Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) divan válasza gorkmc (#998) üzenetére


divan
senior tag

A leírás alapján én is megcsináltam. Teljesen ugyanígy zajlott nálam is. Mondjuk a változás attól kicsit nagyobb, hogy 2.8.6-ról 2.8.7-re számozás ezt lefedje.

(#1002) Ruddi válasza divan (#1000) üzenetére


Ruddi
csendes tag

divan
Hát nekem annyira szorul, hogy végül csak egy nagyon vékony pengéjű késsel tudtam kivenni. Csak attól féltem, hogy nincs-e benne valamilyen gomb ami lezárja valahogy az akkut, nehogy letörjön. Így is kissé látszik az ügyködésem nyoma. Néztem pár videót a neten és ott teljesen könnyen kiveszi az akkut a gyerek úgy ahogy írod de az enyém úgy látszik valami hibás darab ilyen szempontból.Volt már tízen-valahány telefonom de ilyet még nem tapasztaltam. Beletenni teljesen egyszerű de kivenni mizéria.
Egyébként egyenlőre működik rendesen az a pár dolog amit próbáltam, telefonálás, fényképezés, micro sd kártyát is felismerte, de még csak most fogom próbálgatni. Remélem más gondom nem lesz vele az akkut úgy sem fogom gyakran kiszedegetni.

(#1003) Gila2626


Gila2626
csendes tag

Az a7000 külsöleg megegyezik a k3 note-al?

(#1004) gulupeti válasza Gila2626 (#1003) üzenetére


gulupeti
senior tag

Szerintem igen! Ebayen is úgy árulják hozzájuk a tokokat, hogy A7000/K3 Note. Ebből gondolom, hogy egyezniük kell.

(#1005) gps76


gps76
őstag

Urak! Tölthető az 5.1-es 1540-es rom COUCO92-től,csak böngészőn keresztül megszakad,próbálom a mega-ra belépve leszedni.
[link],a firmware-re kattintva ott lesz.

szerk.:lejött,nemsoká kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#1006) Dominó85 válasza gps76 (#1005) üzenetére


Dominó85
veterán

Elvileg üzemidőben lesz számottevő javulás, ha az energia profilokat és a töltésvezérlést nem baltázta el a dev. Én MIUI-ból várnék egy 5.1.1-et végre, de csak nem jön. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#1007) gps76 válasza Dominó85 (#1006) üzenetére


gps76
őstag

Mindjárt felrakom,aztán holnap kiderül. Mondjuk a 1535-ös ST rom már volt fent,annál volt 4 óra fölött az üzemidő,csak kínai volt sokminden,még a naptár is. Szerintem ebbe nem nyúlt bele Cuoco92,mert minek.

(#1008) fehermokus válasza gps76 (#1005) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Pontosabban SEZIONE FIRMWARE alatt Nascondi gomb. Gomb megnyomása után lenyílik egy felület, ahonnan ki lehet választani több dolgot is. ;)

(#1009) daikonblaze válasza Gila2626 (#997) üzenetére


daikonblaze
csendes tag

Nincsen, de érdeklődtem a kapcsolattartó kollégánál és elvileg van rá 1 év garim amit egy csekély összeg fejében + 2 évvel kitolhatok. Bár Magyarországon is elég borzalmas a garizás néhány helyen, el se merem képzelni náluk milyen.

gorkmc:köszönöm

(#1010) kovjoe válasza gps76 (#1007) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Köszi. Már nálam is települ.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1011) gps76 válasza kovjoe (#1010) üzenetére


gps76
őstag

Nálam gond van,mert a gmailbe lépve a play szolgáltatások leáll,és a fiókoknál is a piros felkiáltójel van. Próbáltam mégegyszer wipe-olni de ugyanaz. Aztán léptem egy merészet és ráengedtem itt lévő gapps5.1-arm... -ot és szintén wipe után most már jól működik,viszont van a piros OTA mellett a zöld telefon ikonos VibeUI gyári system updater is,meg maxxaudio(belekerült a lehúzható gyorskapcsolók közé is), google naptár,stb. programok kerültek a romba bele,hogy mitől nem tudom.Erre tud valaki választ hogy kerültek bele? A gapps valami 90 MB körüli,viszont a microsd-n van twrp backup. A recovery-ben nyomtam wipe-ot az új 1540-es COUCO92 romra meg install gapps,ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1012) divan válasza gps76 (#1011) üzenetére


divan
senior tag

Tegnap este nekem is leállt vagy háromszor a Gmail. Még a régi rommal. Nyilván semmi összefüggés, csak eddig semmi ilyet nem tapasztalta,m.

[ Szerkesztve ]

(#1013) gps76 válasza divan (#1012) üzenetére


gps76
őstag

Tableten nem volt gond vele.
Teszteljétek nincs-e más gond vele.
Úgy veszem észre - szerencsére - cucu nem nyúlt bele nagyon,a gyári 2.8-as 1535-ös rom szinte ugyanezeket tartalmazza(az volt fent),csak tele kínai,meg idétlen programmal.
Ez a multilang nyelvet honnan szedik hozzá,hogy gyárilag nincs,csak kínai meg angol?

[ Szerkesztve ]

(#1014) kovjoe válasza gps76 (#1013) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Köszi a gmail-es hozzászólást, este csak rányomtam, hogy tegye fel, illetve frissítse az általam használt progikat, reggel meg csak lestem nagyot, hogy nem megy a gmail, de mostanra rendben.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1015) kovjoe


kovjoe
aktív tag

Imeit-t sikerült fixre visszatennem :-), a nexusos megoldás nem adott végleges megoldást. A mikrofon még mindig nem akarja az igazságot, viszont véletlenül észrevettem (segítség a smart voice recorder volt, abban lehet calibrálni a mikrofont), hogy levet hátlap mellett, ha "simogatom":-) - nem mosolygunk - a mikrofon feletti részt helyre áll, de ezt minden hívás esetén meg kell csinálni, és a bejövőnél nem működik:-). Tisztára tudományos;-).

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1016) gps76 válasza kovjoe (#1015) üzenetére


gps76
őstag

Ez tényleg érdekes,mert ha hardveres hiba lenne nem ezr csinálná. Mit csináltál a gmaillal,hogy jó lett?

(#1017) fehermokus


fehermokus
aktív tag

Ha valakinek nincs Notification LED a ROM-jában, akkor még ezzel a progival próbálkozhat:
Light Flow Lite.
Egyes ROM-okban jól teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#1018) kovjoe válasza gps76 (#1016) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Feltettem a gapps-ot, amit belinkeltél. Cwr-ben factory reset (simán nem ment fel), utána dolgozik a boot, mintha megint rom-ot raknál fel, azt hittem nem lesz belőle semmi, de egyszer csak bejött a felület, mivel munkahelyen vagyok csak mobilnettel tudtam rápróbálkozni, de simán hozta le a leveleket.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1019) gps76 válasza kovjoe (#1018) üzenetére


gps76
őstag

Érdemesebb a 2.8.7.0 TWRP-t használni,sokszor a CWM sipákol,ez meg nem ha valamit fel akar rakni az ember.
És van benne ez a Maxxaudio EQ progi,meg a lehúzható gyorskapcsolók közt is sound effect néven(lehet nincs kirakva a 3 pöttyön belül lehet szerkeszteni őket)?

Én meg ráértem és ráengedtem amit felajánl update-t a zöld felfelé mutató nyilacskás OTA updater,1542-est említi.Fel is rakja,de alig van benne valami meg angol/kínai csak. Viszont a recovery-t is cserélte gyárira,lehetett flashtoollal felrakni a TWRP-t és mivel csináltam backup-ot a 1540D-ről,simán restore lett a vége. Most nyomkodom egy jó ideje,eddig nem találtam hibát benne,notif. LED is jó.

[ Szerkesztve ]

(#1020) xoortes1978 válasza fehermokus (#1017) üzenetére


xoortes1978
tag

Nexus alatt mukodik, de CWM alol kell hozza telepiteni egy Xposed Framework-ot is.

(#1021) kovjoe válasza gps76 (#1019) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Twrp volt fent a Domino85 féle, de valahogy nem volt szimpatikus (valszeg bele kellene egy kicsit ásni magam), cwr-t meg már a sony x8 alatt is használtam, Redmi 1s alatt meg ugye nem volt ilyenre szükségem ;-). Nekem személy szerint még nem volt vele gondom.
Maxaudio-ról azért nem nyilatkozom, mert az általam 2 hónapig használt 1532-es spanyol rom-ban benne volt, de ott sem használtam.
Na mondjuk nekem a cwm alatt, pont a mentés az ami nem működött, igaz csak egyszer próbáltam (mindenféle figyelmeztetés ellenére ;-)), így lehet, hogy mégis bele kell ásnom magam a twrp-be. Igen ez a multilang a gyárinál elég érdekes, de végül is a kettő az már multi, nem;-)?

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1022) gps76 válasza kovjoe (#1021) üzenetére


gps76
őstag

TWRP-nél nálam eddig soha nem volt restore-al gond.
Sok helyen írják,belpiacos a telefon azért kínai meg angol.
Mondjuk kíváncsi lennék a soknyelvűeket hogy fordítják,honnan szedik a fordítást hozzá,mert pl.ami nekünk van a google féle droidban nincs. Lehet valamelyik másik Lenovo romjából amiben van magyar...

(#1023) pane válasza gps76 (#1022) üzenetére


pane
tag

Indiai piacon is jelen van a K3 Note. Onnan ered a soknyelvű rom is szerintem. Én ezt használom, 99% magyar és csak egy panaszom van rá hogy néha alvó állapotban leakad róla a skype meg a viber. Root-olam és kitakarítottam sok felesleges appot amit OTA után telepített. Játékra persze nem az igazi. Egyenlőre megelégszem ezzel a room-al, a sok lenovo extra miatt.

(#1024) kovjoe válasza gps76 (#1022) üzenetére


kovjoe
aktív tag

A hangerőt mivel veszed lejebb, mert brutál erős pedig minimumon van? Munkahelyen nem túl előnyös (iroda).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1025) kovjoe válasza pane (#1023) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Mióta használod az indiai romot? Update után is 5.0?

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1026) gps76 válasza kovjoe (#1024) üzenetére


gps76
őstag

Ezt még nem is néztem,mert ahol halknak kell lennie ott némítom. Úgy látom cucu kicsit kapkodott amikor csinálta...

(#1027) pane válasza kovjoe (#1025) üzenetére


pane
tag

Két hónapja használom. Két update után is 5.0 maradt. Majd talán egyszer lesz 5.1 is. :(((

(#1028) laclac88


laclac88
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy bekapcsolás után nem tölt be a telefon (ROM csere utáni első indítás), pedig vártam fél órát a betöltésre.
A leírtak szerint telepítettem.
- kingroot - rootolás
- custom recovery (TWRP) telepítés SP Flash Tool programmal
- recovery elindítás a mobilon (3 gomb egyszerre történő nyomvatartásával történő bekapcsolás)
- wipe cache, wipe dalwik cache - apply
- install - kiválasztottam az SD kártyát, a zip fájlt (NEXUS-V2-K50-T5.zip), végigment a telepítés hiba nélkül
- reboot

Innentől kezdve csak a 4 karika dobálózik össze vissza a képernyőn mintha be akarna tölteni, de mégsem történik semmi.

Ez az első ROM cserém ezen a telefonon. Próbáltam másik ROM-ot (Nexus ROM v1) is feltelepíteni, mindegyik a needrom.com-ról lett letöltve. A probléma ott is ugyanez.

A kérdésem az lenne mi lenne, hogy vajon mit ronthatok el? Kihagytam volna egy lépést? Nem sikerült megtalálnom a hibát, és nem szeretném tovább rontani a helyzetet egy meggondolatlan kattintásommal.

Köszönöm a segítséget. :)

(#1029) gulupeti válasza gps76 (#1026) üzenetére


gulupeti
senior tag

A led értesítés ebben az új 5.1-es Cuoco romban is csak zöld színű? A gmail problémán kívül találtál még valami hibát? Hétvége felé esetleg beszámolnál róla bővebben, hogy néhány nap használat után mik a tapasztalatok, összességében milyen a "lecsengése" :DDD ? Letöltöttem már egyébként én is, de a kipróbálás még várat magára.

(#1030) kovjoe válasza laclac88 (#1028) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Whipe data/factory reset? Anélkül nem lesz jó.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1031) gps76 válasza gulupeti (#1029) üzenetére


gps76
őstag

kovjoe kolléga irta nemrégen,hogy a hangerőszabályozóval alig lehet csökkenteni a csörgés hangerejét,és tényleg nálam is alig veszi le. Az olasz fórumon beírtam, cucu is fent van,gondolom elolvassa. A firmware-eknél nincs most a 1540D rom,mert gondolom javítja. Más hibát eddig nem találtam,majd hétvége felé kérdezz rám,hogy írjak tapasztalatot,mert elfelejtem.

(#1032) kovjoe válasza gps76 (#1031) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Mobiluncle tool fel, rootolt a rom, viszont nem látja az mtk engineer mode-t, és a *#*#36646633#*#* sem működik, így engineer mode mtk shortcut áruházból fel harware testing/audio/normal mode, Sip állítgatva, és újraindítást követően is működik;-).

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1033) kovjoe válasza gulupeti (#1029) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Igen, csak zöld, de nálam volt fenn - a mikrofon problémának köszönhetően - a gyári vibeui 2,8 1535 stabil verzió, ott is csak zöld, sőt annak idején teszteltem egy progival, és a zöld illetve piros színeken kívül mást nem lehet kicsalni a kütyüből.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1034) Dominó85 válasza kovjoe (#1033) üzenetére


Dominó85
veterán

Más színt nem is lehet kicsalni a ledből, ugyanis nem RGB led van benne, hanem egy piros és egy zöld. Így jártunk. A Lenovo ilyen és ehhez hasonló xarokon spórol állandóan. Ami valljuk be igen gáz, mivel a Xiaomi Hongmi telómba is belefért az a rohadt RGB led az árba...

* Péter - 06302461862 *

(#1035) gps76 válasza Dominó85 (#1034) üzenetére


gps76
őstag

Ez legyen a legnagyobb gond,de lagalább van sok telóról lemarad.

kovjoe:pont ugyanezt csináltam,csak én még a headset loudspeakernél is állítottam,mert hangos ha zene közben egy email jön.

(#1036) kovjoe válasza Dominó85 (#1034) üzenetére


kovjoe
aktív tag

:C Bizony, erre én is csak helyeselni tudok.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1037) kovjoe válasza gps76 (#1035) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Még annál a résznél nem tartok, még mindig küzdök az eredeti mikrofonos problémával. Garanciáról lemondva :) , csavarról záró ragacs le, majd minden csavar kivesz, burkolat le, na ahogy selytem semmi, csatlakozások végigtapizva, közben ment a smart voice recorder gain calibrátora, de meg sem mozdult, végig a 480-560-as tartományban mozgott, ahhoz, hogy legyen mikrofon az 1-4 közötti tartományban kell, hogy legyen ezt már kitapasztaltam. Szóval megint nem lettem okosabb, így ment vissza a helyére, mivel tegnap a "simogatás" működött levett hátlappal, így hátlap le, és simi-simi :) a mikrofon felett, de semmi, majd jött a bátrabb kopogtatás, de semmi, és ekkor jött a kalapács :Y ...
Nem hanem áttértem más területekre a kopogtatásos módszerrel - mint valami jó "mackós" - és láss csodát, ha az akkumulátor kivételét segítő mélyedés alatti csavart kopogtatom a mikrofon a hirtelen az 1-4 tartományba ugrik. Most ezt a csavart kicsit kiengedtem, illetve került rá egy kis szigetelőszalag, jelentem 5-5 ki-behívás megvolt, és egyenlőre csont nélkül működik. Hiába no, számítástechnika ez kérem :W .

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1038) laclac88 válasza kovjoe (#1030) üzenetére


laclac88
csendes tag

Igen, így már jó lett, köszönöm! :)

A factory reset kimaradt nálam az előbb... Viszont így is felment rá az egyik Vibe UI 2.8-as ROM, miközben a Nexus ROM nem. Gyanús is volt, hogy honnan emlékszik a Wifi jelszóra a 2.8-as UI.
Egyelőre még a Nexus ROM-ot nem mertem feltenni, most örülök, hogy működik.

Általános szabályként, mindig a működő rendszerben kell egy Factory resetet nyomni mielőtt belépnék a TWRP-be cache-t wipeolni majd ROMot installálni?
Vagy a TWRP 2.8.6 - wipe menüjében merjem használni a Format Data gombot az Advanced Format mellett?

Nexus v2 ROM-ban milyen plusz fotós feature-ök vannak benne? RAW-ban is enged fotózni?

[ Szerkesztve ]

(#1039) gulupeti válasza Dominó85 (#1034) üzenetére


gulupeti
senior tag

Az enyém szokott narancssárgán is villogni, ha töltőn van! :) Vagy csak azért tűnik narancs színűnek mert a piros világít töltés közben folyamatosan és keveredik a zölddel, ahogy rávillog?

(#1040) kovjoe válasza laclac88 (#1038) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Mindig a recovery-be belépve (hang fel-le+power) megy a factory reset, illetve a másik 2, amit te is megcsináltál. Nyilván, ha ugyan arra az alap romra ráteszed annak az újabb változatát, azaz frissítését, akkor maradhatnak az user adatok, de mikor új rom megy fel, akkor ha nincs factory reset, nincs beboot sem.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1041) kovjoe válasza gulupeti (#1039) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Ja, erre gondolnék;-).

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1042) xoortes1978 válasza laclac88 (#1038) üzenetére


xoortes1978
tag

Nexus V2-ot nyuzok kb 2 hete vag 1 hete, mind1 szoval attol a naptol amikor felkerult a needromra. Stabil 3G halozat, es mukodo led amivel masabb mint a V1. "csak zold led es az is csak kulso app hasznalataval"
Gyors, stabil, egyenlore nem tudok rola rosszat mondani. Sajnos a kijelzo automatikus fenyero allitas bug is megmaradt. De lehet hogy ez feature? ;] Vegulis tok sotetben ne a telefont akard nyomkodni.

(#1043) kovjoe válasza xoortes1978 (#1042) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Mi ez a képernyő autofény bug, mert nálam is volt fent a nexus - mivel az imei-t csak ott bírtam visszaírni -, de nekem csont nélkül ment?

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1044) gps76 válasza gulupeti (#1029) üzenetére


gps76
őstag

kb. 1 órája Cucu felrakta gondolom a jelzett hibáktól javított 1540D-t,mert 7 óra felé link nem volt még.

(#1045) szasza0802 válasza Ruddi (#999) üzenetére


szasza0802
tag

Őszintén szólva nekem is marha nehezen ment, én egy köröm áplolló szett valami lapos kanál szerű szerszámával tudtam kibányászni.....

(#1046) xoortes1978 válasza kovjoe (#1043) üzenetére


xoortes1978
tag

vidd be egy toksotet helyre es a kijelzod is sotet lesz. :)

(#1047) szasza0802 válasza xoortes1978 (#1046) üzenetére


szasza0802
tag

Kapcsold ki az automata fényerő szabályozót.
Viszont nekem resolution problema van az Igo israellel. Hiába telepítem az apk-t azt írja ki nem támogatott a 1048 formátum. (hagyjatok most a varezzel). Hol lehet a telóba vagy a progiba átállítani a felbontást?

(#1048) Gila2626 válasza Dominó85 (#989) üzenetére


Gila2626
csendes tag

Gyári szilikon mennyi lenne?

(#1049) Dominó85 válasza Gila2626 (#1048) üzenetére


Dominó85
veterán

Ingyen odaadom neked.

* Péter - 06302461862 *

(#1050) Gila2626 válasza Dominó85 (#1049) üzenetére


Gila2626
csendes tag

Hihi, köszönöm szépen, tök rendes vagy! Csak nem lakunk egy helyen :( úgyhogy mondj rá valamit ha esetleg postáznád

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.