Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) kovjoe válasza bghlaci (#1999) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Nekem minden rom (nexus, cocou92, xancin) alatt tökéletesen ment, a headset (bt), mióta miuit használok, kb. október közepe, sem volt még egyszer sem szaggatás. Esetleg a headsetben valami probléma?

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#2002) elektromosok válasza bghlaci (#1999) üzenetére


elektromosok
csendes tag

Szintén nem volt vele problémám Nexus rom alatt, most tesztelem a Cuoco92 romját (eddig csúcs) ha ott gondom lenne ezzel megírom, mert én is bluetooth-ozok sokat. Érdemes más cuccal is kipróbálni, hogy azzal szaggat-e.

[ Szerkesztve ]

Lenovo K3 03_K3_NOTE_5.1_1552DEV_ROW_003_CUOCO92

(#2003) bghlaci


bghlaci
csendes tag

Az elozo telefonommal tokeltesen mukodott a headset, ebbol feltetelezem, hogy a lenovonal lesz a gebasz.

(#2004) elektromosok válasza bghlaci (#2003) üzenetére


elektromosok
csendes tag

Akkor megpróbálnék egy buetooth segédprogramot feltenni pl ezt:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.myklos.btautoconnect

Vagy ha ez sem segít, akkor tényleg másik rom.

Lenovo K3 03_K3_NOTE_5.1_1552DEV_ROW_003_CUOCO92

(#2005) elektromosok válasza divan (#1973) üzenetére


elektromosok
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítségedet, ezzel megoldódott a probléma, :C még annyit fűznék hozzá, hogy az alap telepítés utáni swipe to wipe előtt a cache és a dalvik cache-t kell kipipálni akkor lesz jó :DD

Lenovo K3 03_K3_NOTE_5.1_1552DEV_ROW_003_CUOCO92

(#2006) Dominó85


Dominó85
veterán

Update:
20 szerencsés teszter megkapja Január 22 után a 6.0-ás Marshmallow Beta romot a Lenovo K3 Note-ra. Szóval remélhetőleg valamelyikük lesz olyan kedves és felteszi valahova, cserébe pár év börtön fejében. :C

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#2007) elektromosok válasza gorkmc (#1941) üzenetére


elektromosok
csendes tag

A Cuoco92 romban hol állítottad be hogy az általam kezdeményezett hívást is rögzítse, én nem találom sehol?

Lenovo K3 03_K3_NOTE_5.1_1552DEV_ROW_003_CUOCO92

(#2008) elektromosok válasza gorkmc (#1941) üzenetére


elektromosok
csendes tag

Helyesbítek, manuálisan (rákoppitva) felveszi a rögzítő, de automatikusan nem veszi fel. Van automatikus felvétel opció a kezdeményezett hívásokra is ebben a romban?

[ Szerkesztve ]

Lenovo K3 03_K3_NOTE_5.1_1552DEV_ROW_003_CUOCO92

(#2009) elektromosok válasza elektromosok (#2008) üzenetére


elektromosok
csendes tag

Közben kiderült, hogy másként müxik mint a Callrecorder, mert ez csak a telefon felvétele után rögzít, így már felveszi a bejövő-kimenő hívásokat is. Kicsit becsapós a menüpont,mert a "hívás fogadásakor a hangfelvétel automatikus indítása" címet adták neki, de valójában tényleg veszi a kimenő hívásokat is :) .

Lenovo K3 03_K3_NOTE_5.1_1552DEV_ROW_003_CUOCO92

(#2010) gorkmc válasza elektromosok (#2009) üzenetére


gorkmc
tag

Engem is ez csapott be elsőre. :-)

(#2011) Turcy086 válasza Dominó85 (#2006) üzenetére


Turcy086
tag

Ezt hol olvastad? Hol lehet rá "nevezni"? -:)

(#2012) bghlaci


bghlaci
csendes tag

Gondban vagyok, rootolni szerettem volna a telot, hogy feltegyem a Miui romot, de a Kingroot sikertelensege utan iRootal probalkoztam pc-rol es az ujraindulas utan nem indult be a telo. Fekete kepernyo, Lenovo iras, powered by Android es onnan tobavv semmi. A program azt irta ki, hogy nincs csatlakozva, de a ket proba dacara sem tudott csatlakozni. Szethuztam, akksi ki, bekapcsol es ovabbra sem megy tovabb a Lenovo irasnal, negyed ora multan sem. Most mi a teendo?

(#2013) bghlaci


bghlaci
csendes tag

A telefonon gyarilag van CWM-Recovery 6.0.5.1. Ezzel fel lehet tenni a romot, nem kell TWRP?
Ha kovetem ezeket a lepeseket, akkor felmegy az uj rom es minden megoldva?

"Rom telepítése
9. Tedd fel a ZIP formátumú és CWM/TWRP alól felteheto romot az SD kártyádra
10. A 7-8. pontokat ismételve lépj be a TWRP-be
11. Wipe -> Advanced wipe -> Cache és Dalvik cache (csak ezeket pipáld be, a többi mellett ne legyen!)
12. Apply Update from External Sd Card - keresd meg és válaszd ki a telepíteni kívánt rom zip-jét
13. Confirm Update / Flash Rom - engedélyt adjunk a flashelésre és várjunk.
Megjegyzés: ne essünk pánikba, ha a kijelzo elalszik. :N
14. Ha készen van, akkor Reboot system
Megjegyzés: az elso bootolás akár 10-15 percig is eltarthat!

Minden egyes OTA felrakása elott wipe cache és dalvik cache."

(#2014) siskad válasza bghlaci (#2013) üzenetére


siskad
őstag

Felmegy cwm-mel is.

Xiaomi 13

(#2015) bghlaci válasza siskad (#2014) üzenetére


bghlaci
csendes tag

Ha tudtam volna kezdettol fogva nem szarakodok az egesszel. Idokozben nem vartam meg hogy valaki valaszoljon es nekialltam b@szok bele, lesz ami lesz. Cwm alatt kapott egy factory reset-et, nem valtozott semmi, aztan wipe-olas utan felraktam a Miui-t es sikerult, most mennek fel az Ota frissitesek. Ugy tunik, hogy kicsit tobbet gondolkodik vele, mint a stock rommal. Ez csak ideiglenes allapot, amig belakja a hardwaret, vagy valami hibasan sikerult? A miui fiokot muszaly letrehozni es hasznalni, nem eleg csak a Google?

(#2016) bghlaci válasza bghlaci (#2015) üzenetére


bghlaci
csendes tag

Begyorsult a device, csak kezdeti lassulas volt :) Egyenlore tetszik, meg be kell laknom az uj romot.

(#2017) siskad válasza bghlaci (#2015) üzenetére


siskad
őstag

Nem kell MIUI fiók, elég a Google is, van skip lehetőség, de gondolom azóta már megtaláltad. :)

Xiaomi 13

(#2018) Dominó85 válasza Turcy086 (#2011) üzenetére


Dominó85
veterán

Hivatalos kínai és angol Lenovo fórumon is fent van. De el kell keserítselek, hogy a helyek már rég betöltettek. Mint ahogyan az a nagy világban lenni szokott. Itt is előre megvoltak ám már a "nyertesek".

* Péter - 06302461862 *

(#2019) bghlaci


bghlaci
csendes tag

Sajnos a bluetooth fulessel valo szaggatas nem szunt meg az uj rommal sem. Valamelyikotok ajanlott tegnap egy alkalmazast a doogra, holnap kiprobalom, hatha hatha.Miui alatt hogyan kell a masodik kepernyorol ikont athuzni az elsore? Nem engedi, csak forditva.

(#2020) kovjoe válasza bghlaci (#2019) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Ugyanúgy: érintesz, vársz amíg elemelkedik/megmozdul, majd húzod, simán megy semmi extra.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#2021) Jáger


Jáger
csendes tag

Sziasztok.
Vettem egy ilyen telót az asszonynak a Tinydeal-ről, de szoftveresen mintha kicsit herélt verzió lenne. Se maxxaudio, se frissítési központ. Ezek pótolhatóak külön vagy romolni kell hozzá? Nem vagyok nagy android guru ezért a kérdezem.

Előre is köszi.

(#2022) Dominó85 válasza Jáger (#2021) üzenetére


Dominó85
veterán

Amennyiben jó értelemben véve "herélt" a rom (nincsenek kéretlen alkalmazások), úgy nem látom értelmét a rom cseréjének. A lényeg, hogy minimális googla alkalmazások (Play) legyen rajta. Az OTA, FOTA és egyéb frissítéseket valamint ezek alkalmazásait (én úgy vélem) nem is baj, ha nem leljük egy romban. Lásd MIUI, ahol lehet OTA-zni, aztán a frissítések hevében mennyien bánták a végeredményt. Ami jó, azt kell használni. Aztán 2016 Március idusán érkezik a 6.0 és/vagy sírás/öröm.

* Péter - 06302461862 *

(#2023) ho.zoltan


ho.zoltan
csendes tag

A hétvégén rászántam magam a romcserére. Úgy gondoltam a row rommal kezdek FlashTool-al felrakva. Fel is ment szépen, megjelent a nagy zöld OK felirat. De a nagy öröm gyorsan elszállt, miután a telefont lehúztam a kábelről. Mindösszesen egy rezzenést volt hajlandó produkálni a telefon, se kép se hang. Hát meghűlt bennem a vér, a telefonnak KO. Újrapróbál másik rommal, semmi. Előtte felraktam a TWRP-t, az sem jön be.
Kínomban már Format all+download de semmi. Majd visszaolvasva a fórumban be kell pipálni a DA DL With checksum-ot. Bepipál majd rom fel és láss csodát, telefon indul. Nagy kő esett le a szívemről mondhatom. A Viber felrakása közben jött az újabb meglepi. Nem jön meg az sms, nem lehet se kimenő hívást indítani, se fogadni. Talán a rommal van valami, gondoltam. TWRP alól felraktam a Nexus romot, de a helyzet nem változott. Itt vettem a térerőnél észre a feliratot: Érvénytelen imei. Hurrá, sikerült kiiktatnom a teló imei számát. Még jó hogy a fórum olvasása közben szó esett ennek a javításáról is, amit el is mentettem a többi fontos információval a könyvjelzőkhöz. Így az alapján sikerült visszarakni az imei számot is. Húrrá minden működik. Mára már belaktam a romot, mármint ami nekem kell benne, működik rendesen. Azt gondoltam egy hétig fent lesz, majd felrakom egy hétre a Cuoco92 romot, majd egy hét után a row romot és csak azután döntöm el a három közül melyik legyen.
A kérdésem az lenne a FlashTool indítása előtt kell-e valami reset, ha igen hogyan? Vagy mehet egyik romra rá a másik?

(#2024) kovjoe válasza ho.zoltan (#2023) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Ha már fent van a recovery (cwm vagy twrp), akkor nem kell flashtool, csak felteszed sd-re a zipes romot, és a recovery alól már mehet is.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#2025) Dominó85 válasza ho.zoltan (#2023) üzenetére


Dominó85
veterán

1. Azért csak óvatosan a sok flashelgetéssel
2. Inkább olvasd el mások véleményét és utána cserélj romot (ha ezek után is kéne)
3. Vannak romok, amik Flashtool alól és vannak amik CWM/TWRP alól tehetőek fel.
4. Nexus, Cuoco92, MIUI, Phoenix, mind CWM/TWRP alól tehető fel.
5. Custom recovery Flashtool alól tehető fel, olvass utána
6. Utánolvasás nélkül egy dolog biztos -> téglásított K3 Note

* Péter - 06302461862 *

(#2026) ho.zoltan válasza Dominó85 (#2025) üzenetére


ho.zoltan
csendes tag

Utánaolvastam. Többek között ezt a fórumot is végigolvastam az elejéről. A TWRP-s felrakás is világos. A zip fájlok így mennek fel. FlashToolal pedig a scatter fájlosok. Nem is akarom a végtelenségig cserélgetni a romokat. A kérdésem az lenne, hogy ha Flashtoolszos ramot rakok fel, akkor kell-e előtte mást is csinálni?

(#2027) Jáger válasza Dominó85 (#2022) üzenetére


Jáger
csendes tag

Köszi a választ. Szerencsére, csak a Tinydeal shop alkalmazás van belehegesztve, attól meg bőven hasít a cucc. Ezenkívül teljesen puritán android play-jel együtt, így akkor nem izgulok a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#2028) elektromosok válasza ho.zoltan (#2023) üzenetére


elektromosok
csendes tag

ho.zoltan, hogy mentetted az IMEI számot? Szeretném én is menteni, de nem találom. A root könyvtárban kéne lennie egy efs fájlnak, de nem látom ott :( . Ha esetleg valaki tudja hol lelem, vagy hogyan lehet legegyszerűbben menteni, akkor ne tartsa vissza az infót :) .

[ Szerkesztve ]

Lenovo K3 03_K3_NOTE_5.1_1552DEV_ROW_003_CUOCO92

(#2029) ho.zoltan válasza elektromosok (#2028) üzenetére


ho.zoltan
csendes tag

Nem mentettem. Az imei számot megtalálod az akkumulátor mögötti címkén.

(#2030) janaman01 válasza elektromosok (#2028) üzenetére


janaman01
addikt

Szerintem egy flashtoolos readback os full mentést guritsál ;)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2031) elektromosok válasza janaman01 (#2030) üzenetére


elektromosok
csendes tag

Úgy tudom TWRP alól is lementi az IMEI-s mappát? Én kifejezetten az IMEI mappát akarnám csak lementeni.

Lenovo K3 03_K3_NOTE_5.1_1552DEV_ROW_003_CUOCO92

(#2032) elektromosok válasza ho.zoltan (#2029) üzenetére


elektromosok
csendes tag

Akkor hogyan állítottad vissza az IMEI számot :F

Lenovo K3 03_K3_NOTE_5.1_1552DEV_ROW_003_CUOCO92

(#2033) bghlaci válasza kovjoe (#2020) üzenetére


bghlaci
csendes tag

Na ez az, hogy nem megy. nr.1 kepernyorol at tudom nr.2-re, de forditva nem engedi.

(#2034) cs.lev válasza bghlaci (#2033) üzenetére


cs.lev
tag

ugyis lehet hogy hosszan lenyomod a kepernyo egy pontjat ahol epp nincs ikon.ekkor bejon a szerkesztoi mod az egyes desktopok lekicsinyulnek es ugyanugy tudsz balra-jobbra menni. ilyenkor ha egy ikonra rakattintazz akkor lerakja alulra. majd atmezz egy masik kepernyore es ott az ikonra kattintva feldobja az aktualis desktopra.

De az eredeti modszer is mukodik viszont csak akkor ha a balra levo desktopodon van szabad hely egy ikonnak ez kicsit para tud lenni. foleg ha a kozepso desktopod fullon van es a jobbszelsorol akarsz a balszelsore vinni. ilyenkor nem fogja engedni es csak a fent leirt modszerrel tudod megcsinalni. :K

[ Szerkesztve ]

asd

(#2035) ho.zoltan válasza elektromosok (#2032) üzenetére


ho.zoltan
csendes tag

Itt van egy jó leírás róla:
[link]

(#2036) bghlaci


bghlaci
csendes tag

Az ikonmozgatas osszejott. Masabb a Miui mint az altalam eddig hasznalt android verziok.
Egy masik dolog, folyton szol a rendszer egy kek ikonnal, hogy nincs aktivalva a simkartya, nem tudta elkuldelni az ellennorzo sms-t. Ez miert kell, mire jo? Jelenleg enelkul is mukodik a telefonom.

(#2037) kovjoe válasza bghlaci (#2036) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Valszeg nem használod a miui fiókot, mert a miui-n belül van egy ilyen opció, hogy amennyiben sms-t küldesz a miui felhasználókkal ingyen tudsz üzenetet váltani. Szóval nem létszükséglet.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#2038) reki73


reki73
csendes tag

Szevasztok. Kellene egy kis segítség... A Kingrooton kívül melyik módszert vagy programot ajánljátok rootoláshoz, mert a Kingroot lefut 17%-ig és kiírja, hogy a rootolás csak desctop verzióval működik...
Illetve még egy kérdésem lenne: Új rom TWRP-s felrakásához kell egyáltalán rootolt telefon vagy anélkül is menni fog?
Köszi a válaszokat.

(#2039) siskad válasza reki73 (#2038) üzenetére


siskad
őstag

Nem kell rootolt telefon, csak a twrp-nek kell fent lennie.

Xiaomi 13

(#2040) berjo52


berjo52
csendes tag

Sziasztok!
Rootoláshoz próbáljátok ezt.
[link]

(#2041) Dominó85


Dominó85
veterán

No megérkeztek a pótaksik a K3 Note-omhoz. Illetve a Xiaomi Mi 1S Band is. Micsoda nap, öröm és boldogság. :C

* Péter - 06302461862 *

(#2042) ho.zoltan


ho.zoltan
csendes tag

Létezik, hogy a Nexus rom alatt sokkal jobb lett a térerőm, mind a gsm, mind a wifi tekintetében a gyári romhalmazhoz képest? Most olyan helyen is tudok vígan telefonálni, ahol eddig nem volt térerő! Öröm és bodottá? :))

(#2043) Dominó85 válasza ho.zoltan (#2042) üzenetére


Dominó85
veterán

Simán lehetséges. Például CM (Cyanogen Mod) romok alatt híresen xar a wifi jelerősség. A K3 Note gyári romja pedig tényleg egy nagy kupac barnaság.

* Péter - 06302461862 *

(#2044) xoortes1978 válasza ho.zoltan (#2042) üzenetére


xoortes1978
tag

En ugyanezt tapasztaltam, felraktam a legujabb gyari row romot, vagy inkabb romhalmazt es a lakasban a wifi jelerossege jelentosen csokkent, ugyanez volt jellemzo a mobilhalozatra is. Arrol mar nem is beszelve hogy mennyivel lassabb a telefon...

(#2045) reki73 válasza siskad (#2039) üzenetére


reki73
csendes tag

Köszi, akkor rom csere lesz, mert a rootolás nem jött össze és az ideg megesz a sok kéretlen sz.rtól ami zabálja az aksit.

(#2046) ho.zoltan válasza xoortes1978 (#2044) üzenetére


ho.zoltan
csendes tag

A row romnál is ezt tapasztaltad? Pedig terveztem azt is kipróbálni, de akkor azt hiszem azt már nem kell. Azt hittem csak a kínai ami tele van szeméttel, az ilyen sz.r. Bár ahogy Dominó85 is írta, lehet a CM a ludas benne.

[ Szerkesztve ]

(#2047) elektromosok válasza ho.zoltan (#2035) üzenetére


elektromosok
csendes tag

Köszönöm a linket, ezek szerint neked ezzel a módszerrel összejött az IMEI beírás?

Lenovo K3 03_K3_NOTE_5.1_1552DEV_ROW_003_CUOCO92

(#2048) xoortes1978 válasza ho.zoltan (#2046) üzenetére


xoortes1978
tag

a row-ra azt irjak hogy nincs benne bloatware. ezt nem tudom megerositeni, tele van eltavolithatatlan szemettel az is, es CM a memoriakezelo. :( ha gondolod rakd fel, de felejtos mint a kinai.

(#2049) keyman


keyman
tag

Szerintetek hány bőrt húznak még le róla?

:Y
szó se róla leleményesek :DD

A jómodor nem szégyen!

(#2050) Payskin válasza Dominó85 (#2041) üzenetére


Payskin
tag

Illetve a Xiaomi Mi 1S Band is

:Y Óóó, írjál majd erről, kérlek, tapasztalatot, ha lesz (off-ban). Én is vennék egy ilyet, de akkor megvárom, neked hogy jön be...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.