Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) SamiCsillag válasza Namelesske (#1344) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Köszi! Ezt a share me-t én is kipróbálom. Hogy eddig miért nem mondtad? :D

(#1352) Pityu. válasza twollah1976 (#1350) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem ha egyszer még ebben az életben meg jön a telefon kitesztelem a fóliával ront e vagy sem :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1353) gs20 válasza Cranberries (#1315) üzenetére


gs20
tag

Persze. Ilyen van benne:

Így néz ki:

Tokban:

[ Szerkesztve ]

E=MZ²

(#1354) Snowy_owl válasza Pityu. (#1349) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nem is lenne értelme próbálkozni: [link]
Az edzett üveg már nem megmunkálható.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1355) Roland861010


Roland861010
addikt

Azért ez durva !!!

(#1356) Szabolcs22


Szabolcs22
tag

Egyre többször kezdem érezni hogy még megakad a telefon. Most is kétszer ment vissza a böngészőbe az egy oldal helyett.
Többször az is előfordult hogy lefagyott és fél perc volt mire a gyári launcher újra betöltött az ikonokkal együtt. Még az is lehet hogy újraindult, bár pin kódot nem kért, csak a képernyőzár kódot.
Ez most például a mi share-nél fordult elő.
Át akartak másik készülékről küldeni valamit, de amint rámentem a fogadásra, lefagyott. Többszöri visszára kilépett. Bezártam, kihúztam a memóriából, újra megnyit, fehér kép. Ezt még háromszor eljátszottam a mi share-el, utána fogta magát és produkálta a launcher újra betöltését vagy a telefon újra indulását.
Valaki hasonló problémát észlelt? Más alkalmazásoknál esetleg?
Vagy ez lenne esetleg az a lassulás, (bár ez konkrétan kifagyás) amit egyik fórum társ írt, hogy kell egy factory reset a frissítés telepítése után? Mert én már ezt nem értem és lassan ott vagyok hogy felidegesít és vissza fogom vinni a telefont hogy kezdjenek vele valamit, mert ez nem normális.
Persze maximum egy resetelés után, kipróbálva.
Valaki valami választ tapasztalatot osszon még meg, mert egyszer oké, kétszer oké bizonyos app hibák miatt, dehogy már sokadjára előjött más alkalmazásnál is, akkor már nem hiszem el hogy az appok a hibásak...

[ Szerkesztve ]

Szabolcs

(#1357) Pityu. válasza Snowy_owl (#1354) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát hja meg is próbálnám biztos,hogy nem négyezer forintos üvegen hanem egy pár száz forintoson,meg nem így ahogy a fickó :C :DD

#Roland861010

Na erre vágyok én is :K

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1358) Pityu. válasza Szabolcs22 (#1356) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azért app is lehet szar pl optimalizálás ilyesmi,de próbáld meg a factory restet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1359) Roland861010 válasza Pityu. (#1357) üzenetére


Roland861010
addikt

Nagyon kemény...
2 óránál több waze, böngészés és a többi ...+ 1.5 - 2 órát állítgattam a mi band 4-et amit most vettem mellé..!

(#1360) Pityu. válasza Roland861010 (#1359) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na nekem az RN7-en nem sokszor láttam ilyet az olyan 5-6-max nagyon max 7 óra de inkább 5 és 6,5 óra között egyszer kétszer azért döntöttem vele rekordot egyszer vagy kétszer volt jó hosszú képernyő idő azóta se tudom hogy meg vagy kétszer 4 napos tétlenségi idő vagyis az egyik kicsit túl is ment de általában 2,5 nap körül volt,de nem értettem sokszor mi .hogy van most akkor.Hol az volt neki jó,hogy nyomkodtam hol az ,hogy nem nyomkodtam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1361) Bandetad66 válasza Graphics (#5) üzenetére


Bandetad66
csendes tag

Ezzel a Helio chipszettel elver bármilyen felső közép kategóriás snapdragont...csak mondom..🤔🧐🙃😂

(#1362) Bandetad66 válasza dave_gahan (#25) üzenetére


Bandetad66
csendes tag

Note 8 prot használva mondhatom..
Nem melegszik..sehogy..
És brutál kijelző időket produkált...Vígan elhasználom két napot.

(#1363) Pityu. válasza Bandetad66 (#1362) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na a kijelző idő az ha az RN7-hez képest bőven jobb lesz már örülök,viszont még én is a gcam port dologgal nem állok teljesen békességben csak reménykedem mókolgatják erre is,mert a neten már láttam dolgokat.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1364) aprokaroka87 válasza Bandetad66 (#1361) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért az túlzás, de tény hogy jól sikerűlt a chipset.

(#1365) aprokaroka87 válasza Pityu. (#1363) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért elnézve a Helio g90t adatit, technikailag is fejletebb mint a Snapdragon 660.

(#1366) KISDUCK válasza aprokaroka87 (#1364) üzenetére


KISDUCK
addikt

Jól mondta a fórumtárs, felső közép kategóriát veri, grafikában izmosabb kicsit mint az SD730G. Fogyasztásban viszont alul marad a helio 12nm miatt a a snapi 7nm-vel szemben.



(#1367) aprokaroka87 válasza KISDUCK (#1366) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A valóságban szerintem kb egy szinten vannak, tudásban a 730g előrébb jár.

Mondjuk szerintem ez a 730g amúgy is valami " kényszer " megoldás a Qualcomm részéről, nem is lepődnék meg ha hamarosan a futottak még kategória lesz majd.

(#1368) Nagya21 válasza Namelesske (#1344) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Most azzal csinálom, az éjjel végzett volna a képekkel, de a hüjewej lemerült (user error) most újrakezdtem.
Kicsit nehezen találnak egymásra, de ha megvan stabilan csinálja.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1369) FoLey-v válasza KISDUCK (#1366) üzenetére


FoLey-v
addikt

Itteni topikban Kolondrum logoutjában lehet megnézni,hogy valóban jól sikerült a Helio.Kiloptam a képet. ;]

ON:
Az NFC beállítással kapcsolatban kíváncsi voltam,hogy HCE helyett SIM pénztárcára állítva működik a dolog és valóban sikerült! :C

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1370) novinyul válasza aprokaroka87 (#1367) üzenetére


novinyul
veterán

Amit már a Note10 pro topikban megbeszéltünk, a nagyfelbontású (108Mpx) kamera miatt a 855+ és a 865 megjelenéséig csak ez volt elérhető. Xiaomi is kényszer pályán mozgott emiatt. Mondjuk rosszat nem lehet mondani a 730G-ről :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1371) aprokaroka87 válasza novinyul (#1370) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igen, viszont teljesitmény alapján a 730g inkább közép kategóriás SOC, nem pedig felső-közép kategória.

Ha jól sejtem a 765/765g fogja majd váltani, ami inkább már valóban felső-közép kategória.

Mint ahogy Mediateknél is ott lesz a Dimensity 800, ami az 1000-es alá lesz pozicionálva.

Ettől persze a 730g se egy rossz soc, csak tervezéskor nem a teljesítmény-re hajtottak.

[ Szerkesztve ]

(#1372) novinyul válasza aprokaroka87 (#1371) üzenetére


novinyul
veterán

Teljesítményre sem rossz. A snapi 835-845 között van félúton, ráadásul jobb a fogyasztás is.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1373) aprokaroka87 válasza novinyul (#1372) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Teljesitményt a mai csúcs SOC-k hez viszonyitva mondom.

Nyilván a Snapi 835 és 845 is jók még.

(#1374) Pityu. válasza aprokaroka87 (#1371) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez már annyira fityma csattogtatás,hogy hétköznapi életben észre sem lehet venni melyik milyen gyors meg erős.bár ha valaki számolja a tized másodperceket,mi mennyi idő alatt nyílik meg vagy indul el meg hardcorba játszik meg egyéb kemény munkákat végez a telefonnal elhiszem,hogy annyira számít a fasz méregetés :) Annyiras értelmetlen a világ,hogy ennyi féle processzor meg annyi féle ez meg az,elég lenne csak párféle de az emberek már csak ilyenek,még akkor is az újdonság,ha nem nagyon tér el egyik a másiktól.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1375) aprokaroka87 válasza Pityu. (#1374) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyilván, Ott van pl a Snapdgragon 660, egy elég jól sikerült SOC, Teszi a dolgát, Bár ha jól tudom a 6xx sorozatot már nem is gyártja a Qualcomm, a 7xx lépett a helyébe.

(#1376) Namelesske válasza SamiCsillag (#1351) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát nekem 2-3 éve fent van minden Xiaomi telefonon előre telepítve, és igazából nem gondoltam hogy másnak újdonság.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1377) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Jól látom képeken,hogy a xiaomi redmi note 8 pron-n google-os lesz a tárcsázó meg az sms?Ha igen akkor miért nem volt jó a miui-s?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1378) aprokaroka87 válasza Pityu. (#1377) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mert Nincs benne hívás rőgzités funkció, így maradt a google féle megoldás.

Bár olyan pletykát keringenek, hogy hamarosan a google féle is tudja majd ismét.

Ugyebár a Gdpr miatt eléggé beszívta a Google és az User is.

Viszont az hogy a miui "tárcsázoból" miért nem a hívás rögzitést szedték ki, rejtély:)

sms-nél nem tudom az okot, bár lehet hogy rendszer szinten kapcsolódnia kell a tárcsázohoz.

[ Szerkesztve ]

(#1379) Pityu. válasza aprokaroka87 (#1378) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor még egy kérdés,nekem pl az sms-ek meg a névjegyek pl fent vannak Miclud-ban ezek a nem miui-s cuccok vissza tudják szinkronizálni?Vagy csak google fiókból?Mert a jegyzetek tárolásán kívül akkor felesleges lesz a Micloud.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1380) aprokaroka87 válasza Pityu. (#1379) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Emlékeim szerint korábban már volt róla szó, bár lehet a miui topikban, hogy Mi cloud-ba csak a miui-s appok szinkronizálodnak.

Az hogy ez változzon, szerintem 0% esély van.

Tehetsz egy probát, de nem hinném hogy müködne

[ Szerkesztve ]

(#1381) Pityu. válasza aprokaroka87 (#1380) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Olyat nem lehet,hogy APKMirror-ról felrakom a miui tárcsózót meg sms-t is?Mert igaz a jegyzetek fontosak de ha csak azt mentem a Micloudba akkor a +fiók feleslegesen terheli a telefont.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1382) aprokaroka87 válasza Pityu. (#1381) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Megprobálhatod, de kb 0% esély van rá hogy müködjön, pláne hogy nem is biztos hogy csak az kell neki.

De már erről is volt szó:)

(#1383) Pityu. válasza aprokaroka87 (#1382) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én még csak nem régóta vagyok itt,és ugye összefoglalót még pl senki sem írt :) akkor még egy dolog a google fiók az sms-eket is tudja menteni,vagy csak a telefonkönyvet meg a hívás listát?Gondolom a jegyzeteket nem lehet google fiókra menteni max manuálisan.

azért milyen fura ezen a képen miui tárcsázó meg sms van :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1384) aprokaroka87 válasza Pityu. (#1383) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából én nemrég kapcsoltam be azt hogy a google mentsen dolgokat, a gdrive app-ban megnézve van sms-üzenetek a biztonsági mentésnél.

Majd kiderűl hogy mit és hogyan mentett ha kell:D

Bár az Redmi note 7.

(#1385) Pityu. válasza aprokaroka87 (#1384) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na majd meg látjuk

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1386) Szabolcs22 válasza Pityu. (#1385) üzenetére


Szabolcs22
tag

Én mindig a gugli fiókra szinkronizáltam a dolgaim és eddig mindig sikerült visszatenni az új telefonokra a dolgokat, de hangsúlyozom más appal sem árt egy biztonsági mentés a régi készülékről!

Szabolcs

(#1387) Pityu. válasza Szabolcs22 (#1386) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát de mondjuk a jegyzeteket nem biztos,hogy google fiókra tudom menteni az meg van sok,amit a Micloud szépen vissza is rak,mondjuk telefonszámokat azt menti a Micloud is meg a google fiók is mert most szívás lenne ha csak a Micloud mentette volna.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1388) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék Note 8 Pro tulajdonosoktól, hogy gyakorlati tapasztalatok alapján van-e valami hátrány, hogy nem Snapdragon-os a telefon?
Egy Note 5 Pro-t szeretnék lecserélni, de a sok évvel ezelőtti tapasztalatok miatt kicsit idegenkedem a MediaTek-től.
GCam nem igazán érdekel, esetleg EU rom telepítés a jövőben.

Előre is köszönöm a válaszokat :R

85ezret megér egy 128-as verzió 2 év hivatalos garanciával?

(#1389) Snowy_owl válasza Jim74 (#1388) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Belém még nem kötöttek se utcán, se discoba, amiatt hogy Mediatek pörög a telefonomba. Szerencsére másoktól sem hallottam ilyet, ilyen szempontból nem kell aggódni, meg lehet venni. Olyat sem hallottam még, hogy valakibe az asszony kötött bele emiatt. Viszont azt hallottam, hogy ha ellopják a telefont, akkor ilyesmivel nem foglalkoznak a tolvajok, csak viszik ami mozgatható. Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1390) Jim74 válasza Snowy_owl (#1389) üzenetére


Jim74
nagyúr

Programkompatibilitási problémákra gondoltam... :U

(#1391) twollah1976 válasza Jim74 (#1390) üzenetére


twollah1976
őstag

Nincs semmi kompatibilitas problema.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1392) Snowy_owl válasza Jim74 (#1390) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Én meg viccelődtem.

Gcam problémán kívül másról nem lehetett hallani/tapasztalni. Ezen kívül már máshol a topikban le lett írva, hogy a Mediatek miatt nem igazán várható, hogy lesz akkora támogatottsága felhasználói részről, mint egy Snapdragonos készüléknek. Ez alatt a custom romok, twrp, root, és téglából való visszahozatal megléte, nem megléte értendő. Viszont ha nem is fontosak neked előbbiek, és inkább vagy a hivatalos vonalon, akkor szerintem nem kérdés. Ismételgetni tudom amit már leírtak a topikban, ez már nem az a Mediatek, mint ami régen volt. Fogyasztási, melegedési problémákon rengeteget reszeltek, és meg is látszik, érződik, továbbá a napokban esett szó arról is, hogy bizony ott van a chipset a felső-közép kategóriában. A programkompatibilitásra kitérve, eddig ilyen gondom nem volt, és itt sem olvasni róla hogy bárkinek ezzel lett volna baja. Ez a készülék most bestbuy, nagyon jó ár/érték arányban mozog. De ha eddig is ezen a vonalon voltál jó eséllyel nem fogsz csalódni.

És hogy még kicsit felszopjam a készüléket, ha szeretsz fotózni, akkor különösen jó választás. Én ennyi részletet még telefontól nem láttam. Azóta vágytam erre, mióta láttam a logouton a Panasonic DMC-CM1 készülék tesztjét, csak az a készülék nem futott be.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1393) zsizsef


zsizsef
senior tag

Üdv!
Tapasztalat alapján is kb 14GB kell a rendszernek a tárhelyből?

(#1394) twollah1976 válasza Jim74 (#1388) üzenetére


twollah1976
őstag

Az AMD meg melegszik es lassu...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1395) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Rosszalkodik nálam a helymeghatározási beállítás. A rendszer a legfrissebb és időjárásnál is többször feldobálja hogy adja meg a jogosultságot, amit meg is adtam és a beállításokban is állandóan csak gps-re ugrik vissza telefon annak ellenére hogy átteszem mindig nagyon pontosra. Van hogy beállítás közben is kijelölöm a nagyon pontost egy 0,1 másodperce aktiválja majd visszaugrik csak gps-re. Valaki tapasztalt hasonlót?

Más hiba vagy tulajdonság: megint nem hozzáférhetőek a témák nekem magyar régióba, pedig múltkor update után elérhető volt. Ismét régiót kell váltanom ha témát szeretnék letölteni.

(#1396) twollah1976 válasza KISDUCK (#1395) üzenetére


twollah1976
őstag

Probaltad a program osszes adatat torolni es ujra beallitani a dolgokat?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1397) KISDUCK válasza zsizsef (#1393) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nálam így fest a belső memória állapota. Apokból letöltöttem párat plusz 2 játék: PUBG és hearthstone.

(#1398) KISDUCK válasza twollah1976 (#1396) üzenetére


KISDUCK
addikt

Volt olyan is, de a beállítások menüvel is baj van. Azon segít valami a Factory reseten kívül?

(#1399) twollah1976 válasza Snowy_owl (#1392) üzenetére


twollah1976
őstag

Nagyon szepen szoptad fel a telefont.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1400) twollah1976 válasza KISDUCK (#1398) üzenetére


twollah1976
őstag

Egyaltalan milyen idojaras programot hasznalsz?

Mert ilyen programbol n+1 van.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.