Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) Quqesz válasza joekajoeka (#35848) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem selejt, de ilyen. Ha visszaküldöd raknak bele egy másik ilyent....ha megmutatnám a asus tablettem kijelzőjét dobnál egy hátast.....

hirannor
Vagy add le ott te is v küld fel futárral a váci úti lg szervízbe. Számla elég hozzá(eu-s telefon és imei számos számla kell)

Más
Ma 3 készülékben lefrissítettem az lg backup appot és most jó mind a 3-on! Az asszonyé auto lefrissítette egyszer és xar volt, most manuális frissítéssel jó.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#35852) joekajoeka válasza Bass (#35850) üzenetére


joekajoeka
tag

Hivatalos LG szerviz csinallta, de ez nem olyan mint az eredeti, nem kellene gyengebb minosegu alkatreszeket bele tegyenek, ez igy messze nem jo.

(#35853) hirannor válasza Quqesz (#35851) üzenetére


hirannor
csendes újonc

szia!

köszi a gyors választ! Mindenesetre azért holnap felhívom a nextelshop szerviz központját, rákérdezek a dologra, mert ha le adhatom itt is helyben, akkor nem vesződök a felküldéssel.

ui: egyébként nem tudod véletlenül, hogy valakinek előfordult e már ez az issue? Egy ideig végig görgettem a fórum bejegyzést, de az a baj,hogy túl sok post van, látszik, hogy elég sokan szenvednek a készülék általi problémákkal :\

(#35854) Vikooo válasza joekajoeka (#35852) üzenetére


Vikooo
addikt

Valoban a JDI (Japan Display) ilyen, latszodnak a digitalizalo erzekeloi. Az Xperia Z1C -ben is latszodtak amelyikben JDI kijelzo volt.

Anandtech.com elemzeset erdemes lenne elolvasnod, valoban gyengebb a JDI kijelzo, kontraszt vesztes ha szogbol nezed, lathato digitalizalo csikok, kisebb fenyero stb.

Ez van, manapsag egyik OEM sem engedheti meg maganak, hogy 1 forrasbol szerezze be az alkatreszeket, jelen esetben a kijelzoket.

Vegul, az, hogy latszodik a digitalizalo csikjai, eleg sok telefonnal elofordul kezdve az iPhone -tol a Sony -ig stb.

[ Szerkesztve ]

(#35855) Quqesz válasza hirannor (#35853) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sztem volt már ilyen, és ha jól emlékszem a g4 megjelenése után volt is hír a kicsit érzéketlenebb kijelző. Sztem ne xarakodj a nextellel a márkeszervíznél(váci úti) nincs jobb megoldás!

Vikooo
+1
A g2-ben is volt akinek látszódott...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#35856) Balzak83 válasza Bass (#35839) üzenetére


Balzak83
senior tag

511 volt szintén. Melegszik, akadozik, merül. Ennyit mondj semmi mást. Kijönnek érte/vagy beviszed, megcsinálják, gond letudva. Ha ezután is merül, akkor akku hiba, zárlatos vagy hasonló, újra szerviz. Kérd, hogy mérjék ki az akkut. Nem fogják mert nem tudják, újat fognak adni. Ha ez sem oldja meg, akkor az appokat kell átnézned.

Egyébként, amit most is megtehetsz: factory reset. Lgup refurbish, v20i-vel. Ujra factory reset, utána használd egy napot az alap Lg programokkal. Ne tegyél rá semmit. Ha ezután is merül, akkor amit az elején írtam...

(#35857) hirannor válasza Quqesz (#35855) üzenetére


hirannor
csendes újonc

Quqesz
Értem, Köszi! Sajnos nálam mára már a touch totál érzéketlenné vált, semmire sem reagál, valszeg a digitizer meghalhatott benne.

(#35858) Bass válasza Quqesz (#35851) üzenetére


Bass
addikt

Nekem is asus tabim van na az tenyleg pottyos de csak kikapcsolt kijelzonel lathato ,hasznalat kozben nem zavaro.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#35859) Bass válasza Balzak83 (#35856) üzenetére


Bass
addikt

A éjjel indul a töltésteszt majd holnap fr es amit irtal meg egyszer megpro alom.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#35860) Vikooo válasza Bass (#35859) üzenetére


Vikooo
addikt

Toltsd a szamitogep USB portjan keresztul, a 2.0 -as portok 500mA -t adnak le :))

(#35861) Bass válasza Vikooo (#35860) üzenetére


Bass
addikt

A tablet töltőjével kipróbálom,baj nem lehet vele.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#35862) Bass válasza Balzak83 (#35856) üzenetére


Bass
addikt

Phase 1 az 511. Megnezne valaki akinek mar 6xx az alaplapja pl a hw infoval hogy az mar p2-e?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#35863) Mikemend válasza Quqesz (#35851) üzenetére


Mikemend
senior tag

Megerősíthetem az LG Backupot, először leszedtem a frissítéseket, majd ráfrissítettem kézzel és most vannak betűk is. Köszi a tippet!

(#35864) gydani20


gydani20
tag

Üdv! Azt szeretném kérdezni ,hogy ali-ròl vagy ebay-röl érdemes rendelni kijelzöt ,mert azzal szembesültem ,hogy sàrgul a kijelzö meg a telefon legfelső részén beégéseket tapasztatam! Válaszokat előre köszönöm

(#35865) Quqesz válasza gydani20 (#35864) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Necces....ha jót veszel nem kehet gond, de ha nem.....

Mikemend
👌

Bass
Ha az asus töltöjét használod az nem tudom jó-e. Nekem ami van az 5,2V-os, míg a gyári 5V. Nem tudom számít-e az a 0,2V.......én azzal nem töltöm.

hirannor
Sanszos, de csak egyben tudják cserélni a kijelzőt. Viszont ez tuti garis hiba.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#35866) Quqesz válasza Bass (#35862) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Aida64-ben nekem az eszköz és a hw is p1, ha ez kellett. V20g 6.0

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#35867) Balzak83 válasza Bass (#35862) üzenetére


Balzak83
senior tag

P1 a 609es sorozatnál is. Létezik p2?

(#35868) Chevalier


Chevalier
tag

már év eleje óta G4-em van de egyszer nem jöttem fel fórumra. Pedig milyen hasznos lett volna :R

Pár kérdésem volna, v20g julius 1 biztonsági szint
- nálatok is hektikus a play/pause ha bármilyen fülhallgatón nyomjátok e gombot? Úgy tapasztaltam a hívást gond nélkül felveszi csak a zenével vár akár 20mp-et.

- mitől számít beégettnek a kijelző? néha egész sokáig ott marad a statusbar vagy a gombok be tudnak , de nem annyira vészes, csak egy kis rózsaszín derengés.

- Van olyan fórumtárs aki szintén 1,5 hónapig várt az alaplapcserére és egészen németországig küldték alkatrészhiány miatt?

- Nálatok is factory reset utáni 3-4. héten kezd el a system majdnem a SOT felével zabálni ?
Be van lakva igen durván, kb ez a munkaállomásom, 3.5 sotokat tolok, de a kérdéses idő után hirtelen 2.5 lesz, tudom hogy nem vagyok egyedül csak hogy mi ez a ciklikusság :DD

Ha valaki idáig olvasott írjon kérem pár szót hogy miért nem váltott G5-re. :) Nagy elvárásaim vannak a G6-tal, kezdem azt érezni hogy csak a páros G modelleket szabad venni
V20 még mindig nem elég nagy előrelépés nekem

előre is kösz !

einhorn az finkle

(#35869) kelly416 válasza Game-over (#35814) üzenetére


kelly416
veterán

Nem kell feltenni a face appot a messengerhez, működik a kettő egymástól függetlenül. Kikapcsoltam a képernyőfedvényt, így nem megy állandóan, nem is zabálja az akkut. Szerintem egy próbát megérhet.

dkovizoli:
Azért nekem a másfél óra SOT-ból 3-3,5 óra SOT-ot csinált a v20d-v20i váltás, én is meglepődtem rajta, ennyi javulásra nem számoltam.
Még mielőtt bárkinek megfordulna a fejében, kétszer laktam be v20d-t, ha nem háromszor. A v20i-t centire ugyanazokkal az appokkal laktam be, és még jött hozzá egy vagy kettő. A telepített appjaimnak a listája sem 3 darabos, hanem 35-öt számoltam most csak azokból, amiket én telepítettem utólag, és most semmi nincs letiltva, se google se más alkalmazás.

(#35870) Quqesz válasza Chevalier (#35868) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Beégésről akkor lehet beszélni, ha nem tűnik már el a háttérből a tartalom. Általában azért ha tudod pl képpel bizonyítani, akkor az lg cseréli a kijelzőt előbb is.

Németes alkatrész dolog eddig két fórumozónál fordult elő és egy webáruházhoz köthető(mobilker).
Ha onnan vetted akkor is beviheted az lg szervízbe, én ezt ajánlom(nekem is onnan van)

Nekem 1700 órája megy újraindítás óta a telefon és ilyen nincs. Ha volt nálam is, akkor tuti vmi beragadt és ha megtalálod a hibát, akkor rendesen megvan a sot. Nekem az android nem zabál.

G5-re sokan azért nem váltanak, mert legtöbb embernek kinézetre, vmint a modularitás nem tetszik. Ez inkább ízlés kérdése, mint az, hogy hw terén nem hozza a telefon az elvárhatót.

Ha az lg vissza akar lépni a toppba, akkor a G6-al nagyot kell gurítania, ugyanis a G5 nem futott be, a V20 európai értékesítése kérdéses.....vmint a kamera szenzora visszalépés(kisebb méretre ugyan akkora felbontás mellett).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#35871) Mikemend válasza Quqesz (#35870) üzenetére


Mikemend
senior tag

A V20 kamerája (pontosabban a védőüvege) sajnos más, komolyabb gondokkal is küzd. Lehet, hogy a V10 az egyelőre jó tovább lépés később? :U

[ Szerkesztve ]

(#35872) Quqesz válasza Mikemend (#35871) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jah, láttam...kezdek beleunni a nagyok hibáiba,lehet vmi csingacsuk telót fogok venni...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#35873) Vikooo válasza Quqesz (#35872) üzenetére


Vikooo
addikt

Azzal is van hiba dogivel max nem verik nagy dobra mert nem LG, Samsung, Apple stb.

Engem nem erdekelne, elreped? Kicserelik :)

(#35874) Mike81 válasza Bass (#35840) üzenetére


Mike81
senior tag

Bocsi fèlreérthető voltam. A BL alatt a bootloop hi àt értettem. Az 511 lehet hibás szériába tartozó. De van itt jó pár ember akinek 511 lapkája van és nincs gond vele. Az enyém is olyan ha jól emlékszem rá, ès bootloopos lett.

(#35875) Mike81 válasza Aryon87 (#35846) üzenetére


Mike81
senior tag

A G5-be is ilyen minosegu JDI panelt pakoltak vagy ott megint próbàlozik az LG saját displayel?

[ Szerkesztve ]

(#35876) FerNandor


FerNandor
őstag

sziasztok,

az miért van, hogy mostanában (amióta visszajött kijelzö cseréröl és a v20G van rajta) egyfolytában felold a kijelzö telefonálás közben és 10-böl 7-szer a tartás gombot nyomom meg valahogy, aztán csodálkozok, hogy miért nem szól a túloldalról a másik fél... vagy a bluetooth-t kapcsolom be(, akkor meg állandóan ott a sikeres küldés ikon is, közben már nem küldtem semmit 2 hete), vagy a tárcsázó jön be és 600 millió számot ír be mire észreveszem...

korábban ilyen nem volt, vagy ha volt is, 100-ból 2-3-szor. ugyanolyan sima fólia van rajta, mint mindig. ennyi.
qrvára idegesítö.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#35877) Vikooo válasza Mike81 (#35875) üzenetére


Vikooo
addikt

G5 Anandtech szerint single-sourced display szempontbol tehat csak LG.

[ Szerkesztve ]

(#35878) Balzak83 válasza FerNandor (#35876) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nem takar rá a fólia szenzorokra?

(#35879) FerNandor válasza Balzak83 (#35878) üzenetére


FerNandor
őstag

Egyáltalán nem, csak a ledet takarja.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#35880) joekajoeka válasza FerNandor (#35879) üzenetére


joekajoeka
tag

Neked milyen a csere LCD-ed? JDI vagy LGD, ha JDI latszik az erintokepernyo csikozasa?
Amugy szerintem a kozelseg erzekelonel van valami gumi, es azt szerintem nem tettek at az uj kijelzore ott lehet a baj.

[ Szerkesztve ]

(#35881) Mikemend válasza Quqesz (#35872) üzenetére


Mikemend
senior tag

Nekem a frissítési support az egyik elsődleges szempont, ezért nem ruházok még be ilyen távol, de annál közelibb keleti telefonokba. A Sonyval megjártam anno, az LG ebben az esetben tetszett, másodsorban a kamerája.
Viszont röhej, hogy minél jobbak lesznek a telefonok, annál pontatlanabb lesz a hardver. Pedig a V20-on erősen gondolkodtam, hogy na majd pár év múlva... :(

(#35882) Manly86


Manly86
csendes tag

Meghozta a futár a a telót bootloop, alaplap cseréből, 609 került bele. Eddig minden pöpec.Már hiányzott, 2 hétig volt távol tőlem. 20g szoftver rajta és nem melegszik.Este Backupot rátolom és remélem minden a régi lesz.

(#35883) Vikooo válasza joekajoeka (#35880) üzenetére


Vikooo
addikt

Mindegyik JDI -n ott van, nyugi ;)

(#35884) joekajoeka válasza Vikooo (#35883) üzenetére


joekajoeka
tag

Elszomorito :(
Eszre vettem es sajnos nem tudom ravenni magam, hogy ne figyeljem, nagyon zavar.
Vissza kuldeni ha ugyan ilyent tesznek bele nem erdemes, ha meg veszek egy masik G4-est az meg nagy valoszinuseggel be fog egni, cserekor megint JDI kerul bele a csikos panellal.
Na ugy erzem mas marka utan nezek, ez igy nem jo, ott a szep QHD 538 ppi LCD es mindent elront (nekem) a csikozas, most nezegetem a kolegam 4S kijelzojet, egy alom a jdi panel mellett.

[ Szerkesztve ]

(#35885) Emilchen


Emilchen
tag

E-Mail frissítésnél egyre gyakrabban írja, hogy "a szerver ideiglenesen nem elérhető, próbálja meg később" Ez miért van, lehet valahogy mégis rögtön frissíteni?

(#35886) Balzak83 válasza joekajoeka (#35884) üzenetére


Balzak83
senior tag

Hát, én akárhogy nézem, semmit se látok. Bár én inkább bekapcsolva szoktam a kijelzőt nézni.

(#35887) joekajoeka


joekajoeka
tag

En is de latszodnak a csikok vizszintesen foleg feheren es nagyon halvany szurken.

(#35888) Vikooo válasza joekajoeka (#35884) üzenetére


Vikooo
addikt

Ahogy korabban is irtam a legtobb kijelzot erinti es ez alol az Apple sem kivetel hiszen naluk is a JDI a fo beszallito (utana meg Sharp es LG).

Van ahol nem halos csak pottyos a digitizer.

(#35889) Aryon87 válasza Mike81 (#35875) üzenetére


Aryon87
félisten

Kijelzocserenel meg a sajatoto raktak. Mist megint viszem kijelzovel, kivancsi vagyok, ezuttal mi lesz.. Csak tartok tole hogy megint a TMX-hez kerul..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#35890) Bass válasza Vikooo (#35883) üzenetére


Bass
addikt

Enyémen nincs,gyári JDI van benne.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#35891) hirannor válasza Quqesz (#35865) üzenetére


hirannor
csendes újonc

Ma bevittem az itteni LG márkaszervízbe,de hát...A nőci elég érthetetlen volt meg nem tudott egzakt választ adni..Azt mondja, hogy mivel import (németből), ezért nem biztos,hogy foglalkoznak vele. Mondom oke, van e valami más járható út akkor, azt mondja persze, felhívja és megkérdezi a pesti központot. Válasz: 2 hét kb mire lesz valami,de nem biztos,hogy foglalkoznak majd vele.. Mondom ez igen...Miért nem tudják azt mondani, hogy IGEN vagy NEM basszus. Cseppet felhúzott, de kollégám is ugyan igy volt, ő csere utalványt kapott végül.. :) Na mind1, reménykedem a legjobbakban.

[ Szerkesztve ]

(#35892) jimmedly


jimmedly
senior tag

Üdv!
Már másodszor csinálja a telefon kb egy héten belül hogy a kijelző közepét nem érzékeli. De érdekes módon a chrome alatt, az akkustatt és a beállításoknál adta elő. Ha csak az appokat görgettem a menüben, vagy kezdőlapot váltottam rendben volt, "érezte". Nem sikerült csak újraindítással megszüntetni a hibát. Semmi új nincs telepítve. Vki találkozott már ezzel?

(#35893) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na ma én is gyepáltam a telót: 14 óra töltéstől, 2:44 h kijelző, 50 perc navi a map-sal(nem volt töltőre dugva!), kb 40-50 kép készítése. Ami feltünt, a navi nem zabálta az aksit drasztikusan,a fotózás már igen. Kb 2 órán keresztül fotóztam. Soha nem forrósodott fel a telefon.

Vikooo
És ha azt hozzáteszem: 2015.11.09-i telefon, 507.... és 1727 órája nem volt újraindítva....;)
Köszönöm ennyi :K

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#35894) Vikooo válasza Quqesz (#35893) üzenetére


Vikooo
addikt

Vegre egy kis pozitiv hsz es nem csak a sirast olvasni itt. :)

(#35895) Quqesz válasza Vikooo (#35894) üzenetére


Quqesz
nagyúr

10 perc alatt 13% töltést vett fel.......imádom! Jövő héten 1 éve használom, ugyan azzal a bőr hátlappal(red, nov végi,most kezd elhasználódni tok nélkül)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#35896) Quqesz válasza Quqesz (#35895) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jé az lgd kijelzőm nem égett be az 50 perc navitól(auto fényerő)..... Vmi van a telommal!!!!! :D

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#35897) zetecR válasza Quqesz (#35896) üzenetére


zetecR
addikt

Tuti G4? :)

(#35898) Quqesz válasza zetecR (#35897) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Há nem toom...a csávó a zutcán aztatatmondta, hogy ám ez eldzsi dzsífór és bűrből van a hátulja....:D

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#35899) Game-over válasza jimmedly (#35892) üzenetére


Game-over
aktív tag

Nekem a minap akkor jött elő hasonló hiba, mikor kettős ablak módot használtam:

Asszem Chrome volt felül és a galéria alul, majd mikor visszatértem a rendes egyablakos módba akkor az alsó részén(ahol a galéria volt) nem érzékelt semmit :F

Nekem is csak az újraindítás segített...

(#35900) jimmedly válasza Game-over (#35899) üzenetére


jimmedly
senior tag

Igazad lehet.. Előtte használtam a kettős ablakot. Jó kis bug!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.