Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) pane


pane
tag

Szóval nem csak nekem mennek off line-ba egy idő után az alkalmazások, letárt képernyőnél. Nagy harcot vívok a wifi ledobálással és a viber-skype kilövéssel. :W
Mivel már harmadik 6.0 rom ami ezt csinálja ezért elkezdtem mélyebbre ásni a beállításokkal.
Ezzel talán javítottam a helyzeten: Alkamazások/viber/értesítések/prioritást élvező.

(#3002) Terra86


Terra86
csendes tag

Sziasztok!
Megjött a telefonom Tinydeal által módostott rommal. Egy napíg bírta, aztán a többség ajánlására, Domino leírása és Twrp-je segítségével (köszönöm!) telepítettem 1611.3.54.1 Cuoco romját (Facebookos linkjén volt az utolsó verzió, közel 50.000 volt az Antutu ) Mindent kipróbáltam, szerintem tökéletes,nekem ennél jobb nem kell, a névjegykezelő lehetne markánsabb design a könnyebb használat miatt, és kicsit keskenyebb a káva, de akkor meg az lenne a baj.....
Azóta már tudom, hogy a 6.0-ás android memóriakezelése eltér az eddigiektől.
Kérdésem - nagyon remélem, hogy valaki tud segítení - hová irányítsak biztonsági mentést TWRP-vel, vagy hová másoljak legközelebb ROM-ot, ha az SD kártya vagy belső tárhelyhez van csatolva ( csak azt látja a Windows) vagy portable állapotban lehet?
Telepítés előtt ráadásul az a tapasztalatom, hogy érdemes a gyári beállításokat
visszaállítani.
Előre is köszönöm, ha valaki tudja a megoldást, és válaszol.

(#3003) A Peti


A Peti
csendes tag

Azért a wi-fi-nél ne felejtsük el ezt a beállítást sem:

És a Doze nevű alkalmazásról se feletkezzünk meg, ami kikapcsol minden funkciót egy idő után, ha a telefon tétlen, csak a telefonálás és az üzenetek maradnak. A Vibernél pedig engedélyezni kell az az automatikus indítást. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3004) siskad válasza yanpec (#3000) üzenetére


siskad
őstag

Hát nem igazán tudok róla véleményt mondani, mivel kb. 20 percig volt fent. A fölösleges alkalmazások ki vannak szedve belőle, teljesen magyar, a Cuoco funkciók benne vannak, ha rányomsz az órára elalszik a kijelző. Kb. ennyit tudok róla írni. :)

Xiaomi 13

(#3005) atlitasz válasza Terra86 (#3002) üzenetére


atlitasz
tag

Szia Terra86
Leírom hogy én hogy csinálom

Mivel a belső tárhelyet a telepített alkalmazások mérete csökkenti, én a mikrosd kártyára csinálok
TWRP mentést és portable modban ,és a belsőre másolom a telepíteni akaró romot.
miért?

Mert TWRP módban irható a mikrosd kártya ,így menteni is meg visszaállítani is simán lehet.
Ebben az esetben képeket, videókat, letőltéseket csak a belső tárhelyre tudsz menteni a külsőre nem.

A következőkép szoktam eljárni :

1. Az új romot a belsőre másolom /amit telepiteni akarok/

2. Csinálok a belakott romomról twrp mentést /a mikrosd kártyára/

3. Advanced wipe....System ,Cache, Data ......>Wipe

4. Install rom

Reboot és ismerkedem a rommal ,ha nem tettszik akkor

1. Reboot TWRP

2, Advanced wipe....System ,Cache, Data ......>Wipe

2. Restore az éppen elmentett rendszert /a mikrosd kártyáról/

Ha viszont tettszik akkor telepítem az AndroidAssistant app által elmentett kedvelt alkslmazásaimat....
és ha jobb mint az előző rom ,akkor a külső mikrosd kártyáról átmásolom az éppen mentett TWRP romot
a számítógépemre ,és a külső microsd kártyáról hely csinálás végett törlöm.Ha majd kell akkor meg
vissza másolom .

megjegyzés :sokat romoltam és a mentéseket nem mindig tudtam visszarakni ,MD5 error miatt ....ezért én

a TWRP beállitásokban a Skip MD5 generation during backup menüpontot bepipáltam.

Azóta minden elmentett romomat vissza tudom gond nélkül rakni a számítógépre átmásoltakból.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 10 plusz

(#3006) Terra86 válasza atlitasz (#3005) üzenetére


Terra86
csendes tag

Szia Atlitasz!
Nagyon jónak tűnik a megoldás, ki fogom próbálni. Szeretném még elmondani, hogy maga a leírás is nagyon jó, magamfajta laikusnak is érthető, amiért külön köszönet jár.

Vajon miért van az, hogy pld. Needromos telepítési utasításokban mindig benne van format factory is,
itt a fórumon pedig többen kifejezetten nem javasolják?

(#3007) atlitasz válasza Terra86 (#3006) üzenetére


atlitasz
tag

Szia, nincs mit örülök neki.

A format factory azért nem ajánlott mert az újabb androidos telefonokban nincs külön data partició
hanem valamilyen megoldással a usr particioból veszik el ,ne kérdezd hogyan,igy változó méretű a data
partició

Format factory esetén, ha jól tudom tőrli az egész belső tárhelyt .Azt a romot is amit éppen előte másoltál rá.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 10 plusz

(#3008) atlitasz válasza Terra86 (#3006) üzenetére


atlitasz
tag

Ezért én sosem csinálok format factory opciót.

Samsung Galaxy Note 10 plusz

(#3009) atlitasz válasza Terra86 (#3006) üzenetére


atlitasz
tag

Na erről beszéltem a k3-note esetében egyben vannak!

Amint látod a data ugyanolyan méretű mint a belső tárhely.

A samsung galaxy esetében külön volt a data partició és külőn a userdata

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 10 plusz

(#3010) Terra86 válasza atlitasz (#3009) üzenetére


Terra86
csendes tag

Köszönöm, egy fokkal megint közelebb kerültem az android lelki életéhez.
Valójában nem akarom én ezt megtanulni, csak nagyon zavar ha csinálok valamit és nem értem,hogy miért.
Ilyesmi érezhet egy idomított majom is. Ezért gondolom azt, hogy a jó magyarázat nagyon fontos.

(#3011) atlitasz


atlitasz
tag

Ezzel kapcsolatban még annyit hogy minden beállítás /android rendszer ,user beállítások és a programok(appok)beállitásai mind a data particion vannak.

még a dalvik-cache is ezért nem kell telepítés előtt külőn wipe

a programok csinálnak könytárakat a belső tárba /,png-k,imigek,stb de ha újra telepítem a kedvenc
megszokott progimat, akkor sokmindent nem kell újra megcsinálnom.

pl ...sygic navigáció a belső tárban levő könytárában minden beállitás és a térképek, előzmények ott

vannak ha én factory módot csinálok ez mind elveszlik és kezdhetek bemásolni mindent.
A képeimről,videóimról,egyéb adataimról nem is beszélve

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 10 plusz

(#3012) atlitasz


atlitasz
tag

Azt hiszem az ilyen particiót hívják dinamikus particiónak /az adatoknak megfelelően újabb helyet foglal le magának/.

utóírat:a samsung telefon tipusa Galaxy s2 még mindig meg van.
samsung kit-kat és Lolipop renszerrel és duálboot megoldással.Vagyis két rendszer 1 telón.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 10 plusz

(#3013) siskad


siskad
őstag

Nálam is előjött a wifi dobálás. Szerintem valami régebbi 5.1 romot felrakok. :O

Xiaomi 13

(#3014) siskad


siskad
őstag

Ezt szerintetek felrakhatom? Valaki próbálta már? Needromon elég jó értékelése van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#3015) siskad válasza siskad (#3014) üzenetére


siskad
őstag

Már feltettem, tökéletesen működik egyelőre. Szerintem jobb, mint a 11.26-os verzió. Remélem nem fogok benne felfedezni semmilyen nagy bug-ot.

Xiaomi 13

(#3016) yanpec válasza siskad (#3015) üzenetére


yanpec
aktív tag

Annál biztos jobb. De vajon az 1.27l is jobb? Utolsó infóm alapján az az utcsó OTA frissítès. Mèg jó, hogy meg van az összes ota a gèpen. :)

Várom a beszámolódat majd róla milyen.

Èn maradok egyenlőre az s422l.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#3017) siskad válasza yanpec (#3016) üzenetére


siskad
őstag

Az az OTA felmegy erre? Szerintem még most kipróbálom milyen így OTA-k nélkül. Ha erre a romra felmegy, és feltettem, majd írok róla. :)

Xiaomi 13

(#3018) atlitasz


atlitasz
tag

.........................csak 1 ötlet hátha bejön.............

Ha valakinek belassul a rendszer csináljon egy újraindítást, ez lehet hogy segít.
Ha igen akkor csak annyit kell csinálni , hogy bizonyos idő közönként újra indítani .
Gondoljátok el a számitógépünk sem müködik folyamatosan ,és ezek a telefonok
bizony linuxos mini számítógépek.

:N

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 10 plusz

(#3019) siskad válasza yanpec (#3016) üzenetére


siskad
őstag

Most nézem, hogy nekem 3.11 van fent, erre nem fog felmenni az 1.27.

Xiaomi 13

(#3020) Toth_Jani válasza atlitasz (#3018) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Érdemes naponta újra indítani a telefont hiszen ott az automata ki-be kapcsolás mondjuk hajnal 2-kor kikapcsol és 4-kor bekapcsol.
Aki olyan fontos ember hogy éjjel nappal rendelkezésre kell állnia az pedig vegyen zárt rendszerű telefont, Iphone vagy Windows, az utóbbit azt tudom hogy atom stabil.

(#3021) gulupeti válasza atlitasz (#3018) üzenetére


gulupeti
senior tag

Az újraindítás valóban hasznos tud lenni, az automata ki-bekapcsolást én is használom éjszakára. (Mondjuk én inkább akku takarékossági szempontból.)
Viszont azt a számítógépemet, amelyet médiaszervernek használok, azt sűrűn nem szoktam újraindítani, konkrétan január 16-án tettem meg mindezt utoljára. :D És Windows fut rajta.

(#3022) Cholbi84


Cholbi84
csendes tag

Sziasztok!
Ma frissítené a teló androidot 6.0-ra, letöltés, újraindítás után twrp van. Innen hogy tovább?
Köszönöm!

(#3023) siskad válasza Cholbi84 (#3022) üzenetére


siskad
őstag

Szerintem csak letöltötte a frissítést, gyári recoveryből kéne feltenni.

Xiaomi 13

(#3024) Cholbi84 válasza siskad (#3023) üzenetére


Cholbi84
csendes tag

Tehát vissza kellene állítanom a gyári romot? Az egy nagy kaka volt

(#3025) siskad válasza Cholbi84 (#3024) üzenetére


siskad
őstag

Tudtommal csak a K50-a40-re jött ki a hivatalos 6.0. Most milyen rom van fent? Ha visszaállítod, akkor csak a rom állítódik vissza, a recovery nem.

Xiaomi 13

(#3026) Cholbi84 válasza siskad (#3025) üzenetére


Cholbi84
csendes tag

http://www.needrom.com/download/lenovo-k50-t5-android-5-0-row-modded/comment-page-2/#comments

(#3027) Cholbi84


Cholbi84
csendes tag

De a teló K5 t40-t ír

(#3028) atlitasz


atlitasz
tag

Igen utánanéztem hasznos beállitani napi egy ki/be kapcsolást.

mi is történik ebben az esetben

1 -- a cache adatai törlődnek (újra épül)

2 -- a vm szintén kiürül és újra épiti a rendszert

(virtuális gép---itt dolgozik az android)

3. -- a hátérbe rakott programok ,adatok szintén.

4. -- a renszer memória tisztúl

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 10 plusz

(#3029) Cholbi84 válasza siskad (#3025) üzenetére


Cholbi84
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/view/160324/Megoszt_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#3030) siskad válasza Cholbi84 (#3027) üzenetére


siskad
őstag

Úgy látom ez egy Cuoco rom, gondolom ő adott ki rá OTA frissítést, ugye? A system updates nevű alkalmazás jeizett, hogy van frissítés? Ehhez nem kell gyári recovery.
Szerk.: Azért jelzi, mert ez egy módosított K50-a40 rom. Erre szerintem ne engedd rá a6.0-t, mert az gyári rom-ra készült, ez pedig nem az.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#3031) Cholbi84 válasza siskad (#3030) üzenetére


Cholbi84
csendes tag

értem, köszönöm

(#3032) siskad válasza Cholbi84 (#3031) üzenetére


siskad
őstag

Nincs mit! :) Egyébként ez a rom, amit linkeltél egész jónak néz ki, lehet kipróbálom.

Xiaomi 13

(#3033) ho.zoltan


ho.zoltan
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a K50a40_S112_150610_ROW van fent rootolva. Ma jött rá gyári 6.0 frissítés és sikeresen fel is ment a telóra. Úgyhogy öröm és bódottááá. Sokat nyomkodni még nem volt időm, de úgy tűnik gyorsabb lett.

(#3034) Laza... válasza Cholbi84 (#3026) üzenetére


Laza...
addikt

Ma reggel én is felpattintottam ezt a romot, eddig tetszik :) ami nem, az az, hogy nincs akksi merülési grafikon :(

Never give up!

(#3035) Toth_Jani válasza Laza... (#3034) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Én a Cuoco92 féle 422-es romot raktam fel, délelőtt és jól fel is töltöttem a telefont, de délután éppen dolgoznom kellett (igazából), így nem értem rá játszani vele. :(((
Ebben van grafikon ha az OTA frissítéseket is felteszi az ember (különben FC-zik), 10 óra alatt 2%-ot merült és most azt írja hogy május 5-re teljesen lemerül. :Y

[ Szerkesztve ]

(#3036) atlitasz


atlitasz
tag

Tegnap 35 nap után megjött a fliptok 2.68 dollárba került

De lenne egy kérdésem, ennél a toknál is megoldható hogy amikor felnyitom bekapcsoljon?
Ha valaki tud segítsen.

Samsung Galaxy Note 10 plusz

(#3037) siskad válasza atlitasz (#3036) üzenetére


siskad
őstag

Mivel ki van vágva a proximity szenzor helye, ezért csak akkor, ha leragasztod. :)

Xiaomi 13

(#3038) atlitasz válasza siskad (#3037) üzenetére


atlitasz
tag

Köszi a segítséget, majd kipróbálom.

Samsung Galaxy Note 10 plusz

(#3039) atlitasz


atlitasz
tag

Még egy dolgot, hol kell beállitani?

Samsung Galaxy Note 10 plusz

(#3040) siskad válasza atlitasz (#3039) üzenetére


siskad
őstag

Play-ből letöltessz valami ilyesmi appot.

Xiaomi 13

(#3041) grofnagy


grofnagy
csendes tag

Tapasztalt mar mas is olyat, hogy ha a telefon ki van kapcsolva, akkor bekapcsolaskor nem erkeznek meg a nemfogadott hivasrol az smsek?

(#3042) Toth_Jani válasza grofnagy (#3041) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Kérve van a szolgáltatónál hogy küldjenek? Elvileg ha hálózatra lép a telefon küldik, de lehet hogy gyorsabban bejelentkezik a hálózatba mint ahogy a rendszer magához tér, és nincs érkezése feldogozni az sms-t.

(#3043) grofnagy válasza Toth_Jani (#3042) üzenetére


grofnagy
csendes tag

Elozo telefonomon jott, ugyhogy nem gondolom, hogy ez lenne a problema. Meg nem volt dual simes telefonom, ugyhogy arra gyanakodtam, hogy az atiranyitas miatt lehet problema, de nem.

(#3044) Dominó85 válasza atlitasz (#3036) üzenetére


Dominó85
veterán

Jó hogy másoknak megérkeznek a kiegészítők. Én lassan 70. napja várom a Nillkin Frosted SHield-em a K3 Note-re. Rendeltem másikat, az meg svéd postával lett feladva, mint mostanában minden. Szóval az alapból fut majd 40-50 napot...

* Péter - 06302461862 *

(#3045) atlitasz válasza Dominó85 (#3044) üzenetére


atlitasz
tag

Akkor már ideje lenne hogy megkapd.

Azt vettem észre hogy változó a termékek megérkezése.Volt olyan hogy 12 ,,,,15 ,,,
néhány 22 vagy 30 napra ,de most van az Allview WI7 érintö panel amit 2015,12,25 én
rendeltem,úgy 90 napja.
Már kétszer hosszabitott az eladó...de ha minden igaz 6 napon belül megjön.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 10 plusz

(#3046) Laza...


Laza...
addikt

Én egy ilyet rendeltem, 9 nap alatt itt volt. 4 nap múlva rendeltem még egyet, annak se híre, se hamva :(

Más: most az 5.0:rom van fent, baromi jó a képernyőidő vele. :K

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#3047) siskad válasza Laza... (#3046) üzenetére


siskad
őstag

Kb. hány óra? :)

Xiaomi 13

(#3048) Laza... válasza siskad (#3047) üzenetére


Laza...
addikt

Most áll 61%-on az akksi, képernyő idő 2:54

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#3049) siskad válasza Laza... (#3048) üzenetére


siskad
őstag

Uhh, az tényleg nagyon jó. :K Nekem egyik rommal sem bírt ennyit.

Xiaomi 13

(#3050) yanpec


yanpec
aktív tag

Sziasztok

Tudja valaki, mi a fenét jelent a "Cellán belüli adás"? Némeben folyamatosan baszogatott ez az üzenet és egy kódszám volt alatta. Elég idegesítő, hogy 3 percenként csipog, hogy cellán belüli adás érkezett. :F :F, Voltam már arra ezzel a telóval, de ilyen még nem volt.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.