Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Namelesske válasza twollah1976 (#1000) üzenetére


Namelesske
addikt

Eleve off

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1002) twollah1976 válasza Namelesske (#1001) üzenetére


twollah1976
őstag

Mi az off?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1003) Namelesske válasza twollah1976 (#1002) üzenetére


Namelesske
addikt

Off topic

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1004) Szabolcs22


Szabolcs22
tag

Én is boldog tulajdonosa lettem tegnap egy szép zöld note 8 pro-nak.
Első benyomásra tök jó teszi a dolgát, néha keresek ezt azt benne. Például érdekesség, hogy az adathasználatot ha nézem, máshogy nyitja meg az értesítési sávròl, más menüt nyit meg, mint a beállításokból. Sőt igazából amit az értesítési sávból nyit meg azt nem is találom sehol.
A smart lock van is meg nincs is. Előző telefonnál hozzá szoktam a hely alapú feloldáshoz, na itt olyan nincs. A mi bandet ugyan érzékelte, kiírta az értesítési sávban hogy smart lock, rákoppintasz és be lehet állítani hogyha mondjuk a band a közeledbe van,feloldjon a telefon sima húzassal. De ez asszem megtalálható a beállítások között is. Hely alapú feloldása viszont nincs. Furcsa,de hozzá lehet szokni az ilyen apróságokhoz amiket előzőleg használtál,most meg nem tudsz.
Alkalmazásokat a fő képernyőn lehet valahogy keresni vagy mind fejből kell tudnod mit hova tesztel,illetve az adott mappába mindig végig kell görgetni és keresgélni?
Ugyanitt mappába be lehet valahogy állítani hogy legalább rendezze névsorba, vagy a „158” db alkalmazást kézzel kell végig zongorázni, megigazítani?
Képeket jobbakat lő mint a lenovo P2.
Egyelőre ennyi,ha eszembe jut még valami írok.
Üzemidő sok állítgatással, kép átvitellel (wifidirect), netezés, fórum olvasás, max fél óra játék,alacsony fényerőn nyomkodva éjszaka: [link]

[ Szerkesztve ]

Szabolcs

(#1005) Namelesske válasza Szabolcs22 (#1004) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát igen, vannak ilyenek Miui alatt. Az egész folyamatosan fejlődik, de elég logikátlanul. Lehet jobban jársz ha a Xiaomi POCO Launchert használod ennyi alkalmazáshoz. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mi.android.globallauncher

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1006) Szabolcs22 válasza Namelesske (#1005) üzenetére


Szabolcs22
tag

Lehet kipróbálom. Előtte a lenovon az evie launchert használtam, egyszerű átlátható és abszolút nem zabálta az akksit. Csak ugye új telefon új kinézet,jó hogy van valami változatosság,azért se tettem fel egyelőre semmilyen launchert. De elmenten,aztán ha unom ezt megnézem azt is amit linkeltél. Köszi a tippet! :R

Szabolcs

(#1007) Bandetad66 válasza Drughi (#9) üzenetére


Bandetad66
csendes tag

Egy A 50 nagyon le van maradva ehhez képest...csak mondom..

(#1008) Bandetad66 válasza Graphics (#5) üzenetére


Bandetad66
csendes tag

Vázold fel kérlek.. mitől lenne jobb?

(#1009) Namelesske válasza Bandetad66 (#1007) üzenetére


Namelesske
addikt

Szia neked is, üdv a topikban, rég lezárt vitákat próbálsz újraéleszteni. Felesleges kelteni a feszkót, mindenkinek van véleménye.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1010) Namelesske válasza Szabolcs22 (#1006) üzenetére


Namelesske
addikt

Ebbe az a jó hogy Stock MIUI Launcher alapú, működnek Pl az ikon animációk, dinamikus ikonok stb. Néhány widget másabb, de cserébe közelebb van a gyári androidhoz. Jók a lapfülek is.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1011) Szabolcs22 válasza Namelesske (#1010) üzenetére


Szabolcs22
tag

A második kép alapján az evie is ilyesmi volt, de ha nincsenek benne ilyen alap dolgok a gyáriba, akkor lehet kipróbálom tényleg ezt, amit te ajánlasz.
Közbe megvolt az első nfc-s fizetésem, úgy csináltam mint a lenovonal, először nem akart működni, utána másodjára működött.
De most nem jelzi ki az nfc ikont és ez kicsit furi, mert úgy emlékszem hajnalba még kijelezte.

Szabolcs

(#1012) Namelesske válasza Szabolcs22 (#1011) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem nem jelez nfc ikont.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1013) twollah1976


twollah1976
őstag

Nekem se jelez NFC ikont.

Eddig fel se tunt a dolog.

Fizetes elott bekapcsolom az NFCt, utana azonnak kikapcsolom.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1014) Szabolcs22 válasza twollah1976 (#1013) üzenetére


Szabolcs22
tag

Csak annyiból rossz a dolog, hogyha véletlen úgy felejtem, akkor nem veszem észre. Eddig is volt hogy úgy maradt, de az ikonnak köszönhetően észrevettem és egyből kikapcsoltam. Most meg maximum így akkor, veszem észre, ha lenyitom az értesítési sávot.
Másik dolog az, hogy elvileg a Volte működik, legalábbis bekapcsolva be van, de ikon itt sincs,bár ezt nem bánom.
Ha jelentem a supportnak ezt az nfc ikont, szerintetek fognak javítani valamit?

Szabolcs

(#1015) twollah1976 válasza Szabolcs22 (#1014) üzenetére


twollah1976
őstag

Szerintem az NFC nem zabalja annyira az akkumulatort, hogy emiatt aggodnod kellene.

Melyik szolgaltatonal vagy?
Nekem kijelzi a VoLTEt ha be van kapcsolva (Digi).

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1016) Namelesske válasza Szabolcs22 (#1014) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem tudom, az egész hivatalos Xiaomi Community egy kirakat hazug világ. Kamu információk és cikkek terjednek mindenki pontért kommentel és bólogat, semmi valós tartalom nincs, ha hibákat társz fel eltussolják ameddig nem eszkalálódik a médiában. Ezzel az előítélettel kezdj hozzá és lehet pozitívan fogsz csalódni.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1017) twollah1976 válasza Namelesske (#1016) üzenetére


twollah1976
őstag

Csak ugy arad beloled a pozitiv energia!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1018) Szabolcs22


Szabolcs22
tag

Nekem rossz az akku statisztika is az androidba. Kiírja hogy 2 óra x perc telt el utolsó töltés óta, de közbe 5 óra valamennyi.
Így a kijelző időnek se hiszek sajnos. 66% és a kijelző idő is kerekítve 2 órát ír, miközben meg az is ment vagy már 4 órát biztos... Szóval lenne mit még javítgatni bőven...
De ezektől független eléggé gyors, néha néha beröccen valami,de az lehet hogy épp a net miatt van. De még mindig nem több másodpercig mint a régebbi telefonok,amik eddig voltak nekem.

Szabolcs

(#1019) Szabolcs22 válasza twollah1976 (#1015) üzenetére


Szabolcs22
tag

Én Telekomos vagyok,de írták is más fórumokon is hogy szolgáltató függő,hogy megjelenik e.
Nem az akku miatt aggódok,az bírja azzal ellentétben amit előbb írtam,csak nehogy lehuzzák vmi szerkezettel és hopp volt pénz nincs.
Apropó,ez a billentyűzet jobb mint a gboard és a swype. Csak a swypeot utóbbi időben nem használtam, mert megszűnt vagy nincs tovább támogatva.
De ez xiaomis keyboard ez jó pontos az ékezetes betűkkel és swyppal együtt. Simán írom az ékezeteket,az ékezet nélküli betűkkel.
Namelesske:
Köszi,majd ha lesz kedvem lehet teszek egy próbát, de minden áldott nap biztos nem verem náluk a kaput,annyira nem érdekel.
A bandet is javítgatták és már van rajta kijelző idő beállítás,meddig világítson.

[ Szerkesztve ]

Szabolcs

(#1020) twollah1976 válasza Szabolcs22 (#1018) üzenetére


twollah1976
őstag

Par napnak el kell telnie mire normalisan beall az akkustatisztika, akku.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1021) Szabolcs22 válasza twollah1976 (#1020) üzenetére


Szabolcs22
tag

Most letöltöttem rá egy másik appot is,azon kívül amit eddig használtam, hát majd meglátjuk hogy áll be, mert az eddigi telefonjaimnál nem emlékszem ilyenre, hogy újkorában kapásból abszolút fals értékeket mutat. Lehet az egyszeri újraindítástól számolta,aztán az zavarta meg az agyát. De az utolsó töltés óta, amit értéket mutat, annak akkor is stimmelnie kéne ha többször újra indítom. Legalábbis eddig másik telonal így volt.
Meglátjuk. 
Viszont a régi akkus app szerint amennyire ki tudom kb számolni, már legalább 6 órája megy most a kijelző és max 1-1,5 órát volt kikapcsolva a kijelző. Viszont most magasabb a fényerő mint hajnalba, és most tartok 56% nál. Szóval az akku egyelőre játék nélkül,nyomkodassal,netezéssel egy kis navival, alkalmazások tanulmányozásával, elég jól bírja. Most használom a második feltöltéssel, úgyhogy majd még pár töltés és elnyeri a teljes kapacitását.

[ Szerkesztve ]

Szabolcs

(#1022) Namelesske válasza twollah1976 (#1017) üzenetére


Namelesske
addikt

Majd nézz szét a MIUI fórumokban és hasonlítsd össze az XDA forumokkal.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1023) twollah1976 válasza Namelesske (#1022) üzenetére


twollah1976
őstag

Nem olvasok forumot.

Oh... ...wait.

Kulfoldit nem.

Minden nagyon szep es nagyon jo a telefonnnal, SoT idot leszarom, VoLTEt leszarom.
Arra amire hasznalom (net, olvasgatas, telefonalas, zenehallgatas, neha fozotas, navigalas) nekem tokeletes.

Biztos bennem van a problema, hogy nem keresem a telefonban nagyitoval a hibakat.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1024) Szabolcs22 válasza twollah1976 (#1023) üzenetére


Szabolcs22
tag

Én is csak azokat írom le, amiket előző telefonhoz képest észrevettem. Azonfelül meg ha elmúlik az újdonság hatása, valószínű hogy én is majd azt fogom mondani mint te,hogy jó van használom,a többi nem érdekel.
Nekem a sot meg csak viszonyítási alap bizonyos terheléseknél, mivel munkámból adódóan, nem mindig van lehetőségem akár hordozható töltőről tölteni.

Szabolcs

(#1025) Caaabi válasza Namelesske (#994) üzenetére


Caaabi
senior tag

Hello, ez a YouTube fent van nekem régóta már és nagyon jó, viszont a Facebook valamiért nem települ fel. Azt írja meglevő alkalmazáshoz frissítés és telepítem, a végén viszont kiírja hogy az alkalmazás nincs telepítve.

Azt elfelejtettem írni hogy a Huawei mate 20 pro ra próbáltam telepíteni.. ( családban van note 8 pro amúgy, azért olvasgatom ezt a fórumot is)

(#1026) Viktor0610 válasza Caaabi (#1025) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha gyárilag fenn van a telódon a Facebook, akkor előtte töröld.
Amennyiben nem tudod, akkor szerintem root nélkül nem tudod feltelepíteni az appot.

Samsung Galaxy A54

(#1027) Namelesske válasza Caaabi (#1025) üzenetére


Namelesske
addikt

Törölni kell a régieket előtte, mert más kulcsot használtak a szignózáshoz.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1028) Caaabi válasza Viktor0610 (#1026) üzenetére


Caaabi
senior tag

Letoroltem a gyárit, de így sem települ :/

(#1029) Namelesske válasza Caaabi (#1028) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát akkor felejtős.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1030) Caaabi válasza Namelesske (#1029) üzenetére


Caaabi
senior tag

Legalább a YouTube os megy! 😄

(#1031) twollah1976 válasza Caaabi (#1028) üzenetére


twollah1976
őstag

IMHO

USER ERROR!

Toroltel minden adatot mielott megprobaltad felrakni a facset?

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1032) Caaabi válasza twollah1976 (#1031) üzenetére


Caaabi
senior tag

Letoroltem a messenger appot is, így már sikeresen feltelepult!

Szerk: viszont így nem engedi a messengert visszatelepíteni 😅

[ Szerkesztve ]

(#1033) twollah1976 válasza Caaabi (#1032) üzenetére


twollah1976
őstag

Mondom en, hogy USER ERROR!

Kivancsisagbol felraktam a facet es ment, pedig elotte letoroltem, kell a francnak, antiszocko vagyok.

UTALOK MINDENKIT!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1034) Caaabi válasza twollah1976 (#1033) üzenetére


Caaabi
senior tag

Nem csak a Facebook ot, a Facebook messengert is le kell törölni és csak úgy jó. Viszont utána a messengert nem tudod újra telepíteni 😂

(#1035) Zoli-bácsi válasza twollah1976 (#1033) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

NYUGI, MI IS TÉGED! (bocs, nem hagyhattam ki) :D

[ Szerkesztve ]

(#1036) Brandynew


Brandynew
őstag

Elárulom, hogyha valaminek valahogyan működnie kéne, és szinte mindenkinél működik is, de van néhány ember, akinél nem, az minden esetben user error :) Olyan nincs, hogy 1000 embernek működik ugyanazon a hardveren és szoftveren, 20-nak meg nem. Illetve van ilyen, de azt hívják user errornak.

(#1037) gzbotii válasza Brandynew (#1036) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez így van. Csak persze nagyon sokszor különböző a FW, néha még a HW is (lásd Mi A2 Lite kijelző, Samsung SoC azonos modellekeben eltérő SD vs Exynos, etc).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1038) Viktor0610 válasza gzbotii (#1037) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És akkor még a Xiaomi-együtthatóról nem is beszéltünk. :DDD
Meg arról, hogy egyeseket a Xiaomi jobban (pl. engem :K ), másokat kevésbé szeret. :D

Samsung Galaxy A54

(#1039) Szabolcs22


Szabolcs22
tag

Erről az egészség appról valaki tud valamit?
[link]
Esetleg van ikonja az indításhoz? Én nem találtam. Esetleg valahol a Xiaomi beépített appjába található?

[ Szerkesztve ]

Szabolcs

(#1040) Szabolcs22 válasza Szabolcs22 (#1039) üzenetére


Szabolcs22
tag

Bocsánat rossz a link, nem nyitja meg nekem es lejárt a szerkesztési idő. Tehát akkor még egyszer megpróbálom linkelni a képet.
[link]

Szabolcs

(#1041) Viktor0610 válasza Szabolcs22 (#1040) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi Health

Nálam azt hiszem, van/volt ikonja, de letiltottam, mert nem tetszett, amit láttam benne. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1042) Szabolcs22 válasza Viktor0610 (#1041) üzenetére


Szabolcs22
tag

Látom, de mi health sincs. Gondolom bele van már implementálva ha jön a teljes értékű mi health. Mert futtatható app nincs sehol.
Még a mi fitre gondolok hogy az alól fut esetleg ez az egészség.

Szabolcs

(#1043) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Szerbusztok! Fényérzékelő problémára gyanakszom. Telefon: statikus fényben, beállít egy fényerőt, de mondjuk nekem kevés. Elkezdem állítgatni, kicsit feljebb tekerem. Pár másodperc múlva még tovább növekszik, majd úgymarad, kb. Középen.

Másik alkalom. Fényerő félgőzön automatán, de én azért lejebb venném. Lejebb veszem, majd leveszi szinte teljesen. Megint elszórakozom ezt vele vagy 2szer, és akkor marad ott.

Ahhoz tudnám hasonlítani a jelenséget, mint amikor a csap nem akar beállni a kívánt hőmérsékletre. Hasonló valakinél? 11.0.3 PGGEUXM

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1044) twollah1976 válasza Snowy_owl (#1043) üzenetére


twollah1976
őstag

A Redmi 6-nal hasonlo a problema.
Vagy nagyon leveszi a fenyerot es semmit se lat az ember vagy valahova beallitja, de pont oda, hogy ujra semmit se lasson az ember.

Elvileg az android 9ben van valami beepitett okosfunkcio ami megtanulja/megtanulna a felhasznalo szokasaibol a megfelelo fenyerot, de en nem vettem eszre, hogy tanult volna.

Vezetes kozben tuzo napsutesben semmit se lattam a GPSbol, bementem egy alagutba vagy valami sotet helyre es megint nem lattam semmit.
Inkabb kikapcsoltam a francba az automata fenyerot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1045) Namelesske válasza Snowy_owl (#1043) üzenetére


Namelesske
addikt

Android Pie tekergeti, elvileg tanulja a device health services alkalmazásban tárolja.

Más:

3 óra COD után

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1046) gzbotii válasza Snowy_owl (#1043) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem se megy rendesen...

Namelesske: eddig stock Androidos készülékeim voltak, Android 9-el. Kb három nap után megtanulták. Itt feladtam.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1047) Viktor0610 válasza gzbotii (#1046) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem tus ilyet a MIUI. :(
Külön appal megoldható.

Samsung Galaxy A54

(#1048) Snowy_owl válasza twollah1976 (#1044) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Kiiktattam, köszi!

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1049) jarre


jarre
csendes tag

Sziasztok!
Telefon vásárlás előtt állok.Nehéz választani... :O
Három telefonra szűkült a kör.Note 8,és két régebbi,Huawei p10 vagy p20.
Szerintetek?Melyik mivel tud többet,ad több szolgáltatást stb..
Köszi!

(#1050) Snowy_owl válasza jarre (#1049) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Üdv!

Én P10-et már semmiképp nem vennék, viszonylag régi, persze még használható azért. Ugyancsak nem vennék P20-at sem. Mielőtt a Note 8 Prot megvettem szemeztem vele, de az ára, és a nem bővíthető memória miatt, illetve valahogy az EMUI sem igazán jött be már az elmúlt időkben, ki is esett. (Honor 8 volt előtte) Szóval én inkább venném a Redmi Note 8 Prot, mivel remek az ár/érték arány mutató ennél a telefonnál, és egész jól is néz ki, akár mindhárom színben is. De persze kérdés az is, hogy te mit szeretnél. Ha csak a fizikai paramétereket nézem, azért van eltérés. Súlyban 30gramm különbség, méretben nem is kevés:

Ha csak az Alzát nézem, perpillanat a Note 8 Pro 128GB 2év garanciával 87.490 Ft + szállítás 1.480 Ft, míg a P20 128GB ha a legolcsóbb sufnigsmet nézem: 104.990-nél kezdődik, és felfelé.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.