Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) unicumnext válasza tomp (#899) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Már várom az Android 12, és a héten várhatóan érkezik a Buds pro-m is :D

(#902) tomp válasza unicumnext (#901) üzenetére


tomp
félisten

Én az OxygenOS 12 OB2-t várom, hogy az LHDC és a Telenor 5G bug javítva legyen. :)
A Buds Pro-nak kell az alapos bejáratás! Érdemes 2x végig menni rajta az IsoTek hanganyaggal és utána még pár nap zenehallgatás kell mire eléri a végleges hangminőségét.

(#903) blllc válasza tlala (#898) üzenetére


blllc
csendes tag

Köszönöm!
Egy hete nálam egy Alzás példány. Ott legalább biztos a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#904) tlala válasza blllc (#903) üzenetére


tlala
addikt

Gratula!
Milyen régióst árul az Alza?
LE212x - mi az utolsó számjegye?

[ Szerkesztve ]

(#905) blllc válasza tlala (#904) üzenetére


blllc
csendes tag

LE2123
EU/Globál, mást meg se vennék :)

(#906) unicumnext válasza tomp (#902) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Megérkezett a Buds Pro-m, még nincs Android 12-m, de engem már így is kajakra megvett, egyszerűen feáll a hátamon a szőr mennyivel tisztább a hangzás.

(#907) tomp válasza unicumnext (#906) üzenetére


tomp
félisten

Pedig az AAC hangja az LHDC-hez képest egy kupac f0s! :DDD
Hallom rajta a tömörítési hibát, fátyolos hangot ami az AAC gyengesége.
Tidal-t használok zenére. FLAC és MQA.
Az USB Audio Player Pro alkalmazással egy fokkal jobb a hangja AAC-n mert nem a gyári android audio drivert használja az app hanem a sajátját így nincs plusz transzkódolási műveletek. De majd LHDC-n meg fogsz lepődni!

(#908) unicumnext válasza tomp (#907) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Igen tudom hogy egy fos az AAC, de a régi JBL füleshez képest ez is nagy előrelépés nekem, és izgatottan várom az LHDC-t :)

(#909) tomp válasza unicumnext (#908) üzenetére


tomp
félisten

Én pedig várom a következő fülesemet.
nincs megállás :D

(#910) tothl válasza tomp (#909) üzenetére


tothl
addikt

Hah. Az LDAC sem rossz az 1000xm4 -gyel.

(#911) tomp válasza tothl (#910) üzenetére


tomp
félisten

Persze. ProStereo H2 fülesem LDAC-n megy. :)
Amúgy nem tudom melyik a jobb. LHDC vagy az LDAC. Majd összehasonlítom a 2-t ugyan azzal a fülessel.

(#912) tomp válasza unicumnext (#906) üzenetére


tomp
félisten

Próbáld ki az Audio ID-t!
Egyedi EQ-t készít amit a füles fog tárolni és nem a telefon fogja végezni az EQ munkát hanem maga a fülesben lévő SoC így nem lesz romlás!

(#913) Viper26 válasza Linkin1994 (#881) üzenetére


Viper26
nagyúr

Utánanéztem a dologknak, rengeteg 3rd party dolog hozzáférést kér az adataidhoz, muszáj ide is a ColorOS-t erőltetni...botrány. :U

Pixel 7 | FR955

(#914) unicumnext válasza tothl (#884) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Na én ma szedtem le az előzőt annyira felvált oldalt, hogy fogtam, és leszedtem.
Megkérdezhetem, honnan rendelted a fóliát?

(#915) tothl válasza unicumnext (#914) üzenetére


tothl
addikt

Persze, itt: https://bluedigital.hu/Nillkin-3D-DS-Plus-MAX-Ultra-Thin-teljes-kepernyos-edzett-uveg-tempered-g-6902048216792

Még mindig teljesen rajta van.

(#916) hedgehog válasza tothl (#915) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nem megy be alá a por? nekem ezekkel (bár nem nilkin) ez a legnagyobb problémám, hogy szép lassan alájuk szivárog a por... a szélén a legjobban, de beljebb is látható.

-- aka p3d3str1an

(#917) unicumnext válasza hedgehog (#916) üzenetére


unicumnext
aktív tag

én ezért szedtem le, mert elkezdett felvállni, szépen látszódott.

(#918) tothl válasza hedgehog (#916) üzenetére


tothl
addikt

Hát nem tudom, 3 hete van fent, vagy 4, egyelőre jó. A gyári sajnos atom hamar felvált.

(#919) metal01 válasza tomp (#911) üzenetére


metal01
őstag

Nézegettem ezt a ProStereo H2 fülest. Érdemes venni ilyet OP 9 Pro-hoz? Egy OnePlus Bullets Wireless-t váltana. A TWS-eket annyira nem preferálom, gondolok itt a Buds Pro-ra. Van olyan minőségű a ProStereo H2 mint a Buds Pro?

#891Atish19: Nekem ilyen van és hibátlan. Kicsit mókolós a felhelyezése, de minden patent.

[ Szerkesztve ]

(#920) tomp válasza metal01 (#919) üzenetére


tomp
félisten

Más a hangzása a 2 fülesnek. Szerintem a Buds Pro-nak jobb a hangja de ettől még nem fogom eladni a H2-t. Sőt a Buds Pro-nál nem állok meg. Már megrendeltem az Edifier NeoBuds Pro-t. :DD

(#921) metal01 válasza tomp (#920) üzenetére


metal01
őstag

Jól tolod :) Az Edifier NeoBuds Pro sem gyenge játékszer :)

(#922) mókuska


mókuska
tag

Nem tudjátok, hol lehet állítani azt, hogy olvasó módban 50% alatti akksinál ne akarja lekapcsolni a kijelzőt? Úgy emlékszem volt ilyen valahol. De sehol nem találom a beállítások közt

(#923) dl650


dl650
tag

Sziasztok! Aliról, Bangoodról rendelt példányokkal milyen hátrányaim lehetnek? Megéri onnan rendelni? Mire figyeljek? A gyárival megegyező telót kapok ( pl hardver?) Jönnek frissítések? Magyar nyelv? Előre is köszi!

(#924) lacko22 válasza dl650 (#923) üzenetére


lacko22
aktív tag

Hello, Európába EU verziót ajánlott venni a frekvenciák miatt meg az 5G miatt. De ha elég a 4g akkor lehet kínait is venni ugyanúgy jönnek rá a frissitések meg magyar nyelvű. Ha sima Oneplus 9 est veszel akkor onnan kell rendelni tokot is kínából mert nem egyezik a méret sem az EUs-sal a vezeték nélküli töltés miatt az EU-s vastagabb.

(#925) dl650 válasza lacko22 (#924) üzenetére


dl650
tag

Köszi. Most 6t-m van és az asszony örökölné meg. Teljesen elégedett vagyok vele,még a gyári oldalról vettem. Nyilván a kinai 9 pronál az ár dominál, ezért gondoltam, hogy onnan rendelek és nem a hivatalos oldalról. Csak hát kicsit félek a kínai piacostól. A 8 t-n gondolkodtam még sokáig, de nem tudom, hogy mennyire lenne nagy előre lépés a 6T-hez viszonyítva. Esetleg erre is kérnék választ valakitől aki használta már mindkettőt. Illetve, a kinais 9 pronál kell romot cserélni vagy a kínai futhat rajta?

(#926) tothl válasza dl650 (#925) üzenetére


tothl
addikt

Enyém (9Pro) banggood rendelés volt, ott úgy árulták, hogy global rommal. Ez azt jelentette, hogy az indiai ROM volt rajta, ezt azóta már cseréltem az EUsra.

(#927) dl650 válasza tothl (#926) üzenetére


dl650
tag

Ehhez kell rootolni vagy csak letöltöm és telepítem?

(#928) Pityu99 válasza dl650 (#927) üzenetére


Pityu99
tag

Nem kell, simán csak egy .zip fájlt letöltesz, felmásolod a telefonra és a frissítés menüben manuálisan telepíthető. Célszerű rögtön dobozból kivéve megcsinálni, míg nem lakod be a telefont.

(#929) dl650 válasza Pityu99 (#928) üzenetére


dl650
tag

Ok. Köszi!

(#930) dscerror


dscerror
csendes tag

Sziasztok, hol tudom szerintetek kipróbálni a telefont? Melyik gsm boltban, nagyobb áruházban van kiallitva?

Köszi a válaszokat!

(#931) gattolino


gattolino
senior tag

Várj a Oneplus 10-re. Ezt már engedd el..
Az hozza majd a forradalmi újításokat :R

Vivo X90 Pro Plus

(#932) ricshard444 válasza gattolino (#931) üzenetére


ricshard444
veterán

Az még legalább 4-5 hónap és milyen forradalmi újitás várható? :F

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#933) dl650


dl650
tag

Gondolom az ára is forradalmi lesz. Tegnap 200 euróval volt olcsóbb a 9 Pro. Lecsúsztam róla. :W Elkezdték a Black Friday akciókat.

(#934) tomp


tomp
félisten

Android 12-n nincs Telenor 5G.
Ma írt vissza a support a múltkor küldött logra:
"Thanks for reverting back to us. Apologies for the delayed response in getting back to your concern. We would like to share the information with you that the 5G is not enabled as of now and our developers have taken care of this would be resolved in the upcoming build versions."
:)

(#935) tothl


tothl
addikt

Egyébként nagyon durva GYP -s kretének vannak az Oneplus fórumon.
A beta1 topicban főleg, de azt sem nagyon értem mi visz rá valakit, hogy a saját fényképét állítsa be háttérképnek majd ezt megossza a háttérképek topicban.. :D

(#936) Viper26 válasza tothl (#935) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ne már, mondjuk olyan nagyon nem vagyok meglepve. :D

Pixel 7 | FR955

(#937) darál0w válasza blllc (#903) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

most sikerült beszereznem egy alzás pédányt másodkézből

hivatalos OP garancia 1 vagy 2 év van rá? :B

7t pro-t vált, de az is családban marad egy akksicsere után ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#938) Atish19 válasza darál0w (#937) üzenetére


Atish19
őstag

Alza szerintem 3 évet ad. Gyártóira pedig rá tudsz kérdezni Oneplus chat-en. Imei alapján megmondják.

(#939) darál0w válasza Atish19 (#938) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

épp a minap keveredtem vitába velük...7t pro ügyben

de majd rákérdezek erre is, hátha megint mondanak egy rossz dátumot :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#940) hedgehog


hedgehog
senior tag

Gondolom tomp kolléga tudja majd a választ, de hátha más is:
Hogy állapítom meg, hogy tuti 5G-n van-e a telefon? Aktiváltattam egy 5g üzleti adatcsomagot a Telekomnál, az ikon 5G is, de pl. a 4636-os menüben a Data Network Type LTE (vagy ez normális?) speedtest pedig nem volt még több 150/80 Mbps-nél (több helyen mértem Bp-n, pl. a Keletinél, vagy az Allee mellett).
A Network Cell Info Lite szerint pedig 4G-n vagyok, jelenleg pl. a B3-as sávon.
A 4636-os menüben NR/LTE/WCDMA-ra állítottam a preferált hálózat típusát.

-- aka p3d3str1an

(#941) tomp válasza hedgehog (#940) üzenetére


tomp
félisten

CellMapper app is sokat segít!
Rakd fel és küldj róla képet.
Amúgy a mérésedet 5G DSS hálózaton mérted és nem 5G AAU-n. Ezért kevés a sebesség.

(#942) zola899


zola899
tag

Sziasztok!

Véleményeket szeretnék kérni a 9 pro telefonról.
Mobilvásárlás előtt állok (behalt a 7T kijelzője, javíttatás helyett inkább újat veszek), és nem tudok dönteni a 9 pro és az iphone 13 között...
Sosem volt még iphone-om, de a fotós/videós képességei most nagyon meggyőzőek.

Rátérek a tárgyra...
Snapi 888....
A mindennapokban mennyire melegszik a teló?
Játektól, kamera használattól pl.?
Nyáron, mikor amúgy is meleg van, hogy bírta a strapát?
Mennyire forrósodott? Esetleg ki is kapcsolt?
Egyedül ez, ami visszatart attól, hogy azonnal megvegyem, a kétségek a procit illetően...

Kameraképesség tesztek alapján kb. az iphone 12 szintjén van.
De ha nem így van (jobb vagy rosszabb), cáfoljatok meg nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#943) Viper26 válasza zola899 (#942) üzenetére


Viper26
nagyúr

SD888 esetében minden készüléknél probléma a melegedés, egyre több gyártó fogja vissza a teljesítményét emiatt, többek között a Oneplus is.

Pixel 7 | FR955

(#944) zola899


zola899
tag

Kifejtenéd bővebben kérlek, ha van rá időd?

Feltettem egy pár kérdést...

"Visszafogja a teljesítményt" - szóval kapott frissítéseket amik visszafogják a melegedést?
Már nem annyira gáz a helyzet?

Nem akarok 300ezret kiadni egy olyan telefonért, ami nyáron használhatatlan, nem lehet vele videózni pl.
:(

Samsung Galaxy S23+

(#945) ricshard444 válasza zola899 (#942) üzenetére


ricshard444
veterán

En most valtottam 13 Pro-ra.
A proci miatt elobb fut bele a teljesitmeny visszavetbe a Oneplus, sokat jatszok telefonon, de nem volt gondom vele. Igaz nalam az ilyen Cod meg tarsai nem jon be a kepbe.
Szep fotokat csinal az OP, videoban azert messze elmarad az Iphonetol.
En az akku idovel nem voltam megelegedve, SOT ido kb 4-5 ora, Iphonenal ugyanez 9-10.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#946) tothl


tothl
addikt

Nalam az akkuido messze jobb mint előtte a Samu telefonoke és tud valamit amit egyik sem. Működnek a zene lejátszó widgetek akár több nap nem használat után is. Csak ranyomok a play gombra és már megy is. Samsungnal be kellett lépni az appba mert a widget gombjai nem éltek pár óra után.

(#947) zola899


zola899
tag

Fogalmam sincs, hogy megvegyem e a 9 pro-t...
Tudom, az összes snapi888 ilyen, de számomra elfogadhatatlan és nevetséges, hogy egy 300-400ezres teló ne engedjen videót készíteni, mert épp melege van.
És a külső hőmérséklet is meleg.
Mert épp nyár van.
Szóval ez a teló csak télen használható normálisan?
Vicc...
De cáfoljatok meg nyugodtan, ha nem ennyire durva a helyzet...

Lehet megjavítom a 7T-met aztán várok a Pixel 6ra, januárban bepróbálom (Alza szerint idén már kizárt hogy szállítanának).

Samsung Galaxy S23+

(#948) ghiottone válasza zola899 (#947) üzenetére


ghiottone
nagyúr

7T-t javíttasd meg és várj egy picit a 6-ossal. Nem rossz teló, de pár dolog idegesítő lehet. pl.: - ujjlenyomat-olvasó - ha üvegfóliát használsz, akkor általában 3xorra sikerül feloldani, nem úgy mint a 7T-n. Sima fóliával már jobb a helyzet.1 javítást már kapott a novemberi frissítéssel, de nem kiforrott a cucc.
- VoLTE, VoWIFi nincs és nem a magyar szolgáltatók miatt, hanem a Google-nak köszönhetően. - lehet később megoldják, de csak 8 országban hivatalos a 6-os széria és eddig 1 Pixelen se volt elérhető ez a 2 funkció. Nem csak nálunk, hanem máshol is probléma.
- kamera összességében csak videóban jobb, mint a korábbi Pixelek, amúgy fotóban nem érzem azt a nagy előrelépést. A 7T topickba majd teszek fel összehasonlítást gcammal.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#949) Atish19 válasza zola899 (#947) üzenetére


Atish19
őstag

Vannak vele problémák nyilván, de szerintem közel sem olyan drasztikus, mint amilyennek hangzik. Nekem eddig egyszer melegedett túl mikor nyáron egy nyolc órás út alatt vezetékmentes töltőn volt végig a kocsiban. Videózni és nagy igényű játékokkal játszani nem szoktam így arról nem tudok nyilatkozni. Akku valóban nem a legbikább, de a töltés piszok gyors. A minap elfelejtettem feltenni tölteni és ezt reggel vettem észre. KB 10 percem maradt töltésre. Elég jól felpumpálta annyi idő alatt így simán kibírta a napot. Egyébként ha nem játszol vele nonstop 4,5-5 óra kijelzőidők simán össze tudnak jönni. Ami szerintem a legfontosabb része a telefonnak az sikerült a legjobban. A kijelző valami eszméletlenül parádésra lett. Szerintem az egyik legjobb jelenleg a piacon :K

(#950) Algotis válasza zola899 (#947) üzenetére


Algotis
addikt

A legelsők között rendeltem és kaptam meg a telefont, szóval tavasz óta használom. Azóta egyszer sikerült túlmelegítenem, amikor a kocsi szélvédőjére rögzíthető telefontartóban volt (az év legmelegebb napjainak egyikén), természetesen a nap a hátulját végig sütötte, közben ment a bluetooth zene streaming és a Waze kirakva a képernyőre. Budapest és Velence között félúton jelezte, hogy meleg a helyzet. Azt gondolom, ez az az eset, amire bármilyen más telefon is így reagált volna, beleértve az iPhonet is.
Ha zenét streamelsz, közben bluetooth fülessel hallgatod és nyomkodod a telefont, hotspotolsz, esetleg ezeket kombinálva valamilyen módon, vagy youtuberól 1440p-ben nézed a videókat, akkor természetesen langyos lesz a telefon hátulja, ami a CPU-Z szerint 32-33°C-os hőmérsékleteket jelentenek (lakásban, nem kint a hidegben). Nem éreztem még, hogy olyan helyzetbe kerültem volna, hogy éreztem volna azt, hogy vissza van fogva a telefon teljesítménye, de tőlem az is lehet, hogy közben volt ilyen, csak nem tűnt fel, a sebességgel eddig sosem volt bajom.
Ja és igen, 4K60 videózáskor szintén több perc után azért tagadhatatlanul langyos a telefon, de emiatt nekem még nem sikerült túlmelegíteni. Igaz, nem is próbálgattam egy ideje már (csak még az elején, miután megjött a telefon, és nagy volt a pánik ezzel kapcsolatban, és akkor 15 perc után már meleg volt, de akkor sem melegedett túl), hogy meddig bírja, csak arra használtam, amire éppen az adott helyzetben kellett.

Az egyedüli dolog, ami lehetne jobb (szerintem), az valóban a képernyőidő, én is kb. 5-5,5 órákat kapnék, ha használnám ennyit a telefont egy nap. Általában reggelente vagy még este 80%-ig töltöm (fogmosás + felöltözés alatt, brutál gyors, és közben még csak fel sem melegszik, ami szerintem király), majd akkor szoktam felrakni újból, amikor olyan 20%-hoz érek, tehát max. naponta töltöm.
A gyári töltő amúgy meg mindig nálam van, mert ugyanezzel a laptopot is tudom tölteni, ami nagyon király, így mióta megvan, sosem izgultam még amiatt, hogy le fogok merülni, 10 percem szinte bárhol van töltésre, ha meg tudom, hogy sokáig nem fogok tudni tölteni, akkor feltolom 100-ra és azzal megvagyok.

Még egy dolog jutott az eszembe, ami iPhone után nekem hiányzik, mégpedig az, hogy nem tudom az értesítések hangerejét különválasztani a csengőhang hangerejétől. Na ez azóta is egy olyan feature, amit nem bánnék, ha belekerülne, mert a hívást hallani akarom, a köcsög messengert meg csak jelzés értékűen, de hát egyelőre ezt nem tudom megoldani.

Nem terveztem ennyit írni, de most már mindegy, a lendület vitt tovább és tovább :D

Androidos Outlookból küldve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.