Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) unicumnext válasza tothl (#750) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Én most nyaralás alatt nagyon sok képet csinálok vele, baromi jó képeket csinál.

(#752) metal01 válasza tomp (#739) üzenetére


metal01
őstag

Nálam 3-4 perc után is ezt írta/írja. 1080p/60 videók esetében is. Igaz nappal, melegben készítettem a videókat. Brutál felmelegedik a telefon. Ez azért nem túl biztató...

(#753) resist


resist
tag

Sziasztok, gondolkodok ilyen telefonon, de a fotós képességeiről mindenfélét olvasni/látni. Tudnátok pár képet megosztani így a legutolsó update után? Nagyon kíváncsi vagyok. Portré (a gyerekeim fotózom most elsősorban), táj, épületek érdekelnek, igazából a szokásos dolgok :) Köszönöm.

(#754) hedgehog válasza metal01 (#752) üzenetére


hedgehog
senior tag

nekem eddig csak akkor csinálta ezt, amikor a 44 fokos napon a délolasz kisvárosban fotóztam sokat :D

-- aka p3d3str1an

(#755) tothl


tothl
addikt

Valamilyen jó minőségű fólia létezik már a készülékre a gyári helyett ?

(#756) Pityu99 válasza tothl (#755) üzenetére


Pityu99
tag

Bár tapasztalatom még nincs vele, holnap jön meg a telefon és csak a gyári fólia kopása után akarom felrakni, de én Nilkin üveget rendeltem. Ez követi a kijelző lekerekítést is. Nem tudom az ujjlenyomat olvasót mennyire befolyásolja, majd kiderül. A vicc az, hogy egyszerre rendeltem a telefonnal, mindkettő kínából jött, ez még múlthét elején megjött a telefon meg csak holnap fog :D

[banggood link]

(#757) Varszegig válasza Pityu99 (#756) üzenetére


Varszegig
veterán

Nekem a nilkin nagyon nem jött be a P30 Pro-n, nagyon hamar feljött a görbített sarkoknál. Uv ragasztós üveg jó volt, de az se volt örökélet, max pár hónap.

(#758) resist válasza resist (#753) üzenetére


resist
tag

Sziasztok, erre valaki? Privát üzenetben is jó lesz, nagyon kíváncsi vagyok :) Most láttam ezt a tesztet, ez elég meggyőző, de tényleg megnéznék pár átlagfelhasználói képet :) Köszönöm.

(#759) Varszegig válasza resist (#758) üzenetére


Varszegig
veterán

Mindjárt nézek párat.

[ Szerkesztve ]

(#760) hedgehog válasza Varszegig (#759) üzenetére


hedgehog
senior tag

Egyébként nagyon sokat számít a szoftver is, a következő két kép a példa.
Az első a gyári kamera appal készült, a második pedig a portolt GCammal.


ugyanaz a helyszín, pár másodperc a különbség, ugyanaz a fizikai kamera. (csalóka a kivágás, mert a gyári appban nincs 16:9 sajna)
A valóság valahol a kettő között volt, de inkább a GCamosra hasonlított.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#761) resist válasza Varszegig (#759) üzenetére


resist
tag

Köszi :) Nem készít rossz képeket szerintem. @hedgehog, ez komoly, tényleg nincs benne 16:9? Én mindig avval fotózok most.

(#762) Algotis


Algotis
addikt

Mik a tapasztalatok, RAM boost kikapcsolva javít az akksiidőn?

Androidos Outlookból küldve

(#763) tothl válasza Algotis (#762) üzenetére


tothl
addikt

Passz . Szerintem amúgy nem rossz az akkuido

(#764) hedgehog válasza resist (#761) üzenetére


hedgehog
senior tag

A gyári appban képernyőarányra vágás van a 16:9 helyett, vagyis 20:9. Mondjuk ha nem lennék lusta, mindent 4:3-ban fotóznék, asszem az a natív aránya a szenzornak, de lusta vagyok utólag vágni.

-- aka p3d3str1an

(#765) tothl


tothl
addikt

Nézegetem ezt a GCam appot, hát mit mondjak, szelfiket szerintem sokkal jobbakat lő mint a gyári. A keresőben ugyanaz nagyjából, de a rögzített kép sokkal kontrasztosabb és kevésbé van rajta az a szürke fátyolosság.

(#766) Pityu99


Pityu99
tag

Nektek nem hiányzik az értesítési led? Mate 20 Pro-nál annyira megszoktam, így kerestem rá megoldást.
Találtam rá [egy jó appot] a kamera köré lehet rakni egy villogó gyűrűt, a pro verzióban (1100 Ft) akár minden apphoz külön színt is lehet rendelni és a villogás módja is változtatható. A gyűrű eredetileg nem jó helyen van, de be lehet állítani a helyzetét szépen a kamera köré. De akár a kijelző szélén telibe is tud villogni. Okos kis app.

(#767) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Még annyi merült föl bennem, hogy az én készülékem banggood -os vásárlás ugye, ezekre 1 év garancia van.

Tudtok erről valamit, hogy ha erre kerül sor, akkor mi a menete ?

Simán az oneplus oldalán elindítom a kérelmet, és ennyi ?

Levi

(#768) bajaki válasza tothl (#767) üzenetére


bajaki
őstag

Így van, IMEI szám alapján indítasz egy requestet, majd futár hozza-viszi.

(#769) tothl


tothl
addikt

Találtam egy hiányosságot.

Nekem marhára hiányzik az a funkció, hogy a képnézőből lehessen a TV -re vetíteni a képeket. Ez nem az, hogy az egész kijelzőt tükrözd, az működik.
A neten találtam infomrációkat, hogy a 10 -es Androidban levő Oneplus Gallery app utolsó verziói már tudták ezt, viszont a mostaniban nincsen benne.
Találtatok erre valami értelmes megoldást, vagy applikációt ?

(#770) unicumnext válasza tothl (#769) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Nekem a megosztásnál, van olyan, hogy megjelítés TV-n, vagy küldés eszközre. Első megjeleníti, a második feltölti a TV albumába a képet.

(#771) hedgehog válasza tothl (#769) üzenetére


hedgehog
senior tag

Google Photos, mert minden tévém androidos, vagyis natívan chromecast.
Miracasttal nem próbálkoztam még sehol...

-- aka p3d3str1an

(#772) taletale


taletale
tag

Sziasztok!

Valaki már próbálta használni a telefont Xbox controller valamelyik verziójával. Nekem a oneplus 5T Android 10 alatt simán megy de valamiért oneplus 9 pro és 11 és Android alatt a nem akar működni. Hivatalos fórumon is sokan szóltak érte de érdemi fejlemények nem történtek vagy én láttam rosszul?

OnePlus 5T 8/128GB -> OnePlus 9Pro 12/256GB

(#773) Pityu99


Pityu99
tag

Na lecseréltem az indiai romot, én nem tudom, hogy csak az enyém volt ennyire szar, de zabálta az akksit. Meg akartam várni a köv frissítést, hogy ne kelljen törölni mindent, de nem bírtam, hogy nap végére 1,5-2 óra SOT-tal 15 százalékon voltam. Most eu rommal ugyanolyan felhasználással 50 százalék estére. Én nem tudom mi zabálta ennyire az akksit.

(#774) bloggiold válasza Pityu99 (#773) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Gyári visszaállítás után csak simán telepítetted az EU ROM verziót?

https://fontecone.blog.hu/

(#775) tomp


tomp
félisten

Telenor 5G beállítása
Publikus a konfig! :D

(#776) Pityu99 válasza bloggiold (#774) üzenetére


Pityu99
tag

Még gyári visszaállítás sem kell, megcsinálja magától. Van Downgrade zip fájl, 12.5.5-re "frissül" aztán később már leszedi magától a legfrissebbet.

[innen] le tudod tölteni a zip-et, simán csak felmásolod a telefon főkönyvtárába, majd a rendszerfrissítés menüben a fogaskerékre nyomsz, aztán Helyi frissítés, kiválasztod a zip fájlt, leokézod, hogy minden törölve lesz a telefonról (képek is) és már csinálja is magától. Újraindítás után pedig már ajánlja is a legfrissebb eu romot.
Amúgy LE2120-as kínai az enyém. Banggoodról ezzel a hülye indiai ROM-mal jött.

(#777) bloggiold válasza Pityu99 (#776) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Köszi, most a 11.2.8.8.LE15DA van fent, nekem is onnan jött. S készenléti fogyasztást sokalom, amúgy nincs gond.

https://fontecone.blog.hu/

(#778) Pityu99 válasza tomp (#775) üzenetére


Pityu99
tag

Kínai verzióssal (le2120) is meg lehet csinálni? Nem baxok el semmit, ha végigcsinálom?

(#779) bloggiold válasza Pityu99 (#776) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Ja még annyit szeretnék kérdezni. hogy a zip fájl honnan van, mi a forrás?

https://fontecone.blog.hu/

(#780) Pityu99 válasza bloggiold (#779) üzenetére


Pityu99
tag

[Innen] van, első hozzászólásban. Letölthető az indiai rom is, de amit linkeltem az a downgrade EU rom.

[ Szerkesztve ]

(#781) tothl válasza Pityu99 (#773) üzenetére


tothl
addikt

Én meg várok, csak jon egy új rom hamarosan. :)

(#782) tomp válasza Pityu99 (#778) üzenetére


tomp
félisten

Megcsinálhatod persze mivel a modem fájlok egységesek!
Elcseszni nem tudod, nem lesz kuka. De tippem szerint más a baseband a kínain így hiába csinálod meg, az 5G nem fog menni. De egy próbát tehetsz. Veszteni nem vesztesz semmit.

(#783) tipuka


tipuka
addikt

Sziasztok!

Egy "szép" kerek számú szülinapom következik, szeretném meglepni magam egy telefonnal. :DDD Nagyon agyalok a 9 PRO vételén, most az OP oldalán 100€ lejön az 1000€ értékű kosárból, így "csak" 849 euró lenne (persze raknék még valamit a kosárba, hogy elérje az 1000€-t). A forint is most éppen emészthetőbb árfolyamon van (348,5HUF=1EUR ), ami nem elhanyagolható tényező. (kár, hogy nem vagy egyetemista/tanár, még kedvezőbb árú lenne a termék) :DDD
Eléggé megtetszett a yt videók alapján a telefon (néztem olyanokat is, ahol több hónap használat után elmondják, hogy mik a tapasztalatok + az itteni kevés hsz-t), egyedül egy jobb periszkópos kamerát hiányolok meg picivel nagyobb aksit, amiről eszembe jut egyből az S21 Ultra makrója és 10x optikai zoomja is, 5000mAh aksival. De az olyan drága, 374k lenne flottában, + tok és töltő (~380k). Fotózni sűrűn szoktam mondjuk, az üzemidő is fontos, illetve a google mapsot és a yt vancedet használom még napi szinten. Szeretem, ha pörgős a rendszer és pontos+gyors az ujjlenyomat olvasó. Ökoszisztémára nincs nagyon szükségem, elég, ha tudja a Samsung Watch Active 2 órám is tölteni az OP9 Pro a fordított vezeték nélküli töltéssel, (más eszközöm nincs, ami Samu lenne). - gondolom lehet? Az S22 Ultra lesz vagy 500k gondolom, azt nem várnám meg januárig. A kisebb tesóikba meg nem raknak úgy se egy lehengerlő kamerát. 300k körülinél nem szívesen adnék többet egy telefonért, már ez is sok. :DDD
P20 Pro -ról váltanék, aminek az éjszakai módját nagyon csípem. Szerintetek jó utódja lenne? Vagy várjak még kicsit? - sajnos nem volt alkalmam kipróbálni élőben a telefont még.
A 8 Pro -n agyaltam volna még, ha nem lenne annyira erősen ívelt a kijelzője. Az enyhén ívelt fér csak bele nekem (pl Samsung Note 9)
Bocsi, hogy hosszúra sikeredett.
Pixel 6 Pro van még talonban, ha nem 400k lesz az is, ha lehet egyáltalán kapni :DDD

(#784) Pityu99 válasza tomp (#782) üzenetére


Pityu99
tag

Mondjuk azt sem tudom, hogy Nyíregyházán van-e 5g :D max bent a központban. 4g+ az megy rendesen, nekem ez már elég. Este megcsinálom, aztán majd figyelgetem.

(#785) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Van köztünk olyan aki S21-ről tért át erre vagy fordítva? Nagyon nem tudok dönteni. Köszi.

(#786) Pityu99 válasza tomp (#775) üzenetére


Pityu99
tag

Most volt időm foglalkozni vele, nálam a driver telepítésnél elbukik a sztori.
Eszközkezelő így ismeri fel:



Majd amikor manuálisan akarom frissíteni a drivert, akkor hiába adom meg a driver mappát ezt kapom:


Így az EFS Explorer sem ismeri fel, nem lát telefont. Lehet a kínai verzió az oka?

(#787) Pityu99 válasza Pityu99 (#786) üzenetére


Pityu99
tag

Bocsi a dupláért, közben megoldódott, gugliztam egy kicsit, nem az Engineer Mode Toggle-t kell bekapcsolni, hanem az Rndis, diag switch opciót. Így már látja az EFS, sikerült is. Hogy 5G van-e azt nem tudom, de szerintem itt a kertvárosi részen amúgy sincs lefedettség. 4G+ az megy rendesen.

(#788) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok. Gyenge térerő és hálózati hibák miatt egy S21-et cserélnék OP 9 PRO-ra. Mik a tapasztalatok? Oneplus forum tele melegedési hibákkal, merülési problémákkal. Ezeket sikerült a gyártónak javítania? Telekom 5G és VoLTE működik vagy mókolni kell hozzá vmit?

(#789) tothl válasza nVIPER (#788) üzenetére


tothl
addikt

Az 5G -t nem tudom megerősíteni, Telekomnál csak elég korlátozott helyen van ilyen szolgáltatás. A többivel nem volt gondom, 3 hete van meg a teló.

(#790) unicumnext válasza nVIPER (#788) üzenetére


unicumnext
aktív tag

5G-t nem támogatja a csomagom, így nem tudtam kipróbálni, úgy tudom a telenor és a digi a mókolós.
Melegedés, és merülést nem tapasztaltam, 1 hónapja van meg a telefonom.

(#791) Varszegig válasza nVIPER (#788) üzenetére


Varszegig
veterán

Telekom 5G, VOLTE, VOWifi alapból működik.
Nekem melegedés csak akkor volt, ha tűző napon videóztam a fekete készülékemmel > 30 fokban. Más alkalommal nem.

(#792) tothl


tothl
addikt

Egyébként most, hogy eljutottam már oda, hogy jópár képet készítettem, azt kell mondanom, hogy ez a készülék sokkal szebb képeket készít, mint a n20u, vagy az s10+ ami előtte volt.
A különbség monitoron vagy TV -n szembeötlő. A teló kijelzőjén első körben a samu képek mutatnak jobban, de valójában a 9 Pro képei sokkal tisztábbak, részletgazdagabbak.

(#793) tomp válasza Pityu99 (#787) üzenetére


tomp
félisten

Hmm akkor beleírom a leírásba, hogy ha az Engineer Mode Toggle kapcsolóval nem megy akkor a másikkal kell. Nálam az előbbivel megy. :DDD
Hol laksz?

(#794) Pityu99 válasza tomp (#793) üzenetére


Pityu99
tag

Nyíregyháza

Ja meg annyi még, hogy én [EZ] a leírás alapján raktam fel manuálisan kikeresve a "HS-USB MDM Diagnostics 90B6" nevű drivert, mert a te leírásod követve simán a mappát belinkelve nem talált megfelelő drivert és nem akart felrakni semmit.

(#795) tomp válasza Pityu99 (#794) üzenetére


tomp
félisten

Na nekem meg azzal a driverrel nem ment... :DDD
Akkor azt is belerakom majd a packba.

Nagyjából 99%-ban lehet követni, hogy hol lesz 5G a telenornál: Tervezett helyszínek
Sajnos nyár óta még nem volt Nyíregyháza a listában.

(#796) thorex


thorex
tag

Sziasztok!

Nemrégen 2 hete jött meg a telefon. Nem volt még androidos telóm, ha valamit nem értek kérlek nézzétek el.
A telefon külsőre szép, mutatós. A kijelzője fantasztikus, a kamerája méginkább. :DD De ennyi pénzért már adhattak volna egy fülest és/vagy USB-s átjátszókábelt is.

2 kérdésem lenne a telefonnal kapcsolatban:

Nem tudom a mobilnetet laptopra megosztani. Hogyan kell, mit csinálok rosszul? A régi telefonomon (Lumia 950 XL) csak mobilnet on + hotspot on + a laptopon a jelszó és működött is.
Itt a wifi jel mellett egy "karikában egy x" lesz és nem lehet csatlakozni :F
Csatolok egy képet is:

A windowson és a telon minden a legfrissebb

Nem tudok MMS-t küldeni és fogadni sem, mit csinálok rosszul? (digi-s sim-em van) A wikipédia szerint a digiben nincs mms. De a régi Lumia 950 XL-nél miért tudtam, illetve egy ismerősöm is tud akinek Xiaomi Redmi Note 7-je van, és szintén digi-s (nincs más szolgáltatónál). Aki meg a telekomnál van már 4 éve a Nokia 6 telójával szintén nem tud mms-t küldeni sem fogadni. :F
Tudom az mms időt múlt dolog, de van, hogy éppen arra van szükségem.

Köszönöm a segítséget és a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

(#797) Varszegig válasza thorex (#796) üzenetére


Varszegig
veterán

Megosztás: egyszerűen be kell kapcsolni a hotspotot. Lehet első használat előtt be kell állítani valamit. Nekem megy minden gond nélkül. Mondjuk a mobilnet be részt nem értem, miért kéne azt egyáltalán kikapcsolni? :)
MMS: az MMS-hez megfelelő APN beállítás kell, az a szolgáltatótól függ.

(#798) hedgehog válasza Varszegig (#797) üzenetére


hedgehog
senior tag

Be van kapcsolva neki a hotspot, egyébként nem látná a gép.

Jelszó tuti jó? Van más hibaüzenet is, vagy csak annyi, hogy Nem lehet csatlakozni? A hotspot beállításainál nincs véletlenül bekapcsolva a Wifi6 standard, éshaigen, tuti wifi6-ot tudó laptoppal akarsz csatlakozni?

MMS-t passzolom, nálam Telekomon simán működik (csak fogadni szoktam az ájfónosoktól, akik azt hiszik iMessage-t küldenek)

-- aka p3d3str1an

(#799) unicumnext válasza thorex (#796) üzenetére


unicumnext
aktív tag

A digi beállításokat érdemes lenne a Digi mobil fórumban megbeszélni [link]
Főleg azért is mert az összefoglalóban ez van:

Az alábbi szolgáltatások nem fognak működni a DIGIMobil hálózatán:
• MMS
• emelt díjas szolgáltatások

(#800) tipuka


tipuka
addikt

srácok!
akinek van kevlár tokja, mennyivel tapad jobban a kézhez, mint a gyári sandstone tok?
lapát kezem van, de a hüvelyk ujjam nem nyúlik ki, stabil fogású, kézhez tapadó tokot szeretnék, ami jól véd és nem sokat vastagít a telón. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.