Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) gps76 válasza Gila2626 (#900) üzenetére


gps76
őstag

Ugyanígy voltam én is,csak pislogtam mi van rajta. Én azzal kezdtem,hogy lementettem twrp-ből az egészet,ha esetleg vissza kell küldeni(inkább kidobom a fene vár 2 hónapot).
Amit én linkeltem rom-mot raktam fel először,meg ota-n felfrissítettem a gyári ST(stabil) verzióra,de az is tele van minden sza..al,meg csomó dolog nem megy benne viszont van pár hasznos dolog amit szivesen látnék egy itt a fórumon sokat használt rom-ban. pl.: fényerő szabályzó automata módnál is állítható a csúszka,alapból a Maxxaudio EQ progi van benne és jobb mint a Dolby,meg a 2.8 UI is jobb,a lehúzható gyorsgombok változtathatóak,stb.

[ Szerkesztve ]

(#902) szasza0802 válasza divan (#853) üzenetére


szasza0802
tag

Sziasztok. Minden úgy csináltam, ahogy fent le van írva a telepítésben, egy http://www.needrom.com/download/global-brasil-multi-linguas/ romot akartam felrakni.
Elkezdte csinálni, eltelt 10-15 perc, de még mindig csak mentek a karikák a telón, ezért ott hagytam. Reggle láttam lemerült a teló, felraktam töltőre, megint elkezdte a bootolást, de nem fejezte be.....

Most akkor mi van?

Kezdjem előről, vagy mit rontottam el?

(#903) Dominó85 válasza gps76 (#901) üzenetére


Dominó85
veterán

Szerintem a Doldy Atmos egy kicsit fejlettebb, mint a MaxxAudio. De tény, hogy mind a kettő igen hatásos. Embere válogatja, hogy melyiket szereti. Ha emlékeim nem csalnak, akkor a MIUI alatt lehet automata fényerő mellett babrálni a fény erejével. A VibeUI 2.8 már 5.1-es droid alapon van, a MIUI Beta4 még csak 5.0.2, így nagyon hasonlítgatni sem érdemes. 5.1 alatt a lehúzás két szintes, MIUI alatt pedig egy lehúzás után görgethető. Jó lenne egy 5.1.1 (vagy majd 6.0) alapú multi MIUI rom. ;] ;] :P

* Péter - 06302461862 *

(#904) gps76 válasza Dominó85 (#903) üzenetére


gps76
őstag

Lehet hogy fejlettebb a Dolby,de miért nem engedi pl. a magasakat oda állítani,ahova én akarom? Mindig visszahúzza.
Nekem ez a cuoco92 rom-ból jönne be egy 5.1-es verzió,mert a gyári nem lenne rossz,ha nem lenne ennyi hiba benne,itt meg ki lennének javítva a hibák.
5.1-es 2.8 VibeUI-s haszálható multi rom-ról tud valaki?

ITT van egy lista,de hát jó sok..

[ Szerkesztve ]

(#905) Dominó85 válasza gps76 (#904) üzenetére


Dominó85
veterán

Egyes romoknál bugosan lett feltéve a Dolby Atmos. Needrom-on rengetegen jelezték ezt. De szerencsére voltak olyan romok, amikbe jól integrálták a DA-t.

* Péter - 06302461862 *

(#906) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Valaki tudna FM rádió appot mondani ami tud RDS-t? Az engineering módban látszik hogy tudja a teló csak sw kéne hozzá. Spirit fm-et még nem venném egyelőre csak ezért.

Mellesleg jöhetne már 5.1 alapú rom a nemzetköziből ha a kínai-angolból már régóta van stabil 2.8.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#907) szasza0802


szasza0802
tag

Valaki tudna segíteni? egyszerűen nem boldogulok. a CWM nem jön be bakapcsolatás után csak a színes ábrák forognak órákon át a teló meg melegszik és nem történik semmi.....

(#908) gps76 válasza Dominó85 (#905) üzenetére


gps76
őstag

Miben jelentkezik a bug? Mert az S8-50 tableten is így működik.

(#909) gps76 válasza szasza0802 (#907) üzenetére


gps76
őstag

Flashtoollal tedd fel amit linkeltem romot. Abban van recovery. Vagy csak egy recoveryt flashtoollal.

[ Szerkesztve ]

(#910) szasza0802 válasza gps76 (#909) üzenetére


szasza0802
tag

na most valahonnan leszedtem egy twrp-t de arról nem tudom hogyan kell romot felrakni

(#911) gps76 válasza szasza0802 (#910) üzenetére


gps76
őstag

Melózok most,nem tudok linkelni de amit én belinkeltem alapján érdemes felrakni a romot,mert az működik,én is megszivattam magam,mert addig romolgattam,hogy be se kapcsolt a teló csak rezzent egyet. Ezt felraktam flashtoollal(ki kell tömöríteni a .zip-et),csak kicseréltem a twrp recovery-re. Utána már twrp-ből a coucuo vagy milyen nevű rom-ot innen már egyszerű feltenni.

(#912) daikonblaze válasza szasza0802 (#910) üzenetére


daikonblaze
csendes tag

Szia

Dominó85 írt egy téma összefoglalót [link] ezzel kapcsolatban.
Hasznos írás, bár a twrp úgy nem sikerült csak divan fórumtárs módszerével.
Visszatérve a gyári romra, amíg aludtam bekapcsolta a wifit és elkezdte magát frissítgetni.
Úgy tűnik a skynetet is rápakolták. :D

(#913) szasza0802


szasza0802
tag

valahogy nem találtam meg a korábbi cwm-et de elkezdtem a twrp-ről a brazil romot felrakni....

(#914) gps76 válasza daikonblaze (#912) üzenetére


gps76
őstag

És milyen lett,melyik verzió?

szasza0802: Majd írd meg milyen.

Én egy 2.8-as magyarul is tudó VibeUI-ra várnék...

[ Szerkesztve ]

(#915) szasza0802 válasza gps76 (#914) üzenetére


szasza0802
tag

http://www.needrom.com/download/global-brasil-multi-linguas/ raktam fel, még bootol, de lsőre pozitív, tényleg multilang.

(#916) gps76 válasza szasza0802 (#915) üzenetére


gps76
őstag

Néztem én is,de unok már annyit rom-olni...

(#917) Dominó85 válasza gps76 (#908) üzenetére


Dominó85
veterán

gps76
A bug az, hogy visszahelyezi magát az Atmos EQ-ja, meg úgy minden, alaphelyzetbe miután kilépsz belőle. A sok romolással pedig tényleg csak óvatosan!

daikonblaze
Már frissítettem a leírást. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#918) gulupeti


gulupeti
senior tag

A nagyméretű (1,5gb-os) rom-hoz most jött egy OTA update, meg is lepődtem..
Vibe 1.12-ről Vibe 1.13-ra frissítene. Ilyenkor OTA-n keresztül hogyan kell frissíteni? Letöltötte, előjött, hogy install ZIP: három lehetőség van: backup first, wipe data, wipe cache. A wipe cache be van jelölve. Onnan ki kell vegyem a jelölést?

(#919) gps76 válasza gulupeti (#918) üzenetére


gps76
őstag

Írja a letöltésnél,hogy uncheck(vedd ki a pipát) a wipe cache-nél.

(#920) Dominó85 válasza gulupeti (#918) üzenetére


Dominó85
veterán

A wipe cache azért kell, hogy OTA frissítés után stabil maradjon a rom. Értsd az előző rom szemetét törlöd vele. A Data pedig minden aplikációd és droidos adatod. Ami OTA esetén maradhat.

* Péter - 06302461862 *

(#921) gulupeti válasza Dominó85 (#920) üzenetére


gulupeti
senior tag

Kivettem a pipát és felraktam, így akkor nem lesz jó a későbbiekben? :)

(#922) Gila2626


Gila2626
csendes tag

Egy napos telon rom csere sikeresen kivitelezve, a nagy romot raktam fel, az első frissítés is megjött! Eddig villám a teló, belakás indul!

(#923) Dominó85 válasza gulupeti (#921) üzenetére


Dominó85
veterán

Jó lehet, mert a frissítésre elvileg nincsen hatással a cache. No meg ez OTA frissítés és nem olyan jellegű.

* Péter - 06302461862 *

(#924) daikonblaze válasza gps76 (#914) üzenetére


daikonblaze
csendes tag

Én is ezt a CUOCO92 1,5 gb-osat próbáltam. De sajnos a bootolás után az "android.process.acore alkalmázás leállt" fogadott és innen nem is enged tovább. Szóval kis segítséget kérnék.

(#925) szasza0802


szasza0802
tag

nos mivel twrp-m van nem cwm így valahogy meg kellene csinálnom a rootolást. a SU fent van. kingoroottal meg lehet?

(#926) gps76 válasza daikonblaze (#924) üzenetére


gps76
őstag

twrp-ben wipe-oltad rendesen? Én még sokszor a system-et is szoktam. Nekem az IMEI-t letörölte,de ahol amit linkeltem romot,ott van mellette hogyan lehet pillanatok alatt helyrehozni.

(#927) szasza0802


szasza0802
tag

jah meg a fölös kínai appokat, hogyan tudom eltávolítani?

(#928) szasza0802


szasza0802
tag

a kingo root szerint rootolva van... :D

(#929) kovjoe


kovjoe
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja jeleztem, hogy hívás alatt a mikrofon nem hajlandó működni. Videó felvevés működött hanggal, illetve a hangrögzítés is ment csont nélkül, de telefonálni csak headset-tel tudtam.Olvastam több külföldi fórumban is hibáról, de megoldást sehol sem írtak, csak a küld vissza az eladónak jellegű hozzászólásokra leltem. De pont azért mivel csak hívás alatt jelentkezett a probléma valahogy úgy éreztem (és most is azt gondolom), hogy alapvetően szoftveres lehet a probléma. Nálam a hiba megjelenéséig csak négy rom fordult meg: a gearbest-es módosított gyári (amely ránézésre tudott magyarul), a gizchina-n belinkelt eredeti vibeui 2.5, a nexus első verziója, illetve az augusztus közepétől csere nélkül használt módosított vibeui 2.8 1532 ltt lemonade (amit a movilesdualsim spanyol oldalon találtam, multi, de magyarul nem beszél). Szóval múlt 7 pénteken egyszer volt, hogy egy hívás során nem hallottak, de újraindítottam a telefont és a probléma megszűnt, nem is tulajdonítottam neki jelentőséget, de szerdán olyan szinten jött elő a probléma, hogy már akárhányszor indítottam újra a rendszert állt vissza a mikrofon hívás alatt. Hazajöttem két teljes rom cserét levezényeltem, néha minden előzmény nélkül működött a hívásnál a dolog, de a probléma újra és újra előjött. így társammá fogadtam a headset-et, és százszor megbántam, hogy nem vártam ki a redmi note 2-est (bár az nem bővíthető).
A visszaküldés egyrészt a macera miatt nem játszik, másért a hol megy, hol nem miatt, Szóval úgy döntöttem kezdek mindent elölről. Feltettem flashtool-lal gyári romot vibeui 2.5 (gizchina-s leírás alapján), de mivel úgy gondoltam szoftveres a probléma, fogtam és a format all and download opciót választottam :-(. Nem gondoltam én semmi rosszra felment rendben a dolog, elindult a rendszer, majd jelezte, hogy stabil 2.8-ra frissítene ota, szépen hagytam neki, ez is lefutott rendben, majd az új indulásnál jött a hideg zuhany, nem tudok telefonálni. kellett egy kis idő míg rájöttem, hogy a probléma abból adódik, hogy törlődött az IMEI. Ekkor éreztem úgy, hogy most lehúzhatom a telefont a wc-n:-(.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#930) daikonblaze válasza gps76 (#926) üzenetére


daikonblaze
csendes tag

Ezt csináltam [link] ami itt az összefoglalóban van. Igen wipe-oltam rendesen.
"Nekem az IMEI-t letörölte,de ahol amit linkeltem romot,ott van mellette hogyan lehet pillanatok alatt helyrehozni." Elkezdtem olvasni hogy kéne csinálni, de úgy érzem nekem nem menne pillanatok alatt. Most próbáltam először romot cserélni és amilyen balszerencsém van nagyon nem akar sikerülni. Közben eszembe jutott a gyári romot nem rootoltam lehet az a baj?

[ Szerkesztve ]

(#931) gps76 válasza daikonblaze (#930) üzenetére


gps76
őstag

Ez alapján tedd fel ami itt van linkelve romot flashtoollal.

kovjoe: Nyugi nem lesz gond,működni fog a teló. Ott van a linkeltben az imei restore,pofon egyszerű az imeit visszarakni,csak az első imeit kell beirni,a másodikat magától csinálja majd a rendszer.

(#932) kovjoe


kovjoe
aktív tag

Így a tegnap este olvasással telt, mert azért az ember nem adja meg magát egy könnyen, főleg, ha tudja, hogy ő volt a hülye. Sok-sok fórum, és IMEI visszaírási javaslat után, pont a logout-on találtam a megoldást. A Nexus rommal tökéletesen működik (IMEI javítása (Mediatek 65xx) erre keress rá, és az akku alatt megtalálod a szükséges számokat!). Szóval IMEI-ket helyreraktam, majd újra feltoltam az 1532-es vibeui-t, mondván, hogy majd megszokom a headset-et, hiszen örülök, hogy végre újra tudok telefonálni. Felment a rom és legnagyobb meglepetésemre újra működik a mikrofon, már fél napja működik hiba nélkül, elég sok telefonhívást lefolytattam a teszt érdekében ;-), majd látom meddig bírja, de azért az ingem zsebében egyenlőre mindig ott lesz a headset:-).

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#933) kovjoe válasza gps76 (#931) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Köszi, ránézek. De látod megoldottam, csak nem volt időm egyben leírni. De úgy gondoltam tanulságként nem árt elmesélni a tortúrát magyarul is. Szóval mielőtt rom csere mentsétek az IMEI-t;-)!
[a magyar nyelvű megoldás szerint egyszerűbb ;-)]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#934) Dominó85 válasza kovjoe (#929) üzenetére


Dominó85
veterán

Akkor a történet vége jelenleg happy end. Hidd el jobban jártál a K3 Note-val, mint a "RedMi" szériával, amire a gyártó nyíltan xarik eddig. Ergo, nem ez a fő telós termékvonaluk, így örülhet a user, ha bármit kap majd a közeljövőben.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#935) kovjoe válasza Dominó85 (#934) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Most még csak a csatát nyertem meg ;-), de hogy a háborút ki nyeri, az még a jövő kérdése.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#936) szasza0802


szasza0802
tag

jah, nem találok gps ikont a bar-on. meg a beállításokban sem. hol van? vay hoyan kell beállítani?

(#937) Dominó85 válasza szasza0802 (#936) üzenetére


Dominó85
veterán

Melyik rom van fent neked? A lényeg, hogy ha lehúzod az értesítősávot, akkor azt vagy mégegyszer le kell húzni (5.1.1) vagy görgetni lehet lefelé (5.0.X).

* Péter - 06302461862 *

(#938) Dominó85 válasza szasza0802 (#936) üzenetére


Dominó85
veterán

Hülye PH bug... :W

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#939) szasza0802 válasza Dominó85 (#937) üzenetére


szasza0802
tag

Brasil ROM.

(#940) divan válasza daikonblaze (#924) üzenetére


divan
senior tag

Nekem is ezt csinálta, az volt a gyanús, hogy rögtön bejött a rendszer, majd kezdte a leállást. Nem úgy indult, mint egy új rendszer, hogy legelőször megkérdezi, hogy milyen nyelvet szeretnél, utána a többit. Többször is nyomtam dalvik, cache ürítést, nem lett jó. Majd emlékeim szerint a Wipe menüpontban, alul ráhúztam a Swipe to Factory Reset húzókára, és utána már rendesen indult az új rom.

(#941) daikonblaze válasza gps76 (#931) üzenetére


daikonblaze
csendes tag

Köszönöm a sok segítséget. Végre sikerült.
A davlik, a cashe és a sytem mellet a belső sd kártyájat is wipe-oltam utána tettem föl a twrp alól zip-ben a romot, most már minden müködik.

divan: köszi pont ezt csinálta, de miután mindent bepipáltam a külső sd kártyát kivéve és úgy wipe-oltam megoldotta a dolgot. Valószínűleg előtte csak ráfrissítette a rajta lévő rendszerre a romot azért nem müködött.

[ Szerkesztve ]

(#942) szasza0802 válasza szasza0802 (#939) üzenetére


szasza0802
tag

5.1 re frissítve de nincs gps csak tartózkodási hely ikon...

(#943) kovjoe válasza Dominó85 (#934) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Szerinted, ha felteszem a miui-t megmarad az imei, vagy majd ott is varázsolni kell? Illetve, ha jól vettem ki flashtoolos a rom, minden pipa marad, vagy valamelyik kivevős? Kicsit óvatosabbá váltam az események hatására;-).

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#944) gps76 válasza kovjoe (#943) üzenetére


gps76
őstag

Ha eltűnik az imei,visszarakod.
Azt mondják a preloadert érdemes békén hagyni.
Irtam ennek a Couco92-nek a face-en,hogy meg akarja-e csinálni az 5.1, 2.8-as VibeUI saját verzióját,meg a mostani 1.13-ban ugyanúgy benne levő apró hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#945) szasza0802


szasza0802
tag

GPS ikon sehol....

(#946) kovjoe válasza gps76 (#944) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Köszi. Ez megszívlelem.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#947) Dominó85 válasza kovjoe (#943) üzenetére


Dominó85
veterán

Az a MIUI rom, ami nekem van fent, TWRP alól feltehető rom (Beta4, EN-CN), NEM flashtoolos. IMEI-t eddig soha sem néztem, de az is visszaírható.

* Péter - 06302461862 *

(#948) kovjoe válasza Dominó85 (#947) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Tent van a drive-on? Holnap rápróbálkozom. Elhiszem, hogy nem nézted, de ha eltûnik, akkor egybôl észreveszed, mert nem megy fel a kártyád a (mobil)hálózatra. Akkor wipe factory, wipe chace és wipe dalvik, és mehet?

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#949) Dominó85 válasza kovjoe (#948) üzenetére


Dominó85
veterán

Jaja.

* Péter - 06302461862 *

(#950) divan válasza gps76 (#944) üzenetére


divan
senior tag

"Írtam ennek a Couco92-nek a face-en,hogy meg akarja-e csinálni az 5.1, 2.8-as VibeUI saját verzióját,meg a mostani 1.13-ban ugyanúgy benne levő apró hibákat."

És válaszolt?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.