Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) King Unique válasza szaszlaci (#3100) üzenetére


King Unique
titán

Pedig már épp a Samsungot akartam... :D Korábbiakban lehet, a mostaniaknál én nem tapasztaltam.
Érdekes ez a parkolás jelenség, Hitánál erről én is hallottam, hogy nem rángatja oda-vissza a fejet. A többi gondolom igen, vagy fene tudja, lehet beállítás, firmware függvénye is.

Purple szép és jó, de csak 3,5" van belőle, a Black ára meg horror, a 2,5" 500 GB-os LPLX kerül annyiba, mint az 1 TB-os 7K1000.

Kösz a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#3102) szaszlaci válasza King Unique (#3101) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tényleg csak 3.5"-ban van a Purple, úgy emlékeztem, van már 2.5" is.
Igen, a fej dobálása a WD-re jellemző nagyon erősen, ezért is ajánlott állítani rajta, ha megoldható. Ha 8 másodpercenként teszi meg, akkor az 4 óra alatt akár 1800 darab; fél év alatt megvan a 300 ezer.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3103) titanium011


titanium011
tag

Sziasztok.

Igen sok wd greent latni elado sorban pl 2tb 14 penz stb. Olvastam ezt a parkolo fejes gondot de valoban ez a szeria ennyire tre higy mindenki szabadul meg tole?

Üdvözlettel: Titanium

(#3104) szaszlaci válasza titanium011 (#3103) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

Inkább a relatíve olcsósága miatt nagyon népszerű, ezért nagy számban lesz eladó is belőlük.
A személyes véleményem, melyet szervizesek beszámolója támaszt alá, hogy ez az a "minőség", amit boltból is jobb elfelejteni. Használtan pedig végképp, hiszen ha valami kényes áru, akkor ez biztosan az.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3105) titanium011 válasza szaszlaci (#3104) üzenetére


titanium011
tag

Koszi. Igazabol csak egy kimondatlan megerositest vartam hogy ne vegyem meg :)

Üdvözlettel: Titanium

(#3106) OddMan


OddMan
őstag

A green WD30EZRX típust támogatja a wdidle3 utility? Át lehet vele állítani az ajánlott 300 másodpercre a parkolást az alapértelmezett 8-ról?
NAS-ba a purple rosszabb választás a red-nél? Kameraképek rögzítésére nem fogom használni a NAS-t.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3107) Pazolini válasza OddMan (#3106) üzenetére


Pazolini
senior tag

1. Támogatja, vagyis át tudod állítani, esetleg ki is tudod kapcsolni, bár többen nem ajánlják.
2. Red ajánlottabb, de a Purple sem rossz NAS-ba, noha nem oda tervezték. Nagy különbség nincs.

(#3108) titanium011 válasza OddMan (#3106) üzenetére


titanium011
tag

Nekem kb 1 eve megy 7/24 be raid1es modba 2 db wd red 3tb. Hibatlanul uzemelnek halkak. Csak ajanlani tudom.

Üdvözlettel: Titanium

(#3109) OddMan


OddMan
őstag

Az igaz, hogy a legújabb Red (NAS) merevlemezeknél már alapban 300sec-re van állítva a fejparkoltatás ideje?
Azt lehet tudni, hogy a purple változatnál menny az alapbeállítás?

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3110) serghiomeist


serghiomeist
csendes tag

Sziasztok.
500 gb os winyóm újabban nem indul elsőre csak egy újra indítás után.
már átpakoltam áramot és sata kábelt is.
Mi lehet a baj?

(#3111) OddMan


OddMan
őstag

A linux-os idle3-tools-al van valakinek tapasztalata? Ezzel a programmal milyen értékre érdemes beállítani egy green merevlemezt? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3112) szaszlaci válasza serghiomeist (#3110) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

Nem értem. Csatlakoztatva van az alaplapra, gép bekapcs, minden jó, de a lemez nem pörög fel? Újraindítod és akkor már felpörög? Mikor?

OddMan: ugyan úgy érdemes állítani, mint a wdidle programmal. -> 1. hsz.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3113) OddMan


OddMan
őstag

Találtam egy jó kis leírást az idle3ctl-ról! Az oldal alján le van írva, hogy a 0-255 közötti értékek mekkora késleltetést jelentenek.

Amúgy azt hogyan érdemes tesztelni, hogy a beállított érték tényleg jó-e? Mondjuk adatkábel nélkül csak adjak áramot a hdd-nek és füleljek, hogy mi történik?
A másik dolog, amin még gondolkoztam, hogyha ezt az értéket feljebb veszem, mondjuk 8 másodpercről 5-10-15 percre, akkor ez megakadályozza azt is, hogy a merevlemez leállítsa a tányérok forgását, vagyis a motort? Olvastam, hogy valakinél ez is gond volt, hogy a Start/Stop count értéke eléggé gyorsan növekedett.

Linux-ot használóknak ez is érdekes lehet még: list-timeout-values-hdparm-s

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3114) serghiomeist válasza szaszlaci (#3112) üzenetére


serghiomeist
csendes tag

Ahogy mondod.
Elsőre ha indítom akkor nem látja a bios-restart után viszont igen.
De mivel van még egy toshiba is ,a biosban át kell állítanom a first boot-ot, mert a toshiba kerül előre(amin nincs rendszer).
Ha ez megvan akkor már látható a WD is és elindul a vindows.

[ Szerkesztve ]

(#3115) szaszlaci válasza OddMan (#3113) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, ellenőrizni üresjáratnál, hogy csak a táp van rajta. Hallani, hogy kattan és ott is marad-e, netán megáll a motor.
A 8 mp tuti kevés, a tányéroknak tilos lenne megállniuk, ha ez a helyzet, lehet próbálkozni értékekkel. Vagy a garanciával, ha elég határozott vagy.
Mi ebben a topikban a Start/Stop parkolási érték állításával foglalkozunk alapvetően, a lemez leállása "ismeretlen hiba", ha nem az oprendszer energiagazdálkodása műveli ezt. Az idle3ctl-jellegű programok vagy működnek, vagy nem, WD-nél általában nem (is engedi állítani).

Egyébként olvasd már el az első hsz.-t, ezekre mind választ kaptál volna!

serghiomeist: azt írod, hogy eddig nem csinált ilyet. Feltételezem, nem volt semmilyen beavatkozás a részedről (BIOS frissítés, új hardver, ACHI mód állítása, stb.). Ez esetben én valamilyen hardveres haldoklásra tippelnék, nálam ilyen nem látja, lassan látja dolgok a vinyó döglődésekor jöttek elő. Szóval mentés, ha amúgy nem tetted volna meg!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3116) Pazolini válasza serghiomeist (#3114) üzenetére


Pazolini
senior tag

Bizonyos lapok és tápok is lehetnek ludasak. De ha pont ez a rendszer korábban teljesen jól ment, és semmilyen hardvert nem cseréltél rajta (kiegészítőket sem), sem valami agresszív szoftverrel nem nyúltál bele a bootba, akkor valóban - én is úgy hiszem - mentened kell.
HDS mit mond a lemezre?

(#3117) serghiomeist válasza Pazolini (#3116) üzenetére


serghiomeist
csendes tag

Semmit nem csináltam a géppel. Max annyit hogy volt egy kikapcsolt telefon töltésen a gépen amikor egyszer beindítottam,kb azóta csinálja.
A hds azt írja 100% nincs szükség beavatkozásra.
Szoftverrel hogyan tudok belenyúlni a bootba?
Hardver is megvan egy ideje a vindows meg 2013 vége felé lett telepítve.
A winyó hőmérséglete is jó,nagy melegben 40-41 fok, most épp 32.

(#3118) Pazolini válasza serghiomeist (#3117) üzenetére


Pazolini
senior tag

Még az is lehet, hogy nincs vele nagy gáz.
Tedd át rackbe, backupolgatsz rá, s akkor nincs kockázata a használatának.
Azért én még futnék egy kört a táp körül. :))

Acronis vagy más particionálók, RAM disk és társai, Nero (a legagresszívabb sw, amit valaha használtam), HDD-t adjusztáló szoftverek (windows-os vagy külső): Checkdisk, ScanDisk.

(#3119) OddMan válasza serghiomeist (#3117) üzenetére


OddMan
őstag

Lehet az segítene, ha a BIOS-ban a "hard disk pre-delay" opciót beállítanád pár másodpercre. Elképzelhető, hogy a merevlemez motorja már nem képes olyan gyorsan felpörögni, mint új korában és az alaplapi vezérlő nem képes detektálni a merevlemezt időben. Ezért lehet az is, hogy másodjára már megtalálja, mert addigra már felpörög megfelelően.
Nem mindegyik BIOS tartalmazza ezt az opciót és többféle néven is megtalálható az egyes BIOS-okban.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3120) serghiomeist válasza OddMan (#3119) üzenetére


serghiomeist
csendes tag

Beállítottam 8 mp et majd írok ha van változás.
Most hiába indítanám újra,elindulna egyből.
A hidegindítást nem komálja.

(#3121) serghiomeist válasza serghiomeist (#3120) üzenetére


serghiomeist
csendes tag

Semmi változás.
Csak másodszorra látja a bios a winyót.

(#3122) Pazolini válasza serghiomeist (#3121) üzenetére


Pazolini
senior tag

Nincs a BIOS-ban a RAID funkció engedélyezve? Mert akkor keresheti a rendszervinyó párját először...
Azt ki kellene lőni, vagy AHCI-ra állítani. Nálam rendszervinyót ismert fel mindig csak második indításra, de ezzel meg tudtam oldani. :))

(#3123) serghiomeist válasza Pazolini (#3122) üzenetére


serghiomeist
csendes tag

Átálítottam AHCI re, de ekkor meg a vindows nem tudott elindulni.
Nem kellene így újra telepítenem,mert egy haver ezt mondta.

(#3124) Pazolini válasza serghiomeist (#3123) üzenetére


Pazolini
senior tag

Először próbáld csak a rendszervinyót rajtahagyni, hátha úgy bootol. (Bootsorrendet ugye ellenőrizted...???)
Ha bootol, akkor nyitott háznál közben is rádughatod a másikat (erre jó az AHCI!), s aztán reboot.

(#3125) serghiomeist válasza Pazolini (#3124) üzenetére


serghiomeist
csendes tag

Kipróbáltam de nem indul el a rendszer,a windows logónál nem jut tovább,ott újra indul a gép.
Megpróbáltam a telepítőlemezzel javítani is de semmi.

(#3126) Pazolini válasza serghiomeist (#3125) üzenetére


Pazolini
senior tag

Kezdünk OFF-osak lenni.
Ajánlott topikok:
Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
vagy
HDD probléma (nem adatmentés)

Még annyit: nagyon nehéz látatlanban segíteni olyan kevés infóval, amit megadsz. De a táp is lehet, illetve a BIOS-ban még egy pár beállítási lehetőség. :))

(#3127) serghiomeist válasza Pazolini (#3126) üzenetére


serghiomeist
csendes tag

Ennyi infót tudok csak adni.
A gép nem lassú,nem fagy egyszerűen másodjára indul a rendszer.
A bios beállításokhoz nem igazán értek.
Azért kösz a segítséget.

(#3128) szaszlaci válasza serghiomeist (#3123) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jól mondta az ismerősöd, telepített oprendszernél az AHCI ki- vagy bekapcsolása után nagyon kicsi az esély, hogy elindul; újra kell telepíteni.

Menet közben valóban lehetséges csatlakoztatni a vinyót AHCI támogatás esetén, szoftveres szempontból. Azonban a táp részéről egy ilyen művelet nem esik neki jól, ezért élesben biztos nem csinálnék ilyet.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3129) serghiomeist válasza szaszlaci (#3128) üzenetére


serghiomeist
csendes tag

Bocs hogy nem válszoltam,nyaraltunk.
Ott tart a történet hogy beletettem a vinyót egy külső házba,mert már egyáltalán nem indult.
Bekapcsolás után kb 1 percel lehet érezni hogy elkezd pörögni de csak lassan,még kb 2 perc és felveszi a fordulatot és akkor a windows is felismeri,és működik rendesen.Stabil sebességel lehet írni rá és olvsni róla.

(#3130) kukulec


kukulec
őstag

wd 10ears-n ál van több mint 15 000 parkolásom. hogy lehetne ezt megszüntetni? ez 686 nap alatt jött össze. van egy samsung 322 hj-m is. az 759 nap után 10 600-nál jár.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#3131) ViSAS


ViSAS
senior tag

Sziasztok!
WD My book esetén is állítható a parkolási idő értéke valamilyen úton-módon? Ez ugyebár kizárólag USB porton keresztül tud csatlakozni a PC-hez és külön tápja van a konnektor felé. Egy WD20EZRX merevlemez lapul benne.

:R

[ Szerkesztve ]

(#3132) balinlin válasza ViSAS (#3131) üzenetére


balinlin
senior tag

Ha más nem, akkor szét kell szedni és minden megy ugyanúgy. Más tippem nekem nincs

(#3133) ViSAS válasza balinlin (#3132) üzenetére


ViSAS
senior tag

Szétszedés kizárva, mivel van még rá 1 év gari. Egyelőre úgy oldottam meg, hogy a HD Sentinelben beállítottam a leállás akadályozását erre a lemezre, így 3-4 másodpercenként hozzányúl a lemezhez, nem megy parkoló pályára a fej. Bár nem vagyok 100%-ig biztos abban, hogy ez jobb megoldás élettartam szempontjából. Valaki megerősítene / megcáfolna ebben?

(#3134) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Csináltam egy bootolható pendrivét HPUSBDisk progival. Erre felmásolom a wdidle3 iso tartalmát totalcommanderrel. Újraindítom a gépet, biost átállítom hogy pendrivéről bootoljon de tovább lép és betölt a Win.
Ugyan ezt csinálja ha wdidle3 exe van csak a pendriven.
Le tudná írni valaki lépésről lépésre hogy hogyan csináljam?!
Köszönöm a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#3135) ViSAS válasza dewil666 (#3134) üzenetére


ViSAS
senior tag

Az .iso fájl tartalmát kell ráírni boot opcióval, nem pedig formázás után rámásolni.

(#3136) dewil666 válasza ViSAS (#3135) üzenetére


dewil666
őstag

Az a program jó boot pendrive készítéshez amit írtam?
Nem tudom benne kiválasztani az adott fáljt.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#3137) ViSAS válasza dewil666 (#3136) üzenetére


ViSAS
senior tag

Rufus-t ajánlom bootolható pendrive készítéséhez.

(#3138) dewil666 válasza ViSAS (#3137) üzenetére


dewil666
őstag

Próbáltam már Rufussal de mikor az ISO-t kiválasztom ezt írja:

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#3139) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok!

Honnan tudnám letölteni a wdidle3-mat? a WD oldalán nem találom. Egy Notis WD Black-hez (WD5000BPKX) kellene. 8 hónap alatt 36.500-nál járok. Érdemes beállítani? Alap esetben a beállítás ugye meghagyja az adatokat. Más kérdés, hogy azért ajánlott a backup.

[ Szerkesztve ]

(#3140) szaszlaci válasza ViSAS (#3133) üzenetére


szaszlaci
addikt

Csak valamelyik újabb lemeznél jön szóba a wdidlw USB-s használata, egyébként SATA kapcsolat kell, tehát szét kell szedni.
Ha folyamatosan kattog, akkor biztos, hogy jobb kikapcsolni. Ha parkolni megy 8 mp után és ott is marad, akkor nem gyakori elérés mellett az jobb. Gond ilyenkor az oprendszernél van, mert az mindig hozzányúl, vagyis 24 óra alatt ezres számú parkolást összeszed.

dewil666: vagy a partíciót kellene aktívvá tenni a penen (Sajátgép, Kezelés, Lemezkezelés és ott jobb klikk), vagy az is lehet, az adott pen nem képes ilyesmire; néha előfordul.

thomasvold: biztonsági mentés mindentől függetlenül nagyon ajánlott, egyébként ez a módosítás nem nyúl a lemeztartalomhoz.
Ha a jövőben is így használod a lemezt, akkor ez nem vészes. Oprendszer van rajta? Hány nap az üzemideje? Aktív torrentek vannak?
Elsőt.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3141) thomasvold válasza szaszlaci (#3140) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm :R

Igen, van rajta Operációs rendszer. 103 nap és 9 óra az üzemideje Sentinel szerint. Igen, vannak aktív torrentek.

(#3142) szaszlaci válasza thomasvold (#3141) üzenetére


szaszlaci
addikt

Attól függ, mennyi idő alatt jött össze a 103 nap: ha kb. egy év, akkor nem katasztrófa. Ha mondjuk fél év, akkor már mindenképp módosítanám. Mivel az oprendszer is hozzányúl, de főleg az aktív torrent, ezért nem fog egy sáv fölött maradni a fej túl sokáig.

Most látom, írtad, 8 hónap. Érdemes lenne megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3143) thomasvold válasza szaszlaci (#3142) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm, meg fogom csinálni, remélem összejön és normálisan fog működni utána is. Azóta megint ment bele pár száz, pedig alig használtam mostanában.

(#3144) ViSAS válasza szaszlaci (#3140) üzenetére


ViSAS
senior tag

Folyamatos kattogás nem állt fent, 5-6 mp. után hallottam, hogy leparkol a fej és ott is marad egészen addig, amíg meg nem nyitottam egy fájlt a lemezen. Most HD sentinellel ezt akadályozom meg, 3-4 másodpercenként 1KB-ot olvas róla, így nem hagyja parkolni. Gondolom ez jó-jobb megoldás, mintha hagynám hogy továbbra is parkolni menjen 5-6 másodpercenként, amennyiben nincs használva.

(#3145) szaszlaci válasza ViSAS (#3144) üzenetére


szaszlaci
addikt

Attól függ, milyen gyakran nyúlsz hozzá te, és hogy mennyit üzemel egy nap illetve hónap alatt. Ha sokat megy és ritkán kérsz adatot, jobb, ha parkol. Ha nem megy sokat, de gyakran olvasol róla, akkor pedig a sentineles védelem javasolt. Kérdés, hogy ez a védelem tényleg olvas-e, vagy csak generál valamilyen adatforgalmat, aminek lehet, nincs köze a lemez különböző területeihez.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3146) King Unique válasza szaszlaci (#3140) üzenetére


King Unique
titán

"Csak valamelyik újabb lemeznél jön szóba a wdidlw USB-s használata"

Ez pontosan mit takar, mert eddig úgy tudtam, hogy csak SATA-n keresztül működik :F

(#3147) szaszlaci válasza King Unique (#3146) üzenetére


szaszlaci
addikt

Valamelyik újabb szériához írták ebben a topikban többen, hogy van már USB-t is tudó programváltozat, de csak azzal működik. Valamint könnyen lehet, csak a WD saját házaiban.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3148) King Unique válasza szaszlaci (#3147) üzenetére


King Unique
titán

"Valamint könnyen lehet, csak a WD saját házaiban."

Ez evidens, hogy a wdidle3 csak WD HDD-vel, így az USB-s változat is csak WD termékekkel megy. Viszont nem találom sehol...gyártói oldalt most átrendezték, AV-GP-nél volt aszem korábban, de most ott sem találom [link].

(#3149) szaszlaci válasza King Unique (#3148) üzenetére


szaszlaci
addikt

WDIdleDisable a program neve, állítólag direkt USB-s vinyókhoz csinálták. Régebben egyébként a WD oldalán is fent volt, legalábbis innét szólt oda link. Többet nem tudok róla mondani, de függetlenül, hogy mit írnak a linken, ez elvileg forgó lemezekhez való.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3150) King Unique válasza szaszlaci (#3149) üzenetére


King Unique
titán

OK, akkor majd meglesem. Más választás, nagyon nincs is, mivel pl. a 2,5" WD külsők integrált USB csatisak, így nem lehet őket SATA-ra kötni. Esetleg HDS-ben lehet azt-azt tiltani, de az sem az igazi.

Köszönöm a linket. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.