Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #16514048 válasza #56474624 (#199) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket: [link]

Különösen a végét, ahol a crop zoom-ot demonstrálja, egy hagyományos szenzorral ilyet nem tudsz. Ez ennek a lényege, nem a fizikát próbálják átb.szni.

[ Szerkesztve ]

(#202) #56474624 válasza #16514048 (#201) üzenetére


#56474624
törölt tag

Köszi a cikket. De ez miért is ad jobb eredményt a hagyományos szűrőelrendezésnél? Negyedakkora a pixelméret, mint lehetne, ez önmagában nyilván nem kicsi hátrány. Ha most én összefogok 4-et egy szuperpixellé, az miért jobb, mint a hagyományos? Nekem nem annyira egyértelmű, és mekkora pixelterülettől érdemes ezt alkalmazni, hiszen ezt kifejezetten mobilokra találták ki?

(#203) A tumi


A tumi
tag

Sziasztok! Rendeltem az alirol egy redmi note 8-ast, golbal rommal. Azt írta valaki, hogy Európában nem működik a global rommal az LTE! Ez igaz lehet?

(#204) Sys85 válasza A tumi (#203) üzenetére


Sys85
veterán

Itthon is a global romost kapod meg,amelyik global verzió,az pont hogy működni fog.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#205) A tumi válasza Sys85 (#204) üzenetére


A tumi
tag

Köszönöm!

(#206) dogi01


dogi01
aktív tag

Note 7-rol váltottam.
Gesztus vezérlést használok, viszont itt a vissza műveletet hosszan kitartva nem lé vissza az utoljára megnyitott appba. Segítség hogy hogyan tudom ezt bekapcsolni?

(#207) Fall-N válasza novinyul (#200) üzenetére


Fall-N
veterán

Meg azt se felejtsük el, hogy ez a 108 MP például, amit a Mi Note 10 kap, nem valós 108 MP, hanem Bayer szűrős. Így egy pixelre az érzékelőn több pixel jut. Fejlődnek azért a kamerák, az apró méret ellenére. Meg eljutottak odáig, hogy több pici érzékelő kompenzálja a kis méretet.

(#208) memoril


memoril
aktív tag

Sziasztok ! Nekem kb 2 hete van meg a telefon és csak annyit tudok mondeni hogy nagyon gyors , aksija is hozza a megfelelő időt . Én sokat jotszom vele így arra is tökéletes az új és erös hardver igényű játékok is maximálisan mennek rajta !

(#209) Viktor0610 válasza dogi01 (#206) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Redmi Note 5-nél a Képernyővezérlési mód menüpont alatt van MIUI 11-en.

Samsung Galaxy A54

(#210) #16514048 válasza #56474624 (#202) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ha jól értem, negyeden felbontáson a demosaicing során egy színből több információt tud így használni a végleges kép képpontjainak kiszámításához, mintha csak a másik kettő színből lenne a szomszédságában.
És elvileg így 0,8 helyett 1,6 mikronos pixelméretű szenzorként lehet rá tekinteni.
Egy biztos, a végeredmény nem szokott rosszabb lenni, mint hagyományos szenzor esetén.

Teljes felbontásban így pontatlanabb, de még mindig jobb a digitális nagyításhoz képest (ezért használható bizonyos mértékig zoom-ra is).

(#211) gepardlacee


gepardlacee
tag

Hülyének hangzó kérdés lehet, de a legfelső kameralencse tulajdonképpen mit csinál? Se videónál, se makrónál, se széles látószögnél nem az működik, akkor meg mikor?

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#212) Viktor0610 válasza gepardlacee (#211) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mélységérzékelő szenzor portréfotózáshoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#213) gepardlacee válasza Viktor0610 (#212) üzenetére


gepardlacee
tag

Azt hittem az a pici a LED villanó alatt, de akkor ezek szerint nem.

Apropó, eddig Mi A1-et használtam, ahhoz képest valami bődületesen jó az üzemidő, mondjuk 2 év után már nem volt talán a topon az akksija... Viszont a fent említett LED villanó sokkal haloványabb, mint a Mi A1-en

[ Szerkesztve ]

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#214) Viktor0610 válasza gepardlacee (#213) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az a dedikált (kb. semmit sem érő :( ) makrólencse.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#215) twollah1976 válasza Viktor0610 (#214) üzenetére


twollah1976
őstag

Szerintem egesz jo kepeket lehet csinalni azzal a makro lencsevel.
Pont ma bohockodtam a makro lencsevel.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#216) Viktor0610 válasza twollah1976 (#215) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, igazad van, de a tesztekben rendre lehúzzák.

Samsung Galaxy A54

(#217) twollah1976 válasza Viktor0610 (#216) üzenetére


twollah1976
őstag

Ha nem felejtem el akkor holnap csinalok a kameraval par makro kepet

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#218) #56474624 válasza #16514048 (#210) üzenetére


#56474624
törölt tag

De tényleg jobb? Egy kicsit morbid a budagyöngyés képen, hogy egy pár méterre álló nő fülét így elintézi a zajcsökkentés. 100-as ISO-val 1.9-es rekesszel 1/1800-as záridő az az elég fény kategória. Nekem még a mobilfotós körökben elavult (és a maga idejében is maximum középszerű) Mi A1 sem csinál ilyet egy nappali fotón kevesebb fény (pl. 200-as ISO, 2.6-os rekeszérték, 1/100-as záridő mellett, ez több mint 4 FÉ-kel rosszabb, ha kiszámoljuk) mellett.

[ Szerkesztve ]

(#219) gepardlacee


gepardlacee
tag

Az a makró lencse tényleg értékelhetetlen képeket csinál, ahhoz képest a sima lencse ugyan olyan távolságból tökéletes fókusszal tökéletesen fotóz

[ Szerkesztve ]

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#220) TomPack válasza Kolondrum (#182) üzenetére


TomPack
őstag

Használj MiBand-ot, vagy valamilyen okosórát a feloldáshoz! 100\100!

(#221) #16514048 válasza #56474624 (#218) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ez szerintem már főleg a szoftver baja ennél a telefonnál.
Ha megnézed ennek a 48MP-es, szintén 0,8µm pixelméretű OnePlus-nak a raw fájljait, nincs rajtuk nagyobb probléma a zajjal, mint mondjuk a hagyományos, 1.4µm-es S10-en (sőt).

[ Szerkesztve ]

(#222) Fall-N válasza #16514048 (#210) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezért ne kell teljes felbontással fotózni. Elvileg a negyede, ami jó képet csinál még. Egyébként sincs sok értelme a nagy felbontású képeknek mobilon.

(#223) #56474624 válasza #16514048 (#221) üzenetére


#56474624
törölt tag

A jó zajcsökkentés számításigényes. Az egyik legjobb DxO-féle Prime zajcsökkentési algoritmus asztali gépen egy 10-20 megapixeles képet jpg-be exportálva elszöszöl fél percig (de megéri).
Amúgy az említett telefon képeit flickr-en megnézve már nem annyira rózsás a helyzet a zajt illetően:

[link]
[link]

Összességében nekem általában az az érzésem az utóbbi 1-3 év mobilos kamerafejlesztéseivel szemben, hogy oldalra lépések: bizonyos tekintetben jobbak, bizonyosban meg rosszabbak. Sokszor meglepődök, hogy régebbi Iphone-okból mennyivel természetesebb hatású képek pottyantak ki, mint újabbakból.
Lehet persze raw-ba fotózni a mobil zajcsökkentését hanyagolva, és utómunkázni, azzal sokkal jobb eredmények érhetőek el, de ez aligha általánosítható, ráadásul sokszor a gyári szoftverrel nem is lehetséges raw-ban fotózás.

[ Szerkesztve ]

(#224) #56474624 válasza #56474624 (#223) üzenetére


#56474624
törölt tag

Amit belinkeltem, az nem a fő kamera, itt a fő kamerára egy példa:

[link]

Az emberek arcával ez sem feltétlen bánik kesztyűs kézzel, mintha maszkot viselne mindenki, a zajcsökkentés tette itt is a dolgát.

(#225) #56474624


#56474624
törölt tag

[link]

Ezen talán még jobban látszik, mire gondolok. Ez már mondjuk fényszegényebb, de az arcok közül nem egynél nem tudom eldönteni, hogy álarcot viselt ténylegesen, vagy a zajcsökkentés szerencsétlen áldozata lett.

(#226) Kolondrum válasza TomPack (#220) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van megjelenés óta, szuper volt a dolog, csak néha nem engedett be.

(#227) dave_gahan válasza dave_gahan (#117) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Na, hát wifi ügyben nem nagyon tudtatok válaszolni... ;] A hétvégén találtam nagyon pöpec, részletes tesztet mindkét telóról, wifi érzékenységet is mér (wifi signal + download speed).

Note 8 Pro: [link]
és
Mi 9 Lite: [link]

(#228) twollah1976 válasza Viktor0610 (#216) üzenetére


twollah1976
őstag

Ma delelott csinaltam a kepeket a makro funkcioval.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#229) Voloka válasza beyruth82 (#158) üzenetére


Voloka
tag

Te miről beszélsz? Mit daráltak be?
Nem ismered a rádiót hogyan kell beállítani? Állomást keresni?
Mi drágul évről évre?
Nézzél már árakat, te vakegér!
Félrebeszélsz! :W

(#230) Graphics válasza beyruth82 (#158) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi drágul? :U Ebben picit tényleg sok a zagyvaság.

Note 3-4-5-6-7 és a 8T is kb ugyanott tanyázott árban.

Nem igazán láttam drágulást ezeknél, pedig folyamatosan voltak a Note 5-ig ezek a modellek nálam.

Sőt a Note 8T még tán kedvezőbb árral is kezdhet, mint anno a Note 7...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#231) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mi a jó ár egy globál 6/128-asért?

(#232) Graphics válasza Kolondrum (#231) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

85 ezer forint? :D Vagy mire gondolsz?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#233) #16514048 válasza #56474624 (#223) üzenetére


#16514048
törölt tag

De ha a raw képeken nincs gond a zajjal, akkor ez nem a szenzor hibája, hanem a képfeldolgozó algoritmusé.

Szintén 48MP 0,8 mikron, fotósként is elégedettnek tűnik vele: [link]

[ Szerkesztve ]

(#234) Kolondrum válasza Graphics (#232) üzenetére


Kolondrum
félisten

Erre :DD de jó lesz az alig 70-nek.

[ Szerkesztve ]

(#235) #56474624 válasza #16514048 (#233) üzenetére


#56474624
törölt tag

Erre próbáltam utalni, hogy egy mobilon másodperc törtrésze alatt lefutó algoritmus eleve csak primitívebb zajcsökkentéssel dolgozhat, az sosem fog annyi részletet megtartani, mint utómunka során csinált zajcsökkentés.
De a mobilfotózást alapvetően nem erre találták ki, hogy utómunkával dolgozz rajta. Sokan még dedikált géppel készített képeknél sem szeretnek utómunkával vesződni. Persze mai, megfelelő szenzorméretű gépeknél nem is feltétlen akkora kompromisszum a gépből kipottyanó jpeg-et használni.

Lényege az ennek az egésznek, hogy a zajosodást (ill. ha az nem is látszik, a zajcsökkentő algoritmus hatását) én elég nagy problémának látom továbbra is, nem vagyok biztos, hogy ez most javult vagy sem a quad bayerrel.

(#236) MolnárPéter válasza Kolondrum (#231) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

64 ezer nem rossz ár szerintem, tegnap vettem Banggood-on 11.11. áron: [link]

(#237) #16514048 válasza #56474624 (#235) üzenetére


#16514048
törölt tag

Függetlenül a szenzor technológiától, van telefon, amire írnak jó algoritmust (Mate 30 pro), van amelyikre nem (S10).

Rosszabb biztos nem lett a quad-bayer technológiával a helyzet, ha csak a zoom lehetőséget nyertük vele, már akkor is van értelme.

(#238) Kolondrum válasza MolnárPéter (#236) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lecsúsztam arról, nekem 70 lett. De üsse kavics. :D nem ment a kupon.

[ Szerkesztve ]

(#239) csobi1


csobi1
tag

Ma megnéztem a Lurdiházban. Szép kijelző,nagy fényerővel. Nagyon gyors. A kamera is egész jónak tűnik. Engem meggyőzött ez a teló. Valószínüleg ez váltja a redmi note 4-t.

(#240) topi66 válasza csobi1 (#239) üzenetére


topi66
aktív tag

Nálam is azt váltotta
Egy dolog hiányzik csak a hangrögzítés,amúgy brutál jó

(#241) meatball77


meatball77
csendes tag

Üveg fóliára valami tippet tudnátok mondani. A bőség zavara miatt nem tudok választani. Amúgy a telcsi nekem nagyon bejött, pláne ennyiért. A sok MTK fikázónak még nem kötelező megvenni. :N

(#242) A tumi


A tumi
tag

Sziasztok! Az alirol rendeltem egy note 8-at, de nem voltam elég figyelmes és a global verzió helyett global rom-ost vettem. Annyi a különbség a két verzió közt, hogy a global romosban nincs b20 és az LTE nem nagyon működik Európában? Valamilyen romcserèvel nincs erre megoldás? Nagyon megszívattam magam?! :O

(#243) Graphics válasza A tumi (#242) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs rá megoldás. Fizikailag nincs benne B20, tehát semmiféle mókolás nem segít rajta.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#244) A tumi válasza Graphics (#243) üzenetére


A tumi
tag

A b20 nem lényeg nekem mert nem vodas vagyok! Igazából az LTE izgat! Hogy tudjak stabilan 4g mobilnetet használni!

(#245) Graphics válasza A tumi (#244) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kérdés, hogy mit vettél pontosan, mert ez a Note 8 Pro topicja, ez egy Mediatekes telefon.

Ha sima Note 8-at rendeltél, akkor az Snapdragon, ez a helyzeten nem változtat, viszont a ROM kérdésében még majd érdekes lesz.

A készülék az általa támogatott LTE frekvenciákat tudja majd használni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#246) A tumi válasza Graphics (#245) üzenetére


A tumi
tag

Note 8-aat vettem, nem a pro verziót!
Igazából az a kérdés, hogy tudok e majd digi simkártyával 4g mobilinternetet használni! 🙂

[ Szerkesztve ]

(#247) Graphics válasza A tumi (#246) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyszerű: tudni kell a DIGI mely frekvenciákat használja erre, illetve a készülék mit tud.

A kettő valahol fog találkozni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#248) novinyul válasza A tumi (#246) üzenetére


novinyul
veterán

Jó esetben a nagyobb városokban fogod tudni használni a 4G-t, aztán a táblát elhagyva sok helyen majd 2G lesz. Anno egy B20 nélküli Meizu telefonnal megnéztem(Telenor hálózat)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#249) A tumi


A tumi
tag

Ennyit találtam egy digis fórumon: olyan telefonra van szükség, ami tamogatja a B3 1800Mhz frekvenciát! Alin a teló tulajdonságai közt nincs leírva milyen frekit használ! :(

(#250) Orgi válasza A tumi (#249) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem próbáld meg visszaboltolni vhogy a dolgot vagy ha nem postázták, jó verziót kérni, mert mindenképpen megszívattad magad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.