Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) gaga1 válasza cs.lev (#246) üzenetére


gaga1
tag

Koszonom. Megnezem. Gondolom a DHL plusz koltseg.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#252) cs.lev válasza Dominó85 (#250) üzenetére


cs.lev
tag

es pontosan melyik ez a ROM? (link?)

:R

asd

(#253) cs.lev válasza gaga1 (#251) üzenetére


cs.lev
tag

igen de 15-20 USD!Azert meg az annyira nem sok, plane hogy kinabol itt van 1 bo heten belul AFA mentesen!
Pest-pest posta is lenne egy ezres minimum :)

tempered glass foliat erdemes hozza rendelni (olcsobb ha most kifizeted, mint kulon, arrol nem beszelve, hogy egyszerre jonnek meg) -> a folia fontossagat pont most tettek kozze fentebb :)

asd

(#254) Dominó85 válasza cs.lev (#252) üzenetére


Dominó85
veterán

K50-T5_USR_ST1511_5.444.1_1503111505-Lang-EKL2.zip

Bocsi link még nincsen. 755MB-os AIO Flashtool alól feltehető rom. Kapásból lehet mellé a recovery részen bedobni a TWRP-t is. Holnap délelőtt linkeket is adok, rendben? Csak már hulla fáradt vagyok. :R

* Péter - 06302461862 *

(#255) cs.lev


cs.lev
tag

Ezzel a VibeUI 2.5-el is ellennek, ha van root-olt, gappsos, kinai csodamentes verzio...van belole?

asd

(#256) Dominó85 válasza cs.lev (#255) üzenetére


Dominó85
veterán

Lehet rootolni, TWRP-t feltenni hozzá és jegelgetni a fizetős Titanium BackUp root Pro-val. Úgy "elméletben" bloatware és felugró értesítésektől mentessé tudod varázsolni. :K

* Péter - 06302461862 *

(#257) gaga1 válasza cs.lev (#253) üzenetére


gaga1
tag

6 oras folyamatos kijelzoidot birja?
Napsutesben jol lathato?
A mostani telom napos idoben nem az igazi es kb. 5-6 orat bir ha bongeszek.
K3 nagyon brutal az ANTUTU tesztben.
Most futtattam le a jelenlegi gepemen es 16100. Van kulonbseg. :)

[ Szerkesztve ]

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#258) Dominó85 válasza gaga1 (#257) üzenetére


Dominó85
veterán

A reális kijelzőidő 4,5 óra átlagban! Ha használod az energiagazdálkodást is, továbbá a night-eye-protection funkciót, akkor ez kitolható 6-6,5 órára.

* Péter - 06302461862 *

(#259) cs.lev válasza Dominó85 (#254) üzenetére


cs.lev
tag

Koszi!
arra tudnal egy linket dobni, hogy hogyan tudok CWM-et, TWRP-t telepiteni nullarol! Akar a flashtools segitsegevel!
csak kellenenek a pontos driverek, flash tool verzio, stb.

:R :R

asd

(#260) gaga1 válasza Dominó85 (#258) üzenetére


gaga1
tag

Ertem.Koszonom. Akkor meg lehet nezelodok valami nagyobb akkus gep utan.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#261) berjo52


berjo52
csendes tag

Sziasztok!
Április 28. án vettem kézbe a Lenovo K3 Note telót, meg vagyok elégedve vele.
Tudtok - e valami okosságot, hogy írjon az SD kártyára.
A belső Sd-t telepakoltam a külső meg üres (32GB), jó lenne ha tudna írni rá a teló.
Android 5.0 van rajta. :R

(#262) Dominó85 válasza berjo52 (#261) üzenetére


Dominó85
veterán

Már miért ne tudna SD-re írni? :F Beállítások - Tárhely

gaga1
Majd év vége felé jön a Lenovo P1 Pro (például) De Elephone, Bluboo és egyéb gagyifonokat nehogy vegyél nagy aksival. Ott rendre ráhazudják, hogy 5350mAh, azt közben jó ha 2600-as.

Vazz megint el vagyok havazva melóval... :W :((

* Péter - 06302461862 *

(#263) gaga1 válasza Dominó85 (#262) üzenetére


gaga1
tag

Koszi.
Nem szandekozok gagyifont venni :)
Fokepp ez a Lenovo tetszik meg egy masik kinai telo. Akkujuk kozel azonos.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#264) cs.lev válasza Dominó85 (#256) üzenetére


cs.lev
tag

Szia!
Lesz esetleg akkor valami minimal tutorial? Azaz volt ra idod mar?

:R :R

asd

(#265) Dominó85 válasza cs.lev (#264) üzenetére


Dominó85
veterán

Most keltem, de a cikk végére az képekkel illusztrált angol leírást már beletettem. Flashtool-val ha tesz fel az ember romot, akkor arra kell figyelni, hogy a recovery-t (ha már van fent CWM/TWRP), preload-ot nem szabad bepipálni! A preload-ot SOHA!

* Péter - 06302461862 *

(#266) cs.lev válasza Dominó85 (#265) üzenetére


cs.lev
tag

Ok, koszi, majd nezem

asd

(#267) cs.lev


cs.lev
tag

Kozben megjott a telefonom az aliexpress-es Chigon Technologies-tol!
Kertem oket, hogy tegyenek fel multilang rom-ot es Google Apps-t. Igy is tettek, a telefon doboza bontva volt es felraktak a multilang romot.

Android 5.0
version: VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5

Egesz gyors a rom, nincs tele kinai szarral, csak a Baidu browser meg a clean master az ami nagyon beepitett es nem lehet torolni!

Angolul hasznalom, de igy is van neha egy-ket kanji irasjel :( - ez csak a kisebbik gond. A nagyobbik, hogy a location services nem megy! nem talal GPS-t,location a fantasztikus alap widget sem, valamint a WiFis adatkapcsolat is eleg gyenge (legalabbis letoltes a play store-bol eleg lassu volt)

Valami otlet?
csereljek rom-t, az a biztos?

asd

(#268) cs.lev válasza Dominó85 (#265) üzenetére


cs.lev
tag

jah es a link amin az angol leiras van, en nem latom honnan lehetne letolteni a cuccokat hozza!
olyasmi van irva azon az oldalon, hogy csak akkor lathatom a rejtett tartalmat, ha hozzaszolok!

Megosztanad a nagy kozonseggel a letoltendo allomanyokat?

koszi :R :R

asd

(#269) Dominó85 válasza cs.lev (#268) üzenetére


Dominó85
veterán

Lehet hogy a másik topikban, de már megosztottam mindent google driveon ;)

* Péter - 06302461862 *

(#270) cs.lev válasza Dominó85 (#269) üzenetére


cs.lev
tag

Mivel egyszeru volt postolni (nem kellett regelni), nyomtam egyet:
itt a linkek

MTK6752 Flash Tool with MTK6752 USB Driver: http://pan.baidu.com/s/1qWmKYIg [link]

CWM Recovery: [link]

Lenovo Lemon K3 Note (K50-T5) Google Service Address: [link]

:U

asd

(#271) Dominó85 válasza cs.lev (#270) üzenetére


Dominó85
veterán

Én a bug mentes AIO MTK Flashtools-t osztottam meg. Nekem ez a "sima" nem éppen működött hibamentesen. De lehet csak az én Win8.1-em szórakozott velem.

* Péter - 06302461862 *

(#272) cs.lev válasza Dominó85 (#271) üzenetére


cs.lev
tag

megosztanad ujbol...valamiert rohadtul nem talalom...koszi.

Amugy a CWM-et nem lehet Mobile uncle tools-szal telepiteni ha elotte root-olom a telot?

asd

(#273) Dominó85 válasza cs.lev (#272) üzenetére


Dominó85
veterán

De lehet. Én a TWRP-t is azalól raktam fel.

Cappa72: [link] + HSZ

Dominó85 (én): [link] + HSZ

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#274) cs.lev válasza Dominó85 (#273) üzenetére


cs.lev
tag

:R :R :R

asd

(#275) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Kamera fronton van valami helyzet a tesztben említetthez képest? Gondolok itt vmi update-ra, ami javította esetleg a videózási képességeket. :R

(#276) Dominó85 válasza motoflug (#275) üzenetére


Dominó85
veterán

Az orosz romnál semmi. Egy 5.1.1-es AOSP rom volt fent nálam pár napig, de az instabil volt (hálózat vesztés, wifi gyengébb, kilőtt Lenovo featurettek, bloatware rengeteg). Abban érdekes módon a videózás már majdnem tökéletes volt. De jelenleg nem emlékszem rá, hogy bármelyik általam próbált 5.0.1 vagy 5.0.2 rom alatt jó lett volna a videózás. Annyi, hogy az orosz rom alatt az előlapi kamera videófelvétele korrekt.

* Péter - 06302461862 *

(#277) cs.lev válasza cs.lev (#267) üzenetére


cs.lev
tag

UPDATE:
- location csak az alap widget-tel nem ment, de azert mert Kinaiul kellett volna beirni, hogy Budapest! egy tok random alkalmazas par fel pillanat alatt megtalalta!
- A wifi adatsebesseg is tokeletes, amit hasznaltam delutan a munkahelyen annak a kapcsolata volt gyenge.
- +SafeCenter ami beepitett, nem torolheto
- telefonkonyv/call log soran van neha kandzsi betu a fejlecben!

Szoval eddig josag van, egesz tetszik ez a vibe ui!
persze attol meg kiprobalok majd mast... :C

asd

(#278) cs.lev


cs.lev
tag

CWM install + Root kesz!
Ezen video alapjan nem lehet elrontani:
[link]

Leirasban pedig ott vannak a szukseges fajlok, mint pl. a preloader driver, spftools es a CWM recovery.

:C

A fajlokat, amugy megosztottak mar tobben itt a forumon, azok ugyanazok...

asd

(#279) Turcy086 válasza cs.lev (#278) üzenetére


Turcy086
tag

Nem akarok belédkötni, de az hogy ugyanaz, az nem mindig igaz...
Ha jól emlékszem, pont Domino írta, hogy AOSP-nak volt feltüntetve valami és tele volt bloatwarrel. De én is találkoztam máskor hasonlóval. Majdnem kilóbájtra pontosan akkora volt a zip mint az origi, leszedtem és volt benne 1-2 olyan amit az origiba nem. Erre figyelni kell ;-)

(#280) Dominó85 válasza Turcy086 (#279) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen sajna ez előfordulhat. Azért lenne már végre jó egy MIUI rom, mert abban a memória kezeléséért nem a rohadt bloatware-es CCleaner felelne, hanem a MIUI saját ram kezelője. No meg nagy valószínűséggel a videózás és a kamera is normálisan működne benne. Eddig egy rom alatt sem ment a videózás tökéletesen... Ez azért cinkes a Lenovo-ra nézve.

* Péter - 06302461862 *

(#281) gaga1 válasza cs.lev (#267) üzenetére


gaga1
tag

Ha ugy rendelem meg hogy nem kerek semmi javitast akkor is lehet hasznalni? Egyaltalan nem ertek a telefonokhoz es nekem az is kinai amit itt irtok. :)

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#282) cs.lev válasza Turcy086 (#279) üzenetére


cs.lev
tag

Nem akartam okoskodva leirni, de ellenoriztem hogy az allomanyok ugyanazok! ;)
nem csak a meret a lenyeg:)
md5 hash-el ellenorizve pl. egy allomanyra, akkor ha csak egy enter kerult a forraskodba akkor is mas lesz a hash! Viszont itt a letoltott allomanyoknak ugyanaz volt a hashe. ezt ellenoriztem

asd

(#283) cs.lev válasza cs.lev (#278) üzenetére


cs.lev
tag

Van aki VibeUI-s multilangrom-t hasznal es a superSU-s modszerrel rootolta?

Miota root-oltam (es titanium pro-val toroltem a baidu-t, meg a browser-t) a legtobb alkalmazasom csak felig mukodik. pl. az SMS alkalmazas eseten kapok ertesitest, hogy sms jott, be is tudok lepni az sms-ek listajaba, de ha barmelyiket megnyitom, akkor "Unexpectedly closed" van. Ugyanigy mukodik a K9-mailes levelezom is!

A root a baj, vagy hogy toroltem azt a ket szart (elviekben nem kene, hogy baj legyen)?

hogy a legegyszerubb visszacsinalni? CWM-bol wipe data/cache? vagy akkor mar rakjak fel egy frissebb vibeui-os multilang rom-ot a needrom-rol?

koszi

asd

(#284) cs.lev válasza gaga1 (#281) üzenetére


cs.lev
tag

Nem tudom milyen javitasra gondolsz, de igen :)
A javitas nalam annyi volt, hogy a gyari operacios rendszer ami van a keszuleken az csak angolul es kinaiul beszelt! Ezert meg lehet oket kerni vasarlaskor kommentben (vagy utana uzenetben), hogy legyenek kedvesek es bontsak ki a dobozt es telepitsenek ra a vilag minden nyelvet beszelo operacios rendszert!

Nekem ezt tettek meg! es amugy hasznalhato...

asd

(#285) gaga1 válasza cs.lev (#284) üzenetére


gaga1
tag

Ja,hogy ez meg beszelni is tud? :)
Pc felismeri vagy kell egy program hozza? Ha tarhelykent akarom kezelni.
Ha nem nyulok hozza akkor is jo a wifi es a gps ?

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#286) gaga1


gaga1
tag

neztem hogy van k-50-t5 meg k30w.
Ezek miben kulonboznek? A k30w olcsobb. De ugyanazokat a parametereket irjak ha jol lattam.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#287) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Két kérdésem lenne a telefonnal kapcsolatban.

Az egyik, hogy a hátlapi hangszóró hogy muzsikál asztalra, illetve kevésbé egyenletes felülre, mondjuk egy terítő letéve? Volt olyan telefonom, amit ha mondjuk az ágyon hagytam, szinte alig lehetett meghallani, ha hívtak, asztalra téve meg hallgathatatlanul borzasztóan torzított.

A másik, hogy olvastam egy tesztben, hogy nem túl jó a GPS - elvileg szoftveres okokból -, nem pontos és nem működik folyamatosan. Szinte naponta használnám sporttracking alkalmazással, így ez nekem fontos lenne. Van ezzel tapasztalatotok? Köszi!

(#288) Dominó85 válasza krisi047 (#287) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia,

1. Mivel a telefon hangszórója és bármely felület között kicsi a távolság, így eleve rohadtul nem tesz jót a teló hangszórójának, ha így használnád. Megoldás: Tok és kijeltővédő fólia, üveg. És pofával lefelé teszed le a telót.

2. A GPS az új MTK SoC-ban már teljesen jó. Eddig bbuszon/autóban többször navigáltam vele, hiba és szétkapcsolás/jelvesztés nélkül. Van egy sejtésem miért lett a GPS lehúzva az adott tesztben (SnaPárti oldal, MTK Hater cikkíró, Tudatlan cikkíró, gyengébb/rossz szoftveres/hibás tesztpéldány)

* Péter - 06302461862 *

(#289) cs.lev válasza gaga1 (#285) üzenetére


cs.lev
tag

Csak ugy, mint az osszes telefon eseteben ez a telefon is beszeli az MTP protokollt, amin keresztul tudod csatlakoztatni a gephez, es masolni ra dolgokat, vagy lementeni rola dolgokat!
Windows valszeg automatikusan feltelepiti neked a drivert elso radugasnal, de ha nem le lehet tolteni a drivert hozza.

En meg nem nyultam hozza es a GPS es a wifi jol mukodik. Ha masik rendszert teszel ra, akkor lehet, hogy szoftveres megoldasok miatt mondjuk a gps gyengebben talal helyet, vagy a wifi is maskepp mukodik, de szerintem az alap hardware amit tud, azt tudja, es csak kicsi az elteres a kulonbozo szoftverekkel!
Igazan nagy elteres akkor van, ha konkretan nem kezeli a hardware-t egy rendszer, de nyilvan ilyen BETA verzios rendszereket nem telepit az atlagember.

asd

(#290) cs.lev válasza gaga1 (#286) üzenetére


cs.lev
tag

amennyire en emlekszem a k30w az a kisebb 5 colos verzioja, ami 4 magos es csak 720p kijelzovel rendelkezik. Ezek mellett biztos van meg mas is, ennyire emlekszem! de javitson ki valaki ha tevedek!
k50-5t = K3 Note
k30w = K3
:F

asd

(#291) cs.lev


cs.lev
tag

Limonchello ROM-t probalta mar valaki?

innen lehet leszedni (bar nekem meg nem sikerult, valamiert nem jon le) : [link]

+ van meg itt 2 egyeb ROM

A limonchello telepiteserol es par screenshotrol az alabbi youtube videobol ertesultem:
[link]

koszi

asd

(#292) cs.lev válasza cs.lev (#291) üzenetére


cs.lev
tag

Regisztracio utan, atimportaltam magamhoz a fileokat es kertem hozza linket egyesevel!
Igy mar sikerult letolteni.
Ha valakinek kellenek, szivesen megosztom... :C

asd

(#293) Dominó85 válasza cs.lev (#292) üzenetére


Dominó85
veterán

Légyszi romot csak tesztelgetés után osszunk meg. Nehogy túl bugos/instabil legyen és esetleg nagyobb gondot okozzon az idetévedő új tulajoknak.

Eddig tesztelt és stabil romok:
AOSP 5.0.1 VibeUI 2.5 alapokon
AOSP RU55 5.0.1 VibeUI 2.5 alapokon
Gyári (dobozból kivett) 5.0.1 VibeUI 2.5 alapokon

Tesztelt, de bizonytalan romok:
AOSP 5.1.1 CM12 alapon (wifi vacak, mobilnet se mindig meg, hálózatot dobál)
Portolot 5.0.1 MIUI-nak hazudott alapokon (saját érdekedben fel ne tedd, mazochistáknak)

* Péter - 06302461862 *

(#294) gaga1 válasza cs.lev (#289) üzenetére


gaga1
tag

Koszi

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#295) krisi047 válasza Dominó85 (#288) üzenetére


krisi047
aktív tag

Nem hinném, hogy a gizchina elfogult a Snapdragon irányában. :) [link] Itt említik, hogy gyakran elveszti a jelet, ami valószínű szoftveres probléma, erre kérdeztem rá, hogy javították-e, mert a sporttracker miatt nekem fontos lenne.

(#296) Dominó85 válasza krisi047 (#295) üzenetére


Dominó85
veterán

Elég friss cikk. Én csak azt tudom mondani, hogy az orosz romban a GPS-vel sincsen semmi gond, sőt! Ami viszont szemet szúrt, hogy ez egy javított rom lehet a GizChina-án, mert a kameraképek eszméletlenül jók ott. :)

* Péter - 06302461862 *

(#297) krisi047 válasza Dominó85 (#296) üzenetére


krisi047
aktív tag

Akkor remélhetőleg összehozzák a kettőt előbb-utóbb. :)

(#298) Dominó85 válasza krisi047 (#297) üzenetére


Dominó85
veterán

Hát ideje lenne, hisz a GizChina is azt írja, hogy az árkategóriájában eddig a K3 Note készíti a legjobb képeket. Lehet valakit fenékbe billentettek a Lenovonál. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#299) gaga1


gaga1
tag

Fura arazasa van nehany helyen a telonak. Kulfoldi oldalakon nezem. Az atlagar 170-180 dollar. De van par helyen ahol 310 dollarert kinaljak.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#300) gaga1 válasza gaga1 (#299) üzenetére


gaga1
tag

Most lattam 370 dollarert is. Nektek milyen szinu van?

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.