Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) Nincs név válasza Levente (#7200) üzenetére


Nincs név
tag

Teljes mértékben egyetértek, a programok becsukogatása egy téves gondolkodás ami valamiért nagyon szépen befészkelte magát a felhasználók fejébe, de valójában több kárt okoz, mint hasznot. (Kivéve persze ha valami memory leakes vackot használ az ember, azt érdemes kilőni és letörölni. )

(#7202) Giovanny válasza zack (#7199) üzenetére


Giovanny
őstag

Nos,kíváncsi lettem én is erre,letöltöttem 7Gb .Mkv-t,hát....érdekes dolog történt nálam,kb.60%-ig a másolás ideje 7 perc volt,utána megáll és 4 órát ír ki,és tetű lassú lett,alig mozdul,már kétszer próbáltam,de ua...És Nálad mi a helyzet?

Zero Defect.No Compromise !

(#7203) zack válasza Giovanny (#7202) üzenetére


zack
nagyúr

Nalam kb. 15-20p alatt atmasolta.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7204) #02119936 válasza Giovanny (#7202) üzenetére


#02119936
törölt tag

Már megint kevés telefon nagy játékokat futtatok csak azért hogy a maradék 1GB ram is elfogyjon. :U
Az FHD minőségű dolgokat TV -én érdemes nézni és nem 1280-ban.. A LTE a harmadik ilyen hülyeség. 500Mb-os internet csomagra minek??? E-pénisz méregetés ez is. :U

(#7205) WaterWave válasza #02119936 (#7204) üzenetére


WaterWave
veterán

Ezt én se nagyon értettem sose, sok olyan felhasználóról tudok, akinek LTE-s készüléke van, és 500mb-os mobilinterne :D
Ezen mindig jókat mosolygok

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#7206) Tippmix46 válasza Giovanny (#7202) üzenetére


Tippmix46
senior tag

nem azért mert kb 60%*7Gb=kb. 4 GB és ez a korlát?

(#7207) Giovanny válasza Tippmix46 (#7206) üzenetére


Giovanny
őstag

Nem tudom mi lehet az oka,de Zack-nak csak sikerült átmásolni,biztos nálam van a hiba,csak hol...

Zero Defect.No Compromise !

(#7208) ForRedGlory válasza Giovanny (#7202) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nálam is random ilyen. Néha jó, néha nem. Valami kernel hiba lesz szvsz.

(#7209) Giovanny válasza ForRedGlory (#7208) üzenetére


Giovanny
őstag

Hát nem is tudom,nekem sehogy sem akar másolni,egyébként az SD fat32-re van formázva,ha NTFS-re formázom felismeri a telefon a kártyát?

Zero Defect.No Compromise !

(#7210) ForRedGlory válasza Giovanny (#7209) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mondjuk a sima fat32-re az életben nem másolsz fel 7 Gb-ot a korlát miatt :DDD
Formázd Win alatt exFat-ra és akkor fel fog menni elvileg. Csak van olyan kernel, ami nem szereti. Legalábbi itt azt írták páran.

(#7211) Giovanny válasza ForRedGlory (#7210) üzenetére


Giovanny
őstag

Igen,most már rájöttem én is,amikor megnéztem :W Eddig nem foglalkoztam vele...

Zero Defect.No Compromise !

(#7212) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

fat32t minden olvassa ellenben nem megy rá fel 4gbnél több, exfatot sok minden (pl cwm recovery) nem, de felmegy rá 4gbél több.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7213) Sheldon


Sheldon
tag

---

[ Szerkesztve ]

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Steam/Origin/Battlelog: A_S1M0N --- sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ ɴoτe ɪɪ --- Blog: simonmondja.web4.hu

(#7214) Giovanny


Giovanny
őstag

Akkor szerintetek milyenre formázzam a kártyát? HD vagy FHD filmeket nem szoktam nézni a telón,erre ott a 47" tv-m, max.Divx-es filmet szoktam néha megnézni,azt is csak kíváncsiságból hogy milyen lesz.

Zero Defect.No Compromise !

(#7215) Markizmark válasza Dare2Live (#7212) üzenetére


Markizmark
addikt

CWM-el tettem föl mindent (rom, mods, kernel) a telóra exFat kártyáról. A CWM kezeli, de a NEAK kernel nem.

jános ha nem teszel föl 4 GB-nál nagyobb fájlokat a telóra akkor fat32-re formázd. NTFS-t nem hiszem, hogy kezeli a teló.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#7216) zack válasza Giovanny (#7214) üzenetére


zack
nagyúr

En heti 5-6db 720p filmet fogyasztok meloba, nekem ezert kell. Jelenleg csak a gyari, a Perseus es a RedPill kernel tamogatja az extFAT fajlrendszert, de csak akkor van ertelme ha ki is hasznalod. Jelenleg ezekbol a gyarival jarsz a legjobban, mert ez a legstabilabb.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7217) -Gerzson-


-Gerzson-
aktív tag

Szeretném beállítani a képernyő feloldást mintával

Beállítom a Képernyő lezárása/képernyőzár menüben a mintát, de teljesen összevissza működik.

pl.
-telefon bekapcsolás után a belépéshez kéri a mintát, de utána ha kikapcsol a képernyő akkor már nem (zár aktiválási idő is be van állítva)
-Levelem jön és próbálom megnézni, egy pillanatra feljön a minta (a 9 kör), de nem kell semmit csinálnom, eltűnik
-Próbálok levelet írni, levélírás közben felvillan a minta, majd eltűnik
-belépnék az appokhoz, kéri a mintát :Y , amikor megadom, beléphetek,

Vátozatosan hol kéri-hol nem különböző appoknál, néha meg csak úgy felvillan egy fél másodpercre

Persze ha lezárom a képernyőt próbaképpen, a képernyő visszakapcsoláskor soha nem jelenik meg .
NOVA launchert használok. Próbáltam eltávolítani de akkor is ugyanazt csinálja.

Mitől lehet ez?

(#7218) MPolo


MPolo
csendes tag

[link]Ezt szeretem én ebben a telóban! :D

[ Szerkesztve ]

(#7219) exelsior1 válasza MPolo (#7218) üzenetére


exelsior1
senior tag

Ja, elég jó ilyen szempontból. 15 óránál, és 4 és fél óra kijelzőnél tartok még 43% van az akksiból. Kijelző maxon és még az automatikus tónusbeállítás is ki vankapcsolva, ami érezhetően növeli a fényerőt. Eléggé letehetetlen mondjuk, ki sem akartam kelni az ágyból ma, annyira jó használni ezt a "kis" dögöt .D

Galaxy S10

(#7220) imi314 válasza exelsior1 (#7219) üzenetére


imi314
senior tag

milyen romot+kernel használtok?? nekem 8óra a rekordom...

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#7221) MPolo


MPolo
csendes tag

AHD8 + Perseus (undervoltolva)

(#7222) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

nincs itt kártyás köztetek?
lehet veszek gsm boltból egy note 2-őt nem 1-2 hónapon belül, aztán valszeg nem hoszabbítom meg a t-mobilos előfizetésem, mert egyszerűen nem beszélem le az előfizetési díjakat. szerintem még a 3600-at sem beszélném le havonta....

szóval kártyás csomagokban mennyia lebeszélhetőség, felhasználhatóság időtartama? tudna esetleg valaki segíteni? mert ezeket az információkat nem nagyon találom meg a szolgáltatók weblapján...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#7223) imi314 válasza MPolo (#7221) üzenetére


imi314
senior tag

milyen értékekkel?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#7224) #02119936 válasza unrealnoise (#7222) üzenetére


#02119936
törölt tag

Talán hívd fel a 1230- 1270-et, vagy személyesen kérdezd meg T-pontban,

[ Szerkesztve ]

(#7225) Dr V válasza unrealnoise (#7222) üzenetére


Dr V
őstag

Itt keresgélj tovább...
T-Mobile
Telenor
Djuice
Vodafon

(#7226) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Milyen headsettet ajánlotok a telefonhoz a gyári helyett, az iphone telóhoz én Denont használtam, ennél rosszabbat nem szeretnék gyönyörű telt hangja van és nem agresszív a mély benne, szóval valami ilyesmit szeretnék ehhez a telóhoz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7227) Levente válasza Nincs név (#7201) üzenetére


Levente
aktív tag

Belebotlottam egy blogbejegyzésbe:

Android memóriakezelés

Meg még egybe:

Tippek, trükkök, tévhitek: A Task Killer

Ezeket érdemes elolvasni.

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#7228) ZoliM@ster válasza zsolt501 (#7226) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Nekem kb. 1 hete jött meg a Brainwavz R1 fülesem.Szerintem atom jó.Kicsit mélyhangsúlyos ugyan,de nekem pont erre volt szükségem.Ezt merem ajánlani bizalommal.De egyszerűbb ha megkeresed itt a fülesekkel foglalkozó topicot,ott biztos kapsz jónéhány ajánlatot :K

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#7229) MPolo


MPolo
csendes tag

Imi!

200mhzen 725mV utana aranyaiban annyival valtozik mint az alapbeallitas de 1400mhz a max!

(#7230) z67


z67
őstag

Hetek óta próbálok Sandisk, vagy Samsung class 10-es 64GB-s kártyát venni ésszerű áron (20 alatt) és sehol nem kapok. Van tippetek?

(#7231) imi314 válasza MPolo (#7229) üzenetére


imi314
senior tag

köszi, akk kb mint nálam volt

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#7232) zsolt501 válasza ZoliM@ster (#7228) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszi utána nézek, de ha valakinek van még ötlete azt is megköszönöm.

Most néztem ezt a fülest, de ahogy nézem ez nem mikrofonos, ami nekem fontos lenne, mert nem mindig tudom a telefont kézben tartani telefonáláskor, és kihangosítva sem használnám, mert nem igazán kell mindent hallani másoknak :) szóval minden képen olyan kell ami mikrofonos.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7233) imi314 válasza z67 (#7230) üzenetére


imi314
senior tag

itt nálunk (szlovákia) 16 alatt simán lehet kapni sandisk class 10est, ha van lehetőséged itt keresd

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#7234) MaCS_70 válasza Levente (#7200) üzenetére


MaCS_70
félisten

Halihó!

KEGYETLENÜL belassultak, amikor fogytán volt a szabad RAM.

És fel ugyan nem kötötte magát senki emiatt, de egy Galaxy Ace-es barátom komolyan fontolgatta a készülék falhoz verését -- a ZDbox taskkillere ha nem is kifogástalanná, de használhatóvá tette a készülékét.

A saját környezetemben meg pontosan azt látom, hogy való igaz, hogy legtöbben nem is hallottak taskkillerről -- és sokan panaszkodnak is a telefonjuk sebességére, és bezzeg az iPhone. Aztán "de jó, hogy csináltál ilyen gyorsító gombot!" (Ezek jellemzően a max. fél GB-os telefonok.)
Aztán vannak olyanok is, akiknél azért nem kérdés a memória, mert semmit nem telepítenek, max. egy Angry Birds és egy Cut the Rope megy -- meg a gyári launcher, gyári tárcsázó, gyári naptár, gyári fényképezőgép, gyári böngésző, ami mellett még memóriaproblémák nélkül elfér az obligát (mellesleg memóriazabáló9 Facebook-kliens. Nekik tényleg nem feltétlenül kell memóriafelszabadítás.

A Note II-n és az S3-on egyébként még nem volt rá szükségem, gondolom az 1 GB RAM már elég a belső gazdálkodáshoz, de az 512 már kevés.

Ismerem az Általad linkelt cikkeket -- pont az egyik apropóján folyt az említett beszélgetés, aminek az volt a lényege, hogy elvben ugyan igaz, de gyakorlatban még nem elég okos az Android memóriamenedzsmentje.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7235) z67 válasza imi314 (#7233) üzenetére


z67
őstag

Esetleg tudsz olyan céget, mint régen volt a DVD-s időkben, aki saját autóval pestre is szállít? Ugyanis a postások lopnak felénk.

(#7236) ZoliM@ster válasza zsolt501 (#7232) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Itt van a mikrofonos,most akciós is!

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#7237) imi314 válasza z67 (#7235) üzenetére


imi314
senior tag

Nemtudok róla, h valamelyik cég ilyen messzire szállítana

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#7238) Dare2Live válasza MaCS_70 (#7234) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"KEGYETLENÜL belassultak, amikor fogytán volt a szabad RAM."

Tudnál nekünk ilyen "KEGYETLENÜL belassult" eseteket mutatni?

Megfigyelésem szerint a task killerek amik belassítják, mert utána mi történik? A ramkezelő elkezdi az algoritmusa szerint szükséges appokat belapozni a RAMba.

néha még én is fagyasztom Titaniummal ami nem kell, pl facebook (facebook accom sincs), és tény anno az 512mbs I9000en sporolni kellett, nemcsak fagyasztottam hanem kernelbe/auto killerrel pl megadtam hány mb szabad ramnál fusson le a GC és mit dobáljon ki és biztos tudnék twakelni a note2 ramkezelésén is, csak értelme semmi. Soha nem láttam olyat, hogy a kevés szabad ram miatt akadozott volna. Olyat igen, hogy a háttérbe valami ette a CPUt és amiatt akadozott és ha azt kidobtam akkor gyorsabb lett de ez nem a RAM miatt volt hanem szarul megírt aplikáció miatt.

De mindegy várom ezeket a Note2s "KEGYETLENÜL belassultak, amikor fogytán volt a szabad RAM.". Pár video segítene, főleg ha monitoroznád mellette az erőforrásokat.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7239) Vemy válasza z67 (#7230) üzenetére


Vemy
csendes tag

Pár hete vettem egy Class 10-es 64GB SanDisk-et Vaterán, 16e volt. Nézz szét ott!

(#7240) z67 válasza imi314 (#7237) üzenetére


z67
őstag

Az itmedia igen, csak nekik most nincs.

(#7241) z67 válasza Vemy (#7239) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm, írtam egy privátot Neked.

(#7242) prebuds


prebuds
aktív tag

Kb. 1 órát ki volt véve a telóból a toll és külön volt, utána visszaraktam. Most azt vettem észre, hogy minden tökéletesen megy, a levegőben is érzékeli a cerkát, megjelenik a kurzor, de nem fog. Nézem, miért nem lehet rajzolni vele - aztán rájövök, hogy lehet, de csak ha olyan erővel nyomom neki a képernyőnek, mint még soha, már majdnem betöröm kis túlzással.
Érintésre tökéletesen reagál, de a tollal semennyire, csak ha rohadtul nekinyomom.

Mi lehet a gond? Elállítódott az érzékenysége (a nyomógomb alatt van valami tekerentyű, amivel lehet ezt állítani), vagy van benne valami akksi, kondenzátor, ami lemerült és azért nem érzékeli? Furcsállom, mert a levegőben húzva tökéletesen mutatja a dolgokat, mint kurzor... Valaki találkozott már ilyen problémával? Nem ejtettem le és nem telepítettem semmi újat. Pár óra alatt romlott el.

(#7243) t.imi


t.imi
addikt

Akit érdekel:
Felhívtam a T-t, az LTE verzióban van fm rádió.
Bementem a T-hez, LTE van fm rádió.
Felhívtam a samsungot, a magyar T-s LTE-ben van fm rádió.
Megnéztem és nincs benne, legalább is én nem találtam.
Fasza, hogy ilyen jól informált még a samsung is :W

[ Szerkesztve ]

(#7244) ForRedGlory válasza z67 (#7230) üzenetére


ForRedGlory
félisten

hardverker.hu

(#7245) z67 válasza ForRedGlory (#7244) üzenetére


z67
őstag

Nem lesz pár hétig :(

(#7246) MaCS_70 válasza Dare2Live (#7238) üzenetére


MaCS_70
félisten

Halihó!

Amint írtam, a Note 2-n még nem nyúltam task killerhez.

Azt, hogy hogyan tudnám "mutatni" a belassulást egy múltbeli készüléken, nem igazán látom -- de megpróbálom elmesélni:

45-50 MB szabad RAM alatt a böngészőben új lap indítása 6-8 másodperc, majd egy rövid cikk betöltése 15-20. (80 MB-nál a lap azonnal nyílik, azonos cikk 4-5 másodperc alatt betölt.)

ExDialer indítása tárcsázó nézethez 4-5 másodperc. (80 MB RAM-nál 1 másodperc után tárcsázhatsz)

OfficeSuitePro indítása 50 kB-os Excel-táblával -- keveés RAM-mal 10-12 másodperc, felszabadítás után 3-4.

Mindez tartósan, tetszőleges alkalommal reprodukálhatóan. Számomra elég meggyőző volt, különösen hogy a hozzáértő is megerősítette az okot -- minek és mit monitorozzak?

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7247) Levente válasza MaCS_70 (#7246) üzenetére


Levente
aktív tag

Ok, biztosan úgy volt.

Nekem pedig az volt a tapasztalatom már SGS-nél is, hogy vidáman működik és nem kell birizgálni.
512MB RAM van abban is és kapott tőlem bőven, hidd el. Már azon több száz progi volt, egyszerre két navi-val, böngészővel, zenehallgatással és hívással gyötörtem és bírta, nem lassult be, meg semmi ilyesmi.

Azt a cikket értelmezni kell és felfogni, hogy nem a RAM hiánya, hanem valamelyik program okozta a bajt. Amikor nekiállsz RAM-ba túrni és kilősz mindent, akkor kilövöd a bűnös app-ot is, így azt hiszed, hogy az volt a megoldás, pedig nem.

Na most, ha itt többen tépjük a szánkat, cikket citálunk és te továbbra sem érted, akkor részemről a téma befejeződött.

Ha szerinted a tüneti kezelés a megoldás, én nem foglak megkérni arra, hogy nyomozd ki, melyik program a vétkes. Én megtettem anno, mikor ilyen gondom volt, szarrá szívatott pár, de megoldottam.
Az egyik egy sima kis időzóna widget volt, emlékszem, sose gondoltam volna arra.

A SystemPanel nevű progi nagy segítségemre volt a nyomozásban. A mai napig rezidens nálam.

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#7248) ForRedGlory válasza Levente (#7247) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azert az az elso mondatod meglehetosen eros...

(#7249) Levente válasza ForRedGlory (#7248) üzenetére


Levente
aktív tag

Melyik? Miért is?

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#7250) zack válasza Levente (#7249) üzenetére


zack
nagyúr

Gondolom erre gondolt teljesen jogosan:

"Nekem pedig az volt a tapasztalatom már SGS-nél is, hogy vidáman működik és nem kell birizgálni."

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.