Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) blattida válasza mzso (#5380) üzenetére


blattida
nagyúr

Állandó mágnes forgórész például az lg dd mosógépeiben van.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5402) mzso válasza blattida (#5401) üzenetére


mzso
veterán

Hmmm. Jó halknak tűnik. Van más előnye is? (Mondjuk energiahatékonyság)

(#5403) VIPowER válasza mzso (#5402) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nincs ékszíj. Energiahatékonyságban kb semmi. Egy mosógépben nem a motor a fő fogyasztó.

(#5404) #94529552 válasza mzso (#5402) üzenetére


#94529552
törölt tag

Például a 6 Motion technológia is az előnye. Ékszíjas gépeknél ilyen nincs.

(#5405) Gömbike válasza #94529552 (#5404) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem vagyok szakember, csak mezei felhasználó, akit érdekelnek a háztartási gépek.

De szerintem az én 8 éves AEG 74850A gépem is csinál ilyen mozgásokat, hogy hirtelen vált az egyik irányból a másikra, majd vissza és közben a fordulattal is játszik. Pedig szíj köti össze a motort a dobbal.

Mindeközben belülről az ajtó felett van egy "pisilő" és abból szivattyú segítségével sugárban locsolja a ruhára az üstből kiszívott mosóvizet
.
Igaz, hogy a gépem inverteres. Ezek a mozgások szerkezete szerintem csak programozás kérdése.

Ez is olyan marketing szöveg lehet a gyártó részéről, mint a Samunak a Bubble.

Én úgy vettem észre, hogy a mosáshoz rendes adag víz kell, meg rendes idő a megfelelő mosóporon felül.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#5406) blattida válasza mzso (#5402) üzenetére


blattida
nagyúr

A halkságon kívül valódi más előnye nincs a felhasználó szempontjából. A gyártónak jó, hiszen olcsóbban előállíthatóak ezek az inverteres motorok mint a hagyományos kérések.
Ha valóban olyan szép és jó lenne a dd, akkor minden gyártó ezt nyomná, hiszen ezzel többet kereshetnének. Ahogy Gömbike is írta, víz, mosószer és ide-oda forgó dob kell a mosáshoz, minden más csak pr maszlag.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5407) blattida válasza blattida (#5406) üzenetére


blattida
nagyúr

Természetesen hagyományos kefések, csak a telefonom önállósítja magát...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5408) #94529552 válasza Gömbike (#5405) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt is lehet mondani, de szerintem az könnyen lehet, hogy az ékszíj egy idő után nem bírja el az extrém terhelésváltásokat, de majd kiderül.
Nem ismerem a Bubble gépeket, mi a lényege? Samsungot nem sokan vesznek itt, azt már észrevettem.

(#5409) Gömbike válasza #94529552 (#5408) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem “az elmúlt nyóc év” már elég bizonyíték arra, hogy lakatos gézáéknál (LG) a marketing ugyan úgy folyik, mint más gyártónál. Soha, semmilyen baja nem volt még a gépeknek, pedig kapja rendesen. Meg kapja rendesen a karbantartásokat is. 8 év alatt pár adag citromsavat elfogyasztott.

Ha megnézel élőben egy lakatos cuccot és egy AEG gépet, látni, érezni fogod, hogy az Lg összeszerelése, minősége bizony elmarad az AEG mellett. Kb egy szinten van a Beko, wiccpúl, inde-sitt márkákkal.

A Samu Bubble azt akarta volna szolgálni, hogy a zoxigén reakciós hatását felhasználva tisztábbá tegye a ruhákat.

Mindez meg is tudna valósulna, ha a Samu egy akvárium levegőztető szivattyújánárl lényegesen nagyobb cuccot tenne bele. Mert amivel gyártják, az a vicc színvonala. Az még az akvaristáknak is mosolygós.

Ha ma kellene gépet vennem, Beko márkát vennék.

Vagy Miele-t.

Sok érv szól pro-kontra e két gyártó mellett. De Lg, wiccpúl stb. nem jutna eszembe.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#5410) Gömbike


Gömbike
senior tag

Elnézést a helyesírásért, de telefon önállóan azt illeszti be, amit ő akar.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#5411) #94529552 válasza Gömbike (#5409) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem Lakatos névvel nem mosógépet szoktak illetni, már bocs. Egyébként mások meg a kedvencedet, az AEG-et húzzák le, hogy minőségben már csak árnyéka önmagának a régiek után. Nekem ugyan Elux van, ami majdnem AEG, de nem nézem le és nem csúfolom a többi márkát, mert ennek semmi értelme. :N Változik a minőség mindegyiknél. Nekem se kedvencem most a Sencor vagy WP, Indesit, stb, de bármikor előfordulhat, hogy a következő szériában jobb minőséget hoznak ki, mint az Elux, LG, vagy más. Lehet, hogy pl egy Amica is jó választás lenne, vagy lesz egyszer, vagy még az Ariston is szimpatikus nekem, de most nem vennék tőlük. Sajnos ezek miatt a te 8 éves tapasztalatod egy db géppel nagyon kevés a mostaniak megítéléséhez, ráadásul azóta többször volt náluk termékváltás. Szerintem.

(#5413) blattida válasza #05304832 (#5412) üzenetére


blattida
nagyúr

Minőségben, megbízhatóságban, tartósságban és mosási hatékonyságban mind egykutya. Külsőségekben valóban vannak eltérések, de a konzumer kategóriában lényegileg mind ugyanolyan olcsó és vacak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5415) #94529552 válasza #05304832 (#5414) üzenetére


#94529552
törölt tag

Még szerencse, hogy a fele se igaz annak, amit írt, sőt, inkább az ellenkezője igaz.

[ Szerkesztve ]

(#5416) mzso válasza VIPowER (#5367) üzenetére


mzso
veterán

Végül átfúrtam.
Hiába nézegettem meg jól miután levettem az előlapot, de csak azt láttam, hogy egyben van a pöcök az egész műanyag teknővel. És szétjönni is csak akkor jött amikor már teljsesen szét volt fúrva, és akkor is csak erőszakkal, egy külön pöcök hamarabb kiesett volna

A három kerületi lyuknak nem fedeztem fel funkcióját funkcióját. Az aljukon a fekete teleszkóp látszódott.

(#5417) blattida válasza #05304832 (#5414) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem ovi meg a szerinted vagy szerintem kategória, a tények makacs dolgok, ha elfogadod, ha nem. Nem azért van így, mert én mondom, hanem azért mondom, mert így van. Amiről nem tudok vagy nem érdekel, arról nem beszélek, ellentétben sok más topiklakóval.
Pumma
Dettó, bár, mindegy is. A nem tudás nem mentesít, hiába ringatod magad egy álomvilágban, attól az még valójában már sok éve nem létezik. Talán téged is jogosan vesznek hülyére a gyártók. Csak fogyassz tovább és a többi fogyasztónak adj tanácsot, ám másoknak inkább ne. Borzasztó ez a sok nettó hülyeség és butaság, amit itt néhányan nyomtok, főleg ezzel a primitív személyeskedő maszlaggal leöntve.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5418) VIPowER válasza mzso (#5416) üzenetére


VIPowER
senior tag

Hát ha nem láttál más megoldást, én ezt is elfogadom. Ha be tudod tenni a helyére az újat, akkor nagy gond nem lehet.

(#5419) blattida válasza VIPowER (#5418) üzenetére


blattida
nagyúr

Be tudja rakni, viszont ez a fajta gagyizmus szinte csak a bosch-ra jellemző.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5421) blattida válasza #05304832 (#5420) üzenetére


blattida
nagyúr

Az lg, mint audi? Inkább kia, a beko meg mondjuk fiat, ez nagyjából analóg. Mennyibe is kerülnek azok a bekok, amiket beépítesz és mennyibe az lg-k? Átlagosan 20%-al drágábbak a koreaiak gépei, abból kijön a szebb külső, de a jobb belső már nem annyira. Leszarom a minőségibb érzést többért, ha olcsóbban kapok tartósabbat. Túl sokat foglalkozol a külsőségekkel, amik nagyon félrevezetnek ám.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5423) #94529552 válasza #05304832 (#5422) üzenetére


#94529552
törölt tag

Teljesen világosan elmondtad neki a lényeget, ezért szerintem ne etesd tovább, mivel a konkrét példák és az életből hozott tapasztalatok ellenében csak egyfolytában általánosít.

[ Szerkesztve ]

(#5424) Nagya21 válasza mzso (#5416) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Modtam, hogy fúrd át.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5425) Dave™ válasza blattida (#5413) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor teljesen felesleges az egész topik, nem igaz? Ha nincs pénzed vagy nem akarsz Miele-re költeni, akkor mindegy hogy Indesit, Whirlpool, Candy, Fagor, Beko vagy Electrolux, mind ugyanolyan gagyi.

(#5426) mzso válasza Nagya21 (#5424) üzenetére


mzso
veterán

Láttam. Csak vacilláltam, biztosra akartam menni, hogy nincs más megoldás...
Mondjuk közel sem lett tökéletes. Szűk volt a hely, meg szerintem a teknő miatt nem is fért teljsesen merőlegesen oda a fúrógép az egész mosógépet viszont nem akartam szétterhelni.

Még mindig nem fér a felyembe, hogy lehet ilyen gányra megcsinálni valamit... Más mosógépnél csak egy pecket kell ki és vissza nyomni. Bele telik vagy egy percbe...

(#5427) blattida válasza Dave™ (#5425) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, ezt senki sem mondta, mivel használhatóság és praktikum, azaz a felhasználói élmény szempontjából vannak különbségek. Ellenben tartósság, minőség, megbízhatóság és mosási hatékonyság szempontjából majdnem mindegy, hogy mit veszel és én végig erről beszéltem és beszélek.
A gépek közötti különbségek kicsik, mindegyik mosógép csak mosásra (értelemszerűen öblítéssel, áztatással és centrifugálással együtt) képes, minden más csak külsőség meg márka preferencia kérdése.

mzso
Ezt nevezik költséghatékonyságnak.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5428) Gömbike válasza blattida (#5427) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen, ezt szerettem volna én is leírni, ellenben Te sokkal érthetőbben megfogalmaztad. Köszönöm!

Nem a csicsa a lényeg.

Lassan 30 éves házas leszek, pár mosógépet láttam már, a véleményem kialakításában ez a döntő és nem a marketing.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#5429) Lauda válasza #94529552 (#5423) üzenetére


Lauda
félisten

Én azt hiszem itt adtam fel végleg:

Én amúgy nem hiszek ebben a tervezett elromlás dologban. Írhatnék csomó dolgot, de a lényeg, hogy pont ellenkező a tapasztalatom.

A tanárnak mesélő mérnök története a valóság, ez nem a messziről jött ember sztorija sok szájon át, amiről Te beszélsz.

Az ember saját tapasztalata sem igaz úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#5431) #94529552 válasza Gömbike (#5428) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pedig elég téves megfogalmazás volt. A tartós hibamentes működés az smafu? A 30 éves házasság a jelenleg gyártott mosógépeknél nem segít. Egyáltalán nem mindegy, hogy mit veszünk.

local1 Ugyan már, ne tedd. Te legalább a saját tapasztalatoddal tudsz az érdeklődőknek segíteni, a sok általánosítással és félremagyarázással szemben, csak lépd át egyszerűen. Inkább ott is segíts az érdeklődőknek.

[ Szerkesztve ]

(#5432) blattida válasza #94529552 (#5431) üzenetére


blattida
nagyúr

Pont azt írtam, hogy rohadtul nem smafu, csak már ilyen nincs. Próbálj meg csak egyszer nem szelektíven olvasni.
Általánosítani kell, mivel a gagyizmus általános. Ennek a létezésén a korlátoltság meg a buksi homokba dugása sem segít, csak a tudatosság, ami itt nagyon nincs, csak a szokásos kettős mérce.
A saját tapasztalatoddal ugyan mit segítesz a tartósság, megbízhatóság témakörében? Vagy az árukeresős vásárlás utáni azonnali értékelések belinkelésével? Például Lg- t nálunk zömmel fiatalok vesznek, akik hajlamosak azonnal véleményt írni, amiből azt a téves következtetést vonhatod le, hogy például lg-t vesznek a legtöbben Magyarországon ( nagyon nem, whirlpool-ból, candy-ből vagy bekoból sokkal többet eladnak) vagy hogy mennyire tartós meg jó (sajnos ezt sem támasztják alá a szerviztapasztalatok és a tartósabb használatok). A régebbi gépek tartósabbak voltak, ráadásul, minél régebbiek, annál inkább. Sajnos ez a realitás és ez, természetesen, például a miele-re is igaz. Mindig voltak, vannak és lesznek jobban vagy rosszabbul sikerült típusok vagy sorozatok ( tervezési, alkatrész vagy gyártási hiba, esetleg beszállító váltás okán), de ezek az általános tendenciákon nem változtatnak.
A háztartási gépek külseje alapján túl sok mindenre nem lehet következtetni, maximum arra, hogy min spóroltak, mivel nem a burkolatok vastagságán, sorjásságán, fényességén, az illesztési hézagok méretén, esetleg a gépek tömegén múlik a megbízhatóság, a tartósság és javíthatóság. Amik árulkodóak lehetnek erre vonatkozólag, azokat kívülről nem látod. Még a gyártás helye se garancia, mivel a gyárak a célországhoz illesztik a qa részlegük tűréshatárát. Ezért is van az, hogy egy például nálunk vásárolt adott típusú bosch mosógép rosszabb minőségű, mint a németeknek gyártott, amúgy török testvére. Meg azért is, mert ott hosszabb a gyártói garancia és sokkal erősebb a fogyasztóvédelem.
Lényeg a lényeg, mindenki azt vesz, amit akar, utána meg azzal szív, amivel akar.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5433) #94529552 válasza blattida (#5432) üzenetére


#94529552
törölt tag

De, miért? :))

Aki mosógépet akar venni, Lauda, local1, és a többiek valós, az életből merített tapasztalatainak hisz, és még + elolvassa az árukeresőn vagy az üzletek oldalain beírt véleményeket is, és nem a hosszú meséknek hisz, mert tudjuk, a sok beszédnek, sok......vagy a fele se igaz. 100 vélemény egy adott gépről, az már valami+ :C, de egy vélemény az itt kevés.

[ Szerkesztve ]

(#5434) Lauda válasza #94529552 (#5433) üzenetére


Lauda
félisten

Érted, ha a saját tapasztalatod más, akkor azt csak a korlátoltságod, a buksid homokba dugása és a tudattalanságod mondatja veled.... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5435) #94529552 válasza Lauda (#5434) üzenetére


#94529552
törölt tag

Figyelj, annyit írni a semmiről, szép dolog nem mondom, csak haszna nincs. Minket ugye soha nem győz meg, hogy 2x2 az 6, de próbálkozni persze lehet a végtelenségig, ha unatkozik valaki.

[ Szerkesztve ]

(#5436) asdf_ válasza #94529552 (#5433) üzenetére


asdf_
veterán

Árukeresős meg weboldalas és saját, fórumos véleményt én nagy súlyban nem vennék figyelembe (bizonyos ritka eseteket kivéve), mert kutyát nem érdekel, hogy vásárlás utáni napokon, vásárlás után fél évvel, egy évvel, másfél évvel működik a gép és szépen mos (súlyosbítva ezt azzal, hogy ezen véleményeket nem feltétlen szakértők, hanem marinénik meg józsibácsik is írják, akik nem ritkán laikus voltuk miatt bődületes baromságot is képesek ám értékelésnél írni néha). Szerintem mindannyiunkat az érdekel, hogy mi lesz 5, 8, 10 év múlva a géppel. Jósolni meg senki nem tud, másrészt mint a pénzügyi befektetéseknél, itt is érvényes, hogy a múltbéli teljesítmény nem jelent semmiféle garanciát a jövőbelire, addigra már három új széria jött ki, így tökre nem releváns, mit tudott a régi. Így csak olyanok mentén lehet lavírozni, hogy az egyik gyártónak jellemzően fos az elektronikája, a másiknak a lengéscsillapítója, a harmadikéban a dobcsillag kuka fixen öt év után, a negyedikében utóbbi kettő egyszerre jelentkezik, a hatodiknak rohad a teteje két év után, a hetediknek legalább csavaros az üstje, ha csapágyas lesz tehát nem automatikusan kuka, a nyolcadiknak ki van öntve műgyantával az elektronikája, nehogy meg tudd javítani, a kilencedikhez meg van ugyan szerviz, de nulla raktárkészlettel és három-öt hét mire beszereznek bármit is. Szóval bárki bárhogy erőlködik, nem fogja megfejteni a tutit szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5437) blattida válasza #94529552 (#5433) üzenetére


blattida
nagyúr

Hogy Te is megértsd: Tőlem lehetne sokezer is, vásárlást követően adják, max néhány mosás után, ezeknek a véleményeknek a tartóssághoz vagy a megbízhatósághoz semmi közük. Ha ezt nem vagy képes megérteni, akkor fölösleges bármiről beszélni.

Lauda
Szintén.
Majd azt is írd meg egy-két év múlva, ha bekrepál az electroluxod és nem éri meg a javítása, mert a biztosító nem fizeti és utána is vegyél electroluxot és írd azt, hogy az a jó, hiszen az a tapasztalatod.

Pumma
Már régen nem miattatok írok (ennyit nem értek nekem és annyira hülye meg nem vagyok, hogy azt gondoljam, hogy a puszta tények meg az észérvek majd meggyőznek), hanem a többi topikolvasó miatt. Az embereknek ugyanis valójában az a jó (gazdaságilag is), ha nem konzumidióták. Ez a része már a reklámpszichológiához is kapcsolódik. Az egész fogyasztói társadalom egy árverés.

asdf_
A legtöbb alkatrészük megegyezik, ugyanabból dolgoznak, így egyik konzumer gyártó se tudna jobb lenni a többinél, ha akarna, akkor se, de nem is akarnak.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5438) Lauda válasza blattida (#5437) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, hogy megírom azt is. Miért ne írnám meg?

De látszik a negativizmusod ezen is, hogy eleve feltételezed, hogy bekrepál 1-2 év múlva, majd meg sem éri javítani, ráadásul a biztosító sem fizeti és a hangzásban benne van, hogy én ezt már nem írnám meg. Tehát egyetlen mondatba sikerült négy negatív feltételezést belesűríteni. Gratulálok.

-------------------------

Eleve nem értem mi lenne abba a logika, ha van egy rossz tapasztalatom és azt nem osztom meg. Hiszen pont az a lényeg, hogy az ember tudjon tanácsot adni másoknak, ha már ír ide. Gondolod elsumákolnám, hogy beszart a gép, ki kellett cserélni? Egyébként ha elromlik sincs semmi gond, ezért kötöttem rá plusz gart és semmi sem működik örökké. Az egymilliárdba kerülő agyonajnározott miele sem.

[ Szerkesztve ]

(#5439) Apucy01


Apucy01
őstag

Hmmm. nem értem ezt az egész vitát, nem az a fontos hogy müködjön normálisan? Az meg már más dolog hogy kinek mire van pénze.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#5440) #94529552 válasza asdf_ (#5436) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igenis, hogy nagyon fontos az ottani vélemény, mert képzeld el, vannak alacsonyabb szintű gépek a világon mindenből, amik már pár naposan, vagy 1-2-3-6 hónap alatt is elromlanak. Itt a topikban meg a felhasználók több éves tapasztalatról beszélnek. Ezért is érthetetlen, hogy itt egyesek mindent összemosnak, hogy a való életből hozott benyomásokat ledegradálják, és az is lehet, hogy csak vitatkozni járnak ide.

[ Szerkesztve ]

(#5441) asdf_ válasza #94529552 (#5440) üzenetére


asdf_
veterán

Hiaba romlik el 1-2-3-6 honap alatt. Nem tudod, hogy mennyit adtak el, abbol mennyi romlott el, es abbol mennyi reklamalo irast szuletett, tehat a vaksotet erdoben botorkalsz meghibasodasi arany tekinteteben. Annyit tudsz, hogy micikenek mucsarocsoge alson elromlott ez es ez a gepe 3 honapos koraban. Beljebb vagy barmivel is? Nem.

[ Szerkesztve ]

(#5442) #94529552 válasza asdf_ (#5441) üzenetére


#94529552
törölt tag

Leírtam a lényeget, többször nem fogom elismételni, akárhányszor is ellenkezel, el lehet olvasni újra.

[ Szerkesztve ]

(#5443) mzso válasza asdf_ (#5441) üzenetére


mzso
veterán

Hát azért érdemes megnézni mire írják, hogy szar. Ha olyan a dolog akkor már egy vélemény is jelentős. De ha többen írják valamire hogy gebasz van vele akkor az általában úgy is van.

Aminek nincs értelme: "5 csillag, marha jó! Még nem próbáltam ki de marhára tetszik" (És hasonszőrű visszajelzések.) Az ilyenek bezzeg kikerülnek, de amikor leírom, hogy szétrohad az egyik mikró típus az nem...

(#5444) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Mosogep vasarlasra kenyszerulunk, mert 10 ev utan megadta magat a Whirpool gepunk.

Nincsenek nagy igenyeink, mosson rendesen es minel halkabb legyen.
Heti 3-4x lenne hasznalva, de kesobbiekben valoszinuleg tobbszor.
Parom szeret minel tobb ruhat belerakni, igy legalabb 7kg toltetuek irant erdeklodunk.
Tudnatok ajanlani valamit olyan120-150e ertekhatarig?

Elore is koszonom a valaszokat!

(#5445) Lauda válasza Begi (#5444) üzenetére


Lauda
félisten

Elöltöltős vagy felültöltős?

(#5446) Begi válasza Lauda (#5445) üzenetére


Begi
senior tag

Bocs, ez kimaradt. :R

Eloltoltos.

(#5447) farkas-j válasza Begi (#5444) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekünk másfél éve egy Beko WMY 81483 LMB2 mosógépünk van. 8kg töltetű, inverteres motorú így nagyon halk, rendesen mos és nem 2 pohár vízben, nagy az ajtaja ami majdnem 180°-ban nyílik, kijelzi a mosási időt, 5 év teljes körű gyári garanciát adtak rá stb. stb. Nekünk nagyon bevált és egyébként minden általad megadott kritériumnak megfelel ;)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#5448) #94529552 válasza Begi (#5446) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én ezekből választanék. Egy friss vétel. például ez. De még AEG, Bosch, Siemens, is népszerű, Zanussi pedig költséghatákony.
Ez pedig a mosógépszerelő javaslata.

[ Szerkesztve ]

(#5449) #97093120


#97093120
törölt tag

Mi ma vettünk egy Zanussi ZWSG6120V tipusú mosógépet . Remélem kibírja néhány évig ( heti 4-5 mosás )

Egyedül az egyéves gyártói garanciát keveslem .

(#5450) Begi válasza #94529552 (#5448) üzenetére


Begi
senior tag

Koszonom, megnezem oket.
Ez a "gozmosogep" mit jelent pontosan az LG-nel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.