Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

az időjárás adatokat ki lehet tenni a kezdőképernyőre, hogy ne kelljen mindig feloldani ha látni akarom? Illetve ha igen, érdemes letölteni egyet, vagy jó a gyári is?

(#1702) aprokaroka87 válasza Namelesske (#1700) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akko bocs.... nem tudtam:)

(#1703) Pityu. válasza Namelesske (#1700) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én pont azt az appot használom amit #aprokaroka87 linkelt de nekem működik a duo letiltása

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1704) Weaver válasza Namelesske (#1698) üzenetére


Weaver
senior tag

Snowy_owl: köszi a tippet!

"nagyító mozdulatot teszel egy üres területen és megadod neki feloldó mintát."
ezt nem vágom :)
hogy van ez?

(#1705) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

A miuit kicsit túlbonyolították már, vagy csak bugos. Miért mondom ezt? Az nagyon jó, hogy mindennek is külön, 3féle helyen lehet megadni a jogosultságait/értesítéseket, csak az a gond hogy nem sokat ér. Youtube, total commander zenelejátszója pl. ahol ez látszii. Értesítések a képernyőzáron le vannak tiltva, erre kint van a képernyőzáron mindkettő.

Ui: A total commandernél be volt kapcsolva, tehát ez user error, de a youtube vancednél tényleg nincs engedélyezve, mégis ott van.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1706) Namelesske válasza Snowy_owl (#1705) üzenetére


Namelesske
addikt

Dettó. Itt pl a lebegő nem működik. Évek óta bajok vannak vele

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1707) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Itt valaki rajtam kívül is próbálgatja a google camerát? Ha igen akkor másnak mi a tapasztalata nekem pl az előnézeti kép szaggat,de videókon nézegetve meg rendben volt pl.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1708) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Csak úgy óvatosan belinkelem...

link

Lehet érdemes lenne ránézni, természetesen saját felelősségre...

Lehet hogy már müködik itt is a hivásrögzités.

[ Szerkesztve ]

(#1709) Snowy_owl válasza aprokaroka87 (#1708) üzenetére


Snowy_owl
őstag



Nemtudom, nincs olyan gomb mint a linkelt cikkben. Végigpörgettem a beállításokat, ott sincs semmi erre utaló.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1710) aprokaroka87 válasza Snowy_owl (#1709) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Oké, akkor még nincs, aztán majd kiderül hogy itt is müködni fog-e, mert ha jol olvastam a cikket, akkor tájékoztatja a másik felet, arról hogy a hívás rögzítve lesz, tehát jogilag már valamelyest, jobb a helyzet.

Valószínűleg még dolgoznak rajta... lehet ilyenkor gyártó specifikus dolgokat is kell a kódba írni.

De nagyon úgy néz ki hogy van rá esély hogy megkapják a funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#1711) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Fura olvasgatok még mindig a telefonnal kapcsolatban és pl a kameráját van aki leszarozza,van aki dicséri,hogy kategóriájában a legjobb,van aki azt mondja a jobb telefonokkal is felveszi a versenyt a másik meg megint leszarozza.Azt tudom,hogy az RN5 kamerája nagyon jó volt a hátsó is meg a szelfi kamera is csak ott nem volt camera 2 api támogatás ugye google camerához,aztán jött nálam az RN7 a szelfi kamerája csapnivaló volt max nagyon jó fények között volt tűrhető,a hátsó kamerája meg vegyes volt de nem rossz,paráztam anno RN5-ről RN7-re váltani,néha bántam néha nem bántam aztán megszerettem az RN7-et.Most a váltással pont így voltam RN8 pro-nál még mindig nem százas nálam teljesen a kamera ügyben viszont minden másban veri az RN5-öt is meg az RN7-et is pl az akkumulátor képernyő idő ilyesmi,vagy nagyobb kijelző.Ma próbálgattam a gcamot írták az egyik oldalon mediatek miatt sosem lesz százas a kompatibilitás,isten igazán a videó pl nem működik gcamon de le is szarom mert nem igazán videózok,viszont lőttem pár próba képet és van aki azt mondta a gcam csak placebo,vagy halottnak a csók de nem teljesen így van mert több részletet láttam a képeken pl ahol a flakonon lévő képnek elmosódtak a részletei a gyári kamerával ott a képen gcammal megmaradtak a részletek és azért jó ezt látni,hogy nem teljesen placebó,remélem a portoló majd portolgatja még tovább kb 3 napja adott ki frissebb portot.
Bár lehet amit itt le írtam nem sok embert érdekel mert lehet csak engem foglalkoztat ennyire a fotós része a telefonnak és szarnak a gcamra csak kattintanak oszt jól van az.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1712) djtörök válasza Pityu. (#1711) üzenetére


djtörök
senior tag

Ha 64mp-ről skálázod le 16-ra úgy tényleg jobb a minőség mint ha 16mp-es képet lősz simán.
De gondolom ezen szoftveresen tudnak javítani. De szerintem nem rossz ez a kamera.

(#1713) Snowy_owl válasza Pityu. (#1711) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Jobb képet készít mint a Honor 8 telefonom, én már ezzel jobban jártam. Ami viszont roppantul zavar az a gyàri kamera kezelésében van, a módváltásnál. Azt gondolom, hogy nem csak felsőkategóriás telefonok privilégiuma kell, hogy legyen, hogy a módváltásnál ne egyesével kelljen végignyomkodni őket mire eljutok valamelyikhez, hanem mint egy tekerentyű tudjak odatekerni a pro, videó, vagy másik módra, jó lenne ha ezt egyszer megkapná.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1714) Pityu. válasza djtörök (#1712) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Isten igazán ezeknek a kis szenzoroknak a 12megapixel bőven elég lenne,a felskálázós dolog is hol ilyen hol olyan eredményt hoz.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1715) madaraszz


madaraszz
csendes tag

Redmi Note 8 Pro tulajok nem tapasztaltok olyat, hogy a kamera csak középre fókuszál?
https://in.c.mi.com/thread-2044287-1-0.html

[ Szerkesztve ]

(#1716) djtörök válasza madaraszz (#1715) üzenetére


djtörök
senior tag

Kipróbáltam, nálam nincs ilyen hiba.

(#1717) Snowy_owl válasza djtörök (#1716) üzenetére


Snowy_owl
őstag

+1

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1718) Zoli-bácsi válasza madaraszz (#1715) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Kapcsold ki a portré módot. ;]

(#1719) madaraszz válasza djtörök (#1716) üzenetére


madaraszz
csendes tag

Milyen verziód, rom-od van?

(#1720) madaraszz válasza Snowy_owl (#1717) üzenetére


madaraszz
csendes tag

A kép közepe éles, körbe viszont nagyon hamar elkezd torzulni, fókuszon kívül esni.

(#1721) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ilyen is van,bár nem tudom van e haszna :)

Gyári kamera rejtett beállítási lehetőségeinek előcsalogatása


A DCIM\Camera könyvtárban létre kell hozni egy üres "lab_options_visible" nevű fájlt (kiterjesztés nélkül), ezután pedig újra kell indítani a kamera appot. Az is megoldás, ha egy meglévő képet átnevezel erre, és törlöd a képfájl kiterjesztését.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1722) Brandynew válasza Pityu. (#1721) üzenetére


Brandynew
őstag

Jé, és működik, köszi :)

(#1723) madaraszz válasza Pityu. (#1721) üzenetére


madaraszz
csendes tag

Bekapcsoltam mindent, de nem változott. Ezen az új képen jól látszik, a számoknál a blur, csak a 2-es, 5-ös gomb éles, mellette körben már kezd elmosódni. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#1724) twollah1976 válasza madaraszz (#1723) üzenetére


twollah1976
őstag

Erdekes, nekem is ugyan ezt csinalja.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1725) Pityu. válasza madaraszz (#1723) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az a baj még csak vissza emlékezni se tudok,hogy RN7 csinált e ilyesmit.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1726) KISDUCK válasza madaraszz (#1720) üzenetére


KISDUCK
addikt

Melyik lencsével és milyen beállítások mellett produkál neked ilyet?

(#1727) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Akkor az enyém is rossz?

kép link

A tesztből:
64 millió pixel lakozik a házban. Más kérdés, hogy a szélek felé haladva gyorsan kiderül: az optika nem bír el ennyi részletet, és egyébként is jelentős a zajszűrés

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1728) Pityu. válasza Snowy_owl (#1727) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na de mi van ha nem 64megapixelt használ?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1729) rabtibus


rabtibus
tag

Sziasztok,
Első bekapcsoláskor betettem a Sim kártyakat, beütöttem a kódokat, azóta azt írja bal felül : Egy pillanat ... és megy körbe-körbe ... ez meddig tart ?
Kinek mennyi egy pillanat ?!
Ki kell várni ? :F

(#1730) Nagya21 válasza rabtibus (#1729) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ki.
Ha tényleg fél óránál tovább tart akkor inditsd ujra.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1731) madaraszz válasza KISDUCK (#1726) üzenetére


madaraszz
csendes tag

Sima főkamera, 64megapixelesen is azt látom, hogy mindig csak a fókuszpont éles és körülötte, hogy távolodunk tőle, úgy elkezdi elveszíteni az élességet a kép.

(#1732) rabtibus válasza Nagya21 (#1730) üzenetére


rabtibus
tag

Köszi a választ,
simán kikapcsolom és vissza kapcsolom vagy lépjek vissza ?
Ilyenkor mit igyekszik művelni a háttérben ? :F

(#1733) Namelesske válasza Pityu. (#1721) üzenetére


Namelesske
addikt

Ez jó cucc

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1734) kyru74


kyru74
aktív tag

Sziasztok!
A híváslistából hogyan tudom csak a nem fogadott hívásokat törölni és nem minden hívást.

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#1735) KISDUCK válasza madaraszz (#1731) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nézegettem most én is, változó nálam. Alapból középre fókuszál, ha közelebb volt a téma akkor oldalt is éles maradt ha távolodtam tőle és szélre került akkor életlenebb lett. De a fókusz megy normálisan ahova bökök a kijelzőn oda fókuszál. Késöbb megnézem másik kamera appal. Lehet csak túlzásba viszi a fókuszt a gyári app.

(#1736) Snowy_owl válasza kyru74 (#1734) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Szia.

Gyárival szerintem sehogy.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1737) kyru74


kyru74
aktív tag

Pont ez a bajom,hogy csak egyszerre töröl minden hívást és nem lehet szűrni.

[ Szerkesztve ]

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#1738) madaraszz válasza KISDUCK (#1735) üzenetére


madaraszz
csendes tag

Oda fókuszál, ahová bökök, nem ezzel van a probléma. Csak amire fókuszálok, annak a közepe éles. Pl. Ennek a doboznak csak a közepe éles, de a teteje és az alja nem, kicsit a betűk is szellemképesek - pedig az egész doboz egy síkban van a lencsétől, az egésznek élesnek kéne lennie.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#1739) djtörök válasza madaraszz (#1738) üzenetére


djtörök
senior tag

Most megnéztem, tényleg ilyen nálam is, de csak akkor, ha valami közelit fotózok. Fél méternél nagyobb távolságnál már jó.

(#1740) madaraszz válasza djtörök (#1739) üzenetére


madaraszz
csendes tag

Igen, valóban. Ha fél méternél távolabb készül a kép, akkor jó. Fura.

(#1741) twollah1976


twollah1976
őstag

Szerintem rendszer szinten van valami elszurva a kamera szofverevel, mert az osszes kamera app amit felraktam ugyan azt a hibat produkalja.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1742) Pityu. válasza madaraszz (#1740) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csináltam egy kis tesztet bár lehet semmire se jó :)

DSLR
kit obi minden fókusz pont be van kapcsolva

Helios manuális objektív f2.0 középen a fókusz

gyári kamera app

Gcam

Lehet közelről csak középen van a fókusz.Vagy ha a rábökéses fókuszt használja az ember akkor csak egy ponton van a fókusz.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1743) rabtibus


rabtibus
tag

Sziasztok,
Mint vadonatúj Xiaomi felhasználó kérdezném az alábbiakat :
- olyat nem lehet csinálni hogy 1menü gomb megnyomásával jöjjenek elő az alkalmazások és ne a képernyőt foglalják ha nem használom épp őket ikon formájában ?
- munkámból adódóan sokszor hívok a napok folyamán több számot, olyat lehet csinálni hogy kezdő képernyőre kirakok névjegyeket és ha azokra rábökök egyből hívja őket ?

Előre is köszi a válaszokat, biztos kérdezgetek még majd :R

(#1744) storm4 válasza rabtibus (#1743) üzenetére


storm4
aktív tag

Szia!

Én Nova Launcher segítségével tudom elérni, hogy legyen megszokott alkalmazás menű és csak a használatban levő ikonok legyenek a kezdő képernyőn.

Az adott névjegyet hosszan nyomva tartva a Kezdő képernyőre lehet tenni a közvetlen tárcsázást vagy üzenet küldés opciót választva.

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#1745) twollah1976 válasza rabtibus (#1743) üzenetére


twollah1976
őstag

Nova Launcher, Poco Launcher, Microsoft Launcher, Evie Launcher.

A Nova Launcher fizetos, par dolgot nem tudsz beallitani ha nem vetted meg, ettol fuggetlenul teljesen hasznalhato, a tobbi ingyenes, nincs benne reklam, stb.

Ki kell probalni, hogy kinek mi all a kezere a legjobban.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1746) rabtibus válasza storm4 (#1744) üzenetére


rabtibus
tag

Nekem ez a hosszan nyomásra névjegy kitétel sajna nem működik, google névjegyeket használok, lehet az a baj ?

(#1747) twollah1976 válasza rabtibus (#1746) üzenetére


twollah1976
őstag

Raboksz a nevjegyre, felul a jobb felso sarokban lesz harom fuggoleges potty, arra rabokosz es onnan ki tudod valasztani, hogy a nevjegyet kirakja a kepernyore.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1748) rabtibus válasza twollah1976 (#1747) üzenetére


rabtibus
tag

Megtaláltam, köszönöm :R

A Google névjegyeim fordítva jelennek meg a telefonon (a keresztnév van elől) mint ahogy a gépen látom ha belépek a címtárba, ezt hol lehet állítani ?!

(#1749) Namelesske válasza storm4 (#1744) üzenetére


Namelesske
addikt

@rabtibus A POCO Launcher a Xiaomi által ami a legjobban illik a MIUI-hoz én is azt használom. A névjegyeket pedig már írták előttem. Az összes többi Launcher sajnos kompromisszumot jelent. Vagy ikonok vagy widgetek nem mennek rendesen. Ez kompatibilis a gyári témákkal és sötét mód is van benne.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1750) twollah1976 válasza Namelesske (#1749) üzenetére


twollah1976
őstag

Minek sotet mod egy nem Amoled kijelzonek?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.