Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) DarkByte válasza lorenzen (#149) üzenetére


DarkByte
addikt

Csodálkoztam is hogy nem találtam ilyet, anno mikor az analóg műholdunkat feltették is ilyesmi mérője volt az illetőnek :R

(#152) Chaser válasza DarkByte (#140) üzenetére


Chaser
titán

Thx az infókat :R úgy érzem a HD-zás még egy darabig kimarad, túl körülményes ez nekem havi max 10 óra tévézésért:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#153) MrTwister válasza lorenzen (#150) üzenetére


MrTwister
őstag

Köszi mindenkinek a segítséget.
DarkByte: :))

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#154) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Törölve.

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#155) MrTwister


MrTwister
őstag

Szia Lorenzen megvan a parabolám, de megőrülök! Az m2HD is megvan a DVB Dream-mal semmi mással nem jön be.Nem baj a lényeg, hogy bejön. Viszont iszonyat szaggat. Ennyit bír az USB vagy mivan? A sima SD adások szépen mennek, de a M2 HD az aztán diavetítés! Pedig a procim 3.3GHz-re húzott Core2 a vidkari 8800GT. Ennek bírnia kell. A DVB Dreamen belül az optionsban a Video résznél már mindenféle kombinációt kipróbáltam. Egy gyanúm van, hogy a H.264 codecknél nem bírom átrakni a Cyberlink féle szarságról ffdshow-ra! Ott miért nem jelenik meg az ffdshow mint HD dekóder?! Légyszi segíts mert már vagy 3 órája szenvedek, hogy ne szaggasson a kép és megőrülök. :O

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#156) csakegyreg


csakegyreg
tag

ma nekem is volt szerencsém nézni HD ben az olimpiát bár itthol is lehetne csak most nincs keret a parabolára meg a beltérire :DD :))

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#157) NoX


NoX
senior tag

Nézzünk FULL HD-ben színbárt :DDD Igaz ez még nem 16:9 kompatibilis, de majd idővel... :))

Sorry, ezt nem tudtam kihagyni :DD

[ Szerkesztve ]

(#158) lorenzen válasza MrTwister (#155) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Délután csinálok egy személyes blogbejegyzést, ebben a témában.
Addig is nyugalom, nincs baj az USB-vel.
Az a Cyberlink, a legjobb kodek, csak az m2HD inkompatibilis vele. A többi HD adó viszont ezzel a kodekkel a legjobb.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#159) MrTwister válasza lorenzen (#158) üzenetére


MrTwister
őstag

Köszi már nagyon várom. Nekem csak a cyberlinkkel megy sajna(szaggatva de legalább megy), viszont most mintha nem HD-ban menne a M2HD a logó sem olyan, hogy M2HD hanem csak sima M2! :Y Ilyenkor mi van, néha HD-ban nyomják a műholdra, néha nem? Ja és a jelfolyam H.264, a hang MPEG-1, tehát tuti a HD csatornán vagyok, viszont ez mégsem HD! Nektek milyen most az M2HD?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#160) MrTwister válasza MrTwister (#159) üzenetére


MrTwister
őstag

Na most meg kb. 10 perce M2HD lett, ezt ki érti? A bringások sima M2 logo alatt mentek, aztán reklámblokk és egyszer csak átváltott M2HD-ra a logo és persze a kép is tűéles lett :DD Úgy látszik nincs mindenhol HD kamerája az M2-nek Pekingben. Én meg azt hittem nálam van a hiba. :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#161) Wolverine válasza MrTwister (#160) üzenetére


Wolverine
félisten

Az ottani összes kamera az NBC-é, a többi csatorna csak a sugárzási jogot vette meg ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#162) PuMbA


PuMbA
titán

Szerintem nem kellet volna eröltetni az 1080i-t,főleg ekkora bitrate mellet (15mbps). Van vízilabda mérkőzésről egy felvételem (M1 HD) ,de egyszerűen rossz a kép (homályosabb,nincs annyi részlet ,mint más HD cuccnál).Rosszabb ,mint egy 4300kbps-es 720p és rosszabb mint a Foci EB döntőjéről készült 720p-s HD-Rip (BBC HD).
Összegezve : ekkora bitsebesség mellett az 1080i rosszabb képminőséget ad még 720p-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#163) MrTwister válasza PuMbA (#162) üzenetére


MrTwister
őstag

Nem akarom védeni a képminőséget, de az én HDTV Ready Samsungomon igenis gyönyörű a kép. Az is igaz, hogy ez az első HD adás amit látok, úgyhogy lehet elfogult vagyok :DD

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#164) MrTwister válasza Wolverine (#161) üzenetére


MrTwister
őstag

Ok ok ezt tudtam, hogy az M2 csak bérli a kamerát csak arra gondoltam, hogy egyik sporteseményen csak SD kamera van máshol meg HD kamera és ezzel kell beérniük ezek szerint ilyenkor többek között az M2-nek is. Bár lehet amelyik TV-nek(amcsik, németek) több pénze van annak mindenhol van lehetősége HD kamera adását bérelni. Nem tudom csak találgatok.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#165) lorenzen válasza PuMbA (#162) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A magyar televízió, mint ahogy a többi tévé sem, saját technikával dolgozik.
Az összes közvetítést, a szervezők biztosítják. Az országok, pedig válogatnak, hogy miket raknak adásba. (Ha mindenki saját technikával dolgozna, nem jutna hely az eseménynek.)

Az m1 és m2 csatornán, csak az a valódi HD, ami élőben megy. A felvételről látható események, kivétel nélkül, SD minőségű rögzítésből vannak felkeverve HD felbontásra.
(Az új eszközpark még nincs megvásárolva. Az új székházba fogják beüzemelni, a HD berendezéseket.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#166) PuMbA válasza MrTwister (#163) üzenetére


PuMbA
titán

Most nem tudok neked sportközvetítést belinkelni,de például amikor vízilabdában felúszás van a víz felcsapódása kb. egy mosódott szürkeségnek felel meg. Ezt tudom belinkelni ,mert ingyenes : igaz ,hogy ez felvétel meg nem élő közvetítés ,de a vége fele van ilyen vizes jelenet és itt jól látszik simán minden[link]

(#167) PuMbA válasza lorenzen (#165) üzenetére


PuMbA
titán

Én élő közvetítés felvételét néztem(letöltöttem).

[ Szerkesztve ]

(#168) PuMbA válasza PuMbA (#167) üzenetére


PuMbA
titán

Most nézem utána,hogy M1 HD átlag 12mbps-el sugároz viszont a BBC HD meg 20mpbs.

(#169) MrTwister válasza PuMbA (#168) üzenetére


MrTwister
őstag

Akkor ezekszerint a kinai HD technika ennyit tud. Az angolok azért csak jobban ott vannak a toppon és azért az a +8MBps is jelent valamit.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#170) MrTwister válasza lorenzen (#165) üzenetére


MrTwister
őstag

Ezt akkor értem Lorenzen, csak az nem tiszta, hogy akkor miért írják oda ez alá a felvételről menő adás alá, hogy élő, mint példul most is a férfi tenisz alá? :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#171) lorenzen válasza MrTwister (#170) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Tegnap még az élőben is sikerült SD-t beadni a HD adás helyett. Valószínűleg elfelejtettek valamit átkapcsolni. (De most nézem, hogy most is SD a minőség.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#172) PuMbA válasza lorenzen (#171) üzenetére


PuMbA
titán

Biztos ,hogy HD mivel az SD-nél azért jobban nézett ki.

Olympic.Games.2008.Water.Polo.Women.Group.B.HUN.vs.NED.720p.HDTV.HUN.
x264-DVB-Crew

Bitrate: ~5650 kbps
Frame size: 1280x720
Length: 1:11:04
FPS: 25
Codec: x264
Source: 1080i25 HDTV
Original source: M1 HD

[ Szerkesztve ]

(#173) bzoley válasza PuMbA (#172) üzenetére


bzoley
veterán

Tehát legalább egyszer újratömörített(és átméretezett). Miért nem olyan anyagot nézel, ami "érintetlen"?
Mellesleg a víz mindig is gyengéje volt az enkódereknek.

(#174) PuMbA válasza bzoley (#173) üzenetére


PuMbA
titán

A BBC-HD is újratömörített volt 1080iből az mégis jobban nézett ki,de nem ez a lényeg,hanem ,hogy elmarad az összes HD cucctól amit eddig néztem(mind újratömörített volt,mivel 1080p felesleges az 1280x800as kijelzővel rendelkező laptopomra).
Ez az újratömörítés ~5800kbpses x264 tehát jó képminőségű kellene ,hogy legyen.Ennyi bitrate bőven elég 720p-nek.

Szek: Transformers 720p ~4300kbps verzió van nekem és sokkal szebb a víz benne meg az egész kép (tisztább,részletesebb).

[ Szerkesztve ]

(#175) bzoley válasza PuMbA (#174) üzenetére


bzoley
veterán

Ugyanaz készítette mindkettőt? Akár jelentős különbségek is lehetnek két azonos felvétel között. Párszor már pofára estem, mert a mérete alapján döntöttem egy film mellett, és siralmasabb volt a minősége, mint egy fele akkora, viszont nagyobb felbontású filmé.
Azt láttam az élő képen is, hogy a víz tömörítése gondot okoz a technikának, és ez több esetben meg is látszik, de ezt még újratömörítve, csak még rosszabb lesz az anyag.
Ezzel együtt viszont még mindig szívesebben nézem ezt az adást - és még tetszik is - mint ami eddig elérhető volt.
Azt nem tudom, ide milyen formában érkezik az adás, de gyanítom már odaát ilyen lett a felvétel, és nem a 12Mpbs miatt van(ebben nem vagyok annyira biztos).

(#176) MrTwister


MrTwister
őstag

"Ezzel együtt viszont még mindig szívesebben nézem ezt az adást - és még tetszik is - mint ami eddig elérhető volt."
Maximálisan egyet értek! Nagy respect a M2-nek! :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#177) PuMbA válasza bzoley (#175) üzenetére


PuMbA
titán

Nem ugyanaz készítette,de szerintem ~5800kbps-es x264 akármilyen beállítással jó képet kellene hogy adjon.
Közben letöltöttem egy NBC-HD-s videót (200m gyorsúszásról) ~4500kbps de a víz ugyanolyan - mozgásban nagyon mosott. Úgy látszik akkor,hogy ez van,de állóképnél vagy kisebb mozgásoknál olyan éles a kép ,mint egy HD filmnél.

[ Szerkesztve ]

(#178) NoX válasza PuMbA (#177) üzenetére


NoX
senior tag

Sajnos így van, mozgásnál nem annyira tű éles a kép, mint állónál.
Látszik is ez néhány screenshoton:
- [link]
- [link]
- [link]

Ezek kifejezetten rondák :DDD És nem a tömörítés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#179) PuMbA válasza NoX (#178) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, ez az alacsony bitsebesség miatt van,mivel egy rendes 720p film mozgásban sincs ilyen csúnya. Képminőségben mindenképp jobban jöttek volna ki,ha 720p mellett döntenek :( .1280x800as felbontásnál is simán látható,hogy gyengébb mint egy 720p,hát még egy Full HD LCD TV-n milyen lehet.

(#180) bzoley válasza NoX (#178) üzenetére


bzoley
veterán

Nem adjátok fel? :)
Tényleg nem a tömörítés miatt van. Az agyontömörítés miatt.
Kikerestem az első, és a harmadik képet a felvett megnyitóról, össze lehet hasonlítani.
Ezek is eléggé össze vannak nyomva, de sokat nem rontottak a felvétel képéhez képest. Az pedig szintén rosszabb képet ad, mint amilyen az élő adás volt, mert más dekódert, és valamivel gyengébb DI-filtert használ a player, de a képek között így is jól látható a különbség, nyoma sincs artifact-nak, blokkosodásnak.
[link]
[link]
Képek, és felvételek alapján ne akarjátok eldönteni, hogy milyen az élő adás. Van abban is hiba, ez együtt jár a tömörítéssel, a mozgással, és képi elemekkel, de messze nem olyan vészes, mint amiket mutogattok. Ez 720p meg nem túl nyomós érv. 15"-os monitoron talán előnyösebb lehet, kevésbé kell visszaméretezni, de tömörítés szempontjából nem sok különbség van a két felbontás között, képminőség szempontjából hasonló eredményre kell számítani.

(#181) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Akkor most HD-ben m1+m2 lehet csak fogni? És az ország mely pontjain?

(#182) DarkByte válasza Stylewars_kp (#181) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem hiszem hogy sokat kellett volna visszalapozni, de tessék: [link] közvetlen térkép pedig itt: [link] :U

Más: úgy tűnik a Magyar televízió Sony F23 -asokból vásárolt be, legalább is ebben a hírben erről esik szó.

[ Szerkesztve ]

(#183) sbc87 válasza MrTwister (#155) üzenetére


sbc87
csendes tag

Szia Twister!
Nekem is DVB Dreammel jön be, szintén szaggatott, de én vettem tegnap egy új viedeo kártyát (Radeon 4850), már nem szaggat, tökéletes, 20% CPU a H.264. A normál TV adás is jobb minősgű lett (azt hiszem hw felkonvertálja nagyobb felbontásra vmilyen post processinggel). A codec tök indegy...

Ez van
Üdv
sbc87

(#184) MrTwister válasza sbc87 (#183) üzenetére


MrTwister
őstag

Na majd karácsonyra beújítok :DD Egyébként Arcsofttal már nekem sem szaggat :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#185) hun005 válasza MrTwister (#121) üzenetére


hun005
csendes tag

Ezt a Technisat oldalán találtam ezek szerint tudja az S2-t :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#186) stevve válasza bzoley (#175) üzenetére


stevve
nagyúr

az m2-vel az a baj, hogy az analóg képet most összenyomva adják és rosszabb az adás minősége is, mint az m1 analóg SD. Ez az átállás óta van náluk. Erre azért figyelhettek volna. példa ITT. Sokkal kisebb a hasznos képméret... Ezt miéert kellett?

A víz pedig valóban egy problémás terület, mert a prediction, motion estimation eljárások se nagyon tudnak mit kezdeni vele és nyilván nem lesz annyira jó tömörítés után, mint pl. egy fehér fal.

[ Szerkesztve ]

(#187) bzoley válasza stevve (#186) üzenetére


bzoley
veterán

Nem igazán tudnék dönteni, hogy melyik előnyösebb a hasznos képméret, ahogy írod, vagy a hasznos tartalom. Ha visszavágják 4:3-ba, akkor ugyanúgy kevesebbet fogsz látni. Azt meg gondolom valami alapján eldöntik, hogy milyen képarányokat használnak. Én kiegyeznék egy anamorf megoldással is, de azzal meg mások nem mennének sokra.

(#188) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Nekem a következő problémám van a HD adásokkal:
Jelen pillanatban egy Pinnacle Hybrid Pro USB-s Tunerem van (330e), ami korábban a sima nem HD-s adásokat kitűnően behozta (most is) és lejátszotta a gépemen. Mikor elindult az Olimpia, kereséskor megtalálta az M1 és M2 HD-t, de nem engedte lejátszani. Hosszas nyomozás után kiderült, hogy csak a szoftveren (Media Centeren) kell frissítenem. Azóta a Notebook-on és az asztali gépemen is végre elérhető a 2 csatorna. Az M1 viszonylag akadásmentesen (HW-es videokártya rásegítés nem segített), de az M2-vel egszerűen nem bírkózik meg.
10 másodpercig, inkább 5, ,minden rendben van, utána hang, majd az sem és 30 másodpercenként frissül a kép vagy hallok valami hangot egy másodpercig. A kérdésem az lenne, hogy ez HW (USB-s Tv-Tunerem), SW (Média-Center) vagy kodek probléma lenne?
Mivel tudok játszani, hogy esetleg jobb legyen a vétel vagy a lejátszás minősége? Elméletileg a jelerősséggel nincs gondom.

(#189) lorenzen válasza mattheus (#188) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A kodekről több fórumon is azt írják, hogy az arcsoft a legjobb.

A a kártyához kapott program nem válik be, próbáld ki a DVBDream programot.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#190) MrTwister válasza lorenzen (#189) üzenetére


MrTwister
őstag

Maximálisan egyetértek nekem is ez a páros jött be(igaz nekem DVB-S)! DVBDream és Arcsoft féle kodek a tuti!

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#191) mattheus válasza lorenzen (#189) üzenetére


mattheus
őstag

Köszi!
DVBDream-nél nem találtam a kompatiblis eszközök között :(
Arcsoft-ot hol lehet letölteni?

(#192) mattheus válasza mattheus (#191) üzenetére


mattheus
őstag

Kipróbáltam a DVBDream nevezetű programot. Csatornákat megtalálta, a sima nem HD.s adások esetén minden rendben, M1 és M2 HD esetében hang van, kép nincs.....
Valakinek van ötlete?

(#193) NoX


NoX
senior tag

Hmm, vajon az augusztus 20-ai tüzijáték is HD-ban lesz közvetítve? :P

(#194) hun005 válasza mattheus (#191) üzenetére


hun005
csendes tag

Ezt tedd fel benne van a codec
[link]
[link]

(#195) lorenzen válasza mattheus (#191) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Van egy személyes bejegyzésem, ott leírtam hogyan kell megetetni a DD-el az új kodeket.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#196) MrTwister


MrTwister
őstag

Vége az Olimpiának :O Most várhatunk 4 évet :( Remélem Londonból már 5.1-ben fogják nyomatni a hangot :C Azért ugye fognak még HD tartalmat sugározni az m2-n?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#197) Pizzafutar válasza MrTwister (#196) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Jövőre elkészül az új studió, akkor a saját műsorok már alapból abban nyomják.
Bár mintha valahol olvastam volna, hogy a 24 új évfolyama is HD-ban fog jönni!

(#198) MrTwister válasza Pizzafutar (#197) üzenetére


MrTwister
őstag

Az szuper lenne! A 24 az király! Akkor azt a kb. fél évet még ki kell böjtölni SD-vel :O . Na akkor 2009 a HD éve.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#199) MrTwister


MrTwister
őstag

Fél12-kor HD adás ment az M2-n. Olimpia óta ez volt az első tudtommal. Saját készítésű! kb. 15 perces volt valami balett történeti. Ezek szerint mát tesztelik a rendszert élesben is. Ez jó hír. Kár, hogy pl port.hu-n nem tüntetik fel melyik a HD adás. Megnézem M2 honlapját hátha ott kiírják melyek lesznek HD minőségűek.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#200) MrTwister


MrTwister
őstag

Senkinek nincs infója, hogy a m2-n milyen adások mennek HD-ben. Egyáltalán van erről valami hivatalos infó a neten ? Egyébként a földi sugárzású DVB-T elindult már a Dunántúlon vagy még semmi? Ha elindult akkor HD-ban megy vagy SD-ben?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#201) lorenzen válasza Pizzafutar (#50) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Sorba szedve a hibaforrások:

Hardver:
GF 7900 GS videókártya
Ez önmagában elegendő a megjelenítési problémákhoz. Helyette:
ATI Hdxxxx kártya, vagy Nvidia GF8500 vagy újabb kártya, kivéve 8800 széria.
Magyarázat:
Ezekben a kártyákban teljes AVC (h.264) hardveres támogatás működik. A HD adások megjelenítése, nálam 5-8%-ra terheli a processzort. Az SD adások 8-12% processzor terhelés mellett nézhetőek, GF8600GTS kártyával.

Szoftver:
Windows Vista 64 :(
Hauppauge és Terratec kártyákkal is próbálkoztam. Ha a megjelenítés beindul, rövid időn belöl megszakad az adatfolyam. Mintha kihúznák az antennát. Ez csak HD adásoknál fordul elő.
Jelen állapotban Vista64 = NoHD állapot van nálam is.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#202) lorenzen válasza lorenzen (#201) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A fenti hozzászólásom nem aktuális.
Sorry

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#203) MrTwister válasza MrTwister (#200) üzenetére


MrTwister
őstag

Rossz hírek: [link]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#204) dezz válasza MrTwister (#203) üzenetére


dezz
nagyúr

Kellett neki egy kis idő, de ma már nagyon nevetségesek és szánalmasak azok a pesszimista előrejelzések... MinDig TV

(#205) MrTwister válasza dezz (#204) üzenetére


MrTwister
őstag

Tegnap laptopon már én is néztem dvb-t-t egy Leadtek ExDTV2300H segítségével :C Ja és a kis Hama beltéri erősítős antennát ki ne felejtsem!

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#206) kacsa04


kacsa04
csendes tag

Helló, nemtudjátok, hogy mennyiért lehet most venni toshiba tecra m2-es laptopot, 80-as HDD-vel meg 512 rammal, előre is köszi.
Vagy valami oldalt tudnátok linkelni, ahol utánajárhatok :)

[ Szerkesztve ]

(#207) eziskamu válasza kacsa04 (#206) üzenetére


eziskamu
addikt

Egy picit el is olvashattad volna miről szól a topic
A Magyar Televízió M2-es adásának (még a kereskedelmi tévék előtt az volt a TV2, csak felköltözött műholdra egy darabig ) földfelsziní HD felbontású sugárzásáról, és nem az M2-es laptopról.
Viszopnt tuner témában szívesen segítünk.
Amúgy 512 rammal te nem fogsz olyat kapni, csak többel:
[link]

(#208) kacsa04 válasza eziskamu (#207) üzenetére


kacsa04
csendes tag

Elnézést, tényleg nem olvastam, mert sietve tettem fel a kérdésem, és már gépnél sem volta, de köszönöm szépen azért a segítséget :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.