Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) metal01 válasza hedgehog (#554) üzenetére


metal01
őstag

Tervezek venni én is egy ilyet. Töltőfejet nem adnak hozzá. A teló töltőfejével és kábelével tölthetem a cuccot, nem okoz oda-vissza gondot? Illetve powerbankhez adott USB C-C kábellel tölthetem a telót minden gond nélkül?

(#602) tomp


tomp
félisten

Rajta vagyok a Telenor 5G támogatáson!
Tegnap küldtem a supportnak újabb QXDM logot amire ezt írták:
Please allow us sometime, we'll share the same with our Dev team and get back to you with an update at the earliest.

Regards,
R...

Gondolom nem kell már sokat várni rá. :)

(#603) Boli77


Boli77
tag

Sziasztok ! Kérnék egy kis segítséget. Oneplus telefonon van már közel 5 éve. Op3 most meg op6t van. Nagyon szeretem ezt a készüléket, márkát. Nekem teljesen be jött . Gondolkoztam ,hogy váltok op9 próra . De az árat már kicsit sokalom. 😢. Néztem a most meg jelenet Realme 5G 12/256 -ot. Ami azért jóval olcsóbb. Kérdésem a következő . Kap annyi frissitést mint onepus ? Van olyan jó készülék mint oneplus ? Persze tudom azért egy lapra nem lehet tenni de mekkorra különbség ? Vissza lépés lenne oneplus 6t után ? Köszönöm ha valaki érdemben tudna segíteni .

(#604) zordi válasza Boli77 (#603) üzenetére


zordi
tag

Szerintem gt 5g re gondoltál. Nekem volt a legelejétől ahogy globalt venni lehetett. Szerintem egyik legjobb telefon. Ha funkcionalitasban több minden lenne benne simán egyenrangú lenne az op. al. Tavaly még az elsők, color os el jöttek ami ugye oppo, most már saját ui van. Rendszeresen kapja, és nagyon jo szoftveresen is. Xiaominal biztos hogy jobb. 99%bug es lag mentes. Két napos op 7t véletlen elejtettem összetőrt, még a megjelenéskor, egy vagyon lett volna a kijelző. Akkor vettem az első realme-t x2 prot. Annyiba került mint az op kijelzője lett volna. Nem bantam meg szinte ugyan olyan specifikacioval semmivel nem volt rosszabb semilyen téren. Gt nem volt a kezembe, nem teszteltem, így nem tudom milyen. X2pro, x3"x50pro realme 8, realme 7 i telefonomról tapasztalva azt mondom rossz nem lehet. Es most kaphato itthon. 172e ert a 12/256-os

(#605) zordi válasza metal01 (#601) üzenetére


zordi
tag

5V 3A, 9V 2A, 15V 1.2A a leírásában ezek a töltőfeszültségek és áramerősségek amivel tölthető. Ha töltődön feltüntetett értékell megegyezik akkor biztos jó. A kimeneti teljesítmenyek is ezek. Nem túl acelos darab. Tud egy protokol szerint 15w ot. Meg két protokol szerint 18w-ot. Nem combos a teljesítmenye az biztos. Viszont kezeli a kis teljesítménnyel töltendő készülékeket, pl tws stb az pozitívum

(#606) Boli77 válasza zordi (#604) üzenetére


Boli77
tag

Szia ! Igen ,el írtam gt5g gondoltam ,köszönöm a javítást. 😁. Ezt halva nagyon gondolkodóba estem . Pár napig még eszem a kefét azt lehet meg rendelem.

(#607) metal01 válasza zordi (#605) üzenetére


metal01
őstag

Köszi a választ! Van olyan powerbank, ami kifejezetten ajánlott és érdemes beszerezni? Szükségem lesz majd rá hamarosan.

(#608) Atish19 válasza ghiottone (#600) üzenetére


Atish19
őstag

Közben újranyitási akciót hirdetett az itteni MM. Kerek 800 euró így ami már elég vonzó. Megveszem itt aztán lesz ami lesz. Szervizeltetni le tudom adni az otthoni MM-ben is. Csere vagy levásárlás esetén kell csak sokat kocsikáznom. Gyári fólia használható rajt vagy azt érdemes egyből cserélni?

(#609) Algotis válasza Atish19 (#608) üzenetére


Algotis
addikt

Én azzal használom, szerintem korrekt.

Androidos Outlookból küldve

(#610) zordi válasza metal01 (#607) üzenetére


zordi
tag

Szeri tem arertek aranyban és tudasban ez elg jó
Baseus Adaman Metal Digital Display Quick Charge Power Bank 22.5W 10000mAh Tarnish

Alzaban akcios talán még 5-6e ha jol emlekszem

(#611) metal01 válasza zordi (#610) üzenetére


metal01
őstag

Köszönöm, megnézem ezt is.

(#612) sgery


sgery
őstag

Sziaszok!

Nem találok rá sehol infót - lévén szinte senkinek se fontos :D rá tud nézni valaki nekem pls?
Vannak ugye a híváselutasításhoz előre definiált üzenetek - ezt a samsung pár éve korlátozta 140 karakterre (de miért?... amit korábban beírtam kb 280karakteres azt nem törölte ki de módosítani már nem tudom..).
Oneplus terén mi a helyzet, van ilyen limit?
Illetve lehet-e olyat beállítani, hogy névjegyzékbe nem lévők hívása esetén automatikusan előre beállított üzenetet küld?

Most egy note9-et használok és dual sim miatt kellene váltanom, de samsung drágább és semmiben se jobb számomra a 9pro-nál.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#613) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
6T-hez vásárolt autós töltő tölti gyorsan a 9 Pro-t is?
[kép] ez. :R

(#614) #04441088 válasza #04441088 (#613) üzenetére


#04441088
törölt tag

Rossz toltot raktam fel. Szóval Dash Charge autós töltő van, nem Warp Charge. Ez mennyivel töltené?
[kép]

(#615) tomp válasza #04441088 (#614) üzenetére


tomp
félisten

Nézd meg mi van ráírva. A Warp egyben DASH csak átnevezve. Maga a szabvány ugyan az.

(#616) Marcell1578


Marcell1578
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek sikerült a Telenoros 5Gt beaktiválnia Oneplus 9en vagy 9pron? :))

(#617) Algotis válasza Marcell1578 (#616) üzenetére


Algotis
addikt

tomp már unofficial használta/használja :)

Más: nekem ma jött meg a 11.2.7.7 update, nem siették el.

Androidos Outlookból küldve

(#618) Marcell1578 válasza Algotis (#617) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

Elképzelhető hogy vele beszéltem hwswn. Csak sajnos a profilváltás nem sikerült. Nem tudtam, hogy az elküldött fájlnak melyik részétől kellett volna kezdenem.

(#619) tomp válasza Marcell1578 (#618) üzenetére


tomp
félisten

Igen velem beszéltél. :)
A kép alapján nincs gond, ne aggódj az error üzenettel.
Ha végig mentél a leíráson akkor megvan a konfig váltás.

(#620) Marcell1578 válasza tomp (#619) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

Nem mentem végig csak a Oneplus 9es részt csináltam. És az annál a linknél lévő Efstools fájlba nem volt mcfg_autoselect. Szóval szerintem valami biztosan nem jó. Melyik résznél kéne kezdjem a dokumentumot? Illetve a 3 Qualcomm eszközből csak 2re fogadta el a külön feltöltött driver mappát.

(#621) Marcell1578 válasza tomp (#619) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

https://a.fajlkuldes.com/zW1Qv52DqIMC.txt
Így néz ki a telepítés logja. Ami alapján csak a 4-es pontot csinálta meg. Ez nem baj?

(#622) tomp válasza Marcell1578 (#621) üzenetére


tomp
félisten

E szerint jó lett.
A lényeg, hogy az mcfg_sw.mbn fájl feltöltésre kerüljön ami meg is történt.

(#623) Marcell1578 válasza tomp (#622) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

Akkor nem tudom miért nem megy. A beallitasokba nincs 5G opció. A *#*#4636#*#* beírásánál Only NRre átállítva elmegy a térerő. Deák-Astoria közt.

(#624) tomp válasza Marcell1578 (#623) üzenetére


tomp
félisten

Beállításokban 5G opció nem lesz mert az egy külön xml-ben van. 4636-os menüben az NR/LTE módot válaszd ki! Az NR Only nem megy sehol még európában se mivel nem önálló 5G hálózat hanem 4G-re épülő.

(#625) Marcell1578 válasza tomp (#624) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

Sajnos így sem jött össze. :( Nem tudom mi lehet a probléma. Neked hol sikerült mérni?

https://a.fajlkuldes.com/jQ2usvbYgxz2.jpg

(#626) tomp válasza Marcell1578 (#625) üzenetére


tomp
félisten

Parancssor után újraindítottad a telefont?
Illetve magától nem fog 5G-re menni csak ha adatforgalom van.
Illetve ha kiakad a modem és modem crash lesz akkor nem fog visszamenni 5G-re csak egy újabb újraindítás után.
Próbáltam a telenorral érdemben kommunikálni de nem érdekli őket a hiba...
A OnePlus a Telenor támogatása nélkül velem próbálja megoldani a Telenor 5G-t.
Egy rakás logot kértek. (pl. cella kezelés log, modem crash log) Ezekhez eddig kb 300GB adat ment el 5G-n!

(#627) Marcell1578 válasza tomp (#626) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

Igen újraindítottam illetve forgalmaztam rajta. Nem lehet hogy az a gond, hogy csak a oneplus 9es résztől telepítettem? Tehát QPST illetve ADBt nem telepítettem.

Én is írtam de csak jelzés jelleggel a Telenornak illetve a Oneplusnak. Mindketten javítást ígértek. Illetve a Telenor azzal takarózik, hogy az oldalukon van az az 5!db telefon amivel működik a hálózatuk.

[ Szerkesztve ]

(#628) zordi


zordi
tag

Köszönjük hogy vehetünk csúcskézüleket vagyonért, lefolytva. Van ennél lejebb?
https://napidroid.hu/csalas-vadja-miatt-toroltek-oneplus-9-mobilokat-geekbench-adatbazisabol/

(#629) hedgehog válasza zordi (#628) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szerintem ez azért szubjektív kérdés. Én pl. elégedett vagyok a sebességgel, vagyis nekem nincs gondom a "lefolytással", miközben valószínűleg részesülök az akksikímélés és nemmelegedés előnyeiből.

-- aka p3d3str1an

(#630) hedgehog válasza tomp (#624) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ha nincs 5G szolgáltatás az előfizetésemben, akkor mi itt a legoptimálisabb beállítás? Van erről esetleg egy jó leírás valahol?

-- aka p3d3str1an

(#631) tomp válasza Marcell1578 (#627) üzenetére


tomp
félisten

Neked a leírás utolsó bekezdése kell a 9-e széria Digi-s beállítása. Ha azt megcsináltad akkor ok. Ennyi.
Nem kell más. Amúgy teszteld le: küldj egy sms-t és figyeld meg mennyi idő alatt küldi el a telefon! Ha 10-20-30mp alatt akkor sikeresen beállítottad az 5G képes Telekom modem konfigurációt. Ha azonnal elmegy akkor valóban nem állítottad be.
A Telenor igazi sötét! Én mint 9 Pro tulaj írtam nekik és elküldtem nekik is a logokat. Visszaírták, hogy csak a sima 9-et forgalmazzák és részletesen tesztelik az általuk forgalmazott telókat. Az már nem esett le nekik, hogy a 9 és 9 Pro modem szinten ugyan az, azaz ha 9 Pro-n rossz akkor a sima 9-en is. Tesztelve! Ehhez már nem értenek a technikai osztály kávéfőző szagemberei...

zordi
Gondot jelent, hogy a fb 0,1mp-el lassabban indul el? :DDD
A Pixeleken meg FBI féle app van.

hedgehog
Ha nincs 5G elérésed akkor WCDMA/LTE azaz 3G/4G mód. Telekom/Digi esetében használhatod az LTE Only módot is.
Voda/Telenor esetében is lehet használni az LTE Only-t de csak odafigyeléssel mert ha elmegy a VoLTE akkor nem fog visszajönni magától.

(#632) hedgehog válasza tomp (#631) üzenetére


hedgehog
senior tag

Köszi! Kipróbáltom szerintem az LTE only-t, kíváncsi leszek az ingázó-vonatutamon javul-e valamennyire a dolog...
(sokszor levált H+/E-re, és tudom hogy a fentitől még nem lesz itt 4G, de hátha kevésbé akar nekem majd "jót" tenni azzal, hogy 3G-re vált... tapasztalatom szerint gyakorlatilag már akkor sincs net, ami fura, de szerintem simán az okozza, hogy azokon a helyeken - jellemzően töltések között megy ilyenkor a vonat - simán szinte semmilyen térerő sincs, a telefon meg próbálgatja a sávokat)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#633) Marcell1578 válasza tomp (#631) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

Hát akkor nem értem mi lehet a gond. Erre gondoltam mert amit a 2. Parancsnál kér fájlt az pl nincs benne az odalinkelt mappában. Azonnal elmennek az üzenetek. Van egy Telekomos Simem a másik tálcában, de ott meg nincs 5Gs csomagom így az sem jelentkezik fel.

(#634) bordi10


bordi10
senior tag

Sziasztok! Aki esetleg Ali official OP Store-ból rendelt, EU adaptert küldenek akkor is ha Spain a raktár? Onnan most elég jó árban lenne a 8/256~252K lenne.
Onnan ugye nincs vám? köszönöm

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#635) ghiottone válasza bordi10 (#634) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Sajna van. Ali rárakja:

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#636) bordi10 válasza ghiottone (#635) üzenetére


bordi10
senior tag

Szomorú...más bolt esetleg, ami nem sarcol?

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#637) ghiottone válasza bordi10 (#636) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem tudom, ezt is csak azért néztem, mert 28.-án még normális áron rendeltem egy Nord CE-t, aztán a 8T-s topickba írta a kolléga, hogy rátolja az ali az áfát és akkor pislogtam egy nagyot. :(((

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#638) Fail3D! válasza bordi10 (#634) üzenetére


Fail3D!
addikt

Onnan most áfa van, de küldenek.

(#639) bordi10


bordi10
senior tag

Köszi. Akkor egyelőre freeze :(((

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#640) Fail3D! válasza bordi10 (#639) üzenetére


Fail3D!
addikt

De agyalok az onnan 1 hete vásárolt telefon eladásáról 260k-t...:)

(#641) Marcell1578 válasza Marcell1578 (#633) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

Mondjuk lehet ez is probléma, hogy ehhez egyik drivert sem fogadja el. És az nem lehet baj, hogy CN verziós a telefon?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#642) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Úgy látszik vannak gondok a telóval.. :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#643) tomp válasza Marcell1578 (#641) üzenetére


tomp
félisten

A lényeg, hogy az engineeringmode app fel legyen rakva, abban be legyen kapcsolva a megfelelő kapcsoló és kész. Ez az app ott van a leírásban a szükséges programok linken.
Csináltam egy másik EFSTools packot amiben benne van az autoselect fájl is amit hiányol az EFSTools. Poén, hogy maga a fájl 0bájtos és mégis kell neki...
EFSTools V2

CN vagyis kínai? Lehet ebben az esetben hiába van a modemen beállítva az adott freki ha baseband szinten viszont tiltva van.

[ Szerkesztve ]

(#644) hedgehog válasza VANESSZA1 (#642) üzenetére


hedgehog
senior tag

vótmá, és még mindig ez a véleményem: 629

-- aka p3d3str1an

(#645) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok. Most tértem át OP9 Pro-ra. Messengernél eddig a lebegő chat box felett a beérkezett üzenetek száma jelent meg. Ennél a telefonnál viszont csak 1 pötty. Be lehet valahogy állítani, hogy itt is az üzenetek darabszáma jelenjen meg?

(#646) zordi válasza hedgehog (#644) üzenetére


zordi
tag

Elfogadom a véleményed, és nekem sincs gondom vele fizikailag. De! :! Hirdetnek valamit x parameterekkel, x összegért, ami relatív nem is kevés. És nem azt adják. Megveszed úgy hogy csalnak. A volkswagen se azért fizetett kártérítést mert ne lett volna jó az autó a felhasználóknak. Mindannyiunknak mások a telefon hasznalati szikásai. Például engem nem érdekel se a melegedés se az akkuidő, mert a nap nagy részét autoban töltöm, vezetéknélkuli töltős tartóban. Itthon nem is töltöm a telefont esetleg hétvégén. Ezert nekem nem relevans barmilyen üzemidő. Jatszani nem játszok, viszont minden mást, annyira nem melegszik hogy problema legyen. De azert vettem hogy a az aktualis csucs procit használjam. Azert vesz az ember felsőkategoriat hogy többet kapjon. Ez nem történik meg. Csaltak, lehet csal a többi gyártó is. Vagy nem tudunk róla, és a többi is csal fene tudja.
De az elv, és ez a felháborító. Nem a szponzoruk vagyok.
Ráadásul ez a oneplus mar nem az oneplus ami miatt megszerettem a márkát, és nem azért mert magasabb lett az ára. De ettől függetlenül jó telefon, de van hasonló mar egyre több.

(#647) hedgehog válasza zordi (#646) üzenetére


hedgehog
senior tag

Persze igazad van, ne legyen throttling, legalábbis anélkül tuti ne, hogy ne szólnának róla. Pontosabban szerintem legyen erre egy kapcsoló, hogy optimalizálhatja-e az adott appnál a procifelhasználást a teló vagy sem.
(tudom, gyakorlatilag van ilyen kapcsoló, de az most csak a "kidobhatom-e memóriából ha nem aktív"-ra kérdez... bele lehetne ezt is tenni, odaírni apróbetűben és kész, mindenki elégedett).
A replym inkább a hangvételnek szólt.

-- aka p3d3str1an

(#648) Marcell1578 válasza tomp (#643) üzenetére


Marcell1578
csendes tag

Igen, kínai. Újra megprobáltam azzal amit kuldtel de nem megy most se sajnos. Telekom 5Gjevel hibátlan. Ma volt alkalmam azt is letesztelni. Esetleg van más ötleted? Neked is volt ismeretlen eszköz a telepítésnél?

(#649) tomp válasza Marcell1578 (#648) üzenetére


tomp
félisten

Volt igen, de az EFS Toolsnál ez nem gond.
Parancssor szerint maga az EFS Tools látja a telefont mert COM3-as porton keresztül kommunikál a telefonnal.
Deákon nekem sűrűn crashel a telefon modeme. Ma az Arany János utcai metró épületnél viszont ment az 5G mert már ott is elérhető. Mire átsétáltam a Deákra, már crashelt a modem így ott már nem ment fel 5G-re.

(#650) zordi válasza hedgehog (#647) üzenetére


zordi
tag

:R
Persze elolvastam a cikket, egyből felment a pumpam. Azert vettem oneplusokat mert garancia volt a bug, lagmentes működésre. Tudtam megveszem berakom a kártyát es használom ennyi. Most nem az, valami mindig van. Régebben 7t ig tökéletes volt a tokeletlenségben. Bár nekem a 8-as sorozat kimaradt És most itt van ez a hokus pokus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.