Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) Nagya21 válasza SirRasor (#5049) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ja, a motor úgy szimplán ott szokott lenni :DDD
Hang-rezgés szigetelni inkább az oldal lemezeket szokták az igényesebb gyártók, ezt te is megteheted van öntapadós lapokban.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5052) Lauda válasza Nagya21 (#5051) üzenetére


Lauda
félisten

Az electrolux 1376hgw-m teljesen zárt alulról is. Emellett inverteres, szóval elég csendes. :D

[ Szerkesztve ]

(#5053) SirRasor válasza blattida (#5050) üzenetére


SirRasor
őstag

"közvetlen hajtás sokkal kevésbé megbízható, mint a szíjas" - Ez komoly? Mármint most komolyan. Ezt szerelő mondta? Nem tűnik logikusnak, pláne, hogy a közvetlenekre LG 10 év, Whirlpool élettartam garanciát ad.

Make Love not war!

(#5054) Lauda válasza SirRasor (#5053) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem ez a rész tetszett:

a kefés motorok pedig megbízhatóbbak és sokkal olcsóbban javíthatóak, mint az inverteresek.

Nyilván ezért adnak a gyártók sok esetben tíz év garanciát az inverter motorra. :D

(#5055) farkas-j válasza SirRasor (#5047) üzenetére


farkas-j
őstag

Valami nem stimmel. Milyen Beko-d van? Tuti inverteres? A miénknek (Beko WMY 81483 LMB2) mosáskor szinte nulla hangja van, csak a víz locsogását lehet hallani.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#5056) farkas-j válasza Lauda (#5054) üzenetére


farkas-j
őstag

10 év garit simán adhat a gyártó, mert nem a motor fog tönkremenni, hanem az elektronikája, arra meg nem érvényes a 10 év ill. az élettartam gari. ;) Mint elektronikával foglalkozó, ezért szoktam ajánlani a mosógépek, mosogatógépek, háztartási elektronikai és szórakoztató gépek használaton kívüli áramtalanítását, hogy a meghibásodás minél később következzen be.
Most egy kis "mese" következik.
Mivel a nyersanyag árak, különösen a réz és a minőségi trafóvas ára a korábbi időkhöz képest az egekbe szökött, a szilícium (homok) és a félvezető gyártás viszont olcsó, ezért az gazdaságosabb. A kisebb méretű és az energiafogyasztás szempontjából kedvezőbb tápellátás felé fordult az ipar. Elindult minden területen a miniatürizálás is, amihez a régi hagyományos tápegységek alkalmatlanok. A mai elektronikai eszközökben, pl. TV-kben (de a mosógépekben is) "nagyfrekvenciás" kapcsoló üzemű tápegységek és meghajtó áramkörök vannak. Ezek általános jellemzője, hogy a hagyományos trafós 50Hz-es frekvencián működő helyett, már több 10kHz-től akár több MHz-es frekvencián üzemelnek. Ezzel drasztikusan csökkenthető a tápegységek mérete, súlya, ezekből következően az anyagfelhasználás is. Emellett pozitív hozadékként megnövekedett a hatásfok. Ez mind szép és örömre ad okot, van viszont egy nem reklámozott, általánosságban elmondható hátránya is (ami a gyártó szempontjából nem feltétlenül hátrány). A kapcsolóüzemű tápegységek élettartama a működési módjából adódóan drasztikusan csökkent a hagyományos 50Hz-esekhez képest. (Ez a gyártókra nézve persze előny, hiszen a fogyasztói társadalom előbb fogja kidobni a hamarabb meghibásodott készülékeket és vesz újat helyettük. Jobban tervezhető "programozható" a mesterséges elavulás is.) Ennek nem egyedüli, de kiemelkedő oka, az alkalmazott elektrolit kondenzátorokban keresendő. A magas frekvencia sokkal jobban igénybe veszi a szűrő és csatoló kondenzátorokat. A jó minőségű elektrolit kondenzátorok, amik a bennük kialakult magas hőmérsékletet is jól bírják és hosszútávon képesek a kapacitásukat viszonylag szinten tartani, igen drágák. (Biztosan sokat láttak már olyan kondenzátort amire 85°vagy 105°volt ráírva. Persze ez csak egy része a minőségi mutatónak.) Ma már lassan ott tartunk (persze egy kis túlzással), hogy egy elektronikus eszköz megbízhatóságát majdhogynem a beleépített elektrolit kondenzátorok határozzák meg. A kondenzátorok élettartama viszont véges, mert egy úgynevezett "kiszáradási folyamat" alakul ki az életciklusuk során. Csökken a kapacitásuk, és el kezd emelkedni az ESR paraméterük. Ezt az elektronika egy bizonyos határig képes kompenzálni vagy eltűrni, ám ez véges. A kiszáradt kondenzátor képes egy láncreakció elindulásával akár irdatlan javítási költségeket is okozni. Egy példa. Én anno javítottam olyan TV-t, aminek a tápegységében egy 30Ft-os 4,7uF-os visszacsatoló kondenzátor kiszáradása olyan lavinát indított el, ami 24eFt-os anyagköltségű javítást eredményezett. A lényeg, hogy nem mindegy, hogy egy kondenzátornak mennyi az adott gyártója által "szavatolt" élettartama. (Ez nem is a legjobb szó rá, mert kevesen szavatolják az élettartamot, hiszen az sok körülménytől függ.) Az élettartam függ az alkalmazott anyagoktól, gyártási technológiától, gyártási precizitástól, működési frekvenciától, működési feszültségtől, terhelő áramtól, környezeti hőmérséklettől és még jó néhány dologtól. Két "azonos" általános paraméterű kondenzátor között (feszültség, kapacitás, hőmérséklet, ezeket szokták feltüntetni pl 25V 47uF 105°C) akár nagyságrendbeli minőségi és árkülönbség is lehet. Félreértés ne essék. A minőségi kondenzátorok paraméterei is romlanak az életciklusuk során, ám nem mindegy, hogy ez milyen gyorsan és milyen görbe mentén történik.
Összegzésül. A kapcsoló üzemű tápegységek élettartama kisebb, mint a régi 50Hz-eseknek. Nem mindegy, hogy a beépített "fáradó" alkatrészek (leginkább kondenzátorok) milyen hosszú ideig vannak használatban. Egy tápegység elindítása ugyan némileg nagyobb "sokkal" jár az alkatrészekre nézve mint a folyamatos járatása, de saját és a szakma tapasztalata szerint jótékonyan hat az élettartamra, ha feleslegesen nem járatjuk elektronikai eszközeinket. Így még energiát és pénzt is spórolhatunk. Minek járatni egy TV tápegységet a nap 24 órájában, ha csak napi 2-6 órát használjuk? Én speciel áramtalanítom a TV-met (is).
És egy tévhitet is szeretnék eloszlatni. Volt már olyan kuncsaftom, aki azt panaszolta, hogy a TV-jét mindig készenléti üzemmódba szokta lekapcsolni, így évekig nem volt a készülékkel gond. Ám egy teljes áramtalanításból való elindításkor egyből tönkrement. A hibafeltárás bebizonyította, hogy nem ezért ment tönkre mert ártalmas az áramtalanítás, hanem azért, mert évek alatt elvesztették a pufferkondenzátorok a kapacitásukat, és az indításkori nagyobb áramlökést így már nem tudták elviselni.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#5057) Lauda válasza farkas-j (#5056) üzenetére


Lauda
félisten

Motorról volt szó. ;) Én mosáskor dugom csak be a mosógépem. Vigyázok rá amennyire lehet.

(#5058) Nagya21 válasza Lauda (#5052) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!

Az enyém is 1276ci.

De ha leveszed az alsó burkolatot, csak úgy szabadon ott van a motor ezen is.

Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5059) Lauda válasza Nagya21 (#5058) üzenetére


Lauda
félisten

1376hgw :U

Ez egy felültöltős gép.

Nálam egy erős fekete műanyag zárja alul az egészet. De ha leszeded persze, hogy ott van csak úgy a motor. Hogy lenne másként? ;)

[ Szerkesztve ]

(#5060) blattida válasza SirRasor (#5053) üzenetére


blattida
nagyúr

Az iverteres motorok elektronikája minden, csak nem tartós és megbízható és azok szállnak el néhány év alatt, amikre egyrészt nem vonatkozik a hosszú garancia, csak az alap 1,2,3 vagy esetleg öt, másrészt, horror javítási költséget generál (25-40 ezer) , ellenben egy szénkefe pár simán használható 8-10 évig és a cseréjük néhány ezresből megvan.
Maga a motor szinte örök életű, arra nem kunszt sok garanciát adni. Ami egy mosógépben romlandó, azok a csapágyak és az elektronikák, utóbbiakban jellemzően a kapcsolóüzemű tápok szoktak elszállni, amire farkas kollega a kondenzátorok kapcsán is utalt.
A whirlpool nem ad élettartam garanciát, csak sokat, de azokat is csak a zen motorokra, amik nem a tartósságukról és olcsóságukról híresek a vacak inverter elektronikáik miatt. Ellenben a nem garanciális inverter gondok miatt röpködnek ám a 40-50 ezrek a garancia alatt is, hiába jó a szűk értelemben vett motor, amire aztán ott a hajadra kenhető húsz év gyártói garancia...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5061) Lauda válasza blattida (#5060) üzenetére


Lauda
félisten

Ha az inverteres motor szinte örök életű, akkor a kefés motor még örök életűbb vagy hogy? :D :D Akkora marhaságokat tudsz néha írni mint a ház.

[ Szerkesztve ]

(#5062) erdey_a válasza blattida (#5060) üzenetére


erdey_a
őstag

Ez a 8-10 év miért szempont még mindig a műszaki cikkeknél?
Szerintem ezt már meghaladta a világ. Persze elég nagy a ruppótlanság az országban, de akkor is. Aki "biztosan" 10 évre akar műszaki cikket venni, az álmokat kerget.
Jobb cuccokra van 3-5 év garancia. Én mindennel addig tervezek. Utána minden nap ajándék. Nem is ér csalódás.
Ráadásul 10 év alatt annyi minden változik a világban, miért és kinek jó az, ha 10 év múlva is mai technológiai szintű mosógéppel mosok?
Tudjon a masina csak 5 évet, de azt persze tisztességgel.

Vérboci

(#5063) asdf_ válasza erdey_a (#5062) üzenetére


asdf_
veterán

miért és kinek jó az, ha 10 év múlva is mai technológiai szintű mosógéppel mosok?

Milyen technologia elorelepesek/szintvaltasok tortentek a mosogepeknel az elmult 5-10-15-20 evben? Hmm. Gondolkodom, gondolkodom, az egvilagon semmi nem jut eszembe. Vilagosits fel legy szives...

(#5064) BlackJack21 válasza asdf_ (#5063) üzenetére


BlackJack21
tag

:)
Ott a ajtó az ajtón funkció, a 4+órás mosási ciklus, a wifis kapcsolatról meg az NFC-ről ne is beszéljük... ;)

(#5065) farkas-j válasza BlackJack21 (#5064) üzenetére


farkas-j
őstag

Lehet, hogy egyeseknél ezek a sallang csecse-becse dolgok értéket jelentenek, de nálunk pl. nem számítanak semmit. Ezek miatt biztosan nem cserélnék gépet. Ezek a mosást nem befolyásolják semmilyen módon. Az utóbbi időben egyetlen komoly értéknövelő "találmány" volt, az inverteres motor. Ezzel sokkal finomabb dobmozgatás érhető el és nagyon halk. Más eget rengető újításról nem tudok az elmúlt 10-15 évben. Ez a saját véleményem, másnak biztosan más.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#5066) Gabor99


Gabor99
tag

Ezek közül melyik inverteres?

BEKO WMY 71233LMB3
Beko WTV-6532 B0
BEKO WMY-71033 PTLMB3

Köszi

(#5067) Nagya21 válasza farkas-j (#5065) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ha belegopndoltok akkor a jó öreg hajdu Energomat is inverter motoros volt!!!!!(aszinkron motor két fordulatra tekercselve)
He he , nem a motor inverter, az egy jó öreg aszinkron motor ami a mosógépeken van, a vezérlő elektronika inverteres .
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5068) asdf_ válasza Gabor99 (#5066) üzenetére


asdf_
veterán

A kozepso tuti nem, de szerintem a masik ketto sem.

(#5069) uniqm1 válasza farkas-j (#5056) üzenetére


uniqm1
tag

Elgondolkodtató, amit írtál. :R
A használati útmutató is írta, hogy használat után áramtalanítani kell a gépet és el kell zárni a vízcsapot. Ezekre nincs mód nálunk, mert a mosógép a konyhapult alatt lakik, mögötte van kialakítva egy konnektor és a víz is oda lett külön vezetve a mosogatótól. A gépet nem tudom mindig kicibálni a helyéről (épphogy befért oda), szóval a vízzel nem tudok mit csinálni, de az áramtalanításra jó lehet esetleg egy távirányítós konnektor? (Mintha láttam volna ilyesmit talán az Aldiban vagy Obiban.)

[ Szerkesztve ]

(#5070) asdf_ válasza uniqm1 (#5069) üzenetére


asdf_
veterán

Kb. tutira nem, a tavrangatos konnektorokat nem 16 Amperre szoktak csinalni, es azert a parezer forintert meg plane nem olyan relet raknak bele, amin ennyit at szabad engedni, hanem valami kinai fost, amin joerzesu ember a rairt ertek felevel kiserletezik max.

[ Szerkesztve ]

(#5071) SirRasor válasza farkas-j (#5055) üzenetére


SirRasor
őstag

Ilyenünk van, tuti interteres:
https://edigital.hu/eloltoltos-mosogep/beko-wmy-81233-lmb3-eloltoltos-mosogep-p402290
Lehetséges, hogy gyári hibás? Lehetséges...

Itt is van, inverteres motor.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#5072) SirRasor válasza farkas-j (#5056) üzenetére


SirRasor
őstag

"..10kHz-től.." Akkor csak jó a fülem és tényleg hallottam sípolni a motort 10 khz fölött...olyan 16 khz-nek saccolom.

Make Love not war!

(#5073) blattida válasza Lauda (#5061) üzenetére


blattida
nagyúr

Mi lenne, ha értelmezve olvasnál?
Gyakorolj még egy kicsit és ha eljutsz erre a szintre, akkor majd nem teszel föl értelmetlen kérdéseket. Értelemszerűen csak a szimpla motorra vonatkozik az állítás, tök mindegy, hogy az amúgy kommutátoros (kefés) vagy inverteres. Előtte és utána is írtam, hogy az elektronika a problémás. Csak, tudod, az inverter az, ami eszáll, meghibásodik, elromlik, nem a szénkefe. Az inverter elektronika javítása (gyakorlatban cseréje) okoz szinte gazdasági totálkárt, nem a szénkeféké. Mivel láthatóan fogalmad sincs ezek működéséről és magam is egy csomószor leírtam már ezeket, ezért kérlek, hogy normálisan, felnőtt ember módjára írj, az értelmetlen kötözködések nélkül, mert azok csak téged minősítenek.

SirRasor
Lehet, hogy a bekotok inverteres motorú, de nem prosmart változatú, mert azokra vonatkozik a 10 év motorgarancia is, amit jól láthatóan hirdetnek is a gépek elejére ragasztott matricával.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5074) Lauda válasza blattida (#5073) üzenetére


Lauda
félisten

Ezeket te magad írtad:

a kefés motorok pedig megbízhatóbbak és sokkal olcsóbban javíthatóak, mint az inverteresek.

Ez már elve marhaság volt, mármint a megbízhatósága, ezután léptél az elektronikára:

iverteres motorok elektronikája minden, csak nem tartós és megbízható és azok szállnak el néhány év alatt,

Majd megint a motor, de itt már örök életű az, ami korábban nem volt az, hanem megbízhatatlanabb volt még a kefésnél is:

Maga a motor szinte örök életű,

No komment. :D :D

[ Szerkesztve ]

(#5075) SirRasor válasza blattida (#5073) üzenetére


SirRasor
őstag

ProSmart-os a honlapjuk szerint. Este felveszek róla egy videót úgy, hogy közben beszélek, csak hogy lehessen viszonyítani a hangjához.
Azt írják, hogy hangszint - Mosás/Csavarás (dB) 58/76, tehát majd megnézem okostelefonnal azt is.
Bár ezek alapján az 58 se halk, szóval...azt kb. hozza :DDD

Make Love not war!

(#5076) blattida válasza Lauda (#5074) üzenetére


blattida
nagyúr

Ad egy, miért próbálsz hülyeséget állítani arról, amiről fogalmad sincs? A mosógépes inverterek bizony korán halnak, ami tény, ha tetszik neked, ha nem.

Ad kettő, a többire meg lásd és olvasd az előző hozzászólásom. Tényleg nem értem, hogy miért jó neked, ha a totál hülyét játszod.

SirRasor
Linkeld már be légyszi azt, ahol konkrétan szerepel, hogy ez a típus inverteres, prosmart motorú! Szerintem nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5077) SirRasor válasza blattida (#5076) üzenetére


SirRasor
őstag

Azzal kezdtem.
A hsz. utolsó linkje a gyártói honlapra visz, ahol ott van, hogy ProSmart inverteres.
Persze az is lehetséges, hogy ennyire halk volt az LG, hogy ez ilyen hangosnak tűnik :DD

Make Love not war!

(#5078) SirRasor válasza SirRasor (#5077) üzenetére


SirRasor
őstag

Azt a rohadt ********* ********** ***********.
Ennyire számít, hogy költözködtünk és hulla fáradt voltam, amikor megrendeltem. Ez nem inverteres, csak rákerestem a szóra.
" Beko mosógépek a ProSmart™ inverteres motor mellett, WoolMark® Apparel care tanusítvánnyal is rendelkeznek, és így.."
Hopp, ott az inverter, már rendeltem is :W

Viszont most azt mondjátok, hogy ezzel igazából jobban is jártam?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#5079) Dave™ válasza SirRasor (#5078) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezt csak blattida mondja, mindenki más szerint jobb az inverteres.

(#5080) blattida válasza SirRasor (#5077) üzenetére


blattida
nagyúr

Látom, közben megtaláltad az általános marketing leírást. Ettől, ahogy írtanm is, lehet inverteres a motorja, csak nem a prosmart változat, amire adják a 10 év motor garanciát.
Ha megnézed, a prosmart motorosok valóban csöndesebbek mosáskor, az lg meg dd, ezért alapból egy picit csöndesebb, de annak az 1-2 dB-nek nincs nagy jelentősége.
Nem baj, hogy inverterest vettél, mert valóban csöndesebb és nem csak az inverterek okoznak gondot, így az élettartam miatt nem kell aggódni, a gyártók megoldják, hogy ne menjenek sokáig a gépek.

Dave
Önmagában az inverterrel, mint műszaki megoldással semmi bajom, ellenben utálom a pazarlást, ezért utálom a szar, de szépen csomagolt ipari hulladék gépeket. A gyártók meg tudnák oldani a megbízhatóságot és tartósságot, de nem érdekük és nem is kötelező számukra. Szerencsére az eu-ban elindul a változás a szabályozás terén, ezért biztos, hogy javulás lesz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5081) SirRasor válasza blattida (#5080) üzenetére


SirRasor
őstag

Áhh, rágugliztam most erősen és nem inverteres. Persze a saját honlapján nem írja, csak a woolmark mellé van becsempészve, hogy inverter :(
Gondolom mosógépre nem vonatkozik a 15 napos elállás. Hát ez ennyi, majd 5 év múlva megint benézek a topicba :)

Make Love not war!

(#5082) blattida válasza SirRasor (#5081) üzenetére


blattida
nagyúr

De, miért ne vonatkozna?
Ám ettől még, szerintem, tartsd meg, nem rossz az öt év gyári garancia.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5083) SirRasor válasza blattida (#5082) üzenetére


SirRasor
őstag

Mert már nem higiénikus, mert mostam vele. Mintha fogkefét szeretnék visszavinni :D

Amúgy az lesz, inkább használjuk, amíg tönkre nem megy. Lesson learned :)

Make Love not war!

(#5084) Dave™ válasza SirRasor (#5083) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az inverteres motorok előtt is voltak ám mosógépek és nem az volt a jellemző, hogy 5 év után kukázni kell őket, szóval szerintem ne parázd túl.

(#5085) Lauda válasza blattida (#5076) üzenetére


Lauda
félisten

Nane... :D :DDD

(#5086) zippofcy


zippofcy
senior tag

Kb az első szállítmány DDs LGből vettem egyet az MMben anno, mai napig hibátlanul működött. Pedig két kutya mellett állandóan a szőrt szedtem belőle.
Ma sajna maga alá pisilte a habos vizet, úgyhogy lehet hogy időszerűvé vált a cseréje.
De ha cserélem most egy 60 ezres Bekot fogok venni, megnézem az kibírja-e fele ennyi ideig.
Előtte szintén olcsók voltak, de volt olyan ami 2 év alatt ment tönkre. Mondjuk mind felül töltős volt, ezért nem vennék már csak elöltöltőset.

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#5087) uniqm1 válasza asdf_ (#5070) üzenetére


uniqm1
tag

Köszi, akkor ez a verzió kilőve.
Gondolom, más opció nincs... Akkor áram alatt marad, nem tudok mit tenni.

(#5088) Lauda válasza zippofcy (#5086) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg vehetnél egy normális felültöltőst. Nem attól fog sokáig menni, mert elöltöltős.

(#5089) SirRasor válasza Lauda (#5088) üzenetére


SirRasor
őstag

Csak kíváncsiságból: mutatsz egy normális felültöltőset?

Eredetileg olyat szerettünk volna, de 100k-s limittel a legelső szimpatikus egy 130k-s Whirlpool volt ZEN motorral. Annyi meg azért sok..

Make Love not war!

(#5090) Lauda válasza SirRasor (#5089) üzenetére


Lauda
félisten

Electrolux gépei, amik már választható folyékony adagolósak, 120-ért már van inverter motoros. Aeg felültöltősök. Esetleg miele. Saját gépem 1376hgw.

[ Szerkesztve ]

(#5091) farkas-j válasza uniqm1 (#5087) üzenetére


farkas-j
őstag

A Lidl és az Aldi által forgalmazott távkapcsolók nem a gagyi kategóriába esnek (szerintem). Mi évek óta használunk ilyen szetteket a családban. A reléknél hosszútávon akkor lehet gond, hogyha a meghúzás vagy az elengedés közben folyik át rajtuk a 15-16 Amper. Ekkor előfordulhat ívhúzás, beégés. A mosógép és mosogatógép pont nem így "terheli" az áramcsatlakozást. Amikor be majd kikapcsolod a relét, akkor a gépek készenléti helyzetben vannak, így minimális áram folyik az érintkezőkön, nem alakul ki ívhúzás. Egyébként is csak 10-12 Amper körül van az áramfelvételük a mosógépeknek. Mondjuk egy 2,5kW-os hősugárzót én sem bíznék rá közvetlen kapcsolással egy ilyen egységre, mert be és kikapcsoláskor a teljes terhelés jelentkezik az érintkezőkön. Egy ismerősömnek kellett megoldanom az elektromos kályhájának a távkapcsolását Interneten keresztül. Vettem egy XonOff WiFi-s egységet (papíron 16A-t tud kapcsolni) amivel egy ipari 32A-es relét kapcsoltatunk. Ez az ipari relé kapcsolja az áramot az elektromos kályhának.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#5092) flash-


flash-
veterán

van itt valaki aki rossz mosógépet-alkatrészt vásárol, tudtok olyat? esetleg házhoz is jön,stb?

elállás:mosógépre is van elállási jog.
az a lényege hogy mivel online vetted nem tudtad kipróbálni, stb. ezért a jog biztosítja neked hogy kipróbáld és ha nem tetszik akkor go vissza.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5093) BlackJack21


BlackJack21
tag

Az inverteres - nem inverteres kérdésben szerintem nincs fekete-fehér választási lehetőség. Az inverter a motor része, konkrétan rá van építve a motorra, így a cseréje kizárt, még a gyártási folyamat során is kukázzák az egységeket (a rotor menthető egyedül belőle). A szénkefésnél a kefék cseréje akár otthon is megoldható lenne. Az inverteres előnye a hatékonyság, a motorok 3 fázisra vannak tekercselve, így az inverterrel sokkal finomabb mozgású megoldás hozható ki, illetve kisebb méretű ( és olcsóbb) motor építhető vele. Ez mind a gazdaságos gyártás szempontjai, a többi a marketingesek dolga, hogy beadja a jónépnek, hogy miért is jó ez nekünk...

(#5094) Lauda válasza BlackJack21 (#5093) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem azért jó, mert nagyon csendes és erős a hajtás. Többi nem izgat. Bárcsak előbb megtapasztaltam volna milyen egy inverteres mosógép.

(#5095) farkas-j válasza BlackJack21 (#5093) üzenetére


farkas-j
őstag

"a motorok 3 fázisra vannak tekercselve"
Vagy inkább jóval többre ;)

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#5096) Márti58


Márti58
újonc

Sziasztok!
Mi már megvettük és nagyon bánatosak vagyunk. A mosógép márkája AEG LTX7E272E
Nagyon kérlek benneteket :F ha valaki vásárolt ilyen mosógépet, vagy van közelében olyan ismerős akinek ilyen mosógépe van az válaszoljon a problémámra, hogy ő tapasztal e ilyet a centrifugáláskor.
Részemről elkeserítő és nagy csalódás ez a mosógép. Sokkal többet vártunk tőle. Ennyi összegért egy AEG márkáról nem gondoltam volna, hogy ilyen bosszúságot fog okozni. Sajnálatos módon üres, ruha nélküli centrifugáláskor is dübörgő hangot hallat a mosógép. Tehát az, hogy sok, vagy kevés benne a ruha, vagy nem azonos nedvszívó ruhák mosására használtuk és azért hangos és dübörög, ez az indok is megdőlt. Ez így ahogy van, nagyon elkeserítő. Attól tartok, hogy ha nem találják meg a hiba forrását és így marad minden, rövid időn belül tönkre fog menni a készülék. A fokozott rázkódás minden alkatrészre kihat, többek között az elektronikára, dob csapágyak tönkremennek, és egyéb mechanikai alkatrészeknek sem tesz jót ez a hatás. Kellemetlen a dübörgő hangról már ne is beszéljünk, amit nem csak mi hallunk, hanem az egész lépcsőház. Márka szervizese nem mondhatja ki, hogy ez konstrukció hibája." Forduljunk KERMI-hez ha ezt nem tudjuk elfogadni" mondta ő. Mi továbbra is azt állítjuk, hogy kiegyensúlyozási probléma miatt rázkódik a mosógép.Nagyon várom a válszokat. Üdv nektek Márti

(#5097) farkas-j válasza Márti58 (#5096) üzenetére


farkas-j
őstag

Alapkérdések. Mikor vettétek? Boltban vagy Interneten? Gondolom a hátsó dobrögzítőket eltávolítottátok? Szervizes látta már?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#5098) Márti58 válasza farkas-j (#5097) üzenetére


Márti58
újonc

szia!
Rögzítő csavar eltávolítva, szerviz volt kint és szerinte minden ok, fungáljunk alacsonyabb fordulaton ha nem tetszik. Nem is az, hogy hangos, hanem szinte dübörög.Mozog a fürdőszoba mellette lévő WC kilincse. Rezeg minden :( egy hónapja vettük.

(#5099) erdey_a válasza asdf_ (#5063) üzenetére


erdey_a
őstag

számtalan dolog változik... jobb centrifuga hatásfok / fordulatszám, nagyobb dombkapacitás ugyanazon az áron, csendesebb, víz és energiatakarékosabb, nem utolsó sorban szebb gépek. letölthető programok, stb. Kinek mi számít persze, meg mit tud megfizetni.

Vérboci

(#5100) erdey_a válasza Márti58 (#5098) üzenetére


erdey_a
őstag

én egy Bekot vittem vissza nemrég, mert az is veszettül rázkódott. 3 napon belül jeleztem a boltban, végül szó nélkül cserélték. Ha meg netes rendelés volt, akkor 14 napig simán visszaküldhetted volna.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.