Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Marcell1578 válasza tomp (#649) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

Ma a Rákóczi hídnál próbáltam, sikertelenül sajnos. Esetleg nincs ötleted mi lehet még a gond? Telekoméval most is 5Gn van, de a telenor sehogy sem megy fel. Csak 4g+.

(#652) Marcell1578 válasza tomp (#649) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

A "net"es APNt használod?

(#653) tomp válasza Marcell1578 (#652) üzenetére


tomp
félisten

Hang alapú előfizetésem van így az "online" APN-t lehet csak használni.
Szerintem a kínai verzió a gond mert ott baseband szinten vannak tiltva a bandok.

(#654) Marcell1578 válasza tomp (#653) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

Közben belemásztam a telefonba. A policys xmlt egy youtube video alapján írtam át, illetve az általad fórumon írt fájlhoz hozzáadtam azt a számot. De sajnos így sem megy. Lehet az apn miatt? Èn meg sajnos az onlinet nem tudom letesztelni.

(#655) tomp válasza Marcell1578 (#654) üzenetére


tomp
félisten

Mivel konfigot cseréltél így a policy xml jó volt. DT sor szerepel benne ami a Telekom profilja.
Net apn-el is mennie kell mert az otthoni routeres mobilnet előfizetéssel is elérhető az 5G.
Esetleg üzleti előfizud van?

(#656) Marcell1578 válasza tomp (#655) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

Nem. Egy régebbi home net csomagom van.

(#657) goncziht válasza doooo (#198) üzenetére


goncziht
csendes tag

Kissé pofátlan.

(#658) Marcell1578 válasza tomp (#655) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

(#659) tomp válasza Marcell1578 (#658) üzenetére


tomp
félisten

A gyári DT policy.xml is jó mivel eleve azt a Telekom készítette. Azzal is megy a Telenor 5G teszteltem!
Én csak annyit módosítottam az xml-ben, hogy a CA band string listát töröltem mert sokszor eléggé hülye CA felállást alkalmazott vele a telefon.
Én a gyári konfigot használom ami a Telenor-Bulgaria módosított saját xml-el.
Ha épp nem crashel a modem akkor tökéletesen megy az 5G.
Nálad vagy a kínai modell kavar be vagy az előfizetésed.

(#660) Marcell1578 válasza tomp (#659) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

És ez a Telenor bulgàriàs xml elérhető valahol? Vagy van bármilyen általad használt publikus? Hátha azzal menne.

(#661) tomp válasza Marcell1578 (#660) üzenetére


tomp
félisten

A gyári Telenor Bulgária konfighoz a módosított xml full egyedi sajnos nem publikus.
Az elején én is Telekom konfigot használtam. Ment is vele csak idegesített az a tudat, hogy az sms küldés lassú vele. Mintha amúgy küldenék is valaha sms-t, de ez nem lényeg. :DDD
Végül visszaálltam a gyárilag beállított Telenor Bulgária konfighoz és elkezdtem átírni az xml-t a OnePlus tudtával. :)

(#662) janeszgol válasza VANESSZA1 (#642) üzenetére


janeszgol
félisten

Itt a válasz rá: [link]

Én helyt adok az OP véleményének. Itt ez a melgedő SD888. Ők jóval levették a cpu teljesítményét közel 300 applikációnál. Ebben van logika.
Sok appnak túl erős a hardver, és feleslegesen izzad a vas.

[ Szerkesztve ]

(#663) Marcell1578 válasza tomp (#661) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

Értem. És a módosított Telekomosat el tudod küldeni? Hátha azzal menne. Az sms nem számít mert arra külön van Telekomos simem.

(#664) tomp válasza janeszgol (#662) üzenetére


tomp
félisten

Ez az a teljesítmény visszavétel amit lehet állítani?

Ez minden appnál "Intelligens vezérlő" opcióra van állítva.

Amúgy én a OnePlus mellett állok ebben. Mostani időben 5G-n simán összehozom 5perc alatt a túlmelegedést...
AnandTech szerzője meg nem 100-as. Ja építsünk gyárilag ventilátort a telefon házába mi? Egy telefon méretű házból miként vezessék el jobban amiben a proci mellett a modem is termeli a hőt?
SD888-ban már egybe van építve az SoC és az 5G modem! Eddig külön lapka volt az 5G modem így nem is melegedett maga az SoC annyira. Most már rezsó lett...

(#665) janeszgol válasza tomp (#664) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is az OP mellett állok ebben a kérdésben. Az asztali gépeknél is megtapasztaltuk anno, hogy az órajelnövelés egy szint felett csak elméletben jó.
Szerintem nem. Ami a cikkben van, azt nem tudod befolyásolni.

(#666) tomp válasza janeszgol (#665) üzenetére


tomp
félisten

Ja akkor kernel alapon van egy "lassítós" lista.
Ám legyen. Így is brutál gyors és simán ki lehet készíteni a telefont a melegedéssel. 2,84GHz-re is képes a proci. Kérdem én: Minek?
Megyünk felfelé az eszetlen sebesség háborúban... Nem tudnak már mit felmutatni...
Ha bemutatnának egy olyan SD999-et ami max 2,5GHz-et tudna de 40%-al kevesebbet is fogyaszt és beleraknák egy OP9T Pro-ba simán váltanék, hiába fél éves lenne a sima 9 Pro.
Inkább azt oldják meg, hogy 4K30/60-on ne legyen izzó lapát a telefon az SoC miatt és a proci sebesség helyett az 5G modemet hegyezzék mert az rohadtul forrósodik.

(#667) Varszegig válasza tomp (#664) üzenetére


Varszegig
veterán

Ez nem az, ez kb. azt szabályozza, hogy hagyja-e háttérben futni. Ez már nagyon régen része az androidnak.

(#668) goncziht válasza sonique (#157) üzenetére


goncziht
csendes tag

Eléggé mellé fogtál. Én több héten kersztül tanulmányoztam a külömböző teszteket és így döntöttem a vásárlás mellett. Nem érdekel a marketing. Szerintem felesleges hülyének nézni másokat, és persze nem túl illedelmes.

(#669) Algotis


Algotis
addikt

2 kérdés:

- Ha kikapcsolom a wifi beallításokban a "Fürkészés mindig elérhető" meg a "wifi automatikus bekapcsolása" funkciókat, akkor miért kapcsolja vissza magát néhány nap után?
- A Telenor kártyámmal a maga Telenor miatt nem jelenik meg a preferált hálózattípusnál az 5G-s változat? (Tudom, hogy még nem tudok mókolás nélkül 5G-zni)
A Digisnél megjelenik, pedig köztudottan nincs 5G hálózatuk.

Esetleg majd ha lesz Telenor 5G, a 6 éves SIM kártyámat illene lecserélni? (Anno a 4G-hez újat kellett kérnem, a régivel nem ment.)

[ Szerkesztve ]

Androidos Outlookból küldve

(#670) tomp válasza Algotis (#669) üzenetére


tomp
félisten

-Nem használod a navigációt esetleg a Térkep appban a pontos helymeghatározást? Az visszakapcsolja!
-Jelenleg még nincs hivatalos Telenor 5G támogatás a rendszerben de már folyamatban van viszont a Telenor csúcs 5G cellája kikészíti a Qualcomm 5G modemet és pár mp alatt crashel. Azaz leesik 5G-ről és csak telefon újraindítás után megy vissza 5G-re. Ezt nagy meló megoldani főleg, hogy a telenortól nem kapnak semmi supportot csak tőlem...
-Diginek van teszt 5G cellája a székházukon. Ott tökéletesen megy! Nincs crash de ez azért is van mert a Diginek Ericsson hálózata van a telenornak meg ZTE ami nem teljesen szabványban üzemel.
-Nekem régebbi SIM van és megy a Telenor 5G.

[ Szerkesztve ]

(#671) tomp


tomp
félisten

11.2.8.8-as tartogat meglepit a Telenor 5G-vel kapcsolatban...

(#672) Atish19 válasza tomp (#671) üzenetére


Atish19
őstag

Volte lesz végre? :DDD

(#673) tomp válasza Atish19 (#672) üzenetére


tomp
félisten

Igazából az már eddig is volt csak a LogKit-ben kellett bekapcsolni.
De amúgy azt is jeleztem a OnePlus Dev team felé. Lehet már nem lesz rejtve a kapcsoló.
Most csak a friss modem.img-t néztem meg. Telenor Bulgaria kapott 5G paraméterezést.
A kérdés, hogy a crash ellen is felkészítették e a konfigot vagy nem. Ez nagyobb meló.
Kiszedtem a friss modem.img-ből a telenor konfigot és feltöltöttem a telefonra. Ma tesztelem részletesen.

(#674) Atish19 válasza tomp (#673) üzenetére


Atish19
őstag

Már bekapcsoltam csak fura, hogy az értesítési sávon nem jelzi ikon.

(#675) tomp


tomp
félisten

11.2.8.8-ban hibás a Telenor konfig így hiába tartalmazza már az 5G-t, de nem megy fel a magyar telenor 5G-re.

Atish19
Beállítások->Megjelenítés->Állapotsáv->Ikon-kezelő:VoLTE-t kapcsold be és mutatni fogja.

(#676) Atish19 válasza tomp (#675) üzenetére


Atish19
őstag

Ezen már túl vagyok. Egyébként a Volte működik. Csak valamiért nem jelzi.

(#677) tomp válasza Atish19 (#676) üzenetére


tomp
félisten

Melyik szolgáltató?
Telekom/Digi?

(#678) Atish19 válasza tomp (#677) üzenetére


Atish19
őstag

Telenor. Szerintem ennek ellenére működik, mert hívás közben van internetelérés.

[ Szerkesztve ]

(#679) tomp válasza Atish19 (#678) üzenetére


tomp
félisten

Az még nem jelent semmit! 3G-n is van internet hívás alatt.
Telenornál van VoLTE ikon.

(#680) Atish19 válasza tomp (#679) üzenetére


Atish19
őstag

Akkor fogalmam sincs mi lehet a probléma. Ikon biztos, hogy be van kapcsolva.

(#681) tomp válasza Atish19 (#680) üzenetére


tomp
félisten

Várjál már! Te roamingolsz! Ott az "R" betű a térerő jelzőben!
Roaming alatt nincs VoLTE azaz visszavált a telefon 3G-re ahol hívás alatt is van net.

(#682) Atish19 válasza tomp (#681) üzenetére


Atish19
őstag

Igen jelenleg Németországban vagyok. Ez új infó erről nem tudtam. Köszi akkor :DDD

(#683) tomp válasza Atish19 (#682) üzenetére


tomp
félisten

Roamingban jelenleg még senkinél sincs VoLTE! :)

(#684) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv urak! OOS11 alatt mi van a VoLTE témával? Eddig csak xiaomim volt, ott kód után ment (telenor, aktivált). Másik, Miui után szerintetek az OOS11 milyen lehet nekem? Nord 2-t nézegetem.

[ Szerkesztve ]

(#685) tomp válasza Kolondrum (#684) üzenetére


tomp
félisten

OP9 Pro: Telekom, Vodafone megy simán menüből.
Telenornál telepíteni kell a OnePlus LogKit apk-t majd abban bekapcsolni.
Digi esetében kell modem konfig csere.
OP7-8: Telenor/Digi: modem konfig csere.
Könnyen megoldható, táblázatban a OP-nál ott a link a leíráshoz.

(#686) Kolondrum válasza tomp (#685) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát jó ez még belefér. Onepluséknál van téma áruház? Sok elvárásom nincs. Mondjuk a videó vágás jó lenne alapból. Képek szerkesztése, bár arra ott a snapseed.
A MI 11i olyan bukta volt... De olyan. Itt nem kéne. Várok egy SoT-ot és eldöntöm kell e (9 pro siralom tesztekben,nekem)
Köszi az infókat!

[ Szerkesztve ]

(#687) tomp válasza Kolondrum (#686) üzenetére


tomp
félisten

Téma áruház nincs.
Oxygen OS féle UI van. Ha nagyon kell téma szerintem xda-n van rá megoldás.
Miben siralom a 9 Pro? :F

(#688) Algotis


Algotis
addikt

Optimalizált akkutöltés milyen töltőkkel működik?
Van a gyári Warp töltőm, pár 18 wattos BlitzWolf, meg egy 10 wattos Xiaomi. Ezek közül melyik lehet alkalmas?

Androidos Outlookból küldve

(#689) Kolondrum válasza tomp (#687) üzenetére


Kolondrum
félisten

A gam aréna alján mért. Úgy vettem észre lehet rá alapozni. 120h már ok kategória.
Köszi az infókat. :R

(#690) tomp válasza Algotis (#688) üzenetére


tomp
félisten

Az optimalizált töltés bármilyen töltővel működik mivel itt nem a töltőn van a szerep!
Megtanulja a telefon mikor töltöd a telefont, mikorra tölt fel maxra. Egy idő után ha hamarabb rakod töltőre akkor tudni fogja, hogy a korábbi időpontokra kell feltölteni így a töltés le fog állni kb 80%-nál majd folytatni fogja mikor elérkezett az idő.

(#691) ChoppR


ChoppR
tag

Sziasztok! Olvastam, hogy a megjelenés óta kapott egy sokkal jobb kamera frissítést. Tényleg jobb lett a fotók minősége? HDR videózás 4k 30 fps-ről vélemény?

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#692) Algotis válasza ChoppR (#691) üzenetére


Algotis
addikt

A tegnap installált (11.2.8.8) frissítés volt az első, amelyik nem tartalmazott kamera tweakelést. A kezdetektől fogva fotózok vele, és nekem meggyőződésem, hogy a dobozból kivétel óta sokat fejlődött a kamera. A képek nagyszerűek, szerintem a HDR jó, egyáltalán nincs túltolva. Videózni alig videóztam eddig, a 4K60 szép smooth, más módban viszont még nem próbáltam.

Több ismerősöm dicséri a képeket, köztük sok iphone és nem iphone user is, ez nekem már elég visszajelzés arról, valószínűleg nem olyan rossz ez a kamerarendszer. Aztán lehet, hogy az S21 ultra vagy a legdrágább iphone még ennél jobbra is képes lehet, de hogy versenyben van velük, az szerintem tuti.

Androidos Outlookból küldve

(#693) Atish19 válasza Algotis (#692) üzenetére


Atish19
őstag

Ha már videózás. 4k120fps-t tud, de 1080p max 60fps. Ez csak nekem fura vagy van benne valami logika? :F

(#694) barcaforca


barcaforca
tag

Ha az usb kábellel összekötöm a telefont a pc-vel,nem látom a teló fájljait.
Olvasgattam külföldi fórumokat,ott is írnak erről a problémáról.
Megpróbáltam mindent(pl.:Usb beállításokban fájl átvitel)de semmi.
Nektek működik?Igaz Oneplus 9 ről van szó,nem pro-ról.
A képeket, videókat akartam a nyaralásról lementeni.

(#695) Atish19 válasza barcaforca (#694) üzenetére


Atish19
őstag

USB bedug-->Értesítési sáv lehúz-->Fájlátvitel. Nekem 9 Pro-nál így működik. Esetleg próbáld meg ezt ha van wifid otthon [link] Én régebben megvettem a Pro verziót, mert az ingyenes kicsit korlátolt. Mióta ez meg van nem tökölök kábellel :DDD most is csak miattad próbáltam ki :D Esetleg valamelyik felhő szolgáltatást is tudod használni. Dropbox vagy Google fotók nekem szépen lement mindent. Onnan meg netről le tudod húzni gépre ha szükség lenne rá.

(#696) #40047616 válasza barcaforca (#694) üzenetére


#40047616
törölt tag

Dugd fel a gépre, meg fog jelenni egy oneplus meghajtó. Arra dupla klikk és fel fogja rakni a oneplus drivereket. Utána újra feldugod, állapotsávot lehúzod és a fájlátvitelt választod. (ahogy előttem is írták) Így jónak kell lennie.

(#697) Boli77


Boli77
tag

Oneplus 9 pró tulaj lettem .😁. Kicsi furcsa de mint minden új dolog. Kérek egy kis segítséget mert nem találom és idegesít . Állapot sort vagy redőnyt szeretném le húzni képernyő közepéről egy mozdulattal de sajnos csak a Shelf jön. Idegesít. Op6t ez megy és jó . Shelf az bal oldalt van és bőven jó helyen. Van lehetőség és nem találom ? Köszönöm .

(#698) hedgehog válasza Boli77 (#697) üzenetére


hedgehog
senior tag

Home Settings / Swipe down to access és itt Notifications éssatöbbi.
(én a Home settingset a Home-n állva összepinchelve szoktam megtalálni, de biztos van egyszerűbb megoldás is)

-- aka p3d3str1an

(#699) Boli77 válasza hedgehog (#698) üzenetére


Boli77
tag

Köszönöm ,de sajnos nem tudok angolul egy szót sem. Így nem találom. Na majd valahogy meg oldom.

(#700) hedgehog válasza Boli77 (#699) üzenetére


hedgehog
senior tag

Oké, átállítottam a telót magyarra :)
Szóval én a főképernyőn szoktam összecsippenteni, és ott van egy Kezdőoldal beállít... (ásai gondolom) szöveg.
Ott az "A hozzáféréshez lapozzon lefelé" menüpont kell neked, és azt váltsd át Shelf-ről Értesítések és Gyorsbeállítások-ra.

-- aka p3d3str1an

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.