Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Mauzes válasza Szomj4s (#100) üzenetére


Mauzes
őstag

Mire gondolsz pontosan? Erre?

(#102) Szomj4s válasza Mauzes (#101) üzenetére


Szomj4s
tag

Igen, erre gondoltam. Próbáltad állítgatni?

(#103) Mauzes válasza Szomj4s (#102) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem, mert számomra ez csak azt jelentette, hogy keveset vagy sokat transzkódoljon. A Nas-om meg semennyit nem tud. De akkor majd kipróbálom.

(#104) vtechun


vtechun
veterán

Valaki tud olyan VPN szervert otthonra, mondjuk akár routerbe építve, vagy eseteg linux alapokon, amire felcsatlakozva a plex is helyinek tűnik? Azért lenne fontos, mert kodi-t használva playernek, tökéletesen megy minden átkódolás nélkül. Bár, ha ez menne, akkor lehet menne az kodi is. Valamiért pptp VPN-en nem nagyon akart átmenni az upnp megosztás (ekéntlátszik a kodi és a plex megosztása is)

(#105) sugarforce válasza vtechun (#104) üzenetére


sugarforce
őstag

openvpn. Ha a routered tudja, akkor sima ügy, de mindenféle linux distrora is van.
Amúgy inkább a tűzfal és a vpn configban nézz szét, (mind a szerveren mind a routereden) mert inkább ezért nem látja "helyiként" a megosztásod.
A legvalószínűbb a GDM portok hiánya, vagyis tiltása, viszont ez teljesen normális VPN-nél, ha valaki belépne, aki mondjuk nem éppen jogosult, az ne lássa már az összes eszközt, szolgáltatást automatikusan.
Sőt, ha mindez megvan, még lehet a szolgáltatód is korlátozza ezeket a portokat, teljesen érthető okokból.

A legfontosabb TCP port a Plex Media Serverhez való kommunikáció során:
TCP: 32400
Ezeket a portokat különböző, más szolgáltatások használják a Plex-ben:
UDP: 1900 (Plex DLNA Server hozzáférés)
TCP: 3005 (Plex Home Theater irányítása Plex Companionon keresztül)
UDP: 32410, 32412, 32413, 32414 (GDM network discovery)
TCP: 32469 (Plex DLNA Server hozzáférés)

(#106) Szomj4s válasza vtechun (#104) üzenetére


Szomj4s
tag

Én egy asus ac56-t használok. Ezek a routerek (és ha jól tudom az összes asus) beépített vpn-nel rendelkezik.
De nagyon sok router wrt-zhető (dd-wrt, openwrt), ezekben pedig támogatott a vpn szerver.

(#107) vtechun válasza sugarforce (#105) üzenetére


vtechun
veterán

igazából miért is lépne be bárki az én jelszóval védett VPN-emre? :) ezekkel a portokkal mit lehetne csinálni, esetleg valahogy a pptp konfigfájljába írjam be/engedélyezzem? (archlinux a gép itthon). vagy, ha jól sejtem pptp-vel ez nem igazán fog menni :)

(#108) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy telefonon és tableten is telepítve van a plex.De az az érdekes,hogy csak a telefonnál látható a local fotók,local video. Ez miért van? Na meg hogy Local music miért nem jelenik meg?

Vagy ezek fizetős dolgok?

Amúgy pc-ről tökéletes minden smart tv-re telefonnal vagy tabletel irányítva akár.

Remélem nem kérdeztem butaságot ? :B

Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#109) Szomj4s válasza Rico45 (#108) üzenetére


Szomj4s
tag

Fut a szerver, amikor nézed a telefonon? Be vagy jelentkezve a mobilon a profilodba? Szerver konfigjában miket állítottál be?

(#110) Rico45 válasza Szomj4s (#109) üzenetére


Rico45
őstag

Megy igen! Én a telefonon lévő tartalmakra gondoltam ! Pc szerverrel minden ok.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#111) sugarforce válasza vtechun (#107) üzenetére


sugarforce
őstag

Itt nem az a kérdés, hogy ki akarna belépni, Te is tudod, hogy vannak elvetemült, hülye emberek, akiknek nem kell ok. A portokat meg kb arra használja az, aki belép, amire nem sajnálja. De a lényeg nem is ez.
Csak próbálok ötleteket adni, mi lehet a gondja, sok tapasztalatom nincs linux alatti vpn-ek állítgatásával, elég nekem a cisco saját parancssora..
Amint írtam korábban is, nem feltétlen csak vpn konfig, hanem tűzfal meg szolgáltató is lehet a ludas. Viszont ha ennyit szívsz ezzel, próbáld ki az embyt.

(#112) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Aki használja a Plext ,az nézze meg nekem majd ,hogy a 3D-s filmeket játsza-e!?

Nekem jó volt már ,de egyik nap frissített a Plex és azóta csak a 3D-s filmek nem indulnak el :-(

Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#113) Szomj4s válasza Rico45 (#112) üzenetére


Szomj4s
tag

Én pont tegnap néztem meg a Jurassic World-öt 3Dben, ment szépen.
A szerver verziója: 0.9.14.6

(#114) Rico45 válasza Szomj4s (#113) üzenetére


Rico45
őstag

Köszi!

Én is pont azt a filmet tettem be tegnap!

Nálam 0.9.15.2-re frissített tegnap!Azóta minden megy csak a 3D-s tartalmak nem :F

De most visszatettem a gépre a SmartShare-t és azon megy minden!

Nem értem :F Mindegy is,mert ritkábban nézünk 3D-t erre meg lesz a smsrtshare.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#115) sugarforce válasza Rico45 (#114) üzenetére


sugarforce
őstag

Nálam is frissítve van, de viszi rendesen a 3d-t mint eddig.

(#116) Rico45 válasza sugarforce (#115) üzenetére


Rico45
őstag

Akkor nem tudom mi lett vele :-) Pedig nem állítottam semmit el. De akkor SmartShare megosztásban hogy-hogy jó?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#117) sugarforce válasza Rico45 (#116) üzenetére


sugarforce
őstag

Fogalmam sincs, LG tv-n a plexszel nem nagyon foglalkoztam eddig, lehet, hogy a klienst újra kéne telepíteni a tv-n, azt sem tudom milyen sűrűn frissítik, lehet itt a gubanc. Samsungon megy rendesen

(#118) Rico45 válasza sugarforce (#117) üzenetére


Rico45
őstag

Szia!

Gépen is újratettem,tv-n is újratettem ! Minden megy csak egyedül a 3d filmek nem akar! Pontosabban 1db indul el!
De már a pc szerver gépen sem indulnak. Érdekes ez azért.
Pár napja szépen ment az összes :F

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#119) Szomj4s válasza Rico45 (#118) üzenetére


Szomj4s
tag

Egy állandó, dedikált szervert használsz, vagy asztali/laptop gépen használod a PMS-t?
Én a napokban kapom meg az új alaplapom, arra Xpenology-t teszek, majd beszámolok a fejleményekről, ha gondolod.

(#120) Rico45 válasza Szomj4s (#119) üzenetére


Rico45
őstag

Egy asztali pc T-és nettel .

Érdekes mert SmartShare megosztásban meg megy az összes!
Csak a Plex nekem nagyon tetszik mind működésben mind kinézetben is :K

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.