Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Huntszy válasza Timer (#348) üzenetére


Huntszy
tag

"de hát a félvilágon át kommunikál, ilyen szempontból értékelem."

Amit ha valóban eljutok oda, hogy itthon kialakítsak egy ökoszisztémát el szeretnék kerülni.
Egy dolog a privacy oldala, a lassúság és a megbízhatóság, időtállóság meg egy másik szintén nagyon fontos dolog.

Amúgy itthoni wifin is lassú, nem annyira lassú mint mobilneten távolról, de akkor is lassú. Pedig ilyenkor aztán nagoyn nem kéne elkavirnyálnia a nagy tűzfalon túlra majd vissza.

Elég kellemetlenül élném meg ha a fél világon át menne az üzenet, hogy kapcsoljon fel a lámpa, hogy aztán dobhassam a kukába a kapcsolót vagy állhassak neki meghackelni ha a gyártó beadja a kulcsot, esetleg lelövi a divíziót és kirántja a széket a szerverek alól. Vagy csak simán kap egyet és nem supportálja tovább az adott eszközt. Vagy csak simán elkezd havidíjat szedni a szolgáltatásért.

Számomra inkább szimpatikus az, hogy otthon fut a controller unit/server akármi ami vezérel mindent és ha távolról akarom elérni csak rábökök a VPN-re a mobilon. Ha meg otthon vagyok akkor akár el is vághatom az optikát minden működik ugyan úgy. Persze értem, hogy ez sokkkal több bajlódást igényel mintha cloud solution lenne ami plug and play de számomra ezek a dolgok akkor is fontosak, bíbelődni meg szeretek vele szóval szívesen fogom szerintem csinálni.

(#352) Varszegig válasza Huntszy (#351) üzenetére


Varszegig
veterán

"Számomra inkább szimpatikus az, hogy otthon fut a controller unit/server akármi ami vezérel mindent és ha távolról akarom elérni csak rábökök a VPN-re a mobilon."

Home Assistant?

(#353) Varszegig válasza tomp (#350) üzenetére


Varszegig
veterán

Elárulod, hogy sikerült ilyen hamar megkapni?

(#354) gattolino válasza tomp (#350) üzenetére


gattolino
senior tag

Ez valami Oneplus telefonnal készült a kép? Vagy kivetted és lefotóztad a telefonnal a dobozt? Elég homályos.
:F

Vivo X90 Pro Plus

(#355) tomp válasza Varszegig (#353) üzenetére


tomp
félisten

29-én 11:31-kor már kifizettem. Ennyi a titok. :)

gattolino
7T Pro-val fotóztam ami csupa víz volt mert a zuhany alól rohantam ki a futárhoz. Még szerencse, hogy kéznél volt a vastag téli sapkám mert hajmosás is volt... :DDD

(#356) Timer válasza Huntszy (#351) üzenetére


Timer
veterán

"Elég kellemetlenül élném meg ha a fél világon át menne az üzenet, hogy kapcsoljon fel a lámpa, hogy aztán dobhassam a kukába a kapcsolót vagy állhassak neki meghackelni ha a gyártó beadja a kulcsot"

Yepp, ahogy én is. Csak nincs kedvem vele szüttyögni, meg konfig fájlok mélyén túrni ki két sort, stb. A privacy dolog érzékeny téma, XIAOMI kamerát én sem rakok fel házon belülre, arra például ott a Netatmo. Úgy hétszeres áron. A baj az, hogy jelenleg a XIAOMI ökoszisztémája talán a legkiterjedtebb, más hasonlóról se tudok. Szeparált WLAN hálózaton ül nálam, így se tetszik, de ez van, és működik (többnyire).

(#357) Huntszy válasza Varszegig (#352) üzenetére


Huntszy
tag

Igen, azzal szemezek, de van más alternatívája is. Hamarosan költözünk és akkor majd kipróbálom őket.

Gondolkodom, hogy majd végigblogolom a kalandjaimat. Egészen sok elképzelésem van, hogy idővel miket szeretnék automatizálni (spoiler, amit csak lehet. Cractorió függő is here :DD ). De első körben mindenképp egy rPi-el, pár kapcsolóval meg szenzorral indítanám a bulit aztán meglátjuk hova forrja ki magát . Ha másra nem is de legalább a jövőbeni énemnek jegyzetnek jó lesz, hogy anno mit miért :D

(#358) Huntszy válasza Timer (#356) üzenetére


Huntszy
tag

Szeparált hálózaton én is gondolkodtam. Nem csak azért mert a Xiaomi kínai és majd micimackó jól megnézi ahogy vakargatom a mogyorókat a kanapét filmezés közben hanem azért is mert ugye az összes IoT eszköz gyártótól függetlenül hírhedten tele van mindenféle lyukkal. Ha már egy potenciális zombihálózattal díszítem ki a házat egy kicsit megnyugtatóbb lenne ha nem ugyan azon a hálón lennének amin az összes mentésem, munkám, fotóm és videóm pihen.

[ Szerkesztve ]

(#359) Algotis válasza tomp (#355) üzenetére


Algotis
addikt

Én még annál is előbb, de még mindig shipment is processing... :)

Androidos Outlookból küldve

(#360) PeteePeti válasza tomp (#355) üzenetére


PeteePeti
őstag

Én kopasz vagyok, szal ezt a problémát most nem tudom átélni! :DD

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#361) Varszegig válasza tomp (#355) üzenetére


Varszegig
veterán

Mikor indították a csomagod?

(#362) tomp válasza Varszegig (#361) üzenetére


tomp
félisten

Tegnap este.
Az alap szállítási módot kértem.

Van Telenor VoLTE! :C

(#363) Algotis válasza tomp (#362) üzenetére


Algotis
addikt

Még jó, hogy priority shippinget kértem. Nem is tudom mi lett volna, ha nem azt választom :U
Még arra tudok gondolni, hogy esetleg a telefon konfigurációja alapján valamiből esetleg még nincs készletük, vagy nem tudom... Én 12+256 Pine Greent rendeltem.

Androidos Outlookból küldve

(#364) tomp válasza Algotis (#363) üzenetére


tomp
félisten

Passz!
Vagy lehet előrébb vettek, hogy a 10€-s 7T Pro-s ügyem után legyen egy nagyon pozitív élményem? :DD

(#365) PeteePeti válasza tomp (#362) üzenetére


PeteePeti
őstag

Nálam priority, szal talán holnap érkezik akkor! ;)
Bár ez nem mindig szokott igaz lenni! :D

De annak örülök, hogy nem UPS, mert én azokkal eddig mindig szoptam! Talán DHL jobb lesz!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#366) metal01


metal01
őstag

Nova-t használ valaki Android 11-en? Működik rendesen?

(#367) PeteePeti válasza metal01 (#366) üzenetére


PeteePeti
őstag

Én ezer éve azt használok! Most is működik rendesen 11-en!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#368) GalaxyS9 válasza PeteePeti (#365) üzenetére


GalaxyS9
tag

Én nem a gyártótól rendeltem, eddig semmi hír..... :(((

(#369) Varszegig válasza tomp (#364) üzenetére


Varszegig
veterán

Most kaptam sms-t a DHL-től, holnap jön az enyém is, hozza a nyuszi :)

(#370) PeteePeti válasza Varszegig (#369) üzenetére


PeteePeti
őstag

Az jó, nekem azt írja, hogy várható kézbesítés április 6. a nap végéig!
Hát ennyit a priority értelméről, kalap szart sem ér, csak kidobott pénz! :Y

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#371) Algotis válasza PeteePeti (#370) üzenetére


Algotis
addikt

Szintén priority, a chates ügyintéző nekem április 7-et mond...

Androidos Outlookból küldve

(#372) Varszegig válasza PeteePeti (#370) üzenetére


Varszegig
veterán

Hát most ugye a 4 napos ünnep nem jön jól, ami nem jön meg holnap, az leghamarabb kedden.

(#373) PeteePeti válasza Varszegig (#372) üzenetére


PeteePeti
őstag

Természetesen azt értem, de feljebb írta valaki, hogy nem priorityvel kérte és ma már hozta neki a futár! Én priorityvel kértem, 29-én délben kifizettem (tehát elég hamar) és az enyém még a fasorban sincs az övéhez képest! Ezért írtam, hogy hát ennyit akkor a kamupriorityről 3700 forintért! :W

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#374) metal01 válasza PeteePeti (#367) üzenetére


metal01
őstag

Akkor jó, mert én is, de egyelőre Android 10-en :)

(#375) Timer


Timer
veterán

Sikeres OnePlus vásárló nem fizet prio shippingért. Soha nem jelentett semmit, ez a tapasztalatom OP3 óta.

[ Szerkesztve ]

(#376) Algotis válasza PeteePeti (#373) üzenetére


Algotis
addikt

Milyen szín + ram/tárhelyes konfigurációt rendeltél?

Androidos Outlookból küldve

(#377) PeteePeti válasza Algotis (#376) üzenetére


PeteePeti
őstag

Feket 12/256 Pro!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#378) Algotis válasza PeteePeti (#377) üzenetére


Algotis
addikt

Én 12/256 pine greent, érdekes módon ezek múlt szerda óta out of stockon vannak. Tippre ezeknél más készletből gazdálkodnak, lehet ezért küldik máskor.

[ Szerkesztve ]

Androidos Outlookból küldve

(#379) PeteePeti válasza Algotis (#378) üzenetére


PeteePeti
őstag

Végülis mindegy ám, mert jövő hétre számítottam rá eredetileg is! Csak jó lett volna minél előbb megkapni! :C Mindenesetre a priority szállítást elfelejtem legközelebb, mert sok értelme nincs akkor! :W

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#380) metal01 válasza PeteePeti (#373) üzenetére


metal01
őstag

Nyugi. Nekem 2 perce váltott a státusz, hogy úton van. 12/256 fekete. Sztem neked is fog.

(#381) Algotis válasza PeteePeti (#379) üzenetére


Algotis
addikt

Én a priorityt direkt azért választottam, hogy a hosszú hétvégén már tudjam b@sztatni, 3 évnél kevesebb ideig eddig nem volt nálam telefon, ezért ilyenkor ez nekem mindig nagy szám :D

Androidos Outlookból küldve

(#382) PeteePeti válasza metal01 (#380) üzenetére


PeteePeti
őstag

Hát én így állok jelenleg! Ebből nem lesz holnap szerintem már! :B

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#383) Algotis válasza PeteePeti (#382) üzenetére


Algotis
addikt

Ja hogy Neked már tracking numbered is van. Nyugtasson a tény, hogy nálam akkor mérföldekkel előrébb jársz :D

Androidos Outlookból küldve

(#384) metal01 válasza PeteePeti (#382) üzenetére


metal01
őstag

Nekem holnapi napot ír. Lehet, hogy azért mert Pesten vagyok, ide rendeltem. Neked még Kőszegre el kell vinni a futárnak.

(#385) PeteePeti válasza Algotis (#383) üzenetére


PeteePeti
őstag

Tényleg jobban állok akkor, mint te! :P
De egyenlőre marad neked is és nekem is a türelem rózsát terem filozófia! :DD

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#386) PeteePeti válasza metal01 (#384) üzenetére


PeteePeti
őstag

Lehet igazad van! Ez már nekem is eszembe jutott! Mármint, hogy aki Budapestre kérte biztos legalább egy napos előnyben van a vidékiekkel szemben! ;)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#387) Algotis válasza PeteePeti (#386) üzenetére


Algotis
addikt

Pestre kértem, nem vagyok előrébb :D ne keresd az összefüggést :)
A live chates ügyintéző szerint április 7-én kapom.

Androidos Outlookból küldve

(#388) tomp


tomp
félisten


Mai frissítés.
Ezzel már mobilneten is megy a háttérben a Photos mentés.

(#389) Varszegig


Varszegig
veterán

No megjött, ismerkedünk.

[ Szerkesztve ]

(#390) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Kicsit irigykedek azokra, akik mar megrendelték. Nekem is remeg a kezem a vásárlás gombon😆

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#391) GalaxyS9 válasza tomp (#388) üzenetére


GalaxyS9
tag

Google Photos?

(#392) tomp válasza GalaxyS9 (#391) üzenetére


tomp
félisten

Igen!
Tegnap napon csak akkor mentett mobilneten ha az előtérben volt az app. Háttérbe rakva, azonnal megállt. Wifin jó volt. Ma frissítés után megnyitás nélkül is azonnal indult a feltöltés.
Zseniális ez az 50W-os vezeték nélküli töltés. Még csak 1x dugtam be a USB-t és az is az EFS Tools miatt volt.(ami jelenleg még nem megy) :C

Azt hiszem lesz egy eladó 7T Pro... :D

[ Szerkesztve ]

(#393) Varszegig válasza tomp (#392) üzenetére


Varszegig
veterán

Ja, tényleg jó a vezeték nélküli töltés. Rateszem, és amíg megnezunk este egy átlagos sorozatreszt fel is van töltve. Semmi dugdosas.

(#394) PeteePeti válasza Varszegig (#393) üzenetére


PeteePeti
őstag

Csak nehogy úgy járjon ez a fene jó vezeték nélküli töltés, mint tavaly, amikor megjelenéskor a 30 wattos tudta az 1 óra 06 percet 0-100-on, aztán megjelenés után egyszer csak mindenféle magyarázat nélkül visszaesett 1 óra 45 körülre! Azért akkor az elég érdekes dolog volt! :Y

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#395) Huntszy válasza PeteePeti (#394) üzenetére


Huntszy
tag

És azóta visszaállt vagy továbbra is 1:45?

(#396) tomp válasza PeteePeti (#394) üzenetére


tomp
félisten

Az nem az volt, hogy bug miatt nem kapcsolt be a hűtés így nem kapcsolt Warp módba a töltő?

(#397) PeteePeti válasza tomp (#396) üzenetére


PeteePeti
őstag

Azt nem tudom pontosan, hogy mi okozta, de elég kiábrándító volt és én el is adtam a töltőt! Addig viszont semmilyen hivatalos infó nem volt róla, hogy mi miatt volt! :F
Remélem itt tényleg jól működik majd és hozza a 43 perces 0-100 sprintet, ahogy beharangozták! :C

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#398) tomp válasza PeteePeti (#397) üzenetére


tomp
félisten

Pedig olvasható volt tavaly a hivatalos fórumon, hogy ez egy bug és a következő OOS frissítéssel javítják. Gyakorlatilag kikapcsolhatatlan alvás mód volt aktív.
Ha alvó módot kapcsolok akkor most is lassan tölt de ugye akkor nincs hűtés.
Amíg megy a ventilátor addig aktív a Warp töltés mód!

_________
Úgy tűnik még túl friss a telefon. Sehogy sem tudom életre kelteni az EFS Tools-t azaz akinek van Digi kártyája annak a hívás max GSM hálózaton megy!
Nem lehet beállítani a VoLTE/VoWiFi-t!

(#399) PeteePeti válasza tomp (#398) üzenetére


PeteePeti
őstag

Hát én vártam vele jó pár frissítést, de a töltés így is lassú maradt, szal nagyon nem siették el a javítását! :P De a lényeg, hogy ebbe a hibába többet ne fusson bele az OP! És működjön rendesen a töltés, ahogy kell! :C

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#400) Nagya21 válasza tomp (#398) üzenetére


Nagya21
addikt

Figyellek ám itt is.....:D:D:D
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.