Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) twollah1976


twollah1976
őstag

Az indiai Redmi Note 8 Pro verzioban kulon fiok van a MicroSD-nek.

Neztem ahogy az indian ficko a TeCso-n indianul mutogatja a telefont es mondom itt vmi nem kerek, miert van annak a telefonnak kulon MicroSD slotja?
Elneztem a videot?
Nem!
Tenyleg kulon MicroSD slotja van az indian Redmi Note 8 Pro-nak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1302) Brandynew válasza twollah1976 (#1301) üzenetére


Brandynew
őstag

Amúgy ha valaki a maximális teljesítményt akarja, nem tesz a mobilba külön SD-t, hanem akkora tárhellyel veszi, ami elég. Az SD válaszideje, sebessége soha nem lesz olyan, mint a belső ROM-é, akkor sem, ha a leggyorsabb SD kártyát veszi meg, ami a piacon kapható.

[ Szerkesztve ]

(#1303) Pityu. válasza twollah1976 (#1301) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Erre gondolsz gondolom

Ők nagy piacot tesznek ki azért kapnak mindig külön dolgokat.

#Brandynew

De az sd kártyát lehet csak tárhelynek is használni.Nekem RN7-ben 64gb volt most az RN8 pro-ban is 64gb lett volna pénzem 128gb re is,de az már nagyon sok volt annyiért és RN7 ben is elvoltam a 64gb-n mert gépre is ki szoktam rakni a képeket játszani meg nem igazán játszok telefonon.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1304) Namelesske


Namelesske
addikt

Felqurtam magam.

Default SIM for text messages? [link]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1305) twollah1976 válasza Pityu. (#1303) üzenetére


twollah1976
őstag

Igen erre gondoltam.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1306) twollah1976 válasza Brandynew (#1302) üzenetére


twollah1976
őstag

128 gigas a telefonom es kenyelmesen el tudok terpeszkedni rajta.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1307) Brandynew válasza Pityu. (#1303) üzenetére


Brandynew
őstag

Attól, hogy csak tárhelynek használod, valamelyest hatással lehet a rendszer válaszidejére. Az oprendszer rendszeresen hozzányúl akkor is, ha konkrétan nem olvasol be róla fájlt.

(#1308) Brandynew válasza twollah1976 (#1306) üzenetére


Brandynew
őstag

Én is így vagyok vele.

(#1309) twollah1976 válasza Brandynew (#1308) üzenetére


twollah1976
őstag

A 64 gigas OnePlus 3Tn is jol elfertem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1310) Pityu. válasza Brandynew (#1307) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet,de nekem eddig is elég volt 64gb,nem töltök le filmet meg zenéket,nem videózok vagy ha csinálok is videót az max pár perces,nincs fent max egy két járék azok is leginkább alapabb játékok pár mega nem giga méretűek,netezek,néha megnézem a leveleimet meg leginkább pár app van fent bár van fent felesleges app is néha,nem tudom miért tartom de még akkor is olyan 42-43gb szabad helyem volt és ezt úgy,hogy képek is vannak a telefonon.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1311) Brandynew válasza Pityu. (#1310) üzenetére


Brandynew
őstag

Nyilván el lehet férni azon is, én most itt csak a külön micro SD slot hiányára reagáltam, hogy ne bánja senki annyira, hogy nincs, mert amúgy sem jó külön micro SD-t használni.

(#1312) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Úgy tűnik lesz újra hívásrögzítés androidon.
[link]

(#1313) gs20


gs20
tag

Sima redmi note8-ban is van 2sim+sd kártya hely. Irigylem is a páromtól. Nekem a note8 pro-ban aliexpresses szalagkábeles adapterrel van kivezetve az egyik SIM, így lehetett csak megoldani a 2 SIM melletti sd kártya használatot. A kinti SIM helye a tokba bele lett vágva, így semmi nem látszik belőle, teljesen jól használható. Sajnos előtte a redmi note4-nél is csak ez a megoldás volt.

E=MZ²

(#1314) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Látott már valaki ilyen üveget,hogy nincs kivágva a kamera helye?Igaz márkás cucc mert nillkin de nekem ez fura szerintetek nem lesz hátránya?Bár ha úgy nézzük ugye a kamera előtt így is úgy is van egy üveg rész mert ugye a képernyő gorilla glass borítása.

#Brandynew

Most a teljesen külön micro sd kártya részre gondolsz külön fiókban mint az indiaiaknál vagy ha mondjuk egy sim egy micro sd a fiókba és úgy is lassú?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1315) Cranberries válasza gs20 (#1313) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Tudnál feltenni fotó(ka)t erről a megoldásról?

(#1316) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Sziasztok! Szeretnék egy Honor V9-ről átköltözni RN8Pro-ra. Viszont béna vagyok hozzá. Van a Redmin átköltöztetés, de a Honoron nem találok ilyet. Pár napja kaptam egy tippet, hogy próbáljam google drive-on, de azt hiába nézegetem, azt se tudom hogy kezdjek hozzá. Próbáltam már appot is (nem jut eszembe a neve), de ez a Honort ugyan támogatta, a Redmit nem. Nem a névjegyekkel, vagy fotókkal, esetleg jelszavakkal lesz gondom, hanem az appokkal. De lehet az lesz a vége, hogy egyesével letöltögetem... Ha valaki tud egy értelmes és főleg egyszerű megoldást az ne tartsa magában! Köszönöm!

(#1317) Szabolcs22 válasza SamiCsillag (#1316) üzenetére


Szabolcs22
tag

Mikor először bekapcsoltam a 8prot, volt olyan opció hogy átviszi az adatokat, mikor végre bekapcsolt a telefon,akkor elkezdte letölteni az összes alkalmazást, természetesen minden beállítás megmaradt és emlékezett, de az olyan alkalmazások mint pl a bankosok, ott újra be kellett jelentkezni.
Persze azért volt így is mit állítgatni!

[ Szerkesztve ]

Szabolcs

(#1318) SamiCsillag válasza Szabolcs22 (#1317) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Xiaomi volt az előző telefon is? Mert akkor így van, tudom, mert a feleségemnek egy Mi5-se volt, de kb egy hónapja vettem neki egy Mi 9 T Pro-t és itt is volt kínálva a lehetőség, amint bejelentkezett a google-be, de nekem nem lett ilyen felajánlva.

(#1319) Snowy_owl válasza SamiCsillag (#1318) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Én úgy tudom alkalmazásadatok átvitelére más márkájú telefonra, nincs lehetőség, csak ha van root. Huawei és huawei között működhet azt tudom, mivel a huawei backup alkalmazás le tudja menteni emlékeim szerint az alkalmazások adatait, viszont a huawei backup appját én a redmin8prora nem tudtam telepíteni. Szerintem tedd fel az appokat egyesével.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1320) Szabolcs22 válasza Snowy_owl (#1319) üzenetére


Szabolcs22
tag

Nekem lenovo p2 volt/van és ott kérdezte meg és simán átvitte az adatokat. Sms,híváslista stb. De igen ha jól emlékszem ezt a google ajánlotta fel.
SamiCsillag:
De viszont mindenképp mentsd le az előző készülékről is az adatokat,ami kellhet, ha netán mégse működne a dolog!
Én előző telefonoknál ezt használtam és bevált: [link]
De már rég nem haszáltam, nem tudom kell e root vagy ilyesmi, de szerintem nem. Illetve egy pc is kell hozzá, de leírnak értelmesen mindent!
Az smsekhez és a híváslistához plusz még ezt is használtam, biztos ami biztos!
[link]

Szabolcs

(#1321) gepardlacee


gepardlacee
tag

Tiszteletem! Nem tudom, hogy A Redmi Note 8 Pro problémája, vagy a MIUI-é, de tapasztal már más is, hogy a helymeghatározás néha meghülyül? Waze-nél még jó, mert ott nem bökködi az ember a kijelzőt, nem vált át másik programba. Viszont egy sport trackernél, például Endomondo-nál nagyon instabil az egész, néha százméterekre helyez a térképen, majd hirtelen megtalálja a rendes pozíciót és nyilván ezt is "megtett távolság"-ként értelmezi. Így lesz egy egyenes túraútból cikkcakk. Mi lehet itt a probléma? Nézegettem ilyen energiatakarékos dolgot, de egyelőre semmi érdemleges megoldás nem született.

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#1322) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Szerintetek az előlapi kamerának nem lesz zavaró,hogy nincs kivágás az üvegfólián?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1323) SamiCsillag válasza Snowy_owl (#1319) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Sajnos a root-oláshoz nem értek. Marad az egyesével való másolgatás. Végül is névjegyzék, jelszavak, fotók a google bejelentkezés után meg lesznek. Úgyis csak egy átmeneti teló a RN8 Pro, várom a Mi 10-et. Az lesz a végleges.

(#1324) Pityu. válasza Cranberries (#1315) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Itt van egy adapter átalakító

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1325) Snowy_owl válasza Pityu. (#1322) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Bele is zavarhat, de lehet hogy nem zavar bele különösebben. Minden egyes új réteg üveg csökkenti a kamerába jutó fény mennyiségét ez biztos. De szerintem tedd fel, és kiderül, csak előtte alaposan takarítsd meg az üveget és kamerát.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1326) Gabesz201


Gabesz201
csendes tag

sziasztok!

Ti vettetek észre bármilyen változást az utóbbi időben (pár napban) az érintéses fizetéssel kapcsolatosan? Pár napja azt írják a pos terminálok, hogy ellenőrizze a telefon kijelzőjét....

Ujjlenyomattal oldom fel a telefont, odatartom a terminálhoz, csippan, ekkor elveszem és azt mondja hogy ellenőrizzem a telefon kijelzőjét.. mintha megerősítést várna vagy ilyesmi, de természetesen nem jelenik meg semmi..

Tapasztalt ilyesmit valaki?

HCE pénztárcát használok, ahogy itt a forumban korábban ajánlották, és így múködött is eddig jól..

előre is köszönöm
üdv
Gabesz

[ Szerkesztve ]

(#1327) Snowy_owl válasza Gabesz201 (#1326) üzenetére


Snowy_owl
őstag

OTP simplet használok, ujjlenyomat védelem a készüléken, az alábbi tapasztalatokat tudom mondani:

Lidl - feloldom a kijelzőt, amikor kell odatartom, fizetés sikeres. 5000 felett is
Penny - mint a lidlben, kijelző felold, 5k felett is megy kérdés nélkül
cba - odatartom, csippan, majd jelzi a terminál csippanással, hogy nem sikerült. Ilyenkor belépek a simplébe, majd rámegyek hogy bankkártyáim, majd rányomok a bankkártyámra, és akkor érintem, és olyankor sikerül.

Amit biztosan érdemes beállítani, azok ezek, akármilyen appal is fizetsz:


Máshol is fizettem, ruhaboltban, egyéb helyeken, azt hiszem simán ment szinte mindenhol, egyedül a cba-s post terminálnál rinyál.

Az biztos, hogy az egyéb engedélyek bepipálása, vagy éppen nem bepipálása tud furcsa dolgokat produkálni. Total commander lan plugin pl. Total fent, lan plugin fent. Új szervert hoznék létre, fel is jön az ablak, nevet megadom, rendben gomb. Utána persze semmilyen ablak nem jön fel. Aztán rábökök a szerkesztésre, nem történik semmi. Nagy nehezen sikerült kieszelni, hogy mivel lehet a gond. Total commander alkalmazástulajdonságoknál, engedélyeknél, egyéb engedélyeknél bepipáltam mindent, ugyan így tettem a tcm lan pluginnel is, és lám, tudtam újat hozzáadni normálisan, illetve a már meglévőt is tudtam szépen szerkeszteni. :F :C

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1328) Gabesz201 válasza Snowy_owl (#1327) üzenetére


Gabesz201
csendes tag

Köszönöm szépen, hogy ezeket megosztottad. Voltak eltérések, azt beállítottam.
Megtennéd még hogy az NFC beállításaidat is megosztod velem?

(#1329) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

más is tapasztalt olyat, hogy töltés közben melegszik a telefon? Nem mondom hogy forró, de meglehetősen meleg. Ez mennyire normális? Egyébként üzemidővel nincs gond, és semmilyen más anomáliát nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#1330) Snowy_owl válasza Gabesz201 (#1328) üzenetére


Snowy_owl
őstag

[kép] [kép] [kép] Remélem ezekre gondoltál. Egyébként én itt nem állítottam semmit még soha.

Zoli-bácsi:
Persze, enyém is melegszik rendesen ez normális, főleg gyorstöltésnél. Ha nagyon zavar szerezz be egy sima 5V/2A töltőt, azzal lassabban tölt, de nem fog annyira melegedni.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1331) Gabesz201 válasza Snowy_owl (#1330) üzenetére


Gabesz201
csendes tag

köszönöm, igen ezekre.
Na itt nekem a SIM pénztárca helyett HCE volt. De ezt is itt ajánlották korábban a forumon.
Lemegyek a büfébe ki is próbálom :)

(#1332) Gabesz201 válasza Snowy_owl (#1330) üzenetére


Gabesz201
csendes tag

Sikerült! Valószínűleg ez a SIM pénztárca beállítása segíthetett, úgy gondolom.

Köszönöm szépen a segítséget!

(#1333) Pityu. válasza Snowy_owl (#1325) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha viszont nem lesz jó ez egy drága négyezer feletti játék lesz.Gondolkodtam más üvegben is de egyik boltnak hiába írtam milyen üveg az nem kaptam semmi infót.Meg az a baj a boltok is csak kiraknak valami képet meg egy általános semmit mondó leírás te meg vedd meg az üveget és vagy jó vagy nem jó.Egyszer már jártam úgy,hogy nem volt jó a nillkin meg mindig jó volt.
Mondjuk gondolkodom is mert én a kamerára szoktam kamera védő fóliát is rakni hátulra azzal még probléma nem volt minőségben,szóval lehet hasonló lenne az első kamera is,bár az első kamerát ritkábban használom.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1334) FoLey-v válasza Snowy_owl (#1330) üzenetére


FoLey-v
addikt

Érdekes nálunk munkahelyen két automata van az egyiken tudtam venni a másikon meg nem fogadja el. Mindkettő érintéses fizetős lehetőség van.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1335) Pityu.


Pityu.
nagyúr

De kurva sokáig tart egy telefon kiszállítása ki van írva elérhető 1-5 munkanap aztán majd jövő hét szerda állítólag :F nem értem,hogy van ez ha raktáron van.Még 5 nap várakozás :O

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1336) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Kijelzővédő üveget szeretnék venni. Melyiket ajánljátok? Ja, itthonról.
Erről vélemények? [link]

[ Szerkesztve ]

(#1337) Pityu. válasza Cranberries (#1336) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A múltkor ez engem is érdekelt volna,bár még most is gondolkodom.A leg kérdésesebb mindig a méretpontosság lehet a nonamébb üvegfóliáknál szerintem.Anno rendeltem RN7 re egy üveg fóliát valami 800Ft egy boltól de nem is olyan volt mint a képen meg a méret pontosság sem volt jó.Az a baj a boltok nem nagyon adnak felvilágosítást csak annyit,hogy kiraknak egy képet ami csak jelképes,ezért vacillál az ember a kevés info végett melyik lenne jó.Én ezért veszem a nillkint mindig mert azt tudom,hogy jó,csak most fura mert amit vettem nincs kamera kivágás,ettől még jó minőség meg létezik ilyen csak nem tudom mit befolyásolhat esetleg a kamerán.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1338) Cranberries válasza Pityu. (#1337) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Az, amit linkeltem elég jónak tűnik legalábbis a kamera kivágást tekintve. Én mindenképpen olyan üveget szeretnék, ami a lehető legnagyobb felületen fedi a kijelzőt úgy, hogy a tokot meg nem zavarja.

(#1339) Namelesske válasza Zoli-bácsi (#1329) üzenetére


Namelesske
addikt

A BMS rendszer szándékosan felfűti vagy 39 fokra az akkut gyors töltés során, folyamatosan monitorozza a hőmérsékletet és ahhoz mérten állítja az áramerősséget. Ameddig nem megy 45 fok fölé tartósan nem lesz baja.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1340) Pityu. válasza Cranberries (#1338) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jónak tűnik csak az a baj,hogy csak illusztráció,lehet jó lehet nem.Mondom tavaly rendeltem egy boltból egy képen tök frankón kinéző üveget egy bolttól RN7-re de mikor megjött nem is pont olyan volt meg kicsi is volt.Sőt a kivágás kinézete hasonló volt ahhoz amit te linkeltél csak kicsit másabb volt közben az RN7-nek egy szabályos csepp alakja van a kameránál.Szóval látatlanban nehéz vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1341) Snowy_owl válasza Pityu. (#1333) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Értem, akkor fogj meg egy oldalcsípőt, és vágd ki a kameránál 3 szögben, vaaagy fúrd ki egy 5-ös fúrószárral. De nagyon vigyázz az edzett üveg könnyen törik.:D

tanácsaimért semmilyen felelősséget nem vállalok!

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1342) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!!
Csatlakozom a klubbhoz egy 64gb-os pearl white egységgel.
Huawey Note 20 líte-t vált.
A költözést lezavarta a két készülék egymás közt, de sztem a fényképek etc nem ment át, az majd kézzel.
(ebböl a szempontból sztem a one+7t pró a mi8-ról való költözést jobban megcsinálta, az átrakott mindent.)
A teló a Zasszonyé.
Üdv Nagya
Ja igen egy ilyet képernyővédőt rendeltem a szomszédbú:
[link]

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1343) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Alapvetően megbarátkoztam a miuival, az agresszív memóriakezelést lehet kezelni, igazából nem lövöldöz ki semmit a memóriából amit nem akarok, és ez jó, nagyon jó.

De az mi a jófrancért van, hogy a böngésző bár nem záródik be, de a lapokat azért szinte mindig újratölti mikor átváltok? Ugyan ez van chromeba, de az itt emlegetett kiwi browserben is. Az látszik, hogy az app az fut, de az oldalt minek tölti újra? Erre van megoldás?

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1344) Namelesske válasza Nagya21 (#1342) üzenetére


Namelesske
addikt

Próbáld ki a share me alkalmazást azzal lehet. Összes kínai gyártó ezt fogja használni Xiaomi fejlesztése

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1345) Pityu. válasza Snowy_owl (#1341) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Megfúrtam,tökéletesen sikerült.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1346) twollah1976 válasza Pityu. (#1345) üzenetére


twollah1976
őstag

EPIC!

Mivel furtad?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1347) Pityu. válasza twollah1976 (#1346) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kalapáccsal :DD

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1348) twollah1976 válasza Pityu. (#1347) üzenetére


twollah1976
őstag

Ammeghogy?!?!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1349) Pityu. válasza twollah1976 (#1348) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Sehogy csak vicceltem,szerinted szét verek egy négyezer forintos fóliát? :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1350) twollah1976 válasza Pityu. (#1349) üzenetére


twollah1976
őstag

En mar semmin se csodalkozok.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.