Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) amalthea89


amalthea89
újonc

Sziasztok, látom már gyűlnek a tapasztalatok. Tanácsot szeretnék kérni: a szeretett redmi note 4-et cserélném le bő két év után vagy note 8 pro-ra vagy mi 9 lite-ra. A kis redmi note 4 zseniális, a mai napig nincs vele nagy bajom és még mindig bír 2 napot, de a kamerája már kevés nekem. Ami fontos lenne az új telónál: szép kijelző, fotózás, zene, videó, kitartó akksi. Néztem több összehasonlító videót, de olyan nem is tudom érzésem van. A mi 9 lite-ban vonzó az amoled és szép képeket csinál. Személy szerint a csilivili hátlapjai nekem nem jönnek be, ellenben a 32 Mp szelfikameraelég szépen működik. A note 8 pro kívülről csodaszép minden színben (főleg az a zöld) bár a méret miatt aggódok. A kamerák szimpatikusak, tetszik a dedikált makro. Infra nálam must have, régi tv-t ezt-azt mindig azzal irányítok. A proci para engem annyira nem rémít meg, ráadásul a játékkal töltött idő az nálam minimál, max ránézek a walking dead-es camp-re :D Kérdés: valamelyiken mehet a netflix hd? Ti ilyen igényekkel melyik mellett döntenétek? Előre is köszi a válaszokat.

(#452) ottoyes


ottoyes
senior tag

Nos..nem leszek nagy segítség..de a 8 pro zöldben qva állat!..és igen:ez az a fajta nagy,ami nagy..😊

Ottoyes

(#453) Greg-77 válasza amalthea89 (#451) üzenetére


Greg-77
aktív tag

Szia az adott telefon fórumán nagy meglepetést nem fognak neked mondani! Én elmentem megnyomkodni az sokat segített, nekem is ezt a két telefon volt amit kinéztem! De nálam a méret és a sebesség döntött. Igazából nagyon hasonlóak teljesítményre és fotós képességekben is. Én meguntam az amoled kijelzőt, na meg van egy Samsungom J6 mellette.

[ Szerkesztve ]

(#454) amalthea89


amalthea89
újonc

Tudom-tudom. Ha valaki tud helyet Szegeden, ahol meg lehet tapizni, ne tartsa magában :>

(#455) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Nekem is megérkezett a készülék. Huawei után nagyon új, még meg kell szokni, de egyébként pofás. Külön tetszik, hogy a kijelző széle majdnem teljesen síkba van, és csak egy nagyon rövid letörés van a széleken.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#456) sonye


sonye
senior tag

Sziasztok!

Tegnap óra egy szép zöld pro lett asszony telefonja.
Meglepő egy mate 10 mellett mennyivel gördülékenyebb, gyorsabb telefon.
Tehát hiába szidjátok az MTK chipet, leverte a Máté 10-et lazán. És az árban 170ezer volt ez meg 80.

Amiben viszont nem tudtam előre jutni, az a 2700 sms beimportálása a telefon massanger programjába. Na az egy vacak program.
Valakinek valami tipp, ötlet erre?

Ja és a xiaomi nem pénzárt adja a témákat, mint a hüvely.
Úgy látom megérdemelte a hüvely, hogy arcba vágták. Elszálltak az árakkal, és szemét módon a frissítéssel a mate 10 kamera szoftverét is tönkre vágták.

[ Szerkesztve ]

(#457) icezozo


icezozo
addikt

közben face csoport is lett :)
[link]

http://qwankido.hu/

(#458) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Egykezes használat gesztusvezérléssel megvalósítható? Erre vonatkozóan nem találok semmi.

A makró kamera pedig elég jó szerintem:

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#459) aprokaroka87 válasza sonye (#456) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hiába, a Mediatek-re is tudni kell Androidot irni:D

(#460) Snowy_owl válasza Snowy_owl (#458) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Megvan:

Beállításokban keresés, lebegő labdára, majd bekapcsolás, parancsikonok kiválasztása, és ott az egyikre kiválasztani az egykezes használatot.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#461) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Aki kipróbálta már a videózást, működik neki a stabilizálás? A mobilarénás tesztben lévő videó stabilitásba köszönőviszonyban sincs azzal amit én veszek fel. Mindegy hogy ultra, vagy főkamera, 720p, vagy 4k, ugyan olyan stabilizálatlan.

Most működik.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#462) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Még nem volt kedvem kicsomagolni a saját töltőjét, ezért rádugtam a Honor 8 töltőjére, és szerintem ez is tudja gyorstölteni. Akkor mégis van átjárás a gyártók között?

Nem jelöltem be, de jobb fent két villám van, míg egy sima Samsung 2A töltővek 1db.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#463) Azie válasza Snowy_owl (#462) üzenetére


Azie
őstag

ugye ezt nem komolyan kérdezted? mondd kérlek, hogy nem!

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#464) Snowy_owl válasza Azie (#463) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Várj, gondolkodom... de komolyan kérdeztem. Ha ennyire felvilágosult vagy a témában, akár el is magyarázhatod, vagy belinkelheted. :)

Samsung gyorsöltő nem tölti gyorsan a huaweit, ahogy fordítva sem, mi ezen a kérdésen olyan fura?

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#465) Amerigo57 válasza Kolondrum (#421) üzenetére


Amerigo57
őstag

+1
Xiaomi Mi note 10

(#466) enzahobi válasza Snowy_owl (#458) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Sztem ugyan ezt a nagyítást a főkamerával is el tudod érni 2MPig digitálisan nagyítva... ennek akkor lenne értelme ha legalább 8-12MP-es lenne a makró.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#467) Azie válasza Snowy_owl (#464) üzenetére


Azie
őstag

furcsállom, hogy az elektronok tudják egy USBC összeköttetésnél, hogy milyen logo van a cuccon... csupán erre utaltam. ugye nem gondolod, hogy egy dobozos huawei töltő csak huaweit fog 18W-al tölteni?

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#468) LuckyDevil68


LuckyDevil68
csendes tag

Sziasztok
Egy hónapja van meg a Not 8 Prom, Kifogástalan ( mondjuk egy redmi 4A után milyen legyen).
Egy kérdésem van.
Találkozott e már valaki azzal a jelenséggel, hogy ha jack-jack kábelt csatlakoztat a telefonra ( autóban szeretnék zenét hallgatni ) és be van kapcsolva a Mi Hangjavítás , még ha általános fülhallgatóra állítom is, állandóan leállítja a lejátszást mintha kihúzgálnám a jackdugót.

(#469) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Vett már valaki ilyen biszbaszt a kamera köré?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#470) twollah1976 válasza Snowy_owl (#469) üzenetére


twollah1976
őstag

Ilyenekre szerintem nem erdemes kolteni.

Akar be is zavarhatnak a vakuba es az bevilagit a fokameraba.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#471) Azie válasza twollah1976 (#470) üzenetére


Azie
őstag

screen glass + szilikontok hátlapra szerintem is elég

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#472) topi66 válasza Snowy_owl (#469) üzenetére


topi66
aktív tag

Ma jött meg :) Az ujlenyomatolvasó felett kissé jobban kilóg,de használható maradt.

(#473) Graphics válasza Azie (#467) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pedig a gyártók egyedi töltési technológiákat erőltetnek...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#474) Snowy_owl válasza Graphics (#473) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Itt van 6(7?) gyártó, különböző technológiái: [link]

#467 Azie
furcsállom, hogy az elektronok tudják egy USBC összeköttetésnél, hogy milyen logo van a cuccon... csupán erre utaltam. ugye nem gondolod, hogy egy dobozos huawei töltő csak huaweit fog 18W-al tölteni?

Nem is az elektronok gondolkodnak ezügyben. A töltő kommunikál a telefonnal. Ha egy Sasmung töltőt beledugsz egy Huawei telefonban, akkor lekérdezi a telefont, hogy na mi a szitu, ki vagy és mit támogatsz, az meg válaszol neki, vagy nem, majd a töltő a válasz alapján ad ki magából megfelelő feszültséget.

De ha a töltő mondjuk nem kap választ, akkor marad a sztenderd 5V/xA a kimeneten, és ettől függetlenül azért mert egyik gyártó töltőfején, meg egy másik gyártó töltőfején is szerepel mondjuk a 9V/2A, még egyáltalán nem biztos, hogy fogja is tölteni a másikat. :)

Mindettől függetlenül még mindig nem értem, hogy a Huawei hogyan tölti a Mediatekes telefont, de azért azt hiszem fogok tudni ettől aludni. Ha lenne kedvem előbányásznám a Vernee V2 Mediatekes telefon töltőfejét, és akkor kiderülne hogy az is gyorsan tölti-e a Mediatekes telefont, vagy valami rejtett mágia van.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#475) Azie válasza Snowy_owl (#474) üzenetére


Azie
őstag

nyilván ismerem ezt a lehetőséget is, de ha egy töltőre nem írják rá, hogy "x, y, z telóval kommunikál csak" és minden mást! értsd lámpa, ventillátor, vinyó stb csak lóf*sz árammal és fesszel lát el, az csúnyán a vásárlók megtévesztése és fogyvédes, mitöbb forgalomból kitiltási témakör. Gondolom sem a telefon dobozára (the packed charger only...) sem a külön árult töltőkre ez nincs ráírva. ha mégis, akkor profi :R szintű szopatás. :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#476) Kolondrum válasza Snowy_owl (#474) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem van kütyü ami méri mi merre hány amper, volt. Majd rádugom pár fajta gyorstöltőre. Samu, Blitzwolf, Xiaomi power bank, stb.

(#477) Azie válasza Kolondrum (#476) üzenetére


Azie
őstag

:R

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#478) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Nekem úgy rémlik régebben lehetett olyat, hogy a zárképernyő képe folyton változzon! Azt belehet valahol állítani csak én nem találom, vagy olyan téma kell ami ezt tudja? Másik dolog, hogy a Csengés hangereje nem változtatható külön az értesítések hangerejétől? :(

(#479) motofi


motofi
aktív tag

Sziasztok! Próbálta már valaki a Cube ACR hívásrögzítőt müködik rendesen ezen a telon? A Samung Galaxy A70-en gondnélkül megy Pie alatt, de én inkább maradnék a xiaomi-nál.

[ Szerkesztve ]

(#480) Viktor0610 válasza Greg-77 (#478) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

1. Váltakozó háttérkép a neve nálam, Redmi Note 5, MIUI 11. A Beállítások keresője kiadja.

2. Ez már elég régóta nem állítható külön. Tudtommal nem csak MIUI-n.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#481) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#480) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

2.
Külső appoknál megoldható, pl tasker.

Nagyon úgy néz ki hogy ezt a viszonylag egyszerű feature-t nem sikerült normálisan rendszerbe integrálni a Google-nek.

(#482) Kolondrum válasza Azie (#477) üzenetére


Kolondrum
félisten

(#483) Snowy_owl válasza Kolondrum (#482) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Azt azért nem gondoltam, hogy a Samsung töltő 5 volton sem hajlandó 2Amperrel tölteni. Tovább nézve is van azért szórás. A középső szépen tölti 10,5Wattal, de QC3 porton a 18Wattot nem éri el. A gyári töltőt nem próbáltad?

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#484) Snowy_owl válasza Snowy_owl (#483) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ezen felbuzdulva elővettem a Vernee telefonom (Mediatek P20) töltőjét, ami a Mediatek Pump Express technológiát ismeri, de nem tölti gyorsan a telefon, jobb fent csak 1db villám jelenik meg. Hogy van ez? Qc3on megy, a saját technológiáját támogató töltőjével meg nem? De közbe a Huaweiel is megy?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#485) Kolondrum válasza Snowy_owl (#483) üzenetére


Kolondrum
félisten

Újra lemerülünk és megnézem, de a note 10 sem tudja a 30W-ot. Az elméleti max lehet.

Snowy_owl! Még a fiókban van addig mindent lehet, fóliára vár.

[ Szerkesztve ]

(#486) Snowy_owl válasza Kolondrum (#485) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Értem, de emiatt ne strapáld magad, az előzőt pedig köszönjük.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#487) hevizms válasza Kolondrum (#485) üzenetére


hevizms
addikt

Szia.Szabad megkérdezni milyen fóliára vár és honnan rendeltél? :R

(#488) Kolondrum válasza hevizms (#487) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hydogél van rajta épp: katasztrófa nem lehet Normálisan feltenni. Várunk ilyet: [link]
[link] fólia csak glue kivitel lehet. Alapszabály.

(#489) hislah válasza Kolondrum (#488) üzenetére


hislah
aktív tag

Nekem a Note 5ön nagyon bejött a hydrogel fólia. Annyi a titka, hogy ha felsimítod, azonnal elengeded azt a vágyat, hogy az összes bubit kinyomkodd belőle. Max 1 nap és eltűnik az összes magától. ;)

(#490) hislah


hislah
aktív tag

Miui 11 alatt jól működő GCAM létezik? Kifejtős választ kérnék. 😅😅😅

(#491) Azie válasza hislah (#490) üzenetére


Azie
őstag

elvileg igen. fb csoport.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#492) Snowy_owl válasza Kolondrum (#485) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Mit jelent az hogy glue kivitelű? Mert én itt csak azt látom, hogy a széleken is normálisan illeszkedő védőüvegről van szó.

Többiektől kérdem:
Miért jobb egy facebook csoport mint itt a fórum? :)

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#493) hevizms válasza Kolondrum (#488) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm :R Rendeltem én is :)

(#494) Viktor0610 válasza Snowy_owl (#492) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert titokzatosabb. ;]
Még linkje sincs. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#495) Azie válasza Snowy_owl (#492) üzenetére


Azie
őstag

mert ott mar linkeltek, itt meg nem.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#496) twollah1976 válasza Snowy_owl (#492) üzenetére


twollah1976
őstag

Azert jobb a facse, mert aki nincs a facsen az nem is letezik.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#497) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok.
Mennyi tárhely marad 64GBos verzióban bohóckodni?
:R

(#498) hislah


hislah
aktív tag

Mi a neve a Facebook csoportnak?

(#499) Kolondrum válasza Snowy_owl (#492) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az, hogy a nem glue kivitel körbe felragad és ennyi, még a glue-t amikor felrakod látni ahogy az anyag szépen odailleszkedik nem tudom hogy mondjam. Kiszalad a levegő, mert egy anyag van az üveg és a kijelző között. Amikor felrakom picit megnyomom közepén és lassan eltűnik minden bubi, utána nyomkodom körbe meg. A maradék 2 nap alatt eltűnik.

(#500) hislah válasza hislah (#498) üzenetére


hislah
aktív tag

Megvan közben. Az az egy furcsa számomra, hogy nem létezik az a márka, ami a csoport neve. Ha jól tudom nincs olyan modell, hogy Xiaomi Redmi Note 8 pro.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.