Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) sheep válasza Gaberiellb (#12800) üzenetére


sheep
addikt

a cam 360-at próbáltam, de ugyanilyen fotókat készít, le is töröltem
igaz hogy sokkal több beállítás van, de a fotók semmivel sem lesznek jobbak (legalábbis nálam :)

schmo:
az a "perfect touch" micsoda? még nem hallottam róla
ki szeretnék próbálni mindent, hátha jobb lesz...
de sztem szoftveres dolog amúgy, mert az exponálás előtti pillanatban tökéletes a kép amit mutat, csak utána cseszi el

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#12802) Memmaao válasza sheep (#12801) üzenetére


Memmaao
addikt

Ha exponálás előtt tökéletes és utána cseszi el, szerintem az inkább utal hw hibára.

My name is Bond, James... Dean.

(#12803) Slew válasza sheep (#12801) üzenetére


Slew
csendes tag

Ez a kép tényleg hatalmas fos volt. Ez egyéni probléma lehet. Az ezer forintos tartalék sagem-em is szebb képet csinál...
Nem lett elállítva az expozíció? Tedd 0-ra, ha úgy is sötét, akkor tedd +3-ra. Ha még úgy sem lesz jó, akkor szerintem valami komolyabb a tré.

(#12804) sheep válasza Slew (#12803) üzenetére


sheep
addikt

igen ezeket még megpróbálom...köszi a tippeket
csak attól félek h ha hw hiba akkor nem tudnak vele mit kezdeni :(

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#12805) Hakkuuuh válasza tzl (#12339) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Ha úgy módosítanád a hsz-edet hogy NEKEM mi hasznos marad a BLUR-ból ... akkor értelmes hsz is lenne.

Amúgy nekem lokalozálni sikerült, fectory resetet meg nem nyomok, mert jó a gépem és nem akarom újratenni mindezt. Az egyéb integrációk közül meg jó nekem a facebook.

"Ha a telefonkönyv telefonálásra használatos" akkor továbbvíve a gondolatmenetedet: a telefon meg telefonálásra való, szóval nem értem minek neked ilyen cuccos :)

Hardcore4Life

(#12806) corebonts válasza sheep (#12792) üzenetére


corebonts
csendes tag

Nincs (még) defy-m, de olyat nézz meg, hogy lehet-e állítani a fénymérés módját. mert ez most olyan mintha a szöszire kattintottál volna hogy fókuszáljon és mivel ott húdefehér volt, a többi sötét lett.

(#12807) Narxis


Narxis
nagyúr

Már követem jóideje a topikot és elolvastam az első hozzászólást is de erre nem találtam választ.

Holnap hozzák a 16GB-os CL6-os memóriakártyát Defy-be. A gyári 2GB-osról átköltöztethetek mindent úgy, hogy fogom és átmásolom az összes mappát/fájlt? Persze előtte telóba formázni fogom az új memóriakártyát.

A másik kérdésem.

Nektek csinált olyat a Camera360 vagy gyári kamera alkalmazás olyat, hogy erős napsütésben pl. egy ház fala exponálás után más színű lett? Pl. rózsaszínből kék. Lehet valami nem jól van beállítva? Láttam, hogy itt hasonló problémáról megy a diskurzus, ha kisüt nap újra akkor mutatok pár képet, hogy mire gondoltam.

Thanos was right.

(#12808) sheep válasza Narxis (#12807) üzenetére


sheep
addikt

én úgy tudom, hogy ha a telefonban formázod a kártyát, akkor létrehozza magának az alap mappákat amik kellenek (tehát nem egy "szűz" kártyát kapsz)
arra viszont sztem át lehet másolni a fájlokat, bár majd az okosabbak megmondják hogyan kellene..
a kamerával ilyen elszineződés még nem volt, lehet más gondja van...

corebonts:
sajna semmit sem lehet állítani a menüben a felbontáson és az expozíción kívül,
(most az expozícióval próbálkozok hátha javul vmit)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#12809) Trabby


Trabby
aktív tag

Tudom, hogy már volt, de nem találtam...

Régebben jelzett a telefon, hogy ha e-mailt kaptam. De egy jó ideje semmi.. :S (igen online van a telefon.. :D )

Tudnátok segíteni, hogy mit nyomhattam el? Az lehetséges, hogy a rom frissítésnél állítódott el valami?

Előre is köszönöm! :)

Narxis!

Pontosan!
A régi kártyáról feldobod a gépre a cuccokat.
Formázod az új kártyát:
Settings -> SD card & Phone Storage ->Unmount SD card ->Format SD card
Majd átmásolgatod! :)

kb 1 hete csináltam én is, szinték 16gb class6, silicon powa :D

[ Szerkesztve ]

(#12810) sheep válasza Trabby (#12809) üzenetére


sheep
addikt

esetleg ha az universal inbox-ra kattintasz alul->menü->messaging settings->emai->notifications-t nézted? ott minden ki van pipálva, csengőhang be van állítva?

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#12811) kungzi


kungzi
veterán

nem innen veszem! haverom haverjától :DDD

(#12812) Trabby


Trabby
aktív tag

Köszi szépen, de már ott elakadtam, hogy az universal inboxot hol találom... :S :P

Szerk.:

Közben megtaláltam!
Ki van pipálva minden, és csengőhang is van... Nem értem..

[ Szerkesztve ]

(#12813) sheep válasza Trabby (#12812) üzenetére


sheep
addikt

hmm érdekes...
esetleg egy kikapcs-aksi kivesz egy percre-bekapcsot próbáltál? nekem sok gondot megold :D
tiszta IT crowd---próbálta már kikapcsolni-bekapcsolni? :D

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#12814) tzl válasza Hakkuuuh (#12805) üzenetére


tzl
senior tag

Nem óhajtok szemantikai vitát nyitni, de a hsz-emben ezek szerepelnek, én már, nekem, nálam. Ezekből egyértelmű, hogy arról van szó, számomra mi hasznos a blurből, anélkül is, hogy ezt redundánsan megismételném. Ha a kontaktokra bökök, hívni akarom az illetőt vagy smst küldeni neki, nem pedig a status update-eit olvasgatni. Arra ott a facebook-widget.

(#12815) Trabby válasza sheep (#12813) üzenetére


Trabby
aktív tag

Sajnos ez sem segített... :S Azért köszönöm! :)

Amúgy az a poén. Hogy megnyitom a leveleket (telefonon), és frissítek. Akkor megjön a levél és jelzi az sms hanggal.. Noooormális? :D

[ Szerkesztve ]

(#12816) tzl válasza sheep (#12792) üzenetére


tzl
senior tag

A vaku miatt lett ilyen szerintem. Ha van elég fény beltéren, de nagy a kontrasztkülönbség, akkor ezek a kompaktok hajlamosak elcseszni a képet. Próbáld meg ugyanezt vaku nélkül.

(#12817) sheep válasza tzl (#12816) üzenetére


sheep
addikt

már próbáltam vaku nélkül is (volt két ugyanolyan képem, egyik vakuval másik anélkül, de nem láttam különbséget közöttük)
de igazából mindegy, ennyit tud ennyit tud...majd lecserélem egy sgs 2-re :D
csak a samukban meg a gps rossz
inkább legyen jó a gps em és rosszabb az optika mint fordítva...

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#12818) norbi93 válasza Narxis (#12807) üzenetére


norbi93
senior tag

amit létrehoz az android mappa, nyugodtan töröld mind, és másold rá a régi sdkártyád adatait=) én 5 perce csináltam eztXD

(#12819) Trabby


Trabby
aktív tag

Sikerült! :P

Bár nem a Gmail-es ikon alatti progival, hanem az Email-essel. (nem tudom érti-e ezt valaki rajtam kívül. :P)

Most viszont újabb problémába ütköztem. 2 fiókot hoztam létre még annó. Stílusosan el is neveztem őket Gmail1 és Gmail2-nek. :D Ezeket a neveket tudok, valahogy, valahol változtatni?

(#12820) Narxis


Narxis
nagyúr

Köszönöm a válaszokat, akkor majd átmásolok mindent. :)

Kamerát teszteltem, gyárival minden oké, viszont a Camera 360 legfrissebb verziója szinte mindennek más színt ad. A fehér ég narancssárga, a rózsaszín kék, talán csak a fekete marad fekete. Néztem a beállításait és normálon van minden. Nem tom mi baja lehet. :s

Na mindegy, nem sokat fotózok csak kipróbáltam és meglepődtem...

Thanos was right.

(#12821) Halo válasza DeadMeat (#12767) üzenetére


Halo
senior tag

hááát nem tudom...

nálam vannak bosszantó hibák
csinálok képeket - erre vagy el se menti, vagy nem tudom nagyítani, vagy a galleryben csak az a kép jelenik meg, hogy nincs kép.
ilyenkor néha van előnézet, de nagyítani meg nem enged - pedig kellene, mivel szöveges oldalakat fotózok - adatrögzítéshez...
szóval ezzel szívok , rendszersen. Újraindítás, app data clear se segített, sőt, raktam fel másik nézegetőt, de ő már eleve azzal indított, hogy nem lehet azt a képet / képeket nagyítani... sd ki-be mount unmount mindent próbálgattam.

olvasok - prc-s könyveket. fbreader - ezt használom, már amikor megy...
asszem valami mást is próbáltam már - de azzal is csak a következőket tapasztaltam:
néha - sok "alvás" utána (nem használat...?) hiába indítom, csak FC és ennyi...
akár mit csinálok - csak az újraindítás segít.

mivel egyelőre csak ezeket a progikat használom napi rendszerességgel - melóba befelemenet olvasás, bent fényképezés, hazafelé zene - ezért ezek számomra most bosszantó hibák.

Pay's Rom - 3.1-es verzsön. Lehet, rakok fel egy sima gyári 2.2-t, vagy vissza megyek a 2.1, frissített gyári verziójára... vagy ha jön ésszerű ötlet, azt még megvárom ;)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#12822) bandzsa válasza kungzi (#12770) üzenetére


bandzsa
csendes tag

na ma megjött a T-től. :) jelentem továbbra is független, legalábbis a Telenoros kártyát simán megette. ja meg blur mentes

(#12823) daniel123


daniel123
csendes tag

Ha csinálok egy fényképet,úgy hogy mobilnetet kap a picike vagy bevan lőve a gps,és a képkészítésnél autómatikusan meghatározza a poziciót,utánna ha rámegyek behozza google maps-ot de nem kéne megjelenítenie a konkrét helyet?A koordinátákat kimásolni meg nem tudom....Nálatok ez hogy működik?

(#12824) beers válasza bandzsa (#12822) üzenetére


beers
addikt

Ez jó hír!
Kár, hogy T-nél el vannak szállva az árakkal :S!

M&N

(#12825) zsirfecske válasza Narxis (#12771) üzenetére


zsirfecske
addikt

úristen ez még semmi. nézd meg a motorola europe facebook oldalt, ami ott van hónapok óta botrány. rendesen fákkolnak, most meg még jobban :)

(#12826) vétó válasza Halo (#12821) üzenetére


vétó
aktív tag

én ebook-hoz áttértem a Kindle olvasójára. Azzal olyan prc fájlokat is meg tudok nyitni, amiket az fbReader valamiért nem szeretett. és atomstabil.

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#12827) zsirfecske válasza Halo (#12821) üzenetére


zsirfecske
addikt

prc-hez kindle app. kell hozzá egy amazon reg, de mappájába bemásolva a könyveket hibátlan. borítóstul, mindenestül.

szerk.:
vétó megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#12828) RootRulez


RootRulez
félisten

Na most haver hívott és a barátnőm csengőhangján csengett ki, kicsit meglepett. :U Nem tudom ilyenkor mi leli...

═════════════════════════════════════════

(#12829) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Jó lenne ha valakinek lenne valamilyen bennfentes vodás ismerőse,hogy vmit mondani tudjon,mikor lesz újra defyke.....

"Nincs megállás"

(#12830) beers válasza Mr.Rain (#12829) üzenetére


beers
addikt

Vodások sem tudnak semmit!
Ahányan kérdeztük őket annyiféle választ kaptunk!

M&N

(#12831) Stevat válasza bandzsa (#12822) üzenetére


Stevat
csendes tag

Gyártási kód alapján mikori? 2.34, vagy 2.51 CEE ROM van rajta?

[ Szerkesztve ]

(#12832) DeadMeat válasza Halo (#12821) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nekem nincsenek ilyen gondjaim.Könyvet nem szoktam rajta olvasni,de a képek normálisan mentődnek,ect.Bugok vannak természetesen(ezért írtam,hogy szinte),de közel sem annyi mint az első 2.2-es romoknál.Sfroyo 3-at használok.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#12833) mbaluka válasza Memmaao (#12774) üzenetére


mbaluka
csendes tag

Gyári akksival próbáltad, mert nekem ilyet egy utángyártottal csinált.
Töltés, merítés, "Wipe Battery stats" sem segített. :(

(#12834) Tinky00


Tinky00
csendes tag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy a gmail es fiók névjegyzékét hogyan lehetne szinkronizálni a motorola névjegyzékkel? A sim kártyára való másolásnál hiába választom az all contact ot sajna nem mutatja csak a motorolát. Találkozott már valaki ilyennel? Help! :U

(#12835) norbi93 válasza Halo (#12821) üzenetére


norbi93
senior tag

pays romon én egy csomó market progi telepítésével szívok, egyszerűen nem telepíti fel, meg ugyanez a galléria hiba, hogy vagy meg sem jeleníti a képet, vagy el se menti ha fényképezek...
amúgy 3.3-as verzió, de gondolkozok azon a 4.0-án, csak lusta vagyok megin ezzel szórakozni...

[ Szerkesztve ]

(#12836) tzl válasza sheep (#12817) üzenetére


tzl
senior tag

Furcsa, nálam nem lesznek sötétek a képek, feltöltöttem pár fotót, amit a defy-jal csináltam, kinti, benti, napsütéses, felhős, havas, szóval mindenféle fényviszonyok között. Szerintem telefonhoz képest korrekt. A beltéri képekben pl. veri a SE telefonomat, pedig az C sorozat, tehát kamerában erős.
defy fotók

(#12837) bandzsa válasza Stevat (#12831) üzenetére


bandzsa
csendes tag

2.51 CEE ROM

(#12838) Pistakiss válasza sheep (#12792) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Az a helyzet, hogy ezt a képet, alapbeállításokkal más géppel is ilyenre tudnád készíteni, ugyanis a gép fénymérőjét az erős fények "becsapják". Ebben a szituációban az expozíció korrekciót kb +1-+1,5-ig kellene állítani.
A túl nagy fény ugyanolyan hátrány, mint a túl kevés, ha valaki automata állásban fényképez és nem rendelkezik a fényképezés alapismereteivel

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#12839) midnightstar


midnightstar
tag

Ma sajna esett egy nagyot a szeretett telóm, kicsit több, mint egy emelet magasról pottyant le:( De nem lett szerencsére semmi baja!:)

Én meg vagyok elégedve a fényképezővel, napfényben, vagy ha nincs sötét, beltéren is jó fotókat készít, egyedül zajszűrő progi b*ssza a csőrömet, miért ilyen f*s?! Néha túlságosan elmossa a részleteket :O

VAC up blyat

(#12840) Pistakiss válasza schmo07 (#12795) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
A "spot" állásnál nem lesz élesebb a kép, csak annyi történik, hogy ott a kép közepén lévő pontra fókuszál a gép, vagyis akkor a fókuszálásnál arra kell célozni, amit élesre akarsz állítani

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#12841) RootRulez válasza midnightstar (#12839) üzenetére


RootRulez
félisten

Tokban vagy magában röpült? Mégis honnan? Mire esett?

═════════════════════════════════════════

(#12842) Pistakiss válasza Narxis (#12807) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
A fehér egyensúly van elállítva, vagy automatára állítod és akkor kb jó lesz, vagy a fényviszonyoknak megfelelőre, pl felhős, napos, árnyékos, stb

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#12843) midnightstar válasza RootRulez (#12841) üzenetére


midnightstar
tag

Tok nélkül, konditeremben kiesett a zsebemből és leesett az egy emelettel alatta lévő tesiterembe x)

VAC up blyat

(#12844) RootRulez válasza midnightstar (#12843) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor ilyen PVC szerűségre esett, nem beton/járólapra, de akkor is szép eredmény. :D

═════════════════════════════════════════

(#12845) midnightstar válasza RootRulez (#12844) üzenetére


midnightstar
tag

az annyival rosszabb, hogy megkarcolja, ez sem nyelt el sok energiát, elhiheted :D

VAC up blyat

(#12846) customrobi válasza beers (#12830) üzenetére


customrobi
tag

Azért az nehezen hihető, hogy nem tudja senki. Inkább sz@rnak rá. Illetve ránk. Majd várunk, ha akarunk. Nyilván nem is akkora üzlet nekik 50k alatt árulni, mikor a konkurencia ennél jóval drágább. De mit is várjunk azoktól akiknek a honlapján még fent van vásárolhatóként a 6130i nokia, meg az e61...
Mondom ezt 8 éve voda előfizetőként. Mert amúgy semmi bajom velük, csak ne akarnék Defy-t.

Vessetek az oroszlányok elé.

(#12847) norbi93


norbi93
senior tag

Lenne egy kérdésem. van ugye nekem az a fórum olvasó progim, és az érdekelne hogy szerintetek milyen színösszeállításban lenne a legjobb? most ugye a feete-mátrixzöld variáció van, de teljesen átvariálható a dolog=) aki megnézné: DEFY fórum olvasó app

(#12848) Trabby válasza norbi93 (#12847) üzenetére


Trabby
aktív tag

Szerintem olyan színben lenne a legjobb mint a fórum. Halvány szürkés-barnás-kávés háttér... :D Fekete betűkkel. Nekem a zöld kicsit bántja a szemem. :P

[ Szerkesztve ]

(#12849) CoolBoy323 válasza Trabby (#12848) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mindenkinek olyan színű a fórum, amelyik aloldalról nézi... nem m1 pl, h prohardver, mobilarena stb. a fórum "főoldala"

(#12850) norbi93 válasza Trabby (#12848) üzenetére


norbi93
senior tag

na ezaz:D hogy én így nézem a fórumot, amióta az eszemet tudom:
fórum

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.