Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) tomp


tomp
félisten

Úgy tűnik ha zene közben fotózunk(48 és 50Mpixeles auto módban) akkor érdemes kikapcsolni a zene app akksi optimalizációt. Úgy eldobta a rendszer, hogy öröm volt nézni. :DDD

(#402) h.robert


h.robert
csendes tag

Sziasztok,

Mik az első benyomásaitok, pár napos tapasztalataitok OP 9Pro-val kapcsolatban?

(#403) tomp válasza h.robert (#402) üzenetére


tomp
félisten

Kamera nekem teljes mértékben megfelel. Automata módban is van 48 és 50Mpixeles méret. OOS 11.2.2.2-vel is javult a kamera. Zoom kamerán is érezhető a javulás!
Kijelző szuper! Ujjlenyomat olvasó sokkal gyorsabb mint 7T Pro-n viszont eléggé lent van. Első napon mindig félre tapintottam de már 99%-ban megszoktam.
Jelenleg még akksi időt nem nagyon tudok mondani mert max felbontással 120Hz-en max fényerővel kamerázva használom a telefont folyamatos bluetooth kapcsolattal(megy a zene LDAC-n) és amiatt kb 3,5órás kijelző idő van.
Tölteni még 1x sem dugtam kábelre és szerintem nem is fogom. Vezeték nélkül is nagyon gyorsan tölt.
Most így ennyi idő után ha megkérdeznék, hogy megvenném e: Igen!

(#404) bigmasterg válasza tomp (#403) üzenetére


bigmasterg
addikt

Vezeték nélkül töltve nem melegszik?

Én telóm 50W gyorstöltést tud kábelen (mi10 pro), de nagyon nagyon ritkán használom, hogy kíméljem az akksit. Ilyen szempontból tartanék a vezetéknélküli gyorstöltéstől is.
De lehet csak én vagyok túl paranoiás.

(#405) tomp válasza bigmasterg (#404) üzenetére


tomp
félisten

Igazából még jobb is a vezeték nélküli töltés a OnePlus-nál mivel a töltőben van ventilátor ami hűti a hátlapot! Így csak langyos lesz.
Ha kikapcsoljuk a ventilátort("Alvás idő" névvel szerepel a beállítás a telefonon) akkor rögtön visszaveszi a töltést és csak lassan tölt.

(#406) h.robert válasza tomp (#403) üzenetére


h.robert
csendes tag

Köszi!

(#407) tomp


tomp
félisten

Van működő GCam!
Holnap kipróbálom milyen képeket készít a 3 szenzor!
(fekete-fehér nem lényeges)

(#408) GalaxyS9 válasza tomp (#407) üzenetére


GalaxyS9
tag

Hu, ez gyors volt...

(#409) tomp válasza GalaxyS9 (#408) üzenetére


tomp
félisten

Ami feltűnt így este itthon nyomogatva lámpa fénynél, hogy a zoom kamera képe kevésbé tömörített azaz szebb.

(#410) GalaxyS9 válasza tomp (#409) üzenetére


GalaxyS9
tag

Pedig pont a Zoom kamerát fújolta mindenki, hogy csak ennyire tellett a OnePlus-nak. Tudtam én, hogy jó lesz ez.:DDD

(#411) tomp válasza GalaxyS9 (#410) üzenetére


tomp
félisten

Jelenleg sötétben jobbat csinál a GCam illetve ha nagyon sok a napfény akkor a gyári automata emelt fényerővel készíti a fotót. GCam viszont ésszel készíti így jobb lesz.
Ahhoz képest, hogy a legelső GCam és config xml-t sem támogat az app, nem lesz ez rossz.

(#412) GalaxyS9 válasza tomp (#411) üzenetére


GalaxyS9
tag

Remélem Silenzio úr leteszteli videózás szempontjából :D

(#413) Algotis válasza tomp (#362) üzenetére


Algotis
addikt

Nekem is megérkezett kora délután, pedig átkértem a hétvégén Bpestről Szegedre :)

Nekem a VoLTE ki van szürkézve. (DIGI mobilnet + Telenor hang és sms-sel tolom)
Csináltál valami extrát, hogy engedélyezd?

[ Szerkesztve ]

Androidos Outlookból küldve

(#414) tomp válasza Algotis (#413) üzenetére


tomp
félisten

LogKit-ben kell bekapcsolni a VoLTE-t majd újraindítani a telefont. PIN kód után rögtön menni fog a Telenor VoLTE.

(#415) Algotis válasza tomp (#414) üzenetére


Algotis
addikt

Kb. mindent látok én a logkitben, csak ezt nem :D

Androidos Outlookból küldve

(#416) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Egy kérdésem lenne :R
Ez mit jelent a gyakorlatban????

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#417) metal01 válasza Algotis (#415) üzenetére


metal01
őstag

Én ezt tettem fel és minden ok. (Régebbi logkit)

(#418) tomp válasza Algotis (#415) üzenetére


tomp
félisten

metal01 linkelte is a megfelelő LogKit-et. Azt kell felrakni. :)

Utána pedig "OnePlus Logkit->Function Switch->VoLTE és VoWiFi switch" majd reboot és már menni is fog a Telenor VoLTE. Habár a VoWiFi-t nem kötelező bekapcsolni, az úgysincs. Digi-vel pedig jelenleg még sehogy sem oldható meg a dolog.

(#419) Algotis válasza tomp (#418) üzenetére


Algotis
addikt

Köszönöm, illetve metal01, Neked is! :)

Androidos Outlookból küldve

(#420) Algotis


Algotis
addikt

Ezt se gondoltam volna... 1000 eurós telón nem lehet live streameket nézni, mert 10 másodpercenként megakad 5 másodpercre... :W

Androidos Outlookból küldve

(#421) *Mukeey* válasza Algotis (#420) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Azért ezt nem gondolnám.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#422) Algotis válasza *Mukeey* (#421) üzenetére


Algotis
addikt

Nem tudom, hogy mi a hibás, de a mai M4 által online nézhető BL meccset a Chrome képtelen volt lestreamelni akadásmentesen (nem, a nettel nem volt gond), az összes többi böngésző meg azt írta, hogy ezt a fajta streamet csak a Chromeban tudom lejátszani (valami titkosításra hivatkozva). Ezután kerestem streameket más forrásból is, amelyeknél ugyanez a viselkedés volt megfigyelhető.
Remélem majd 1-2 update hamarosan megoldja, mentségére szóljon a telefonnak, hogy idáig teljesen le tudott nyűgözni :)

[ Szerkesztve ]

Androidos Outlookból küldve

(#423) *Mukeey* válasza Algotis (#422) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Lehet ott sz.r az oldal, amin akartad nézni. Ez nem tűnik a teló hibájának.
Lett volna alternatíva M4-re appokban is, pl telenor mytv ingyenes.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#424) Algotis válasza *Mukeey* (#423) üzenetére


Algotis
addikt

Vele párhuzamosan a 4 éves iPhone 7-nek sikerült leküzdenie ezt a problémát, ami azért nem esett jól :)
Egyébként meg megnéztem vagy 4 live streames oldalt, ahol ugyanez történt, a régi telefonom viszont gond nélkül lestreamelte azokat is, szóval nem gondolnám, hogy az oldalak hibája volt.

A Telenor mytv-t nem ismertem, de jónak tűnik, köszönöm a tippet!

Androidos Outlookból küldve

(#425) PeteePeti válasza Algotis (#424) üzenetére


PeteePeti
őstag

mindiGO TV is jó alternatíva! M4 ingyenes és akár FHD-ban is nézhető! :DD

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#426) gattolino


gattolino
senior tag

Oneplus 8 Pro most 649€ a hivatalos oldalon. :))
Mégvenném ennyiért már.

Vivo X90 Pro Plus

(#427) Huntszy válasza gattolino (#426) üzenetére


Huntszy
tag

Hű az most egy nagyon jó ajánlat. Konkrétan olcsóbb mint a legtöbb aprón fent levő darab.

(#428) GalaxyS9 válasza Algotis (#420) üzenetére


GalaxyS9
tag

Nem lehet, hogy Chrome baki? iPhone-on is Chrome-mal, vagy ott Safarival próbáltad?

(#429) tomp válasza Algotis (#420) üzenetére


tomp
félisten

Ez nem a telefon hibája!
VodafoneTV app, Telenor MyTV, Fb live, Twitch live mind gond nélkül megy.

(#430) Algotis válasza GalaxyS9 (#428) üzenetére


Algotis
addikt

Simán lehet, mindenesetre az nem tetszett csak, hogy a többi böngésző nem engedte egyáltalán megnyitni a streamet, mert titkosított volt, ezekről a TV-s appokról még nem nagyon volt tudomásom, mert nem igazán nézek TV-t, egyedül a meccs miatt néha a médiaklikkes M4-et, mert egész jó minőségben nézhető online.
Párom régebbi Xiaomi telefonján Chrome-mal is ment szépen, így hát megnéztem arról, legközelebb nézem majd egy szimpatikus TV-s appon. :)

Androidos Outlookból küldve

(#431) gattolino válasza Huntszy (#427) üzenetére


gattolino
senior tag

De csak a fekete 8/128-as. A többi már drágább. Csak azt sajnálom, hogy tavaly vettem Poco-t és nem cserélem sűrűn..

[ Szerkesztve ]

Vivo X90 Pro Plus

(#432) *Mukeey* válasza Algotis (#430) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Próbáld ki nyugodtan a fennt említett appokat. Egy gyors regisztráció és a free csatornák jó minőségben mennek.
Mediaklikk az a macbookomon is akad sokszor, náluk sztem függ attól, h éppen mennyien nézik. Egy jó BL meccset meg néznek jó pár ezren.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#433) Huntszy válasza gattolino (#431) üzenetére


Huntszy
tag

Ja néztem én is, hogy a többi színvariáns csak 12/256 variációban van, de azokon is van akció, azok is jó ajánlatok sztem (bár a 8/12 jobb). Kár, hogy én "pucin", tok nélkül használom a telefonjaimat így fontos a színe és minden gyártónál van varia, hogy milyen szín milyen belsővel kapható. :W

(#434) Algotis


Algotis
addikt

A képernyő beégésétől mennyire kellene tartanom?
Ha tehetem, full screenben nézem a filmeket, videókat, de van pár Netflix sorozat, amelynél nem célszerű ránagyítani a képre. Ilyenkor meg huzamosabb ideig a képernyő két szélén fekete sáv marad, ahol élesen elhatárolódnak az aktív és épp nem aktív pixelek.

Androidos Outlookból küldve

(#435) *Mukeey* válasza Algotis (#434) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Kb semennyire szerintem. 7pro lassan két éves, nulla beégésem van. Akkor a 9es széria még jobb lehet már ebben.
Amoledre régen volt jellemző a beégés.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#436) Huntszy válasza Algotis (#434) üzenetére


Huntszy
tag

Launchdayen, azaz 2018 május, lett rendelve a Oneplus 6-om amit nap mint nap nyüstölök, szintén OLED. 0 beégés. Szerintem nem kell tartanod tőle.

(#437) GalaxyS9 válasza Algotis (#434) üzenetére


GalaxyS9
tag

Nem gond, ha nem nézed fulscreenben, mert a fekete részei egy OLED kijelzőnek úgyis kikapcsolnak. Ettől nem kell tartanod. :)

(#438) Algotis


Algotis
addikt

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, most már nyugodtan filmezek :)

Más téma: vettem egy olcsóbb TWS fülest tegnap, és azt gondoltam, hogy majd lesz egy picike delay mondjuk filmeknél, videóknál, de nagy meglepetésemre egyáltalán nincsen, patentul össze van szinkronizálva a hang a képpel. Gondolom ez a telón (is) múlik, mert a korábbi telefonommal bizony érezhető a delay, és ha jól tudom, meg nincs is LHDC támogatás, pedig a füles tudná. :)

Androidos Outlookból küldve

(#439) Algotis


Algotis
addikt

Illetve még felmerült egy kérdés közben:
Az automata fényerősség kezdetben működött, egyszer viszont belenyúltam manuálisan, mert túl sötétnek ítéltem meg azt, amit abban a helyzetben beállított, azóta viszont nem akarja állítani magától a fényerőt, pedig a legtöbb helyzetben királyul működött, és jó lenne használni. Próbáltam ki-be kapcsolni a beallitasokban, a telót újraindítani, valami más trükk kellene hozzá esetleg?

Androidos Outlookból küldve

(#440) metal01


metal01
őstag

Jött egy új update:

OxygenOS 11.2.3.3

System
• Improved the power consumption performance to extend the battery life
• Fixed known issues and improved system stability
Camera
• Improved the shooting and recording experience
Network
• Improved the stability of telecommunication functions
• Improved the WLAN transmission performance and stability

(#441) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Egyik ismerősömnek megtetszett a telefon, viszont volt egy kérdés, amire nem tudtam válaszolni neki! :W
Ha megveszi a telefont hivatalos OnePlus oldalon, akkor létezik ott is elállási lehetőség?
Ha igen, akkor az hogyan működik náluk?
Esetleg tapasztalat valakinél erre?
Köszönöm a választ a nevében is! :R

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#442) Algotis válasza PeteePeti (#441) üzenetére


Algotis
addikt

Azt írja a honlap, hogy átvételétől számított 14 vagy 15 nap (erre most nem emlékszem pontosan), bontatlan kiegészítőkkel elvileg igen. De a honlapon tényleg le van írva, ennek utánanéztem én is.

Androidos Outlookból küldve

(#443) metal01 válasza PeteePeti (#441) üzenetére


metal01
őstag

Egész pontosan így van:

"What's the process for return and replacement?

If you are not satisfied with your OnePlus product(s) for any reason, you may request a return within 15 calendar days of delivery. To do so, please submit a support ticket requesting the return or replacement. Our support agents will guide you through the Return Merchandise Authorization process. While you don't have to specify a reason, we would certainly appreciate your feedback. Once your package is received and checked toverify that warranties are still valid, we will issue a full refund or a replacement for all eligible product(s).
Please note that all accessories must be new and unopened to be elligible for refunds. To qualify for a replacement or refund, devices must be in "as new" condition and, if possible, with the original sealed packaging intact. Accessories must be sealed in their original packaging. If the accessory is returned for no reason, then we will deduct the return shipping fee from the returned amount."

(#444) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Valaki csinált már összehasonlítást éjjeli képpel, stock vs google camerával? :B

(#445) metal01


metal01
őstag

A gyári kamera appban portré (álló) módban a középső beállítás mit jelent? Nem találtam róla infót sehol.

(#446) ghiottone válasza metal01 (#445) üzenetére


ghiottone
nagyúr

az "beauty" filter lesz szereintem.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#447) tomp


tomp
félisten

Valaki tapasztalt már itt túlmelegedést?
Már videóztam 4K60-al sokat és fotóztam is de semmi melegedés nem volt.
Egyedül az tapasztalható csak ha automata módban 48/50Mpixelt fotót készítek akkor néha kilövi a háttérben lévő zenét.

(#448) metal01 válasza ghiottone (#446) üzenetére


metal01
őstag

Soha nem jöttem volna rá, thx :)

tomp #447:

Igen. Az Aida jelezte. De az új update után (lentebb írtam) ez megszűnt egyelőre. Ahogy olvasom a OP dolgozik egy új frissítésen ami kifejezetten ezt javítja majd. Pár hét elvileg...

[ Szerkesztve ]

(#449) Algotis válasza tomp (#447) üzenetére


Algotis
addikt

A hírek hatására én is elkezdtem próbálgatni, hosszas 4K60 meg 8K30 videózás után max. 38-40°C-ot mértem az akksinál, a hátlap langyoskás volt érzetre (tokban), de azért azt, hogy "semmi melegedés" nem volt, túlzás lenne állítanom. Természetesen túlmelegedős hibaüzenetet nem kaptam, fotózás során még ennyire sem melegszik, átlagos fotózás/videózás mellett pedig még érezni sem igazán lehet melegedést.

A Te kijelentésed is átlag használatra vonatkozott, vagy próbáltad 10-15 percig egyfolytában a videózást, és még úgy sem lett még csak langyos sem?

Androidos Outlookból küldve

(#450) perovics


perovics
csendes tag

Milyen az akksi idő? Le akarom cserélni az 7 Pro-mat, mert főleg a 11-es upgrade után már egy napot se bír ki az akksi. Viszont a 9 Pro nem szerepel jól az akksiteszteken, pl. a gsmarena-n 86 óra az endurance rating, ami sokkal rosszabb, mint a 8T (104 óra). De a gsmarena teszt óta több update is jött már. Szóval mi a tapasztalatatok? 8T-n is gondolkodom, most nagyon jó áran áron megy, de azon nincs telekamera...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.