Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) Lauda válasza Nagya21 (#5498) üzenetére


Lauda
félisten

Értem. Inkább nem kérdezem meg, hogy ezt mi alapján.

(#5502) Apucy01 válasza #94529552 (#5493) üzenetére


Apucy01
őstag

Már Bocsi de ezt mire is alapozod?

a Candy semmivel sem jobb vagy rosszabb mint a többi hasonló árú gép! Ebben biztos vagyok nekünk 4 gyerekre és 3 felnőtre mosott 8 éven át napi min2x egy Candy grande6 mielőtt beadta volna a kulcsot.. kiváncsi lennék melyik Beko vagy akár a mostani Bosch gépünk birja e eddig.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#5503) asdf_ válasza Apucy01 (#5502) üzenetére


asdf_
veterán

...kiváncsi lennék melyik Beko vagy akár a mostani Bosch gépünk birja e eddig.

A mondat helyesen: ...kiváncsi lennék melyik Beko vagy akár a mostani Bosch gépünk bírja e eddig. (Hint: talan egyik se :/)

[ Szerkesztve ]

(#5504) #94529552 válasza jimmy74 (#5500) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez talán még jobb is, mint a kisebb.

Apucy01 A márkáról írt véleményekre, aztán a sok éve hibás konstrukcióra, amikor a 2 éves elmúlt gép teteje csúnyán rozsdásodik, ésatöbbi. De asszem már erről beszéltünk, hogy az egyedi tapasztalatod egy 8 éves géppel, az a mostaniakat tekintve semmit nem ér, mert 8 év alatt sok minden változik a modellváltással, akár a gyártás helye, minősége, az anyagok ára és minősége, stb, stb. Kár hogy ilyenre nem gondolsz.
Remélhetőleg a Bosch is bírja neked 8 évig. Valaki szerint ha 5 évig működik az már jó, és miután a gari letelik, utána minden napot ajándéknak kell tekinteni.

[ Szerkesztve ]

(#5505) Apucy01 válasza #94529552 (#5504) üzenetére


Apucy01
őstag

A márkáról írt véleményekre

Saját tapasztalat nem árt ha van...

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#5506) Nagya21 válasza Lauda (#5501) üzenetére


Nagya21
addikt

Murphy...… ami elromolhat, az el is fog romlani...… :DDD
Most pl az Epson külsőtartályos csíkoz.

Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5507) Lauda válasza Nagya21 (#5506) üzenetére


Lauda
félisten

Persze hogy el fog romlani. Minden el fog romlani egyszer, ez nem is kérdéses. Az évek számát nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#5508) blattida válasza Lauda (#5507) üzenetére


blattida
nagyúr

Alulméretezett csapágyak, lengéscsillapítók, hulladék kondenzátorok, vacak alapanyagok, sok műanyag. Csak bele kell nézni egy mosógép belsejébe, csapnivaló minőség virít bennük, aki egy kicsit is konyít a gépekhez, annak nem szép és jó látvány.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5509) #94529552 válasza Apucy01 (#5505) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jelen esetben inkább árt, mint használna. Mert az 1 db 8-10 éve gyártott gép alapján nem lehet levonni semmiféle következtetést, a mostani termék kínálatra. Úgy látszik nem olvastad el. :N Egyébként meg néha árt a saját tapasztalat, már ha a feleslegesen egy márkához ragaszkodókra gondolunk(nem rád, mert te Bosch-t vettél).

[ Szerkesztve ]

(#5510) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

LG F2J7HM1W-nél hogyan lehet csak centrifugázni?

(#5511) asdf_ válasza ginola (#5510) üzenetére


asdf_
veterán

Bekapcsolod, NEM nyulsz a programvalasztohoz, csak a spin speed-del beallitod a megfelelo fordulatszamot, majd play gomb.

(#5512) ginola válasza asdf_ (#5511) üzenetére


ginola
addikt

Köszönöm szépen.

(#5513) Amerigo57 válasza asdf_ (#5511) üzenetére


Amerigo57
őstag

Szia asdf_ . :)

A programválasztó bekapcsoláskor bármilyen állásban lehet , ha csak centrifugázni akarsz ?

(#5514) asdf_ válasza Amerigo57 (#5513) üzenetére


asdf_
veterán

Bekapcsoláskor "üresben" van a programválasztó, tehát a lényeg, hogy innen eltekerni nem szabad.

(#5515) Newyorker


Newyorker
addikt

Szokásos: Mosógép vásárlás előtt állok :)

Feltételek:
- csak felültöltős
- max 85e
- gyorsan, szépen mosson
- eddig wp 6 sence volt, elégedett voltam vele, de odaadtam anyusnak, mert az övé behalt

Köszönöm

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5516) #40553216 válasza Newyorker (#5515) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Zanussiknak a mosószertartója (1:53-tól) nem a tetőbe van építve.

(#5517) Newyorker válasza #40553216 (#5516) üzenetére


Newyorker
addikt

Igen, ilyenekre gondoltam, praktikus amit írtál! Köszönöm! Akinek van ötlete jöhet még :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5518) Lauda válasza Newyorker (#5517) üzenetére


Lauda
félisten

Én azt javaslom, dobjon még rá 12 ezret és minimum egy Electrolux EWT1066ESW-t vegyen.

(#5519) farkas-j


farkas-j
őstag

Ez a kiterjesztett gyári garancia érdekes. Tulajdonképpen biztosítás, mert nem a gyártó, hanem a biztosító viseli a költségeket: CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt.. Van benne egy-két érdekes feltétel. Pl. kizáró:
" ha a mosógép ciklusszáma évente az 220 ciklust, a szárító és a mosogatógép ciklusszáma évente az 180 ciklust meghaladja,"

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#5520) Lauda válasza farkas-j (#5519) üzenetére


Lauda
félisten

Jópár helyen hibásan is van feltüntetve.

Létezik gyári garancia hosszabbítás, például a miele gépeknél, illetve a sony tévémet is gyári garanciával hosszabbítottam. Azonban a legtöbb esetben ez biztosítás alapú garancia.

[ Szerkesztve ]

(#5521) #94529552 válasza Newyorker (#5515) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szintén az említett márkákat mondanám, annyit hozzátéve, hogy mindkét gép ugyanolyan technika, de szerintem magasabb minőségűek, a nagyobb tudásuk mellett az Electroluxok. Például a Lauda által említettben a Zanussihoz képest van többek közt hátralévő idő kijelzés és a mosási idő is rövidíthető a Time Manager funkcióval. Vannak ebből a márkából is olcsóbbak[link], ha mégse akarsz annyit áldozni rá. Akár 1200-as centrivel is, és még pl. itt is válogathatsz a hasonló típusokból.

(#5522) Lauda válasza #94529552 (#5521) üzenetére


Lauda
félisten

Szándékosan ajánlottam olyat, amin már normális kijelzés történik és rendelkezik folyékony mosószer adagolás lehetőségével. Ha ezekre nincs szükség, mehetnek az olcsóbbak is. ;)

(#5523) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Elöltöltős mosógépek vennénk max. 100ezer forint körül, 7-8 kg kapacitás körül. Milyen bevált típust tudnátok ajánlani?
Az lenne a legkirályabb, ha lenne hozzá "szettben" szárítógép, amit rá lehet rakni.

(#5524) blattida válasza #94529552 (#5521) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel műszakilag megegyeznek, ugyanott is készülnek és ugyanazokból az alkatrészekből is állnak, ezért semmilyen minőségi különbség nincs köztük, pusztán szolgáltatásokban, szitázásban és minimális műanyag dizájnban térnek el egymástól.

er6man
Szia!
Beko vagy lg gépek közül a neked leginkább megfelelő legolcsóbb típust vedd, a leghosszabb gyári garanciával.
Minden nem keskeny (>55cm mélységű) mosógép tetejére rakható szárítógép.
Szettben százért csak használtan.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5525) #94529552 válasza r6man123 (#5523) üzenetére


#94529552
törölt tag

Találtam egy AEG mosógép+szárítógép kombót, ahol mindkettő inverter motoros, és 8 kg ruhát kezel mindkettő. Ehhez még egy összeépítő keret is kell. De ugyanígy összapakolható bármelyik márka 2 modellje, ha egyformát akarunk, csak a méretekre kell figyelni, normál méretű vagy keskeny kivitel.[link]

blattida: Leírtam a lényeget, ahogy én látom, és a tapasztalatok alapján.

[ Szerkesztve ]

(#5526) blattida válasza #94529552 (#5525) üzenetére


blattida
nagyúr

Összeépítő méretre csak akkor van szükség, ha kihúzható kosártartó kell, különben tök fölösleges.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5527) Amerigo57 válasza Newyorker (#5517) üzenetére


Amerigo57
őstag

Én inkább ezt javasolnám , a két paraméter miatt 10 ezerrel drágább , de szerintem megéri.

Maximális ruhatöltet 7 kg

AutoOff funkció. ( Az AutoOff funkció gondoskodik arról, hogy a program végén a készülék automatikusan kikapcsoljon ).

(#5528) blattida válasza Amerigo57 (#5527) üzenetére


blattida
nagyúr

Gyakorlatilag ugyanakkora a dobja.
Egy normális mosógép, ha lejárt a program, akkor időnként átforgatja a ruhákat, hogy ne gyűrődjenek, egy ilyen automatikus kikapcsolással ezt kiiktatod, plusz, az energiamegtakarításod is nuku. Ennél nagyságrenddel többet tudsz spórolni a nagyobb centrifuga fordulattal vagy a rövidebb programokkal.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5529) Lauda válasza blattida (#5528) üzenetére


Lauda
félisten

Ha egy felültöltőssel kicentrized a ruhákat 1000-es fordulaton, akkor azt forgathatod amennyit akarod. A ruhák nagy része kitrancsírozva lesz a dobra tapadva. Semmi értelme, energiapazarlás. Az enyém nem is csinálja.

(#5530) Amerigo57 válasza Amerigo57 (#5527) üzenetére


Amerigo57
őstag

Newyorker : Electrolux EWT1274ELW

blattida : A Centrifuga fordulatszám nem 1000 , hanem 1200 , ez sokat számít

számít szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5531) blattida válasza Lauda (#5529) üzenetére


blattida
nagyúr

Látszik, hogy nem sokat mosol.
Ha a dobban állnak hosszabb ideig egymásra nyomódva a kicentrizett ruhák, akkor azzal fixálod bennük a nagyobb gyűrődéseket, nem véletlenül tudják ezt a funkciót a normálisabb képek, csak mondjuk nem alapból, hanem vasaláskönnyítő néven fut ez a fícsör és külön kapcsolni kell, pontosan azért, mert nem vagy mindig ott, hogy kivedd a ruhákat, amikor lejár a program, hanem csak később érsz haza. Az a max 20 Watt, amit erre fordít a mosógép, sokkal kevesebb, mint a plusz vasalásra fordított 200-300 Watt.
Persze, ha nem zavar a gyűrődés és nem is vasalsz, akkor igazad van.

Amerigo57
Az valóban számít, nagyjából -10% villamos energia felhasználás, ha használsz szárítógépet, plusz, a kivett cucc is könnyebb.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5532) Lauda válasza blattida (#5531) üzenetére


Lauda
félisten

Nem állnak semennyit, kb azonnal szedem mindig ki őket.

A vasaláskönnyítő funkció azt jelenti, hogy kisebb fordulatokon centriz és több vizet használ. Nem ezt amit írsz.

[ Szerkesztve ]

(#5533) blattida válasza Lauda (#5532) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor nálad nem is lenne hasznos ez a funkció, de ezt írtam is.

Ja, az electrolux olcsóbb gépeinél is az a megoldás játszik, ami valóban csökkenti, csak úgy nedvesebbek maradnak a ruhák és sokkal több energiába kerül a szárítás és/vagy sokkal tovább tart.
Megint csak kinek, mi számít vagy mi a fontos.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5534) Lauda válasza blattida (#5533) üzenetére


Lauda
félisten

Megint terelsz mint a kurva élet.

Hogy jönnek ide az olcsó electroluxok?

(#5535) blattida válasza Lauda (#5534) üzenetére


blattida
nagyúr

Úgy jönnek ide, hogy a Te electroluxod is egy olcsó mosógép, de a drága electrolux-okban van mosás utáni gyűrődésmentesítés, de ők ezt gőzzel valósítják meg.
Electrolux-nál csak a szárítógépekben és kombi gépekben van az általam említett ciklikus dobmozgatásos gyűrődésmentesítő funkció.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5536) Lauda válasza blattida (#5535) üzenetére


Lauda
félisten

A legdrágább felültöltős electroluxom van gőzfunkciókkal.

Hajtod a marhaságot megint.

[ Szerkesztve ]

(#5537) #94529552 válasza blattida (#5535) üzenetére


#94529552
törölt tag

:D

[ Szerkesztve ]

(#5538) blattida válasza Lauda (#5536) üzenetére


blattida
nagyúr

Nagyon jól tudom, milyen mosógéped van, de a 130000 forintos mosógép olcsó, ahogy írtam is, a svédeknél sincs drága felültöltős gép, még aeg néven sem, pedig azok között van több nagyobb tudású is. Elöltöltős gépeikből vannak drágák és prémium kategóriások is, azok többet nyújtanak gőzfunkciók terén is. Neked Polod van, nem Passatod.
Csak utána kéne nézned és tudnád.

Pumma
A ds9-es facepalm nem mentesíti a tudatlanságot és a nem értelmező olvasást. Amikor a farok csóválja tipikus esete.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5539) Lauda válasza blattida (#5538) üzenetére


Lauda
félisten

Veled teljesen felesleges beszélni lassan bármiről is. Csak azért szoktam néha reagálni, hogy ne csak a marhaságaidat olvassák itt az emberek, hanem valós, gyakorlati tapasztalatokat is.

[ Szerkesztve ]

(#5540) blattida válasza Lauda (#5539) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel mindig ugyanazt mondod, ezért valóban nem. Ha nem tudsz valamiről, akkor arról ne vitázz. A személyeskedés a buták fegyvernek látszó eszköze.
Ha már van gőzprogramod, használhatnád is...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5541) Lauda válasza blattida (#5540) üzenetére


Lauda
félisten

Én nem vitázok, saját tapasztalatokat írok. És nem személyeskedem soha.

Használom a gőzt, ha majd szükségem lesz rá.

(#5542) Newyorker


Newyorker
addikt

Köszönöm a segítségeteket :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5543) #94529552 válasza blattida (#5540) üzenetére


#94529552
törölt tag

Te vajon miért személyeskedsz folyton? :U Nem elég volt local1-et elüldözni a téveszméiddel? Pedig ő pont ilyen gépekkel foglalkozik, sokat segíthetett volna a többieknek, amíg te csak piszkáltad előbb is Laudát, abszolút segítőszándék nélkül. Ha akarod leírod az észrevételeidet, de a segítő embereket legalább ne piszkálnád, csak úgy unalomból.
Én kijelentem, hogy 1etlen1 válaszodra nem tartok igényt ezentúl. Próbáld meg átlépni az írásaimat, de szerintem ezzel többen is így vannak itt.

[ Szerkesztve ]

(#5544) Newyorker válasza Lauda (#5518) üzenetére


Newyorker
addikt

Ez lett :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5545) Lauda válasza Newyorker (#5544) üzenetére


Lauda
félisten

:R

(#5546) blattida válasza #94529552 (#5543) üzenetére


blattida
nagyúr

Elüldöztem? :F
Szimplán más véleményünk van valamiről, amire Ő úgy reagált, ahogy. Ez óvodás viselkedés.
Konyhabútorokba építi be a gépeket. Magyarul: Látja a gépeket és a beépítés közben meg is fogja őket. Szerinted, ez milyen tudáshoz juttat valakit a készülékek működéséről, megbízhatóságáról?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5547) asdf_


asdf_
veterán

Ezt mar a multkor is akartam irni, ez az itthagyta a topikot meg most ez az eluldozes is egy kicsit eros nekem, ha jol neztem vissza, volt talan vagy 3 het, amig irt ide valamit ebbe a topikba, szoval kb. epp hogy benezett, aztan ennyi. Az itthagyta a topikot meg el lett uldozve kifejezeseket en valahogy csak olyanoknal hasznalnam, akinek tenyleges multja van valahol, ellenkezo esetben tobbet mondat a kifejezes mint ami valojaban tortent.

[ Szerkesztve ]

(#5548) #94529552 válasza Newyorker (#5544) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Hasonló tudású van nálunk is.
asdf: mondhatjuk úgy is, hogy szimplán elege lett valakiből, le is írta[link], meg ott van az utsó hsz-e is.

(#5549) asdf_ válasza Lauda (#5529) üzenetére


asdf_
veterán

Ha egy felültöltőssel kicentrized a ruhákat 1000-es fordulaton, akkor azt forgathatod amennyit akarod. A ruhák nagy része kitrancsírozva lesz a dobra tapadva. Semmi értelme, energiapazarlás. Az enyém nem is csinálja.

Nem hinnem, hogy annyival nagyobb lenne egy felultoltos dobja, hogy egy felultoltosnek 1000-es fordulaton jelentosen nagyobb keruleti sebesseg lenne, mint egy eloltoltosnek 1200-on, ezaltal jobban felkenodnenek a dobra a ruhak. Marpedig a centrifugazas utani mozgatasnak van ertelme, mert a ruha lejon a dobrol, es at van mozgatva, nem agyongyurve hever korben a dobon. Az en gepemen ugye van ablak, igy latom a musort, centrifugalas utan masfel perc ezzel telik, hogy jobbra-balra jaratja a dobot, kilazitja a mosott cuccot, es van ertelme. Afaik (de csak afaik, mert az eletben nem nyomtam meg meg), a vasalaskonnyito az en gepemen azt csinalja, hogy a program vegen ezt nem masfel percig, hanem hosszabb ideig csinalja, de majd lehet, hogy egyszer megnyomom, kideriteni :)

[ Szerkesztve ]

(#5550) Lauda válasza asdf_ (#5549) üzenetére


Lauda
félisten

Én leírtam a tapasztalatomat, te pedig a tiédet. Ez így oké.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.