Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Dominó85 válasza Turcy086 (#748) üzenetére


Dominó85
veterán

De érzékeny a lelked. :) Na...

Gulupeti
Sajna csak egy Note-om van. Üres tokról kép esetleg? :P

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#752) Dominó85 válasza Dominó85 (#751) üzenetére


Dominó85
veterán

* Péter - 06302461862 *

(#753) pane válasza Dominó85 (#752) üzenetére


pane
tag

Érdekesen van megoldva a hangszóró nyílás. Ettől még jól szól?

(#754) Dominó85 válasza pane (#753) üzenetére


Dominó85
veterán

Őszinte leszek, ha úgy írom, hogy a hátlapra téve a telót, jobban szól. De ha kézben van és/vagy a hátlap felénk néz, akkor "furi" kicsit. Nem jutok dűlőre vele kapcsolatban. Elvileg jobban kéne szólnia (de lehet az EQ-m az oka!!!).

* Péter - 06302461862 *

(#755) run4fun válasza Dominó85 (#754) üzenetére


run4fun
tag

Megjött ma nekem is az Ipaky-m szintén szürke kerettel és meg kell, hogy erősítselek, hátlapra helyezve jobban szól a teló. Kézben számomra kicsit tompább a hangzás, de számomra ez nem nagy gond, nem szoktam így használni zenehallgatásra.
Korábban egy ilyen tokot használtam, de azzal kicsit nagynak éreztem már a telót, ezzel viszont tökéletes. :)

(#756) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Kedves kínai barátaink elrejtettek egy viccet a képeken. Muhaha

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#757) gulupeti válasza pulutodurumo (#756) üzenetére


gulupeti
senior tag

Nem működik a link, legalábbis nálam biztosan nem!

(#758) pulutodurumo válasza gulupeti (#757) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Alkalmazásból másoltam a linket, remélem most jó lesz. Utolsó KÉP

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#759) koala69


koala69
tag

Sziasztok,

Chigon-rol rendelve mennyi ido alatt jon meg a keszulek - tapasztalatok szerint, illetve valoban duty free?

koszonom!
G

(#760) koala69


koala69
tag

Bocs, meg egy kerdes, a duty free-nek a dhl 21,05USD az ara jol latom ugye?

(#761) Dominó85 válasza koala69 (#759) üzenetére


Dominó85
veterán

Most ne rendelj, mert szünetel a munka Kínában Okt 8-ig. Addig a fű se nő.

* Péter - 06302461862 *

(#762) fehermokus


fehermokus
aktív tag

Sziasztok, én is beruháztam egy ilyen cuccba. Sok jót és kontra olvastam itt róla, úgyhogy egy kicsit bizonytalan voltam, vajon tényleg jó teló e. Persze ennek eldöntése elég szubjektív, előéletemben azonban kitapasztaltam a kínai és koreai készülékeket fejüktől a lábuk ujjáig. Ez a készülék szerintem minden tekintetben vállalható, nem tapasztaltam olyat, hogy most iszonyat kompromisszumot kellett volna kötnöm valamiben. Tény, hogy kell egy kicsit hangolni a kis sárgaságot, de meghálálja a törődést!
Nálam akkor jó egy kütyü, ha minden nap meg tud győzni, minden nap tud mutatni valami olyasmit, ami tetszik. Ezzel a készülékkel így vagyok.
Feltettem azt a 1,5GB ROM-ot és azzal hajtom a gépet. Ez tényleg mentes minden kínai elhajlástól és rengeteg beállítási lehetőség van az értesítési LED színétől kezdve a kijelző szaturáltságáig, vagy színhőmérsékletéig. (Ez előbbit a felrakott e-mail kliensben fedezem fel, ugyanis gyárilag nincs a ROM-ban.) Fogyasztásban gyengébb egy kicsit a gyári VibeUI-tól, de csak kicsit. Videó, kamera ,mint a gyári 2,5-ben.
Szóval elégedett vagyok a készülékkel, szerintem ennyi pénzért abszolút mezőnyverő ár/érték arányban.

(#763) gulupeti válasza fehermokus (#762) üzenetére


gulupeti
senior tag

Én is ezt a romot használom, már ha egyről beszélünk, de, hogy a led színét lehetne állítani, na olyannal nem találkoztam. Elkerülte volna a figyelmemet?
Needromon mintha azt olvastam volna ezzel kapcsolatban - és ezt is tapasztaltam -, hogy az értesítő led működik, minden programmal (de csak zöld színben).

Amúgy nekem is nagyon bejön ez a rom (erről beszélek, csak, hogy biztos egyről beszélünk és a később ezt olvasóknak), ahogyan már korábban is írtam, de 5-6 nap működés után azért egy újraindítás jót tett neki.
Amit még észrevettem a rommal kapcsolatban és még nem is jeleztem itt a fórumon sem, hogy ha HDR fényképet készítek, majd ezután megnézem a galériában és a nyíl gombbal visszatérek a fényképező alkalmazáshoz, akkor 4:3-as képarány fogad, nem minden esetben, de tízből kb. öt alkalommal biztosan. A HDR funkció ki-bekapcsolása megoldja a problémát. Nem túl nagy probléma, együtt lehet vele élni.

(#764) fehermokus válasza gulupeti (#763) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Igen arról a ROM-ról beszéltem én is, nekem jobban bejön, mint a lekopasztott társai. A gyári 2,8 VibeUI többek véleményétől függetlenül nekem nem tetszett. Rengeteg kínai sz@..ág van benne, ez kiverte nálam a biztosítékot.
A LED színét minden üzenetnél más színűre állítottam, kíváncsi vagyok lesz-e valami változás. Minden esetre zöldet tud adni, az biztos.
A beállításoknál én is tapasztaltam, hogy volt amit többször kellett neki beállítanom, mire hajlandó volt rendesen működni, de utána hozta a stabil formát.
Az újraindítás nálam nem gond, mert esténként ütemezett kikapcsolás, reggelente ütemezett bekapcsolás :K .

(#765) Dominó85 válasza gulupeti (#763) üzenetére


Dominó85
veterán

Az értesítési leddel és a kamerával valahogy kicsit hadilábon állnak a romok. :D Ezeket leszámítva van pár stabil rom a telcsire.

* Péter - 06302461862 *

(#766) gulupeti válasza Dominó85 (#765) üzenetére


gulupeti
senior tag

Igen, ezt én is észre vettem! :) Csomó romnál nem működik a led.. Ennyire sajnos nem értek a romolás mélylélektanához, de valami bonyolultabb oka biztosan van, hogy nem tudják megoldani a működését . Én úgy vagyok vele, ha van, akkor működjön is, meg csináljon jó fényképeket, meg iszonyú sokáig bírja az akkumulátor, meg stb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#767) gorkmc válasza fehermokus (#764) üzenetére


gorkmc
tag

A sokunk által használt és szeretett stabil ROM-ban szerencsére nincsen semmi baj az értesítési LED-del és a fotók is jók. Ezért is ajánlottam, hogy felkerülhetne a téma összefoglalóba az ajánlott ROM-ok közé.

@fehermokus: Hol és hogyan állítottad be a színes LED-eket? Nálam minden értesítés zöld. Ami nem baj, de ha lehet még rajta finomítani az jó lenne.

Nekem is megérkezett az iPaky tok fekete/arany színnel. Az arany visszafogott szerintem, nem hivalkodó (lehet, hogy nem is az arany a legjobb színmeghatározás rá). A tok maga jól körülfogja a készüléket, védi az oldalait is ami fontos szempont volt. Így már lett súlya a készüléknek és a mérete épp határeset az egy kézben foghatóságra. Az asztalon hagyva jól hallhatóak az értesítések (jobban mint tok nélkül). A fogása stabilabb lett a készüléknek a recés gumi hátlap okán, nem olyan csúszós, mint a sima hátlappal.

[ Szerkesztve ]

(#768) gulupeti válasza gorkmc (#767) üzenetére


gulupeti
senior tag

Az én iPaky-m viszont nem nagyon akar megérkezni. Pedig már szeptember 6-án jött az email, hogy "marked as dispatched". Amit 3 nappal később adtak fel, már hétfőn megérkezett. Ti mikor rendeltétek? Ebayről?

(#769) gorkmc válasza gulupeti (#768) üzenetére


gorkmc
tag

Ebay-ről, szeptember 16-án rendeltem. Tegnap érkezett meg.

(#770) fehermokus válasza gulupeti (#766) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Hát leteszteltem az értesítési LED-et, hogy változtatja-e a színét. Sajnos csak két színt hajlandó kiadni magából... Töltéskor piros, üzenetnél konstans zöld. Úgy látszik ez a feature még várat magára.

(#771) gulupeti válasza gorkmc (#769) üzenetére


gulupeti
senior tag

Ez akkor felettébb érdekes, főleg az utóbbi idők 2 max. 3 hetes szállítási idejével szemben, remélem azért én is megkapom, vasárnap lesz 4 hete, hogy feladták. Bár ebayről azért már jártam így többször is, hogy a megrendelt cucc sohasem érkezett meg.

(#772) Dominó85


Dominó85
veterán

Írjatok rám este vagy dobjatok meg egy linkkel erről a bődületesen nagy romról. Nem is értem hogy a fenébe ekkora, amikor a végletekig részletes MIUI V7 ~780MB. De ha stabil és faxa, akkor természetesen belinkelem, aztán megkérek egy modit, hogy tegye be az első HSZ helyére a témaösszeírásomat.

* Péter - 06302461862 *

(#773) fehermokus válasza gorkmc (#767) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Felraktam az AnyMail programot és azon belül lehetett állítani. Több mail fiókom is van és mindegyikhez más színt adtam meg, de a végén mind zölden villog. Nem zavaró, de ezek szerint van ahol ez a feature működik is.

(#774) pulutodurumo válasza fehermokus (#773) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Akkor nem RGB LED van a telefonunkban, hanem csak egy piros meg 1 zöld. Valószínűleg.

Más. Feltettem a ROW ROMot, és nem hajlandó felmenni a TWRP. Mindig a gyári recovery fogad, pedig fastboot és SPFlashTool is megvolt.
Bónusz kérdés: SD-re hogy tudok írni? Az előző ROM-ban tudtam adni hozzáférést, ebben semmi.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#775) Dominó85


Dominó85
veterán

Ahogy látom senkit sem érdekel, hogy legyen a telefonnak normális Témaösszefoglalója. :((( Oldjátok meg magatok ezután. :U

Kérek ezt, kérek azt, kérek amazt... mindig megteszem, ha tudom, amit kértek, de ha egy dolgot/segítséget kérnék... xartok a fejemre. Szép mondhatom. :((

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#776) fehermokus válasza Dominó85 (#775) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Ezek szerint mindenki roppant elégedett a jelenlegi ROM-jával, mert eléggé megcsappant az érdeklődés errefelé :K .

(#777) Dominó85 válasza fehermokus (#776) üzenetére


Dominó85
veterán

Tudod ez engem most már nem tud érdekelni. Szerettem volna a topikot egy kicsit magasabb színvonalra emelni. De nem fogok mindent egyedül csinálni. Ezerszer leírta mindenki (szerinte) melyik a legjobb rom és hogy azt ajánlja, de mondjuk jó lenne az először ide tévedő emberke figyelmét (akinek még nincsen K3 Note-ja) megragadni. És bizonyítani neki, hogy érdemes ennek a közösségnek a tagjává válnia. Mondom, majd itt mindenki megoldja maga. Nekem sincsen tengernyi szabadidőm, mégis napi 20 privátra készséggel válaszolok...

* Péter - 06302461862 *

(#778) kobipeti válasza Dominó85 (#777) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Nem tudom biztosra, de szerintem ez lehet az a rom, a méretéből (1,5 GB) meg a zöld led-ből kiindulva:

link

Sajna nekem még nincs ilyen telefonom, de egyszer hátha

[ Szerkesztve ]

(#779) Dominó85 válasza kobipeti (#778) üzenetére


Dominó85
veterán

Köszi, már ráleltem és a témaösszefoglalóba is belinkeltem. Ötleteket és észrevételeket vártam majd 3 hétig, hogy mi legyen még benne.

* Péter - 06302461862 *

(#780) kovjoe válasza Dominó85 (#779) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Ne vedd fel! Ebben az országban mindig ez megy, tegyél meg mindent, add át a tudást, de ők semmit nem tesznek. Viszont hamar sértve találják magukat;-).
A ledet led test-tel próbáltam, de disco modban is csak zöldet villant:-(. Ezt azért visszasírom a redmiből.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#781) Dominó85 válasza kovjoe (#780) üzenetére


Dominó85
veterán

Akkor a sanda gyanú kezd fixxé válni, hogy csak ezt a kettőt tudja (red, green). De akkor legalább tudná valamennyi romban. Bár ez amolyan Lenovo betegség lesz lassan. :D

* Péter - 06302461862 *

(#782) xoortes1978


xoortes1978
tag

Azt hiszem megvalok a Nexus romtol. Mai nap egymas utan kb 5xor dobta el a halozatot es elegge kellemetlen pillanatban. Van egy olyan erzesem hogy amikor cellat vagy adotornyot valt akkor valamiert eldobja. Holnap felrakom a mindenki altal emlegetett 1.5Gb-os romot es meglatjuk a jovoheten. Ha ez sem oldja meg a dolgot akkor kartyacsere, ha az sem akkor a telo megy vissza gariban.

(#783) hbooo válasza xoortes1978 (#782) üzenetére


hbooo
csendes tag

en is valtottam a cuoco92 romra, egyelore jonak tunik, az akkis viszont lathatoan jobban merul ezzel a rommal.

(#784) xoortes1978 válasza hbooo (#783) üzenetére


xoortes1978
tag

Az akksi nem nagyon zaklat, 90%-ban tolton van a telefon. Navit + Trackingot hasznalok rajta napkozben. A lenyeg hogy stabil legyen.

(#785) kovjoe válasza Dominó85 (#781) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Nálam 1 hónapja fut a spanyol vibeui 2.8 1532 ltt lemonade, azzal tökéletesen működik a led jelzés (külön hozzárendelhetőek a programok, így szabályozhatod miről akarsz, és miről nem jelzést). Egy rakat program nem eltávolítható, de ezeket szépen elpakolja az ember egybe, így nem zavaró, főleg, hogy a felület lényegében a miui-ra hajaz. Magyarul nem tud - persze egy rakat más nyelven igen - majd próbálok írni Xancinnak, hogy mit lehetne tenni az ügy érdekében. Nekem mobilnettel nem volt bajom (voda), a wifi nekem korrektül megy. A kamera még mindig a gyengém, de már szokom;-).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#786) kovjoe


kovjoe
aktív tag

Én ezen az oldalon nézelődöm: http://www.movilesdualsim.com.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#787) xoortes1978


xoortes1978
tag

Felraktam ezt a mindenki altal dicsert 1.5Gb romot. Amit eddig eszrevettem, lassu, jatekok lassabbak mint a Nexus rom alatt, " Mortal X Nexus alatt soha nem akadt, itt meg olyan mintha lenne vagy 5-6fps" ha egyszerre megy a tracking + navi van hogy a hivasfogadas kepernyo alig akar megjelenni. Folyamatosan zabalja valami a memoriat, es olyan forro a telefon hatulja mint meg soha. Adok neki meg 1 napot aztan megy vissza a nexus.

(#788) yanpec válasza xoortes1978 (#787) üzenetére


yanpec
aktív tag

Szia

Semmi újat nem írtál ezzel. Ha átnèzted volna a topikot akkor már tudhattad volna mit telepítesz. Mivel minden kènyelmi funkció benne van ami lètezik meg sok plussz is, persze hogy lassabbak a programok mikor alapból kevesebb memória áll rendelkezèsre, de ezt már egyszer leírtam. A MK X nekem Nexus alatt meg se nyikkant, ezen szèpen fut, viszont aláírom, hogy nèha belassul de nem zavaró szinten. Nexus eldobálja a 3G-t meg a hálózatot ez nem. Továbbra is azt állítom ez az eddigi fellelhető legjobb rom, ha azt akarjuk, hogy minden működjön.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#789) fehermokus válasza xoortes1978 (#787) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Én csak a VibeUI-val tudom összehasonlítani, mert ezen a 1,5G-on kívül csak az volt rajta. Ahhoz képest lassabb, de magyar és nem kínai. E-mail kliens nincs benne, azt külön kell feltenni, akinek ilyen igénye lenne. Egyébként csatlakozom az előttem szólókhoz, minden kényelmi funkciót tartalmaz. Nálam stabil, sosem fagyott még a 2 hét alatt. GPS egyszer körbefordult az egyik piros lámpánál, más tévesztése nem volt. Gyorsan fog GPS jelet és tartja is. Nálam a taskmanegerek (kivéve a gyárit) nem látják a futó programokat, így nem tudom a ki-be kapcsolgatásukat átvenni. Nova launcherrel szépen együtt tud futni, mennek a widgetek is, nem úgy, mint a gyári ROM-nál. Az nem engedi, csak a saját widgetjeit futtatni. Legalábbis én akármilyen biztonsági beállítást tettem, semmi külsős widgetet ne engedett. Letöltési sebesség kitehető az értesítési sávba és még egy csomó beállítás lehetséges. A sebességén kívül nem tudok olyan érdemlegeset, ami nagyon zavaró lenne.

(#790) xoortes1978 válasza yanpec (#788) üzenetére


xoortes1978
tag

Hidd el tudtam hogy mit telepitek mivel olvasom a forumot napi szinten. Tudtam hogy lassabb lesz, csak azt nem gondoltam hogy ennyivel. Nekem fontos hogy napi szinten fusson egyutt a navi + tracking program sajnos ez a rom ezt nem tudja olyan szinten / sebesseggel megoldani hogy nekem jo legyen. Jatekot csak azert probaltam ki rajta, hogy ha mar fent ez a rom akkor esetleg valakinek hasznos info lehet a jovoben.

Peace

(#791) gorkmc válasza xoortes1978 (#790) üzenetére


gorkmc
tag

A 1.5GB ROM sebességén lehet javítani, ahogy korábban is írtam:
"Ha a fejlesztői lehetőségeknél az "Ablakanimáció mérete", "Áttűnési animáció mérete" és az "Animáció léptéke" 0.5x -re van állítva, akkor közelítőleg olyan gyors lesz, mint a Nexus rom."

Játszani nem játszom a telefonnal, azzal nincsen tapasztalatom. De ilyen mértékű lassulás nálam nem tapasztalható, mint amit xoortes1978 írt.

Navi (Google Maps) és telefonálás (DW Contacts) nem üti nálam egymást. Simán tudok váltani, használni együtt a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#792) fehermokus válasza gorkmc (#791) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Igen, én is kipróbáltam, tényleg fürgébb lett a gép a látható felületen. Köszönjük! :R

(#793) xoortes1978 válasza gorkmc (#791) üzenetére


xoortes1978
tag

A gond szerintem az, hogy fut az Igo+traffic+Map my track folyamatosan es amikor bejon egy hivas hiaba huzom el a csuszkat a telefon nem erzekeli. A Bluetooth felvesz gombjat is hiaba nyomom meg nem reagal. Ebbol gondolom hogy nincs eleg memoria mert tul sok minden fut a hatterben.

(#794) gulupeti válasza gorkmc (#791) üzenetére


gulupeti
senior tag

Nekem pont így tűnik akadósnak, ha ezeket 0,5-re állítom. Gyorsabban csinálná a dolgokat, de pont ebbe röccen bele. Ha 1-es az animáció, akkor igaz lassabban indul egy program, de folyamatosabb a működés. Nekem legalábbis így tűnik. Aztán lehet tévedek. :)

(#795) Dominó85


Dominó85
veterán

Srácok, valaki segítsen... egyik pillanatról a másikra a MIUI V7 Beta4 nem látja a wifi hálózatokat! Többszöri reboot megvolt, de semmi változás. A rom NEM frissült semmilyen formában sem. :O Mi a f... pont a szülinapom előtt csinálja ezt velem... :W :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#796) kovjoe válasza Dominó85 (#795) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Remélhetőleg nem hardveres:-(! De az csak akkor derül ki, ha másik rommal is megnézed. Nekem 1éb 5letem nincs.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#797) yanpec válasza Dominó85 (#795) üzenetére


yanpec
aktív tag

Szia

Próbáld meg a full factory resetet, ha nem segít akkor a wifi config fájlt törőld. Ha ez sem segít akkor romcsere :(

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#798) pulutodurumo válasza Dominó85 (#795) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Logcat-et néztél? Hátha abból kiderül hol akad a dolog.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#799) pane válasza Dominó85 (#795) üzenetére


pane
tag

Talán ez segít.

(#800) Dominó85 válasza pane (#799) üzenetére


Dominó85
veterán

Köszönöm srácok, de sajna csak egy romcsere segített rajta.

Feltettem a Taraz Mod nevű 5.0-ás romot. Eddig nem találtam benne hibát. De persze okosabb csak pár nap múlva leszek vele kapcsolatban.

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.