Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-03-01 18:52:34

LOGOUT.hu

Huawei P9 Lite 2017 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) kory24


kory24
őstag

Van olyan program is amiben állítható a Led színe pl telegram messenger ha jól emlékszem.

(#652) Occon adom


Occon adom
aktív tag

A telefonban van valahol hangszín szabályzó valamilyen formában?

(#653) donnie.d válasza ASMPeterP (#640) üzenetére


donnie.d
aktív tag

ROM, nem RAM. :)

(#654) ASMPeterP válasza donnie.d (#653) üzenetére


ASMPeterP
csendes újonc

Biztos? Ha nem lenne írható hogy menti el a képeket? :)

(#655) Huawei HUN válasza Occon adom (#652) üzenetére


Huawei HUN
Hivatalos

Szia!

A telefonon nincsen gyári hangszín szabályzó.

Üdv!

(#656) Timer


Timer
veterán

Üdvözöljük a hivatalos képviselőt a topikban!

Sokunk visszatérő kérdése: mikorra várható végre frissítés minden egyes P9 Lite 2017 készülékre? Még az első szoftver van a telefonomon, miközben másoknak már két új változat is megjelent. Nem jelez sem a hi-care, sem az alap rendszerfrissítő alkalmazás elérhető szoftverváltozatot.

Nem zugboltos megoldás, kártyafüggetlen, gyártói garanciával, hazai forrásból.

[ Szerkesztve ]

(#657) Zolka25 válasza Timer (#656) üzenetére


Zolka25
tag

Én is ugyanezt szeretném kérdezni. Én már többször írtam az ügyfélszolgálatnak, de sajnos érdemi információt nem kaptam. Az érthető, hogy nem mindenki pont egyszerre kapja, de itt már több hónapos eltérés van. :(

(#658) donnie.d válasza Zolka25 (#657) üzenetére


donnie.d
aktív tag

...és hozzátenném, hogy nálam a P8 Lite-tal is ez volt, s az sem volt zug GSM-beli változat.
Csak ott annyival könnyebb volt, hogy a magyarországi Huawei oldalon fenn voltak a szoftverek. Itt nincs.

(#659) Zolka25 válasza donnie.d (#658) üzenetére


Zolka25
tag

Ez bosszant amúgy a legjobban, hogy még ha automatikusan nem is frissül, akkor legalább a honlapon lenne fent. És aki akarja megcsinálja magának. De neeem, inkább semmilyen lehetőséget se adnak. :@

(#660) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Ismét telefonvásárlás előtt állok:))
Samsung A5 2017 vagy Huawei P9 lite 2017 melyiket vennétek?
Segítő válaszaitokat előre is köszönöm

(#661) donnie.d válasza espi38 (#660) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Én olvastam most róla gyorsan véleményeket (mert szerintem az jobban mérvadó, mint egy teszt), valamint meglestem multimédia terén miket tud. Ha neked másodlagos a kinézet, meg a vízállóság (amiről valaki azt írta, hogy nála beázott, szóval...), akkor szerintem Huawei P9 Lite 2017 is megtudja neked adni azt, amit a A5 2017-től várnál annyi különbséggel, hogy megmarad a tárcádban az árkülönbözet.

Ahogy olvastam a véleményeket van, akinek fagy, illetve panaszkodtak arra, hogy több program nem kompatibilis, továbbá valakinek be is ázott vízállóság ellenére (már, ha tényleg az).
Nálam a készülékkel probléma nem volt, alkalmazások terén nincs agyon telepítve, valamint a feleslegeseket letöröltem, és azokat nem is telepítettem, amikről tudtam, hogy akkuzabálók (facebook, messenges és társaik), hanem kerestem helyettük alternatív megoldást (pl. facebook lite). Két hónapos a készülékem, nálam még nem fagyott, nem csinált semmi furcsaságot. Gyors, stabil. Miután hozzászoktam, s nem nyomkodtam egész nap, mint az örült beállt egy átlagos 3 napos üzemidőre.
Megvásárlás után írtam róla hosszabban:
- Első élmények
- Kamera
- Kamera éjszaka
- Akkumulátor

Két negatívumot tudnék neked felhozni eme telefon ellen, amivel bőven együtt lehet élni. Az egyik az üveg hátlap, aminek köszönhetően, ha nincs vízszintben a telefon könnyen elindulhat felfedezőútra. Ezek mellett pedig kézből könnyen kicsúszhat, ha csúszik a kezed, vagy ügyetlen vagy az adott pillanatban. Ez tokkal bőven korrigálható, hiszen számtalan elég designosra sikerült tok van. Fentieket csak kicsomagolás után az ágyon tesztelgettem, mert a teszt alapján már megvásárlás előtt megvolt a tok rá.
Ha meghülyülsz a frissítéstől, akkor lehet ez nem a te telefonod. Ez a második Huawei telefonom, s három éve vettem meg az elsőt, de akkor is jellemző volt jó pár modellnél, hogy két tulaj ugyanarra a modellre akár 1-1,5 hónap eltéréssel kapta meg a frissítést. A maradék tulajdonosok meg netről kellett letölteni, mert nem jelzett a készülékük. Úgy tűnik ez Huawei gubanc, mert itt is van, aki már márciusban kapott frissítést, valaki még mindig nem. Ámbár nem tisztázódott, hogy kártyafüggő,kártyafüggetlen, valamint egy simes, két simes készülékek frissültek-e. Bár az én szemszögömből lényegtelen is, mert komolyabb frissítés eddig még nem volt, s nálam a készülék hibátlanul működik.

[ Szerkesztve ]

(#662) espi38 válasza donnie.d (#661) üzenetére


espi38
őstag

Szia!
Köszönöm a kimerítő válaszodat.
Nos arra jutottam vagy a sors fintora dolgozott eladták az orrom elől az A5 2016-ot így marad ez a típus.
Már csak egy tokot kell gyorsban beszereznem a típushoz.

(#663) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Új teló tulajként megvagyok vele elégedve minden téren. G2-őm volt, azt imádtam, de sárgult..aztán lett g4-em, de az meg túl nagy volt+szellemképes lett aztán meg bootlopos...ezt néztem ki sok nézegetés után és ár érték arányban verhetetlen. Kamera full, kijelző nem rossz, 3 gb ram jó, proci stb. nem rossz szintén, amikkel játszottam idáig, vagy ahogy használtam a telót ment vele nagyjából minden. Az akkumulátor meg bajnok, elég sok telefonom volt már, de ilyen még nem, amitől kész voltam, hogy másfél napig bírja ha használom rendesen. A 16 gb tárhely viszont kevés, így vettem micro sd-t, de egyenlőre csak a képek mennek oda, a belső tárhely meg egyre fogy, ha felteszek valamit, vagy frissül ez az..kérdésem az lenne, hogy rootolni kilehet e programmal, mert manuálisan macerás szerintem hogy a gyári hulladékokat leszedjem, illetve ha nem megy, akkor hogy tudnék átmozgatni játékokat a micro sd-re, mert egy két ilyen appot leszedtem ami át tenné a dolgokat, de semmit nem csinál, nem tudja amit kell. Várom segítségeteket, köszönöm!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#664) szabi97 válasza Feri1977 (#663) üzenetére


szabi97
tag

Bootloadert ki kell nyitni sajnos a rootoláshoz, van a neten one click root is, de a program azt írja ki, hogy még nincs megoldás erre az eszközre, pár hét, talán pár hónap és remélhetőleg megjelenik egyszerűbb módszer is. :)

(#665) donnie.d válasza espi38 (#662) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Nekem ez van rajta, és teljesen megvagyok elégedve vele.
Ha tokot nézel rá idehaza számolj 2500-5000 forintos árral (amiket én láttam). Amit linkeltem ebayről vettem hat hetes szállítási határidővel 890 forintért.

(#666) mjani1172 válasza Feri1977 (#663) üzenetére


mjani1172
addikt

A root-al nagyon óvatosan a Huawei mobilokkal, én eddig nem láttam olyat aki ne bánta volna meg

(#667) Feri1977


Feri1977
senior tag

...jólvan, rendben, köszönöm szépen. Hát akkor nem tudom mi lehetne a megoldás, de a rendszeren kivül ami frissül, meg van viber, és 3 közepes méretű játék rajta, máris alig van 2gb helyem ez nagyon kevés..a képeket így is sd kártyára mentem már amit csinálok. Valami jó app kéne, ami átrakja a kártyára a dolgokat amit akarok, a 70.-ás rendszer érdekes, hogy nem tudja alapból, mikor úgy emlékszem az 5.01-es tudta még az lg g2-őmön.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#668) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
tegnap én is vettem egy készüléket.
Meglepődve tapasztaltam,hogy új készüléken van gyárilag kijelzővédő fólia,mindenkinek volt?
Ez telenoros és egy simes.
Ez a dual sim kérdés nem szoftver kérdése,nem hinném hogy a huawei gyártana csak a szolgáltatóknak egy simes készüléket ami egyébként alapból dual simes verzióban adtak ki?
Mi a legfrissebb rom független változatban tudja valaki,szívesen ki próbálnám a dolgot?
Szép napot mindenkiknek.

(#669) mjani1172 válasza Feri1977 (#667) üzenetére


mjani1172
addikt

Mintha azt olvastam volna hogy enged telepíteni az SD kártyára is. De az asszonyé a telefon, és csak alap dolgokra használja így ez még nem merült fel nálunk, nem próbáltam.

(#670) Rula válasza Feri1977 (#667) üzenetére


Rula
tag

Ha az alapértelmezett tárhelyként az SD-t állítja be az ember, akkor nem pakolja át oda az alkalmazásokat?

espi38: Nekem nem volt rajta fólia, bár nem szolgáltatótól vettem.
P8 Litenál szoftveresen lekorlátozták a második simet, ha jól rémlik. Lehet itt is ezt csinálták
Éééés frissítést a legtöbben nem nagyon kaptunk,( én pl. B106on vagyok) szóval a legfrissebb az passz

[ Szerkesztve ]

(#671) espi38 válasza Rula (#670) üzenetére


espi38
őstag

Akkor fóliát az ember rakta rá,bár nagyon gyárinak nézett ki:)
Gondolom a független romot is rá lehet rakni egy szolgáltató függő telefonra???
milyen számkombinációval lehet megnézni,hogy adott készülék valóban simlock záras e?

(#672) Rula válasza espi38 (#671) üzenetére


Rula
tag

*#*# 2846579#*#* tárcsázóba, 3. Network blabla, Sim lock info. Simlock:deactive nekem, úgyhogy gondolom az a független.
A függőre meg függetlent rakni szerintem nem olyan egyszerű, és nem éri meg annyira megpróbálni, mert lehet tönkreteszi a telefont

(#673) espi38 válasza Rula (#672) üzenetére


espi38
őstag

Köszönöm az infot,persze,hogy le van zárva.
Ez is csak nálunk van magyarországon :W :W :W :W

(#674) kory24 válasza espi38 (#673) üzenetére


kory24
őstag

Telekom-nál pl nincs lezárva

(#675) espi38 válasza kory24 (#674) üzenetére


espi38
őstag

Hmm!
Én még nem vettem olyan telenoros telefont ami ne lenne lezárva,szigorúan veszik nagyon.
Vett úgy valaki P9 lite 2017-et hogy volt a kijelzőn fólia?

(#676) kory24 válasza espi38 (#675) üzenetére


kory24
őstag

Telekom-nál nem volt fólia kijelzőn.

Egyébként Telekom honlapján írja is melyik készülék független.
Direkt úgy választottam.

(#677) espi38 válasza kory24 (#676) üzenetére


espi38
őstag

Akkor szerintem az előző tulajdonos tette rá,kérdés,hogy azért tette rá mert megsérült karcolódott a kijelző vagy védelem miatt,egyébként van már a típusra használható üvegfólia ami mindenhol védi a kijelzőt?
Hátlapi fólia gondolom létezik hozzá?

(#678) kory24 válasza espi38 (#677) üzenetére


kory24
őstag

Én nem vagyok ennyire telefon védő típus. Nem teszek rá semmilyen fóliát, de ahogy olvastam nem is olyan egyszerű a kerekített szélek miatt. 1,5 hónapos teló, de nincs rajta karc, mondjuk nem teszem kulcs mellé, nem dobálom, stb.
Hátlap üveg, csúszós ezért tokot használok jelenleg olyat, mint lentebb linkeltek neked, de nemannyira tetszik, de már úton egy Nilkin.

Egyébként érdekes, most nézem, hogy model választásnál már van külön P8 lite 2017 és P9 lite 2017 is.
Ugyanaz a 2, akkor minek? Vagy azért hogy aki nem tudja hogy ugyanaz a 2 az is nyugodtan rendelje? De akkor lehetett volna p8/P9 lite 2017

Mikor én rendeltem még csak P8 lite 2017 néven volt.

(#679) Feri1977


Feri1977
senior tag

Fentebb már írtam, hogy megvagyok vele elégedve teljesen, de ez az üveg hátlap totál nem kellett volna, szép meg minden, de mivel karcolódik csúszik így mindenki úgy is vesz rá tokot, én is vettem egy kéket, így nem látszik úgy sem a hátlap, a hátránya meg megmaradt, hogy mivel üveg, nehéz a telefon, ilyen baromságot, inkább a hangszóróval foglalkoztak volna, hogy szóljon jobban, mert a 4 éves g2-őm amim volt mélyebben szólt sokkal. Na szóval, írtátok a rootolást sokan megbánták akik csinálták...akkor oké, azt nem teszem, de pár programot játékot akkor is átakarok rakni sd-re, mert már lassan 2 gb helyem van, mert mindíg frissül valami gyári szar+már nem merek semmit rá rakni, így is alilg van, és befog telni, ez így nem oké. Lehet olyat választani ugye a menüben, hogy mindent sd-re tegyen, na most ha átváltom, akkor a mostantól felrakott cuccokat fogja odatenni csak, amik már fent vannak játékok stb. bekonfigolva azok nem, mi a véleményetek ezekről?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#680) espi38


espi38
őstag

Valóban nincs normális mélye a telefonnak, az elődjének sokkal jobb volt a hangja. Ha valakit érdekel van egy ilyen készülékem amitől meg vállnék

[ Szerkesztve ]

(#681) lacibacsi válasza kory24 (#676) üzenetére


lacibacsi
addikt

Én egy hete vettem meg a Telekomnál és van rajta fólia! Viszont a telefon a honlapon írtakkal ellentétben NEM FÜGGETLEN! Csak T-kártyát ismer fel!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#682) goop válasza espi38 (#675) üzenetére


goop
őstag

Telenor nekem úgy adta, fóliásan.

(#683) Feri1977


Feri1977
senior tag

Fóliásan vettem én is, de egy belvárosi gsm boltban 68 ezerért, ez a legalja az összes bolthoz képest az ára. Lényeg ez nem védőfólia, csak egy mezei kis fólia rajta.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#684) lacibacsi válasza Feri1977 (#683) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ez a "mezei kis fólia" a P8 Lite-on másfél évig bírta nekem...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#685) Feri1977 válasza lacibacsi (#684) üzenetére


Feri1977
senior tag

Értem persze, de ez nem kijelző védő fólia, csak ráraknak gyárilag valamit, hogy minimálisan védje, a semminél jobb. Amúgy meg én pont most szedtem le, mert a kijelző színeiből kicsit visszavesz, nem sokat, de szebb nélküle, ami még zavar, az az, hogy nincs rajta kijelző védelem gorilla glass például, idáig minden telefonomon volt, ezt most vettem 1 hete, és a specifikációban bárhol néztem, nem írták, milyen kijelző védelmet kapott, valaki tud valamit erről?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#686) Zolka25 válasza Feri1977 (#685) üzenetére


Zolka25
tag

Kerestem én is, de sehol nem volt róla info. Nekem nincs rajta se fólia, se tok. Mindig zsebben hordom. Így semmi karc nincs rajta.

(#687) kory24 válasza lacibacsi (#681) üzenetére


kory24
őstag

Érdekes. 2017es?

Akkor nekem még szerencsém volt, hogy akkor még függetlenül árulták.

(#688) lacibacsi válasza kory24 (#687) üzenetére


lacibacsi
addikt

Nem. Az "sima" P8 Lite. Amit most vettem, az meg P8 Lite 2017, amit nálunk ugye P9 Lite 2017 néven árusítanak...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#689) kory24 válasza lacibacsi (#688) üzenetére


kory24
őstag

Lényeg, ha weboldalon függetlennek van írva és közbe meg nem az, akkor sztem lenne jogalap kérni fuggetlenítését vagy függetlenre cserélését hiszen téged így megtévesztettek / becsaptak / átvertek..

(#690) goop


goop
őstag

Megy a duálosítás, 3 napot játszottam vele, de most ok. Ota frissült is, második imei 000000000, c432B110 most, nem test-keyes, oem relock mivel csak visszazárni lehet, persze fizetőssel lehetne sima lock is, sok tégla volt, nehéz szüléssel, majd a hétvégén lehet, hogy közzé teszem, de nagyon nagyon gázos, ezért még meg gondolom.

(#691) kory24 válasza goop (#690) üzenetére


kory24
őstag

Szia!

Én nagyon örülnék neki, ha közzé tennéd, hogyan lehet duálosítani. Meg persze biztos mások is :) Köszi előre is ha megteszed! :R

(#692) Feri1977


Feri1977
senior tag

Engem továbbra is bánt, hogy az üveg miatt dög nehéz a teló, és felesleges, hiszen úgy is tokba van, azaz csak hátránya van, számomra rideg így az egész "személyisége" a telefonnak, mert kemény a fogása, fentebb már írtam vegyesek az érzéseim, egyszer imádni tudnám a telót, egyszer meg eladnám kb. a hangszóró gyatra, az üveg amit írtam csak hátrány, a kijelző meg kezd kicsi lenni..3 évig volt g2-őm, az is 5.2-es volt, de most fél évig egy g4-em volt, az 5.5-ös, csak bedöglött..kicsinek találom az 5.2-est, ma már amúgy is mindenkinek tepsi telója van, és jobban lehet rajta látni mindent/írn stb. vagy most tévedek, és maradjak csendbe, és örüljek, hogy van egy nagyon jó középkategóriás telefonom?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#693) donnie.d válasza Feri1977 (#692) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Nekem nem az jön le, hogy vegyesek az érzelmeid a telefonnal kapcsolatban, hanem az, hogy vannak olyan tulajdonságai, amikkel nem tudsz együtt élni.

Az én véleményem, hogy jobban jársz, ha eladod, mint hogy "x" időközönként benyögöd, hogy az üveg miatt dög nehéz, meg gyatra a hangszórója, továbbá nincs benne gorilla glass, valamint folyamatosan a G2-höz, meg G4-hez hasonlítod, és neked kicsi a kijelző, kevés a tárhely stb.
Csak azért mondom ezt neked, mert aki esetleg ebben a telefonban gondolkodik lehet megtévesztőek lehetnek az észrevételeid, hiszen például részemről a kijelző pont elég, s nagyobb nem is kéne. Az üveg hátlap engem nem zavar, lévén tok védi, de megfogdosva nekem nem tűnik nehezebbnek a telefon a többihez képest. A hangszóróval nincs gondom csengőhang, ébresztő, telefonálás terén, minden mást fülhallgatón használok. Kijelzőt pedig fólia védi, valamint vigyázok rá, így kicsi az esély, hogy betörjön a kijelző.

(#694) Rula válasza Feri1977 (#692) üzenetére


Rula
tag

A G2nél 4grammal nehezebb, a G4nél pedig 8grammal könnyebb :U

(#695) Zolka25


Zolka25
tag

Nekem fekete van és pont ez a "rideg" elegancia tetszik benne. Lehet, hogy az üveg nem a legpraktikusabb megoldás volt a cég részéről, de nagyon mutatós szerintem. :)

(#696) Feri1977 válasza Zolka25 (#695) üzenetére


Feri1977
senior tag

Nekem nem jön be ez a rideg, meg hiába mutatós, tok van rajta, úgy sem látszik, tok nélkül csúszik esik összevissza a telefon, meg karcolódik, semmi értelme, tokban van, és kemény a fogása, nekem nem jön be a ridegség, olyan, mintha egy üveget fognék vagy vasat szó szerint, a többi telómnál kellemes volt a fogás még tok nélkül is, mind1, ez van.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#697) lacibacsi válasza Feri1977 (#696) üzenetére


lacibacsi
addikt

A tesztekben is kiemelték a csúszós és rideg hátlapot. Nem kellett volna megvenni, ha ez neked alapból gondot jelent...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#698) donnie.d válasza Feri1977 (#696) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Akkor minek vetted meg?
A tesztekben le volt írva, hogy üveg hátlap. Vásárláskor meg is nézheted, hogy rendben van-e a készülék. Ott se zavart?

Mint írtam fentebb akkor jársz a legjobban, ha eladod ez a telefont, mert nagyon nem vagy egyes tulajdonságaival kibékülve.
Semmi értelme, hogy minden hozzászólásod szinte arról szóljon, hogy neked mi nem tetszik benne.

(#699) Zolka25


Zolka25
tag

Szerintem a hátulja nem olyan csúszós. Azon megtapad az ujjunk. Inkább az oldala a problémás. De símán lehet használni tok nélkül is ha kicsit vigyáz az ember.

(#700) Occon adom válasza Zolka25 (#699) üzenetére


Occon adom
aktív tag

A hátlapja annyira csúszós, hogyha egy pici lejtése van ahova tettem képes leesni, vagy lecsúszni róla.
Óvatosan a tok nélküli letevéssel! :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.