Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) KISDUCK válasza Pityu. (#1250) üzenetére


KISDUCK
addikt

(#1252) Pityu. válasza KISDUCK (#1251) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csak kérdés ez jelent e valamit mert olvastam olyat valakit támogatni kezdtek,hogy fejlesztgesse rn8 pro ra de nem lett valami jó,akkor ugye snapdragon processzorra íródott eredetileg a gcam,van aki azt mondja csak jelképes lesz szóval a gyári kamerától nem fog eltérni a minőség,hát nem tudom kicsit bánom,hogy nem tartottam meg az rn7-et azon nagyon jó képeket csinált a gcam a gyárihoz képest,egy képet még kiállításra is vittem ugye a raw fájlon tudtam dolgozni kicsit.Köszi a linket amúgy majd még én is kutakodok a neten meg megnézem a gcam portolók listáját,aztán lehet adok egy esélyt a telefonnak,lehet csak én lovalom magam bele a dolgokba,egyébként én már nem is használtam a gyári kamerát csak a gcamot használtam fotózásra.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1253) twollah1976 válasza Pityu. (#1252) üzenetére


twollah1976
őstag

Tul parazod ezt a GCam problemat.
Bemagyarazod magadnak az egeszet es a vegen azt fogod latni amit beszugeraltal magadnak.

Miert nem nezed meg a Fototrenden a Redmi Note 8 Pro kepeket?

Ha jol emlekszem akkor az Open Camera ment RAW kepeket.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1254) Snowy_owl válasza twollah1976 (#1249) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Mégsem lövi ki, csak az értesítési sávból tuünteti el. App hiba lehet, vagy user error. ;]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1255) djtörök


djtörök
senior tag

Redmi note 4 csoportban azt mondják, hogy a fejlesztői beállításokban érdemes kikapcsolni a miui optimalizációt, az is javít a memóriakezelésen.

(#1256) twollah1976 válasza Snowy_owl (#1254) üzenetére


twollah1976
őstag

Nekem a Music Folder Player-t kilovi teljesen.

Mindegy mar megszoktam, ez legyen a legnagyobb problemam a telefonnal.

Ja, ja!
USER ERROR

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1257) Namelesske válasza Pityu. (#1252) üzenetére


Namelesske
addikt

De ebbe az esetben ott a Redmi Note 8T javasoltam is másoknak már. Olcsóbb is, biztosabb is, beszélj a bolttal, hogy rosszat rendeltél félreértés volt. Ne nyisd ki a dobozt 14 nap elállási jogod megvan. De ezt nagyon jól kell logisztikázni, remélem után vétel volt. Ne egy kinos és hosszú ügyintézés legyen.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1258) OMG9547 válasza Namelesske (#1257) üzenetére


OMG9547
csendes tag

Mit értesz az alatt, hogy biztosabb?

(#1259) Snowy_owl válasza OMG9547 (#1258) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Szerintam arra gondol, hogy: mivel snapdragon, ezért jó eséllyel nagyobb neki a támogatási háttere, ami által biztosabb hogy ha valamire megoldás kell, akkor lesz is rá. Tehát biztosabb a gcam támogatás, root, twrp, custom romok támogatása, téglázás esetén a visszahozatal, kamera raw támogatás pl.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1260) Namelesske válasza Snowy_owl (#1259) üzenetére


Namelesske
addikt

Pontosan.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1261) KISDUCK válasza Pityu. (#1252) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én csak egyszer-kétszer használtam a gcamot kipróbálás képpen, de minden kamerát külön ki lehet választani és nem vágom ezt a támogatás témát. Az open kamera amit lentebb írtak nekem nem passzol ehhez a telefonhoz. Nem találtam kamera választást benne és a legnagyobb felbontást se sikerült beállítanom.

Más:
A fogyasztás adatoknál rendszeresen 1. helyen van a Xiaomi aktiválás. Ez az app micsoda és hogy lehet tartósan lelőni?

[ Szerkesztve ]

(#1262) Szabolcs22 válasza KISDUCK (#1261) üzenetére


Szabolcs22
tag

Én kipróbáltam az open camerát, mivel előző telefonon is azt használtam, én mindent be tudtam állítani, ha jól emlékszem. Nekem raw ugyan nem kell, de összehasonlítottam a képeket és a 64mp-esek között igazából a gyári talán nem mosta úgy el. Belenagyítva jobban látszódtak a részletek. Szóval az open camerára ennél a telefonnál már nincs szükségem.
Másik dolog és érdekesség a smart lock-hoz vagy helyalapù feloldásához kapcsolódva.
Felajánlotta magától ismét, persze menü ugyanúgy nincs rá.
Egy screen róla:
[link]

[ Szerkesztve ]

Szabolcs

(#1263) Pityu. válasza twollah1976 (#1253) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet túl parázom,csak mindig félek,hogy ami volt előzőleg az utánalévő nem azt a szintet hozza,most ezt nem csak telefonra értem vagyis félek az új dolgoktól mert megszoktam egy szintet.

#Namelesske

Remi 8T -n pl nincs értesítési led ami nekem hasznos dolog,éás az mtk procinak miért ne lenne támogatása a xiaomi évekig támogat egy kiadott telefonját a másik meg,hogy elméletileg a redmi note 9 pro is mtk chipel jön ki szóval nem histzem,hogy most az mtk proci csak egy kósza ábránd lett volna,hogy kiadonm aztán meg basszátok meg nem támogatom,ezzel maga alá vágna kicsit a xiaomi pláne,hogy a redmi note széria egy kedvelt széria.Szóval nem értem az mtk proci miért ne kaphatná meg a szokásos támogatást?
A rendelés meg előre lett kifizetve szóval a pénz már ott van a boltnál.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1264) Namelesske válasza Pityu. (#1263) üzenetére


Namelesske
addikt

:D Túl sokat akarsz. Nekem speciel nagyobb problémát jelent, hogy a kurva SMS alkalmazásban nem lehet megadni a default SIM kártyát, és mindig random a privát számomra teszi a kimenő üzeneteket bárhova pakolom a kártyákat a tálcába. Rohadjon meg, ez komolyan akadályozza a használatot nekem. Hülye Google alkalmazások rátákolva a MIUI-ra pont ezért váltottam A2-ről ilyen baromságok miatt, de már itt is kísért.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1265) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Egyébként ha a xiaomi nem fogja nagyon támogatni az RN8 pro-t at mtk chip miatt akkor szégyellje el magát mert sokat eladtak ebből a telefonból és ha valamit kiadok nagy tömegben akkor támogatom mindenféle képen,értem én,hogy snapdragon az elterjedtebb de akkor nem adok ki olyat ami ritka chipel van megcsinálva.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1266) Namelesske válasza Pityu. (#1265) üzenetére


Namelesske
addikt

:D Élj a mának, vedd meg használd max 2 évig és dobd el.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1267) Pityu. válasza Namelesske (#1266) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Miért csak két évig?Vannak akik a telefonjukat 4 évig is használják.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1268) Brandynew válasza Pityu. (#1267) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez ma már nem így megy, a telefonok 2-3 évig jók.

(#1269) Pityu. válasza Brandynew (#1268) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor az újra váltással megelőztem egy akkumulátor kinyiffanást,mert megint új akksim lesz.Nekem hiányoznak a régi idők a nokia 5310-es telefonom legalább 9 évig volt használatban és most is tökéletes meg most nincs telóm mert várom az RN8 prot de fura mindig csak az 531-es nokia kerül elő abban van a kártyám ő legalább még bírja a dolgokat.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1270) Brandynew válasza Pityu. (#1269) üzenetére


Brandynew
őstag

A Nokia 5310 mobiltelefon volt, nem okostelefon. A két dolog teljesen más. A mobiltelefon telefonálásra való, az okostelefon hordozható PC és a telefonálás csak egy mellékes funkciója. Ma is vehetsz mobiltelefont, ha hosszú ideig szeretnél használni egy készüléket és csak telefonálásra kell, akkor ne okostelefont vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#1271) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Jelenleg milyen appokkal lehet Magyarországon Androidon fizetni NFC-vel?

Erste MobilePay
OTP Simple

Csak ez a kettő, vagy van még valami?

(#1272) Viktor0610 válasza Brandynew (#1271) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A többi minek érdekelne, ha nem az adott banknál vagy? ;)

A Simple az nyilván más, mert a virtuális kártya megoldása miatt kiválthat más kártyákat.

Samsung Galaxy A54

(#1273) djtörök válasza Pityu. (#1269) üzenetére


djtörök
senior tag

Csak azt számold bele, hogy a butatelefont elég heti 1x tölteni, ezeket meg 1-2 naponta kell. Ergo ha az okostelefon aksija kibír 2 évet, akkor egy hagyományostól nem nagy kunszt a 8 év.

(#1274) Brandynew válasza Viktor0610 (#1272) üzenetére


Brandynew
őstag

Van még néhány kártyám, amit szívesen használnék NFC-vel: Revolut, Bunq, Monese, TransferWise, Curve

(#1275) Brandynew


Brandynew
őstag

Valakinek van arról infója, hogy mikor jön az Android 11? Úgy tudom, a béta MIUI-ban már van Redmi Note 8 Pro-ra is.

(#1276) Pityu. válasza Brandynew (#1270) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Meg akkor még nem az volt a lényeg,hogy ne legyen annyira tartós,szóval akár okos akár buta telefon a tartósság most is élhetne az okostelefonoknál de direkt nem él.
Keveset telefonálok :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1277) aprokaroka87 válasza Brandynew (#1275) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Android 11?
Nem 10 lesz az?:)

(#1278) Degeczi válasza Brandynew (#1271) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Budapest Bank is lényeges, mert pl. a Tesco-s kártya is az.

(#1279) Brandynew válasza Pityu. (#1276) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez nem így van.

Az akkori telefonok felépítése egyszerű volt, mint a faék: egyetlen lapka, amire 4 kábel volt ráforrasztva, az egyik a kijelzőjé, aminek a felépítése ugyancsak faék egyszerűségű volt.

Most meg mi van? A fizika határait súroló minimalizálás, nanoméretű forrasztások, hihetetlenül érzékeny alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

(#1280) Brandynew válasza aprokaroka87 (#1277) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, arra gondoltam, a kérdésem ennyi fényében továbbra is áll :)

(#1281) aprokaroka87 válasza Brandynew (#1280) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én így első blikkre Február vagy Március környékére tippelek, nem lepődnék meg ha A Redmi 7 és 8 tipusok nagyjából egy időben kapnák meg, bár ha készülék megjenési időpont szerint történik a frissités, akkor előbb a Redmi 7 család, majd a 8.

De nem tudom, hogy miként zajlik a frissitési sorrend, már ha van olyan.

(#1282) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok, és nem tudom eldönteni, hogy MI vagy Redmi készüléket válasszak.
Korábban már volt egy Redmi 4X készülékem, amit cseréltem egy MI A2 Lite-ra.
Mind két készülékkel teljesen megvoltam elégedve mint tudásra, mit frissítések terén (csak sajnos utóbbit megmerítettem kicsit...).
Hallottam olyat, hogy MIUI 11 oprendszerben már rakott reklámokat a Xiaomi és egy Pro verzió megvásárlására kényszerít, ez mennyire igaz?
Illetve szerintetek mi szól a Redmi és ezzel a MIUI vagy Google oprendszeres Xiaomik mellett?
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget, illetve azért is írtam ebbe a fórumba, mert a kiszemelt készülékem a Redmi Note 8 Pro, ha van valami tippetek mindent szívesen meghallgatok.

Köszi még egyszer.

(#1283) aprokaroka87 válasza tomszli11 (#1282) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A xiaomi eddig is csinált olyat hogy reklámokat "mutatott" bizonyos rendszer appjai esetében, de pl Redmi Note 7 esetében ezeket le lehet kapcsolni.

De pl blokada esetében van olyan host lists ahol van külön xiaomi-ra is reklámblokkoló.

Az meg hogy Miui vagy Aosp Android, neked kell eldőnteni, megvan az előnyük és hátrányuk:)

[ Szerkesztve ]

(#1284) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Azt hogy ellenőrizhetem, hogy a mobilom milyen frekvenciákat támogat, pl. a B20 köztük van-e?

(#1285) aprokaroka87 válasza Brandynew (#1284) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg ez megmondja, nekem Rn7-en ki irja hogy b20

(#1286) Pityu. válasza aprokaroka87 (#1277) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Elméletileg a 11-et is meg kéne majd kapnia,ha egyszer elkészül,addig a 10-est várjuk :)

Értelek én,hogy mit mondasz,de te vágod,hogy fogyasztói társadalom van?Most az a lényeg,hogyan tudják az élettartamot lerövidíteni,de ez mindennél így van vagy tönkre megy vagy dizájnnal beetetéssel avultatnak,meg direkt rövidebb élettartamra csinálják a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1287) Pityu. válasza tomszli11 (#1282) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Eddig kikapcsolható volt,szerintem most is ki lehet kapcsolgatni a reklámokat.De ha régiót váltasz magyarról valami másra azokat a reklámokat már nem kapcsolod ki csak valami blokkolóval.De magyaron nincs,bár olyannal találkoztam,hogy egy appot telepítettem a google play-ből és amikor mutatta az installt egy kis kockában meg jelent a reklám amit előtte nem láttam de ezeket ki x-elem és egy darabig nem látni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1288) aprokaroka87 válasza Pityu. (#1286) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értelek én, már csak az a kérdés hogy pl a Redmi széria kb féléves kiadásába mikor fog bele "fulladni" a gyártó.

Mert ha megnézzük pl a Redmi note 7 sincs még 1 éves kiadás, ha jól tudom, aztán itt van a Redmi Note 8t, ami inkább Rn7 turbó, Míg A Redmi Note 8 pro, meg egy új széria.

Kérdés hogy ez utóbbi pl meddig tud élet képes maradni.

(#1289) Pityu. válasza aprokaroka87 (#1288) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez jó kérdés,nem csak a telefon gyártás gyorsul sajnos hanem minden,de a xiaomi az durván csinálja az biztos.Én sem tudom meddig lehet ezt tartani.

Most nézem a redmi note 8/8T-nél megh tudták oldani a két sim egy memória kártya a foglalatban dolgot?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1290) Namelesske válasza tomszli11 (#1282) üzenetére


Namelesske
addikt

Nincs ilyen fizetős reklám dolog.

Miui mellett az szól hogy akkor is tudják frissíteni amikor a fő Android verziót alatta már nem. Saját termék saját rendszere. Nem merül annyira, mert elég agresszív a háttér folyamatokkal. Ez viszont sok bosszúságot is tud okozni amitől nehéz szabadulni.

Android One meg hasonlít a pixelekre, egyszerűbb, puritán az egész. Úgy vettem észre sokkal többet hibáznak vele frissítések alatt mint a MIUIval. (A1 call bug A2 brick stb.)

Szeretném ha kicsit még mókolnának a dual sim kezelésen mert az európai miui megkapta az android one telefon és SMS appját de nem tökéletes az integráció a sim beállítások részén...

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1291) aprokaroka87 válasza Pityu. (#1289) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A redmi 8, tud 2 sim kártya + 1 microsd dolgot, az Rn8t nem.

(#1292) Brandynew válasza aprokaroka87 (#1291) üzenetére


Brandynew
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#1293) Brandynew válasza aprokaroka87 (#1285) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszi, és ezt hol írja ki az appon belül?

(#1294) aprokaroka87 válasza Brandynew (#1293) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha megadod az engedélyeket akkor főoldalt, de csak azt hogy épp b20 hálozatot használ-e, vagy hogy melyik b hálozatot.

De amúgy tudomásom szerint alapból támogatja a b20-at.

(#1295) Brandynew válasza aprokaroka87 (#1294) üzenetére


Brandynew
őstag

Ja ott a Band fölötti rész? Akkor van B20, néha átvált rá, de legtöbbször a 3 van ott.

(#1296) Pityu. válasza aprokaroka87 (#1291) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Aha,neten nézegettem de már megkeveredtem :) Hogy nem oldják meg így mindnél,bá nekem nincs két sim kártyám de másoknak hasznos lenne biztos.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1297) aprokaroka87 válasza Pityu. (#1296) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Trükközés szerintem ez is:)

(#1298) Pityu. válasza aprokaroka87 (#1297) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Úgy látszik tévedtél a 8T ben is ugyan úgy van mint a sima 8 -ban

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1299) novinyul válasza aprokaroka87 (#1291) üzenetére


novinyul
veterán

Kivételes eset a Note8T. 2 sim mellé mehet az sd kártya :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1300) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Áhh, bocsánat, tévedtem.

Valamiért úgy rémlett....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.