Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) synthi


synthi
újonc

Sziasztok ! A problémám az hogy a facebookon automatikusan lejatsza a videókat a teli ! (youtuben ezer video van fent végigprobáltam ) Kikapcsoltam már a beállitásoknál hogy le legyen tiltva ez a lehetöség de továbbra is lejátsza a videókat a facebookban .... mit tegyek ???

(#902) Viktor0610 válasza synthi (#901) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak tudnám, hogy ennek mi köze a telefonhoz? 🤔

Indítsd újra az appot vagy a telefont, ha biztosan ki van kapcsolva a videók elindítása itt:

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#903) synthi válasza Viktor0610 (#902) üzenetére


synthi
újonc

Köszi ! Annyi köze van a telihez hogy másik telimen műxik ez a kikapcsolozsdi ezen ki van kapcsolva az amit bejelöltél és mégis lejátsza a videokat automatikusan....habár nem inditottam ujra ! Azonnal ujrainditom a készüléket !

(#904) synthi válasza Viktor0610 (#902) üzenetére


synthi
újonc

Sikerült !!!!! Újrainditottam és műxik ! Köszi szépen !

(#905) twollah1976


twollah1976
őstag

USER ERROR

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#906) Viktor0610 válasza twollah1976 (#905) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akartam is rád hivatkozni. ;]

Samsung Galaxy A54

(#907) n@p@lm válasza Viktor0610 (#902) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ezt a beállítást pontosan hol találom meg?

(#908) twollah1976 válasza Viktor0610 (#906) üzenetére


twollah1976
őstag

Olyan édi-bédi vagy!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#909) d.sz.ata


d.sz.ata
csendes tag

Sziasztok!
[link]
Kerlek segítenétek, hogy Innen rendelve B20-as verziót kapok?
Illetve aki tudja, annak honnan lehet tudni a választ?
Utolsó: az EU=Global?
Köszönöm előre is! :)

(#910) twollah1976 válasza d.sz.ata (#909) üzenetére


twollah1976
őstag

Elvileg B20-as verziot kapsz azzal a pici bokkenovel, hogy GLOBAL verzio es nem EU-s.

Miert nem az Alzabol rendeled?
Kicsivel tobbert kapnad (85,840 vs. 88,990), de 100%, hogy EU-s, B20-as verziot kapsz, mar ma atveheted es akar holnapra ki is szallitjak.

Honnan lehet tudni a valaszt?
Sehonnan.
Felhivhatod, irhatsz a boltnak nagy esellyel azt fogjak mondani, hogy persze tudja a B20-at, aztan ha nem akkor IJ.
Most neztem a telefon dobozat es meg az sincs feltuntetve rajta, hogy milyen frekveniakat tamogat.
A Redmi 6 dobozan legalabb fenn van a matrica, hogy Global Version.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#911) twollah1976


twollah1976
őstag

SoT ido sirankozonak par napja talaltam az AliExpress-en ezt a tokot (Redmi Note8 Pro 5000mAh Slim shockproof Battery Charger Case For Xiaomi Redmi Note 8 Pro Backup Power Pack Charger cover Case).

Elvileg 5000mAh akkumulator van benne es 1.5A-rel tolti a telefont.
Az ertekelesek alapjan se lehet olyan rossz.

Itt a lehetoseg, hogy egy felteglat csinaljunk a telefonbol.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#912) Snowy_owl válasza twollah1976 (#911) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Hány gramm lehet, 100? ;]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#913) d.sz.ata válasza twollah1976 (#910) üzenetére


d.sz.ata
csendes tag

Köszönöm a választ,
Azért nem mert karácsonyi ajándék volt a cégtől vett telefon (redmi note7), és abba bele ment a cég h cserélje note 8-ra, mert azt szeretnék inkább a 7 helyett.
Mi a különbség a global és az EU között?

(#914) Brandynew válasza d.sz.ata (#913) üzenetére


Brandynew
őstag

Az EU-s ROM-ban nincs telefonálás alatti hangrögzítés (EU-s szabályozás miatt), tehát ne EU-s, hanem global ROM-os mobilt vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#915) FoLey-v válasza twollah1976 (#911) üzenetére


FoLey-v
addikt

Teszteld le mi user error vagyunk. ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#916) vegyszer válasza twollah1976 (#911) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez számomra mindig megfoghatatlan, hogy a gyártó arra törekszik, hogy a 7,8mm-es vastagságot 7,2mm-re faragja, erre valaki tesz rá egy 2 cm vastag tokot... :Y :W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#917) motofi válasza Brandynew (#914) üzenetére


motofi
aktív tag

Helo! És Global ROM-ost hol lehet venni?

(#918) Snowy_owl válasza twollah1976 (#895) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nem. Nem bizonytalan a működése. 10-ből 1 feloldásnál/felvételnèl van ez. Ja és ilyenkor a fényérzékelő is beakad.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#919) twollah1976 válasza FoLey-v (#915) üzenetére


twollah1976
őstag

Gondolkodtam rajta, hogy rendelek egyet.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#920) gzbotii


gzbotii
veterán

Hol lehet beállítani, hogy ne legyen ilyen agresszív a memóriakezelés? Multitask menüben való lakaton kívül?
Így hibába van 6GB RAM, ha folyton mindent a rendszer lő ki.
Pl Waze fut, lezárom a kijelzőt, amikor újra feloldom, nem az fogad, hanem a homescreen, újra kell indítani az appot.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#921) Snowy_owl válasza gzbotii (#920) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Már kérdeztem, itt a válasz: Viktor0610 tollából.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#922) twollah1976 válasza gzbotii (#920) üzenetére


twollah1976
őstag

A fejlesztoi beallitasokban a MIUI akarmit is kikapcsolhatod es utana inditsd ujra a telefont.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#923) Brandynew válasza motofi (#917) üzenetére


Brandynew
őstag

Magyarországról nem tudom, mobilt én mindig Kínából rendelek (leginkább Gearbest, Aliexpress).

(#924) motofi válasza Brandynew (#923) üzenetére


motofi
aktív tag

De akkor a tiéd B20- as globál rommal és tudja a hívásrögzítést? Nem Kínai verzó B20 nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#925) Brandynew válasza motofi (#924) üzenetére


Brandynew
őstag

Tudja a B20-at és global.

(#926) motofi válasza Brandynew (#925) üzenetére


motofi
aktív tag

És akkor van benne miui tárcsázó, gyári hívásrögzítés opciöval? Köszönöm válaszaid! :)

(#927) d.sz.ata válasza twollah1976 (#910) üzenetére


d.sz.ata
csendes tag

Kedves twollah1976!
Köszönöm a választ, viszont egy úr aki ettől a cégtől vett ugyanilyen telefont amit én is nézek, ezt küldte ami a képen van. Ezek szerint akkor mégis EU rom-al érkezik? 🤔

[ Szerkesztve ]

(#928) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Egy olyan kérdésem volna, hogy a telefonban lévő tisztító alkalmazás ér vmit vagy csak parasztvakítás ?Mert elindítom talál 300 megát fél perc múlva meg megint van 200 mega és sorolhatnám.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#929) twollah1976 válasza d.sz.ata (#927) üzenetére


twollah1976
őstag

Valoszinuleg EUs ROMmal, de csak akkor derul ki amikor bekapcsoltad a telefont.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#930) Namelesske válasza Jégkokó (#928) üzenetére


Namelesske
addikt

Valamilyen agybeteg okból a RAM gyorsítótárat is szemétnek veszi, és hozzá számolja mintha Sztahanov elvtárs élmunkát végezne, hogy örüljön a paraszt neki. Teljesen bullshit az egész azért van benne, az apróbb hasznos funkciókon kívül hogy a kínai meg nem EU országokban reklámokat dobjon fel minden futtatáskor, ugyanez a letöltések és a virusírtó része is. Na már most ha mindig jelez akkor mindig futtatod ergo mindig tudnak reklámot kirakni. Most biztos besérül a fél Xiaomi társadalom, de tudni kell ahol ilyen olcsón dolgoznak ott te vagy a termék.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#931) twollah1976 válasza Namelesske (#930) üzenetére


twollah1976
őstag

Alapvetoen nem sok gondom van a MIUI rendszerrel azon kivul, hogy a OnePlus fele androidhoz kepest eleg agressziven kezeli a memoriat es a memoriaban levo progamokat.

A Music Folder Player-rel szoktam zenet hallgatni es egy, ket naponta kilovi a rendszerbol a MIUI, anno ez az OxigenOS alatt sose fordult elo, lelakatoltam a lejatszot es ennyi, nem nyult hozza, kis tulzassal honapokig benn volt a memoriaban.
Ehhez kepest a MIUI alatt lakatolhatok, csinalhatok barmit is, idovel csak kilovi.
Akkor is kilovi ha csak ez az egyetlen app van a memoriaban.

A Google helyeben mar reg megleptem volna azt a lepest, hogy a gyartok csak skinet huzhatnak a fapad androidra es par sajat programot feltehetnek, a rendszer mukodesebe nem nyulhatnak bele vagy repulnek az androidbol.

Kiserletezgetni a mindenfele homebrew rendszerekkel nem akarok, nekem fontos, hogy a telefon mindig mukodokepes legyen, ne a legvaratlanabb pillanatban fagyjon le, induljon ujra, stb.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#932) Namelesske válasza twollah1976 (#931) üzenetére


Namelesske
addikt

Maga a miui is homebrew filozófia meg mindig. Onnan jött aminek vannak előnyei és hátrányai, csak a pozitív dolgokat alapnak veszik de eddig csak a Stock android okozott csalódást. Ez csak néha bosszant.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#933) aprokaroka87 válasza twollah1976 (#931) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Magyarázd már el minek tartson egy alkalmazást akár hónapokig a memóriában?

Vagy te non-stop hónapokon keresztül azzal az appal halgatod a zenét?

(#934) Namelesske válasza aprokaroka87 (#933) üzenetére


Namelesske
addikt

Vannak olyan alkalmazások amik például monitoroznak valamit, várnak egy triggert valahonnan máshonnan, vannak amik értesítést küldenek megadott időben megadott dolgoról. Na ezek általában MIUI alatt elvéreznek, nem tudod használni azokat a dolgokat amiket például egy Samsung vagy Stock Android esetén gond nélkül használtál. Másodlagos probléma, hogy akadályozza a többfeladatos futtatást, mert ha vannak folyamatosan online dolgok mint például KODI remote vagy legyen az bármi, bezáródik és mindig nulláról indul újra az alkalmazás. Olyan mintha Windows Phone alatt próbálnál meg létezni 2019-ben 6GB memóriával még mindig egy cég dönti el helyetted, hogy mit lehet futtatni és mit nem. PL ember legyen ki kilövi a facebook messegnert.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#935) aprokaroka87 válasza Namelesske (#934) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Milyen érdekes hogy nekem Redmi note 7-en pl a Tasker, a vágolap kezelő és a blokada szinte az esetek 95%-ban normálisan müködik.

Bár most épp írtam RN7 topikban egy hsz-t arról hogy bizonyos weboldal bizonyos böngészővel hogyan "ad utasitást" arra hogy lényegében ki gyilkolja a ram-ot.

Egyébként simán lehet hogy a ram kezelés kötödik appon belüli eseményekhez.

Nem hiába van pl letöltéskezelő appoknál egy "értesités" rész az értesitési sávon, az ugyanis Android service folyamat egy speciális része, amivel Androidnak pl kegyesebben kell bánnia.

+ figyelembe kellene venni hogy a rendszernek meg kell próbálnia felosztani az erőforrásokat.

Az Android mai verziói már elvileg használnak valami féle mesterséges inteligenciát, + még a gyártok is próbálkoznak ilyenekkel.

(#936) Namelesske válasza aprokaroka87 (#935) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát értem én, de például a OnePlus miért tudja megcsinálni amit a Xiaomi nem? Vagy a Samsung és Sony miért tudja? Ok lehet jobban merül üresjáratban mint a MIUI, de amikor használni kell nem mindegy...

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#937) Snowy_owl válasza twollah1976 (#895) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Elszenvedek ezzel a kijelző/közelség/fénymérő hármassal. Arra jutottam, hogy még mindig elég bénán metszettem meg a fóliát, és nagyító alatt láttam, hogy még mindig rálóg a szenzorokra a fólia. Most aztán fogtam és úgy megmetszettem, hogy nem lóg rá. Egyébként meg olyan aprók alig megtalálni őket fény és nagyító alatt is. Ha ezek után is előfordul akkor nem tudom, lehet neked lesz igazad.

Ami viszont számomra új, hogy bekapcsolt kijelzőnél miért, miért nem, de mindig be van kapcsolódva a közelségérzékelő.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#938) kyru74 válasza Snowy_owl (#937) üzenetére


kyru74
aktív tag

[Redmi note 8 pro csere]

[ Szerkesztve ]

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#939) enzahobi válasza twollah1976 (#931) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Mondjuk a lakatolás mellé kapcsold ki az akkuoptimalizálást hozzá, és állítsd be automatikusan indulónak. Kb 5-6 appot tartok így a ramban, nem vettemm észre hogy kilődözte volna (Pl Powermp, Tasker, mifit, mibandage tool stb)

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#940) twollah1976 válasza aprokaroka87 (#933) üzenetére


twollah1976
őstag

"Vagy te non-stop hónapokon keresztül azzal az appal halgatod a zenét?"

Igen azzal hallgatom a zenet.
Van sacc 612 adathordozom tele mp3mal, most a kb. az 506.-tol 524.ig DVDnel tartok.
Kb. 3 hetente irok ki egy DVD-t teli mp3mal, azokat hallgatom, felmasolok a telefonra ugy 50-80 giga zenet es hallgatom.

Szoval non-stop azzal hallgatom a zenet.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#941) twollah1976 válasza enzahobi (#939) üzenetére


twollah1976
őstag

Ezeket mind eljatszottam amiket irtal.

Bosszanto a dolog, de megszokhato, mint amikor az embernek levagjak az egyik labat terd alatt.
Mankol meg jol mozogsz, de a futas mar nem megy.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#942) aprokaroka87 válasza twollah1976 (#940) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tehát akkor is kilővi a memóriából ha épp lejátszik valamit?

(#943) twollah1976 válasza aprokaroka87 (#942) üzenetére


twollah1976
őstag

Akkor nem, csak ha leallitom mondjuk ejszakara vagy amikor dolgozok.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#944) Brandynew válasza twollah1976 (#940) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem teljesen értem, hogy ehhez miért kell non-stop futnia egy appnak a mobilon, illetve miért írod ki ezt a rengeteg zenét DVD-re (egy DVD élettartama 5-10 év), de szerintem abban megegyezhetünk, hogy nem épp az átlagos módon szeretnél valamit használni.

Amikor zenét akarsz hallgatni, akkor fogod és elindítod a mappában lévő fájlok lejátszását.

[ Szerkesztve ]

(#945) twollah1976 válasza Brandynew (#944) üzenetére


twollah1976
őstag

Mindenki masnak mas a becsipodese.

En szeretem ha rakoppintok a kepernyore es a lock screenen ott az app, csak rabokok es megy a lejatszas vagy csak bedugom a fulhallgatot a mobilba es elindul a zene, kihuzom a jack csatlakozot es elhallgat a zene.

Ezt meg tudta oldani a Samsung az android 5-ben, a OnePlus a 3T androidjain akkor a Xiaominek olyan nagy feladat?

Aztan lehet, hogy velem van a problema nem a MIUI-val...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#946) aprokaroka87 válasza twollah1976 (#943) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Vélhetően a rendszer nem véli hasznosnak, mivel nem végez tevékenységet csak úgy "potyázik" ezért idő után kiadja az utját.

Amúgy nem tudom mennyire lenne opció hogy amíg nem játszik le zenét, addig az app maradjon előtérben?

(#947) Viktor0610 válasza twollah1976 (#945) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez user error ( ;] ), mert a MIUI tudja ezeket.

Samsung Galaxy A54

(#948) memoril


memoril
aktív tag

Nagyon jó lett a 11.0.3.0(PGGEUXM ) Tán az aku még jobb lett eddig sem volt rosz !! És tán egy kicsit gyorsabb !

(#949) Namelesske válasza memoril (#948) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem olyan bug van benne, már a korábbiakban is benne volt, hogy ha chrome böngészőben meg kell nyitni egy fájlfeltöltési ablakot akkor ott a gombon nincs szöveg. Meg még valahol máshol is láttam hogy nincs szöveg a gombon, összeakad a dark meg light téma mint Gnome-os Firefox alatt. :D

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#950) twollah1976 válasza Viktor0610 (#947) üzenetére


twollah1976
őstag

Igen USER ERROR!

En kerek elnezest!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.