Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) -szabi- válasza balinlin (#3050) üzenetére


-szabi-
őstag

HP progi dobta nekem ezt a hibaüzenetet.
Mindegy megcsináltam ultimateboot-al. ;)
Természetesen pendrive-ról futtatva. :)

üdv
szabi

(#3052) balinlin válasza -szabi- (#3051) üzenetére


balinlin
senior tag

Érdekes, nekem 8.1-en is sikerült használnom. Lényeg, hogy sikerült!

(#3053) pbl8608


pbl8608
csendes tag

Sziasztok!

Most tervezek venni egy WD 3TB Green-t ezért elolvastam ezt a fórumot is, kicsit megijedtem először, aztán azért megnyugodtam...
Találtam egy cikket, érdemes elolvasni szerintem:
http://www.pugetsystems.com/labs/articles/Western-Digital-Green-vs-Red-Hard-Drives-602/

Itt írja, hogy pl default-ból a green-nek 8sec, a red-nek 300sec a parkoltatási várakozási ideje....

Üdv

P.B.L.

(#3054) szaszlaci válasza pbl8608 (#3053) üzenetére


szaszlaci
addikt

"elolvastam ezt a fórumot is"
És grínt akarsz venni? Egészségedre!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3055) tthom


tthom
senior tag

Én eddig nem foglalkoztam az egésszel, egészen más miatt néztem rá a SMARTra. De akkor már lássuk.

WD20EARS, fogalmam sincs hány éves, 412 nap üzemidő, 304 443 pakolás. :)
Hát jó, akkor kapcsoljuk ki. Alapból 8s volt, legyen Disabled, aztán sokkal hangosabb lett, mintha parkolgatna folyton, az érték meg nőtt mint a zállat. Akkor legyen 30, hátha. Ismét csendes és mintha nem növekedne annyira az érték. De hát ha eddig nem ment tönkre, csak bírja még egy keveset. :)

(#3056) worxland válasza tthom (#3055) üzenetére


worxland
addikt

300-ra állítsd.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3057) tthom válasza worxland (#3056) üzenetére


tthom
senior tag

Gondolod? Megpróbálom akkor majd azt is.

(#3058) szaszlaci válasza tthom (#3055) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szevasz neked is..

Első hozzászólást javaslom elolvasni. Nem 300. De lehet, hogy igen.

"ha eddig nem ment tönkre, csak bírja még egy keveset"
Minden bizonnyal.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3059) tthom válasza szaszlaci (#3058) üzenetére


tthom
senior tag

Hello,

tudom, olvastam, valamint az átlinkelt hozzászólást is, azért írtam csak, amolyan tapasztalatként.
Ahogy írtam is, hogy a disabled opció nem vált be, most a 30as van, az jobb, de majd kipróbálom a 300at is. Ha meg tök mindegy, max marad, ahogy volt. Évek óta megy így.

A SMARTnak már úgyis mindegy.

(#3060) Songo


Songo
senior tag

túl a 60.000 parkoltatáson bedobta a win a kritikus merevlemez hibát :(
mennyi időm van még? mentek mindent de ez egy 2tb-os fullra pakolt green :(

Köszi

(#3061) szaszlaci válasza Songo (#3060) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jó esetben annyi, hogy még le tudod menteni az adataidat. HD Sentinellel is rá lehet ám nézni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3062) vass1024


vass1024
tag

Üdv. :D
Érdekelne hogy a wdidle3 progi csak a WD winyoknál lehet alkalmazni? Én egy Toshiba dt01aca200 használnám.

[ Szerkesztve ]

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#3063) szaszlaci válasza vass1024 (#3062) üzenetére


szaszlaci
addikt

Csak WD. Más márkánál pedig nincs lehetőség így módosítani.
Miért, parkol? Milyen gyakran?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3064) Songo válasza szaszlaci (#3061) üzenetére


Songo
senior tag

Sajnos egyre kevesebb adatot sikerül lementenem.
Megakad a másolás és apró koppanások jönnek a wincsiből. szerintem a fejet rángatja :S

3nap alatt sikerült a 30%át átrágnom az adatoknak amiből kb 15% le is lett másolva :S

(#3065) gaboor_


gaboor_
csendes tag

Sziasztok!

A NAS-omban található két WD Green merevlemez folyamatosan pakolja a fejet.
Érdeklődni szeretnék, hogy a fórumban leírt javítási módszer alkalmazásakor formázni kell-e a vinyót ill. a beavatkozás során elvesznek-e az adatok?

Előre is köszi a választ!

Üdv.: Gábor

(#3066) szaszlaci válasza gaboor_ (#3065) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem kell formázni, valószínűleg semmi adatváltozás nem következik be. De elveszhetnek, még ha erre minimális is az esély, ezért adatmentés (amúgy is) szükséges.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3067) gaboor_ válasza szaszlaci (#3066) üzenetére


gaboor_
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#3068) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Ezt most vettem észre. Hol tudom megnézni, hogy hol tart a parkolások száma (melyik sor a SMART-ban)? Van valami ajánlott program amivel átállíthatom?

Köszönöm!:)

(#3069) StSanya válasza laci06 (#3068) üzenetére


StSanya
őstag

Ezt már elolvastad? [link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#3070) laci06 válasza StSanya (#3069) üzenetére


laci06
senior tag

Nem, sry, köszi!:)
22000-nél járok 145 nap használat után. Azért átállítom, de ha jól gondolom, akkor mivel aktívan megy a torrent általában ezért nem nagyon állítgatja le magát.

(#3071) StSanya válasza laci06 (#3070) üzenetére


StSanya
őstag

Én azt sokallom, állítsd át mindenképpen. Én noti HDD-knél 30s-ra, desktopoknál 300s-ra szoktam.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#3072) ANT81


ANT81
csendes tag

Udv.

Haver most keszulne vinyot venni, olvasgatok mindenfele, eleinte ugy tunt wd green lesz, most hogy itt is olvasgattam, mar tuti nem :)
Toshiba vinyoval van valakinek tapasztalata?
Mondjuk az, hogy eppen ilyen vinyoval kapcsolatban kerdezte valaki (#3062) nemreg a hekkelgetes mikentjet, lehet hogy nem sok jot jelent...
Raadasul pont azt a tipust neztem en is (Toshiba DT01ACA200).

A masik 2 lehetoseg az 1 teras wd blue, illetve 2 teras purple.
A megbizhatosag lenne a legfontosabb szempont (na azert nem annyira hogy black legyen) - a parkoltatas mellozese mellett. Nem, mi nem hekkelgetunk :)
+ nagy elony ha 7200-as, de azert nem ugy zug mint egy 747-es :)
Minden ezen lenne, rendszer, torrent, meg a szokasos.
Kisse tanacstalan vagyok....javaslat?
Koszi.

(#3073) szaszlaci válasza ANT81 (#3072) üzenetére


szaszlaci
addikt

Parkolgatni 3.5"-nál csak a WD szokott, ezért az, hogy másnál nem állítható, nem jelent semmit. A Toshibát van, aki szemétnek tartja, és van, aki elég jól összerakott darabnak; utóbbi felé hajlok magam is.
A Purple elvileg elég jó minőséget képvisel (egyelőre), minden bizonnyal jobb, mint a Blue. Kérdés, hogy a Black valóban annyival többe kerül? Az tényleg jó és 5 év garancia van rá.
Ha a hang fontos, akkor viszont ne 3.5-öst, főleg nem Black-et. Ha mégis, akkor talán 5400 rpm-est kellene nézni; aki azt mondja, rendszerre csak 7200, ő azt hiszi, 15 évvel ezelőtt van.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3074) StSanya válasza ANT81 (#3072) üzenetére


StSanya
őstag

Az új Black-eknek nincs már hangja, az a régi széria volt, el kell felejteni ezt már. Bár ez nagy mértékben függ a háztól is, gagyi, olcsó házban bármely HDD berezonálhat... Konkrétan pl. az újabb WD5003AZEX-nek semmi hangja nem volt egy LC Power Pro-925B midi házban. Szóval ha rendszer lesz rajta, én a Black-et javaslom, olyan helyen kell megvenni, ahol megkapod rá az öt év garit!

Ha nagyon low end a gép, akkor meg a Blue. Ha nem megy rá rendszer, akkor lehet gondolkodni Red-en, esetleg Purple-ön...

Szaszlaci véleményét nem osztom: Kell normális 7200-es HDD a rendszer alá, mert a mai rendszereknek, PC-knek pont a háttértár alrendszer a gyenge pontjuk, ezt kell gyorsítani, mert visszafogják a gépet.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#3075) worxland válasza szaszlaci (#3073) üzenetére


worxland
addikt

A Seagate Barracuda is parkol (ST3000DM001), csak talán nem olyan agresszíven.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3076) FF23


FF23
senior tag

Nemrég vettem egy WD AV-GP WD10EURX-et torrentre. Nem melegszik, hangtalan és úgy látom, hogy a parkolási probléma sem érinti:


Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#3077) szaszlaci válasza StSanya (#3074) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor SSD, nem? Meglátásom szerint a 7200 rpm +35 %-a nem sok vizet zavar, annál nagyobb a sebességnövekedés, ha ugyan azon széria nagyobb adatsűrűségű lemezekkel készül el.
Meg az se mindegy, milyen felhasználásnál a leginkább gyenge pont a háttértér: böngészéshez inkább a jó teljesítményű CPU jelent előnyt, ha van elég RAM.

(Minden esetre én tudtam élni 5400-as notilemezzel is, Photoshop mellett is. Számomra az elég RAM a legfontosabb, hogy ne döcögjön, ne akadozzon a rendszer. A gyorsabbnál meg mindig van gyorsabb, sokan cserélnek le féléves SSD-t, mert már lassúnak találják.)

worxland: azt lehet tudni, mivel magyarázza a Seagate a parkolást? Talán igaz a korábban felvetett ötletem, hogy a korszerű lemezfelület vagy fej élettartamát csökkenti, ha sokáig nem parkol.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3078) brd válasza szaszlaci (#3077) üzenetére


brd
nagyúr

Talán igaz a korábban felvetett ötletem, hogy a korszerű lemezfelület vagy fej élettartamát csökkenti, ha sokáig nem parkol.

Ha emiatt parkol, akkor szerintem sokkal jobb lenne, ha csak arrébb mozdítaná a fejet másik sávra időnként (üresjáratban).

The only real valuable thing is intuition.

(#3079) worxland válasza szaszlaci (#3077) üzenetére


worxland
addikt

Nem olvastam sehol róla, csak a HDS adatai alapján látom a gépemben (meg jó nagyokat is kattan - tisztára olyan, mintha Harley-Davidson váltója lenne a számítógépnek :DDD )

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3080) ANT81 válasza szaszlaci (#3073) üzenetére


ANT81
csendes tag

Ha a hang fontos, akkor viszont ne 3.5-öst, főleg nem Black-et. Ha mégis, akkor talán 5400 rpm-est kellene nézni; aki azt mondja, rendszerre csak 7200, ő azt hiszi, 15 évvel ezelőtt van.

No azert annyira nem fontos a hang hogy 2,5-os legyen belole - ott meg a sebesseggel lennenk meglove erzesem szerint, es inkabb az kellene -, csak annyira, hogy 7200-ason belul ne a leghangosabb legyen ha lehet :)
Koszonom a valaszt.

(#3081) ANT81 válasza StSanya (#3074) üzenetére


ANT81
csendes tag

Ha nagyon low end a gép, akkor meg a Blue. Ha nem megy rá rendszer, akkor lehet gondolkodni Red-en, esetleg Purple-ön...

Nos a gepe az mar lowend, de par honap mulva jon az uj gep, annak lenne ez a vinyo az elso eleme...egyelore csak backup cellal, aztan ha jon a masik gep, akkor az uj vinyo mar marad.

Szóval ha rendszer lesz rajta, én a Black-et javaslom, olyan helyen kell megvenni, ahol megkapod rá az öt év garit!

Annyira nem kocka a haver :DDD Szerintem (szerintunk) az naaagyon draga. Talan fel sem tunne neki a kulonbseg, csak meg lettem kerdezve mit vegyen, mert az atlaghoz kepest jellemzoen tulsagosan is koruljarom ezeket a dolgokat, meg a kornyezeteben levo embereknel tobb idot vesztegetek el a gep elott ;)
Hamarosan nalam is lesz 1 kis verfrissites, de en meg ugy gondolom hogy rendszerre kizarolag ssd, + az eddigiek alapjan egy blue-val elleszek.

Koszonom a valaszt.

(#3082) szaszlaci válasza brd (#3078) üzenetére


szaszlaci
addikt

"jobb lenne, ha csak arrébb mozdítaná a fejet"
És ha a fej melegszik fel annyira, hogy erősen csökken az élettartam? Egyre közelebb kerül és a mérete is egyre kisebb kell akkor legyen, így pedig nehezebben hűl és felragasztani se lehet épp Technokollal. Az a beakadna a dohányfüst molekulája szöveget vagy tíz éve hallottam már.

worxland: csak szürkével merem megkérdezni: ugye nem a táp gyengélkedik? Az ilyen rettenet kattogásokat olyankor szokta csinálni. Vagy esetleg döglődik a vinyó.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3083) StSanya válasza ANT81 (#3081) üzenetére


StSanya
őstag

OK, de te írtál "megbízható"-t... :)

WD 3,5" Blue 1TB 64MB 7200 SATA3 15.680,- és 24 hónap gari

vs.

WD 3,5" Black 1TB 64MB 7200 SATA3 22.660,- és 60 hónap gari

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#3084) brd válasza szaszlaci (#3082) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet ez is, de akkor azok a diskek, amelyek szinte állandóan dolgoznak, hogy nem purcannak ki pár hét/hónap alatt? Ott ugye esély sincsen parkolni. Ill. folyamatos üzemben hogyan oldják meg a parkolást úgy, hogy annak értelme is legyen? Vagy érezhetően megakasztja a disk tevékenységét, vagy nem lesz ideje lehűlni.

The only real valuable thing is intuition.

(#3085) ANT81 válasza StSanya (#3083) üzenetére


ANT81
csendes tag

Innen nezve mondjuk valoban nem olyan rossz ajanlat :)
Amikor vegigfutottam a 2 teras kinalatot, akkor azon akadt meg a szemem, hogy a toshiba 22k huf, a wd green 24k, mig a wd black 39k (brutto arak termeszetesen), innen mar egyertelmu volt hogy a black az felejtos, nem melos workstation lesz a gep :) Epp csak azt felejtettem el megnezni, hogy az 1 teras black hany penz :)
Na mondjuk haver ezen az aron valszeg a duplaakkora toshibara szavazott volna, de most mar mindegy, remeljuk sem 2 ev elott, sem belathato idon belul utana sem doglik meg a vinyo :)

(#3086) worxland válasza worxland (#3079) üzenetére


worxland
addikt

Most megnéztem, anno 23 nap alatt produkált 17 ezer parkolást. Akkor beállítottam, hogy 20 perc után parkoljon le a vinyó (nem ezen van a rendszer, hála az égnek), így az azóta eltelt két és fél évben megúsztam további 30 ezer parkolással (maga a gép 24/7-ben megy).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3087) szaszlaci válasza brd (#3084) üzenetére


szaszlaci
addikt

"folyamatos üzemben hogyan oldják meg a parkolást"
A WD megoldotta, mikor menet közben csapkodja a fejet! :)) Az elit darabok meg még a lemezt is képesek folyton leállítani..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3088) klaca1978


klaca1978
tag

Üdv!
Parkolás beállításnál a többi hdd-t is látja, de írja hogy az nem wd vinyó. Ha kiadom a /300 parancsot akkor gonolom a másik vinyót nem babrálja. Illetve ha teszemaszt 2 db wd vinyóm lenne akkor??? kikötöm addig a másikat vagy egyéb prancs van erre?

(#3089) szaszlaci válasza klaca1978 (#3088) üzenetére


szaszlaci
addikt

Két WD esetén mindkettőnél ugyan azt állítja be. Egyéb márkánál nem nyúl hozzá, de azért én kikötném őket a biztonság kedvéért.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3090) klaca1978 válasza szaszlaci (#3089) üzenetére


klaca1978
tag

így tettem biztos ami a biztos alapon kikötöttem addig az SSD-t. A WD most szépen "szaladgál, "
300s-ként parkolgat, nem kattog ,szépen teszi a dolgát tovább

(#3091) Relo


Relo
tag

Sziasztok

Lenne egy olyan kérdésem, ha wdidle programmal módosítom a fw-t, megmarad a hdd tartalma, vagy jobb ha biztonsági másolatot csinálok róla?

[ Szerkesztve ]

(#3092) StSanya válasza Relo (#3091) üzenetére


StSanya
őstag

Elviekben nem érinti az adatokat, gyakorlatban azonban mindig legyen mentésed a kritikus adatokról, s nem érhet kellemetlen meglepetés.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#3093) Great_Muta


Great_Muta
tag

Én bátran ajánlo, a Quiet HDD programot.
WD15EARS vinyóm van, parkolást letiltottam, vagyis APM-ben 255-re raktam a csúszkát. Semmi gond vele, beállítottam, hogy a rendszerrel együtt induljon . Teszi a dolgát ahogy kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#3094) schray


schray
tag

Sziasztok!

Elkövettem egy fajankó hibát ezzel a wdidle3.exe-vel, amit most nem tudok kijavítani. PLS Help!

Két HDD van a gépben és egy SSD. Az egyik egy WD10EZRX green vinyó, ami összetekert magának egy év alatt 52000+ Load/unload ciklust, ezért gondoltam lefuttatom rá ezt a wdidle3.exe-t és teljesen kikapcsolom a számlálót.

Ott szúrtam el, hogy nem választottam le a másikat, ami egy HGST Travelstar 5K750, még a régi laptopomból kimentve.

Mióta átállítottam, egy hét alatt, a HGST összehozott 600 elindulást/megállást, míg a wdidle3.exe futtatása előtt, teljes sokéves élettartama alatt 3400 lett. Hallom is - és nagyon bosszantó - hogy 6-10 másodpercenként kattan egyet. A load/unload cycle hasonlóan meglódult.

Sajnos nem találtam neten semmilyen eszközt, amivel vissza lehetne állítani a firmware-t eredeti állapotába. Próbáltam a wdidle-vel visszaállítani egy percre a számlálót de hatástalan.

Valami ötlet? Nagyon hálás lennék a segítségért!

71% víz

(#3095) szaszlaci válasza schray (#3094) üzenetére


szaszlaci
addikt

Elég meredek, amit írsz, ha tényleg nem nézted félre. Eleve furcsa, mivel tudtommal az 5k750 azonnal parkol, akár még másolás közben is.
Az nem működik, hogy bent hagyod mindkét vinyót, és módosítasz, mint ahogy legutóbb is tetted? Hátha úgy visszaáll. Lehet, nem egy percet, hanem kevesebbet kellene megadni, és megnézni, mit művel úgy. (Hiszen az adott időérték megzavarhatja, túl sok is lehet, és semmi garancia rá, hogy a wdidle 60 sec lefordítás után ugyan azt jelenti máshol is.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3096) schray válasza szaszlaci (#3095) üzenetére


schray
tag

Szia!

Jó volt a tanács, először csak 60secre állítottam vissza, de most levettem 8-ra, így a HGST úgy tűnik már jól működik. Majd ha lesz időm leválasztok mindent és lefuttatom a wdidle-t úgy,hogy csak a wd-green van benn.

Köszi! :)

71% víz

(#3097) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Külső USB-s házakba kívánok pár db 2,5" notivinyót venni, ezek a jelöltek:

- WD10JPVX Blue
- WD10JFXC Red, sajnos elég drága...
- MQ01ABD100 Toshiba
- ST1000LM024 Samsung M8
- HTS541010A9E680 5K1000
- HTS721010A9E630 7K1000

Szívem szerint 2,5" Redet vennék, ami ugye kevésbé parkol, de + cuccok miatti összköltségbe, az már kevésbé férne bele...
WD10JPVX milyen, ezek az újak is parkolás mellett a motort is gyakran leállítják? SATA-n wdidle3 állítgatására jelenleg nincs módom, talán majd a későbbiekben.

Tudom, hogy szinte mindegyik notivinyó parkol, ahogy láttam a Toshibák és Hitachik is elég szaporán, de ezen listából melyiket lenne érdemes vennem, aminek a parkolás, motorleállítás hosszútávon nagyon nem tesz be??

:R

(#3098) szaszlaci válasza King Unique (#3097) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szomorú, hogy még mindig így meg vagyunk lőve ezzel a parkolással.
Nem írtad, mennyit mennének és milyen gyakran lenne hozzájuk nyúlva. Ha a válasz kevés és ritkán, akkor nekem a Hita szimpatikus, természetesen az 5400-es, hisz minek a jobban kopó, zajosabb, melegebb 7200-es.
Egyéb esetben szerintem a nagy többség is a drágább Red-re próbálna meg rábeszélni, és megkérdezné, hogy biztosan nem megoldható-e az a SATA kapcsolat valahogy..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3099) King Unique válasza szaszlaci (#3098) üzenetére


King Unique
titán

Átlagos adattár használat, vsz napi pár órát. Első időszakban intenzívebb írások, nagyobb adatmennyiség megmozgatása, tesztelések stb., később csak szimpla letöltésre és rámásolt tartalmak elérésére lenne használva.
Mivel sok mindent veszek egyszerre és van egy bizonyos keretem, így a Red már nem igazán fér ebbe bele. Illetve jelenlegi helyen most csak notik vannak, így a SATA-n állítgatás is kilőve. Persze, ha muszáj, akkor valamelyik ismerősnél meg tudnám oldani, de ez most egyelőre másodlagos.
Tudom nem feltétlen ideális erre a célra 7200-as, eddig 2,5" és 3,5" méretben is az 5400-asokat favorizáltam, de most tesztelés, gyors adatmozgatás stb. feladatokra is kéne az adattárolás mellett. Szal a 7200-as Hita elég sanszos, már csak a jó ára miatt is, mivel gyári kivitelben az ilyen megoldások komoly felárasak, mind 3x+k körül kezdődnek.

2 Hitachit nem feltétlen akarok venni, nekem a Samsung is szimpatikus, illetve a Toshiba is akár. Utóbbiak ellen mi szól, mitől jobb egy Hitachi, hisz mind3 parkol rendesen?? Sőt, a 3-ból még talán a Samsung legkevésbé.
Illetve Blue-nál hogyan is van ez a motorleállítgatás, mert mintha olvastam volna, hogy a wdidle átállítás után is csinálta egyeseknél? Emiatt natúrban nem is javasolt a kék x-es WD, max frankón belőve az adott progival?

[ Szerkesztve ]

(#3100) szaszlaci válasza King Unique (#3099) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az a baj, hogy már évekkel ezelőtt is totális káosz volt – főleg a gyáreladások miatt –, hogy melyik gyárban készült, milyen minőség ellenőrzés és egyáltalán milyen protokoll mellett az a darab, amit kézbe veszel és van rajta egy adott matrica.
Toshibánál is volt, akinél minimálisan parkolt, aztán pedig olyan, ami gyakran. Samsungot én biztos nem vennék, nekem az is elég, hogy a (korábbi) vinyóiban a kiírt hőmérséklet 5 fokkal kevesebbre volt állítva, mint a valóság..
Az általában bajos WD Blue-nál is ez van, hogy általában szépen rendbe lehet tenni wdidle-lel, azonban ritkán volt olyan tapasztalat, hogy állítás után hülyeségeket kezdett csinálni.
Egyszóval elég nehéz azt mondani, hogy ezzel vagy azzal biztos jól jársz. Viszont ha a napi pár óra alatt azt érted, hogy a többi időben áramtalanítva lenne vagy leállítva, akkor én továbbra is a Hitát mondom, mert azt hiszem, arra senki nem írt olyat, hogy üresjáratban kattogna. Csak nagyon hamar kiteszi parkolni, de ott is marad.
Esetleg a WD Purple, arról a közelmúltban még elég jókat írtak; igaz, az megint nem a legolcsóbb. Vagy WD Black, amire öt év garancia van, viszont az aztán valóban nem az olcsóságáról híres.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.