Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Snowy_owl válasza twollah1976 (#400) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Köszönöm a kimerítő, és segítőkész választ. Végre nem érzem teljesen tök hülyének hozzá magam. Már mindenfelé kerestem mindenféle erre vonatkozó információt, de nem találtam, pedig itt remek a wifi jelerősség, és nem is barlang.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#402) twollah1976 válasza Snowy_owl (#401) üzenetére


twollah1976
őstag

Szivesen.

Kovetkezo hozzaszolasomban ha kered akkor az NFC fizetes beallitasanak a rejtelmeibe avatlak be, mert az NFCt is be, at kell allitani a beallitasokban.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#403) icezozo válasza Snowy_owl (#395) üzenetére


icezozo
addikt

OTP,Simple, nfc megy! ezeket én is használom :)

http://qwankido.hu/

(#404) Snowy_owl válasza twollah1976 (#402) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ha megérkezik és felkerül az eu rom, szólok.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#405) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

-

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#406) twollah1976 válasza Snowy_owl (#404) üzenetére


twollah1976
őstag

Kinaiabol rendeled a telefont?
Global verziot veszel?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#407) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Eme leírással Windows alatt a 64Megapixeles fotók 16Megapixelre való átméretezéséhez szeretnék egy egyszerű módszert bemutatni. Saját telefonnal készült képek hiányában a tesztben használtakat használtam:

1. Töltsd le az Image Resizer for windows ingyenes programot: [link]
2. Telepítsd fel. Lehetséges, hogy a program használatához szükséges lesz bizonyos komponensek telepítésére, ezt engedélyezzük.
3. Ha kész, keressük meg az átméretezésre szánt képeket, jelöljük ki, és nyomjunk jobb gombot a kijelölt fájlokon:

4.Megnyílik a program, majd kattintsunk, a haladó beállításokra:

5. Kattintsunk az új méret készítésére gombra:

6. Készítsük el a szükséges méret gyors beállításait:
Például: Redmi 16Mps 4624 x 3468 pixel
Majd nyomjuk meg a rendben gombot.

7. Válasszuk ki az elkészített méretet. Az alsó három jelölőnégyzet közül, az elsőnek nem vettem észre, hogy lenne bármi haszna, a második az eredeti képeket felülírja ha bejelöljük, ha nem akkor külön új fájlban manifesztálódnak a kicsinyített képek. A harmadik pont egyértelmű. Mindezek után nyomjuk meg az átméretezés gombot.

8. Örüljünk.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#408) Snowy_owl válasza twollah1976 (#406) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Eumobil.hu-ról, 6/64GB-os, remélhetőleg global. :U :B

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#409) twollah1976 válasza Snowy_owl (#408) üzenetére


twollah1976
őstag

Hat...
Ize...

Gondolom felnott ember vagy, nem akarok eletvezetesi tanacsokat adni.
Utana neztel a cegnek ahonnan rendelted a mobilt?
Rendesen kint van az isten hata mogott es ahogy elnezem az utcakepet vmi lakotelep also reszen a kis bolt helyere lehet bejelentve a bolt.
Igy ranezesre ne legyen nekem igazam, de ez a tipikus sufni GSM bolt.
Szerintem ennel meg a kinaiabol valo rendeles is biztonsagosabb.

Utolag mindenkinek konnyu okosnak lenni (lasd nekem), fotelbol osztani az eszt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#410) Snowy_owl válasza twollah1976 (#409) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nézd, arra hagyatkoztam amit tudtam. Árukeresőn ez volt a legolcsóbb ár, a visszajelzések alapján megbízható bolt minősítést kapott. Optenben be van jegyezve, mint működő cég. Ennél többet nem tehetek, bízom abban, hogy megkapom. Az hogy sufnigsm, nos ha kínából rendelem sem jobb a helyzet sokkal garancia terén. Ez van meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#411) twollah1976 válasza Snowy_owl (#410) üzenetére


twollah1976
őstag

Drukkolok, hogy minden klappoljon.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#412) Snowy_owl válasza twollah1976 (#411) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Sajnos nem fog. Időközben megtaláltam ennek a boltnak egy kísértetiesen hasonló mását 99.8% ban megyegyezik. Visszamondtam a rendelést. Köszönöm hogy gyanút keltettél bennem. Hiába az opten, hiába az árukereső megbízható bolt program. :W

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#413) twollah1976 válasza Snowy_owl (#412) üzenetére


twollah1976
őstag

En az Alzat ajanlanam.
Lekuponozva a 128 gigas verziot 93 ezerert vettem meg 2 ev garanciaval.

A Smartshopot, Turbadot vagy mit meg nagyon dicsertek, eseteleg a hivatalos Xiaomi shop a Lurdyban.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#414) Snowy_owl válasza twollah1976 (#413) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Így tettem, alzától megrendeltem, annyi hogy én maradtam a 6/64Gb verziónál, zöld színben. Van egy 128-as kártyám azt átteszem majd ebbe.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#415) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ugyan se tok se fólia semmi, így a gyári van rajta és nem is költözünk bele, de elsőre azt mondom odaadom érte a 9T-t. 15 nap alatt itt volt GLS hozta.

(#416) Joyner


Joyner
újonc


Nem szokványos használattal ennyi az üzemidő.
Nem volt rátöltve.

[ Szerkesztve ]

(#417) twollah1976 válasza Joyner (#416) üzenetére


twollah1976
őstag

Nem latok semmit.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#418) Joyner válasza Joyner (#416) üzenetére


Joyner
újonc

[kép] [kép] [kép] :)

[ Szerkesztve ]

(#419) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Ma én is csatlakoztam egy zöld 64-esel! Remélem jó választás volt még a 9 Lite volt amit néztem, de én a nagy kijelzőt szeretem és mikor kipróbáltam őket, nekem jóval fürgébbnek tűnt a 8 pro! Majd belakom és meglátjuk, hogy teljesít!

(#420) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Üdv, 1 hete vagyok tulaja egy zöld 6/128GB-os Note 8 Pro-nak.

Ahogy korábban is írtam, a Note 8 Pro és a Mi 9 Lite között vaciláltam. A döntésnél nyilván az egyéni preferenciák számítanak. Sztem a fotók terén nincs nagy különbség, a 48 MP-es IMX586 Sony szenzor mobilos fronton jónak számít, de a Note 8 Pro új 64 MP-ese sem rossz, sőt ennek vmivel nagyobb a mérete (1/1.7"), a képek kb. uolyan jók nappal és éjszaka is (az algoritmus hasonló lehet, azért eléggé agresszív a zajszűrés mindegyiknél).

A Note 8 Pro-nál egyedül a mérettől tartottam. Bár valóban nagyobb készülék, mint a Mi 9 Lite, viszont az amoled kijelző beépített ujjlenyomatolvasója, ill. az AOD global stable romos gyér értesítésjelzése elég vegyes véleményeket szült... Természetesen kontrasztosabb az amoled, mint az IPS, de kézbe véve nekem a Note 8 Pro kijelzőjével sem volt gondom, pöpec (sőt, a Chrome-ban, mintha fluidabb lenne scrollozás közben, míg a Mi 9 Lite-on kicsit szaggatott a scroll). Arról nem beszélve, hogy "történelmi okokból" ugyan divat szidni a MediaTek procit, de a G90T teljesítménye legalább 30%-kal magasabb, mint a Snapdragon 710-esé, a GPU pedig még combosabb. A Note 8 Pro-ban wifi X antenna is van - bár ettől én nem tapasztaltam nagyobb wifi érzékenységet, lehet, h ez tényleg csak fekvő módban segít, ahogy a marketingben szerepel. ;]

Visszatérve a méretre: nálam egy 139 mm-es LG G2-t váltott le... 😂 Sokáig úgy voltam vele, h 15 cm-nél nagyobb készüléket nem veszek. De ha ha ehhez tartom magam, nagyon beszűkítem a kínálatot. Vásárlás előtt megnéztem a Lurdy-ban, nem tartottam vészesnek, sőt: nagyon kellemes meglepetés volt, nem bántam meg. Egyébként normálisabb farmer zsebben elfér (elől is).
A FB-os Xiaomi csoportokban is egyfolytában megy a sírás a Mediatek Helio G90T proci miatt, ha felmerül a kérdés, többen inkább a Mi 9 Lite-ot ajánlják (biztos az is egy jó készülék, de én a fentiek miatt a Note 8 Pro-ra szavaztam). Elképzelhetőnek tartom, hogy a proci mizéria miatt vannak kevesebben ebben a topicban (bár a Mi 9 Lite topic meg szinte csak romolásról szól, ami számomra totál érdektelen).

Sorry, h ilyen bő lére eresztettem :DDD, végezetül még néhány dolog:
- eddig egyszer teszteltem jobban a kamerát, de még csak a főszenzort, perpill nem okozott csalódást, sőt! Gcam-et még nem próbáltam.
- akkuidő: játék nélkül olyan 10 óra körüli a SOT (screen on time), fényképezéssel 8-9-re jött ki, zsírhalom. :Y
- tudom, hogy a GDPR miatt nincs hívásrögzítés, sőt, csak az alap Google tárcsázó van. Ebben viszont nem találtam gyorstárcsázási lehetőséget (widgetet), elképzelhető, hogy nincs is? :O

(#421) Kolondrum válasza Greg-77 (#419) üzenetére


Kolondrum
félisten

A 9T-nél is fürgébb, de nehogy meghallja valaki, nekem támadnak. :U Pedig de. Nem is kicsit. Ha nem lenne úton a note 10 már note 8 pro-m lenne. Villám az ujjlenyomat olvasó, a kamera villám módon indul és a menü is jó.

(#422) topi66


topi66
aktív tag

Próbálta már valaki,hogy usb-c-s füles is megy róla? Továbbá még mindig keresek egy hívásrögzítést én is.

(#423) ottoyes válasza topi66 (#422) üzenetére


ottoyes
senior tag

Üdv!Nincs hívásrögzítés?..pedig mit össze kerestem..akkor érdekelne a megoldás is..addig majd a Poco-m rögzít!👍☺️

Ottoyes

(#424) motofi válasza ottoyes (#423) üzenetére


motofi
aktív tag

A Mi 9T- ben van android 9 alatt is. Ez hogy lehet????

(#425) aprokaroka87 válasza motofi (#424) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha jól sejtem a korábban kiadott készülékeket nem érinti.

Redmi note 7 esetében is megmaradt a hivasrögzités miui 11 esetén.

(#426) twollah1976 válasza motofi (#424) üzenetére


twollah1976
őstag

Ugy, hogy nem az EU ROM van rajta hanem global vagy akarmi.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#427) Azie válasza aprokaroka87 (#425) üzenetére


Azie
őstag

nálamis, GB global

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#428) ottoyes


ottoyes
senior tag

A lényeg:jó lenne rá vmi megoldás.. :F..más:ha kinyitom a telót,akkor az NFC-s fizetés működik ?Az OTP érzékeny erre,ahogy olvasom..

[ Szerkesztve ]

Ottoyes

(#429) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Pedig a hívásrögzítés fontos. Kollégám nélküle nem létezik. A külső appok nem megbízhatóak vagy nem vette a másik fél hangját. Taxizik ha értitek.

(#430) Kolondrum


Kolondrum
félisten

PGGMIXM-re most jött a MIUI11.

(#431) twollah1976 válasza ottoyes (#428) üzenetére


twollah1976
őstag

Nem fog mukodni ha rootolod a telefont.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#432) Viktor0610 válasza twollah1976 (#431) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ha csak nyitja a telefont (egész pontosan a bootlladert), attól még mehet az NFC.
Ha rootolja, az már más, az bekavarhat.

Samsung Galaxy A54

(#433) twollah1976 válasza Viktor0610 (#432) üzenetére


twollah1976
őstag

Par hete volt egy frissites amiben az OTP app letiltja vagy nem is tudom mit csinalt a Samsung Galaxy 10 szeriaval aminel felmerult az ujjlenyomat olvaso hibaja.
Kesobb amikor a Samsung javitotta a hibat ujra frissult az OTP amiben ujra hasznalhato volt sz SG 10.

Valami ilyenre emlekszem az OTP app valtozasok reszebol.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#434) twollah1976


twollah1976
őstag

Masnak is kilovi neha a lelakatolt programot a rendszer?
Picit zavaro a dolog.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#435) Viktor0610 válasza twollah1976 (#434) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Note 5-nél gyári ROM-on (stabilon, fejlesztőin egyaránt) nekem is volt ilyen.
Aztán BL-t nyitottam és váltottam Xiaomi.eu dev. ROM-ra, azon nincs ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#436) twollah1976 válasza Viktor0610 (#435) üzenetére


twollah1976
őstag

Emiatt nem fogok nekiallni mokolni a telefont.

Kell az NFC, OTP bank, eCsekk.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#437) Viktor0610 válasza twollah1976 (#436) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ismét írom, a BL-nyitás valószínű, nem kavar be, csak a root. Konkrét tapasztalatom ezekkel az appokkal, NFC-vel ugyan valóban nincs.
De nyilván Te tudod. :)

Valaki, aki bátrabb volt, majd leírja a tapasztalatait. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#438) ottoyes válasza twollah1976 (#436) üzenetére


ottoyes
senior tag

Aham..köszi..marad zárva..emnyi! :K

Ottoyes

(#439) ferret77


ferret77
tag

Úgy tudom, hogy a magisk féle root mellett működik az otp és hasonlók alkalmazások.

(#440) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Tegnap belaktam, ma már használom és eddig nagyon elégedett vagyok vele! Még sajnos fotózni nem tudtam, mert nem volt időm, de hétvégén kipróbálom. Galaxy S8+ váltott, azt tudom, hogy fotóban és videóban nem tudja azt a szintet, de ennyiért nem is várom el természetesen. Minden másban viszont állat a cucc! Olyan pörgős a rendszer élvezet használni, jó a gesztus vezérlés. Kijelző nekem az oled után is nagyon tetszik. Ennyiért ez Best Buy készülék nekem. Régóta szerettem volna Xiaomi telefont, van pár cuccom tőlük és mind jól működő!

(#441) hislah


hislah
aktív tag

A készülék közelség érzékelője stabilan működik? Sajnos a Note 5 óta nem találtam olyan, természetesen noccsos telefont, amin nem kapcsolgatna be a kijelző beszélgetés közben.
Köszönöm!

(#442) twollah1976 válasza hislah (#441) üzenetére


twollah1976
őstag

En nem tapasztaltam problemat a kozelseg erzekelovel.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#443) vlesi69 válasza Kolondrum (#421) üzenetére


vlesi69
senior tag

A 9T Pronál azért nem gyorsabb. Várom a tesztet a Note 10-ét, aztán döntök 9T Pro, Note 8 Pro vagy a Note 10, de eddig a 10 áll nyerésre.

(#444) Kolondrum válasza vlesi69 (#443) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nono, én nem pontokba, hanem használati érzésre gondolok. Futnak a tesztek, de a 8 pro nagyon pörgős. (!)

[ Szerkesztve ]

(#445) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[kép]
Jobbról balra: Rendes meleg, langyi, semmi melegedés.

(#446) Snowy_owl válasza Kolondrum (#445) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Jobbról balra: nincs pwm flickering, kis pwm flickering, rendesen pwm flickering :DDD :P na már akit zavar persze.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#447) Viktor0610 válasza Snowy_owl (#446) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor ebböl a szempontból az IPS jobb, mint az AMOLED?

Samsung Galaxy A54

(#448) Azie válasza Viktor0610 (#447) üzenetére


Azie
őstag

a lumia 920 óta nem tudom átérezni ezt az amoled buzulást. azóta is szeretnék egy olyan telefont mindig az aktuális hardverrel, ugyanazon anyaghasználattal és formával és feature-ökkel (ios, qi, nfc, sztereo mikrofon, készüléktest közepén a kamera és még sorolhatnánk...)

a formát ellopta idén a samsung :D

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#449) twollah1976 válasza Kolondrum (#445) üzenetére


twollah1976
őstag

Tetszik, nem tetszik szerintem eleg eros ez a MediaTek Helio G90T.

Ennyi penzert jo vetel ez a keszulek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#450) Snowy_owl válasza Viktor0610 (#447) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ha a háttérvilágítás nem pwm vezérelt akkor igen, de ha az akkor ugyan olyan semmirevaló, továbbá én valahogy pwm nélkül sem szeretem az amoledet, továbbá az amoled úgy általában ha nem hajlékony akkor iszonyat sérülékeny. Számomra semmilyen olyan pluszt nem ad ami miatt szeretném. És még mellé jó drága is, és még be is ég.

Sőt úgy általában ami pwm és világít, és nézni kell, az nálam tabu. Hányingerem van a karácsonyfa led égősoroktól is. Ugye a pwm olcsó, ezért általában azzal vezérlik. Ugye amíg izzottak az égők, ez nem jelentett problémát.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.