Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) Aryon87 válasza zombinyul (#7950) üzenetére


Aryon87
félisten

Pill, megnézem

Szerk: igen, abban az esetben eltűnik az opció.vagyis ez direkt szoftveres beállítás

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7952) zombinyul válasza Aryon87 (#7951) üzenetére


zombinyul
addikt

Ez olyan erthetetlen hogy kiszedtek, mint a tekintetfigyeles... Neha nem ertem LG-eket...
Koszi hogy megnezted!

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#7953) Aryon87 válasza zombinyul (#7952) üzenetére


Aryon87
félisten

Sztem nem szedték ki, csak szerintem mindegyik zárolásnak megvan a saját funkciója :)
Nekem nincs csak ez a húzogatás, amúgy a flip tok magától feloldja a kijelzőt így nem kell húzogatni. Lecsukásnál meg lezárja a kijelzőt.

(75 éves nagyanyámnak milyen alap okostelót szerezzek be, mert ami most van az egy fos.. Allwiew P5 life.. 1 napot se bír az akkuja, skype akad rajta. Csak Skype-ra kellene :( )

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7954) zombinyul válasza Aryon87 (#7953) üzenetére


zombinyul
addikt

En leszedtem a Quick Circle tokot, 2 nap alatt megunom a kinyitos megoldast, meg BKV-n alldogalva kenyelmetlen... A fogasa se olyan biztos.
Mindenesetre most a minta mellett hianyzik. 100% hogy eddig be lehetett allitani mas verziokat is, de valamiert kiszedtek.
Viszont lett uj funkcioja is. Mindig ott jeleniti meg a mintakat, ahol megerintem a kijelzot, kicsibe. Regebben volt egy fix pont, nagyobb felulettel... Ez sokkal kenyelmesebb. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#7955) drmotto válasza zombinyul (#7952) üzenetére


drmotto
őstag

Ha nem a húzás van beállítva feloldásnak, akkor eleve nem is látszik effekt, nem? Akkor minek oda az állítás?

(#7956) zombinyul válasza drmotto (#7955) üzenetére


zombinyul
addikt

Mar irtam, nem bogyokon kellett vegighuzni az ujjamat a mintaert, hanem vizcseppeken. Vagy mason,bamire beallitottam. Hangeffektet, mindent modositott a cucc. Ezt kerestem

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#7957) Tutu7030 válasza Aryon87 (#7953) üzenetére


Tutu7030
veterán

Lg f70, lg spirit 4g, samu ace 4 és alca idol s2 van a családban. Mindegyik használható, az akksi is bírja ( skype helyett viber), csak az alca egy nagy fos. Még a samura is több frissítés jött, mint az alcatelre, pedig az alcan lenne mit javítani.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7958) BigBlackDog válasza lela (#7935) üzenetére


BigBlackDog
veterán

AE-L = Auto Exposure Lock, rögzítit az expozíciós beállításokat a megadott fix értékekre, így nem az automata fénymérés alapján történik meg ezeknek a beállítása, ha jól tudom. :)

(#7959) BigBlackDog válasza t.imi (#7949) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem volt koszos a kamera lencse? Nálam akkor szoktak ilyen képek születni más telefonoknál, mikor van egy zsírréteg a kamera előtti üvegen. Esetleg valami finom, mikrószálas kendővel töröld át, ha nagyon dzsuvásnak tűnik. Amit még megfigyeltem még anno Nokia 808-amnál, hogy melegebb időben (20-25 fok felett, mikor az ember zsebét, amiben van a telefon, éri a tűző nap) a képek szélei elkezdenek homályosodni, mosottak lenni. Hidegebb időben nincs semmi probléma. Nem nagyon tudtam hova tenni, talán az üveg (műanyag?) lencsék hőtágulásával tudnám magyarázni a dolgot. De láttam már ugyanezt a jelenséget S6-nál is. G4-nél még nem nagyon jött ez elő (talán egyszer-kétszer csak, de akkor is alig észrevehetően), bár igazán meleg időben sem használtam még.

[ Szerkesztve ]

(#7960) Meggyi001 válasza Morris (#7947) üzenetére

De lehet tesztelni, beállítod valamire, kikapcsolod a kijelzőt, és látod ahogy villog a kiválasztott színben és gyorsaságban,stb, ennyi...

(#7945) Aryon87: :C

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#7961) Vikooo válasza t.imi (#7949) üzenetére


Vikooo
addikt

Belterben szerintem rosszul valasztja meg a zaridot, tulsagosan alacsonyra veszi, mozgo celpontot igy tenyleg nem lehet elmosodasmentesen fotozni.
Merges lennek emiatt, ha nem lenne nekunk teljes manual mod, ahol gyorsabbra tudod allitani a zaridot, feljebb tudod venni az erzekenyseget. A kepminoseget nagyban rontja, de emlekrogzitesre kivalo!
Olajfestmeny elkerulese erdekeben pedig erdemes a RAW modot hasznalni vagy nem belenagyitani 100% -ra.

(#7962) shatan


shatan
csendes tag

Megelegedessel használom a 7hd 5.0 ROM-ot, a 4.2 -es verzio volt előtte, de volt pár idegesítő dolog rajta :DD viszont láttam az új verzióból kivették ezeket + apróbb változtatások (inditasi animáció nagyon faja)

(#7963) Morris válasza Meggyi001 (#7960) üzenetére


Morris
veterán

Akkor meghagyom és megnézem, hogy szuperál. Köszi :R

(#7964) Stauffenberg válasza Aryon87 (#7927) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ki az önkéntes? Szívesen besegítek társszerzőként, meg kifésülöm formailag, hogy jól átlátható legyen a topik összefoglaló.

Ha már felmerült, megírom a kamerára vonatkozó fejezetet (a kezelésről).

Szerintem a leírások (root, ROM csere, stb) menjenek külön Logout cikkekbe és ide belinkeljük őket.

(#7965) Snoop27 válasza t.imi (#7949) üzenetére


Snoop27
őstag

Nem annyira rossz kepek (bar tobbet varok tole), viszont mintha lenne egy fatyol a fotoidon, lehet valoban vmi lerakodas lehet az oka.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#7966) Stauffenberg válasza Snoop27 (#7965) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valóban koszos lehet a lencse. A majdani kameratesztemben kitérek majd erre is előtte-utána fotókkal.

A G4 kameralencséje elképesztően könnyen gyűjti az ujjlenyomatokat (az antireflex bevonat meg a karcálló zafír miatt), ami aztán ilyen ghosting (fátyolosodás) effektusban jelenik meg (ez nem egyedi, más gyártóknál is előjön valamilyen mértékben).

Használat előtt bele kell törölni a nadrágba és jó lesz. :) Aki elég profi, az már zsebből előhúzva már rögtön a zsebébe beletörli. :D Aki félti a lencsét, hordjon magával egy apró, szemüveghez való törlőkendőt. Én ezt nem nevezném hibának, elvégre a rendes nagy fényképezőgépek sem szeretik ha össze van tapizva a frontlencse (ugyanilyen fátyolos képpel hálálják meg), csak azokra tudsz kupakot tenni vagy csak a nyakadban lógatva elkerülni, hogy összetapizd, de ez egy mobilnál nehezebben kivédhető.

(#7967) kakuk100


kakuk100
őstag

Sziasztok! Be tudná valaki linkelni nekem az új Eu-s szoftverek listáját a G4 hez? Az LG CSMG valamiért nem működik nálam.
Köszi :F

(#7968) gabor_01


gabor_01
senior tag

Megkaptam én is ma telefont.
Egy gond azonnal akadt: Nem látja routert a Wifi a 12 és 13-as csatornákon.
Még közvetlenül mellette sem. Ha más csatornát állítok be, akkor még messziről is ok.

(#7969) DonMaster válasza gabor_01 (#7968) üzenetére


DonMaster
addikt

11-ig lát csatornákat a 12-13 az nagyon ritka állitsd át kisebbre, ez elég sok eszköznél van így, tv más telo tablet, stbstb. hogy csak 11-ig látja a csatornákat.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#7970) gabor_01 válasza DonMaster (#7969) üzenetére


gabor_01
senior tag

Gyanítom, hogy ez van.
De akkor is pofátlanság.
A 13-as van régóta beállítva, mert a többi tömve van. Eddig semmilyen eszközzel nem volt gond.
Lehet valami régió beállítási gond lehet?

(#7971) DonMaster válasza gabor_01 (#7970) üzenetére


DonMaster
addikt

regio beállítás lehetséges, úgy tudom van valami szabályozás koreában hogy csak 11-van, lehet ha variálsz a regioknál akkor az egyiknél fog menni

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#7972) gabor_01 válasza DonMaster (#7971) üzenetére


gabor_01
senior tag

Hol tudom variálni a régiót? :F :R

(#7973) DonMaster válasza gabor_01 (#7972) üzenetére


DonMaster
addikt

nyelv ország beállításnál, lehet csak, de mint írtam ez csak feltételezés, hogy fog menni ha átálitod az országot, ennél könnyebb ha a routert állítod 1-11-ig re. független készüléket van?
mert lehet olyan regios ahol 11-ig van, ergo, ha feltolsz rá egy magyar vagy eu-s romot akkor mennie-kell.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#7974) gabor_01 válasza DonMaster (#7973) üzenetére


gabor_01
senior tag

Telekomos a készülék. Csak nyelvet lehet állítani. Mondjuk épp angolra van állítva.
Piszkálni, rootolni egyenlőre nem akarom.

(#7975) DonMaster válasza gabor_01 (#7974) üzenetére


DonMaster
addikt

nem írtam 1 szóval sem piszkálást sem rootolást . csak ha független akkor lehet nem eu régios hanem valami külföldi nagyon és ara eu hu rom és kéne menjen, de így hogy t-s hát max nyelv váltással talán, megy ha ugy sem akkor router átálit. én mondjuk 7-es csatornán használom, de legtöbbet 5ghz-n az meg nem telített.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#7976) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Mivel mások is írták, hogy tapasztaltak már hálózat eldobást, felvetem megint a témát.

Szombaton voltam bent a Telekomnál kicseréltetni a SIM kártyát, mert a végén már naponta eldobta egyszer a hálózatot és csak újraindítás után tért magához. Ez a procedúra megvolt 5 perc alatt és azóta élveztem a stabil kapcsolatot.

Egészen mostanáig. Reggel azt néztem, hogy megint eldobta a hálózatot és nem tud visszacsatlakozni, csak újraindítás után.

Ezek szerint a SIM csere nem hozott megváltást. :(

Nem tudom, hogy vigyem-e szervizbe a két hetes telefont vagy mi legyen. A témában kutakodva több írást is találtam arról, hogy a G3 is ilyen volt már. Remélem ez nem egy szériahiba, mert akkor nálam itt tört meg végleg a G4-varázs. :(

Jelentkezzen akinél szintén csinálja ezt és írja le, hogy milyen gyakran!

[ Szerkesztve ]

(#7977) gabor_01 válasza DonMaster (#7975) üzenetére


gabor_01
senior tag

Rákerestem a netten, az ok az, hogy még nem tettem bele sim kártyát. Így nem tudja, milyen régióban vagyok, használhatom-e ezeket csatornákat.
Remélem megoldódik majd, egyenlőre még nem aktív a kártyám.

(#7978) Snoop27


Snoop27
őstag

Ááááá, nem tudom mit tegyek, csereljem-e le a G2-met G4-re, vagy nem erdemes, esetleg varjam meg a V10-et. Van aki azt irja a G2-rol nem erdems meg valtani, mas pedig jo dontesnek talalja. 128e-ert talaltam uj barna borost, de nem tudom mi legyen... Van itt olyan aki G2-rol valtott? Mi a tapasztalata? Koszonom :R

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#7979) ctvagyok válasza Stauffenberg (#7976) üzenetére


ctvagyok
őstag

Nálam eddig kétszer vagy háromszor volt, nagyon ritkán jön elő. Átlagban havonta egyszer, de most már egy jó ideje nem fordult elő. Nekem független készülékem van eus.
Kicsit nehéz belőni milyen gyakran fordul elő, mert nincs meg olyan régen.
Szerintem szoftveres gond, mert az újraindítás megoldja.

Szerintem az oka az, hogy a gyengén lefedett helyen nem tud átugrani 4G-ről 3G-re. Vagy legalábbis nem mindig.

[ Szerkesztve ]

(#7980) DonMaster


DonMaster
addikt

Én 2 dolgot tartok rossznak a G4-ben
1 bár ez annyira még belefér, a hangszóró, lehetett volna az alján a telonak mint a g2-nél volt sokal jobban nézet ki.
2 a jack elhelyezése, nem tudom hogy miért az alján van. tetején sokkal jobb helyen lenne szerintem,
zsebben használva is könnyebb lenne kezelni a hang fel hang le gombokat, mint anno g2-nél , talán ez a kettő ami annyira nem tetszik.Bár megszokás dolga az egész. Ezek mellet az arc figyelés maradhatott volna, bár ez annyira apróság és a lekerekített forma.

T-mobile-nál hálózatot 4g -2g között váltáskor szokott ilyen eldobás történni,hogy eldobja.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#7981) buliforma válasza Snoop27 (#7978) üzenetére


buliforma
csendes tag

Én G2-ről jöttem. Elsőre az üzemidő miatt csalódásnak éltem meg mert azért érezhetően gyengébb viszont most így 2 hónap után már abszolút azt mondom, hogy jó döntésvolt. Kamera ezerszer jobb, a rendszer sokkal gördülékenyebb és villámgyors az egész készülék. Újraindítva csak frissítésnél volt legalább 3 hete megy egyfolytában és egyáltalán nem látom ,hogy kezdene elfáradni. Az akku is beállt már. A G2 üzemidejét így sem hozza de teljesen elfogadható. 5 óránál kevesebb képernyőidőm még nem nagyon volt.

(#7982) Stauffenberg válasza ctvagyok (#7979) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor nagyon remélem, hogy a Marshmallow update megoldja. Ha tényleg szoftveres a gond. Most éppen 14 napja van meg a készülék, nem tudom, hogy cseréltessem (elállok és megrendelem újra, igaz bukok pár ezer forintot) vagy adjam be szervizbe.

(#7980) DonMaster: Nem az eldobás a legnagyobb gond, más telefonnal is megesik, hogy egyik hálózati típusról a másikra állva egy másodpercre elveszti teljesen a jelet. A G4 esetében az a gond, hogy ilyenkor nem kapcsolódik vissza arra, ami elérhető. Mert újraindítás után már jó, tehát a gond az lehet, hogy eldobásnál beragad.

(#7983) DonMaster válasza Stauffenberg (#7982) üzenetére


DonMaster
addikt

próbáljátok ki azt, hogy only 2g-re álitod, ha meg kell a mobilnet akkor átlövöd 4g-re. evvel a módszerél nem szabad eldobja random, plusz sokkal tovább bírja az aksi is. play-röl lehet letölteni hálózat váltó programot. widgetbe.
a 6.0 szerintem január február előtt nem jön.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#7984) süti5


süti5
őstag

Ha jön a 6-os android a g4-re, azt megkapják a dual simesek is szerintetek?

(#7985) Stauffenberg válasza DonMaster (#7983) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem fogom állítgatni, azért van az LTE, hogy azon lógjon (ami nem tudom a 2G-hez képest mennyit fogyaszt, de a 3G-hez képest sokkal kevesebbet). Amikor éppen használom a telefont, akkor rendszerint kell a mobilnet, így mindig kapcsolgatnom kéne.

(#7986) t.imi


t.imi
addikt

BigBlackDog, Vikooo köszönöm a tippeket :)
Kicsomagolásnál direkt megnéztem, kaparásztam, nem volt a lencsén semmi. Tiszta, nem poros, ujjlenyomatos.
Szombaton 22? fok körül volt, övtáska zsebében ill kezemben volt a kicsike.
Beltéren (nekem) ahhoz hasonlítanak a képek, mikor feleségem Xperia Neo-val lődözött anno. Vakuval rettentő lassú az AF és ugyanúgy elmosódik a kicsi, pedig nem egy Hamilton még :)
Vaku nélkül amit láttatok....
A nagy beharangozott de jó a kamera miatt próbálom ki, de nekem ennyit nem ér ebben a formában sajnos. Marad a tükrös, azt meg nagyon lassan lehet tüzelésre kész állapotba hozni ilyen eseményekkor. Erre lett volna jó a G4. Előveszem és fotózok.

Stauffenberg ezt jó olvasni. Z3-hoz kaptam új nano simet, ez van a G4-ben is és nálam néha 1-2 tized mp-re megszakad a beszélgetés ill nem hallanak jól. Eddig itt tartok.
Hálózat automatán, hol LTe, hol 3g. V10d van fent.

[ Szerkesztve ]

(#7987) DonMaster válasza Stauffenberg (#7985) üzenetére


DonMaster
addikt

ez igaz, hogy azért van, csak akkor az eldobás fen ál, mint probléma, legjobb az lenne ha 100%-os lte lefedettség lenne, nem dobná el. De én még mindig találok helyeket ahol még gprs van vagy még az sincs T-mobile hálózatán.

süti5
szerintem igen, elvileg előbb kapnak frissítéseket mind a sima.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#7988) Stauffenberg válasza DonMaster (#7987) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De az a baj, hogy olyan helyen dobja el a hálózatot, ahol amúgy jó az LTE lefedettség (kb közepesnek mutatja beltéren, kint meg maximum).

Nem a gyenge térerővel lesz a gond.

(#7989) DonMaster válasza Stauffenberg (#7988) üzenetére


DonMaster
addikt

várd meg a frissítést, anno hasonló problémák voltak, o3d-nél is, amit szoftveresen orvosoltak is.Mármint az Lg a frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#7990) süti5 válasza DonMaster (#7987) üzenetére


süti5
őstag

Nem tudom, mert most ha jól tudom, a d-s verziónál tart a sima frissítés, a dual meg c-snél, legalábbis azt írja nekem, hogy ez a legfrissebb.

(#7991) Jhonny06


Jhonny06
veterán

4k felvételnél ezt a torzítást már javították szoftveresen, vagy ez csak a tömörítésből adódóan volt? 0:30-tól, elég brutális

(#7992) mokus84


mokus84
csendes tag

Sziasztok!

Van a telefonotokban memóriakártya? Milyet érdemes venni Class10 vagy UHS-I-et?

(#7993) ctvagyok válasza mokus84 (#7992) üzenetére


ctvagyok
őstag

Nálam Samsung class 10, 32 GB-os. Nekem eddig megfelelt.

[ Szerkesztve ]

(#7994) gretzky77 válasza ctvagyok (#7993) üzenetére


gretzky77
veterán

Nekem is pont ez a felállás,semmi gond!

ady74: én is bőrrel használom és még egy perc hálózateldobásom ,vagy térerő problémám sem volt

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#7995) ady74 válasza Stauffenberg (#7988) üzenetére


ady74
csendes tag

Bőr hátlappal használod? Csak azért kérdezem mert több helyen olvastam hogy a bőr hátlappal gyengébben veszi a jeleket. Én ki is próbáltam! Ott ahol 2 egységnyi volt a térerőm levettem a hátlapot és láss csodát 4-re ugrott!
Ez csak egy tipp és lehet hogy nálam is véletlen volt csak de egy próbát megér!

ÜdVW.

(#7996) DonMaster válasza süti5 (#7990) üzenetére


DonMaster
addikt

Fórumot vissza olvasva, valahol jó régi hsz-nél olvastam, hogy a dualos előbb kapja a frissítést lehet azóta változott. [link]itt érdemes megnézni

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#7997) Stauffenberg válasza ady74 (#7995) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most éppen az van fent, de már nem az első napja. Meg előtte műanyag hátlappal is csinálta.

De egyébként az ennek szentelt XDA topikot én is olvastam. Kipróbáltam, levettem, de a térerőn nem változtatott.

[ Szerkesztve ]

(#7998) Motion_Blur válasza mokus84 (#7992) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem olyat érdemes bele rakni aminek legalább 30MB/s-os írási sebessége van. Már amennyiben közvetlenül rögzítesz rá videót.

Class10, UHSI1 is 10MB/s, UHS3-nál a garantált már 30MB/s.

Persze ez csak a minimum, vannak sima class10-esek is amik ennél jóval többet tudnak. De cseles, mert legtöbbször csak az olvasási értéket tüntetik fel.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7999) süti5 válasza DonMaster (#7996) üzenetére


süti5
őstag

Szuper ez az oldal, köszi:)

(#8000) Aryon87 válasza Tutu7030 (#7957) üzenetére


Aryon87
félisten

Köszi a tippeket, megnézem a speckókat.
Eddig ami szemezős dolog márkától függetlenül, az LG Spirit és G2 mini, Samu Ace 4, Huawei G620s, Sony Sp, M2.

(#7964) Stauffenberg: Nemtom ki az önkéntes, nem sűrűn látom errefelé, pedig aztán folyamatosan itt vagyok a fórumon :D

(#7976) erre a kérdésedre válaszolva meg, nekem is eldobja a hálózatot, de csak a munkahelyemen. Valszeg vasbeton épület (7ker), elég régi, vagy a franc se tudja. Ott eldobja, és csak újraindítás után tér észhez. 3-4x már eljátszotta. Minden máshol hibátlan, igaz ugrabugrál az erősség. Telenoros vagyok.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.