Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Miui téma: Van elérhető frissítés a kezdőképernyőhöz, most már van alkalmazásmenü is gyárilag, annak aki hiányolta. (Nem kötelező, be kell állítani.)

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1952) twollah1976 válasza Snowy_owl (#1951) üzenetére


twollah1976
őstag

Nem ajultam el tole.
Maradok a Nova Launchernel.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1953) Namelesske válasza kemotox (#1950) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem csak jó lenne ha végre javítanák a dual sim bugot, ugyanis a Google Messages esetén nem lehet állítani default simet, ami egy sor kellemetlenséget okoz ha az ember két kártyával használja a telefont... Konkrétan az történik, hogy hívnak cégesen és megbeszélés közben rányomok az sms elutasításra és elküldi a privát számomról hogy most nem érek rá később hívlak. Aztán meg a partnerek meg kollégák nem értik milyen idegen 30-as szám irogat nekik meg honnan tudja a számukat meg stb. Nevetséges és rohadt idegesítő. Ugyanez van a csoportos sms küldésnél is, random válogat hogy most éppen melyik kártyát teszi be elsődlegesnek, ha nem figyelsz oda megint csak a privát számról küldi el. Az egész gyökéroka hogy kivették a Miui telefont és a miui üzeneteket, az megjegyezte a beállítást, de a google pedig nem. Lenne a menüben erre beállítás de a miuiban pont hiányzik az sms defaults, mert nem gondolták végig amikor kivették a gyári appokat és most te meg szívjál vele...

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1954) Snowy_owl válasza Namelesske (#1953) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ez nem az os verzió hibája. Másik sms app esetleg?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1955) Namelesske válasza Snowy_owl (#1954) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem mert ha a tárcsázóba nyomom tok mindegy milyen app van fent a privát számról küldi

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1956) Zoli-bácsi válasza Snowy_owl (#1951) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ez mi is pontosan és hol lehet frissíteni? :D

(#1957) Pityu. válasza Zoli-bácsi (#1956) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Sehol,meg kapod automatikusan én talán tegnap vagy ma kaptam a miui kezdőképernyő frissítést a rendszer alkalmazás frissítésen keresztül.Vagyis még az apk mirroron manuálisan.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1958) MadGame


MadGame
senior tag

Hali!

Hol tudom beállítani, hogy a Chrome legyen az alapértelmezett böngésző?

(#1959) twollah1976


twollah1976
őstag

Mi az elteres a GLOBAL es az EU Redmi Note 8 Pro kozott?

Elindult a vezerhangya es lecserelnem a Redmi 6-om egy Redmi Note 8T-re.
A Redmi 6-om GLOBAL verzio, mas nincs is belole, az Alza-ban vettem es en nem vettem eszre, hogy valami hatranyom lenne abbol, hogy GLOBAL.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1960) Snowy_owl válasza twollah1976 (#1959) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Én nem tudom, még találgatni se merek, mert utána kerestem, de még nagyobb vakságba kerültem. Szerintem próbálj meg egy pörgősebb topikban informálódni ebben a kérdésben.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1961) twollah1976 válasza Snowy_owl (#1960) üzenetére


twollah1976
őstag

Majd rakerdezek a Note 8T topikban, hatha ott mondanak vmit.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1962) Namelesske válasza twollah1976 (#1959) üzenetére


Namelesske
addikt

https://github.com/XiaomiFirmwareUpdater/miui-updates-tracker/blob/master/stable_fastboot/begonia_eea_global.yml

BEGONIA EEA Globál az EU verzió

https://github.com/XiaomiFirmwareUpdater/miui-updates-tracker/blob/master/stable_fastboot/begonia_global.yml

BEGONIA Globál pedig a régi klasszikus globál verzió.

A különbség főleg GDPR miatti softveres módosítások, ami azzal jár hogy az EU verzió még mindig vesztegel a: V11.0.3.0.PGGEUXM szoftveren míg a rendes globál: V11.0.6.0.PGGMIXM -nál jár. Ebből a verziószámokról lehet felismerni a két kiadást. Egyik MIXM a másik EUXM.

Mindegy melyiket veszed, amíg NFC van benne nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1963) Namelesske


Namelesske
addikt

A 8T kódneve Willow, paradox módon ott az EEA Globál verzió jár előrébb.

Global version: V11.0.1.0.PCXMIXM
EEA Global version: V11.0.3.0.PCXEUXM

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1964) Weaver


Weaver
senior tag

van a névjegyek, és a telefon (alkalmazás). a névjegyek teljesen rendben vannak, össze van hangolva a google fiókkal. igazából itt néz ki minden úgy, ahogy én szeretném.

a probléma a telefon alkalmazásban van, ahol tele vagyok többes névjegyekkel, olyan nevekkel is, amiket már törölnék. az a gondom, hogy rendbeteszem ezt is, de például a teló újraindítása után visszakerül minden amit töröltem innen, vagy csak módosítottam. hogyan lehetne ezt rendbe tenni?

vagy ami mégjobb, hogyan lehetne elérni, hogy ez is a névjegyek alkalmazáshoz igazoldjon?

(#1965) MadGame válasza MadGame (#1958) üzenetére


MadGame
senior tag

Valaki?

(#1966) twollah1976 válasza MadGame (#1965) üzenetére


twollah1976
őstag

Beallitasok / Alkalmazasok / Alkalmazaskezeles ott a jobb felso sarokban a harom pottyre tapicskolas / Alapertelmezett alkalmazasok / Bongeszo es kivalasztod a neked tetszo bongeszot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1967) LuckyDevil68 válasza Namelesske (#1953) üzenetére


LuckyDevil68
csendes tag

Szólj a főnöködnek , hogy vegyen ehejett a szar hejett egy iPhone faszomtudja melyiket mert ez neked nem jó.
Nekem mint mezei melósnak ez egy csúcs teló, és nem a céges laptop ot akarom kiváltani vele. Amúgy lehet hogy szarul állítottad be.

(#1968) MadGame válasza twollah1976 (#1966) üzenetére


MadGame
senior tag

Ez az, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#1969) Nagya21 válasza Weaver (#1964) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Névjegyek beirásnál egysorba ird a vezeték-utónevet, ne külön külön ahogy a teló kéri.
A Zasszonynál is kavarc volt, átirtam, google-ba is így irjuk azóta nincs kavarc, jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1970) KISDUCK válasza Snowy_owl (#1951) üzenetére


KISDUCK
addikt

Milyen telefonod van? Nekem EU de mostanában csak csomagtelepítőre jött nekem update. Mi ez az alkalmazás menü?

(#1971) Weaver válasza Nagya21 (#1969) üzenetére


Weaver
senior tag

nem ez a gondom, a névjegyeknél minden rendben van, amúgy ez jó tipp, erre időközben rájöttem én is, így is írom be a neveket.

névjegyek alkalmazás alatt lévő nevek oké, összehangolva google fiókkal okés.
a telefon alkalmazás alatt lévő névjegyek amikkel gondban vagyok.

(#1972) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Próbálgattam a makro kamerát a telón,nem lenne rossz ez a makro csak mi a francért csak 2megapixelest pakoltak bele.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1973) Namelesske válasza LuckyDevil68 (#1967) üzenetére


Namelesske
addikt

Saját zsebből vettem, mert Galaxy A20e a flottás telefon, beállítanám én de a Xiaomi A2-höz képest amin Android One futott, ebből pont hiányzik az az opció ahol lehet ezt állítani. Csatoltam a képet:

Itt lenne egy messages opció is, amit a Xiaomi kivett.

Normálisan tesztelt szoftvereknél így működik...

De nyilván user error. :W

Elküldenélek a picsába, de magadat járatod ilyen kommentekkel.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1974) Snowy_owl válasza KISDUCK (#1970) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Arra gondolok. Le kel előbb frissíteni, aztán kezdőképernyőn hosszan tartod az ujjad, beállítások, továbbiak, kezdőképernyő, és ott ki tudod választani, hogy szokásosan, vagy jó magyar fordításban "az app drawerrel".

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1975) twollah1976 válasza Namelesske (#1973) üzenetére


twollah1976
őstag

Ez mar a szerelem!

Szobara mikor fogtok menni?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1976) KISDUCK válasza Snowy_owl (#1974) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát nem találtam ilyesmit A legfrissebb eu-s rendszer van a telefonomon.

(#1977) gs20


gs20
tag

Engem az zavar nagyon, hogy bár a telefonon a névjegyek 99%-ánál be van állítva, hogy melyik simmel (privát/céges)kezelje a hívást (ami ha telóról indítom a hívást, rendben is van), de ha a kocsiból indítom, akkor mindenképpen sim1-ről hív.

Másik: kezdőképernyőre kitett közvetlen tárcsázós névjegyet ha megnyomom akkor a képernyő teljesen fehér/szürke lesz (színmódtól függ, nappal, vagy este van), de a tárcsázó ablaka a kihangosítás, hívásmegszakítás, stb gombokkal nem látszik. A ki-bekapcsoló gombot 2x megnyomva lehet csak előcsalni, ha le akarom tenni a hívást. Ez bug, feature, vagy user error? (PGGMIXM, mindig ilyen volt, a 2 frissítés ezen nem változtatott. Előtte redmi note 4 volt, az nem csinált ilyet)

E=MZ²

(#1978) KISDUCK válasza Nagya21 (#1969) üzenetére


KISDUCK
addikt

Rendeltem csütörtökön olyan fóliát amit linkeltél és már ideért, besz@r#k, hát Németországból ilyen gyorsaságra nem számítottam. Itthon országon belül is eltelik ennyi idő és még rájön a szállítási költség, utánvét kezelés meg minden retek költség. Hol vannak már a régi szép idők amikor 10k HUF felett ingyen kihoztak mindent? :F
Na mindegy, majd később megpróbálom felszerencsétlenkedni a telefonra.

(#1979) Nagya21 válasza KISDUCK (#1978) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Hát ja én is így jártam ezzel a céggel.....:D :D :D
Az üvegfólia jó. Remélem tartós is lesz.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1980) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Felraktam a fóliát (Slabo PREMIUM Panzerfolie für Xiaomi Redmi Note 8 Pro KLAR "Tempered Glass" 9H) amit Nagya21 fórumtárs említett múltkor, köszi az ajánlást!
A készlet tartalma:
- több 4 nyelvű leírás (angol, német francia, olasz)
- egy nedves és egy száraz törlő kendő
- az üvegfólia
- egy fiola ami tapadást segítő folyadékot tartalmaz (a leírás szerint nem tesz kárt a kijelzőben)
- por eltávolító matrica

A felhelyezés menete:
Én VLC media playerben elindítottam teljes képernyőn egy világosabb videót és lockoltam a képernyőt, hogy felhelyezésnél lássam a kijelző szélét mivel a fólia nagyon keskeny pont olyan széles mint a kijelző és kis elmozdulás után mer nem fedi mindkét szélét.
1. lépés a nedves törlő kendővel meg kell törölni a kijelzőt
2. lépés a száraz törlő kendővel meg kell törölni a kijelzőt
3. lépés a por eltávolító matricával eltávolítani az esetleges por szemcséket
4. lépés a fólia felhelyezése
5. lépés, ha a fólia szélén levegő van akkor a fiolában lévő folyadékot oda kell csepegtetni a légréshez és egy száraz törlő kendővel letörölni a folyadékot, majd várni kell 3-5 percet a folyadék megszarása miatt a telefon használatba vétele előtt.

A fólia használható a gyári tokkal.

(#1981) Zoli-bácsi válasza KISDUCK (#1980) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Képet tudsz esetleg róla? Milyenek látod/gondolod? (tapasztalatról nem kérdezek még) :D

(#1982) Pityu. válasza KISDUCK (#1978) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Még edigitalnál olyan is volt,hogy 5000Ft ingyen szállítás. Ma már mindenhol nagyobb többlet költség a szállítás. Itthoni árakhoz képest aránylag van jó árú nillkin üveg is de mire ideér min plussz 1500Ft postaköltség.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1983) KISDUCK válasza Zoli-bácsi (#1981) üzenetére


KISDUCK
addikt

Összességében elégedett vagyok a fóliával, de 1mm-t legalább hozzátehettek volna a szélességéhez, mert nem sikerült teljesen a kijelző széléhez illesztenem, de ingerküszöb alatt van a hiba. A zsírt mondjuk gyűjti rendesen a fólia, de azt a kijelző is szerette. Legalább a forgács okozta karctól már nem kell félnem.

(#1984) n@p@lm válasza gs20 (#1977) üzenetére


n@p@lm
őstag

Hogy tudom beállítani a hívást úgy hogy a képernyőre kirakott kontaktot egy nyomásra tárcsázza?
Az alapértelmezett sim be van állítva, de ha rábökök akkor csak a kontakt adatait nyitja meg és csak onnan tudok tárcsázni.

(#1985) gs20 válasza n@p@lm (#1984) üzenetére


gs20
tag

Köszönöm, szerintem megtaláltad a hiba okát. Ezeket a névjegyeket még a note 4-en raktam ki így a kezdőképernyőre, ott ha rámentem a névjegyzékben egy névjegynél, hogy hozzáadás a kezdőképernyőhoz, akkor rákérdezett, hogy névjegy megjelenítése, vagy közvetlen tárcsázás. Most már ilyet nem kérdez, nem is tudok már így kirakni ilyen közvetlen tárcsázós névjegyet. Amik vannak, azok a költözés során jöttek át a note 4 kezdőképernyőjéről, és bár tárcsázza ezeket a tárcsázó, mikor rábökök, de ahogy írtam, kissé bugos a dolog....

E=MZ²

(#1986) Namelesske


Namelesske
addikt

Kedves :C :DDD

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1987) Edit!


Edit!
csendes tag

Milyen vírusirtót használtok?

(#1988) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Sziasztok!
Hogy lehet bizonyos nevekhez külön csengőhangot választani?

(#1989) aprokaroka87 válasza Edit! (#1987) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha oda figyelsz, akkor nem kell vírusirtó, sokkal fontosabb szerintem hogy tanulj meg alapokat, de persze mindenki maga dönti el.:)

(#1990) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Kinek mi a tapasztalata a kamera üvege mennyire karcolódásra hajlamos?Nekem most van rajta egy védő üveg vagyis inkább fólia csak üvegnek van írva csak nem épp a mérete pedig ehhez a telefonhoz lenne.Nos fólia nélkül de a telefon tokban mennyire karcolódhat vagy ha teszek rá fóliát akkor az már jó vagy a múltkor vettem egy ilyet
Hogy ezt simán csak felrakom és a kamera üvege felé emelkedik vagy ez alá is érdemes fóliát rakni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1991) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv Mindenkinek!!
Nah előjött egy problem a Zasszony telóján:
Voda Kártya nála is -nálam is-leánynál is(flottás).
Hivja a leány és ollan 5 perc után nem hallja a Zasszonyt, letesz ujratárcsáz működik minden(S8 Edge a lyányteló, szar a telód öreg cserédle , ment az észosztás neki).
Ma nekem is előjött ugyanez a hiba O+7tpro a telóm.
Most vakarózás mi lehet a gond a N8Prónál.
Minden tippet szivesen fogadok.
Természetesen másik szolgáltató hívásánál is kipróbáljuk.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1992) Zoli-bácsi válasza Nagya21 (#1991) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Fülével benyomtam a némítást. Esetleg :D

(#1993) Nagya21 válasza Zoli-bácsi (#1992) üzenetére


Nagya21
addikt

T-től negyed óta alatt semmi.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1994) Namelesske válasza Edit! (#1987) üzenetére


Namelesske
addikt

Ezt már megbeszéltük korábban szerintem.

-A Xiaomi telefonokon kettő előretelepített vírusvédelmi program is van.

-A PlayProtect az összes Google Androidos telefonon megtalálható.

-Ezzel párhuzamosan minden telepített alkalmazást átvizsgál a Xiaomi Biztonság alkalmazás amiben kiválasztható hogy AVL vagy Avast legyen a víruskereső adatbázis. Az Avast a világelső most Androidos detektálásban.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1995) SamiCsillag válasza SamiCsillag (#1988) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Most tényleg nem látszik, amit én írok? :D
Eddig bármit kérdeztem itt soha semmire válasz nem jött.
Nem haragszom én emiatt, de azért elég gáz. :D
Közben egy másik fórumon szinte azonnal jött a segítség. :)

(#1996) gzbotii válasza SamiCsillag (#1995) üzenetére


gzbotii
veterán

Névjegy kiválaszt - jobb felső sarokban három pont - Csengőhang

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1997) Snowy_owl válasza SamiCsillag (#1995) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Címtár->névjegy megkeresése, majd kiválasztása->jobbfent 3 pötyi->csengőhang

És ne követelőzz, ez egy kis felhasználói bázisú telefon nem egy csamcsung legújabb vagy ájfon legújabb topikja, ahol tömegek vannak.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1998) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Köszönöm! :)

(#1999) MadGame


MadGame
senior tag

Sziasztok!

Másnál is van olyan, hogyha hívok valakit, akkor olyan, mintha duplán csengene ki? A két rendes búgás közt is van egy kisebb, magasabb búgás. Viszont nem mindenkinél jön el, tök mindegy, hogy hálózaton belül vagy kívül van. Igazából nem tudom, hogy a telefon ilyen vagy szolgáltatófüggő a jelenség? :F

(#2000) borztej válasza MadGame (#1999) üzenetére


borztej
csendes tag

szia!
már nálam is előfordult. én sem tudom az okát

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.