Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) tothl


tothl
addikt

Jelentem az az ocsmány sok buborék mind felszívódott. A maradékot pont ma massziroztam el, úgyhogy a nilllkin egyelőre atom pontosan és bubimentesen virít a helyén

(#852) unicumnext válasza tothl (#851) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Nah ez jó hír kíváncsi vagyok nem kezd e felválni majd.

(#853) mókuska válasza tothl (#851) üzenetére


mókuska
tag

Esetleg tudnál képet csinálni, hogy miként áll rajta?
Igazán arra lennék kíváncsi, hogy a lekerekített oldalán miként fekszik fel

(#854) tlala


tlala
addikt

Valaki tud most jó áron beszerzési forrást a telóra?
Köszi.

(#855) Atish19 válasza tlala (#854) üzenetére


Atish19
őstag

Német mediamarktban jó ára van most ha van rá lehetőséged vagy van ismerősöd odakint.

(#856) tipuka válasza tlala (#854) üzenetére


tipuka
addikt

A oneplus gyártói oldalán 100 eurót levon a kosár értékből, ha 1000 euró értékben vásárolsz (a OP9 PRO-t persze be kell rakni a kosárba)a kód: 1000SAVE100

(#857) Pityu99 válasza tlala (#854) üzenetére


Pityu99
tag

Banggoodon továbbra is 899 Dollár a 12/256-os verzió. Persze ha nem zavar, hogy kínai verziód lesz. Talán 5G-nél lehetnek problémák, de a 4G+ és a Volte tökéletesen működik. Indiai ROM-mal érkezik, de lehet rá eu-s romot dobni pár perc alatt, mielőtt még belakod a telefont.

(#858) tothl válasza Pityu99 (#857) üzenetére


tothl
addikt

De ha rarakod az EU romot, akk okes az 5g nem?

[ Szerkesztve ]

(#859) tothl válasza mókuska (#853) üzenetére


tothl
addikt

Fölösleges. Tökéletes. A sandstone tokkal is.

(#860) Pityu99 válasza tothl (#858) üzenetére


Pityu99
tag

Korábban azt írták, hogy nem biztos. Sajnos kipróbálni nem tudtam, nincs még a környéken 5g hálózat.

(#861) tlala válasza Pityu99 (#857) üzenetére


tlala
addikt

Ne is mondd, napok óta ezeket bújom...
Ennek a leírásában is "global ROM" szerepel, de a ROM csere az a kisebbik (semmilyen) baj nem lenne.
Ami nagy gond, hogy a 4G frekvenciasávokból hiányzik a B20, és Balcsi nyaralóban egész nyáron csak az van (ahogy sok helyen vidéken) , és ki tudja, mikor lesz ott egyáltalán 5G...
Viszont érdekes, hogy 8GB-os, szintén Banggoodos ajánlatban írnak B20-at.
Valaki tud amúgy linkelni egy hiteles forrást, hogy Magyarországon milyen 5G-s frekvenciasávok kellenek?

(#862) bloggiold válasza tlala (#861) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Van benne B20, már régen lejárt lemez a B20 nincs a kínai telefonokban történet.

https://fontecone.blog.hu/

(#863) tlala válasza bloggiold (#862) üzenetére


tlala
addikt

Igen, köszönöm, közben kiderült számomra is, van B20 mindegyik 9 pro hardver verzióban.
(Kínai telefonban még mindig van B20 mentes amúgy, mert hiába tudja a chip, ha nem alakítanak ki a készülékben B20-as antennát.)

(#864) tlala válasza tlala (#863) üzenetére


tlala
addikt

Itt egy jó weboldal amúgy, amely kivesézi a kínai, (LE2020) EU-s (LE2123) és indiai (LE2121) modellek közötti különbségeket, illetve hogy melyik milyen 4G/5G sávokat támogat (illetve egyéb különbségek is van, pl. 4G up/down moduláció/sebesség, stb.).
A belinkelt listája is hasznos az egyes országokban (köztük Hungary) jelenleg default működő 5G sávokról - bár nem tudom, hogy mennyire naprakész, de érdekes.
A fentiekből kiderül, hogy a Banggoodon kínált olcsóbb, hardveresen is kínai verziókat (mindegyik LE2120) nem érdemes megvenni.
A weboldal további része arról szól, hogy leírja, hogy a carrier_polixy.xml file testreszabásával hogyan lehet a készülékből kihozni a maximumot.
Nem gondolom, hogy ez minden mezei usert érdekel, de aki szeret ilyesmiben elmerülni, annak hasznos (persze szigorúan első dolog a file backup-ja).

[ Szerkesztve ]

(#865) bloggiold válasza tlala (#864) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,,A fentiekből kiderül, hogy a Banggoodon kínált olcsóbb, hardveresen is kínai verziókat (mindegyik LE2120) nem érdemes megvenni." - ez hogy jött le számodra. Nekem is 2120-as van tökéletesen működik, a voda meg a trémobil által használt sávokat is támogatja.5G nem lesz a következő 2-3 évben, ennyi idő után meg kuka minden telefon. Tudom van aki már 5 éve használja a telóját és jobb mint a jelenlegi csúcs gépek, de ne már, fogyasztói társadalomban...

https://fontecone.blog.hu/

(#866) Pityu99 válasza tlala (#864) üzenetére


Pityu99
tag

"A fentiekből kiderül, hogy a Banggoodon kínált olcsóbb, hardveresen is kínai verziókat (mindegyik LE2120) nem érdemes megvenni."

Fejtsd már ezt ki bővebben, hogy miért nem érdemes megvenni a kínai verziót? Mert a még alig létező 5G hálózatot nem tudod kihasználni vele? Mert kb ennyi hátrányod van a kínai verzióval, semmi más.
Nekem megért 100 ezer forintot az, hogy nem tudom kihasználni a felénk amúgy sem létező hálózatot. Lehet 2-3 év múlva kiépül egy normális 5g hálózat, de pont nem érdekel, hogy speedtesten a jelenlegi 4g+ 120 megabitje helyett majd 1000 megabitet mérhetnék. Mire megyek vele? Ki az aki valóban kihasználja az 5g nyújtotta sebességtöbletet?

(#867) tlala válasza bloggiold (#865) üzenetére


tlala
addikt

Igazad van, köszönöm, pontosítok.
,,A fentiekből kiderül, hogy a Banggoodon kínált olcsóbb, hardveresen is kínai verziókat (mindegyik LE2120) nem érdemes megvennie annak, aki már a meglévő magyarországi 5G-vel is számolna, a már itthon is elterjedt "úttörő" 5G-s sávok (B42-es, B43-as) hiánya miatt."

[ Szerkesztve ]

(#868) tlala válasza Pityu99 (#866) üzenetére


tlala
addikt

Neked is igazad van, pontosítottam az említett mondatomat.

(#869) tothl válasza tlala (#864) üzenetére


tothl
addikt

Hardveresen a 2120 elvileg ugyanolyan, mint a többi és ha rárakod az EU romot, akkor elvileg, mivel modemet is cserélsz, pontosan olyannak kell lennie, mint a hivatalos EU modellek.

Az enyém pont ilyen, csak még az indiai szoftver fut rajta. A legközelebbi update -nél átállok majd, a mostaninál kicsit türelmetlen voltam és lecsúsztam a reset nélküli átállás lehetőségéről.
A tapasztalatom egyébként az, hogy 4G/LTE eddig mindenhol volt, amerre jártam, tegnap pl. a Balatonnál kerékpároztunk és végig működött.
Ezt csak tlala aggályaira írtam válaszul.
Sajnos 5G -t tesztelni ritkaság, Telekomos vagyok de a N20U sem adott be soha 5G -t.

(#870) tlala válasza tothl (#869) üzenetére


tlala
addikt

Azt pontosítottam, hogy az egész kérdéskör (számomra: venni-nem venni...) az 5G körül megy, és köszi, hogy te is megerősítetted, hogy a 4G teljesen rendben van.
"...elvileg ugyanolyan, mint a többi..."
Viszont itt nem tudom, hogy pontosan mit értesz a "mint a többi" alatt, mert azt több fórumban olvastam, hogy pl. az LE2121-es indiai hw verzió nem lett ugyanaz 5G sávok tekintetében, hiába cseréltek rajta ROM-ot. Ez nekem azt mutatja, hogy létezik több hw verzió.
Hogy teljes legyen a káosz, a Oneplus hivatalos oldal specifikációi szerint a 9 pro nem tudja az említett magyarországi B42-es és B43-as 5G sávokat... :F
De el is engedem a témát, mindössze azért hoztam ide az egészet, mert azt gondoltam, hogy itt vannak olyan felhasználók, akik már tesztelték 5G-n a telefonjukat érdemben, vagy többet tudnak a témáról, mint én - eszem ágában sem volt vitát generálni, hogy kinek mi fontos hosszú távon egy ilyen értékű terméknél.

[ Szerkesztve ]

(#871) tothl válasza tlala (#870) üzenetére


tothl
addikt

Most már engem is érdekel úgyhogy rámentem a témára, megpróbálom bekapcsoltatni a szolgáltatónál. Ha lesz valami jelzem.

(#872) unicumnext válasza tlala (#870) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Itt a hivatalos freki lista 5G-re:
https://en.wikipedia.org/wiki/5G_NR_frequency_bands

N77 N78 lesz az a B42 B43

(#873) tomp


tomp
félisten

Nos akkor 5G frekik szolgáltatókra lebontva:
Telekom:
5G DSS: N1, N3
5G: N78
Telenor:
5G: N78
Vodafone:
5G DSS: N1, N20
5G: N78
Digi:
N78

(#874) unicumnext válasza tomp (#873) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Köszi!
Jól gondoltam, hogy ott a honlapon az a B42 B43 félrevezetés

(#875) tomp válasza unicumnext (#874) üzenetére


tomp
félisten

Nem egészen!
A B42 és 43 az LTE freki! (LTE esetében "B", 5G esetében "N")Az legfeljebb a Diginél fontos, ő üzemeltet 1-2helyen ezen a bandon TDD LTE-t.

Vodánál van egy aprócska malőr, hogy még a régi konfig van a telefonon amiben N1 helyett N3 szerepel. Már jelezve lett a vodának! Jelenleg csak az én telefonom tudja a Voda N1-et. :D

(#876) Algotis


Algotis
addikt

Tudja-e valaki, hogy miért van az, hogy feltöltöm 100%-ra az akksit, majd amikor 30-40% körül elkezdem nézegetni, hogy na vajon mi szippantja le főként az akksit, akkor az appok összesen csak 10-15%-ot visznek el, ha meg rámegyek a teljes eszközhasználatra, ott is csak max 20%-ot tudok összelegózni, tehát gyakorlatilag a telefon által mutatott "adatok" egyáltalán nem informatívak? :U

Androidos Outlookból küldve

(#877) Varszegig válasza Algotis (#876) üzenetére


Varszegig
veterán

Lehet térerő probléma is. Ahol lakunk pl. extra szar a telekom térerő, egész nap 2 cella között ugrál a telefon. Aztán beállítottam a VoWifit, és jelentősen nőtt az üzemidőm.

(#878) Algotis válasza Varszegig (#877) üzenetére


Algotis
addikt

Nekem ilyennel szerencsére nincs gondom, de ha mégis lenne, akkor meg ezt fel kellene tüntetni az akkuhasználati statisztikákban, nem? Van is egy "mobilhálózat készenléti üzemmódban" opció erre, de nem akarom elhinni, hogy egy teljes nap alatt csak 3%-a a teljes fogyasztásnak.

Androidos Outlookból küldve

(#879) Varszegig válasza Algotis (#878) üzenetére


Varszegig
veterán

Akkor ez valóban nem lehet probléma.

(#880) tothl


tothl
addikt

Kijött az Android 12 developer preview béta 2...hmm...

(#881) Linkin1994 válasza tothl (#880) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Olyan lett amilyet lehetett várni.
Mivel a Material you dizájn pixel only így sok választása nincsen a gyártóknak.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#882) tothl válasza Linkin1994 (#881) üzenetére


tothl
addikt

Én föltettem. Egyelőre fura, de működik. Közel sem olyan letisztult mint az oxygen, rengeteg új feature van.

(#883) unicumnext válasza tothl (#882) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Én egyenlőre nem erőltetem nem hiába béta az még.

Üvegfólia milyen?

[ Szerkesztve ]

(#884) tothl válasza unicumnext (#883) üzenetére


tothl
addikt

Az üvegfolia egyelőre tökéletes

(#885) tothl


tothl
addikt

Na az van, hogy downgradeltem, viszont így már az EU -s ROM -ot tettem fel.

Jó lesz ez az Android 12, de egyszer belefagyott a kicsiben kirakott YT videó lejátszásába, meg volt egy bug az órában, nem lehetett ébresztőt hozzáadni mert nem ugrott elő az időbeállító felület, hanem helyette kilépett.

Egyébként is összevissza még a felület, ikonok mérete elég összevissza, nincs még szépen összefésülve minden.
Sebességgel nem volt gond, és van benne performance mód is.

(#886) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok. Eddig telenoros voltam. Logkittel bekapcsoltam a Volte funkciót és ment is szépen. Tegnapi naptól átmentem a Vodafone-hoz. Ügyfélszolgálattal bekapcsoltattam a Volte funkciót, de egyszerűen nem jön elő a Volte kapcsoló. Másik áthozott számnál egy Huawei telefonon újraindítás után egyből ment. Lenne esetleg tippetek?

(#887) #40047616 válasza tothl (#885) üzenetére


#40047616
törölt tag

Egyéni betütípus csere van benne?

(#888) tomp válasza Atish19 (#886) üzenetére


tomp
félisten

Vodával el van rejtve a VoLTE kapcsoló de alapból be van kapcsolva csak te magad nem tudod állítgatni.

(#889) tothl válasza #40047616 (#887) üzenetére


tothl
addikt

Van.

(#890) #40047616 válasza tothl (#889) üzenetére


#40047616
törölt tag

Köszönöm!

(#891) Atish19


Atish19
őstag

[link] Ezt az üvegfóliát próbálta már innen valaki? Elég borsos ára van vajon megéri?

[ Szerkesztve ]

(#892) tothl válasza Atish19 (#891) üzenetére


tothl
addikt

Samsungon jó volt és ezt tartják a legjobbnak.

(#893) blllc


blllc
csendes tag

Van tippetek hol érdemes most venni egy 12/256-os verziót? Lehetőleg normális magyar garanciával.

(#894) Linkin1994


Linkin1994
senior tag

OOS 12
[link]
Beta
[link]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#895) tomp


tomp
félisten

Jó lesz ez az Oxygen OS 12! :)
Meg kell tanulni az új működést de nekem már most tetszik.
Vannak bugok de ezek nyilván javítva lesznek.
Én 2 bugok jeleztem eddig nekik: Telenor 5G beállítás van de nem működik.
LHDC bluetooth kodek van de nagyon trükkösen lehet csak bitrátát állítani mert beragad adaptív értéken.
Mind2-ről kértek logot, hogy javítva legyen.

(#896) unicumnext válasza tomp (#895) üzenetére


unicumnext
aktív tag

És jól szól az lhdc codec? Most akarok Buds pro-t. :)

(#897) tomp válasza unicumnext (#896) üzenetére


tomp
félisten

Konkrétan más fülest kaptam az LHDC-vel!
AAC-hez képest az LHDC kodekkel dinamikusabb a füles, tisztább a hangzás és ugye nincs hallható tömörítési hiba.
Már csak valami jó minőségű fülilleszték kellene mert hiába tud a füles zajcsökkentést de a fülilleszték azért nem zár olyan jól. Vagy lehet csak hozzá szoktam a Comply habokhoz csak abból még nincs Buds Pro-ra való.
Amúgy még nagyon szemezek az armatúrás HiBy WH2-vel ami LDAC-t tud.

(#898) tlala válasza blllc (#893) üzenetére


tlala
addikt

Ma innen vettünk fekete 12/256GB-ost, a garancialevelén ez áll: "36 hónap teljeskörű garancia". Rendes, 27%-os ÁFA-s számlát adnak.
És ami még lényeges: LE2123-as EU/global verzió.
Rendeléskor azt mondták, nem sok van az EU verzióból (de lehet, hogy ez csak a szokásos nyomás volt).
De csak jövő héten kapom kézhez.

[ Szerkesztve ]

(#899) tomp


tomp
félisten

Úgy tűnik Android 12-n nem egyedi eset, hogy bár van Telenorral is már 5G lehetőség de nem működik az 5G hálózat! A németeknél se megy az O2 5G.
A hiba javítása érdekében már elküldtem a OnePlus részére a logot. :)

(#900) tlala válasza tlala (#898) üzenetére


tlala
addikt

Ma visszamondták, nem tudnak EU-s verziót szállítani, csak kínait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.