Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) szaszlaci válasza Wasquez (#3300) üzenetére


szaszlaci
addikt

Korábban írtam:
Az, hogy mi van beállítva ill. mit állítasz be, még nem minden, mert egyáltalán nem biztos, hogy azt csinálja. Ellenőrizni kell -> 1. hsz.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3302) Wasquez válasza szaszlaci (#3301) üzenetére


Wasquez
senior tag

Jó értem, de ez az alap, nem, mielőtt valamit nekiáll az ember javítgatni, megnézi, hogy egyáltalán rossz e?
Ha megjavította, akkor meg leellenőrzi, hogy jó lett e!?
Sosem álltam még neki flexet javítani, ha nem volt baja, ha meg javítottam, akkor mindíg kipróbáltam, hogy jó lett e!

Nyilván megnéztem a fejparkolások számát a réginél is, meg az újnál is, az eltelt időt is, de szerintem írtam is lejjebb, hogy mik az eredmények. Szerintem az is elég reprezentáns adat, ha az első órában 70 parkolás volt egy hdd-n, mialatt beüzemeli az ember, és valószínűleg dolgozik, majd az átállítás után 5 óra üzemeléssel meg 80, nem hinném, hogy ez két hónap múlva ismét 70-et fog parkolni óránként?

A régi meg 5 év alatt parkolt 2000-et, ez szinte semmi.

PC

(#3303) szaszlaci válasza Wasquez (#3302) üzenetére


szaszlaci
addikt

Így van, de ez attól még nem egy flex, mert ha egy lemeznek már baja van, akkor azzal nem sokat csinálsz.

Figyelj. A kezdeti szakasz nem mérvadó, mert az áramtalanítás és a készenlét is parkol. Ilyen sürgős?
Ha a konkrét parkolásig eltelt időre vagy kíváncsi a gyakorlatban, akkor indítasz egy DOS-t, és fülelsz, mikor kattan. Akkor ment el parkolni. Vársz, hogy ott is marad-e. Utána lekérsz valami adatot, ha megint kattan, akkor addig a parkolóvillán is volt.
Ha meg kattog rendszeres időközönként, vagy túl gyorsan parkol a leendő felhasználáshoz mérten, netán még a lemezt is leállítja, akkor módosítasz. Majd újra tesztelsz, hogy jó lett-e.
Szerintem ezeket írtam az 1. hsz.-ban.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3304) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Uraim :R

Dö problem csak akkus üzemmód alatt van jelen és csak akkor ha a gépet magára hagyom. Még akkor is ha a torrent lefoglalná elvileg még ha nem is tölt fel. Itt azt látom, hogy a HDD led irtó gyorsan vibrál és tekeriiiii és ha egeret mozgatom befejezi. Hálózatról 1x parkol / indítás. Azaz reggel pl 3099-en van, másnap indításkor 4000. Nem pedig 30 perc alatt 800X mint akkuról.
Olvastam az összefoglalót, nekem horror és ennyire nem másznék bele.

(#3305) szaszlaci válasza Kolondrum (#3304) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jó kis probléma..
Tehát ha magára hagyod, elkezd valamit csinálni a Win10 – felteszem, más oprendszernél rendben van –, és aközben parkol 2 – 3 másodpercenként. És mivel akkus üzemmód alatt van csak, valami energiagazdálkodási hiba lesz.

QuietHDD programot megpróbáltad? Hátha ébren tartja.
Windows energiagazdálkodási speciális beállítások? (Nem tudom, Win10 alatt mi van.)
Valami BIOS beállítás, ami hajlandó kiküszöbölni a hibát? Ébresztési dolgokra gondolok, AHCI, ..
Valami észrevétlenül felkúszó "okos" segédprogram?

Esetleg hagyni kéne, hogy parkolva maradjon, és az üresjáratkor lévő indexelést akarja csinálni, ami visszarántja. (Ez kikapcsolható a lemez tulajdonságainál, én elsőként ezt próbálnám meg.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3306) Kolondrum válasza szaszlaci (#3305) üzenetére


Kolondrum
félisten

HDD parkolás megoldva akkus üzemmódban. QuiteHDD valóban azt mutatta, hogy akkuról kikapcsol, de hiába tettem maxra nem változott. Tehát nem oldotta meg. A kulcs az amikor elkezd parkolni. Amint kikapcsol a képernyő. Fogod, SOHA beállítás, képernyő halványítás és üres fekete hátterű képernyőkímélő 1 perces bekapcsolással. Ennnyiiii!

(#3307) Zolee11 válasza Kolondrum (#3306) üzenetére


Zolee11
senior tag

Szia!

Én azért ennyivel nem nyugodnék bele, mint problem solved, hisz a kijelző valójában nem kapcsol ki, így is fogyaszt valamennyit. Itt a kérdés az, hogy miért kezdi el folyamatosan parkoltatni, az odáig rendben van, hogy kiadja a jelet, hogy álljon le, és leállna egyszer rendesen. Az már nem okés, hogy ha használatban van, akkor elvileg nem utasíthatná megállásra az oprendszer. Ha az oprendszerben ezt ki is kapcsoltad, akkor elvileg nincs ilyen utasítás.
Viszont a 2. hdd sok esetben az odd helyére kerül, és ugye az egy másik felület, lehet, hogy az alaplap állítaná le, pont akkor amikor a kijelzőt is, viszont a hdd rack és a hdd ezt nem tudja kezelni. A folyamatos fejparkolás mindenképp hibára utal, és én arra tippelek, hogy azt nem (csak) az oprendszer okozza, hanem az energiatakarékossági metódus, és akár alaplapi, bios szinten is lehet gubanc.

no brain, no problem

(#3308) Kolondrum válasza Zolee11 (#3307) üzenetére


Kolondrum
félisten

Való igaz, de win7 alatt nem volt ez, csak win10 óta van a bibi. 1 perces fekete képernyőt állítottam be. Ilyenkor amúgy a noti nagyin keveset eszik, meg amúgy sem megy nekem sokat idle.
MAjd lehet hogy még kutatok. :R

[ Szerkesztve ]

(#3309) kikinda2


kikinda2
tag

(#3310) szaszlaci válasza kikinda2 (#3309) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez az adott darabtól -- nem típustól -- függ, mivel hajlandó úgy működni, és a felhasználási körülményektől.

Az s255 normális működés esetén 255 másodpercre fogja állítani. A /d állít 3720 mp-et. 3810-es érték nem tudom, honét kerülhetett elő.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3311) kikinda2 válasza szaszlaci (#3310) üzenetére


kikinda2
tag

Akkor a tisztánlátás végett: WD Red 3TB 5400rpm 64MB SATA3 WD30EFRX drive-okról írtam. Ezeknél bármelyik wdidle3 verzió a /d paraméterrel az összes parkolási funkciót tiltja és nincsen 3720 másodperces korlát sem. A 1.00 verziójú wdidle3 engedi az s255 használatát.

Meaning of the returned raw value depending on the wdidle3 version

The value 0 is used when the timer is disabled.
The values 1 to 128 are reported in .1s by all wdidle3.exe versions.
The values 129 to 255 are in .1s for version 1.00, but in 30s for versions 1.03 and 1.05
The difference only affects the output, the stored timer is identical between versions. Maybe different WD drives have different beheviour.

wdidle3 v1.00 v1.03 v1.05
0 disabled disabled disabled
1 100ms 100ms 100ms
100 10s 10s 10s
128 12.8s 12.8s 12.8s
129 12.9s 30s 30s
130 13s 60s 60s
254 25.4s 3780s 3780s
255 25.5s 3810s 3810s

(#3312) szaszlaci válasza kikinda2 (#3311) üzenetére


szaszlaci
addikt

Érdekes amit írsz, a tisztánlátás jegyében megtennéd, hogy linkeled a pontos forrást is?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3313) kikinda2 válasza szaszlaci (#3312) üzenetére


kikinda2
tag

Persze
Első találat. :)

(#3314) szaszlaci válasza kikinda2 (#3313) üzenetére


szaszlaci
addikt

Na igen, sejtettem, ezzel viszont egy baj van. Röviden az, hogy nem így van. :)
Az elmúlt "itt" töltött éveim alatt az volt a tapasztalat, hogy két nem csak egy szériába tartozó, de teljesen ugyan olyan típusú lemeznél ugyan az a beállítás, azonos wdidle verzióval mást csinál.
Vagy működik úgy, ahogy meg lett adva:
s30 -> 30 sec
s100 -> 100 sec
s300 -> 300 sec

A másik lehetőség, hogy nem úgy működik: elmegy parkolni és nem marad ott. Nagyobb értékkel 4 mp után parkol, esetleg ekkor se marad. Pár mp után leállítja a tányért (!), aztán egyből fel is pörgeti. Stb.
Ezért került megírásra az első hozzászólás, benne a "Vannak-e buktatók?" rész, és ami utána van.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3315) kikinda2 válasza szaszlaci (#3314) üzenetére


kikinda2
tag

Igen tény, hogy függ a típustól, firmware-től, kontrollertől, OP-rendszertől stb., mindenkinek magának kell letesztelnie a megfelelő beállításokat. Én azt kívánom ismét megerősíteni és jelezni, mert teszteltem és bizonyított hogy a WD Red 3TB WD30EFRX 80.00A80 firmware HDD esetében, az 1.00 verziójú wdidle3 segítségével, a /s255 paraméter megadásával a parkolás 3810 másodpercre állítható és gyanítom, hogy a régebbi Green meghajtóknál is hasonlóan működik.

(#3316) Márton


Márton
nagyúr

üdv
egy 500-as noti hdd-m áll le 8mp-enként (WD500LPCX)
Ennél működik a trükk?
Az összefoglalóban lévő linken nem találom a wdidle3.exe-t.

És csak az időt lehet változtatni, teljesen letiltani nem lehet (ezt a butaságot)?

help

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3317) szaszlaci válasza Márton (#3316) üzenetére


szaszlaci
addikt

[link]
[link]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3318) Márton válasza szaszlaci (#3317) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi a 2.linket
Akkor ez jó lehet a vinyóhoz?

"Wdidle3 ver. 1.05. "Disable" working good "

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3319) szaszlaci válasza Márton (#3318) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az első link meg azért ment, mert ott van a kérdéseidre a válasz: nem tudni, mivel hogy fog működni, ki kell próbálni és utána tesztelni. A disable elég sokszor nem szokott úgy működni, mint várná az ember.
Teljesen kikapcsolni sem feltétlen érdemes, általában a pár perc szokott jó lenni, felhasználástól függően természetesen.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3320) Márton válasza szaszlaci (#3319) üzenetére


Márton
nagyúr

értem, elolvastam.
csak reméltem hátha valaki eljátszotta már a dolgot konkrétan ezzel a típussal
Nekem olyan 30-40p lenne az optimális :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3321) szaszlaci válasza Márton (#3320) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hiába játszotta el ezzel a típussal, akárhogy működhet a te adott darabodnál.

Miből gondolod, hogy fél óra lenne az optimális?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3322) Márton válasza szaszlaci (#3321) üzenetére


Márton
nagyúr

ezt nem tudtam, hogy konkrét modellen belül is eltérhet.
több év során kialakult, saját munkamódszeremből tudom.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3323) Márton


Márton
nagyúr

Úgy látom megúszom, mert a HD Sentinel tudja, és úgyis mindig ott figyel a jobb alsó sarokban, nem baj ha restart után újra beállítja.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3324) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Adott egy megörökölt 4 éves Fuji Lifebook AH532. Keveset ment / megy, de a winchester parkolása a kép szerinti igen magas értéknél jár.

Érdemes változtatni az időzítésén? Vagy ha gyárilag így van beállítva akkor maradjon továbbra is.

(#3325) szaszlaci válasza Ferink (#3324) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

Mennyi az a keveset ment? Áttekintés fülön ott az üzemidő. Ha tényleg keveset, akkor érdemes lenne állítani rajta, ez így tényleg elég sok.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3326) King Unique válasza szaszlaci (#3325) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a S.M.A.R.T.-ból ki lehet olvasni, amit írtam is a másik topikban.
Illetve én irányítottam ide a kollégát. :)

[ Szerkesztve ]

(#3327) Ferink válasza szaszlaci (#3325) üzenetére


Ferink
tag

169 nap üzemidő, és 3480 indulás / leállás.

(#3328) szaszlaci válasza King Unique (#3326) üzenetére


szaszlaci
addikt

Vagyis ez órában számol, jó tudni. És más lemezeknél is ezt jelenti vajon ez a szám?

Ferink: Hát igen, hogyha azért heti egy óránál többet akarod használni ezt a notit/lemezt, érdemes lenne állítani. 1. hsz-ben ott vannak a részletek; ki kell majd próbálni, hogy tényleg úgy működik-e, mint ami be lett állítva.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3329) King Unique válasza szaszlaci (#3328) üzenetére


King Unique
titán

Igen, pl. a WD merevlemezeknél általában ezt tapasztaltam. De mondjuk más gyártók modelljeinél is, legalábbis azoknál igen, amelyeket eddig használtam. Ha az attribútum értékét leosztottam 24-gyel, akkor mindig azt a működési időt kaptam napokban, ami az áttekintés fülön szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#3330) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Ismét beigazolódni látszik, amit évek óta mondok: hogy Hitachi.

2013 áprilistól gyűjtött, 73'653 darabos statisztika, ahol otthonra szánt lemezek voltak szerverben.
Utolsó oszlop a meghibásodás.

WD-ből csak az EFRX, azaz Red sorozatot láttam feltüntetve. Kár, hogy ma már úgy van össze-vissza címkézve, hogy nem lehet tudni, honnét jött az adott lemez.
Részletesebben.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3331) Ferink válasza szaszlaci (#3325) üzenetére


Ferink
tag

Sziasztok!

Köszönöm a segítségeteket!

A leírás szerint sikerült a parkolást átidőzíteni. 4s volt a default, 300s-ra áttettem.

[ Szerkesztve ]

(#3332) szaszlaci válasza Ferink (#3331) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azért Sentinelben érdemes ránézni pár hét múlva, hogy tényleg úgy növekszik-e az érték, ahogy az várható; vagyis kb. bekapcsolásonként egyet-kettőt.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3333) Márton válasza Márton (#3316) üzenetére


Márton
nagyúr

Leürült a vinyó, így meg szeretném csinálni az autopark tiltást.
Pendrive boot, wdidle3 indít, alapból 8sec volt.
De hiába adtam meg neki a /d paramétert vagy a /s300-at, elfogadta mindet, de még mindig, teljes kikapcsolás után is parkol 8 sec után :(

Van valami egyéb ötlet/utility? Úgy látszik a wdidle3 erre a vinyóra hatástalan.
A HD Sentinelen a fejlett energiagazdálkodást ha átállítom 96-ról 254-re, akkor tökéletes.
Ezt nem lehetne valahogy a WD agyába vésni? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3334) szaszlaci válasza Márton (#3333) üzenetére


szaszlaci
addikt

Lehet próbálkozni pl. 90 - és 60 másodperccel, hátha hajlandó működni vele. Ezek alapvetően normális értékek, ha neked sincs ellenük kifogásod.

Milyen jó, hogy a pár hónapja megfizethető árba csúszott SSD nem olcsóbb lett, hanem újra drága. Úgyhogy maradnak nekünk a lemezek még jó darabig. :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3335) Márton válasza szaszlaci (#3334) üzenetére


Márton
nagyúr

De én a percenkénti parkolástól is megőrülök.
Most, hogy még pár óráig üres, és van dos bootom is, ki akarom iktatni.
Az APM szintet nem lehet belevésni?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3336) szaszlaci válasza Márton (#3335) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tudtommal nem lehet, mert ha nem tévedek, a vinyónak ez egy változó a gép felől.
Csak egy ötlet: mi van, ha a BIOSban megnézed, nem lehet-e állítani? Elvileg az APM épp oda készült.

Mi baj a percenkénti parkolgatással, megakad a rendszer? Vagy csak a kattogás az "őrjítő"?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3337) Márton válasza szaszlaci (#3336) üzenetére


Márton
nagyúr

kattogás és a 2-3 mp delay, amíg egy másolás, olvasás, bármi elkezdődik
és igen, mivel szupercsendes a gépem, a kattogásnak sincs itt helye

A Biosban nem láttam hdd-re vonatkozó apm állítást.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3338) Márton válasza szaszlaci (#3336) üzenetére


Márton
nagyúr

Viszaraktam mindent, ahogy volt, 8 mp-re.
Azóta a hd sentinel nem engedi állítani az APM-et, "nem támogatott funkció"
Remek :W
ötlet?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3339) szaszlaci válasza Márton (#3338) üzenetére


szaszlaci
addikt

Esetleg másik értékkel meg lehetne próbálni.

Ha az nem, akkor másik wdidle-lel. Van 1.0, (1.03) és 1.05. Bár nem hiszem, hogy pont így lenne, de ezt a hozzászólást érdemes elolvasni!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3340) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A témát a parkolás kérdése indította el - mostanában barátkozom a gondolattal, hogy beszerezzek egy 10terás Seagate Ironwolf Pro-t, kisebb summával olcsóbb a HGST-nél - ráadásul könnyebben beszerezhető. Viszont a jelek alapján elég gyakran paroklgat:(

Nem vagyok barátja a FW-ben turkálásnak (ha egyáltalán ennél a modellnél lehet), ez elég nyugtalanító...

#3330: nem a gyártót kell nézni, hanem a szériát. Amire szégyell a gyártó 5év garit adni, azt távolról el kell kerülni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3341) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Tegnap ránéztem én is sentinelben, hogy mennyi parkolásom volt és kikerekedett a szemem amikor megláttam, hogy 234415 :Y
Egy kis kínlódás után sikerült DOS pendrive-ot létrehozni, persze az első hsz-ben szereplő programmal nem sikerült, így Rufussal csináltam meg.
Alapban 8sec volt megadva neki, beállítottam 300-at amit vissza is jelzett program.

Most akkor annyi a dolgom, hogy figyelem néhány napig a sentinelben a számot, nem-e növekszik rohamosan a parkolások száma?

(#3342) szaszlaci válasza Melorin (#3341) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, nézed, csökken-e kb. napi 1 – 10 közötti értékre.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3343) marlowe66


marlowe66
csendes tag

Sziasztok! Nemrég raktam össze egy kis asztali gépet.
-Alaplap: Asrock Z270M Pro4,
-Cpu: i7 6700 non-k,
-Ram: 2x8gb Kingston Hyperx Savage 3000mhz,
-Táp: Evga B3 450W,
-HDD: 2 db. Western Digital Blue 2.5" 500GB 5400rpm (WD5000LPVX)

A hibajelenség a következő lenne, hogy a második hdd-m amin ugye nincs oprendszer az fogja magát és felpörgés után ha nem nyitok meg rajta valamit akkor hamar lekapcsol. Ez lehetséges az APM miatt van? A mostani EVGA tápom előtt egy Chieftec Force 500W típusu tápom volt azzal nem emlékszem, hogy produkálta volna a hdd a ki és be kapcsolást. Sajnos azt a tápot hamar visszavittem a boltba mert a ventillátora hibás volt. Lehet az új EVGA táp is problémás vagy esetleg a winyó az tényleg ilyen?

Hangfájl: https://drive.google.com/open?id=0BxssC-Qi362ocll3b0paTGVaY2c

Kép:

[ Szerkesztve ]

(#3344) King Unique válasza marlowe66 (#3343) üzenetére


King Unique
titán

Korábban volt itt a topikban egy hasonló eset, amelyre az alábbi válaszokat kapta az illető. Ezen sorozatnál egyébként jellemző a motor gyakori leállítása és felpörgetése.

Windows alatt a merevlemez leállítása az energiagazdálkodási beállításoktól is függhet. De, ha az a cél, hogy biztosan ne álljon le a HDD, akkor a HDS-ben ott van a lemezek leállásának akadályozása opció. Illetve az APM maxra állítása is meggátolja, de a beállítás automatikus alkalmazása csak a regisztrált programverzióban használható.

Egyébként nálad a fejparkolás értéke hexadecimálisan 2B84, ami 11140 decimálisan. Az ugyan nem kevés, de nem is sok, pláne az adatlapon feltüntetett 600 000-es limithez viszonyítva. Tehát nem feltétlen muszáj megpiszkálni, illetve a motor leállásának tiltásához megteszik az előbb említett beállítások is.

[ Szerkesztve ]

(#3345) szaszlaci válasza marlowe66 (#3343) üzenetére


szaszlaci
addikt

A táp(hiba) úgy nem szól bele, hogy csak akkor áll le, ha nincs adatlekérés; a korábbival is csinálhatta, csak nem tűnt fel.
Ha jól hallom, felpörgetés után pont 8 másodper múlva megy parkolni a fej és ott is marad, ami nem baj, ha ritkán használod és nem nő nagyon az érték.
Ami a lemez leállítását illeti, az valóban nem jó, ha naponta sokszor újra felpörög, én is az oprendszer beállításainál kezdeném a hibaelhárítást. Pontosan mennyi idő alatt áll le, véletlen nem húsz perc?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3346) marlowe66 válasza King Unique (#3344) üzenetére


marlowe66
csendes tag

Köszi a leírások alapján a HDS-el sikerült kilőni az APM-et. :) Windows 10-et használok de ott az energia gazdálkodásnál a hdd-lekapcsolását "Soha"-ra állítottam és mégis leállt a HDD. A biosban is kikapcsoltam a HDD energia gazdálkodást és még is leállította... Furcsa, hogy csak egy third-party szoftverrel lehet csak az APM-et kapcsolgatni... :/

[ Szerkesztve ]

(#3347) marlowe66 válasza szaszlaci (#3345) üzenetére


marlowe66
csendes tag

Értem, hát elég vájtfülű vagyok de tényleg nem emlékszem erre a fel le kapcsolgatós zajra a másik tápnál.. :) Windows 10-et használok ott az energia gazdálkodásnál kivettem a hdd lekapcsolást de még így is lekapcsolt.. :/ Most Hard Disk Sentinellel kilőttem az APM-et és így most jó. Remélem az élettartamára nem lesz nagyon rossz hatással.. :)

[ Szerkesztve ]

(#3348) szaszlaci válasza marlowe66 (#3347) üzenetére


szaszlaci
addikt

Érdekes, bár W10-nél nem sok minden lep meg.. :) Az élettartamra a gyakori tányérfelpörgetés volt rossz hatással, mert nagyon igénybe veszi.
Érdemes a fejparkolások számát (Load/unloud...) megnézni egy hónap múlva, lehetőleg olyan ezernél ne emelkedjen többet ennyi idő alatt.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3349) King Unique válasza szaszlaci (#3348) üzenetére


King Unique
titán

Mi ebben az érdekes? Az említett energiagazdálkodási beállítás köztudottan nem minden esetben hatásos és nem hiába szoktak külső programokat használni ezen célra. USB-n meg még annyit sem ér, mert ott az USB-chip firmware-ben lévő beállítások dominálnak. Ja, és ez nem 10-es fícsör, hanem ugyanígy van a többi Windows-verzió esetében is...

[ Szerkesztve ]

(#3350) Loha válasza marlowe66 (#3343) üzenetére


Loha
veterán

Azt gondolom tudod, hogy a laptop vinyó amit rendszernek használsz, jóval lassabb mint egy asztali 7200rpm-es WD Blue.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.