Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Namelesske válasza jarre (#1049) üzenetére


Namelesske
addikt

A RN8P lényegesen nagyobb méretben mint a korábban említett telefonok. Ennek megfelelően az akkumulátora is jóval nagyobb, de a Huawei esetén nem szokott gond lenni az üzemidővel. A méretből fakadóan a Huawei kijelzője élesebb, magasabb a képpont sűrűsége. A P10-et úgy ahogy van elfelejteném. A P20 támogatása is a végét járja már, szóval én azt is elfelejteném, a Note 8 Pro még most kezd összeállni és még évekig jól fog szolgálni. 64 MPX kamerára is készül a Google Camera Port, amivel brutál képeket lehet lőni majd az utókornak. A SOC és RAM is jobb a RN8P-ben.

Egyszerűen minden tekintetben jobban jársz ha egy tavaly Q2 után megjelent telefont veszel magadnak. Legyen az bármilyen középkategóriás Xiaomi vagy Redmi termék. Kevésbé kalandvágyóknak ott a Galaxy A40 A50 páros, de az teljesen más liga. Huawei Honor párost én most egy időre jegeltem, nem is a Trump Google csörte miatt, hanem mert az EMUI még a MIUI-nál is több ballépést tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1052) jarre válasza Snowy_owl (#1050) üzenetére


jarre
csendes tag

max 50e Ft Keretem van rá :O :W :W

(#1053) gzbotii válasza Snowy_owl (#1050) üzenetére


gzbotii
veterán

Melyik összehasonlító oldalról van - a méret összehasonlítás érdekel főként.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1054) twollah1976 válasza jarre (#1052) üzenetére


twollah1976
őstag

Akkor vegyel Redmi 8at.

Azzal szinten jol el van ember.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1055) Snowy_owl válasza gzbotii (#1053) üzenetére


Snowy_owl
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1056) twollah1976 válasza Namelesske (#1051) üzenetére


twollah1976
őstag

A Samsung A50-et ne ajanlgasd, max. az ellensegedned.

Van a kozelemben (masik szoba) egy A50, tudom mirol beszelek.
Sebesseg erzetre merem allitani neked, hogy meg a Redmi 6om is gyorsabb nala, a Redmi Note 8 Pro meg megeszi reggelire.

Az ujjlenyomat olvasoja katasztrofa, egyszer nem tudtam feloldani vele a telefont.
A rendszer lassu, hiba raktam fel masik launchert.
Egyedul talan a kijelzo szep az AMOLED miatt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1057) Namelesske válasza twollah1976 (#1056) üzenetére


Namelesske
addikt

Azért is írtam hogy egy másik liga...

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1058) Namelesske válasza jarre (#1052) üzenetére


Namelesske
addikt

BoltX-en 53 000 a Redmi Note 8T, 48 MPX kamerával mindennel.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1059) twollah1976 válasza Namelesske (#1057) üzenetére


twollah1976
őstag

Felreertettem a masik ligat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1060) Szabolcs22 válasza jarre (#1049) üzenetére


Szabolcs22
tag

Én a [lurdyba] vettem a napokba és ott 85 az ára. Látom a kereted nem engedne többet, de lényegében jó telefon és tényleg gyors.
A „kollégák” írták előbb hogy 3 szín van, igazából 4.
Kék, zöld, fehér, és a fekete vagy szürke.

Szabolcs

(#1061) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Sziasztok!
A feleségemnek van ilyen telefonja, és az a problémája, hogy nem csatlakozik az autóhoz. Android autot szeretné életre kelteni rajta. Mikor megvettük a telefont, akkor simán csatlakozott. Egy ideje nem jó. Arra tippelek, hogy a miui 10/11 váltás kavart be. Az én telefonom csatlakozik a kocsihoz, szóval valószínűleg az ő telefonja a ludas.
Jah és laptophoz simán lehet csatlakozni, csak az autót nem szereti.

(#1062) djtörök


djtörök
senior tag

Redmi note 4-en bevált reklámblokkoló volt az adaway. Viszont root hiányában itt más megoldás kell. Tud valaki rootless reklámblokkolót, ami jó is?

(#1063) Viktor0610 válasza djtörök (#1062) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Blokada/AdGuard. Utóbbi fizetős.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1064) Szabolcs22 válasza Keil Walker (#1061) üzenetére


Szabolcs22
tag

Azt írják angolul a mi fórumon, hogy töröld a kettős app fiókokat majd a Google play services adatait, indítsd újra a telefont és elvileg működik.
Én nem tudom megnézni, mert nekem nincs Android autom. De ennyit tudtam segíteni.
Elvileg valaki azt írja működik valaki azt hogy nem.

Szabolcs

(#1065) Brandynew


Brandynew
őstag

MIUI 10/11 váltáskor mindenkinek ajánlok egy gyári resetet a mobilon minden adat törlésével, több készüléken tapasztaltuk, hogy a frissítés után valahogy lomhább lesz a mobil, amit a gyári reset megoldott minden esetben.

(#1066) Szabolcs22 válasza Brandynew (#1065) üzenetére


Szabolcs22
tag

Igen, valamit mintha észre vettem volna itt a folyamatos fórumozas során,mintha a billentyűzet lelassult volna,sőt, szavak törlésénél konkrétan látszott hogy szaggatva töröl. Most mikor ezt írom, pl jó,nem akadt.

Én is segítenék még annyival, ha valakit zavar mint engem, hogy pl a messengernél csak egy alig érezhető rezgés van,annak itt egy app: Good Vibrations.
Play áruházból tölthető.
Még tesztelem,úgy néz ki egyelőre jó.

Szabolcs

(#1067) djtörök


djtörök
senior tag

Nálatok nincs gond a wifi-vel? Nekem valamiért lassabb, mint a többi otthoni eszközön. Van egy Mate 20, meg egy Redmi Note 4x, ezeken 48-50Mb stabilan, a Note 8 pro meg csak kb. a felét hozza.

(#1068) twollah1976 válasza djtörök (#1067) üzenetére


twollah1976
őstag

A WiFi sebessege is sok mindentol fugg.

Most mertem ra.

150Mbps az otthoni vezetekmentes halozat, 36 Mbit lefele, 46 felfele.

Nekem boven elegnek tunik.

Hamy Mhzen sugaroz a WiFi, mert ha csak 20 Mhzen akkor lassabb szokott lenni.
Allitsd at a routerben a sugarzast vagy mi a francot 40 Mhzre es ugy is merj ra.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1069) Viktor0610 válasza twollah1976 (#1068) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

5 GHz-re, de jah. ;)

Samsung Galaxy A54

(#1070) Szabolcs22 válasza twollah1976 (#1068) üzenetére


Szabolcs22
tag

Nekem előző telo a 300-as netet 60-100-al hozta. De ott lehet a háttértár nem tudott olyan sebességgel írni, tehát így ütötte a net sebességet. De ez simán hozott tegnap 280-akat a 300-ból

[ Szerkesztve ]

Szabolcs

(#1071) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Xiaomi redmi note 8 vagy a T vagy a Pro milyen a készenléti ideje meg a képernyő idő esetleg lehet jobb mint a redmi note 7-nek mert tudom ugyan akkora aksi van mind kettőben csak a note 8 ban elméletileg takarékosabb processzor van. És a redmi note 7 és redmi note 8 kép minősége között van jelentős különbség mert gondolom a note 8-ra is simán felmegy a google camera. Nem tudom a két telefon szenzora között mennyi különbség lehet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1072) dReFiX


dReFiX
senior tag

sziasztok! android 10 mikorra várható a készülékre ? köszi!

(#1073) Namelesske válasza Szabolcs22 (#1066) üzenetére


Namelesske
addikt

Attól függ milyen billentyűzetet használsz. Az a gyári Face emoji kb öngyilkosság. Gboard jó, és pontos, swiftkey is jó csak lassú.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1074) Szabolcs22 válasza Namelesske (#1073) üzenetére


Szabolcs22
tag

Pedig még pontosabb mint a gboard..sokkal kevesebbet bénázik szerintem. De majd rá próbálok arra is. Bár előző telonál azzal írtam,de aztán lehet ezen más lesz. Egyedül itt a fórum írásnál akad csak a emoji. (Használtam swypot is az jó volt, csak el.....izélték a sok frissítéssel,aztán még működik, de support már nincs,asszem felszívódtak.)
Amúgy függetlenül a billentyűzettől, miben nyilvánul meg hogy lassabb a telefon? Gondolok itt arra amit Brandynew kolléga írt pár hszel feljebb, hogy nem árt a hard reset, miui váltás után. És nekem bizony volt váltás, de igazából még nem vettem semmit nagyon észre hogy lassú lenne a telefon.
Talán néha lassabb volt a chrome, de ennyi.
Antutu teszt is 289 ezer lett, ott se volt probléma.

[ Szerkesztve ]

Szabolcs

(#1075) Namelesske válasza Szabolcs22 (#1074) üzenetére


Namelesske
addikt

Én nem igazán tudom milyen teljesítmény problémáról van szó, nekem semmi baja. Ui animáció a Swiftkey esetén gyengébb mint Gboard esetén de azon kívül 100% smooth a rendszer. Én most Swiftkeyt használok ergonómiai megfontolások miatt amit korábban bemutattam. Még amikor fizetős volt akkor megvettem, a Gboard azért jó mert egyszer betanul és leszedi, de valamiért nálam a Swiftkey mindig nulláról tanul hiába jelentkezek be. 2-3 hét után már jobb. Ami még okoz gondot a plusz helyesírás ellenőrző ami extraként meg benne van. Ki szoktam kapcsolni a nyelv és bevitel alatt a Google helyesírás ellenőrzést, hisz ott a billentyűzet már.

Szerintem kollégát a lassabb háttértár tréfálja meg amin látszólag segít a reset (kb trimmeli a meghajtót). Az a tapasztalatom hogy belakás után lassul egy nagyot főleg ha sok adat íródik (50-70%) meg még frissül is. Utána szépen össze szedi magát ahogy használod. Ez a harmadik xiaomi telefonom mind ilyen volt szoftvertől függetlenül. A2 már nevetségesen problémás volt ilyen szempontból. Ez a telefon sokkal jobb nekem.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1076) Pityu. válasza Pityu. (#1071) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát úgy néz ki nem lettem okosabb,annyi infot kaptam :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1077) Snowy_owl válasza Pityu. (#1076) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Szerintem össze lehet rakni. Mi a szempont? Az összes közül ebben a legjobb a kamera, nagy aksija van, nagy a képernyő, MTK proci van benne ami gyors és összességében jól sikerült, szép is a telefon, miegymás. Egyértelmű hogy ezt éri meg megvenni, de persze az előbbiek szubjektív saját nézeteim, a valóságban lehet eltérés. Specifikációs összehasonlítást bármelyik oldalon tudsz csinálni, akár itt a mobilarénán, és akkor abból is tudsz szűrni. De hogy a 3 felsorolt készülékből számszakilag összehasonlítva melyik a legjobb, na azt senki nem fogja neked megmérni, és igazán nem is lehet. Ahányan vagyunk, annyi appot, és annyi féle képpen használjuk. Persze lehet nyomni ide sot, meg kijelző időt, de szerintem kétélű a dolog.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1078) Viktor0610 válasza Pityu. (#1076) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ott feladtam, mikor a készenlétről kérdeztél.
Ez annyira relatív, hogy el nem mondható.

Max. egymáshoz képest lehet leírni, hogy kb. azonos a készülékek készenléti ideje. A Note 8 Pro picivel jobb a nagyobb akku miatt.

Kamerában szintén hasonlóak.
Az újabb széria masszívabb, tovább támogatja majd várhatóan a Xiaomi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1079) twollah1976 válasza Pityu. (#1076) üzenetére


twollah1976
őstag

A Note 8 es a Note 8T kozott az az elteres, hogy az utobbiban van NFC es hivatalosan is forgalmazzak az EU-ban es hazankban, itt nem a mindenfele garazs es Juszf GSMre gondolok hanem az Alza, Telekon, Telenor, stb.

Ha egy picivel tobb penzed van akkor jobban megeri a Note 8 Pro, mint a Note 8T (89 990 local credit vs. 72 090).

Erosebb SoC, tobb RAM, nagyobb akkumulator, nagyobb kijelzo, infraport es elvileg jobb kamera kepessegek.
Miert elvileg jobb kamera?
Mert en nem vagyok egy vajtszemu ember, nekem mar a Redmi 6 is elfogadhato kepeket keszit.

IMHO

Olvasd el a ket telefonrol a tesztet, dontsd el magad, hogy melyiket veszed meg es felnott ember modjara viseld a dontesed kovetkezmenyeit.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1080) djtörök


djtörök
senior tag

Remélem az mtk procitól függetlenül ugyanúgy fog majd frissítéseket kapni, illetve meg lesz a 2 év támogatás. Kicsit először féltem ettől a soc-tól, de az ár/érték arány csak meggyőzött.

(#1081) Szabolcs22 válasza Namelesske (#1075) üzenetére


Szabolcs22
tag

Igen, visszanéztem amit linkeltél, emlékszem is rá, mert mielőtt megvettem a telefont, elkezdtem lassan végigolvasgatni a fórumot.
Vizuálisan egyből kipróbáltam hogy állnak az ujjaim a telefonon és igen, mintha a te opciód jobb lenne. Kényelmesebbnek tűnik.

"Ki szoktam kapcsolni a nyelv és bevitel alatt a Google helyesírás ellenőrzést, hisz ott a billentyűzet már."
Előbb ezt nem értettem, de megnéztem a beállításokat,amit írtál. Ha jól értelmezem akkor a beállítások alatt található ellenőrzés és a billentyűzet opciójába megtalálható ellenőrzés az két külön dolog?
Amúgy nekem a beállításokba alapértelmezetten ki van kapcsolva.
Ha most a gboardot beállítom, az leszinkronizálja nekem az előző telefonról "tanult" szavakat?

Ez a belakás dolog, nem tudom, akkor volt lassú a telefon max mikor darálta le az xy számú alkalmazást és ezerrel telepítette fel. Max volt még egypár bohóckodás,ami még most is előfordult, de annyira nem voltam mérges, mert még így is gyorsabb volt mint az előző telefonom. Szóval azt a fajta lassúlást,ami zavaró lenne, olyat nem vettem észere.

"A2 már nevetségesen problémás volt ilyen szempontból."
Ezt hogy érted? Lassú maradt a telefon?

Szabolcs

(#1082) Namelesske válasza Szabolcs22 (#1081) üzenetére


Namelesske
addikt

Igen két külön dolog a van rendszer szinten egy helyesírás ellenőrző ami pirossal aláhúz mindent szótára van stb. E mellett működik még az autocorrect a billentyűzetben magában is.

Ha korábban használtál Gboardot akkor igen.

A Mi A2 egy katasztrófa volt minden téren, szoftver és hardver se lett jó. Volt egy emmct érintő hardveres bug, vagyis mai napig van. Ha egszszere túl sok adatot írsz vagy törölsz akkor befagy a rendszer. De úgy rendesen mint amikor régen szektorhibába futott a merevlemez. Más Xiaomi telefonokat is érint de MIUI esetén Pl max lefagy a galéria vagy a témák. A2 esetén volt hogy firmware upgrade közepette indult miatta újra. De az Android One volt elég mostoha gyermek.

BTW Ezt a telefont nem érinti ez a hiba!

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1083) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Köszönöm a válaszokat,engem leginkább a 4500-as akkumulátor fogott meg 4000-ressel is néha jó időket ki tudok hozni,lehet a 4500-ös még jobb lenne,de ki tudja.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1084) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Milyen "fóliát" ajánlotok a telefonra (és tokot ha nem passzol a gyárihoz) és teljesen fedi a kijelzőt? Gearbesten nézelődtem, de nagy a bőség zavara.

(#1085) gzbotii válasza Pityu. (#1083) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem ez az átlag, kb:

[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1086) Pityu. válasza gzbotii (#1085) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És ez akkor a note 8 pro igaz?Miket használsz és mennyire aktívan?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1087) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Sziasztok!
Útban van a telefon ezért elkezd(t)em a tájékozódást/kérdezgetést.
Fentebb olvastam, hogy valaki reklámblokkoló iránt érdeklődik. Erre mikor, miért és milyen esetben van szükség? :F

(#1088) Viktor0610 válasza Cranberries (#1087) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amikor, amiért és amilyen esetben zavarnak a reklámok. :DDD

Én pl. teljesen meglepődöm, mennyi reklám van egyik-másik oldalon, mikor valamiért kikapcsolom a reklámblokkolást. ;] (Néhány oldal -pl. ez- a kivételekhez van adva, persze.)

Egyébként, ha útban van a telefon, kérd meg, térjen ki előled. :))
Úton van, akartad írni, nem? ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1089) aprokaroka87 válasza Cranberries (#1087) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez függ attól is pl hogy neten milyen weboldalakat látogatsz, meg vannak appok ahol elég gyakori a teljes képernyős reklám, persze ha van mód megveszed, de van ahol nincs rá mód.:)

Meg a komolyabb blokkolók, a kártékony kódot tartalmazó oldalakat is listázzák.

[ Szerkesztve ]

(#1090) twollah1976 válasza Viktor0610 (#1088) üzenetére


twollah1976
őstag

Ha uton van akkor at fognak menni rajta.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1091) Viktor0610 válasza twollah1976 (#1090) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem az úton, csak úton. ;]

Samsung Galaxy A54

(#1092) djtörök válasza Cranberries (#1087) üzenetére


djtörök
senior tag

Redmi Note4 után, amit custom rommal használtam+adaway blokkolóval, az új telefonon gyakorlatilag kiverték a szemem a reklámok. Adguard fizetős verzió viszont elég jó.

(#1093) djtörök


djtörök
senior tag

Kijelző kontrasztarány:
Mobilarena szerint 1:2870
Gsmarena szerint 1:1360
Notebookcheck szerint 1:1600

Azért kíváncsi lennék hogy tudtak ilyen eltérő értékeket mérni? A kijelzők között ekkora a szórás, vagy a mérőeszközökben ekkora a hiba??

(#1094) Namelesske válasza Cranberries (#1087) üzenetére


Namelesske
addikt

Egyszerűbb egy jó böngésző (Brave, Samsung, Edge, esetleg Firefox, Opera) reklám blokkolóval + Adguard DNS és pluszban megvenni ami kell, mint itt szívni mindenféle rendszer szintű dologgal. Nekem gyakorlatilag évek óta sehol nincs reklám Androidon. Ezért is fájó, plusz idegesítő amikor a Xiaomi rendszer szinten feldobálna reklámokat.

Ehhez mondjuk kellett költeni kemény 2000 forintot alkalmazásokra.

Azokat az oldalakat ahol amúgy is sokat járok pedig nem blokkolom mert éhen halnak. Legalább ennyivel támogatom.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1095) gzbotii válasza Pityu. (#1086) üzenetére


gzbotii
veterán

Note 8 Pro (ennek a topicjában vagyunk).
Messenger, YT, GMaps, Chrome, FB, Insta többnyire.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1096) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok, érdeklődnék kinek hogy alakul az akku üzemidő a telefonnál, leginkább olyan userek tekintetében akik nem elsősorban játékra használják, hanem messenger, napi 3-4-5 youtube video, viber, böngészés és esetleg időnként navigáció. Fontos még a zsebben érezhető rezgés, és hogy ne legyen benne mikrofon anomália, mint a jelenlegi note 3masomban, hogy nem hall a másik fél a zajszűrő mikrofon hülyesége miatt.
A kiszemelt új telefonok: redmi 8, redmi 8t és a redmi 8 pro.
A redmi 8t nfc-jét szivesen beáldoznám a redmi 8 értesítési ledje miatt (bár ez ha jól láttam nem is színes tehát max világít ha van valami...) viszont ezek nem elérhetők 6 giga rammal.

Jelen telefonon tetszik, hogy van nfc és led is, valamint 6 giga ram, de nemtudom mennyire hátrányos egy mtk chipset a snapival szemben a fent vázolt átlaghasználat tekintetében?

Hátha tudtok segíteni a döntésben :)
Köszi!

(#1097) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Az ujjlenyomat olvasó érintése mellé lehet valahogy rezgést beállítani?

(#1098) Pityu. válasza gzbotii (#1095) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én leginkább böngészgetni szoktam,vagy kis youtube,messengert is használok néha a facebookot is megnézem,játszani ritkán szoktam akkor se nagy grafikai igényű játékokkal,meg nagyon ritkán gps-t is használok de az tényleg ritka,néha megnézem az emailokat vagy ha valahol vagyok használok mobilnetet is néha,itthon csak wifit.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1099) gzbotii válasza Pityu. (#1098) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem 4G és mobilnet aktív mindig. Wifi úgyszintén, nem kapcsolom ki, amikor hazaérek, csatlakozik. BT is állandóan be van kapcsolva Mi Band 4 miatt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1100) Pityu. válasza gzbotii (#1099) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én azért ki ki kapcsolgatom a netet meg bluetooth-ot se sokszor használok plusz éjszakára repülőüzemmódba kapcsolok meg xy időtől akkumulátor kímélő mód is bekapcsol.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.