Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) djtörök


djtörök
senior tag

Észrevettem még egy hibát:
A képernyő bal alsó sarkánál nem tökéletes az érzékelés. Gépeléskor (gborard-ot használok), ha váltani akarok a betű/szám és írásjelek között(bal alsó sarok), akkor nem mindig érzékeli elsőre.
Ha beírom keresőbe, hogy "redmi note 8 pro touch screen issue", akkor több találatot ad, tehát nem csak nálam jelentkezik a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#1752) Snowy_owl válasza djtörök (#1751) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Tesztből:

az érintési érzékenység meg lehetne hajszálnyival pontosabb gépeléskor, de nem vészes a dolog.

Ennyiért ennyi jár, nem olyan veszélyes az. Én azzal szoktam tesztelni, hogy fogok egy gemkapcsot, és azzal kipróbálom, hogy tudom-e vezérelni a kijelzőt. Ez az érintő nálam jelesre vizsgázott a teszten. Alig érintem hozzá, és simán érzékeli.

De ha meg akarod magad nyugtatni futtass valami touch screen test appot.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1753) djtörök válasza Snowy_owl (#1752) üzenetére


djtörök
senior tag

Már próbáltam tesztprogramot, úgy jó volt, csak gépeléskor veszem észre, főleg ha hüvelykujjal váltok a betű/szám módok között.
Inkább olyan, mintha lenne egy minimális touch delay, ott a sarokban.

(#1754) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na azt vettem észre a telefon nem szereti ha keveset használják olyankor kicsit nő a cella készenlét de a képernyő idő így is elég jó. De ha állandóan nyomkodom meg 10 óra felett van a képernyő idő viszont akkor meg nem bír ennyi napot :)


Szóval jó telefon ez,csak még a fotó részében nem vagyok teljesen ott.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1755) Namelesske válasza twollah1976 (#1750) üzenetére


Namelesske
addikt

Jól néz ki, és nem vakít annyira.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1756) Namelesske válasza djtörök (#1751) üzenetére


Namelesske
addikt

Ilyenek miatt váltottam Swiftkeyre. Abban lehet állítani a méreteket és pozíciót. Sokkal pontosabb mint a Gboard hátránya hogy lassabb kicsit a nyitó animáció. Arra is van megoldás.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1757) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Volt valaki másnak is problémája azzal, hogy ha a statusbarban kikapcsolta a mobilnetet, nem kapta meg az MMS üzeneteket? Áttúrtam a beállításokat, kerestem, hogy hol lehet folyamatos hozzáférést beállítani, de sehol sem találtam meg.
Tudom, tudom, hogy fura manapság az MMS. :U De próbáld ezt elmagyarázni egy nőnek...

(#1758) Brandynew válasza krisztianAMG (#1757) üzenetére


Brandynew
őstag

Az MMS már akkor is fura volt, amikor kitalálták.

(#1759) Namelesske válasza krisztianAMG (#1757) üzenetére


Namelesske
addikt

Ez normális is az is mobiladat forgalom. Barom volt aki programozta de ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1760) rabtibus


rabtibus
tag

Sziasztok,
Megint több kérdésem lenne :
- hívás közben hogy tudok telefonkönyvet előkeresni
- hogy tudok kilépni a bejövő hívásból anélkül hogy elutasítottam volna vagy fogadtam volna és folytatni azt a folyamatot amit épp csináltam
- lehet-e külön változtatni az értesítési hangok hangerejét a csengőhangtól
- be lehet-e állítani egyenként viber, messenger értesítési hangokat, vagy csakb egy van és osszam be (hang alapján is lehet tudni hogy melyik alkalmazásban kaptam üzenetet)
Most így egy nap után hírtelen ennyi ...

Köszi előre is :R

(#1761) krisztianAMG válasza Namelesske (#1759) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Tudom, de nem lehet kivételt beállítani, hogy akkor is legyen hozzáférése, ha manuálisan kikapcsoltam? Mint külföldön a mobilnethez, ami alapból ki van kapcsolva?

(#1762) Namelesske válasza krisztianAMG (#1761) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem, globális kapcsoló mint a repülőmód. Így van ez már az idők kezdete óta Androidon.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1763) Namelesske válasza rabtibus (#1760) üzenetére


Namelesske
addikt

1. Simán a Home Gombbal, ha nem látod akkor alul kell kétszer gyorsan felhúzni a navigációs sáv helyét és megjelenik a Gomb. Utána mehetsz a menübe és más alkalmazásokba.
2. Ugyanaz mint az első pont.
3. Nem lehet, max ha saját hangot raksz be amit eleve halkítottál a többihez képest.(Audacity program gépen, vagy ringtone editorok)
4. Igen minden alkalmazásban lehet állítani külön az értesítési hangokat, rezgéseket stb. Az alkalmazások menü felsorolásban az alkalmazásra kattintva az értesítések részen.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1764) rabtibus


rabtibus
tag

:R :R :R

(#1765) gzbotii


gzbotii
veterán

Akinek a Google Play services darál, próbált factory resetet? Volt valami haszna?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1766) krisztianAMG válasza gzbotii (#1765) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Mi9T Pro-n eddig mindig segített, ha ratoltottem valamennyit az akkura.
De a forrást, hogy mi pörgeti néha, meg nem találtam meg.

(#1767) Szabolcs22


Szabolcs22
tag

Nem, de azért arra én is kíváncsi lennék. Még írták hogy töröljem ki a cachet, ha az nem működik akkor az összes adat törlése a play services-be. A másodikat se próbáltam még, mert nem tudom miből léptetne ki vagy mit kéne újra beállítani és még nem volt kedvem vele szórakozni. De valaki aki tényleg próbálta megírhatná.
Illetve játéknál, konkrétan nitro nation-él majdnem több volt a play services használat mint a játék. De ha nem is több majdnem annyi.

Szabolcs

(#1768) Brandynew


Brandynew
őstag

Ha China stable-ban már majdnem egy hónapja kint van az Android 10, globalban miért nem?

(#1769) twollah1976 válasza Brandynew (#1768) üzenetére


twollah1976
őstag

Majd kijon ne aggodj.
Uj verzio, uj hibak, hulyesegek amiket meg kell szokni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1770) Snowy_owl válasza twollah1976 (#1769) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Valamelyik nap nyomtam egy frissítést. Jobbfent kattintottam a menü gombra, és letöltöttem vele a legfrisebb teljes csomagot, és frissített is, verzió maradt ugyan az, ennek mi értelme volt?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1771) twollah1976 válasza Snowy_owl (#1770) üzenetére


twollah1976
őstag

Nekem anno a Redmi 6 csinalt ilyet, hogy leszedte a "semmit".

Inkabb kezzel toltom le es rakom fel a frissiteseket.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1772) Pityu. válasza Brandynew (#1768) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mire kijön itt lesz az android 11 :DD

#Snowy_owl

A múltkor nekem is frissített semmit :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1773) Namelesske


Namelesske
addikt

Nekem személy szerint nem hiányzik az android 10

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1774) Brandynew válasza Namelesske (#1773) üzenetére


Brandynew
őstag

Mert nem használsz olyan appot, ami bizonyos funkciókhoz kéri az Android 10-et.

(#1775) gzbotii


gzbotii
veterán

2.4GHz WiFi hálózatokkal nektek jól működik a készülék? Nekem katasztrófalis eredményeket hoz, míg más készülék teljesen ok. Ha átállok ugyan azon router 5GHz hálózatára, akkor rendben van.

[link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1776) Namelesske válasza Brandynew (#1774) üzenetére


Namelesske
addikt

Konkrétan mi az?

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1777) Snowy_owl válasza gzbotii (#1775) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Mi itt a probléma?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1778) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Fényt derítettem a közelségérzékelő hülyeségére, bugjára. Tehát akkor van vele gond, hogy ha a híváskor túl gyorsan emelem a fülemhez, és nem várom meg a rezzenés végét. És ugyanezt hívásindításkor is lehet reprodukálni. Tehát eleve takarom a közelségérzékelőt, és úgy indítok hívást, akkor csak a bekapcsológomb kétszeri megnyomására éled fel a kijelző.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1779) gzbotii válasza Snowy_owl (#1777) üzenetére


gzbotii
veterán

Az, hogy 2.4GHz hálózaton gyakorlatilag alig megy. Más készülékek jól működnek ezen a hálózaton.
5GHz pedig okés, csak ugye annak rövidebb a hatótávja.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1780) Snowy_owl válasza gzbotii (#1779) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Bluetooth be volt kapcsolva?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1781) gzbotii válasza Snowy_owl (#1780) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen, mindig bevan.
Voltam anyumnál, ő most kapott új TP-Link routert, mértem egyet nála is 2.4GHz-en. egyre furább :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1782) Snowy_owl válasza gzbotii (#1781) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Akkor mutatom én mit mértem különböző szituációkban. Az internetsebesség 120/10Mbit. A készülék a router mellett volt, tehát 1 méteren belül:

1. Bluetooth kikapcsolva

2. Bluetooth bekapcsolva, de nem csatlakozik semmihez:

3. Bluetooth bekapcsolva, és csatlakozik hozzá egy headset:

És egy mérés 5Ghzn:

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1783) gzbotii válasza Snowy_owl (#1782) üzenetére


gzbotii
veterán

Köszi a segítséget, mérten most én is egyet, ugyan onnan, ahol a reggel. Felső eredmény bekapcsolt BT, második kikapcsolva:

Kérdés: tudsz erre valami megoldást? MiBand 4 van nekem, telefon folyton némítva, így BT elég fontos lenne. :F
Mondjuk van prepaid opciómba 5+50GB netem (6€), szóval akár azt is lehet, de na..

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1784) twollah1976


twollah1976
őstag

Nekem ezeket hozza a telefon bekapcsolt BTtal MiBand 4gyel csatlakozva.

Es kikapcsolt BTtal.

Nem rugozok a dolgon, ez a sebesseg tobb, mint eleg nekem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1785) djtörök


djtörök
senior tag

Ugyanez volt a redmi note 4-el is. Sajnos valószínűleg a soc ugyanazt az antennát használja a bt/wifi kapcsolathoz, így a kettő nem annyira szereti egymást. Ugyanez volt a huawei p9-el is. Esetleg lehet próbálkozni a wifi csatornák váltogatásával.

(#1786) gzbotii válasza twollah1976 (#1784) üzenetére


gzbotii
veterán

Vicc az, hogy amyumnál oké, BT-vel is :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1787) twollah1976


twollah1976
őstag

Nalam a router 40Mhz-en van es a 3as csatornan.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1788) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Az uj android elerheto mar a telefonra? Ha OTA-n nem kinalja fel milyen uton modon telepitheto legegyszerubben? :R

(#1789) aprokaroka87 válasza #04441088 (#1788) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nincs még Android 10, vélhetően lesz majd.

Amúgy pl innen is letölthető a megfelelő firmware.

(#1790) #04441088 válasza aprokaroka87 (#1789) üzenetére


#04441088
törölt tag

Koszi.
Ismeros irt ram, nezegettem, ezt talaltam: [link]
Az mar mas kerdes hogy felmenne e...
Ezek telepithetoek ugy, hogy Rendszerfrissites, 3 potty, frissitocsomag kivalasztasa?

(#1791) pusihusi válasza #04441088 (#1790) üzenetére


pusihusi
addikt

Csatorna: Kína stabil :F

Üdv. Feri!!

(#1792) Zoli-bácsi válasza #04441088 (#1790) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Mi értelme feltenni ezeket? Nem elég az, amit magától felajánl, mint frissítési lehetőségeket?

(#1793) twollah1976 válasza #04441088 (#1790) üzenetére


twollah1976
őstag

Felesleges kapkodni vele, amugy is a kinai stabil ROMot linkelted.

Majd idovel kijon a global es az eu.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1794) Blue meth


Blue meth
senior tag

Sziasztok!

Új telefon vásárlás előtt állok, és hetek óta rákattantam a Mi 9T-re, kb már biztos voltam a vásárlásába, de belefutottam nem rég ennek a telefonnak a tesztjébe, és a videóiba, és kicsit magával rántott a dolog. :DDD ez a grafitszürke üveghátlap, meg a kamerarendszer design-ja megfogott, jobban tetszik mint a Mi 9T-nél. Viszont összességében nyilván egy gyengébb telefon, persze olcsóbb is. Főkamera tekintetében nem tudom mi a helyzet, szerintem mindkettő jó, Redmi Note 8 Pro-tól pro mode-ban mondjuk láttam durva éjjeli képet, Mi 9T viszont kb mindenhol nagyon kula esti fényeknél.

Szóval összességében milyen telefon ez a Redmi Note 8 Pro, gondolom napi használatra bőségesen elég, a 4500 mAh-s akksi nagyon meggyőző (bár Mi 9T sem szégyenkezhet a 4000-esével), egyedül a kijelzővel nem tudok egyelőre megbarátkozni.

Azért az Amoled > IPS LCD nem kérdés szerintem, pláne hogy Mi 9T-nél még csepp notch sincsen, az az élmény azért sokat számít, igazából pont az fogott meg benne.

(#1795) Namelesske válasza Blue meth (#1794) üzenetére


Namelesske
addikt

Itt egyedül az MTK vs Snapdragon a döntő kérdés. Én láttam egymás melett élőben a két telefont és a Note 8 Pro nagyobb, kamerája is komolyabban néz ki. A Mi 9T meg praktikusabb kézben fogva. Néha anyaghasználatban és vastagságban a MI eszközök jobbak, de kb itt ki is fújt az előnye.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1796) KISDUCK válasza Blue meth (#1794) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát én is fanyalogtam a noccs miatt, de ha tudod, hogy mire szeretnéd használni a telefont úgy már lehet hogy nem lesz probléma. Én gyakran nézek sorozatot telefonon és ez miatt féltem hogy mi lesz, ha belelóg a képbe a kivágás vagy a lekerekítés. Mivel nagyobb a kijelző mint fullhd, ezért az 1080p és 720p tartalmak nézhetőek pixel veszteség nélkül, persze széles vásznú anyagoknál vagy nagyított videók esetén már belelóg minden. Néhány játék nem támogatja a kivágást normálisan és nem lehet kényszeríteni hogy a teljes képernyőn fusson pl.: hearthstone, mindenképp kihagyja a megjelenítésből azt a sávot amiben a kamera van, de a mindennapi használat során egyáltalán nem zavaró a kivágás.

(#1797) Blue meth


Blue meth
senior tag

Igazából Mi 9T-nél pont a kijelző fogott meg, ez a notch nélküli élmény elég egyedi, talán még 2 vagy 3 ilyen telefon a piacon összesen, legalábbis amiről én tudok. Meg az always on display is hiányozna a Redmiből, az a funckió nekem nagyon bejön. Ettől függetlenül nehéz döntés, mert a Redmi designja nagyon bejön, de azért a kijelző mindenhol jobban szerepelt (tesztekben) a Mi 9T-nél, és hát mégis csak azt nézi az ember a legtöbbet. Azt a 20 ezer Forint felárat megéri szerintem.

(#1798) Namelesske válasza Blue meth (#1797) üzenetére


Namelesske
addikt

Az AMOLED egy betegágy, csak IPS-t vennék. Akárhogy nyomják mai napig beég az összes.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1799) Pityu. válasza Blue meth (#1797) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem tudom,nekem valahogy tetszik a notch amúgy unalmas lenne a kijelző :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1800) Pityu. válasza Namelesske (#1798) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vigyázz mert ez máshol háborút robbanthatna ki :D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.