Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) S e t h


S e t h
nagyúr

Én sosem játszom telefonon, de azért ezen meglepődtem, nem tudom mennyiben újdonság.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8452) MaCS_70 válasza Dare2Live (#8435) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van, az okosság, a töltőelektronika a készülékben, részben az akkuban van - a lényeg a telefonban.

Zack: Erre az igencsak profi kapcsolatom sem tud semmit mondani. Típusa válogatja, de a jelenlegi készülékek nagyon komoly fejlődést mutatnak a régebbiekkel szemben -- már csak tűzbiztonsági okok miatt is. 5-10 éve sok típusnál még egy év alatt tönkre lehetett tenni az akkumulátort azzal, ha hosszan a töltőn maradt.
Ez ma már messze nincs így, szerintem se ártunk sokat azzal, hogy töltőn hagyjuk éjszakára, de jót se teszünk vele. Ezért aztán szerintem, ha nincs ezzel ellentétes jó okunk, érdemes nem töltőn hagyni.
Ami viszont biztosan érdemben degradálja az akkut, az a töltőn történő használat.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8453) Grikoka válasza zack (#8257) üzenetére


Grikoka
csendes tag

Szia!

Milyen a dokkolóval? ez a smartdokk hozzá?
én is azt rendeltem :)
De egy hdmi csati van csak rajta ugye? na most a kérdés a következő:
ok, hdmi-t rákötök a tvre, s akkor a házimozin keresztül simán jön a hang? vagy választanom kell, hogy hdmi tv, vagy házimozi, vaaaaagy sima 3.5 csatival be a házimoziba? bár az nem túl remek....:S
köcce mindenki!:)

(#8454) imi314 válasza Parallaxis (#8450) üzenetére


imi314
senior tag

Köszi :)

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#8455) imi314


imi314
senior tag

Ti tudtok keresni az xda-n? Én beírok valamit és nem dob ki semmit.

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#8456) nggabi válasza Grikoka (#8447) üzenetére


nggabi
nagyúr

vezetés közben írjál emailt. gratulálok... :(

"szenyor dzsíííí"

(#8457) S e t h válasza nggabi (#8456) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem kell mindjárt rosszra gondolni.Lehet, hogy csak vak néni átvezetésére gondolt az úton, vagy csak egy teniszmérkőzés vezetésére, mint bíró.
Aztán az is lehet , hogy az országot vezeti mint kormánytag, ami sok mindent megmagyarázna, de akkor lehet bűnbakként a noteot szidni.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8458) Bilux válasza nggabi (#8456) üzenetére


Bilux
veterán

Hát remélhetőleg diktálja és nem pötyögte.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#8459) #02119936 válasza MaCS_70 (#8434) üzenetére


#02119936
törölt tag

Valóban így van ahogy írtad. Olvasni való a témában.
[link]

(#8460) prebuds


prebuds
aktív tag

Omega 9.1-et használok, és egy ideje nem rezeg és nem ad hangot sem a teló, ha SMS jön. Frissítettem omega 11-re, de a helyzet változatlan. A telefon normál módban, értesítés hangerő beállítva, és emailnél kapom is a hangot (ha jól tudom, alapból nem lehet külön hangot állítani emailhez és sms-hez). Mi lehet a baj, mit állítsak át?

Más: múltkor pár óráig a telón kívül volt az asztalon a cerkám, bár sztem nem ez volt a baj. Utána olyan mértékben érzéketlenné vált, hogy csak úgy tudtam rajzolni, ha olyan erővel nyomtam rá, hogy szinte a képernyő betörése volt a tét. Szervizbe akartam vinni, de nem volt időm, napról napra javult, érzékenyebbé vált, most pedig gyakorlatilag teljesen olyan, mint régen. Érthetetlen és furcsa...

(#8461) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

köszi srácok de u döntöttem 140 ért inkább 14" es laptop lesz a befutó :)

(#8462) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

szerk.: bocsesz privát akart lenni csak mellékattintottam.

[ Szerkesztve ]

(#8463) Bilux válasza Don't Panic (#8461) üzenetére


Bilux
veterán

Ehhez mi közünk van? Mintha ferrari helyett markolót vennék. Más kategória. :F

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#8464) gyuri2008 válasza Bilux (#8463) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ezt én sem értem :F
Nem a te hozzászólásodat,hanem a Don't Panic hozzászólását.

(#8465) zsolt501 válasza Bilux (#8463) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Majd a laptopot emelgeti a fejéhez telefonáláshoz :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8466) zack válasza Grikoka (#8453) üzenetére


zack
nagyúr

HDMI atviszi a hangot, tehat a teven siman lesz hang.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#8467) AliceWake válasza Grikoka (#8453) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

HDMI-vel csak a TV-n keresztül fog jönni a han - ahogy Zack mondja, ha az erősítőből szeretnél hangot kicsikarni, próbáld meg Jack RCA-val.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#8468) Sly189


Sly189
senior tag

Hogyan tudom ellenőrizni, hogy egy Note2 gyárilag független-e? Van rá valami mód?

(#8469) S e t h válasza Sly189 (#8468) üzenetére


S e t h
nagyúr

Tegnap és is feltettem ezt a kérdést, de azt a választ kaptam egy másik helyen ,hogy rakjak bele több szolgáltatótól való simet.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8470) lugosi válasza S e t h (#8469) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezzel csak azt deríted ki, hogy most perpill független, de azt hogy gyárilag az-e, vagy függetlenítették, azt nem.

Szerintem számlával lehet pl igazolni. Ha az adott IMEI számú telóra van bolti számla, akkor valószínű hogy függetlenül vették. Persze ez is csak akkor működik, ha nem használtan vették boltból, hanem újonnan.

(#8471) Levente válasza Sly189 (#8468) üzenetére


Levente
aktív tag

Hivatalos frissítésnél visszaáll a zár, ha jól tudom.

Ha van rá frissítés, akkor ezzel kiderül.

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#8472) HUNPSP válasza Grikoka (#8447) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

A gyorsabbat én megkérdőjelezném, de ennél nagyobb probléma soha ne legyen... :)
Igen, egyébként én is mindent alátámasztok amit mondtál, mondjuk ez az akkuidő amit te "produkálsz", az igencsak durva. Ettől függetlenül a 8 óra csodás teljesítmény, főleg így, hogy van mihez mérni.
Egyébként egy napot röhögve kibír, és szintén röhögve megeszi az összes másik telefont reggelire. Ez egyenlő a többi telefon játék telefon dologgal is. :)
Az egykezes írásra panaszkodtak, meg hogy kicsúszik a kezükből, stb... még akkor olvastam ezeket, amikor nem volt meg a 'kis tepsi'.
Nincs nagy kezem, viszont kipróbáltam, és tökéletesen használható a dolog. Ami inkább szokatlan, hogy elfordított képernyőnél nehezebb írni, de ez talán csak megszokás kérdése, mert az iPhone után mintha itt minden 2-3x akkora távolságra lenne, de az állóhelyzetben lévő billentyűzetet már én is megszoktam teljesen, és minden a legnagyobb rendben itt is. :)
Kis állítgatás után nekem végül megtetszett a kamera is, a videózás, a fényképezés... egyáltalán nem csinál rossz képeket, a videóknál kicsit okoskodni kell, helyzetfüggő, de jó, igencsak szép eredményeket lehet kihozni belőle.

Viszont lenne egy nagy problémám:
A Facebook app valamiért ritka sz@rul működik, és nem értem, hogy miért... megnéztem a review-eket, és elég sokaknak (majdhogynem mindenkinek(!)) ugyanez van a legutóbbi frissítés óta, annyi különbséggel, hogy nekem már alapból ez a hibás verzió jutott...
Kb. 4-5 megjelenített kép után egyszerűen meghal a program, nem jelenít meg semmilyen más képet sem 10 óra várakozás után sem. Ehhez általában hozzátartozik hogy a new feedet, vagyis üzenőfalat sem képes frissíteni (próbálja, de nem csinálja), illetve az üzenetek sem jönnek be.
Van, hogy nulláról indulás után nem lehet posztolni, pontosabban kiírja, de nem jelenik meg egyszerűen sehol.
Nem, hülye nem vagyok, mindig volt wifi vagy mobilnet, és mindig minden tökéletesen működött ez idő alatt.
Próbáltam reinstallt, újraindítást... bárkinek bármi tippje van, hogy mi lehet, hogy lehet kiküszöbölni?
Illetve S jegyzetnél a kis írás felismerő alsó részt továbbra sem sikerült visszavarázsolni, helyette billentyűzet van, sehol nincs rá opció... :(

(#8459) Kvg: Köszi, ezt elolvasom én is, bár mindig nagyon figyelek a töltésére, még az iPhone-ozós használatnál utánaolvastam ezeknek, de hátha mond valami újat a cikk, de legalábbis feleleveníti. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#8473) tony7 válasza Sly189 (#8468) üzenetére


tony7
tag

imei szám alapján a samsung szervíz megmondja neked, hogy a rendszerükben függetlenként szerepel e.pl. azt mondod szeretnél egy szoftver frissítést a készülékeden garanciában. Megnézik az imei számot és ha a rendszerükben nem függetlenként szerepel akkor csak úgy frissítik ha fizetsz érte.Persze fel hívják arra is a figyelmedet, hogy viszza fog zárni a telefonod ha tényleg nem független. Csak a gyári garancia papír nem garantálja a telefon gyári függetlenségét. :-(

(#8474) Nincs név válasza HUNPSP (#8472) üzenetére


Nincs név
tag

Sajnos ez van, a hivatalos Facebook app borzalmas. Nekem crashel össze vissza, nem frissít, hibásan jelenít meg üzeneteket. A világ legtöbbet használt alkalmazása és így működik, vicc. :U

(#8475) Levente válasza HUNPSP (#8472) üzenetére


Levente
aktív tag

Próbáld ki a MultiLing keyboard-ot!

Ingyenes és fekvő módban középre beteszi a numerikus billentyűket, evvel széthúzva a szélekre a betűbillentyűket. Állítható a billentyűk magassága gesture-rel, no meg egy csomó dolog.

Szerintem veri a fizetősök nagy részét, én egyetlen dolgot nem komálok benne, upsz, nem is, mert kettőt:

- nincs az összes ékezetesnek dedikált billentyű
- mikor a hosszan nyomva előjövőket adja nem lehet átbökni rá, hanem kijelzőn tartott ujjal kell odacsúszni. Ebben a Smart Keyboard szimpatikusabb.

Ennyi hibával viszont szerintem nagyszerű. :) Persze, nem egy kézzel.

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#8476) gyuri2008 válasza Levente (#8475) üzenetére


gyuri2008
veterán

MultiLing keyboard
Tényleg nagyon jó :K

(#8477) HUNPSP válasza Levente (#8475) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Rendben, köszönöm szépen! :)

Nincs név: Sajnos ez van, megtehetik. Azt nem értem csak, hogy így hogy kerülhet ki az 'áruházba'...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#8478) zsolt501 válasza HUNPSP (#8477) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az a baj, hogy itt nem tiltják le az alkalmazást, ha az hibásan működik, mint az almás cégnél, sajnos ebben azért jobb az almás cég.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8479) prebuds válasza prebuds (#8460) üzenetére


prebuds
aktív tag

Valaki? Miért nincs omega rom alatt hangja, ha sms-t kapok?

(#8480) Levente válasza zsolt501 (#8478) üzenetére


Levente
aktív tag

Nem tudom...

Ha valaki szeretné használni így is, mondjuk nem csak a Facebook alkalmazására gondolok, hanem egy esetleg másik, még szintén nem tökéleteset, akkor hadd használja, ne döntse már el más, mi mehet, mi nem.
Ráadásul, ha csak akkor kerülhet ki, mikor a 'döntnök' arra alkalmasnak találja, akkor sokkal később derülnek ki a komolyabb gondok vele, valamint az, hogy mi mennyire nem tetszik benne a felhasználónak.

Apple alkalmazások sem tökéletesek, sőt, ha olvastad azt a cikket valahol, ami erről szól, sajnos még százalékos arányban is több az iOS-en elszenvedett fagyások száma.
Ha a térkép fiaskójukat nem is vesszük figyelembe, ugye.

Én nem használom a Facebook-ot, de egy sor olyan alkalmazást kísérhettünk végig a pályáján, melyek eleinte rondák és hibásak voltak és a visszajelzések során szélesedett ki az elégedett használók és telefontípusok tábora. Ez komolyabb fejlődést eredményezhet szerintem, mint egy szűk körű béta-tester csoport.

Természetesen nem az ártó alkalmazásokról beszélünk most.

Elfogadom, hogy sokkal könnyebben elérhető egy iOS proginál a jól kifejlett állapot, de ez nem törvényszerű és kivétel nélküli. Sokkal nagyobb kihívás kismillió gépre optimalizálni egy app-ot, le a kalappal azok előtt, akik ezt kitűnően meg is teszik, mert van ilyen bőven, de őket is csak hátráltatná, ha ilyesfajta cenzúra lenne.
Nem akarom bagatellizálni az iOS-re fejlesztést, de mégiscsak szinte egyetlen eszközre kell fejleszteni ott.

Szerintem a Facebook alkalmazás is megjavul, tény, hogy azt látom, minél 'nagyobb' cég alkalmazása, annál inkább szánalmasba fordul néha a fejlesztése és ez még PC vonalon is igaz.

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#8481) zsolt501 válasza Levente (#8480) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha valaki szeretné használni így is, mondjuk nem csak a Facebook alkalmazására gondolok, hanem egy esetleg másik, még szintén nem tökéleteset, akkor hadd használja, ne döntse már el más, mi mehet, mi nem.

Ezzel csak az a baj, hogy sokszor tényleg olyan alkalmazások is kijönnek amik csak a pénzedre és a kapcsolataidra hajtanak. Az is tény hogy ez az almás cégnél is előfordul, de lényegesen kevesebb mint itt, ezzel nem akarom védeni az almát, de lássuk be azért nem ártana valami kontroll és minőség ellenőrzés is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8482) chrisxx


chrisxx
csendes tag

Sürgős segítségre van szükségem. A mobilnetet akarom megosztani, a laptopom látja, viszont nem tudom hogy mi a jelszavam. Még soha nem kérte a teló hogy állítsam be, hol tudnám ezt megtekinteni? Előre is köszi a segítséget!
Frissítve, megtaláltam:)

[ Szerkesztve ]

(#8483) imi314 válasza chrisxx (#8482) üzenetére


imi314
senior tag

rányomsz a mobil Wi-Fi beállitásaira és ott be tudod állitani,h legyen-e kod és mi,vagy pedig ne

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#8484) Parallaxis válasza Levente (#8480) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha valaki szeretné használni így is, mondjuk nem csak a Facebook alkalmazására gondolok, hanem egy esetleg másik, még szintén nem tökéleteset, akkor hadd használja, ne döntse már el más, mi mehet, mi nem.

Ezzel nincs gond, csak esetleg ezeket az alkalmazásokat meg kéne jelölni, lásd pl. a Chrome beta-ját.

Apple alkalmazások sem tökéletesek, sőt, ha olvastad azt a cikket valahol, ami erről szól, sajnos még százalékos arányban is több az iOS-en elszenvedett fagyások száma.

A valós használat mást mutat, azért sajna ma még az Androidos alkalmazások sokszor gyengébbek minőségben, még akkor is, ha ugyanazon alkalmazásról van szó a két platformon (a Facebook és Twitter appok csak egy-egy példa).
De az ellenőrzés hiánya inkább a kártékony kódok kapcsán problémás a Play-ben, lehet köpködni az almára, de a store-jukba ilyen probléma nem fordulhat elő: [link]

Nem akarom bagatellizálni az iOS-re fejlesztést, de mégiscsak szinte egyetlen eszközre kell fejleszteni ott.

2-3 féle Ipod Touch, legalább 3 féle iPhone, 4 féle iPad amire elvileg tesztelniük kell, ez 9-10 készülékfajta, sajna a legtöbb Androidos fejlesztő még ennyi készüléken sem teszteli az alkalmazását.

Szerintem a Facebook alkalmazás is megjavul

Szerintem is, mivel eleve az a gond, hogy alapjaitól újraírták az alkalmazást a jobb teljesítmény miatt, így bár az alap alkalmazás több éves, de most amit letölthetünk gyerekbetegségekkel küzd.

Mindenesetre én örülnék, ha a Play Store is alkalmazna valami szűrést és ellenőrzést. Ez lehet, hogy többlet munkát adna a fejlesztőknek, mert a Google visszadobna olyan appot is, ami most gond nélkül felkerülhet, de a felhasználók nyernének vele, mert stabilabb és biztonságosabb alkalmazásokat kapnának.

[ Szerkesztve ]

(#8485) Levente válasza Parallaxis (#8484) üzenetére


Levente
aktív tag

Én ezt értem, de te kit bíznál meg a döntéssel?

A két rendszert használó telefonok és aktuális oprendszer verziók, kijelző felbontások, SoC-k, GPU-k, stb. kombinációja mentén fel tudnád-e állítani az aránypárt? Tedd az iOS eszközök variációinak számát bármennyire, de aztán érdemes redukálni azt egyre és akkor a másik oldalon kapsz egy akkora számot, ami mellett eltörpül az iOS eszközök variációinak valódi száma is.

Mondjuk, kijön 1:1000-re és szerintem nagyon alá lőttem.

"sajna a legtöbb Androidos fejlesztő még ennyi készüléken sem teszteli az alkalmazását"

Éppen ez a lényeg, aki szeretne és képes kifejlődni, az ki is fog és ezt a segítséget tőlünk kell megkapja, nem várhatod el, hogy 100 készüléke legyen, sem, nem hogy több ezer teszt céljából.

""Apple alkalmazások sem tökéletesek, sőt, ha olvastad azt a cikket valahol, ami erről szól, sajnos még százalékos arányban is több az iOS-en elszenvedett fagyások száma."

A valós használat mást mutat, azért sajna ma még az Androidos alkalmazások sokszor gyengébbek minőségben, még akkor is, ha ugyanazon alkalmazásról van szó a két platformon (a Facebook és Twitter appok csak egy-egy példa)."

Nem, éppen ez a vicces benne, hogy a valós használat nem ezt mutatja a log-ok összesítése szerint, ezt írtam!
Az megint teljesen más kérdés és sajnos valóban igaz is, hogy nagy valószínűséggel ócskább az Android-os változata egy programnak és ennek okai nyilvánvalóak, le is írtam.

Egyszerű: se a Smurf's Village nevű szösszenet nem lenne még kint (de jó lenne...), hogy a komolytalanabb végén kezdjem, se a Waze nem tartana ott, ahol tart a visszajelzések tömegei nélkül.
Márpedig elég jól áll, főleg a kezdeti nehézségekre visszatekintve.

Aztán, még rengeteg ilyen példa van, amit, ha visszadobáltak volna az e célból igen nagy erőforrásokat felemésztő szintre duzzasztani kényszerült létszámú és feladatú Google tesztelők - akiket azért fizetni is kellene, ha ezt célozná Google -, akkor sokan fel is adnák a fejlesztést.

Aztán rengetegen vannak igen profik, akik programjai mindig is kitűnőek voltak, de ha csak ők lennének jelen a Play-en, akkor a rengeteg már módosulna és kevésnek minősülne!

Sokan meg a kis ingyenes programjukkal kezdik és jutnak el a vérprofi szintre, akár fizetőssé válva.
Ezektől elesnénk, ha nem lenne megengedő a Google.

Nos, volt probléma iOS-es kártevővel is, de a legfontosabb: lehet is, meg nem is tehát a két rendszert így összehasonlítani, én maradnék annál, hogy ez így jó. Ha egy letöltött progi nem jó, törlöd, sőt a pénzed is visszakapod, ha nálad nem megy. Megkapja a visszajelzést a készítő minden esetben.

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#8486) Parallaxis válasza Levente (#8485) üzenetére


Parallaxis
addikt

Én ezt értem, de te kit bíznál meg a döntéssel?

Ez legyen a Google gondja, az Apple képes megoldani egy sokkal szigorúbb szabályrendszer alapján ezt az ellenőrzést, akkor a Google-nek is képesnek kellene lennie arra, hogy letesztelje a felkerülendő alkalmazást, hogy legalább alapszinten működik és nincs benne kártékony kód.

SoC-k, GPU-k, stb. kombinációja mentén fel tudnád-e állítani az aránypárt?

Igazad van és nincs igazad :)
Igazad van, mert sok ezer Androidos készülék van.
Nincs igazad, mert ezen platformon sincs akkora hardveres különbség, 3-4 SOC alap az ami a jelenlegi készülékekbe kerül és kb. 4-5 különböző felbontás amit figyelembe kell venni (ha régebbi vasakat kompatibilitási okokból kizárjuk, akkor még kevesebb a variációs lehetőség), ennyit egy iOS-es fejlesztőnek is számba kell vennie.

Nem, éppen ez a vicces benne, hogy a valós használat nem ezt mutatja a log-ok összesítése szerint, ezt írtam!

A vicces az, hogy nem létezik olyan log egyik platformon sem, ami alapján ilyen felmérés elkészíthető, max egy adott fejlesztő kaphat képet az alkalmazásáról, ha ilyen logolást elrejt benne, de ez csak az Ő alkalmazásának hiányosságait mutatná. Szóval ez csak egy sac per has statisztika, aminek nem sok teteje volt.

Aztán rengetegen vannak igen profik, akik programjai mindig is kitűnőek voltak, de ha csak ők lennének jelen a Play-en, akkor a rengeteg már módosulna és kevésnek minősülne!

Örök igazság, a kevesebb néha több :)

Egy jó megoldás lenne, ha megmaradna a jelenlegi Play, de lenne egy védett területe, ahova kizárólag a Google által leellenőrzött és a felhasználók visszajelzései szerint is kiváló alkalmazások kerülhetnének. Így aki a biztonságot és a minőséget tekinti fontosnak, eleve csak itt böngészne, a vállalkozó kedvűek meg továbbra is használhatnák a teljes piacteret.

Ha egy letöltött progi nem jó, törlöd, sőt a pénzed is visszakapod

Rossz esetben, ha a letöltött alkalmazás kártékony kódot tartalmazott és lenyúlta így, vagy úgy a pénzed, akkor meg futhatsz utána. (Nem, nem mondom, hogy ez mindennapos dolog, de jelenleg ez is benne van a pakliban, max. eddig szerencsésen húztál ;) ).

--

Félre ne értsd, nem kívánok x vs y flamewart, ez csak egy elmélet... Ismerve, hogy mennyire vörös posztó nálad az Apple, ezt igyekszem előre bocsájtani :DDD

(#8487) Nincs név válasza Levente (#8485) üzenetére


Nincs név
tag

Ennyit beszélni azon hogy a Facebook app kuka. :D Én pedig azt mondom hiszem ha látom, hónapok óta nincs javulás (sőt az utóbbi időben rosszabb) és akkor még csak a natív progit nézem. Ha belevesszük hogy előtte meddig volt szar akkor csak még rosszabb a kép.

(#8488) unrealnoise válasza Parallaxis (#8486) üzenetére


unrealnoise
senior tag

biztonságot, minőséget... nem is értem. ott vannak az értékelések.

oké, hogy egyesek hülyék, és rossznak értékelik pl a deezer alkalmazását, amiért az a playben csak látszólag free, hiszen 1 hónap után fizetni kell a 20 millió zeneszám stream-eléséért... szóval vannak lehetetlen módon ostoba emberek, de azért az értékelések átlagát megnézve meg a hozzászólásokat olvasva bőven simán képbe lehet kerülni.

Arról nem beszélve, hogy a google "ajánl" egy csomó appot így is.
Ha valami szarszemét, az meg is látszik az átlagon, nem kell letölteni, csak keresni, hiszen biztos megvan annak egy jobbik "verziója".

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#8489) Nincs név válasza unrealnoise (#8488) üzenetére


Nincs név
tag

Pedig Parallaxis tök egyértelmű és ésszerű dologról beszél. Az appok komolyabb minőség tesztelése igenis szükséges. Amíg egy ember is bedől a kamu dolgoknak, addig van min javítani. (Ez olyan mintha a levelezők nem törődnének a spam szűréssel mert hát ne dőlj már be neki. )

(#8490) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Igen én is így gondolom, és Parallaxis nagyon jól kifejtette min kellene változtatni, és idővel szerintem változni is fog, mert ha ez így marad akkor az elég negatívan fog hatni a google play forgalmára.

Meg lehet az almás céget nézni, ha ott ilyen lenne a szoftverek minősége, akkor a többi cég sem támogatná a platformot, mert rájuk is kihat ha egy platformon sok a szemét és a tolvaj program, nem mondom hogy ez itt általános, de sajnos pár nap alatt én is találtam párat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8491) Levente válasza Nincs név (#8489) üzenetére


Levente
aktív tag

Majdnem.

Egy néhány dolgot kifelejt, legfontosabb a pénz. Már, akinek...

Tehát, amíg magát az iOS-t a csak vele (elméletileg ;o) ) kompatibilis hardware-rel veheted meg sokkal drágábban, addig ezeket az AppStore-tól el is várhatod, sőt, ha azt vettem volna, én is elvárnám.
Még a fejlesztőnek is többe kerül iOS-re fejleszteni...

Aztán, amiben még téved, a többi hardware-elem sokasága, mert bár nem minden program használja mondjuk a gyorsulás érzékelőt, de van még pár részelem, ami igenis számít és ezek kombinációja nem kis számot ad, főleg, hogy egy modellen belül is változik egy-egy alkatrész, így annak drivere is.

Újra elmondom, ami program sz.a.r, az sz.a.r, tessék a fejlesztőjét zaklatni, mert a Google-től mindent megkapott mindenki annak érdekében, hogy akár a legkiválóbb alkalmazást megírja.
Amennyiben pedig az a kiaknázható segítség, amit már említettem, miszerint MI VAGYUNK a tesztelők sem segít, akkor pedig kukázható egy program.

Ne keverjük bele mindenáron az ártó kódokat tartalmazó programokat ebbe továbbra sem, az messze más tészta. Lehet egy cukrászdában ócska sütit is kapni, de a mérgező sütit áruló cukrászda egészen más...

A rosszindulatúakat pedig szűri Google.

Szerintem...

Szerk.: zsolt501 milyeneket találtál? Nekem most az AVG 5+1 "ártó" alkalmazást talált, ezeket régóta használom és nem tudok visszásságokról, remélem, persze, hogy nem csak egyelőre...

A +1 az Exynos Abuse...

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#8492) unrealnoise válasza Nincs név (#8489) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Engem nem érint a probléma, ennyi. Akinek meg okostelója van, az tanulja meg használni is. "És lehetőleg rendelkezzen egy saját szűrővel..." Annál jobb és személyre szabottabb úgy sem lehet semmi.

Nagyobb fokú szűrés ellen nem vagyok, de nem is vagyok rá kiéhezve.

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#8493) unrealnoise válasza Levente (#8491) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Újra elmondom, ami program sz.a.r, az sz.a.r, tessék a fejlesztőjét zaklatni, mert a Google-től mindent megkapott mindenki annak érdekében, hogy akár a legkiválóbb alkalmazást megírja.
Amennyiben pedig az a kiaknázható segítség, amit már említettem, miszerint MI VAGYUNK a tesztelők sem segít, akkor pedig kukázható egy program.

És mi van ha nincs épp elég időd a garázsban fejleszteni az appot, de azért az a kis minimális bevétel mondjuk jó lenne a fejlesztés alatt, aztán erre a google törölné arra hivatkozva, hogy "szar vagy ecsém! mész a levesbe"...

Én nem nagyon örülnék neki...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#8494) Levente válasza unrealnoise (#8493) üzenetére


Levente
aktív tag

Ezt mondom én is.

A nagy kontraszt ott van, hogy egy Facebook szintű cég nem képes megcsinálni rendesen.
De ilyen a Skype is.
Milliárdjaik vannak, de egy valamire való programot nem tudnak összehozni.

XDA-s fickók meg megoldják, amit ők nem tudnak.

Rakat ingyenes program van, ami kitűnő minőségű minimális költségvetésből is akár.

Szerintem, ha kell szűrés, akkor az ilyen, látszólag soha ki nem fejlődő progiknak kell elhullnia, amik huzamos ideje bizonyítják a bénaságot.

Aki meg most kezdi, az ne legyen korlátozva, de ez most is így van, lettek is kezdetben gyenge programokból nagyszerűek, de ha az elején kihúzzuk a talajt alóluk, magunkkal tolunk ki. (Nem az ártó kódokról beszélek továbbra sem.)

Amelyik meg nem életképes, elhullik biztosan. Ha Facebook alkalmazása nem a Facebook-é lenne, tehát nem lenne óriási igény rá, elhullana az is. Ahogyan el is tűnt pár hasonló célú kezdeményezés, ami nem akkora hátszéllel vitorlázott.

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#8495) eos30d válasza gyuri2008 (#7595) üzenetére


eos30d
aktív tag

Megláttam a tanácsod.... , kimentem ma a Kecskeméti Auchanba és elhoztam az utolsó tartót 6 ezerért. :K Már nagyon kényelmesen használhatom a "..." navigációt . jo kis cucc

(#8496) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Milyen 32GB-os memóriakártyát érdemes bele venni 9-13 ezer körül? (konkrétan olyan érdekelne amivel már van tapasztalat is, és bevált.)

(#8497) zack válasza B-L-A-C-K (#8496) üzenetére


zack
nagyúr

Samsung Class 10

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#8498) Levente válasza B-L-A-C-K (#8496) üzenetére


Levente
aktív tag

Szia!

Samsung microSD class10 32GB

Sokunknak van és nem hallottam gondot még.

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#8499) Parallaxis válasza unrealnoise (#8493) üzenetére


Parallaxis
addikt

Amennyiben pedig az a kiaknázható segítség, amit már említettem, miszerint MI VAGYUNK a tesztelők sem segít, akkor pedig kukázható egy program.
És mi van ha nincs épp elég időd a garázsban fejleszteni az appot, de azért az a kis minimális bevétel mondjuk jó lenne a fejlesztés alatt, aztán erre a google törölné arra hivatkozva, hogy "szar vagy ecsém! mész a levesbe"...

Elég szomorú, hogy mind desktop, mind mobil fronton ennyire elterjedt a nézet, hogy teljesen természetes, hogy a vásárló, a felhasználó majd teszteli az alkalmazást, a rendszert stb. és majd az x-edik verziónál már talán lesz olyan a termék, mint amilyennek akkor kellett volna lenni, mint mikor kiadták.

NEM! Aki nem képes normális, használható alkalmazást készíteni, az húzzon a fenébe és adja át a lehetőséget annak, aki tud! A felhasználó nem azért vásárol meg egy készüléket, operációs rendszert, alkalmazást stb., hogy tesztelgesse az impotens fejlesztőnek, hanem azért, mert használni akarja!

Nem tudom mit szólnál, ha az autóiparban is így működnének a dolgok.
Bocsi, a mostani verziónál még nem megy rendesen a fékezés, néha leblokkol a kormány és az is előfordul, hogy berobban a tank, de semmi gond, már dolgozunk a javításokon, a következő frissítésnél már talán a hibák nagy részét kijavítjuk, addig vezessen nagyon óvatosan :D

[ Szerkesztve ]

(#8500) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Levente, zack: Köszöntem... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.