lenne, talán az egyik legfontosabb, igaz ez talán az egyik legkényesebb téma, mert ugye ezek elég szubjektív dolgok hogy kinek mi a jó/szép kép, milyen beállításokkal készíti a képeket, stb.
Zárt képernyőről milyen gyorsan lehet egy élet képet készíteni, esetleg van valami "gyors gomb" erre?
A vaku mennyire elegendő éjszaka pl. utcán, vagy "sötét" szobában? (legalábbis ott, ahol pl. nem villany ég, de van valamennyi fény)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#7533) AliceWake válasza HUNPSP (#7532) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

A képminőségről nem tudok érdemben nyilatkozni, megfelelő, gondolom, mondhatni szép képeket csinál.

De van gyors fényképezés funkció. Megérinted a lezárt kijelzőt és elforgatod a készüléket. Vagy a lezárt képernyőre is ki lehet rakni a fényképező ikonját. Ha azon keresztül oldod fel a kijelzőt, rögtön a kamerába lép be, nem a kezdőoldalra.

Non omnis moriar.

(#7534) Vemy


Vemy
csendes tag

Vettem ma egy OTG kábelt, és próbálkoztam Xbox 360 joy-al játszani a Vice City-t de nem sikerült :S holott elvileg ennek az androidnak támogatnia kellene a kontrollert (és a játéknak is), de csak villognak a LEDjei nem ismeri fel, esetleg valaki próbálkozott már ilyesmivel/tudna segíteni? Előre is kösz!

(egér, billentyűzet tökéletes szóval a kábel jó)

[ Szerkesztve ]

(#7535) zack válasza HUNPSP (#7532) üzenetére


zack
nagyúr

Mennyire alkalmas? Szerintem az egyik legjobb a jelenlegi mezőnyben.
1080p felvetelnel egyelore nincs progi ami normalisan tudna a fix fokuszt, de ha ez nem kovetelmeny akkor a gyari fenykepezoje az elmezonybe repiti a masinat a kepek es videok minoseget tekintve. Van zarkepernyos gyors inditas is... Megerinted a kijelzot majd elforgatod vizszintbe kepernyozar alatt. A kepeket nagyon gyorsan lovi, de azert az auto focushoz ido kell.
Osszessegeben nem lehet senkinek egy rossz szava sem.
Ha ejszakai sotetben fotozos kepeket akarsz akkor meg irany valamelyik kompakt fenykepezo topik, mert ezek nem alkalmasak erre. A Nokia 808, 920 jo kepeket lö sotetben...Ha ez a fontos, es keves amit a Note2 tud akkor irany a Symbian vagy a WP8...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7536) bostone


bostone
addikt

Köszönöm minden kedves válaszadó segítségét! Még megbeszélem magammal.

(#7537) Levente válasza zack (#7535) üzenetére


Levente
aktív tag

Csatlakozom.

Ezen túl figyelemre méltó a Macro, ebben is fejlődött és jó a Burst shot is.
Persze, említésre méltó a többi is: Best shot, Best face, HDR is, annak, akit érint.

A panoráma rész szerintem gyenge, de van másik program rá.

Végre a gyári alkalmazás is képes használni a hangerő gombokat.

Valamint roppant gyors.

A vakuja egy szobai fényképre elég nagyjából, erősebb az elődeinél, de műtermi és utcai alkalmazásra nudli.

De ez egy PDA, nem fényképezőgép, ezt figyelembe kell venni, abból viszont fényképezésre élvonalbeli.

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#7538) DarkChild válasza WinstonWolf (#7528) üzenetére


DarkChild
senior tag

Érdekes, ilyen hibát én anno a vonalas T-Home előfizetésemen tapasztaltam. Hívtam a drótos telóról valakit, aztán csak én hallottam, ő nem hallott engem és vice versa... Aztán 1-2 hónap elteltével (és sok üszire telefonálgatás után) megszűnt a hibajelenség.

(#7539) DarkChild válasza szabozeee (#7530) üzenetére


DarkChild
senior tag

Azért, mert T-Mobileos a készülék és a szolgáltató még nem csinálta meg hozzá a saját frissítését (annak a verziónak a telepítését, amely a kártyafüggetlen készülékekre már elkészült, nem teszi lehetővé a készülék).
Ha nagyon akarod a 4.1.2-őt, akkor csak a custom ROM-ok valamelyike marad.

(#7540) penell1234 válasza DarkChild (#7539) üzenetére


penell1234
tag

De az is érdekes hogy a LTE változatra már van 4.1.2

(#7541) thrill válasza penell1234 (#7540) üzenetére


thrill
tag

Ha már ilyesmiről van szó, a Telenor mennyire jár élen a frissítéseket illetően? Van valakinek tapasztalat?
T-mobilról tudom hogy trehányak, van egy Galaxy Tabom (az első) és gyakorlatilag még mindig nincs rá hivatalosan gingerbread, csak froyo, holott más országokban már 1+ éve igen.

(#7542) chrisxx


chrisxx
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

(#7543) penell1234


penell1234
tag

Valaki használ ilyen kártyát a Note 2-ben Sandisk 32Gb Ultra microSDHC memóriakártya (Class10). Szerintetek jó hozzá ez a memória kártya? Mert most megtudnám venni 11.965 Ft.

(#7544) rankesz válasza penell1234 (#7543) üzenetére


rankesz
veterán

Inkább ezt ajánlanám... a különbözetet meg elisszuk,na? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7545) gyuri2008 válasza penell1234 (#7543) üzenetére


gyuri2008
veterán

Igen én is ilyet használok Samsung class10.
Tökéletesen megy.

rankesz nagyon jó ár...
Én is 11900ft vettem ugyan ezt a kártyát,igaz az tavaly volt.

[ Szerkesztve ]

(#7546) penell1234 válasza rankesz (#7544) üzenetére


penell1234
tag

Köszi a tippet már meg is rendeltem. Az igaz hogy még normális készülékem nincs de nagyon a Note 2 LTE felé hajlók az S3 elenében.

(#7547) zack


zack
nagyúr

Most fosta össze magát az Omega v11... :U Be sem tudtam még rendesen lakni. Android.com leaállt, és utána se jobbra se balra.
Így még nem jártam rommal amióta Note2 van. :U

Szóval visszatérek az AHD 9.0-ra.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7548) rankesz válasza penell1234 (#7546) üzenetére


rankesz
veterán

Szívesen!

Szerintem az LTE nem éri meg az árkülönbözetet a sima ellenében. Az LTE-ből fakadó sebességkülönbséget nem nagon fogod észrevenni netezésnél. Itt meg ugye mind2 modell 2 giga rammal van szerelve, nem úgy mint az S3-nál

Szóval én nem adnék ki több pénzt érte... de amint az előző tanácsomból is látod szeretem kihozni a dolgaimból a számomra elérhető ár/érték maximumot.

(#7549) zack válasza rankesz (#7548) üzenetére


zack
nagyúr

Ezt én is így látom. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7550) Vemy válasza Vemy (#7534) üzenetére


Vemy
csendes tag

Valaki?

prohardver.hu/tema/re_samsung_galaxy_note_2_kifinomult_orias/hsz_7534-7534.html

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.