Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2691) batagy


batagy
őstag

Vettem egy 2.5" WD Blue 500 GB WD5000LPVX-et.

Igazából nem tudom, hogy a fejparkolás és a lemez pörgés leállítása ugyanaz a beállítás-e, de én kipróbáltam, és a lemezpörgést leállást (spin down) sehogyan sem lehet letiltani.

WDIDLE3-mal DOS boot lemezről sikeresen át tudtam állítani, mármint a tool szerint. Az alábbi kettőt próbáltam:
"wdidle3 /D"
"wdidle3 /S300"

De valójában nincs hatása a lemezpörgésre. Akármire van állítva a WDIDLE3, a lemez 8 másodperc inaktivitás után leállítja magát, és ha újra felpörög, ha pl. olvasni akarunk egy mappát a lemezről.

Próbáltam az itt leírt módszert is a WdIdleDisable V6 -tal. Ezt windows-on kell futtatni. Natív SATA interfészen "Drive Not Found". Beraktam a vinyót egy ASM1051 chipes USB3 rackbe, ott felismeri, viszont így "Drive update not applicable."

Nekem így nem jó, mert én Squeezebox szerverrel szeretném használni egy NAS-on, az meg azt csinálja hogy aktuálisan játszott számot berakja a cache-be, így minden szám lejátszás elkezdése után leáll a pörgés, de a következő számnál, vagy ha léptetek, akkor újra felpörög. Ez rendkívül idegesítő.

Utolsó ötlet még valaki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.