Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok.
Akik használják a telefont pénztáraknál fizetésre kérdezném hogy mindegy melyik részét érintjük a telefonnak vagy oda kell figyelni erre hogy mit tudom én az eleje felső része vagy ilyesmik?
Aztán azok akik esetleg Erste Mobilpay appal használják megtudják mondani hogy felkell éleszteni a telefont érintés előtt vagy maradhat zárva a képernyő. Ez az első ilyen telóm és nem akarok rögtön bénázni :)

(#602) Kolondrum válasza hevizms (#601) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én úgy tudom ha ujjlenyomattal oldod nem kell pin.
Hogyne kéne felkelteni, mert így a zsebedben is lehetne szívni a pénzt. Sőt ha feloldod van 2 perced fizetni. Tudod a folyamatát a beállításokban mit kire kell állítani?

[ Szerkesztve ]

(#603) hevizms válasza Kolondrum (#602) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm.Elméletileg beállítottam mindent,már csak a próba hiányzik :) Gondoltam hogy fel kell oldani,csak azért kérdezek rá még ilyen alap dologra is,mert sosem volt még NFC-s telefonom. :) Lehetőleg minél kevésbé akarom beégetni magam.De közben meg rájöttem hol tudom kipróbálni egyedül.Tesco önkiszolgáló :) Na holnap ki is próbálom.

(#604) twollah1976 válasza hevizms (#603) üzenetére


twollah1976
őstag

Ha NFCvel szeretnel fizetni akkor mast is at kell allitanod nem csak a programot piszkalni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#605) hevizms válasza Kolondrum (#602) üzenetére


hevizms
addikt

[kép] [kép] Ezenkívül kell még valamit beállítani? [kép]

[ Szerkesztve ]

(#606) Kolondrum válasza hevizms (#605) üzenetére


Kolondrum
félisten

[kép] és ez. HCE
Engem is útba igazítottak, azóta így rendben működik. Nekem a simple-ben van ilyen menü, hogy érintéses fizetés.

[ Szerkesztve ]

(#607) twollah1976 válasza hevizms (#605) üzenetére


twollah1976
őstag

Igy kell beallitani, hogy NFCvel tudj fizetni a telefonnnal.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#608) KISDUCK válasza KISDUCK (#600) üzenetére


KISDUCK
addikt

"Lehet úgy filmet nézni a telefonon, hogy pl.: az 1920*1080p és 1280*720p videók a hosszanti széleket teljesen elérik, de nem lógnak bele a noccsba és a lekerekítésekbe (természetesen képlevágás nélkül) ?"

Erről valakinek van tapasztalata?

(#609) hevizms


hevizms
addikt

Köszönöm a segítséget mindenkinek :R :R :R

(#610) Szabolcs22 válasza Kolondrum (#606) üzenetére


Szabolcs22
tag

Sziasztok!
Kérdésem elsősorban hozzád szól, mivel látom tapasztalt vagy a xiaomi szériában, de bárkit szívesen meghallgatok!
Tehát rátérek a lényegre: Melyiknek jobb az üzemideje, SoT mondjuk terhelés alatt. Navi,youtube,játék stb.
- Note 8 pro
- Mi 9 Lite
- 9T pro
Néztem a youtubeon lehetőleg minnél frissebb videókat (a telefonokon lévő esetleges újabb,javított romok végett) és a 9 lite illetve a 9t pro nyert átlag 7-8 órás kijelzőidővel, játékkal, stb.
Átlagban a 8 pro az 5 óra 30 perces időket produkált, de volt hogy az is 7 és 10 óra között.
Ez mind azért érdekel, mert lassan a 3 éves Lenovo P2-őm szeretném lecserélni.
Na már most az 5100 mah-ás akkunak még mindig olyan 4-5-6 órás kijelző ideje van, Evie launcherral és full gyári rommal.
Csak már kezdem megunni az egy két bosszantó hülyeségét és van egy olyan érzésem h az akku is innentől kezdve csak a leejtőn fog lefelé menni.
Szóval újonnan bírt 8-10 órát, átlagos terheléssel. Vadul 6-8 óra sot.
Ez lenne a referencia, erre szeretném megtalálni a legjobb készüléket. Igaz az újak erősebbek is cserébe, esetlegesen az akku rovására.
Opciók volt még az ulefone armor 3w* vagy még a youtubról összehasónlításokból a samsung m30s,de azt itthon nem lehet kapni. Volt még samsung A50s.

*Igen tudom csájnafone, szarul van optimalizálva,rosszat is hallottam róla, jót is. Appokat gyilkolja ki a háttérből,amivel előrébb nem vagyok,kivéve ha vmi másik romot rá nem tesz az ember,de ezzel igazából nem akarok foglalkozni, a samsungos koromba kiéltem magam..
Dehát megint az akkuidő, még optimalizálatlanul is azt mutatja h 5-6 napok.
Nálam gyilkolva legyen 3-4 nap.

Mint látjátok a súly igazából nem számít, a méret már 6,5 col zavaró lehet,de letojom még azt is mert hozzászokok. De nem tudom mi lenne a legjobb megoldás akkuidő, illetve ezután a sorban a teljesítmény szempontjából, hogy haladjak is előre a lenovo után ne csak egyhelybe topogjak.
Válaszokat előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Szabolcs

(#611) hevizms válasza hevizms (#609) üzenetére


hevizms
addikt

Köszi mégegyszer a segítséget,ma kipróbáltam a fizetést telefonnal.Minden okés volt :)

(#612) vlesi69 válasza hevizms (#603) üzenetére


vlesi69
senior tag

Arra vigyázz hogy utánna vissza is zárd a telefont! Sajnos az erre szakosodott bűnözői csoportok hamar haladnak a technikai fejlődésben. Vannak az érintéses bankkártyák, megfelelő olvasóval a tömegbe levehetnek róla 4900 ft-ot, erre találták fel az árnyékolt pénztárcákat már ha működik mert nekem még nincs. Az nfc fizetésnél meg pénztárnál fizetsz sokan vannak, sietsz, és sokan csak vissza teszik a telefont zsebbe, táskába, és ha az erre szakosodott szakember észreveszi akkor levehet egy pár forintot rólad.

(#613) Kolondrum válasza vlesi69 (#612) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nincs limit. Nekem nem kér pint pedig fizettem így 53k-t is.

Fentiekre válasz később.

(#614) vlesi69 válasza Kolondrum (#613) üzenetére


vlesi69
senior tag

A kártyára írtam, mert 5000 felett pin kódot kér, telefont nem tudom mert nem használom az nfc-t. Pont az ilyen visszaélésekre akarják bevezetni hogy érintéses fizetésnél is bár mekkora az összeg pin kódot kell beírni.

[ Szerkesztve ]

(#615) Kolondrum válasza vlesi69 (#614) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem kér. A limit a napi összeg ami be van állítva.

(#616) vlesi69 válasza Kolondrum (#615) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én Otp-s vagyok 5000 ft felett kér pin kódot.

(#617) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Tegnap jött meg,azóta megelégedéssel használom. :R

Próbáltam NFC-vel fizetni az ital/kaja automatánál és hiába lett hsz. alatt beállítva hibát ír ki. Mint ha próbálná beolvasni,de nem sikerül neki. OTP-s vagyok. :W

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#618) Kolondrum válasza vlesi69 (#616) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is és nem kér, legalábbis nfc-s fizetésnél. Hidd el.

FoLey-v! A kulcs: Simple. Nézz körbe benne;)

(#619) twollah1976 válasza vlesi69 (#612) üzenetére


twollah1976
őstag

Fizetes utan azonnal ki szoktam kapcsolni az NFC-t.
A mobiljaim meg vagy PINnel vagy ujjlenyomattal vannak lezarva.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#620) Kolondrum válasza Szabolcs22 (#610) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szia. Sajnos nem látok rá s többi telefon tudására, de az fix, hogy nem feltétlenül az mAh fogja megmondani a kijelzőidőt, van ami jobban gazdálkodik mint a többi.

(#621) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziasztok témát honnan és hogyan lehet letőlteni? köszi!

Üdv. Feri!!

(#622) twollah1976 válasza pusihusi (#621) üzenetére


twollah1976
őstag

Ha a regio Magyarorszag akkor nem tudsz letolteni temakat.

Rakd at a regiot Svajcra.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#623) Brandynew válasza twollah1976 (#619) üzenetére


Brandynew
őstag

Egyébként túlaggódják az emberek ezt a dolgot, készpénzt sokkal könnyebben lopnak el tőled, és nem is nyomon követhető a pénz útja. Persze vigyázni kell, de még egy bekapcsolt NFC-s, lezáratlan mobilról is kisebb eséllyel lopnak pénzt, mint a nálad lévő készpénzt.

(#624) Szabolcs22 válasza Kolondrum (#620) üzenetére


Szabolcs22
tag

Igen, ezt észrevettem a fórumokon és más oldalakon is írt visszajelzésekből.
Ha jól emlékszem nektek is van egy note 8 pro.
Az hogy bírja a strapát? Megvagytok vele elégedve? Igazából ez tetszik a legjobban. A teljesítmény oltárán pedig hajlandó vagyok feláldozni az üzem időt. Bár ezzel is lehet gazdálkodni ahogy olvasgatom.

Szabolcs

(#625) hevizms válasza vlesi69 (#612) üzenetére


hevizms
addikt

Köszi. Vigyázok.Bár én el nem tudom képzelni hogy ez valós veszély lenne.A pénztár leolvasója is csak közvetlen közelről érzékelte a chipet.Csak észreveszem ha valaki az üzletből kifelé menet egy olvasóval a zsebemnél kotorászik :)

(#626) Kolondrum válasza Szabolcs22 (#624) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kapott edzett üveget, lencsevédőt, MSVII tokot, bírja. Akku 2 napot neki elmegy simán. Este ilyen 60-70% között van első nap végén.

(#627) dave_gahan válasza Szabolcs22 (#624) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Nekem 9-10 óra SOT is össze szokott jönni :K, mondjuk én nem játszom. Ha többet használom a kamerát, akkor kicsit kevesebb, kb. 8 óra. :D

(#628) Szabolcs22 válasza dave_gahan (#627) üzenetére


Szabolcs22
tag

Köszi a válaszokat!
Akkor ha gyötröm nekem lesz egy nap 6 óra sot körül. De ha úgy csinálom mint te akkor meg bírja rendesen.
Kolondrum: Majd vissza olvasok mert láttam vmit ajánlottál a kijelzőre, vmi glues edzett üveget.

Szabolcs

(#629) dave_gahan válasza Szabolcs22 (#628) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Azért elég sokat gyötröm, hiszen ennyi SOT nekem csak 2 napra elég. Főleg Chrome, FB, Insta, Messenger, Viber, YT, mail, zene, online radio

(#630) Szabolcs22 válasza dave_gahan (#629) üzenetére


Szabolcs22
tag

Örülök ennek,mert teljesítménybe sokkal jobb mint a p2, ráadásul közel azonos használattal is bír annyit. 2-3 év múlva meg az is csere.
Egyszer már hard reseteltem a p2-őt, de már volt hogy többször újraindult,meg mostanába belassult. Tartalék telefonnak még kiváló,ha a másikkal netán gond lenne,röhögve kíhúzom vele a napot. Csak ugye már bosszantóak a dolgai.
Open camerát használok, lehet az is meghülyíti,mert a vaku gondol egyet és nem világít/villan. Ha bekapcsolom h világítsak vele, akkor se,csak újraindítás után.
Remélem majd az nfc-t be tudom állítani,mert mióta van ez a simple,azóta azt használom érintéses fizetéseknél is. Én is egyből kikapcsolom az nfct fizetés után, nehogy vmi szemfüles bandita rácsapjon. Szóval igaz kényelmi szempont de örülnék ha az teljesen működne.
Akku miatt,meg h kint dolgozok esöbe hóba hidegbe melegbe,ezért néztem strapa telefont és bár hiába írnak róla többnyire jót,azért pont azok a rosszak amiket írnak róla, eltántorít h olyat vegyek. Meg persze a garanciáztatás sem egyszerű azokkal. Inkább akkor kisebb akkus,jobban optimalizált telefon,minthogy szenvedjek a szarokkal.

Szabolcs

(#631) pusihusi válasza twollah1976 (#622) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia csináltam új fiókot. Régió Svajc- hol lehet témákat letölteni?

Üdv. Feri!!

(#632) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sot-ot mivel néztek? Mert csak a gyári rendszer mutatja jól.

(#633) Szabolcs22 válasza Kolondrum (#632) üzenetére


Szabolcs22
tag

Én a 3c battery monitorral, jól látható a diagrammon, hogy merül,illetve listázza is mikor mennyit merül. De! Samsungoknál ezt még megtaláltam a telefonba, viszont ennél a lenovonál csak az akkus programmal tudtam előszedni:
[link]
Amúgy a beállításokból meg teljesen más formában lehet előhozni, de a végeredmény ugyanaz.
Mondjuk én a linkelthez vagyok hozzászokva mindig azt nézem.

[ Szerkesztve ]

Szabolcs

(#634) pusihusi válasza pusihusi (#631) üzenetére


pusihusi
addikt

Oké meg van :R

Üdv. Feri!!

(#635) sonye válasza Szabolcs22 (#624) üzenetére


sonye
senior tag

Asszonynak vettem, mert a honor 8 akkuja meghalt.
Eléggé kütyümániás vagyok, és szeretem a minőségi dolgokat ár/érték arányban. Engem ez a teló nagyon meglepett. Szép, gyors, és akku időben is asszony telefonos szokásait meghagyva kb 2 nappal tovább bírja, mint a H8. hete van meg és eddig 2 töltést kapott. 1. a gyári csomagolás után kb 4 nappal.

Egyedül a kijelző gyengébb, mint az oledek.

(#636) FoLey-v válasza Kolondrum (#618) üzenetére


FoLey-v
addikt

Igen simple alkalmazást leszedtem és így állítottam be meg a pár hsz. ezelőtti alapján is.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#637) Szabolcs22 válasza sonye (#635) üzenetére


Szabolcs22
tag

Köszi neked is az infót!

Én is kütyümániás vagyok, bár az utóbbi időbe annyi mindent zúdítanak az emberre, hogy ez visszaesett kicsit. Mielőtt megvennék valamit úgy kell napokon át teszteket nézegetnem erről arról,hogy én is ár/érték arányba a legjobbat kapjam. Azonos árakon is, hopp ilyen funkció ebbe nincs ami nekem kéne, hopp abba meg az nincs,szóval ez no comment...filléreskednek szaros nfc-ken meg hasonlókon. Mert ő épp egy asus és nem rak a 100ezer alatti kategóriájába. Mindegy is...
Kijelző a p2-be amoled van, be is égett...Igazából annyira nem is zavar és nem olyan súlyos a helyzet. Láttam én már áruházba beégett samsungot,na az durva volt!
Előző samsungjaimba is az volt, azokba annyira nem vettem észre, de az akku miatt nem is tudott annyit menni a kijelző :DD Nekem meg amúgy se kikötésem az amoled vagy oled.
Igazából a színekkel ez a játék hogy épp melyik hideg vagy meleg,nem hat meg. Monitornál is próbáltam olyat választani, hogy színpontos legyen,pedig aztán nekem nem munkára kell!

De rájöttem ezek már mind szörszálhasogatások.

Visszatérve a Redmi Note 8 Pro-ra, nagyon megtetszett!
A galaxy s3-s5 ös időszakomba alakult ki az nálam hogy nem kell csúcskészülék, mert már a középkategória 100 ezres készülékek is tudják azt, ami nekem kell. Pedig a MI Note 10-et is meg tudnám venni és az is nagyon tetszik,de feleslegesnek tartom! Már nem lassúak olyan szinten mint az első androidok voltak. Többet számít már az akkuidő, mint az hogy a legbikább hardver legyen benne!
Úgyhogy remélem be tudok egyet majd szerezni egy note 8 pro-t január vége fele.
Tetszik ez a zöld,ez jó lett, bár van valamelyik MI-nél ez a kék hullámos hátlap, az még bejön!

Szabolcs

(#638) t1


t1
addikt

Sziasztok. Tegnap óta (boldog? )tulajdonosa vagy egy Redmi Note 8 Pronak 6/128 220volt-ról rendeltem. Reggel szedtem le töltőről délután 5kor 35% volt az akksi, pedig végig a kocsiban volt kb ha 30 perc kijelző idő ha lehetett, gondolom ez nem üzemszerű. Találkozott már valaki ilyennel? Legújabb frissítés ment fel rá nagyon még belakva sincs. Ami még furcsa volt , hogy kibontás után első indításkor is teljesen üres volt az akksi kellett neki a töltőn egy pár perc mire magára talált....
Ha esetleg rossz lenne mi a megoldás? Kérjek javítást / cserét vagy álljak el a vásárlástól?

(#639) twollah1976 válasza t1 (#638) üzenetére


twollah1976
őstag

Surgosen csereltesd ki vagy allj el a vasarlastol.

Nekem kibontaskor majd 60%-on allt az akku.

Folias volt a doboz vagy mar bontva volt?

Amugy ha belegondolsz eladnak n+1 ilyen tipusu telefont, ebbe is belecsuszhat akksihibas darab.
Bosszanto a dolog, sajnos ez van.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#640) t1 válasza twollah1976 (#639) üzenetére


t1
addikt

Fóliás volt, nem volt vele semmi mutyi korrektül küldték.
Így is megtehetem, hogy céges vásárlás volt?

(#641) twollah1976 válasza t1 (#640) üzenetére


twollah1976
őstag

Ezt nem tudhatom, de gondolom a ceges vasarlasnal is van elallas lehetosege.
Ha nem akarjak elfogadni a panaszod, verd az asztalt, kerd a vasarlok konyvet, fenyegesd meg oket a fogyaszto vedelemmel.
Sot ha nagyon hepciaskodnak akkor ott helyben a szemuk lattara kuld el az aktualis keruleti fogyvedoknek a panaszod.

Nekem mar volt igy par korom az iPON-nal es a Xiaomi Mi A2 szervizeltetesevel.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#642) Kolondrum válasza t1 (#638) üzenetére


Kolondrum
félisten

Töltve adják kb 60% körül. Ha cellás akkor merülhet magától.

(#643) t1 válasza Kolondrum (#642) üzenetére


t1
addikt

kiráy :( :W :W

(#644) Scobbyka válasza t1 (#638) üzenetére


Scobbyka
tag

Én pont így jártam! Nullán az akksi vételekor és gyorsan merült! Visszaküldtem a szervizbe onnan már tovabbküldték a xiaomi szervízbe mert szerintük is gond van! Már a 3. hét is lassan eltelik de még mindig nem írtak mi a baja!😢 Küldd vissza azonnal te is mert hibás!!

Scobby

(#645) t1 válasza Scobbyka (#644) üzenetére


t1
addikt

A kérdés már csak az , hogy cégként megtehetem ezt...

(#646) Scobbyka válasza t1 (#645) üzenetére


Scobbyka
tag

Sajnálom ebben nem tudok segíteni! Hívd fel a boltot ahonnan vetted és kérdezd meg őket!

Scobby

(#647) FoLey-v válasza t1 (#638) üzenetére


FoLey-v
addikt

Enyém Smartshoptól lett vásárolva és 60% körül volt az akksi.
Ahogy a többiek is javasolták cseréltesd ki vagy állj el a vásárlástól.

ON: #636 UP! :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#648) n@p@lm válasza t1 (#645) üzenetére


n@p@lm
őstag

Cégesként sajnos rád nem vonatkozik a 14 napos elállás lehetősége.
Csak az üzlet jófejségén múlik ha visszaveszik.

(#649) t1 válasza n@p@lm (#648) üzenetére


t1
addikt

Az jó. Ezek szerint cégesként ha hibás terméket kapsz akkor az egyből mehet a kukába?

(#650) twollah1976 válasza t1 (#649) üzenetére


twollah1976
őstag

Probald meg amiket leirtam, ha nem jartal sikerrel akkor festheted az ordogot a falra.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.